Verloofde van Spassky t moet weg Alleen DKV haalde zege Overwinning van 10-5 tegen CSV binnen IJMOND HERSTELDE ZICH NA DE RUST Driedubbele nederlaag volleyteam Nederland verloor schaakinterland BLOEMENDAAL-TOERNOOI WIM BRANDSE TE STERK VOOR HAG DC. BUSSUM VERSLAGEN Overtuigende winst Damclub IJmuiden Vijfde plaats Van Beusekom- voor De Jong Luesken bij en Carlsson sterkste vier SPMfflEF I Hoogedoorn onbedreigd triomfator WW. i I FORSE ZEGE OP KIEVITEN ▼773 I I MAANDAG 8 SEPTEMBER 1975 SPORT 19 Strawberries I f Sublieme start van Bloemendaal (Van onze hockey medewerker) (Van onze korfbalmedewerker) (Van onze handbalmedewerker) (Van onze tennismedewerker) ze 5. - de tte Bovendien won hij het gemengd en het herendubbel. Groep I. ExcelsiorCharlois 16-4, Ons Genoegen 2Zwartsluis 7-13, Treebeek- score iets van e enbasketballwedstrijd. Via 12-9, 13-10, 13-13, 16-13, 17-15 won KIC met 18-16. Jan Tuinenbreier be perkte zich tot een doelpunt en Rinus Adrichem scoorde nog eens 5 doelpun ten. Het was voor ODIN echter niet genoeg. Lent 11-9, Leiden-Almelo 6-14, Dor drechtZaandam 9-11. >r- eit Üf «r- ise ste iet ol- er it- ide le en de in I in reet use eds nee tter ich. tem een tot- nu tell ens en. iele an- rke De nan ad- de eds ach i in nd- 'aul ito- de ito- lis- >m- ters aan ach te ne- de el der mi. eti- igs- op- i in de rto- el- ike- den och :ko" lult een »nd mg er- net ijn >nd ste de an- sn” rde iijn >n- het ird ius sol ver en 'an 1st tes kt ek r- *r- ler en »n, '4- :0- a- Maar vooral de laatste twee sets ga ven hoop voor de toekomst, omdat er toen goed volleybal door de Nederlandse dames werd gespeeld, tegen wie zelfs de Hngaren het met hun Europese top- ploeg moeilijk hadden. IJMOND. De enige in de handbal- hoofdklasse spelende club in de IJmond, die dames van Desiree/Odin, had vrijaf gekregen van de competitieleider. In de tweede klasse dames verloor IJmond met 9-5 van de goede Kolping ploeg. Wijk aan Zee stevent in de derde klasse direct op de bovenste plaats af. Nu werd het 11-3 tegen CSV. Full Speed ging voor niets naar Kombjj. De scheidsrechter liet verstek gaan, waardoor het duel niet doorging. Bjj de heren won KIC met 18- 16 van Odin en IJmond bleef met 10-5 CSV de baas. hil-Goll-Lette benut De bal vloog via de stick van een Kieviten-verdediger het doel in. In de rust wees coach Bovenlander zijn spelers erop dat zij vooral in het middenveld tot een overwicht moesten komen. Hieraan werd in de tweede helft hard gewerkt. Toch kwam men nog in de verdrukking: twee straf corners en een strafpush van Kieviten bleven ech ter zonder resultaat. Mar Flohil bezrog- de zijn ploeg op een uiterst belangrijk moment een voorsprong. Vanaf dat doel punt liet Bloemendaal zeer sterk aanval lend spel zien. Dat resulteerde o.a. in een strafpush, die door Theodoor Doyer werd benut. Later wist Doyer nogmaals te scoren. De 4-1 overwinning op een van de belangrijkste concurrenten is voor Bloemendaal een goede stimulans voor volgende week: de belangrijke uitwed strijd tegen Victoria De dames van Bloemendaal speelden hun eerste wedstriid voor de Charley de Bock-beker. Zij wonnen met 11-0 van Breda 2. HBS verloor de eerste beker wedstrijd van Bloemendaal 2 met 3-2. D’r'- Wicsma heeft in dit laatste open seizoen aan een ieder duidelijk laten zien dat hij alle C- spelers voorbij is en dat zijn sensatione le optreden bij de „d.strikts” geen uit schieter was. De cijfers 6-0 7-5 in de halve finale tegen Hans Bruggeman en de verpletterende 6-0 6-0 in de finale tegen Van Dijkc zeggen voldoende. In het hele toernooi verloor de Santpoorter Aanvankelijk hielden de teams elkaar goed in evenwicht. De Kieviten opende de scoren via de rechtsbuiten, die on houdbaar inknalde Bloemendaal zakte slechts even in. De achterste mannen Wouter Koert van der Linden en Thijs Beelen gaven de ploeg weer vertrouwen. Vanuit de opkomende achterhoede en middenveld kon Bloemendaal aanvallen. Nadat Ten Doesschate een strafcorner forceerde werd deze door het trio Flo- Arthur Goll (rechts) en Mar Flohil (links) maken het eenKieviten-speler bijzonder moeilijk. Bloemendaal zou de ontmoeting met 4-1 winnen. Ook in de halve finales gemengd dub bel werd Van Beusekom, met haar Deense partner Claus Kaagaard versla gen door Hansen/Ng: 15-12, 15-2. Eind winnaar werd hier Hadinata/Masli uit Idonesië. De titels in het enkelspel waren bij de dames voor de Japanse Hiroe Yuki en bij de heren voor de Idonesiër Liem Swie King. Cees Nieland in deze finale de partner van Hag probeerde het nog een paar keer met wat tactisch spel, maar dat was niet voldoende (6-1, 6-4). Kramer/- Nieland waren in het gemengd dubbel B het slachtoffer van Brandse die hiervoor de niet te versmaden hulp had van Lili Weijers. Lili Weijers had daarvoor, door haar 7-5, 6-1 overwinning op Anneke Jelsma al duidelijk gesteld dat een plaatsing als tweede voor haar te min was. Het onderwerp werd echter onlangs weer op tafel gebracht nadat haar verhouding met Spassky bekendheid kreeg. „Ik ben niet van plan te ver trekken”, aldus Marina, „ik blijf”. H.E.B. halve tin. Brandsev.d. Feen 6-4 6-4, Inamul Hag—Weijers 6-3 3-6 6-0, fin. Brand se—Inamul Hag 6-2 6-0. D.E.B. halve fin. Jelsma—Kramer 6-7 6-1 6-6, Weijers—Ruigrok 6-3 6-1, fin. Weijers—Jelsma 7-5 6-1. H.D.B. halve fin. Brandse/WeijersWiersma/v.d. Bronk 6-3 3-6 6-2, Inamul Hag/NlelandGot- ter/v. Geuns 6-4 6-1, fin. Brandse/Weijers— Inamul Hag/Nieland 6-1 6-4. G.D.B. halve fin. Weijers/Brandsev. Willegen/v.d. Bronk 6-1 6- 2, Kramer/Nieland—Ruigrok/v.d. Wiel 6-7 6-3 6-4. fin. Weijers/BrandseKramer/Nieland 6-2 6- 1. H.E.C. halve fin. Wiersma—Bruggeman 6-0 7- 5. v. Dijck—Faneken 6-1 6-1, fin. Wiersma—v. Dijck 6-0 6-0 D.E.C. halve fin v.d. Broek Apol 5-3 6-0. Ravenswaay-Weber 6-2 6-2, fin. Ravenswaay-v.d. Broek 4-6 7-5 6-3. H.D.C. fin. Bredschneyder/WiersmaBent/Bruggeman 6-3 6-3, G.D.C. fin. Koenders/Brock-de Jager/ Jage 6-4 7-5, D.D.C. fin Koenders/Koenders— Apol/Schoorl 7-5 6-4, Jeugd toekomst Toernooi jongens finale Maarten Mes-Halko Fiekert 6-2 6-0, meisjes finale Xandra Weller-Vera Brug geman 6-7 6-3 6-3. De zege was voor de Franse rallyrij- ders Henri en Gelin. De Belgen De Stapelaere en Vaillant werden tweede. Luybregts en Van Traa namen geen deel aan de wedstrijd in België, omdat geen wagen ter beschikking hadden. Van de 96 gestarte equipes reden er 42 de wedstrijd uit, vanwege de mist die de rit over 600 kilometer zeer bemoeilijkte. Met nog zes wedstrijden te rijden is de stand in de competitie om het Neder lands rally kampioenschap: 1. Van der Marel-Berkhof 129 pnt., 2. Carlsson-De Jong 124 pht., 3. Luybregts-Van Traa 89 pnt. VRIEZENVEEN. Nederland heeft in Vriezenveen een schaakinterlandwed- strijd per telex tegen Zweden verloren met 4-6. Het duel duurde in totaal bijna acht uur. RONSSE. De Zweeds-Nederlandse combinatie Carlsson-De Jong is vijfde geworden in de 12 uren van Ronsse (Bel.), een wedstrijd meetellend voor het Nederlands rallykampioenschap. Spassky heeft een verzoek inge diend om in september nog te mogen trouwen. Hij heeft hierop nog geen antwoord gekregen. In een verklaring bracht Spassky de veiligheidsconfe- rentie van Helsinki ter sprake, die principes heeft aanvaard over de vrijheid van huwelijk tussen perso nen uit verschillende landen. Spassky en zijn vriendin vrezen dat Marina geen toestemming meer krijgt om naar de Sowjet-Unie terug te keren wanneer zij het land eenmaal heeft verlaten. geen enkele set en maar 14 games. Ook de 6-3, 6-3 samen met Rolf Bredschney der tegen de Groenendalers Bent en Bruggeman zegt voldoende. Volgens haar begonnen de moei lijkheden in 1974 toen een Russische kennis, aan wie zij haar auto had uitgeleend, bij een verkeersongeval betrokken raakte. Op dat tijdstip werden geen moeilijkheden gemaakt. IJMOND. Van de ploegen die uit komen in de landelijke korfbalcompeti- tie heeft alleen DKV de punten binnen gehaald. Watervliet verloor heel nipt van Juko en het wel zeer gehandicapte Neptunus was geen partij voor het Am sterdamse BFC. MOSKOU. (AP) De vrouw met wie de voormalige wereldkampioen schaken Boris Spassky in het huwe lijk wil treden heeft opdracht gekre gen de Sovjet Unie voor de vastge stelde huwelijksdatum te verlaten. Strawberries speelde gisteren de eerste wedstrijd in de competitie van de twee de klasse tegen HBS. Met name aan de kant van HBS waren de verwachtingen erg hoog gespannen Aan het einde van het vorige seizoen gingen twee spelers van Strawberries naar HBS. Desondanks slaagde Straw berries er in HBS met 3-0 te verslaan. Het had dit voornamelijk te danken aan een goed uitgedacht spelconcept, dat na „spionage” bij HBS de zwakke kanten van de Bloemendalers uitbuitte. Straw berries probeerde vanut een onverwacht op het middenveld openingen in de voorhoede te maken. Eddie Donker opende de score uit een strafcorner. Donker zorgde ook voor 2-0. Het spel golfde heen en weer, maar Strawberries hield het initiatief in handen. Het derde doelpunt, kwam van de stick van Karei van der Scheer. De dames van Strawberries versloegen Alkmaar met 5-2. Voor rust scoorden Karin Verhoef en Anneke Lonkhorst. In de tweede helft scoorde Karin Verhoef nog tweemaal. Middenveldster Karin van Rensen zorgde voor nummer vijf. Scheybeek verloor met 2-1 van Zand- voort. In de eerste tien minuten ver toonden beide ploegen onrustig spel. Zandvoort opende de score. In de tweede helft maakte Han Schik er 1-1 van uit een strafcorner. Zandvoort besliste de wedstrijd door uit de rebound van een strafcorner te scoren. De dames van Scheybeek verloren met 3-0 van Her mes. IJMOND. De Damclub IJmuiden, die vorig jaar uit de ereklasse degra deerde, speelde zijn eerste wedstrijd in de nationale hoofdklasse uit tegen het uit de regionale hoofdklasse gepromo veerde D.C. Bussum en wist met over tuigende cijfers te winnen. Aan de borden 3, 4, 6, 7, 8 en 9 speelden P. van den Berg, P. Pippel, T. Postma, P. Hildering, J. Silvius en G. Moleman remise, terwijl aan de borden I, 2, 5 en 10 door C. Pippel, Ton de Haas, J. Apeldoorn en H. Schut de winst werd binnengehaald. Aan het eerste bord speelde Cees Pip pel een zeer fraaie positiepartij tegen de Bussumer Hansen. In een sterk gespeeld eindspel wist Pippel zich van de winst te verzekeren. Aan het vijfde bord speelde J. Apeldoorn een zeer behoudende partij. Zijn tegenstander damde zeer agressief, maakte een foutieve voortzetting, waar door Apeldoorn door een combinatie de partij kon uitmaken. Ton de Haas bereikte onmiddellijk in de opening groot voordeel en in het verdere middenspel wist hij zich over tuigend van de winst te verzekeren. H. Schut speelde aan het tiende bord een uitmuntende positiepartij, waardoor hij zijn tegenstander een zwakke lange vleugel bezorgde, waarop zeer spoedig voor hem de winst volgde. De uitslagen in de nationale hoofd klasse waren: Na zoals vorige week het Haarlemse Concordia-team ten onder ging tegen Kolping, hebben ook de IJmond-dames ondervonden dat de fysiek sterke Ou- dorpse ploeg moeilijk te kloppen zal zijn. De 9-5 nederlaag was verdiend, ondanks goed spel van IJmondzijde. De KOEALA LOEMPOER (Reuter). Joke van Buesekom heeft in het dub belspel van het derde wereldbadminton- toernooi in Koeala Loempoer twee ne derlagen geleden. In het damesdubbel reikte zij met Marjan Luesken tot de halve finales, waarin het duo werd uit geschakeld door het Indonesische koppel Imelda Wigoena Theresa Widiasoety: 15- 9, 17-18, 15-5. Het Indonesische duo verloor in de finale van de Engelsen Gilks/Beck 15-6, 15-3. De gedetailleerde resultaten waren: EuweAmlind remise, SosonkoAnders son remise, ReeOrnstein 0-1, Lange- wegJansson 0-1, KuijperKenmark remise, ZuidemaLiljedahl 1-0, Van der VlietNicklasson 0-1, BoersmaKais- zauri remise, DieksEkstroem 0-1, mevr. Van der Mi jemevr. Haraldsson 1-0. heren van IJmond deden het tegen CSV wat be'er, al zag dat er bij de rust nog niet naar uit. Het was toen door de doelpunten van Piet Strobbe en Aad Teling slechts 2-1. Direct na de doelwis- seling maakte Piet Strobbe er 3-1 van. Na 3-2 scoorden Paul van Aalst en Jan Terwengel 5-2. Na 5-4 werd het door Piet Strobbe 7-4. Nog eenmaal zou CSV scoren: 7-5. Daarna was het woord aan IJmond. Aad Teling, Cees van Limbeek en Paul van Aalst bepaalden de eind stand op 10-5. Het duel tussen de heren van ODIN en KIC werd een doelpuntrijk geheel. Vierendertig maal moest de scheidsrech ter naar zijn scorebriefje grijpen om uit te komen op een 18-16 eindstand voor KIC. Met de rust hadden zij samen al 19 maal gescoord en een 11-8 stand voor KIC bereikt. Hierbij had Jan Tui nenbreier al 5 x voor ODIN gescoord. Ook Rinus Adrichem wist het KIC-doel wel te vinden. 4 x. Na de rust had de „Het was mijn plan om hier met mijn vrouw te gaan wonen en te schaken”, aldus Spassky. In juli 1974 verliet hij zijn Russische vrouw La rissa. Pas twee maanden geleden werd de scheiding definitief. „Ik moet mijn baan eind september opgeven omdat het Russische ministerie van buitenllanldse zaken mij opdracht heeft gegeven te vertrekken. De Franse ambassade verdedigt me niet en stuurt me weg”, aldus Marina Tsjerbatsjev. Het leek er in eerste instantie op dat Nederland opnieuw snel naar een 0-3 nederlaag zou worden gespeeld. De eer ste twee sets gingen namelijk met 0-15 en 9-15 kansloos verloren. In de derde set kwamen de Nederlandse dames ech ter verrassend terug mede dank zij goed werk van Annelies Visser. Met 16-14 werd deze set in winst omgezet. In de vierde set was Oranje echter niet be stand tegen de geroutineerd spelende Hongaren. Deze set ging met 9-15 verlo ren. Groep II. BussumIJmuiden 6-14, GroningenBennekom 5-15, DIOPhi lips 14-6, MonsterOns Genoegen 1 10- 10, NOADPapendrecht 7-13. HAARLEM/IJMOND. De finales van het Bloemendaal-toernooi op Duijn- wijck kregen gisteren een internationaal tintje omdat de 16-jarige Pakistaanse jeugdtennisser Inamul Hag, die door de nationale Pakistaanse tennisbond naar Europa werd gestuurd, tot de eindstrijd doordrong. Daarin werd hem echter de weg versperd door districtskampioen Wim Brandse, die momenteel in daveren de vorm verkeert, hetgeen hij demon streerde door een 6-2, 6-0 zege op Hag. Zelfs de Juko-spelers vonden dat Wa tervliet zeker een gelijk spel had ver diend maar het schot was net niet goed genoeg. In deze goed geleide sportieve wedstrijd stond Watervliet al spoedig met 2-0 achter maar Vera Rood wist met twee mooie treffers gelijk te ma ken. Toch zou Juko weer afstand ne men, het werd 4-2 voordat Alfred van Goethem zijn ploeg liet juichen maar iets te vroeg want de tegenstander be nutte een heel klein kansje en het was 5-3. Met een schitterend afstandschot wist alleen Henk Stam nog voor de Beverwijkers te scoren zodat met een 5- 4 nederlaag de kleedkamers werden op gezocht. Neptunus blijft door pech achtervolgd, had de ploeg verleden week al zoveel geblesseerden nu moesten ook Rob van de Berg (pols gebroken) en Jelissa Beek huis (blinde darm) het laten afweten. Met zes invallers werd de ongelijke strijd tegen een wel volledig BFC aan gebonden. De hard spelende Amsterdam mers stonden al op 3-0 voordat Piet van der Gaag een strafworp mocht nemen en zo voor een 3-1 ruststand kon zorgen. In deze door scheidsrechter Brack zeer goed geleide wedstrijd liep BFC vervol gens uit tot 5-1. Bea Bron liet nog een prachtig doelpunt (doorloopbal) aanteke nen maar toen was het kruit bij Neptu nus verschoten. Invalseters Lenie Guit en Marga van der Ent speelden een goede wedstrijd die dus met 7-2 werd verloren. DKV speelde voor de rust een prima partijtje korfbal en was veel sterker dan tegenstander Amstel. De IJmuidenaren verschenen voor de vijandelijke korf met het aanvalskwartet R. Haak, A. Voerman, J. van de Geld en L. Noordzij. Deze wisten goed combinerend door J. nus verschoten. Invalsters Lenie Guit nemen, hoewel er veel goede kansen kwamen duurde het toch bijna een half uur voordat Atie Voerman de stand tot 2-0 wist op te voeren. De tweede aanval met onder andere de geroutineerde Henk Drost had er minder moeite mee en kon nog vóór het rustsignaal de stand naar 4-0 tillen door twee doelpunten van diezelfde Drost. Na de hervatting ging de Amstel ploeg iets beter spelen, werden steeds gevaar lijker en scoorden hun eerste tegenpunt. G. Jaspers wist de voorsprong weer te vergroten tot 5-1 met een fraaie door loopbal maar hoewel DKV steeds goed in de aanval bleef was het de tegenstan der die doelpunten ging maken. Het verlossende eindsignaal kwam- op het juiste moment zodat DKV een toch nog benauwde 5-4 overwinning behaalde. In de hoogste klasse van het afdelings- korfbal heeft Heemskerk in Den Helder met 5-1 een fikse nederlaag geleden tegen HCSC. In de single halve finale moest eerst de „Metselaar” van de Feen eraan gelo ven (6-4, 6-4). De Leidenaar heeft in de kompetitie tweemaal gewonnen van Brandse. Inamul Hag rekende in de andere halve finale af met Naud Weijers (6-3, 3-6, 6-0). Het gedegen baseline spel waarmee dit gebeurde was echter tegen Wim Brandse lang niet voldoende. Voor al in de tweede set scoorde de Zandvoor- ter er met sterk netspel lustig op los (6-2, 6-0). Ook in de herendubbel was het Brandse, nu goed gesteund door clubgenoot Weijers die de wedstrijd maakte. BLOEMENDAAL. Het nieuwe hoc- keyseizoen is voor Bloemendaal op veel belovende wijze begonnen. De eerste competitiewedstrijd tegen Kieviten werd met veel spanning gegemoet gezien, te meer daar Bloemendaal de afgelopen drie jaar niet één compettewedstrjjd tegen deze ploeg heeft gewonnen. Gisteren speelde Bloemendaal zeer energiek. De ploeg was echter nog niet optimaal ingespeeld. CUYK. Het Nederlandse dames volleybalteam heeft ook de derde inter land tegen Hongarije verloren. In ’s- Heerenberg en ’s-Gravenzande werd het 0-3 en gisteren in Cuyk 1-3. AALSMEER. Na een spannende fi nale heeft de Noordhollandse kampioen Co Hoogedoorn zaterdagmiddag de Cor- soronde van Aalsmeer op zijn naam gebracht. Samen met Hans Langerijs, dit seizoen zo sterk naar voren gekomen en winnaar van Olympia’s ronde van Ne derland, was hij acht ronden voor het einde uit het peloton ontsnapt. In het beslissende spurtje hield Co Hoogedoorn z(jn vluchtmakker met een paar lengtes verschil duidelijk op afstand. Bij de nieuwelingen zegevierde Ron Snijders na een massale eindsprint. Voor het eerst sinds vier jaar werd deze Corsoronde door het Halfwegse De Bataaf weer verreden op het vroegere parcours aan de Sportlaan. In de voor- wedstrijd van de nieuwelingen werd door de jonge renners volop strijd gele verd, maar door het hoge tempo viel er aan ontsnappen niet te denken. Het draaide uit op een massaspurt en daarin trok Zwanenburger Ron Snijders aan het langste eind. Met een wieltje ver schil klopte hij plaatselijk favoriet Arie Kamsteeg, die in het bezit van de leiders- prijs kwam. Aan het hoofdnummer van de ama teurs namen 49 renners deel en die zorgden voor een aantrekkelijk koers verloop. Reeds spoedig na de start gin gen Ton Zuiker en Peter Noy aan de haal en zij brachten het tot bijna een halve minuut voorsprong. Toen kwam er in het peloton een felle reactie en was het snel met de vlucht van het tweetal gedaan. De koers bleef zijn levendige karakter behouden en vooral plaatselijk favoriet Nico Rinkel, Ton Zuiker, Hans Langerijs, Co Hoogedoorn en Cor Leunis waren actief op het voorplan. Tot een beslissende voorsprong konden zij het echter niet brengen. Henk Kettin waag de zich aan een solovlucht, pakte een paar honderd meter, maar kon die winst niet vasthouden. Met nog acht ronden te rijden viel de slag en gingen de favorie ten Hoogedoorn en Langerijs er samen vandoor. Zij werden helemaal niet meer bedreigd en namen een voorsprong van 350 meter. In het spurtje had Hooge doorn geen moeite met Langerijs. De sprint van het verslagen peloton om de derde plaats werd door Leunis gewon nen. De strijdvaardige Zuiker kwam in het bezit van de leidersprijs- Uitslagen: Nieuwelingen: 1. R. Snijders, Zwanenburg, de 35 km. in 53.09; 2. A. Kamsteeg, Aalsmeer; 3. R. Janlssen. Amsterdam; 4. L. Groen, Scheveningen5. G. Okkes, Zaandam. De Hillegommer Marcel Hageman kwam op de achtste plaats. Amateurs: 1. C. Hoogedoorn, Volendam, de 80 km. in 1.54.20; 2. H. Langerijs, Blokker; 3. C. Leunis, Amsterdam; 4 N. Rinkel, Aals meer; 5. P. Noy, 5. P. Nieuwenhuis, 7. J. Overweg, allen Amsterdam; 8. J. Kruunen- berg, Hoofddorp; 9. T. Zuiker, Nieuw Ven nep; 10. P. Slikker, Broek op Langedijk; 11. J. v. d. Horst, Haarlem; 12. C. Leunis, Badhoevedorp, De Haarlemmer Cor de Looze werd zeventiende. Op de banen van Het Binnenhof te Bennebroek werden dit weekeinde jeugdwedstrijden gehouden. De bedoeling van deze wedstrijden, de naam „toe- komsttoernoói” zegt dit al, is om bij de jongste jeugdspelers de talentjes te se lecteren voor de diverse distriktstrainin- en. Nu laat men ook nog jonge speler tjes meedoen die hun sporen al verdiend hebben en al getraind worden en dan is het duidelijk dat zij tot halve finales en finales doordringen bijvoorbeeld de meisjesfinale tussen Xandra Weller en Vera Bruggeman (6-7 6-3 6-3) en de jongensfinale tussen een Maarten Mes en Haiko Fiekert (6-2 6-0). Spassky en Marina Tsjerbatsjev, die als secretaresse voor de Franse am bassade in Moskou werkt, geloven dat de Russische autoriteiten het huwe lijk willen tegenhouden. De huwe lijksdatum is vastgesteld op 11 no vember, maar Marina Tsjerbatsjev moet eind september uit Moskou ver trekken. De vrouw die van Russische afkomst is heeft al jaren de Franse nationaliteit. „Het lijkt net of ik te gen een tegenstander speel die ik niet kan zien”, zo verklaarde de 38-jarige Spassky. Hij zei dat hem het afgelo pen jaar het recht om naar het buitenland te reizen is ontnomen, dat in zijn woning is ingebroken en dat net bureau dat toestemming voor hu welijken verleent hem niet in sep tember wilde laten trouwen. W

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 19