Succesvolle dagen voor Flinke belangstelling voor de IJmuider Harmonie zondagconcert in Beeckestijn Drie gewonden bij aanrijding vissen Diefjes stalen lood van dak Haven VELSENS OUDSTE NU 103 JAAR Schade viel mee in kermisnacht VIER LANGE DAGEN EN NACHTEN OP EEN PAAL schoolgebouw 1 „Velsen” ving bovenmaatse vaRIJPMA h es- 3 1 wT i >1 J re- 5 Gevonden voorwerpen Foto-apparatuur weg Rijverbod voor automobilisten Inbraak te Santpoort Vrouw aangereden door bromfietser Modeshow in wijkgebouw Met auto tegen lichtmast Kleding gestolen op Hoogoventerrein Ij - II Site - MAANDAG 8 SEPTEMBER 1975 NIEUWS UIT STAD EN STREEK I Wandelen EN Adviseurs in verzekeringen en financieringen. Lid N. V.A. HYPOTHEKEN tot 125% executiewaarde Neem eens kontakt met ons op. Het maakt u altijd wijzer. fc-L,,. z 1 TGg ■SI "oYTTï ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) I (Van een onzer verslaggeefsters) Over het algemeen is de nacht na de kermis volgens de politie in vergelijking met andere jaren vrij rustig verlopen. HEEMSKERK. Na de kermis heeft de viskraam bij café Dam het moeten ontgelden. In de nacht van vrijdag op zaterdag moest de eigenaar zo ongeveer vluchten en de politie waarschuwen om nog iets aan zijn spullen te redden. Toen de politie poolshoogte kwam ne men kozen de knaapjes het hazepad. Na een korte achtervolging werden zij in de kraag gegrepen. Zij bleken het lood bij zich te hebben. 'GELIJK 'JIEUWE I Zondag vertrokken: Rimo F, Kopen hagen; John Bluhm, IJmuiden, Marien- Stad; Jemrix, IJmuiden, Whtby; John Kruse, IJmuiden, Salvesborg; Lone Ter- kol, Pennburg; Post Endeavour, Delfzijl; Aiolos, Cont. Plat. Zaterdagavond stond al vast, dat Uytendaai in zijn poging zou slagen. De politie moest er tegen twaalf uur aan te pas komen om het volko- VELSEN. De Velsense gemeentepo litie heeft dit weekend verscheidene au tomobilisten een rijverbod opgelegd we gens het gebruik van alkohol. Drie auto mobilisten en één bromfietser moesten hun voertuig een nachtje laten staan. Te gen één 38 jarige automobilist is na een bloedproef proces-verbaal opgemaakt. verbonden; wel kon er eer mee worden behaald en dat is de IJmuidenaren bij zonder goed gelukt. Overal waar men passeerde tijdens de mars door de stad oogstten zij veel bijval, dankzij de goede show en de originele muziek. SANTPOORT. In het weekend is ingebroken in een woning aan de Hage- lingerweg. Uit een jas aan de kapstok is een portefeuille met 620 verdwenen. De dader is vermoedelijk binnengeko men met een valse sleutel. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De Beverwijkse poli tie heeft gisteren drie knaapjes aange houden, die in totaal vijftien kilo lood van het dak van de St. Eloischool had den gesloopt. Na verhoor is het drietal, respectievelijk 1, 10 en 9 jaar oud, naar huis gestuurd. Zij zullen zich tegenover de kinderrechter voor de diefstal moeten verantwoorden. SRNSTE ‘.LAND IJMUIDEN. Drie gewonden, waar van twee ernstig was het trieste gevolg van een botsing tussen een voetgarugster en een bromfiets zondagavond rond tien uur op de Lange Nieuwstraat. Een 48 jarige mevrouw uit Velsen stak de weg over en werd daarbij aangereden door een 17 jarige bromfietser, eveneens uit Velsen. Door de valpartij raakten beiden ernstig aan het hoofd gewond, terwijl de 15 jarige duopassagier van de bromfiet ser beenletsel opliep. Alle drie de slacht offers zijn overgebracht naar het Zee- wegziekenhuis. IJMUIDEN. In de trein van Haar lem naar IJmuiden is een Amsterdam mer zijn foto-apparatuur kwijtgeraakt. Toen de man in IJmuiden aankwam bleken zijn twee camera’s en een tele lens verdwenen té zijn. 22 UUR IN DE PARK) 9 79 EN JUR IN SBOUW EN middag 12 uur j.l. tien paalzitters aan de race tegen de klok en vermoeid heid waren begonnen. Dat nu juist 45- jarige Piet het langst op de paal zou blijven zitten had niemand verwacht. Inlichtingen betreffende deze gevonden voorwerpen zijn te verkrijgen elke dins dag en vrijdag van 16.30-17.30 uur aan het hoofdbureau van politie alhier. Zondag togen de leden van het Tem- boer en Trompetterkorps samen met het Show Harmonieorkest naar Lille in Frankrijk om daar het stadsfeest op te luisteren. Daaraan waren geen prijzen afgelopen winter ernstig ziek geweest, maar haar taaie levensmoed, heeft haar er toch weer overheen geholpen. Met kennelijk plezier nam mej. Almeij de gelukwensen aan haar adres in ont vangst, al had ze er moeite mee haar aandacht vast te houden. Hoewel ze erg doof is geworden en wat afwezig wordt, liet een glimlach zien, dat ze de burge- De „minirettes” onder leiding van Pe tra Zeeuw, die voor het eerst deelnamen aan een concours, deden het direct goed. Met 145 Vs punt legden zij beslag op een eerste prijs. De jeugdband behaalde met 133 Vs punt een tweede prijs in de showwedstrijd en met 87 punten even eens een tweede prijs in de marswed- strijd. Het majorettenpeloton behaalde met 126 Vs punt een tweede prijs. Het optreden van het Tamboer- en Trompet terkorps werd gehonoreerd met 206 pun ten, hetgeen een eerste prijs betekende. Ter afronding van deze muziekdag was er ’s avonds een défilé waarmee de IJmuider Harmonie ook nog een derde prijs in de wacht sleepte. IJMUIDEN. Tijdens een sterk bezet bondsconcours, georganiseerd door de koninklijke harmonie „De Adelaar” in Weesp hebben diverse afdelingen van de IJmuider Harmonie enige fraaie resulta ten weten te boeken. SANTPOORT. Op de hoek van de Hagelingerweg en de Santpoortse Dreef is zaterdagavond rond half elf een man tegen een lichtmast aangereden. Hoewel de auto zwaar beschadigd werd, reed de man toch door. Even later had de politie de beschadigde auto opgespoord. De be stuurder bleek een 19-jarige Velsenaar te zijn. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Vrijdag aangekomen: Albenny, Rotter dam; Lenle, Selby; Diogenes, nAtwer- pen; Parkesgate, Rochester, IJmuiden; Shekszaies, Leningrad; Manta, Perth; Cabo San Roque, Kopenhagen; Hai, Bre men; Troop Head, Shoreham; D.C. Co- lemann, Port Walcott; Tower Conquest, Dunnes; Alert, Gunness; Stirling Eagle, Cont. Plaft, IJmuiden; Ladoga 9, Lon den; Deneb, Castellon, IJmuiden; Clio, 4 Hogenes, Duisburg; Impala, Ipswich. Vrijdag vertrokken: Rewi, Duisburg, Malmö; Alca, Klaipaeda; Paul Borso, IJmuiden, Odense; Marie Christine, IJ muiden, Mariestad; Corsicana, Bremen; Team Vesta, Malmö; Clarity, Gr. Yar mouth; Linda, Preston; ;Persian Reefer, Puerto Bolivad; Royal Viking Star, Ko penhagen; Ludmila C. IJmuiden, Cork; Narwa, Delfzijl; Thea K, Duisburg, Ko penhagen; Lachs, Bremen; Wegro, Selby; Gulffleet 7, Cont. Plat; Hermann Helee, Duisburg, Kopenhagen; Borkum, Bre men; Sirocco, Hamburg; Palamedes, Porto Rico; Parkesgate, IJmuiden, Ro chester; Zhadenov, Hamburg. Aan het begin van het kampioen schap gaf men jongere deelnemers, zoals Jaap Koper, Jan Zeeman, Hans Pirovano en Theo de Ruiter de beste kansen, maar na verloop van tijd bleek de 45-jarige opperman Uyten daai over de beste conditie te be schikken en met ijzeren wil volhard de hij in zijn poging het wereldre cord, dat op 92 uur stond, te verbete ren. De tien best geplaatste vissers zijn: 1. I. de Vries, 393 cm, 2. F. Houtgraaf, 281 cm, 3. R. Bosma, 268 cm. 4. Th. Vrijhoef, 263 cm, 5. C. Koelewijn, 226 cm, 6. A. de Raad, 207 cm, 7. H. J. Otte, 190 cm, 8. A. Kouwenhoven sr. 186 cm, 9. J. de Rooy, 147 cm en 10 J. Glas, 143 cm. De tussenstand na acht wedstrijden is: Ere- afdeling: 1. A. de Raad, 2370 cm, 2. I. de Vries, 1996 cm, 3. D. Otte, 1546 cm. A- afdeling: 1. P. Woord, 1394 cm, 2. J. v.d. Waa, 1158 cm, 3. C. Koelewijn, 1148 cm; B-afdeling: 1. B. Smeets, 1076 cm, 2. F. v. Oostenbruggen 1016 cm en 3. Th. Vrijhoef 1012 cm. VELSEN-NOORD. Het bestuur van de afdeling Velsen-Noord van de Neder landse Vrouwenbond, dat aanvankelijk zijn eerste seizoenbijeenkomst in het dorpshuis „De Meerpaal” had vastge steld, is hierop teruggekomen. Als gevolg van de te verwachten grote belangstel ling voor de dinsdagavond om acht uur te houden modeshow zal deze worden gehouden in de grote zaal van het Her vormd wijkgebouw Noorderkerk aan de Dijckmansstraat in Velsen- Noord. Omstreeks half zeven zondagavond werd de politie door omwonenden ge waarschuwd, dat jongens zich op het dak van het schoolgebouw bevonden. HEEMSKERK. - Piet Uytendaai maakte zondagmiddag 1 uur op zijn zitplaats enkele meters boven de grond, een paar vreugdedansen, toen speaker Bert Droge aankondigde, dat de Heemskerker zojuist wereldkampi oen paalzitten was geworden. De 45- jarige Heemskerker kreeg een paar boeketten bloemen in zijn handen gedrukt, klom via een huishoudtrap van de paal, zoende wethouder me vrouw A. Vervelde op beide wangen, omhelsde zijn echtgenote en kinderen en het open Heemskerkse paaizit- kampioenschap was voorbij. Nieuwe Gracht 11 Haarlem. Tel. 023 317609. Na 18.00 uur 023 - 262774. VELSEN. In het tijdvak van 30 augustus tot en met 5 september 1975 werden de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: zwembroek, hond, sleutel, kinderportemonnee met inhoud, etui, met 4 sleutels, fototoestel, 3 wielig kinderfiets, bankbiljet, knipportemonnee met inhoud, regenjas, portemonnee met inhoud, gasaansteker, mapje met 2 sleu tels, bok (dier), ring met 6 sleutels, tra - ningsjack, tennisvestje, damespolshorlo- ge, bankbiljet, 2 Lipssleutels, 2 nieuwe truitjes, strijkplank, 5 sleutels in plastic hoes, verz. pl. QGN 456, handdoek en zwembroek, groothoeklens, verz. p. bromfiets FSQ 395 en GKN 788-7 sleu tels aan hanger, bankbiljet, aluminium pijp, regenbroek, damesarmband, porte feuille met inhoud. men in de knoop geraakte verkeer in het centrum te ontwarren, alle stra ten in het hartje van Heemskerk stonden vol met geparkeerde auto’s. Even voor een uur kondigde organi sator Droge de nieuwe wereldkampi oen aan en een luid hoera van de duizend mensen rond de paal kondig de het einde aan van de vier dagen durende zit op de paal van Piet Uytendaai, die even na een uur met de taxi naar huis werd vervoerd, nagestaard door mensen, die niet konden geloven dat er iemand was die vier lange dagen en koude nach ten op een houten zitje van 30 bij 30 centimeter kon en wilde doorbrengen. De uitslag van het kampioenschap: 1. P. Uytendaai 93 uur; 2. Jaap Koper 73 uur 40 min.; 3. Frans Lubidzik 73 uur; 4. Theo de Ruiter 72 uur en 5. Dilia Kloes 66 uur. Velsens oudste inwoonster, mej. C. W. Almeij, heeft zaterdag haar 103-de ver jaardag gevierd in het verpleegtehuis „Kennemergaarde"Burgemeester drs. J. Reehorst en zijn echtgenote waren ’s morgens aanwezig om de jarige te feliciteren en zij vielen in een gezellig feest met alle patiënten ter gelegenheid van deze heuglijke dag. De jarige is de Maandag aangekomen: Lertino, IJmui den, Gdynia; Hermina, IJmuiden, Le Ha vre; Arona, Hamina; Holstenstein, Bre men: Autostrada, Goole; Laurita, Yoko hama; Merkator, Peterhead; Borelly, Rochester. IJMUIDEN Het eerste zondag- middagconcert van de Culturele ^Stichting De Velser Gemeenschap heeft een flink aantal belangstellen den getrokken. Het concert werd gehouden in de muziektent, die opgezet was bij het rosarium van het landgoed Beeckestijn. Niet al leen toevallige wandelaars hebben met plezier en aandacht naar het concert van de mandolineclub „Ex celsior” en de accordeonvereniging „IJmuidens Roem” geluisterd, maar ook veel mensen, die speciaal naar Beeckestijn gekomen waren om dit concert mee te beleven. IJMUIDEN. Op de kruising Lange Nieuwstraat en P'ein 1945 is vrijdagmid dag een 61 jarige mevrouw uit Velsen op haar fiets aangereden door een brom fietser. Zij ging rechtsaf, terwijl ze juist rechts werd ingehaald door een 16 jarige bromfietser uit Velsen. Met hoofdletsel is de mevrouw in het Zeewegziekenhuis opgenomen. meester, die twee jaar geleden ook op het verjaarsfeest was geweest, herkende. Mej. Almeij is gouvernante geweest bij baron Van Nispel. Pas vier jaar geleden is ze in Kennemergaarde opgenomen na een val. Haar vroere buren, naast wie ze jaren gewoond heeft, kwamen haar op dit verjaardagsfeest ook opzoeken, het geen haar een blijde glimlach ontlokte. te. Zelfé de potpourri van bekende hits werd een wat matte aangelegenheid. Ex tra jammer was dat, omdat de verschil lende accordeonisten wel lieten blijken, dat ze hun instrument technisch onder controle hadden. Een beetje meer vuur in het spel zou het geheel beslist meer de moeite van het luisteren waard ma ken. Volgende week zondag zal het Fan farekorps „Wilhelmina” het zondagmid- dagconcert in Beeckestijn verzorgen. Zaterdag aangekomen: Basra, Antwer pen Post Endeavour, Karachi; Monte Granada, Santander; Duncansbyhead, J Thame; Chiemsee, Montrose; Tor Anglia, Gothenbrug; Saturnus, Aberdeen; Neu tron, Lowestoft; Dart, Londen; Marconi, IJmuiden, Kingslynn; John Bluhm, IJ muiden, Scarborg; Tor Britannia, Go thenburg; Lynx, Bergen; Jemrix, IJmui den, Whitby; John Kruse, IJmuiden, Ca lais; Maryke-Smits, Rotterdam; Tor Anglia, Noqrdzee; Crecence, Briton Fer ry; Fastnet, Gunness; Carcia-Schulte, Cadiz; Primas, Boston; Tom Jacob, Nor folk; El Mansour Dahbi, Sevilla; British Willow, Coryton; Bothniaborg, Karstad; Basra, Antwerpen; Post Endeavour, Karachi; Monte Granada, Santander; 1 Duncansbyhead, Thame. Zaterdag vertrokken: Stenbuk, Le Tre- port; Cabo San Roqe, Zeebrugge; Rio Bermajo, Bremen; North Shore, Cont. Plat; Pan Western, M Gulf; Troop Head, Tilbury; Pilar Maria, U.S. Gulf; Tower Venture, Londen; Diogenes, Curasao; Pi lar Venture, Londen; Hai, Bremen; Irish Elm, Noordzee; Lenie, Brouwershaven; Constant plus ponton p 3, Kopenhagen; Venus, Tanger; Merc Jutlandia, nAt- werpen, Albenny, Avonport; Tor Anglia, Noordzee; Monte Granada, Santander; Stirling Eagle, Cont. Plat; Impala, Ips wich; Tor Britannia, Gothenburg; De neb, IJmuiden, Castilon; Roelof Holwer- da, Grangemouth; Lynx, New Castle; Tor Anglia, Immngham; Tower Con quest, Rotterdam; Marconi, IJmuiden, Kingslynn. Zondag aangekomen: Adele J, Fre driks vaerk; Odel, Gonfreville; Bischof- Stein, Antwerpen; Dutch Master, Cadiz; Rudolf, St. Malo; Aiolos plus ponton m42, Vlissingen; Kennemerland, Bre men; Sinni, Cont. Plat; Teo 393-10, Cont. Plat; Edwardbrough, Selby; Hanseat, Cont. Plat; Mulus, Cont. Plat; Stirling Eagle, IJmuiden, Cont. Plat; Thara, IJ muiden, Norfolk; Marianna V, IJmuiden, Londen; Benglo Liverpool; Gerda k, Vanersborg; Brinda, IJmuden, Pors- grunn; Sun trader, Gdynia; Stoer, Bre men. IJMUIDEN. Tegen een 38-jarige Haarlemmer en een 31-jarige Amster dammer is door de Velsense politie pro ces-verbaal opgemaakt wegens diefstal. De beide mannen, die bij Hoogovens werken hadden in de nacht van donder dag op vrijdag uit het magazijn op het Hoogoventerrein kleding ontvreemd. De bloemenbakken op en bij het Bur gemeester Nielenplein bleven gespaard. Hier en daar werd wel wat vernield, maar de kermisstemming in aanmerking genomen was de politie tamelijk positief over het gedrag van de late kermisgan- gers. Velen konden het niet geloven (Van een onzer verslaggevers) Duizenden mensen namen in de afgelopen dagen een kijkje op het kleine terrein aan de Maarten van Heemskerckstraat, waar woensdag- De mandolineclub had haar program ma exact gepland en wist precies binnen het half uur de verschillende stukken met verve te brengen. De club is beslist in staat om meer voor het voetlicht te treden. De verschillende muziekstukken werden afwisselend gebracht, niet alleen wat de keuze der stukken betreft, maar ook wat timbre en ritme betreft. Wat dat betreft viel de accordeonvereniging iets tegen. Ze hadden wel een afwisse lend programma samengesteld, maar door tijdgebrek moest men een stuk laten vallen. Bovendien waren alle num mers erg gelijkmatig uitgevoerd, met name de Radetzkimars miste het vuur en temperament, dat dit stuk in zich heeft. Hetzelfde kan gezegd worden van The Holy City, waarbij D. K. Keyschie- ter als solist optrad. Hij bracht dit prachtige lied vol vuur, maar de begelei ding bleef helaas wat te „tam”, waar door het geheel toch aan kracht inboet- IJMUIDEN. In de Ringvaart van de Haarlemmermeer tussen de gemalen Cruquius en de Liede hebben 33 leden van de HSV Velsen zaterdag hun achtste wedstrijd voor de zomercompetitie ge vist. De vangsten waren matig, maar het weer was goed. Er werd totaal 3903 cm bovenmaatse vis gevangen. Winnaar van de wedstrijd werd I. de Vries met 393 cm vis. Opgewekt stond hij zijn vrienden en familieleden te woord en zwaaide monter naar de honderden die zich in opperste nieuwsgierigheid rond de paal verdrongen. Zondagmorgen reeds zagen de or ganisatoren van de paalzitwedstrijd, het bureau BEMA uit Heemskerk, de stroom mensen naar het terrein aan de Van Heemskerckweg op gang ko men. Piet Uytendaai was de laatste dagen gewoon een bijzondere beziens waardigheid geworden. In de avondu ren wandelden tientallen Heemsker kers even langs de palen om te zien of Piet er nog zat en vandaar dat menig Heemskerker zondagmorgen wilde weten of de 45-jarige nog op de paal verbleef. Zowel de mandolineclub Excelsior als de accordeonvereniging IJmuidens Roem (op de foto) trokken een welwillend luis terend publiek tijdens het eerste zondag- middagconcert. 'S ‘--X/ - F gdf r. - i :?C u

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5