Kennemerland wacht vol ongeduld op verdediger Kennemers-speler Hoeben in ziekenhuis ■KB ODIN-toernooi geslaagd SPORTEF Q10/ Ö2/0 8 o o Derde plaats Dschen Dui 3 9 judo-toernooi BUITONI (Flamingo’s) mmrnii Coach Kinney ziet nog mogelijkheden „EEN LEUK BEGIN” Gratis toegang bij Buitoni /poarbank achteraf wart nadofland bdvwmatrdh 1 ■BFj BUITONI TOEGANG Ir DINSDAG 9 SEPTEMBER 1975 SPORT 15 14 ’5078 jur g. Teleurgesteld bij alle spaarvormen als extra voordeel ‘rente over elke dag’ gemakkelijk, één adres voor al uw geldzaken SPAARDEPOSITO’S 5jaarvast8’/z% 3jaarvast7% 4 jaar vast 73/« 2 jaar vast 61 /z% Vrij voor de aankoop van een eigen woning SPAARBILJETTEN AAN TOONDER 5 jaar vast 8% 2 jaar vast 61 (rente op rente) (rente op rente) Per biljet stort u f 681resp. f 886,-, na afloop van de termijn ontvangt u rond f 1000,- Basketball Ter kennismaking met het nieuwe team van GRATIS bij de eerste competitiewedstrijd WOENSDAG 10 SEPTEMRER a.s. 20.45 uur BUITONI - B.S. LEIDEN Kennemer Sporthal Haarlem Afgezwakt 'jiHH&rkorV 1 ioMtckn; tont, ieAatig, buy- tn- ifac/weto, rmnetu. jüaas i (Van onze sportredactie) Henk Olk tijdens de training bij Kennemerland. (Van onze sportredactie) Bert Hoeben: eerste slachtoffer. (ADVERTENTIE) honkballer meer (ADVERTENTIE) „Ik weet nog steeds niet hoe het nou precies gebeurde”, aldus de weer zou beginnen, voorlopig heb moeten afzeggen. Daar zit ik mooi mee.” na geleden. (Van onze judomedewerker) De pitcher vormt weer een apart on derdeel in het honkbal, volgens Kinney. „De Nederlandse pitcher wordt vaak al leen getraind om de bal erg hard te gooien. Nu is dit juist niet van grote importantie bij het werpen, maar vooral de variatie zoals curveballen, moeten een pitcher maken. Ik voel veel voor een stop op Amerikaanse pitchers, zodat er meer jongens als Urbanus en Been- ders de weg naar de top zullen vinden. Dan pas zal het Nederlandse werpersbe- stand in de breedte kunnen groeien. De ervarenheid ontbreekt nog bij de meeste werpers”. HEEMSKERK. Op succesvolle wij ze werd zondag in de dr. Prinsenhal in Heemskerk het Europameubel ODIN- volleybaltoernooi gehouden waar aan werd deelgenomen door 23 teams. Het toernooi kreeg nog een internationaal tintje door het mee spelen van de West- duitse vereniging TSV Paderborn. De Duitse ploeg was hier in het kader van een sportuitwisseling met Europa meu bel ODIN. Zondag morgen werden de eerste bal len geslagen. Er werden per wedstrijd twee sets gespeeld. In de meeste klassen viel de beslissing pas in de laatste wed strijd. De prijs uitreiking geschiedde door voorzitter R. Swart, die allereerst woorden van dank sprak tot allen die aan dit toernooi hun medewerking had den verleend. Uitslagen: heren promotie klasse: 1. KROVO 7 p., 2. Europa Meubel ODIN 5 p„ 3. Phoenix 5 p., 4. TSV Paderborn 2 p„ 5. Campaen 1 p. Europa meubel ODIN werd dankzij beter setgemiddelde tweede. Dames promotie klasse: 1. Phoenix 7 p., 2. Bevok 7 p., 3. Campaen 3 p., 4. Europa meubel ODIN 2 p. 5. Purvo 1 p. Phoenix eerste door beter setgemiddelde. Heren 2e klasse: 1. Bevok 8 p., 2. Europa meubel ODIN 6 p„ 3. PURVO 3 p.. 4. Phoenix 2 p„ 5 WW ’72 1 p. Dames 2e klasse: 1. Europa meubel ODIN 5 p., 2. Phoenix 5 p., 3. ODS 2 p., 4. WW ’72 0 p. Europa meubel ODIN eerste door beter setgemiddelde. Dames 3e klasse: 1. Europa meubel ODIN 5 p„ 2. Phoenix 3 P„ 3. ODS 2 p.. 4. KROVO 2 p. wat van zijn ademhalingsmoeilijkhe den herstelde Hoeben. „Ik sprong ge lijk met mijn directe tegenstander op en naar mijn idee kreeg ik een elle boog in mijn rug. Anderen zeiden dat ik ook nog een schop kreeg, maar daar geloof ik niet in. In ieder geval had ik het eigenlijk pas echt in de gaten, toen ik weer was opgestaan. Eventjes heb ik het nog geprobeerd, maar toen kreeg ik het zo benauwd, dat ik er maar gauw uit ben gestapt. Ik had zo’n pijn, dat ik niet eens in de gaten had dat Kennemers de eer ste goal maakte. En dat terwijl ik op dat moment achter het Ripperda-doel liep.” Ook Bert Hoeben is de mening toegedaan dat het er tijdens de wed strijd, die overigens met 2-1 door de Haarlemmers werd gewonnen, be hoorlijk hard aan toeging. „Een leuk begin van de competitie”, zegt hij cynisch. En zijn pessimistische vader: „Voor mij voetbalt hij dit jaar niet meer.” Bert: „Belangrijker is dat ik mijn studie (tandheelkunde, red.), waarmee ik na dit weekeinde weer HAARLEM Bij zaterdagderdeklasser Kennemerland wacht men met smart op de versterking van Henk Olk. De 42 nederlaag tegen PVWA en het 11 gelijke spel tegen Wartburgia hebben duidelijk aangetoond dat Kenne merland de 20-jarige van FC Amsterdam afkomstige ver dediger best kan gebruiken. Het probleem is alleen dat Olk van de KNVB (nog) niet voor zijn nieuwe vereniging mag uitkomen. De voornaamste reden van dit ongerief is een uitspraak van Amsterdam-voorzitter Dé Stoop. Op de pers dag van de FC Amsterdam, die voor het begin van iedere competitie wordt gehouden, beschuldigde Dé Stoop een aantal amateurverenigingen van betaling. Onder dat rjjtje bevond zich ook De Kennemers, terwijl Dé Stoop eigenlijk Kennemerland bedoelde, omdat daar Amsterdam-speler Olk naar toe was „gevlucht”. In hun open brief stellen de spelers van Zandvoort ’75 dat de door Zand- voortmeeuwen bespeelde velden ei gendom van de gemeente zijn en zij als ingezetenen ook het recht hebben om daarop te spelen. Het vorige sei zoen mochten zij dat als leden van Zandvoortmeeuwen wel. Zij stellen verder dat door hen financieel en daadwerkelijk is meegeholpen aan de totstandkoming van de accommoda ties van Zandvoortmeeuwen. Olk: „Ik ga zeker niet naar Amsterdam terug” Sherman Kinney is er van overtuigd dat de Nederlandse plezier in de sport beleeft dan zijn Amerikaanse collega, omdat de laatste maar één doel voor ogen staat en dat is winnen, hoe dan ook. De infiltratie van Amerikanen in de Nederlandse honkbal- lerij ziet Kinney niet als een gevaar: „Het honkbal is er eerder mee gediend. De inzichten in het spel zijn vaak beter. Verder is er een tekort aan goede Ne derlandse werpers en achtervangers. Dat z(jn ook vaak Amerikaanse spelers.” De eerste slachtoffers zijn dan ook al weer gevallen. Een van die onge- lukkigen is Bert Hoeben, speler van De Kennemers, die zondag in het duel van zijn ploeg tegen Ripperda zo ernstig werd verwond dat vervoer naar het ziekenhuis noodzakelijk was. Nadat hij eerst in de Haarlemse Ma- ria-stichting was onderzocht en later in het Rode Kruis-ziekenhuis in Be verwijk nogmaals onder de röntgen- fotó-apparatuur had gelegen, bleek dat Hoeben een gaatje in zijn rech- terlong had opgelopen. Een en ander betekent dat Bert Hoeben in ieder geval nog veertien dagen in het zie kenhuis zal moeten blijven en dat hij voorlopig voor de voetballerij is uit geschakeld. De eerste ongeluksvogel van het seizoen ’75-’76, in de persoon van de 21-jarige Kennemer-spitsspeler Bert Hoeben, is dus al weer bekend. Er zullen er ongetwijfeld nog meer vol gen. Of het nou aan hard spel is te wijten of niet: het moest niet nodig wezen. HAARLEM. Het bestuur van de Haarlemse basketbalvereniging Buito ni- Flamingo’s stelt de basketballief- hebbers uit Haarlem en omgeving morgenavond in de gelegenheid gratis kennis te maken met het nieuwe team van de vereniging. Om zo veel mogelijk toeschouwers te trekken voor de eerste thuiswedstrijd tegen BS Leiden (aanvang kwart voor ne gen) wordt er voor één keer geen mtree geheven in de Kennemer Sporthal. verhoogde rente Later heeft Stoop de beschuldigingen weer wat afgezwakt maar toch is Kennemerland de dupe geworden van de licht zinnige uitspraak van de Amsterdam-voorzitter, want de KNVB stelde een onderzoek naar betaling in bij Kennemer land en hangende dit onderzoek mag Olk niet uitkomen voor Kennemerland. Voorzitter Landzaat: „Vrijdagavond hebben we een gesprek in Krasnapolsky in Amsterdam met die onderzoekcommissie gehad. Eerder zijn onze boeken al gecontroleerd. Men heeft niets kunnen vinden. Dat is ook logisch want wij hebben geen kantine. Waar zouden wij van moeten betalen?” Bovendien raakte Olk teleurgesteld over de beloften van Pim van der Meent. Olk: „Twee jaar geleden stelde hij al: Als Fransz weggaat dan kom jij aan de beurt Later zou ik de opvolger van Flinkevleugel worden. Daar is nooit iets van gekomen”. Via trainer Jan Keur kwam Olk in contact met Kennemerland, waarvoor hij nu wil gaan spelen. „Als dat niet doorgaat”, weet Olk „dan zal ik zeker niet terug keren naar FC Amsterdam. Er is namelijk een mogelijk heid dat de zaak bij Kennemerland ook nog afketste op mijn overschrijvingsformulier. Omdat dat allemaal op het laatste nippertje moest gebeuren heeft iemand een hand tekening voor de penningmeester op dat formulier gezet, terwijl hij helemaal de penningmeester niet was. Dat is men aan de weet gekomen en dat werkt ook in mijn nadeel in deze zaak”. Bij Henk Olk zelf is de idee gerezen dat Amsterdam- voorzitter Stoop hem met dit onderzoek wil dwarsbomen om voor zijn nieuwe club uit te komen. Tenslotte was Olk voor Amsterdam een uiterst waardevolle kracht. Op 16-jarige leeftijd speelde Olk al van tijd tot tijd met DWS mee en ook later was de vroegere UEFA-international, dertien in terlands, een vaste invaller voor het eerste elftal van FC Amsterdam als één van de vaste krachten door een blessu re of vanwege een schorsing niet van de partij kon zijn. Hij zou wellicht nog bij FC Amsterdam gespeeld hebben als de club hem niet zo gemanipuleerd had. De lont in het kruitvat was het feit dat hij dit seizoen voor de intertoto niet met de selectie van FC Amsterdam mee naar Portugal mocht. Olk: „Dat werd me te gek. Altijd was ik goed ge noeg om in te mogen vallen en nu gingen jonge spelers mee naar Portugal, die nog nooit bij de selectie hadden ge zeten, terwijl ik thuis kon blijven”. HAARLEM. Ietwat gedeprimeerd, maar in het geheel niet uit het veld geslagen, reageert de Amerikaanse coach Sherman Kinney, op de resultaten van zijn ploeg, Aktie ’68, het afgelopen week einde. Kinney: „Uiteraard is er geen twijfel over mogelijk dat de verliezen tegen Dorias Quick een grote teleurstel ling voor de spelers en trouwens voor de hele club betekenen.” De oorzaken van de gemiste kans op de sprong naar de hoofdklasse zijn voor Kinney niet moei lijk te geven: „Dorias Quick speelde erg agressief en liet geen enkele mogelijk heid onbenut. Mijn spelers waren duide lijk niet mentaal voorbereid op deze wedstrijd. Ze sloegen wel veel ballen, maar de overtuiging ontbrak.” Toch is Kinney duidelijk van plan een ander Aktie’68 te laten zien in de wed strijden tegen Feyenoord, al zegt hij voorzichtig dat Feyenoord wel degelijk in staat moet worden geacht om onder hoge druk te spelen en er alles aan zal doen om het hoofdklasserschap te conti nueren. Van de Rotterdammers weet Sherman Kinney niet veel: „Wat ik wel gehoord heb is dat ze over een goede catcher beschikken, Kohl. We moeten ons ware gezicht nu laten zien, want een kans als deze krijgen we niet meer. In de bekerstrijd tegen Sparta liep alles op rolletjes en dat moeten we zaterdag en zondag kunnen herhalen. We hebben in ieder geval veel geleerd in de voorbije wedstrijden.” Sherman Kinney kwam een half jaar geleden uit Amerika de Hollandse honk- balwereld binnenstappen. „In Amerika heb ik onder andere nog onder Archie Allen, nu coach van het magnifieke Amerikaanse Springfield College, ge speeld. Het is een tijd geweest waarin ik BEVERWIJK. De amaleurcom- petitie is weer in alle hevigheid los gebarsten. Vooral de laatste jaren betekent dat, dat ook de medische wereld weer extra arbeid heeft te verrichten. Dat ligt natuurlijk in de eerste plaats aan het groeiende aantal beoefenaars van de voetbalsport, maar zeker ook aan de toenemende spelverruwing, die zich niet alleen bij de professionals openbaart. Ook bij de amateurs wordt steeds harder ge speeld. De spelers van de nieuwe zater- dagvoetbalvereniging Zandvoort '75, die zich hebben afgescheiden van Zandvoortmeeuwen, hebben zich in een open brief gericht tot het college van B. en W. van Zandvoort met het dringende verzoek om voor hen speel- en trainingsmogelijkheden te creëren. Zij zijn nu voor het spelen van hun thuiswedstrijden aangewezen op de oude velden van het voormali ge ETO aan de Concourslaan in Hoofddorp. veel heb geleerd.” Zes maanden geleden dus begon hij bij Aktie’68. Kinney: „Ik vind het een prettige ervaring om in Holland een honkbalteam te coachen. De sfeer is hier ook erg verschillend verge leken met Amerika. Ik kijk er steeds weer van op dat de jongens in staat zijn om na hun normale werk nog tijd te vinden twee avonden in de week aan training te spenderen, ook bij slecht weer. Verder bevalt mij de wijze waar op een vereniging als Aktie’68 gerund wordt. Heel anders dan in Amerika, maar toch wel goed.” (ADVERTENTIE) ■- .- ZAANSTAD. Op het jumelagetoer- nooi van de Zaandamse judovereniging Hikari. het eerste grote en zeer goed georganiseerde toernooi van dit seizoen, is het de Santpoortse judoclub Dschen Dui afgelopen zaterdag net niet gelukt de winnaarstrofee binnen te halen. In een internationaal veld met het Franse Boulogne Billancourt (ACCB), Het Duit se Neukölln (Berlin), het Engelse Ham mersmith en de Nederlandse ploegen Hikari (Zaandam) en Dschen Dui (Sant poort) was het tot op het laatste mo ment onzeker wie met de hoogste eer zou gaan strijken. Drie ploegen hadden zich kandidaat gesteld in het eerste deel van de halve kompetitie: Boulogne, Berlin en Dschen Dui. Boulogne en D.D. hadden tot dan de beste papieren. Beide ploegen hadden drie wedstrijden nog geen verlies Tegen elkaar was de strijd onbeslist geëindigd (2-2, 13-13). Dschen Dui leek de beste kansen te hebben vanwege een beter puntengemiddelde, maar moest de stugge Duitse ploeg nog bestrijden. De Santpoortse lichtgewicht Rein Vis ser moest met miniem verschil (3 pnt.) zijn meerdere erkennen in de Berlijner, maar halfmiddengewicht Henk Koning bouwde een puntenvoorsprong voor D.D. op met houdgreep (10 pnt.). Middenge- wicht Herman Debrot bouwde deze voorsprong uit tot 2-1 (20-3). De kansen waren gunstig voor Santpoort. Op beslis sende momenten echter kan, zoals vaker in het verleden is voorgekomen, D.D. niet de juiste consoliderende instelling bewerkstelligen. De laatste wedstrijd, die der zwaarge wichten. werd de meest enerverende van de avond. Tot in de laatste minuut ging de strijd gelijk op Door het joelende publiek en de geëmotioneerde judoka’s, werd de scheidsrechter gedwongen de strijd een momen’ te onderbreken om publiek en judoka's tot stilte te manen. In de laatste minuut kwam de Sant poorter Aat v. d. Vee, na een mislukte staande techniek in een houdgreep te recht, die de Berlijner niet voor het tijdsignaal meer losliet. Eindstand Ber lijn—Santpoort (3-2: 23-20). Door deze uitslag werd de Franse ploeg ongeslagen eerste, de Duitsers klommen door de overwinning op D.D. naar de tweede plaats, terwijl Dschen Dui genoegen moest nemen met de der de plaats. Hikari werd vierde en Ham mersmith sloot de rjj.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 15