Sabel IAWR: Toelaatbare grens aanzienlijk overschreden Vooral vrouwen kind van de rekening Hoge militaire functionaris vermoord Universiteit zag op tegen schenking Informatie voor Turken l Brunssum nog belangrijker voor NA VO niet zaligmakend „Veel studiebegeleiding „onElKÈffi dit« I ïiiil Bernhard voor prins 1 LIBIë ONTKENT ANNEXATIE Dr. H. Schamhardt: Colombia: 5 i STICHTING WILDE VETORECHT Van der Louw gekant OPPERBEVEL GEALLIEERDE LUCHTMACHT NAAR NEDERLAND tegen selectieve investeringsregeling DEEL TSJAAD Gruijters ontkent drastische stijging kosten auto’s I I MMMI D 2 BINNEN* EN BUITENLAND SEPTEMBER 1975 9 DINSDAG I 99 Opvang slecht □a O' Financiering A Sparen Vissen Ongeldige wijding j g c s ti v Boktor Grondeekhoorn Gestikt BRUNSSUM Het NAVO- hoofdkwartier voor Midden-Euro- pa, AFCENT in Brunssum, zal in de toekomst voor de geallieerden nog aanmerkelijk belangrijker wor den. Besloten is dat het opperbevel van de geallieerde luchtstrijdkrach ten voor Midden-Europa (AAFCE), nu nog gevestigd in het Westduitse Braunsteig, zal worden overge plaatst naar Brunssum. Op het ogenblik vormt alleen de financie ring nog problemen. „Ik verwacht echter dat binnen twee jaar de zaak rond is”. Dit heeft gisteren in Brunssum de opperbevelhebber van AFCENT, generaal Ernst Ferber, verklaard. Spoorwegstaking 5 .g Dood na explosie st. 12 Sr i ■p' Rijnvervuiling neemt weer toe 9 Weer meer werklozen WEERRAPPORTEN Vooruitzichten voor donderdag: ONBESTENDIG Smit-Kroes Hoogwater 6.30 uur en 18.55 uur Laagwater 2.25 uur en 14.39 uur regenb. onbew. onbew. 1. bew. zw zzo Een woordvoerder van het Neder lands Centrum voor Buitenlanders in Utrecht verklaarde, dat van de naar schatting 60.000 Turken in Nederland een vrij groot deel uit het door de ramp getroffen gebied afkomstig is. Het Rode Kruis heeft het gironum mer 777 opengesteld voor bijdragen voor hulp aan ae slachtoffers van de aardbeving. Ferber kondigde aan, dat de Amerikaanse strijd- (Vervolg van pag 1) Eind augustus waren er in werkelijk heid 147.940 mannen en 45.990 vrouwen werkloos. Dit betekent bij de mannen een daling van 700 en bij de vrouwen een stijging met 3.240 ten opzichte van de maand daarvoor. De werkloosheid onder mannen en vrouwen kwam daar mee ongecorrigeerd op 193.930, dat wil zeggen 2.530 meer dan eind juli. De generaal liet doorschemeren, dat hij op de lange duur toch wel vooruitgang ziet in de besprekingen in Wenen over evenwichtige en wederzijdse troepenver- mindering tussen oost en west. Hij wees in dit verband op de enorme kosten die aan de legering van parate troepen zijn Namens de Nederlandse krijgsmacht is gisteren in Hollandse Rading aan prins Bernhard een eresabel aangeboden ter gelegenheid van het feit dat hij dertig jaar geleden werd benoemd tot inspec- ROTTERDAM. (ANP) Burgemees ter André van der Louw van Rotterdam heeft gisteren ijdens een ontmoetings- bijeenkomst van gemeente en bedrijfsle ven in de Maasstad scherpe kritiek gele verd op de wet Selectieve Investerings regeling (SIR), die per 1 oktober van kracht zal worden en de industrie in het Rijnmondgebied nogal zwaar zal treffen. Hoewel hij de strekking van de wet zei te kunnen onderschrijven plaatste Van der Louw bezwaren bij het heffingen stelsel dat in Rijnmond via de SIR zal worden ingevoerd op gebouwen en in stallaties. Tijdens een ontmoeting in Brunssum zei de plaatsvervangend opperbevelheb ber van Afcent, generaal sir L. Hodges, het van primair belang te achten, dat de NAVO-strijdkrachten modern uitgerust en paraat zijn en dat zowel land- als luchtmacht tijdig beschikken over reser ves in geval van agressie. Bovendien vindt hij de mogelijkheid tot het ge bruik van nucleaire wapens noodzakelijk indien de vijand niet met conventionele wapens kan worden betreden. Volgens hem zijn de flexibiliteit en de doelma tigheid van de NAVO-luchtstrijdkrach- ten de laatste jaren voortdurend verbe terd. Hetgeen een belangrijke luchtcon trole mogelijk maakt. Gistermiddag is de SCH 27 „Petronella Margaretha” naar Suriname vertrokken om daar te gaan vissen. „Er zit daar vis genoeg”, aldus eigenaar Hoogsteden, „al leen de ontwikkeling van de schepen daar ligt 50 jaar achter.” De heer Hoog steden wil over ruim anderhalve maand, als de eerste visresultaten bekend zijn, een tweede schip naar Suriname laten vertrekken. In de Amerikaanse hoofdstad Was hington zijn zondag tegen de wil van de geestelijke overheid vier vrouwen tot priester gewijd in de Amerikaanse epi scopale kerk. De bisschop van Washing ton had verklaard dat de zaak van de vrouw in het ambt thans niet gebaat is bij deze wijding. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athéne Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Istanboel Las Palmas Tel Aviv Tunis onbew. 1. bew. h. bew. 1. bew. 1. bew. 1. bew. z. bew. h. bew. z. bew. 1. bew. regen onbew. h. bew. onbew. onbew. z. bew. h. bew. mist 1. bew. 26 19 25 23 22 21 14 22 19 24 18 24 22 20 28 27 19 25 18 25 26 26 18 20 20 24 28 26 29 31 van volksgezondheid bedenkelijk, aldus de IAWR. I crii 1 UU1 De: du' ve« Op na; gie OV( Me inz gel dai te on te: er on on VI ni m ha pc M ov bi eii de da w< V] kc Wl or sti ga w; gu R( vc lil hf V2 V] dt ra G w; ge (een maand eerder 1.168 ondernemingen met in totaal 87.550 personeelsleden). De ze sterke daling van het aantal bedrijven met werktijdverkorting hangt samen met de vakanties die in deze periode vielen. UTRECHT. (ANP) Voor Turken in Nederland die zich ongerust ma ken over familieleden in het door aardbevingen getroffen gebied rond Lice in Turkije, heeft het Rode Kruis een informatiecentrum ingericlit. Het is telefonisch te bereiken: 070-469595- TRIPOLI. (Reuter) Libië heeft gis teren het bericht in de Britse Sunday Times in Londen ontkend als zou het een deel van het noorden van Tsjaad hebben geannexeerd om in het bezit te komen van het uranium dat daar in de bodem zou zitten. Volgens de Rotterdamse burgemeester zou intrekking van het heffingenstelsel een geslaagde bijdrage zijn aan het noodzakelijke aanzwengelen van de Ne derlandse economie. Hij acht het name lijk niet denkbeeldig dat als gevolg van het heffingenstelsel van de SIR Rotter dam aantrekkelijke uitbreidingen of ves tigingen zal verspelen aan buitenlandse havens. DEN HAAG. Minister Gruijters van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening ontkent ten stelligste dat de re gering van plan is de kosten van het autorijden drastisch te verhogen. „De suggestie dat we de kleine man zijn auto zouden willen afpakken, is goedkope propaganda, die bepaalde kranten uit hun duim hebben gezogen”, aldus Gruij ters gisteravond voor de televisie. Doelstelling van de regering is het openbaar vervoer te bevorderen, zo ver klaarde Gruijters. Daartoe wil de rege ring ..enige lastenverhoging” voor de au tomobilist doorvoeren. Voor een goed openbaar vervoer zijn, volgens Gruijters, nu eenmaal investeringen nodig, die de belastingbetaler voor zijn rekening moet nemen. Gruijters merkte echter op, dat het verkeer, en speciaal het autoverkeer, zijn kosten niet opbrengt. Het is daarom niet juist te veronderstellen dat de rege ring de auto als melkkoe beschouwt, zo verklaarde hij. De bewoners van 26 houten woningen in Geleen hebben van hun huisbaas, DSM, het advies gekregen andere woon ruimte te zoeken. In de woningen zijn namelijk de houtvretende larven van de boktor aangetroffen, die de huizen onbe woonbaar maken. Het onderzoek bevestigt, zo schrijft de IAWR in het jaarverslag, opnieuw de noodzaak van-’ afdoende maatregelen voor de bescherming van de kwaliteit van het Rijnwater Op enkele landgoederen in Midden- Brabant is de Siberische grondeekhoorn gesignaleerd. Dit diertje hoort thuis in de loof- en naaldbossen van de hele „oude wereld”, tot in China en Korea toe. Ook komt hij wel voor in het westen van Noord-Amerika. Het beest huist in niet zoals de gewone eekhoorn in bomen, maar in een hol in de grond waar het ook overwintert. Deskundigen zijn bang dat de grondeekhoorn broed- vogels te lijf zal gaan. In het Roosendaal verbonden. Als voorbeeld noemde hij België, dat jaarlijk® drie miljard frank moet uittrekken voor vrijwel de gehele troepenmacht (93 000 man), die voor het merendeel in de Bondsrepubliek is ge legerd. De Belgen zijn nu van plan een deel van hun troepen terug te halen naar eigen land, hetgeen op den duur tot bezuiniging moet leiden. Weer In binnen- en buitenland heeft tot nu toe toegezegd hiervoor ƒ3,7 miljoen te willen uittrekken, maar de NAVO-partners vinden dit bedrag veel te laag, mede gezien het feit dat Neder land gastland is. Afcent, ondergebracht in de vroegere steenkolenmijn Hendrik, telt op het ogenblik circa 2300 man en inclusief de gezinnen komt men uit op 8000. De Limburgse middenstand vaart er wel bij, want jaarlijks wordt hier zo’n 75 miljoen uitgegeven. De komst van het opperbevel der luchtstrijdkrach ten naar Brunssum betekent nog eens een aanwas van ten minste 500 militai ren en hun gezinnen. Het grootste gedeelte van de organi sche stoffen komt vermoedelijk door het afvalwater van de chemische industrie in het Rijnwater terecht. Bij de thans toegepaste mechanische en biologische zuivering worden deze stoffen praktisch niet verwijderd. Dit geeft moeilijkheden bij de bereiding van drinkwater. Ook aan anorganische verbindingen ammoniumionen, zware metalen, chlo ride moet volgens de drinkwaterlei- dingbedrijven bijzondere aandacht wor den geschonken. Voor een deel verstoren zij het zuiveringsproces. Bij het over schrijden van de grenswaarde, kunnen zij, voor zover het om chloride en sulfa ten gaat, corrosie veroorzaken. teur-generaal. De sabel werd hem uit gereikt door de voorzitter van het comi té verenigde chefs van staven, luitenant- generaal A. J. W. Wijting. Onderzoekingen van de drinkwaterbe drijven hebben aangetoond, dat een zeer aanzienlijk deel van de geloosde organi sche stoffen uit sulfonzuren, een afval- produkt van de papierindustrie, bestaat. Het niet meer lozen van deze stof op de rivier zou niet slechts een belangrijke vermindering van de concentratie van de verontreinigingde stoffen leiden, maar vooral ook de moeilijkheden bij de ver wijdering van andere verontreinigende stoffen verminderen. De gevonden concentraties van organi sche chloorverbindingen zouden hebben aangetoond, dat deze moeilijk afbreek bare chemische verontreiniging zich stroomafwaarts sterk ophoopt. Aan de monding van de Rijn maken zij tien percent van alle opgeloste organische stoffen uit. Vele van deze organische chloorverbindingen zijn uit het oogpunt Zonder bijgekomen te zijn is gisteren een achtjarig meisje in Nijmegen in het ziekenhuis overleden aan verstikking door het bovenstuk van een balpen, dat bijna twee weken geleden op school in haar luchtpijp was gekomen. Door zuur stofgebrek viel zij toen flauw en raakte daarop in een coma. Hoewel het slacht offertje in aller ijl naar het ziekenhuis was gebracht is ze niet meer bijgeko men. (Vervolg van pagina 1) ROTTERDAM Uit de 200.000 meetgegevens concludeert de IAWR, dat de in 1973 geconstateerde geringe vermindering van de totale ver vuiling van de Rijn zich niet heeft voortgezet. De stijging van de belasting met reukstoffen, die tegen het einde van de jaren vijftig in het Roergebied is geconstateerd, is intussen ook in het Rijngebied bij Wiesbaden vastge steld. De concentratie van storende reukstoffen in het Rijnwater heeft zich daar in drie jaar bijna vertienvoudigd. Twee jaar geleden stelde de IAWR in een memorandum de grenswaarde voor opgeloste organische en anorganische verbindingen vast. De vervuiling van de Rijn mocht deze grenzen niet overschrij den, als men er nog goed drinkwater van zou willen kunnen maken. Uit het jaarverslag blijkt, dat deze grenswaarde in 1974 dikwijls aanzienlijk is overschre den. De bouwkosten voor een nieuw onder komen voor de luchtstrijdkrachten in Brunssum worden in de eerste instantie op 20 miljoen geraamd. Nederland Het officiële Libische persbureau Arna citeerde de woordvoerder van het minis terie van buitenlandse zaken, waar deze het bericht bestempelde als „volkomen ongegrond, een verzinsel en een kwaad aardige poging om onder de Arabische broedervolken tweedracht en haat te zaaien”. worden: we willen geen negers of joden”. Volgens de voorzitter van de stichting, de advocaat mi H. J. F. Heyman,- ging het daar echter niet om. „Wij hebben alleen als voorwaar de gesteld, dat men geen mensen zou laten komen, die er extreme opvat tingen op na houden. Het kan ons niet schelen of iemand links is of rechts, maar wel of iemand om eens een gek voorbeeld te noemen vindt dat alle koningshuizen moeten worden uitgemoord- of dat het ge bruik van drugs gepropageerd moet worden, zoals een hoogleraar in Amerika schijnt te doen - of dat alle ongelukkige kinderen gedood moeten worden. Wat de geschilpunten ook geweest mogen zijn, tenslotte werden de uni versiteit en de schenkers het eens. Volgens prof. Klein zijn de clausules van de overeenkomst zo gewijzigd, dat de wetenschappelijke onafhanke lijkheid van de universiteit gewaar borgd is. De stichting behoudt echter wei het recht om de overeenkomst op te zeggen, als er onenigheid zou ont staan over de keuze van een „gastge- leerde”. Beide partijen achten de kans dat zoiets gebeurt minimaal. toekomst onder andere cursussen op scholen geven met informatie over de tijd na de school, over werk zoeken, maar ook over werkloos zijn. „We zullen moeten wennen aan het idee dat er niet werk voor alle werklozen zal zijn”, aldus Van Wijk. Generaal een deel van krachten in de Bondsrepubliek binnen afzienbare tijd zal worden overgeplaatst. Een deel van de thans in het zuiden gelegerde verzorgingseenheden van de luchtmacht zal worden vervangen en een ander deel orngeschoold. Er zal op die manier een bataljon Amerikaanse grondstrijdkrachten worden gevormd, dat in de uitgestrekte noordelijke laag- Op dit moment is de financiering nog een punt van discussie, een dergelijke ingreep kost veel geld. De generaal schat de gehele operatie op circa 100 miljoen mark. Vaststaat dat hierdoor de Ameri kaanse gevechtskracht in de Bondsrepu bliek zal toenemen, hoewel er geen sprake is van meer troepen. Maar, zo merkte de generaal nog op, ik hoop niet dat er nu in Nederland een discus sie op gang komt van „nu er Amerika nen komen kunnen wij wel troepen terugtrekken”. vlakte van de Bondsrepubliek, tezamen met de hier gelegerde Nederlandse en Duitse troepen, wordt gestationeerd. BOGOTA. (AFP) De inspecteur-ge- neraal van de Colombiaanse strijdkrach ten, Ramon Arturo Quinones, is gisteren in Bogota doodgeschoten. Hij was met zijn auto op weg naar het ministerie van defensie toen verscheidene mannen op hem het vuur openden. Zijn chauffeur werd bij de aanslag ernstig verwond. Generaal Arturo Quinones leidde in 1973 de vijfde brigade van het Colombi aanse leger die in de provincie Santan der vocht tegen de guerrillabeweging van het nationale bevrijdingsleger. De moeilijkheden ontstonden, toen het college van bestuur van de uni versiteit vernam dat de schenkers een vetorecht wilden hebben ten aanzien van de geleerden, die met hun geld zouden worden uitgenodigd Rector- magnificus prof. Klein zei daarover in het universiteitsblad Quod Novum: „Wij wilden niet dat er bijvoorbeeld al bij voorbaat gezegd zou kunnen IcLLUUL UIIISLL eelt.» 13 gtaucu, v/p cci» droge periode van minstens 12 uur 70 percent; kans op een geheel droog etmaal 40 percent. De opvang van werkloze jongeren zo- wel het helpen bij werk vinden als het begeleiden tijdens de werkloosheid is slecht. Deze conclusie trekken de Arn hemse raad voor jeugd en jongeren en een groep van werkende jongeren na een onderzoek naar de situatie van werkloze jongeren in Arnhem en omgeving. Vol gens Gerard van Wijk, coördinator bij het onderzoek is het onderzoek repre sentatief voor de situatie van werkloze jongeren in Nederland. De instanties waar werkloze jongeren het meest mee te maken hebben, zijn het gewestelijk arbeidsbureau, de ge meentelijke sociale dienst en het GAK. Door gebrek aan goede informatie over werkloze jongeren en door een tekort aan middelen en personeel, komen deze instanties niet toe aan werkelijk goede begeleiding en opvang van jongeren die als schoolverlater een baan zoeken of als werkloze opnieuw naar een baan op zoek zijn”, aldus Van Wijk. Uit het onderzoek is gebleken, dat de jongeren niet de weg weten naar de sociale dienst, of naar een beroepskeuze- bureau en dat het arbeidsbureau of een andere instantie ze de weg ook niet wijzen. De onderzoekgroep wil in de naaste volgens dr. Schamhardt niet per sé tot niveauverlaging te leiden. Het gevaar zit volgens hem vooral in de vele aanko mende studenten met onvoldoende vak- kenpaketten, die tóch wettelijk toegang tot de universiteit hebben. Schamhardt vindt dat de universiteit haar poorten niet open moet zetten voor rijp en groen, maar ook op begaafdheid moet letten. De universiteit moet vol gens hem een milieu blijven, dat begaaf den stimuleert. Een vorm van onderwijs die zich richt op de middelmaat en wat daaronder ligt, dient zijns inziens afge wezen te worden. Het risico daarvan achtte hij bij de invoering van de herstructurering aller minst denkbeeldig. „Dit gevaar kan slechts worden afgewend als de studie richtingen loyaal en van harte verant woorde studie-programma’s ontwikkelen, die met de herstructurering rekening houden. Dat zou juiste planning zijn, namelijk rekening houden met de nieu we voorwaarde dat de studieduur is ingekort”, aldus dr. Schamhardt, die ver der onderstreepte dat ook na de her structurering de wetenschapsbeoefening veilig gesteld dient te zijn. Over de studenten zei dr. Schamhardt dat zij een positieve inbreng hebben in de universitaire gang van zaken, zij het dat van hun zijde er ook hier en daar pogingen zijn ondernomen om ideologie ën door te drukken. Voorts vond hij dat in een onderwijssituatie er een princi piële ongelijkheid dient te bestaan tus sen docent en student „Wil het onder wijs vruchten afwerpen dan moet er een vertrouwensrelatie worden opgebouwd tussen leermeester en leerling. Dat stu denten in de beginfase van hun studie, vóór het kandidaatsexamen, uitmaken wat zij wel en niet zullen leren is mijns inziens onaanvaardbaar,” aldus dr. Schamhardt, die dit ook „een misken ning van de principiële ongelijkheid in de onderwijssituatie” vond. Wel redelijk vond hij het dat studenten na het kan didaatsexamen een belangrijke zeggen schap hebben in hun studiepakket. De Italiaanse spoorwegarbeiders gaan volgende week maandag vanaf acht uur ’s avonds voor 24 uur in staking. Met deze landelijke staking willen zij druk uitoefenen op de Italiaanse regering een duidelijk standpunt te bepalen met be trekking tot een groot aantal arbeids voorwaarden. I ale lig Hei va: tui bes me dri eni zig 27- lan eer UTRECHT (ANP). Intensieve stu diebegeleiding is beslist niet zaligma kend. De stelling dat veel studiebegelei ding tot niveauverhoging leidt is on houdbaar. Dit heeft dr. H. Schamhardt, lid van het college van bestuur van de rijksuniversiteit in Utrecht gisteren ge zegd bij de opening van het academisch jaar. „Het is duidelijk dat er bij minder begeleiding meer eigen inspanning van de student gevraagd wordt, maar is dat ook erg?” vroeg dr. Schamhardt zich af. Hij hield zijn gehoor voor dat bij de planning van de personeelsbehoefte van de universiteit de wijze van kennisover dracht bijzonder belangrijk is. Hoewel de studententoename doorgaat alsof er niets aan de hand is, zijn volgens dr. Schamhardt de vette jaren voor de uni- versiteiten voorbij. Er zal zijns inziens gewoekerd moeten worden met de be schikbare mogelijkheden. Het regeringsbeleid, waarbij de midde lenkraan wordt dichtgedraaid behoeft «o c 22 23 23 22 23 21 22 21 22 23 16 ROTTERDAM (ANP). De Eras mus Universiteit Rotterdam heeft grote moeite 'gehad met het accepte ren van een schenking uit de kring van het Rotterdamse zakenleven. Het gaat om geld (maximaal 25.000 per keer), dat gebruikt moet worden om eens in de twee of drie jaar een geleerde „van naam” uit te nodigen voor het houden van een serie lezin gen. De schenking is gedaan door een stichting, die het vermogen beheert van wijlen G. Ph. Verhagen, een fabrikant van gloeilampen en textiel. De stichting wil de universiteit op deze manier „meer bekendheid” ge ven. „Zo kan je geleerden naar Rot terdam halen, die misschien nog nooit van ons hadden gehoord”, aldus de voorzitter. Franciscusziekenhuis in mevr. J. Zij be is gistermiddag Kerstens-Schijven overleden, zweek aan de brandwonden die zij vrij dagavond had opgelopen bij een reus achtige explosie op de olie-opslagplaats van BP in Roosendaal. Haar echtgenoot, de depotbeheerder P. Kerstens, wordt nog steeds verpleegd aan zware brand wonden. Zijn toestand is redelijk. WOENSDAG 10 SEPTEMBER Zon op 6.05 uur onder 19.08 uur Maan op 12.25 uur onder 21.15 uur De geregistreerde vraag naar personeel - eveneens voor seizoen gecorrigeerd - steeg met 1000 tot 41.200. Afgezien van de werklozen en de personen, werkzaam op aanvullende werken en sociale werk- voorzieningsobjecten, waren eind augus tus ook nog 14.610 werkzoekenden (van wie 85 procent vrouwen) bij de geweste lijke arbeidsbureaus ingeschreven voor een gedeeltelijke dagtaak. Midden juli gold-bij 378 bedrijven met 26.370 werknemers werktijdverkorting SE «jj ES cï 0 o o o o o o o o o 0,6 o o o e o o o 1 o o 2 0,1 o 1 o o o o 0,6 o o o o o o o 1 o o o Aantal uren zon 1 tot 8; minimum tempera tuur omstreeks 13 graden; maximum tempe ratuur omstreeks 19 graden; kans op een De Tweede-Kamerleden en De Beer (beiden WD) vinden het vreemd dat staatssecretaris Van Hulten van plan is twee speciale postzegels uit te geven, waarop wordt aangedrongen om te sparen, nu vanuit het kabinet het publiek wordt aangezet juist minder te sparen. De Kamerleden vragen zich af of Van Hulten geen beter onderwerp had kunnen bedenken voor de gelegenheids- zegels. t u z zzo z z z z z z z z zw onó n z no z no w zzw z. bew. windst. h. bew. zzw 1. bew. n z. bew. windst. motregen onbew. h. bew. windst. onbew. wnw z. bew. windst. mist onbew. geh. bew. 1. bew. h. bew. zzw nnw zzw zo no h. bew. windst. z. bew. zzw 1. bew. o mist windst. onbew. windst. nno n zzo o Ei 13 11 13 11 11 12 14 11 16 12 10 24 19 8 13 12 9 10 6 12 13 15 15 15 10 10 20 17 8 18 15 11 17 18 10 8 12 15 19 21 24 22 F I' ■A-

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2