Emmylou Harris vocht terug na dood Gram Parsons Nieuwe composities in Gaudeamus-weekeinde (Uw, voJRIJPMA Folk-rockgroep in wijkcentrum Laan v. Angers Hans Swarovsky overleden Friese prijs Modegrapjes soms met naakte waarheid „Ik houd van 7 eerlijke liefdeslied 3 Fl FVOHOF,ei<o32ii),514- rekreatie voor ’t hele gezin aan het Veluwemeer e ks aar i ne er en ijes ïen aan eds ig ties HHHOSEDUimMNZK HnHOGEDUmMNZH Kt* J bek.. i a HEl. 4 [e el UViEET HCT TOCH? DONDERDAG 1 1 SEPTEMBER 197 5 KUNST 11 10 Werken als therapie mi IS Adviseurs in verzekeringen en financieringen. Lid N. V.A. HYPOTHEKEN tot 125% executiewaarde Neem eens kontakt met ons op. Het maakt u altijd wijzer. BIJ TIJD EN WIJLE komen we in de mode van die kostelijke TIP:X overnacht Burrito Bros (Van onze correspondent) BROEK IN WATERLAND. Emmylou Harris is „well and alive” als ze het terras van Neeltje Pater in Broek in Waterland oploopt. Niets weerhoudt haar ervan om het zoveelste gesprek te voeren na al die vermoeiende interviews, die ze al in Londen heeft gehad en met een Toppop-opname, nog enkele vraaggesprekken en de al nakende terugreis naar Los Angeles in het vooruitzicht. A.s. bruidsparen, JUBILARISSEN etc. grappen tegen, die dan best even de aandacht verdienen. Dat er op onze aardbol een groot aantal lie den is dat zich constant suf pie kert om voor haar steeds maar weer wat nieuws te bedenken, mag als bekend worden veron dersteld. Doch om zulks te doen van haar, kan zeker niet tot de dagelijkse bezigheden van een iegelijk worden gerekend. Een harige affaire dus, en dan doel ik bepaald niet op de pruikenma nie van een aantal jaren geleden. X ■- I 4 (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) a£«r. Kostbare lang-haar-jurk. Doorkijken, niet verboden. onder redactie van Bé ter Maat X het gebeurde op een moment dat Gram een van de betere periodes in zijn leven meemaakte. Eigenlijk was hij erg geluk kig. Geloof niets van de verhalen, dat hij zware depressies had en zo. Echt, ik weet wel beter”. Emmylou Harris: „Mijn songs gaan over gevoelens’’. (Foto Gijsbert Hanekroot) hebben, teksten die mij aanspreken en waarvan ik hoop dat anderen er net zo over denken”. UTRECHT (ANP). De muziekweek, die de stichting Gaudeamus elk jaar wijdt aan het uitvoeren van eigentijdse muziek uit verschillende landen, begint morgen. Het evenement duurt dit jaar voor het eerst geen week meer maar een lang weekend. Er zijn 150 composities ingezonden uit 22 landen. Een internati onale jury heeft daaruit zeventien com posities gekozen voor uitvoering tijdens het weekeinde. Twee daarvan kunnen echter niet worden uitgevoerd, terwijl twee andere via de bandrecorder ten gehore zulenworden gebracht. PRIMA ZALEN AKKOMMODATIE (nut uitzicht op nel) GËÉNZAALHUUR! BEL VOOR INLICHTINGEN: TEL. <02517) 322 of 341 sfMcialitaitanrwtaurant van bat DIRK VAN DEN BROEK-CONCERN Nieuwe Gracht 11 - Haarlem. Tel. 023 317609. Na 18.00 uur 023 - 262774. Zingen heeft ze altijd al gedaan. Van kinds af aan. Ook al wilde ze, toen ze 16 jaar was, actrice worden. „Waarom? Omdat ik dacht dat ik goed kon acteren, maar mij werd al gauw duidelijk ge maakt dat ik het rustig kon vergeten. Ik was gewoon puur slecht”. Zingen dus. Maar eerst de school nog, zei mama. Anderhalf jaar hield ze het nog vol, toen pakte ze haar gitaar en begon aan een trektocht langs universiteiten, bars, artiestencafeetjes en soortgelijke ont moetingsplaatsen, waaruit al zoveel goe de popsterren zijn voortgekomen. „Kijk,” legt ze uit. „In Nashville heb ben de producers zo hun eigen ideeën. Daar gooien ze bijvoorbeeld achter elke song een stelletje violen om het nog mooier te laten klinken. Daar krijg ik soms wat van, al dat dwangmatige om een song koste wat kost in de top-tien te krijgen. Als het maar sexy klinkt, wordt er dan gezegd. Maar mijn songs gaan over gevoelens, ze zijn er niet om op te vallen. Ik bedoel maar, ik ben ook een kind van de jaren zestig, ik heb de seksuele revolutie ook meegemaakt. Maar dat wil nog niet zeggen, dat ik naakt mooi ^>nd omdat alles er dan bijhangt. Nee, geef mij maar een klein beetje textiel. Dat is heel wat sensueler”. kinder-en Indianendorp,tentoon stellingen, 40 ha. park, agrarische bedrijven zoals champion- kwekerij, akkerbouw en veeteelt, groente- en plantenkassen, veiling. Eva luchtig en zwoel op kostbaar bont. HAARLEM Decameron heet de folk- rockgroep die zaterdag 13 september op treedt in het wijkcentrum Laan van An gers onder auspiciën van TIOLI. De groep bestaat uit zes musici en speelt elektrisch versterkte folkmuziek. Deca meron is een welbekende groep in Enge land. De drie Ip’s scoorden hoge ogen. Verwacht wordt, dat de groep dit na jaar in het Britse gaat doorbreken. De muziek is van het niveau van groepen als Fairport Convention, Steeleye Pan, Stivell, Amazing Blondel, etc. Decame ron deed het uitstekend op de beroemde festivals in Norwich en Cambridge. De groep maakt momenteel een toemee van 10 tot 17 september langs alle grote zalen in Nederland. TIOLI is er trots op, dat de groep za terdag in Haarlem speelt. Het optreden begint om 20.30 uur. Entree 3,voor leden. Niet-leden betalen 3,50 en krij gen daarvoor een voorlopig lidmaatschap. Het „echte” lidmaatschap kost 5 gulden. VOOR DEGENEN DIE HUN radio binnen armbereik willen hebben is Ner dan nog een leuk nieuwtje. Op de internationale geschenkenbeurs, d’e onlangs in Earls Court in Londen werd gehouden, werden de bezoek sters namelijk met een armbandradio geconfronteerd. Dit transistorradiootje heeft een middellijn van vijf centi meter en is twee centimeter dik; dat alles voor de prijs van 35. Nou, i zich De lichte glamour die van de hoesfo to's af straalt, ontbreekt volledig en heeft, gelukkig, plaats gemaakt voor een ontwapenende vriendelijkheid. Emmylou in Nederland. Dus toch nog, nadat eer dere plannen kapseisden en de steeds groter wordende schare bewonderaars in het vlakke land, waar de countrymuziek steeds meer terrein wint, het moesten blijven doen met haar vokale bijdragen op de twee elpees van' wijlen Gram Parsons en haar eerste solo-elpee „Pie ces of the sky”. Toppop moet Emmylou een stukje dichter bij haar eerste con cert in Nederland brengen. Want als alles goed gaat, komt ze terug met haar Hot Band. ih ons hotel! Komfortabele kamers met eigen douche, toilet, telefoon. TV en desgewenst K uitzicht op zee. A Country-muziek stond toen al hoog in haar vaandel geschreven, ook al ont- kwam zij uiteraard niet aan de toen nog volop heersende rage van Dylan-inter- pretaties. New York werd haar eerste vaste verblijfplaats. Daar ontmoette ze mensen als Jerry Jeff Walker en David Bromberg. „Ze zaten met hetzelfde pro bleem als ik”, weet ze zich te herinne ren. „We zochten allemaal naar mensen, die naar onze muziek wilden luisteren. Maar het was toen erg moeilijk omdat de meeste aandacht naar de psychedeli sche muziek ging”. Afgezien van de korte vreugdes van het leven van musiceren, weinig waar dering krijgen, doorzakken, een jointje pakken en morgen-komt-er-weer-een- dag liepen de zaken niet geheel naar wens. Emmylou kreeg een dochter, en maakte een elpee Huwelijk en elpee werden een flop. Van de plaat zegt ze nu, dat ze vurig hoopt dat nooit iemand die elpee hier krijgt te horen, omdat ze anders doodschaamt. Emmylou hieldNew York voor gezien, week uit naar Nashville om ten slotte te eindigen bij pa en ma in Maryland. Vooreen geslaagde receptie, koffietafel of fijn diner naar „Werken was voor mij nog de beste therapie om alles te vergeten. Maar dat ging niet zo makkelijk. Het was de tijd van de oliecrisis, waardoor je als vrouw nog minder waardevol voor een platen maatschappij werd Ten slotte had men voorlopig genoeg aan zangeressen als Maria Muldaur, Linda Rondstad en Joni Mitchell”. Eén man bleef geloven in de capaci teiten van Emmylou en dat was produ cer Brian Ahern, die zijn sporen al had verdiend met het baanbrekende werk voor Anne Murray. Dank zij hem kreeg Emmylou toch een contract bij Warner Bros, hetgeen resulteerde in haar solo- elpee „Pieces of thé sky”, een album met grote verscheidenheid aan songs, variërend van „Coat of many colours” van Dolly Parton tot de Lennon- McCartney-compositie „For no one”. „Maar,” zo zegt Emmylou, „voor mij is het een echt country-album, ook al zijn er mensen die daar anders over denken. Ik heb bewust gekozen voor dezelfde stijl, waarin Gram en ik vroeger optra den”. Emmylou onderstreept nog eens dui delijk dat ze probeert countryzangeres te zijn. Dat ze direct werd geaccepteerd in het grote Amerikaanse country-circus heeft ook haar verbaasd. „Waarom weet ik ook niet. De plaat loopt in elk geval goed, evenals de single. Ik heb gewoon een plaat gemaakt met teksten, die mij gevoelsmatig erg aanspreken. Dat ze er in Nashville ook zo over denken, is leuk „Ik houd meer van het eerlijke lief deslied, dan iets in de geest van eehhhnou ja, iets van „vrouwtje trek dat shirtje eens uit, ik houd van je omdat je zulke grote tieten hebt”. En echt, er zijn mensen die dergelijke tek sten bloedserieus kunnen zingen. Dat neemt toch elke schoonheid weg. Ik mag dan wel eens verkeerd zitten met mijn gevoelens, ik heb toch de overtui ging dat op mijn elpee uitsluitend eerlij ke songs staan, liedjes, die iets te zeggen ZO KWAM HET FRANSE HUIS l’Oréal op de gedachte een nieuwe shampoo te introduceren onder de naam Sebane Lang Haar. En nu komt het: de wereldberoemde Parijse coif feur Alexandre kreeg toen van l’Oré al de opdracht een paar jurken van echt mensenhaar te creërën. In iedere jurk werd anderhalve kilo geselec teerd haar verwerkt en de modellen werden elk voor maar liefst twintig duizend gulden verzekerd. Hoe de moderne Lady Godiva zoiets aan den lijve ondervindt kunt u op de hierbij geplaatste foto met eigen ogen aan schouwen. De Godiva-mannequin lacht vrolijk, maar o wee, als haar golvende jurkje in de klit komt. Mis schien moet het dan fluks met de lang-haar-shampoo worden uitgewas sen? De overige uitgekozen composities zul len in concerten worden uitgevoerd. Nu de muziekweek tot een weekeinde gere duceerd is kunnen alle juryleden de composities horen en zien spelen. Voor heen kwam het voor dat zij zich moes ten behelpen met bandrecorders. De or ganisatoren verwachten dat ook buiten landse gasten en recensenten door de kortere tijdsduur eerder in staat zullen zijn de muziekweek bij te wonen. Twee aparte dagen maandag en dinsdag zijn gewijd aan een bespre king van juryleden met componisten over de ten gehore gebrachte werken. De jury voor het uitkiezen van de 150 inzendingen waren dit jaar: Peter Schat (Nederland, Andrej Dobrowolski (Polen), Michel Philippot (Frankrijk) en André Laporte (België) Ze hebben zeventien werken geselecteerd, waaronder twee Nederlandse: namelijk van Jacques Bank en Wim de Ruiter. Er zijn vier prijzen voor de beste composities varië rend van f 4000 tot f 1000. De concerten, waar soms ook compo- WENEN. (AP en DPA) De bekende, in Boedapest geboren, muziekpedagoog Hans Swarovsky is gisteren in een zie kenhuis in Salzburg overleden. Hij was 75 jaar oud. Swarovsky werd tot ver over de gren zen bekend als docent voor een groot aantal talentvolle dirigenten. Als opera- dirigent is hij werkzaam geweest in Roemenië. Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk. Hij werkte voorts als chefdi rigent van het Weens Symfonie Orkest, maar zijn belangrijkste bezigheden lagen bij de Weense Muziekacademie. LEEUWARDEN. (ANP) Gedepu teerde Staten van Friesland hebben de Gysbert Japix-prtfs toegekend aan de schrijver-journalist Rink van der Velde uit Drachten. De heer Van der Velde, journalist bij de Leeuwarder Courant, krijgt de prjjs voor zjjn gehele oeuvre, in totaal twaalf boeken. Het eest bekende boek van zijn hand is: Durk Snoaad, dat al enige herdruk ken beleefde. Het is overigens nog niet bekend, hoe hem de prijs overhandigd zal worden. De heer Van der Velde heeft namelijk laten weten, niet het gebruikelijke decorum in het stadhuis van Bolsward te willen ondergaan. Hij zegt zich in een dergelijk milieu niet thuis te voelen. sities worden uitgevoerd die niet mee dingen in het concours, worden gegeven in De Doelen in Rotterdam (vrijdag), op Queekhoven in Breukelen, in de VARA- studio in Hilversum en het Schak-ge- bouw in Den Haag (zaterdag), en in de Geertekerk en in Theater ’t Hoogt in Utrecht (zondag). Van verschillende concerten maakt de NOS, die de week heeft mee-georgani- seerd, radio-opnamen. Het Radio Kamer orkest, het Radio Filharmonisch Orkest en het Radio Kamerkoor verzorgen ook enkele van de concerten. Aan de muziek week kunnen componisten tot 35 jaar deelnemen. In de muziekweek kunnen twee door de jury gekozen werken niet worden uitgevoerd. Het gaat om een compositie van de Engelse Barry Guy, een opdracht voor een ander festival en daarom niet vrijgegeven, en om een werk van Loong Hsing Wen uit Taiwan, waarvan de uitvoering door de uitzonderlijke bezet ting vrijwel onmogelijk was. De uitvoe ring van twee andere werken, van Wim de Ruiter en van Peter Ruzicka (Polen), hebben ook veel problemen opgeleverd. Beide uitgekozen composities konden niet in de muziekweek op het podium gebracht worden en zullen nu via de bandrecorder te beluisteren zijn. PORT SHERRY VERMOUTH nog steeds ÉÉN GULDEN per gl»! FEESTELIJKE DINER MENU’S v.a. 10.75 Vraag onze gratis folder met MENU-SUGGESTtES FLES GOEDE WIJN va. 7.95 warm en In Washington begon ze opnieuw in de hoop dat onbekend toch bemind zou maken. Het lukte, weliswaar bij toeval maar het lukte. Emmylou ontmoette Gram Parsons, op dat moment nog een gedenkwaardig lid van de al even me morabele Flying Burrito Brothers. Zegt Emmylou: „Na hun laatste optreden in Baltimore kwam Gram terug voor een paar optredens met mij. Daarna vertrok hij met de belofte dat hij me zou bellen om mee te werken aan zijn elpee”. Het duurde even maar na enkele maanden kwam het beloofde belletje, hetgeen een zeer constructieve, spontane, haast ruige samenwerking tussen Gram en Emmylou inluidde. „Ik kwam zo onder de indruk van de capaciteiten van Gram dat ik me in die tijd niet eens heb afgevraagd of ik dat allemaal wel wilde. Wat wij brachten was echte, recht- voor-zijn-raap-country. Dathad niets meer te maken met het oude Burrito- soundje. Eigenlijk is het hetzelfde wat ik nu doe met mijn Hot Band”. De elpees „G.P.” en „Grievous Angel”, alsmede tal van tournees waren het resultaat van de zeer vruchtbare samen werking tussen het tweetal. De zaken marcheerden zelfs zo goed, dat er plan nen werden gemaakt voor een Europese tournee met een aantal oud-Burrito’s, ex-Byrds, Country Gazette, Clarence White, Gram en Emmylou, kortom het neusje van de „bluegrassbarnyardcoun- tryrock-zalm”. Het noodlot sloeg evenwel toe. Eerst vond Gram onder mysterieuze omstan digheden de dood en een tijdje later overleed Clarence aan de gevolgen van een auto-ongeluk Begin dit jaar zou Emmylou alleen met Country Gazette overkomen, maar ook dat ging niet door. „Niemand wilde geld in ons investeren, want niemand kende mij. Emmylou hoe? werd er overal gevraagd. Leuk ia het natuurlijk niet maar ik hoop dat daar nu gauw een einde aan zal komen Nieuwe klappen dus voor Emmylou. „Uiteraard”, zegt ze. „Alles kwam op zijn kop te staan We hadden zulke mooie plannen met ons beiden. Nee, Gram’s dood was om meer redenen een geweldige schok voor mij. Ook al omdat Wij verzorgen uw feest met vriendelijke bediening in een sfeervolle omgeving. meegenomen. Maar als het niet was gebeurd, had ik er niet één moment over hoeven na te denken om mijn stijl te veranderen ter meerdere glorie van het fenomeen Nashville”. (ADVERTENTIE) mhw f/\| 40 ha park, agrarische bedrijven. 1*1 bsl/f ll* tel (03211) 1514 tentoonstellingen,kinderdorp, 1 w I met diverse attrakties, indianendorp, rekreatie voor 't hele gezin aan het Veluwemeer kinderboerderij, speeltuin daar kun je toch je oor nog weleens voor te luisteren leggen, zou ik zo zeggen. VOORTS EEN MODESNUFJE uit Japan waar de ontwerpers en ont werpsters zo hun eigen oosterse visie op het kledinggebeuren geven. Ont werpster Soenaka Hata hield er een wel zeer luchthartige opvatting op na. Zo creëerde zij met grote ijver een avondtoilet dat vrijwel niets aan de verbeelding over liet. Het model was flonkerend en lang, dat wel, maar de zijkanten kregen van de taille af tot aan de enkels enorme drop vormige gaten, zodat je zonder enige overdrijving van een fantasie rijke doorkijk kan spreken. TJA, EN DAN BLIJVEN ER altijd nog van die opgelegde tegenstellingen te zien om je daar dan weer eens kostelijk mee te vermaken. Zo moest Eva Rueber-Stater, de voormalige Miss World, dezer dagen in Londen een kostbare bontcollectie tonen, maar de heersende warmte was voor die manifestatie nou niet bepaald dé aangewezen partner. Een luchtige op lossing was evenwel onmiddellijk voorhanden. Eva hulde zich snel in bikini en vlijde zich vervolgens op het luxueuze bont. Hoe men er ook over denkt, het leverde in ieder geval een zwoel plaatje op waarnaar het leuk kijken is. Niet minder aan trekkelijk en dat kan ik u bij voorbaat verzekeren worden even eens de vele foto’s die u de komende weken van de nieuwe collecties te zien krijgt. De mannequins zullen dan zeker iets meer om het lijf hebben. Tot dan! Armbaudradlo. ggSHHsff -R f--r-if

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11