Italiaanse familie van Globe Premiere bij Centrum AGENDA TONEEL MUZIEK UIT. ALLERHANDE wijzen Wayenberg bij NPO Open orgeldag Piet van Egmond I Literaire instuif Exposities ■c •r 15 DON D E R D A G 1 1 SEPTEMBER 1975 J Muziek en Toneel £25 S' Tentoonstellingen ■co „DE STOETERIJ VAN DE UILENBOOM” Bioscopen ELISABETH ANDERSEN 14 j. kiel in (ADVERTENTIE) kost zes piek. Deining geeft graag nadere inlichtingen via telefoonnummer 310503. Zomerconcert. Daniel Wayenberg is vrijdagavond te gast in het Concertgebouw in Haarlem bij het Noordhollands Philharmonisch Orkest dat onder André Vandernoot het derde zomerconcert zal geven. Wayenberg solieert na de pauze in het bekende Eerste Pianoconcert van Tsjaikovsky. Het programma voor de pauze bestaat uit twee orkestwerken, namelijk de ouverture Coriolan van Beethoven en de Achtste Symfonie van Schubert, beter bekend als de Onvoltooide. Orgeldag. Kenners weten dat Haarlem binnen zijn veste een schat aan kerkorgels bezit. Een deel ervan wordt regelmatig voor concerten in gebruikt, maar een groter aantal orgels komt alleen tot zijn recht tijdens de kerkdiensten. Om nu ook de niet- kerkganger in staat te stellen de voor hem onbekende instrumenten te kunnen beluisteren, heeft afdeling culturele zaken van gemeente Haarlem het initiatief genomen tot de instelling van een Open Orgeldag die bij gebleken succes in het najaar zal worden herhaald. Uit Napels. Elisabeth Andersen speelt met Ton van Duinhoven in de nieuwste produktie van toneelgroep Globe: „Zaterdag, zondag en maandag” van Eduardo de Filippo. Het gaat morgen in Tilburg in première en is dinsdag 16 september al in Haarlem te zien. Het is een Italiaans stuk, dat vorig jaar een groot succes was in Londen. Het gaat over een groot Napolitaans gezin, waarvan de getrouwde kinderen ’s zondags naar het ouderlijk huis komen om moeders beroemde ragout te eten. Hemelbed. Kitty Jansen en André van den Heuvel spelen zaterdag en zondag in de schouwburg weer „Het hemelbed”, het destijds beroemde Eenakters. De Heemsteedse Kunstkring opent het seizoen op maandag 15 september in de burgerzaal van het gemeentehuis te Heemstede. Eerst is er de jaarlijke ledenvergadering en daarna speelt de toneelgroep Voorschoten drie eenakters: De schadelijkheid van tabak van Tsjechof, In de schemer van Willy Corsari en Een zonnige morgen van Alvarez Quintero. Arnoldushoeve. De cabaretgroep Tekstpierement geeft op zondag 14 De entreeprijzen zijn laag: zaterdag 3,50, zondag 4. Een weekeindkaart september in de Arnoldushoeve in Hoofddorp een nieuw programma: „Ja, we zijn daar gek”. Tekstpierement bestaat uit Guuske Kote, Sylvia Bolt, Frank Sanders, Henk Bokkinga (piano) en Jos Brink, die alle teksten heeft geschreven. I Dt avond begint half negen; toegang ƒ4. Operette. De Hoofdstad Operette brengt donderdag 16 september in de Haarlemse schoüwburg „Der Bettelstudent”, een verse instudering van een beroemde operette van Carl Millöcker. Het verhaal speelt in Poolse adellijke kringen in de vorige eeuw. Volgende week dinsdag tenslotte verhuist Hans Keune van zijn eigen Jazzcorner naar het Groot Heiligland. Keune, een vaardig pianist, brengt zijn kwartet mee met Rudi Constantine, gitaar; Max Munes op bas en Rob Pointl, slagwerk. Aanvang alle optredens 21.30 uur. Toegang steeds gratis. Blues. Eerder genoemde Keune biedt in zijn jazzcafé, Spaarne 104 in Haarlem de komende dagen een uiterst gevarieerd programma. „Vaste prik” op de D. Hofman is een 77-jarige reder in ruste te Rotterdam, wiens stuk het hart stal van Carel Alphenaar, de dramaturg van het gezelschap. Het ouderpaar wordt gespeeld door Els van Rooden en Allard van der Scheer; de dochter door Margreet Heemskerk en de vriendin door Henriëtte Tol. Zij spelen in regie van Carel Alphenaar en Lou Steenbergen. mevrouw Van Kampen, in goeden doen, maken zich zorgen over hun 24-jarige dochter Deze gaat als secretaresse met haar baas mee naar Parijs. Wanneer ze terugkomt vertelt ze een vriendin wat er voorgevallen is. Ze heeft haar maagdelijkheid verloren, maar zal niet met haar baas trouwen. Ide van Heiningen als sheriff bij wild west-toilet, dat enige verrassingen her bergt. „Shit and die” van Perspekt. UN tijdschrift: „Zomaar wat verhalen en gedichten” (van iedereen, voor iedereen). Ik zou willen zeggen: neem gerust eigen werk mee, ook al hebben we een of meer gasten op het programma staan”, aldus Yvonne Koldewijn. Zondagmiddag (14 uur) gaat het Popfilmfestival door en geven onder andere de toneelgroep Toi Toi, de Nederlandse Bond vóór Jeugdnatuur studie, de jazzformatie C 4, de volksdansgroep Oroen het miniracingteam March acte dé présence. Zondagavond 20 uur komt de grote klapper: het optreden van Bots, pijlsnel bekend geworden door de lp „Van Kwaad tot Erger” en de single „Het lied van de Werkende Jeugd”. Bots, een zevenmansformatie uit Eindhoven, speelt en zingt maatschappij-kritische, Nederlandse werkjes. Première. Het Bavo-gebouw aan de Smedestraat is op het ogenblik een puinhoop waarin hard gebouwd wordt aan een nieuw theater. Op 15 december zou de aannemer klaar moeten zijn, zodat de heropening rond de jaarwisseling verwacht kan worden. Maar intussen wordt er in de oude zaal van de Toneelschuur toch gespeeld. Het verbouwingsschema houdt daar rekening mee. Donderdag, vrijdag en zaterdag geeft toneelgroep Centrum proefvoorstellingen van twee nieuwe stukken, eenakters. Het zijn „Eddie en Anna” van de Engelsman John Norman en „Hartsgeheimen” van de Nederlander D. Hofman. Op zondag 14 september volgt de officiële eerste voorstelling. De Eddie uit „Eddie en Anna” is een veertiger, die een meisje van twintig een lift heeft gegeven naar Parijs en haar een hotelkamer heeft bezorgd. Hij probeert haar met fraaie praatjes te versieren. Vergeefs. Allard van der Scheer speelt Eddie en Anna, wordt vertolkt door Henriëtte Tol, vers van de Toneelschool Amsterdam en vorig jaar stageaire bij Centrum. Ad van Kempen heeft de regie. „Hartsgeheimen” toont een zeer Nederlandse situatie. De heer en Messe, de grote mis in b van Johann Sebastian Bach. Van Egmond. In de Grote Kerk in Haarlem zal de bekende Amsterdamse organist Piet van Egmond vrijdagavond (20 uur) een concert geven dat voor een belangrijk deel gevuld zal zijn met improvisaties, zoals bekend de specialiteit van Piet van Egmond. Daarnaast staan werken van Bach, Brahms, Widor en Karg Elert op het programma. Schweitzer. Jet Dubbeldam, verbonden aan de Nieuwe Oosterkerk in Rotterdam en docente aan het conservatorium in de Maasstad, verzorgt zaterdagavond een orgelconcert in de Sint Agathakerk in Lisse. Aanvang 20.15 uur, toegangsprijs 2,50, scholieren half geld. Deze avond staat in het teken van de Albert Schweitzer-herdenkingen bij gelegenheid van zijn honderdste geboortedag. Jet Dubbeldam opent het concert met de Dorische Toccata en Fuga van Johann Sebastian Bach en speelt vervolgens werken van Homilius, Arne en Dupré, een vriend van Schweitzer. Tot besluit klinkt de derde Symfonie van Vierne, de componist die samen met Widor en Schweitzer regelmatig in Parijs werd gezien. Fransen. De Amsterdamse clavecinist is uitgenodigd om zondagmorgen de serie koffiecocerten in restaurant Groenedaal in Heemstede te komen openen. Hij heeft een blijmoedig progamma samengesteld van werken van Franse componisten: Couperin, Rameau, Daquin, De Boismortier en Dandrieu. Aanvang 11 uur. Entree 2,50, kinderen en CJP half geld. I Jazz. Politiek café De Geus in de Kleine Houtstraat in Haarlem biedt zijn bezoekers vanavond èen optreden van het kwartet van trompettist Ray Kaart, ex-Dutch Swing College. Zondagavond wordt een solo-optreden verwacht van de Uruquese gitarist José Cabral, bijgenaamd El Sabalero. Aanvang steeds 21.30 uur. blijspel van Jan de Hartog. Kitty en André spelen verschillende episoden uit een huwelijksleven rondom het echtelijke hemelbed. Jan Teulings had de regie. Nora Zoon en Aad Jans in „Der Bettel student”. Perspekt. Vanavond en morgenavond brengt Perspekt in de Schouwburg de twee Shorts, die vorige week in première zijn gegaan. Het zijn „Palais Mondo Bizarre” (allerhande visuele grappen in de vorm van een Vlaamse kermis) en „Shit and die” (tot theater gemaakte parodie op een wildwestfilm). Bach-cyclus. In de Jozefkerk (Jansstraat 41 in Haarlem) begint zaterdagavond om 20.30 uur de Bachcyclus, waarover wij enige weken geleden uitvoerig bericht hebben gedaan. Popfilmfestival. Het open jongerencentrum Deining heeft zijn naam veranderd. Met ingang van het nieuwe seizoen is aan de Ripperdastraat 13 het Deining Aktiviteiten Centrum, kortweg DAC, gehuisvest. Omdat, de naam zegt het, activiteiten centraal staan begint Deining 13 en 14 september met een grootse manifestatie. Zaterdag is er een popfilmfestival, zondagmiddag een In cultureel café De Egelantier, Groot Heiligland 61 in Haarlem dat net als De Geus onder auspiciën staat van The Global Village Foundation, treedt vanavond het trio Tikal op. Zuid- Amerikaanse muziek van de gitaristen Diego Sanchez, Theo Lopez en Francisco Alegre. Het trio Peter Schön met Schön aan de piano, Thijs Vermeulen op basgitaar en Jan Nanning, slagwerk is zondagavond in De Egelantier te beluisteren. bezoeken. De eerste bespeling begint 10 uur in de Sint Jozefkerk in de Jansstraat en wordt verzorgd door Gemma Coebergh. Het verdere programma is dan als volgt: 11 uur Coen Cuser weeshuis (Olieslagerslaan 5) met Piet Kee; 14 uur Oud-Katholieke Kerk aan de Kinderhuissingel met Jan Hallebeek; 15 uur r.k. Kathedraal aan de Leidsevaart met Hans van Nieuwkoop; 16 uur Waalse Kerk aan het Begijnhof met Kees Rosenhart en 17 uur Nieuwe Kerk op het Nieuwe Kerksplein met Wim Wijting. Alle concerten, die gratis toegankelijk rijn, duren ongeveer een half uur, uitgezonderd de bespeling in de katholieke Bavo die drie kwartier duurt. Deze uitvoering vormt onderdeel van de serie zaterdagmiddagbespelingen in de kathedraal. Hans van Nieuwkoop, die studeerde bij Albert de Klerk en Liesbeth Vel (piano) is een nog jonge organist. Hij behaalde vorig jaar de Prix d’Excellence en is verbonden aan de Hervormde Kerk van Sassenheim. Hij gaf reeds een groot aantal concerten zowel in binnen- als in het buitenland. De Literaire Instuif biedt het komend seizoen, in tegenstelling tot voorgaande jaren, nu op de maandagavond, weer éen afwisselend programma, waarin het tijdschrift een belangrijk onderdeel vormt. Het eerstvolgende nummer zal op 15 september in de Waag verkrijgbaar zijn en daarna in enkele boekhandels in Haarlem en omgeving. Losse nummers zijn verkrijgbaar a 1,50; abonnementen a 10. Inlichtingen zijn verkrijgbaar bij Yvonne Koldewijn, Engelandlaan 802, Haarlem, tel. 023-339689. lief, vind ik tenminste, zo heerlijk om te spelen. De Filippo weet wat hij voor acteurs kan schrijven”. Het stuk wordt geregisseerd döor Adrian Brine, de regisseur die vele succestukken van het Engelse repertoire bij Globe heeft geregisseerd; vorig seizoen „Equus” bijvoorbeeld. „Adrian is een ontzettend lieve, geduldige, intelligente regisseur”, aldus mevrouw Andersen. „Het is geen stuk met een bepaalde visie; dus hoef je van de regisseur ook geen gerichte visie te verwachten die hij naar voren wil halen. Wat Adrian ontzettend goed in de gaten houdt zijn de onderlinge relaties tussen de rollen en hij behoedt je voor valse theatraliteit. Hij richt zich helemaal op de zuiverheid van toon”. Elisabeth Andersen (lang, blond en blauwogig) is een noordelijk actrice, niet direct het type van een huisvrouw uit Napels. „Ik denk altijd maar: Vrijdag” van Hugo Claus is ook gelukt. Daarin moest ik die Vlaamse volksvrouw spelen. Ik heb nu een warm, druk, volboedig mens te spelen en dat moet met zo weinig mogelijk effecten van buitenaf, zoals Italiaanse accenten of gebaren. Dan krijg je een typering. Ik wil zo veel mogelijk het karakter van die vrouw spelen. Ik ben, net als in al mijn rollen, vanuit mijn intuïtie aan het werk gegaan met de tekst’. J.H. Andersen en Van Duinhoven zijn het ouderpaar, dat erg veel van elkaar houdt maar door een kleinigheid een enorme uitbarsting beleeft. „Ik vind het een briljant stuk”, zegt Elisabeth Andersen die na een jaar freelance-werk voor vast bij Globe is gecontracteerd, „De Filippo is een schrijver die het theater tot in de toppen van zijn vingers beheerst. Het is een lichte comedie, zoals je in jaren niet gehad hebt. Geen boulevardcomedie; niet zomaar een blijspel om het publiek zich gemakkelijk te laten voelen. Het is een intelligentie comedie. Het is zo simpel, zo presentatie van diverse groepen en zondagavond treedt de groep Bots op. Om met de zaterdag te beginnen: vanaf 20 uur wordt non-stop een aantal films gedraaid over popmusicals Deep Purple, The Rolling Stones, Family, Melanie, Fairport, Arthur Brown, Traffic. Terry Reid enzovoort. In de vernieuwde bar speelt tegelijkertijd de Utrechtse Tombstone Bluesband. Tevens is er in Deining een platenbeurs en een barbecue. Rijksmuseum (Stadhouderskade): Tot 2 no vember „Prenten van buiten”, landschap pen, etsen, schilderijen, uit de 17e uuw. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feest dagen 13-17 uur. Rijksmuseum Vincent van Gogh (Paulus Pot terstraat): Tot 14 september „Halte 75”, expositie over de Amsterdamse tram. Geo pend dagelijks 10-17 uur zon- en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): Dage lijks: Waterverfschllderijen van Greet van Amstel. Geopend dagelijks 9.30-17 uur zon en feestdagen 13-17 uur. Snitker. Veertig aquarellen van Willem Snitker, bijeengebracht in de serie Hospitalet del Infante V worden geëxposeerd van 13 september tot en met 31 oktober in atelier-galerie De Bleeker aan de Bleekersvaartweg 18 in Heemstede. De opening wordt zaterdagmiddag om 16 uur verricht door Michel van der Plas. Tevens te zien zijn droogboeketten van Els Proost. De Bleeker is van maandag tot en met woensdag geopend tussen 10-17 uur, op zaterdag van 14-17 uur. Flora (Amstelstr. 230469): Catherine Spaak in ..De non en haar duivel”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 21.45 uur, zo. 13.30. 15 45, 19.30 en 21.45 uur. Leidseplein Theater (235909): Guido de Moor in „Flangan”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. (230655): „De peet vader deel II”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 19 uur. Parislen (Nieuwendijk, 248933): „La bonzesse”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19 30 en 21.30 uur. zo. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (223542): Carles Bron son in „The streetfighter”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Aanstaande zaterdag worden zeven orgels in zes kerken en een weeshuis tot klinken gebracht, in de meeste gevallen door de vaste organist van de betrokken kerk. Deze immers is het best in staat de bijzondere eigenschappen van het instrument te laten horen. Bovendien kan de toehoorder kennisnemen van de muzikale opvattingen van de organist. Meest bijzondere onderdeel van deze dag is de bespeling van het kabinet-orgel in het Coen Cuserhuis aan de Olieslagerslaan, zijstraat van de Wagenweg en tegenover het Florapark. Dit instrument, een mooi voorbeeld van de Hollandse traditionele kabinetorgelbouw, werd in 1772 vervaardigd door Pieter Muller, zoon van Christian, die verantwoordelijk was voor het indrukwekkende orgel in de Grote Kerk. De restauratie, die in handen was van Flentrop-Zaandam, kwam gereed in 1964. De aanvangstijden van de bespelingen zijn zo gekozen dat men gemakkelijk te voet de verschillende kerken kan Instuif. Op maandagavond opent de Literaire Instuif Haarlem in de Waagtaveeme in Haarlem het nieuwe seizoen met als gasten Frank Herzen, Lennaert Nijgh en Jan Kal (20 uur). Als vanouds zal de Haarlemse boekhandel vertegenwoordigd zijn met een stand met actuele en pas verschenen boeken. Herzen, Nijgh en Kal zijn of waren alle drie inwoners van Haarlem. Jan Kal, tot hij in Amsterdam ging studeren en daar de bundels schreef zoals „Fietsen op de Mont Ventoux” en „Praktijk hervat” (in voorbereiding). Naast deze „professionele” auteurs is er gelegenheid voor anderen om uit eigen werk voor te lezen. „We willen dit laatste eigenlijk nog eens extra stimuleren”, zegt Yvonne Koldewijn, coördinatrice van de Instuif. „Er zijn in Haarlem en omgevig genoeg jonge, en ook oudere mensen, die schrijven, maar er zelden of nooit mee voor de dag komen, deels omdat ze niet durven, deels omdat ze toch geen kans krijgen bij de gevestigde literaire tijdschriften. Die mansen willen we juist naar voren halen, ten eerste op de Instuif, waar uit eigen werk voorgelezen kan worden, gevolgd door een evntuele discussie; ten tweede in ons tweemaandelijkse De Alcmar Blues Sessions Group heeft het op de zondagavond niet lang weten uit te houden in de Jazzcorner. Voor deze groep in de plaats komt nu Blues Embassy onder leiding van Jan Hoogeboom (gitaar, mondharmonica, piano en zang) en onder meer met Dick Koch, ex Hippi-Fjoe op tenorsaxofoon. Pure blues, afgewisseld met stevige rhythm and blues, boogie woogie and ragtime. In tegenstelling tot de andere avonden die steeds om 22 uur beginnen, vangt het optreden van Blues Embassy om 21 uur aan. In de stijl van Wim Overgauw is het spel te categoriseren dat gitarist Klaus Flenter met zijn trio elke dinsdagavond brengt. Dat betekent soft met latin en bossa nova ritmes. Volgende week woensdag tenslotte het wekelijkse optreden van de free jazzgroep Soft Ice uit Haarlem. Een trio dat een beter publiek verdient dan tot nog toe het geval is geweest. Disco-stomp. De Beatclub op het Stationsplein in Zandvoort brengt op vrijdagavond Hamylton Bohannon en zijn acht mansformatie. Ze zijn de specialisten in een nieuwe rage: footstomping music (voetenstampmuziek). Op het ogenblik is hun tophit „Disco-stomp” zelfs bekender dan hun naam. De groep van Bohannon, die drie jaar begeleider was van Stevie Wonder, komt voor het eerst in Europa. En meteen al in Zandvoort. De Beatclub heeft nog een Amerikaanse kraker in het vooruitzicht. Op 28 november komen The Three Degrees zingen met een orkest van 16 man. Stijgbeelden. Van 13 september tot 27 oktober exposeren in de Vleeshal op de Grote Markt in Haarlem de twee kunstenaars Hans de Vries uit Groningen en Chasper Otto Melcher uit het Italiaanse Vada. De Vries toont zogenoemde „Stijgbeelden” van bolgewassen, Melcher interesseert zich in het bijzonder voor abstracte tekens. Concertgebouw (van Baerlestr.): Woensdag 17 sept. gr. zaal 20.15 uur: Abonnementscon- Stadsschouwburg (Leidseplein): Donderdag 11 september, 20.15 uur: Hoofdstad Operette: „Der Bettelstudent”. Vrijdag 12 september, 20.15 uur: Ned Operastichting „Capriclo”. Zaterdag 13, zondag 14, Maandag 15, dins dag 16 september, 20.15 uur: Hoofdstad Operette Der Bettelstudent”. Zondag 13.30 uur: en woensdag 17 sept. 20.15 uur: Ned. Operastichting „Capriccio”. Carré (Amstel): Vanaf 12 september t.e.m. 4 oktober, dagelijks (beh. maandag) 20.15 uur: Henk Elsink „Totenmetnu”. Neiuwe de la Mar Theater (Marnixstraat) t.e m. 28 september, dagelijks (beh. maan dags), 20.15 uur ,,'n vuile egoïst”, blijspel met Guus Hermus en Ko van Dijk. Centrum Bellevue (Leidsekade)Woensdag 10 t.e.m. zondag 14 september, dagelijks 20.30 uur Toneelgroep Centrum: try-out. „De container” van Herman Lutgerink. Theater „De Brakke Grond” (Nes): Woensdag 10 en donderdag 11 sept. 20.30 uur: Scherts satire, songs en ander snoepgoed) Vrijdag 12 en zaterdag 13 sept. 20.30 uur: Toneel groep De Appel: Kafka KK”. Maandag 15 t.e.m. 27 sept. Toneelgroep De Appel: „Een dag dagen lang” Shaffy Theater (Keizersgracht): Dagelijks (beh. zondags en maandags) 20.30 uur, con certzaal Hauser Orkater: „Famous Artist”. Mickery (Rozengracht): Tot zondag 14 septem ber. dagelijks 20.30 uur: Organic Theatre, Chagaco: „Mark Twain’s adventures of Huckleberry Finn I en II. Vanaf disdag 9 september dagelijks (beh. maandaags) 22.30 uur: Pjodleikhusld, Reykjavik: „Inuk". Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorbrugwal) T.e.m. 30 november, dagelijks (beh. maan dags) 20.30 uur: Wim lbo presenteert „On der de bomen van het plein” met Enny de Leeuwe Ronnie Bierman, Henk van Ülsen Fred Florusse Cor Lemaire, piano. Gebouw De Palm (Palstr.): Vanaf vrijdag 12 t.e.m. zondag 21 september, dagelijks 20 en 21.30 uur „Het enige Onvervalste Jordaan Cabaret”. Cabaretgroep Bots treedt zondagavond in Deining op. Een nieuwe collectie zilver, vervaardigd door Joos en Monaa van Vlijmen wordt nog gedurende de maand september in De Bleeker geëxposeerd. ■i.'eto-i jet van Piete M.'.ller het Coen Cuser wccrhu s. donderdagavond is het kwartet van gitarist Rudi Contini waarin de oud- leden van de Rob Pointl-Bert Nieborg Combination spelen. Ze treden op onder de namen van Sjefke van Lommel (piano). Heinz Zimmerman, bas en Bobo Garibaldi, slagwerk. Morgenavond een ingelast optreden van Eddie Sanchez- Peter van Voorst kwintet. Eddie, lid van Op zaterdagavond naar traditie het swingende en stuwende latinritme van het kwartet van Martin Haak. Waarschijnlijk met Neppie Noya op conga’s. Hoofdstraat 238. Santpoort Unieke gelegenheid voor recepties, diners, k u.de buffetten, fondue- en barbecue-parties. Uw gastheer Jan G. Westerhoven Telefoon 0 23 - 37 67 41 Rialto (Ceintuurbaan. 723488): „Inpikken en wegwezen”, toeg. 14 j. Dag. 19.30 en 21.30 uur; zo. 14 uur, zo. 13.30, 15.15 uur. Rivoli (boven Rialto): Jaek Lemmon in „The front page”, toeg. 14 j. Dag 19.30 en 22 uur, za. zo. 14.30 uur. Roxy (Kalverstr., 232809): Peter Sellers In „The return of the pink pather”, toeg. a.l. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk, 244144): Bruce Lee in „The big boss”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15 45, 19 en 21.30 uur. Studio K (Boven Kriterion): Warren Beatty in „The parallax view”, toeg. 14 j. Dag. 20 en 22.15 uur. zo. 14.45, 20 en 22 uur. The Movies (Haarlemmerdijk, 245700): Hum prey Bogart in „Brother, can you spare a dime?", toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur. Tuschinski I (Reg. Breestr.. 62633): James Caen in ..Rollerdall”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 18.45 en 21.30 uur. za. en zo. 13.15, 16. 18.45 en 21.30 uur. Alhambra I (Weteringschans, 233192): Peter Sellers in „The return of the pink pather”, toeg. a.l. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Alhambra 2: Dustin Hoffman in „Lenny”, toeg. 18 j. Dag 14.30, 19.15 en 21.45 uur. zo. 13.45, 16.15. 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr., 234876): Robert Ryan In „The wild bunch”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur. Qo. 17-9 14 en 19 uur. Calypso (Marnixstr., 66227): Julie Christie in „Shampoo”, toeg. 18 J. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, za. en zo. 13.45, 16, 19.15 en 21.45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan, 723620): Josee Ruiter in „Kind van de zon”. toeg. 18 j. Dag. 19.15 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk. 248933): „Flossie, Ven us uit Zweden”, toeg. 18 j. Dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur, zon. 13 uur enz. Cineac (Damrak, 245648): Clint Eastwood in „In opdracht van de draak”, toeg. 18 j. Dag. 9. 11.30. 14, 16. 19 en 21.30 uur, zo. 13.30 uui- enz. Cineac Damrak 2: Steve McQueen in „The towering inferno”, toeg. 14 j. Dag. 10.45. 13.45, 16.45, 20 uur, zo. en zo. 20. 16.45 en 20 uur. Cineac (Reg. Breestr.. 243639): Clint Eastwood in „Voor een paar dollars meer”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.30 uur. City 1 (Leidseplein, 234579): Jean Paul Bel mondo in „Fear over the city”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15. 19.15 en 21.45 uur. City 2: „Inpikken en wegwezen”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur, za. 24 uur. City 3: „Frankenstein Junior”, toeg. 14 j. Dag. 14, 18.45 en 21.45 uur, zo. 13.15, 15.45, 18.45 en 22.15 uur. City 4: Monique van de Ven in „De laatste trein”, toeg. 18 j. Dag. 14.45, 19.30 en 22 uur, zo. 14, 16, 19.30 en 22 uur. Corso (Kalverstr., 234561): Peter Steiner in „In Tirol gaat de ontucht vrolijk verder”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur Du Midi (Apollolaan, 723653): Harry Andrewd in „Battle of Britain”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Tuschinski 2: Dustin Hoffman in „Lenny”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. za. en zo. 13.45, 16. 19.15 en 21.45 uur. Tuschlnsky 3: Liv Ullman in „Scènes uit een huwelijk”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur. De Uitkijk (Prinsengracht, 237460): Ellen Bur- steyn in „Alice doesn’t live here anymore”, toeg. 14 j. Dag. 14. 19 en 21.30 uur. zo. 13.15. 15.45 19 en 21.30 uur. D om

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 15