Agenda dte politierechter Wethouder Ockeloen: „Geen enkel bezwaar tegen inspraak, maar dan wel relevant! België werd toevluchtsoord voor met schulden en boete beladen verdachte „Filmhuis” start in oktober heter hoe^ncentn^ wëëïsi ÉSSl Jx o DONDERDAG 1 1 SEPTEMBER 1975 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 6 99 O ELISABETH KOSTER Eilandswal 9 (langs het Noordhollands Kanaal), Alkmaar. Tel. 072 - 18508. Komt u vrijblijvend kijken (en neemt u uw architect of aannemer mee). Als u in het Beter Bouwen Centrum slaagt kunt u rekenen op tijdige levering, garantie voor een juiste installatie en goede service en garantie achteraf. En daar gaat iedereen in Noordholland die plannen heeft voor nieuwbouw of verbouw naar toe. Want u kunt er letterlijk alles uitzoeken wat daarvoor nodig is. Bovendien gratis voorlichting en advies. Failliet Het Beter Bouwen Centrum Alkmaar is dagelijks open: maandag van- 13.30 - 17.30 uur; dinsdag t/m vrijdag van 8.30 - 17.30 uur; zaterdag van9.00 -12.30 uur. Complete ALNO-keukens en Sphinx-badkamers, vele typen openhaarden, enorme sortering wand- en vloertegels, Eland-Brandt aluminium ramen en deuren, vele soorten bakstenen voor b.v. schoonwerkmuren in de huiskamer, enz. In het Beter Bouwen Centrum van Stoel van Klaveren vindt u dat alles onder één dak. Gemakkelijk voor me vrouw om te kijken of de kleur van de tegel bij de keuken of het bad past. HAARLEM Een 51-jarige koopman en vishandelaar uit Bel gië liet mooi verstek gaan op de zit ting van de Haarlemse politierech ter gisteren. „En hij zal wel nooit meer terugkomen hier ook”, vrees de dè officier van justitie mr. Hol- trop. Redenen te over voor de man om inderdaad ons land de rug toe te keren, aangezien hem hier een belastingschuld van vier mille en sinds gisteren ook een geldboete van 250 wachten. Gramschap VELSEN Wethouder C. Ockeloen weet over het algemeen weinig tegen inspraak aan te voeren, op voorwaarde echter dat deze wel zoveel mogelijk relevant zal blijven. Daarom yalt het voor hem moeilijk te ver dragen wanneer de bewoners van bepaalde buurten zich voortdurend „teuge” nieuwe bouwplannen verklaren, zonder dat zij met de strekking daarvan voldoende op de hoogte zijn. De wethouder noemde een dergelijk verzet daarom volkomen zinloos, terwijl op een dergelijke wijze bovendien de noodzakelijke woningbouw onnodig kan worden opgehouden. Daarom is hij van irrelevante inspraak een verklaarde tegenstander, want de pro cedures die hiervan het gevolg kunnen zijn sluiten de mogelijkheid niet uit dat de bouw met vijf of zes jaar zal worden vertraagd. En dit is voor elk goedwillend gemeentebestuur in hoge mate frusterend. Wel kan de wethouder er vrede mee hebben wanneer door bewoners op feitelijke gronden bijvoorbeeld tegen voorgenomen hoogbouw wordt geprotesteerd, in welke gevallen er altijd met hem te praten zal zijn. Afwezig Leeftijd V elsen-I Jm uiden Beverwijk Heemskerk Velsen-Noord Wijk aan Zee In en om Haarlem ■A Öjog 'o v «ai in met u.: en I er is maar een beter bouwen centrum Nagekomen familieberichten weduwe van Dirk Kort op de leeftijd van 83 jaar. (Van onze rechtbank- verslaggeefster) Een 54-jarige Zandvoortenaar was ook bezig geweest met de goederen waarop beslag was gelegd, nu vanwege een fail lissement in Beverwijk. Hem was dief stal ten laste gelegd. Het ging om het volgende. De verdachte had in septem ber vorig jaar een bepaalde machine aan iemand verkocht en geleverd. Betaling was nog niet geschied. „Toen het op betaling aankwam mochten we ’m terug komen halen omdat de machine opeens niet voldeed”, klonk het verbitterd. Me- totaal vrouw, waarschijnlijk Driehuis, 10 september 1975 Huis ter Hagen, Lod. van Deyssellaan 254. Corr.adres Óosterduinplein 3, IJmuiden. 'De overledene is opgebaard in het Uitvaartcen trum aan de Eemstraat 27 te IJmuiden. Bezoek aldaar van 1920 uur. Vertrek van het Uitvaartcentrum 10.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in het Uitvaartcentrum. Heden ontsliep in haar Heer en Heiland onze lieve tante boe- ont- haar ieder Namens de familie Renze Kramer Exec. test. Nieuwe Testament heenwerkt, dan door de huur- en subsidienota”. STOEL VAN KLAVEREN Ebeter bouwen centrum] enerzijds, en anderzijds het feit dat ze, als meneer naar de motorraces is, de wagen kan nemen.” Hij eiste tweemaal f 75 voor beide zaken (het doorrij den en de aanrijding zelf), plus vier maanden voorwaardelijk en vier maanden onvoorwaardelijke ont zegging. Alleen toen hij zei dat ze nog niet erg doordrongen leek van deze fei- .ten, leefde ze even op uit die apathie als om te laten zien dat ze het wel degelijk, alleen wat meer onder het oppervlak verwerkte. De ex-echtgenoot deed het wel zichtbaar: die brak een lans voor meer autogebruik, voor haar en de kin deren. Mr. Attema zou tenslotte zelfs de eis heengaan en Die boete kreeg hij van de politierech ter mr. Attema omdat hij in 1974 aller lei huisraad aan het beslag van de deurwaarder der belastingen in Velsen heeft onttrokken door ze naar onze zuiderburen af te voeren. Het laatste artikel dat hij daar veiligstelde was ongetwijfeld het vege lijf. Mr. Holtrop had overigens aan een andere strafvorm gedacht: een maand voorwaardelijk, met als bijzondere voorwaarde betaling van de belastingschuld binnen een jaar. Maar mr. Attema vond dat niet de aan gewezen straf: „De man zit Hl België, we weten niet eens of hij genoeg verdient om die belastingschuld te betalen en vooral niet of zo’n voorwaardelijke straf ooit ten uitvoer kan worden gelegd.” Mr. Holtrop: „Dat is nog geen reden geen ten uitvoerlegging te vragen te zijner tijd.” Mr. Attema bleef het oneens met hem. Ook al wist hij dan het inkomen van verdachte niet, f 250 boete leek hem een betere straf. VELSEN. De commissie Jeugd en Cultuur heeft zich woensdagavond gebo gen over de gemeentebegroting voor 1976- De vraag of het mogelijk is om een expositie van het gemeentelijk In Velsen gaat het gemeentebestuur er echter van uit dat de bevolking precies dient te weten waar zij recht op heeft en een deel van de ambtenaren houdt zich dan ook voortdurend bezig met het verzamelen van gegevens voor een juiste voorlichting. Hetgeen door de wethouder een „heidens karwei” werd genoemd. Op een vraag van een der leden met betrekking tot de onlangs in de „IJmui- der Courant” gepubliceerde bebouwings- plannen van de pastorietuin in Drie huis, antwoordde de wethouder dat deze nog lang niet rond zijn. In dit verband herinnerde hij eraan dat het bestuur van deze parochie tracht de katholieke kerk als kerk in gebruik te houden, waar ook een algehele restauratie het gevolg van is geweest. De kosten daar van hoopt het bestuur voor een deel te kunnen bestrijden door middel van wo ningbouw met een sociaal karakter in de pastorietuin en dit was afles wat de wethouder in dit stadium over de plan nen kon meedelen. Tenslotte werd nog door wethouder Ockeloen toegezegd dat hij gaarne eens wilde onderzoeken, in hoeverre de vrou wenadviescommissie eerder bij een nieuw woningproject kan worden inge schakeld. dio december kreeg hij bij de onwillige afnemer te horen dat het hier een faillissement betrof. Dat klopte echter niet. Medio januari klopte hij weer aan, kreeg weer te horen dat er een faillisse ment was. Dat klopte wel, maar nu geloofde hij het niet meer. Hij stapte het bedrijf binnen en kaapte „zijn” ma chine onder de handen van een mede werkster weg. Een manier van doen die er volgens politierechter en officier op duidde dat hij die machine aan het faillissement wou onttrekken. Het apparaat had ech ter in de fabriek moeten blijven, betaald of niet. Verdachte had netjes moeten wachten op zijn deel uit de baten, als concurrent crediteur, mededinger in de rij schuldeisers die voor de deur zou staan. En niet zijn eigen deeltje veilig stellen. Je wordt nooit beter van zo’n faillissemen, maar verdachte haalde er nu, volgens hem niet bewust om de zaak op te lichten, een winst van f 550 uit toen hij de machine weer verkocht. Ter com pensatie vroeg mr. Holtrop f 400 boete, mr. Attema legde f 500 op. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden za terdag 13 september a.s. om 10.15 uur in het Uitvaartcentrum, waarna de begrafenis zal plaatshebben op de Westerbegraafplaats te IJmuiden omstreeks 11 uur. Een boete van f 150 conform de eis kreeg een 24-jarige Beverwijker, die, zoals hij ook grif toegaf, in dronken schap na cafébezoek, zijn gramschap over de stop van de tap koelde door een putrooster door het raam van een Be- verwijkse sociëteit te mikken. Hij was niet bang om naar de tent terug te gaan, maar vond het nutteloos zijn excuses aan te bieden, omdat hij het blijkbaar een gebrek aan sportiviteit vond dat men aangifte had gedaan. Zo in de trant van: die aangifte het moet wel van de wet, maar ach, ik heb nou toch al de schade betaald en zo. Een vriend die verstek liet gaan, en die tegelijkertijd met hem stenen door ruiten had gegooid in dezelfde balorigheid kreeg een hogere boete van f 250 na een eis van f 150 en een week voorwaardelijk. Hij had een zwaarder strafblad on was vaak genoeg gewaarschuwd, vond men. Deze uitspraak van wethouder Ocke loen noteerden wij woensdagavond in het Velsense stadhuis, Widens een open bare vergadering van de raadscommissie voor volkshuisvesting. De agenda hier voor vermeldde uitsluitend de behande ling van de begroting voor 1976, waar van ook die van de woningstichting „Velsen” geen enkel probleem heeft op geleverd en bij de leden van de commis sie nauwelijks aanleiding vormde voor het stellen van vragen. Desondanks was wethouder Ockeloen in de gelegenheid verder nog op te merken dat de volkshuisvesting voor het gemeentebestuur en zijn ambtenaren bergen werk met zich meebrengt. Er is immers geen enkel departement dat zo veel circulaires met voorschriften voor de woningbouw verzendt, zodat hiermee in de loop der jaren enige vertrekken met tot het plafond reikende stapels papier zouden kunnen worden gevuld. Tot de daaraan verbonden problemen behoort onder meer de vraag of een bepaald voorschrift nog altijd van kracht is gebleven, terwijl het voorts niet steeds duidelijk blijkt of de bevol king door de regering wel voldoende is voorgelicht. Ook zijn bepaalde stukken voor de gewone burger moeilijk te lezen, zodat men zich volgens de wethouder „op een avond gemakkelijker door het VRIJDAG 12 SEPTEMBER Hulpdienst Help een handje, Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81 tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikenweg. Geopend 9.30- 12 en 13 30-15.30 u.; buitenbad 9-18 u. Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend 14-17 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek, Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 15-17.30 en 19-21 u.Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. Alarmnummer. Politie en branweer 25555 milieuklachten 96000. dezelfde zes maanden die gezien met Wat vreemd afwezig stond een 25- jarige vrouw uit Uitgeest voor de polite- rechter. Op 10 mei reed ze volgens mr. Holtrop „op bespottelijke wijze” door de bocht in de Maerten van Heemskerck- straat in Heemskerk. „Nog een geluk dat de fietsers die het zagen het kunnen navertellen en alleen een auto werd geraakt”, aldus de officier. Na de aanrij ding reed de vrouw door. In paniek, doordat er problemen in haar hoofd rondspookten, zei ze. De officier had het moeilijk met de strafmaat. De vrouw heeft een zeer laag inkomen van de bijstand (f 800), is ge scheiden en moet 3 kinderen onderhou den. De situatie met de ex-echtgenoot is in zoverre weer hersteld dat ze zijn wagen op die desbetreffende dag kon lenen. De officier wilde niet ingaan op hun beider situatie en bijkomende ali- mentatieproblemen, maar hij merkte wel op tegen de man dat als hij een auto leende die ook in orde moest zijn (er zaten nogal wat technische manke menten aan). Een opmerking van hem: „Het enige wat ik eigenlijk kan zeggen is: mevrouw moet niet meer in een auto. Zeker niet in die grote geleende Merce des. Ik vind het vreemd, die armoe over tes zegging. De apathie vonnis akkoord was gegaan, gaf blijk niet in hoger beroep te willen gaan. Mr. Holtrop wienfc eis overtroffen was door het vonnis, zei er nog over te willen denken. De plannen voor een Filmhuis in het PEN-centrum zijn practisch rond. Als het filmhuis gaat draaien, vermoedelijk begin oktober, zal er voortaan elke woensdag in het Microtheater een film vertoond worden. Het filmhuis zal niet specifiek gericht zijn op jongeren, maar is voor iedereen tegankelijk. Het Micro theater gaat dit seizoen overigens voor meer activiteiten gebruikt worden. Naast de uitvoeringen van Hauser Orkater is er contact opgenomen met toneelgroep Centrum voor enkele kleinere producties en met het Mickery-theater en het Shaffy theater. De wens om na afloop van de voor stellingen in de Stadsschouwburg nog iets te kunnen drinken, is al een oude wens. Wethouder Roessingh zag de fi nanciële mogelijkheden echter zeer som ber. De foyer is er qua meubilair niet op berekend en het groepje mensen, dat van deze mogelijkheid gebruik zal maken, is waarschijnlijk te klein om het voor de beheerder voor de foyer aantrekkelijk te maken. Plannen om de mogelijkheid te geven nog even onder een drankje na te praten bestaan wel voor het Microthea- ter. „Het lijkt me niet verwondelijk gezien de leeftijd dat het rijbewijs van deze man ongeldig moet worden verklaard”, zei de officier over een 80-jarige Velse- naar die terecht moest staan wegens verkeersdelicten maar niet was versche nen. Sinds ’73 is hem zijn rijbewijs ontnomen maar dat vormde voor hem geen enkel beletsel op 11 januari toch te gaan rijden. Natuurlijk, hij tartte de góden daar op de Hoogdorperweg in Heemskerk: één verkeerde manoeuvre waardoor twee auto’s botsten en hij was betrapt bij zijn zonde. Mr. Holtrop vond 's mans wijze van rijden en zijn leeftijd ook ten nauwste verband houden. „Die aanrijdingen zijn er symptomen van. Ik hoop dat meneer nu ervan overtuigd is dat hij genoeg gereden heeft en zich moet laten rijden”. Daarbij adviseerde hij de politierech ter de man een steuntje in de rug te geven met twee weken voorwaardelijk en f 100 boete voor het in gevaar bren gen van de verkeersveiligheid en f 150 boete voor het rijden zonder geldig rij bewijs. Met de f 150 ging de politierech ter akkoord. De voorwaardelijke straf zag hij niet zo zitten: zo’n man zet je toch nooit meer vast, was zijn oordeel. Hij legde daarom voor het gevaarlijke rijden f 650 boete op, waarvan f 500 voorwaardelijk. BIOSCOPEN City, donderdag en vrijdag 20 uur: „Flana gan”. Stadsschouwburg, vrijdag 20 uur: „The pro- f essioriR-ls5 TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen. geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, van maandag tot en met vrijdag van 10-12 uur. geopend voor bezichtiging. Noordelijk Koetshuis „Beeckestijn”, dage lijks (behalve maandag) van 14 tot 17 uur: expositie zeefdrukken Lode Pommelaar. DIVERSEN Alarmnummers, politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96310. Badhuizen, Snelliusstraat en Doodweg, vrij dag geopend van 13 tot 21 uur. Velserbad, vrij zwemmen vrijdag van 12.15 tot 13.15 u. van 16.40 tot 18 u. en van 19.30 tot 21 uur. Stadsschouwburg, donderdag 20.15 uur: An dré van Duins „Lachcaroulsel” (uitverkocht). BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u. „Stad onder terreur”, 19.30 u.„Scènes uit een huwelijk”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, Breestraat 122. Expositie tekeningen en reproducties van Jan van der Schoor: geopend tot en met 13 september van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, Huize Schey- beeck. Velserweg. Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN DONDERDAG 11 SEPTEMBER Stadskantoor, Pres. Kennedyplein. 19.30 u. openbare raadsvergadering. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. DIVERSEN DONDERDAG 11 SEPTEMBER Progress-sociëteit, Const. Huygenstraat. Ge- Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20 u. demonstratie Japanse, Koreaanse. Chinese en Taise vechtsporten. VRIJDAG 12 SEPTEMBER Zwembad Waterakkers, Kerkweg. Geopend 20.30-21:30 u. buitenbad 7-20 u. Kinderboerderij, Vrljburglaan. Geopend 9.30- 12 en 13-16.45 u. Bowlingcentrum. Vrljburglaan. Geopend 12- 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygenstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. 20.30 u.: popgroep Bots. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. DIVERSEN VRIJDAG 12 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen tn jeugd 14.30-17.30 en 19-20.30 u. DIVERSEN DONDERDAG 11 SEPTEMBER Zeevanc, De Zwaanstraat. 19-21 u. bazaar- rommelmarkt. VRIJDAG 12 SEPTEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. SCHOUWBURG Stadschouwburg Wilsonplein) Vandaag en morgen 20.15 u.Technische Theatergroep Perspekt met „Shorts I”. Toneelschuur (Smedestraat 23) Vrijdag pre miere 20.30 u.: Toneelgroep Centrum „Eddy en Anna”, en „Hartsgeheimen”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestraat) Vrijdag 20.15 u.: Noordhollands Phllharmonlsch Orkest o.l.v. André Vandernoot. De Waag (Spaarne Damstraat) Vrijdag 20.30 u.Optreden van Cobi Schreijer, Cees Ouwe- jan en-andere jonge zangers. At the Jazz Corner (Spaarne 104) Vandaag 22 u.Rudl Contlni Kwartet. Vrijdag 22 u.Eddy Sanchez-Peter van Voorst Quintet. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30 u.: „Twee binken op weg naar de hemel”. 14 j. Vrijdag 24 u.: „99 en 44/100 pet dood”. 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 29 en 21.15 u.: „Moord in de Oriëntexpress”, 14 j. Vrijdag 23.30 u.: „De stalen arm”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „The dragon dies hard”, 18 j. Vrijdag 23.45 „Magnum force”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 18.45 u. en 21.15 u.: „Aardbeving”, 14 j. Vrijdag 23.45 u.: „Scare crow”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 „Inpikken en wegwezen”, 14 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Beroep: reporter”, 14 j. Vrijdag 24 u.: ..Harry en Tonto”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 14, 15, 19 en 21.15 u.: „Dracula”, 18 j. kunstbezit te organiseren, wilde wethou der M. Roessingh wel eens bekijken. Hij wees erop dat tweemaal per jaar een deel van de gemeentelijke collectie terug komt naar het stadhuis, waar scholen en instellingen het kunstbezit in bruikleen kunnen krijgen en kunnen ruilen. In de week van 6 tot 11 oktobe is weer zo’n ruilbeurs. De werken zijn dan in de burgerzaal van het stadhuis en in de kantine te bezichtigen. 01 O|p(< o H O V oJ ftjAL SST iEZ ■:t£

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 6