weinig herbergzaam LEGER RUKT NU LANGZAAM OP Bankovervallers V Overcapaciteit in bouw en wegenbouw G Ie Dorpen erg in trek nr li 1-1 dit Mog] gearresteerd Palestijns dreigement tegen Cairo „Randstad slecht ontsloten 4 „Bedreiging van Syriërs op onjuiste grond” Mr. E. Jurgens kritisch door NOS ontvangen Prof. ir. N. A. de Boer: „Westen is nog niet vol” En Man met pistool kwam vlak bij Ford DJ r VROUW DOOD ECONOOM ERASMUS-UNIVERSITE1T: DOOR STROOM Fa Gevangenisopstand VS IK I ZATERDAG 1 3 SEPTEM BER 1975 BINNEN- EN BUITENLAND 2 a VOLGENS ENQUÊTE: Premier Den Uyl: (Vê (Van onze redacteur in Beiroet) h es se r* c Lang doorgereden Recordinilatie Sigarendiefstal 1 ma zor sin. De se kei sla; Un het trei 1 •Ss Niet rooskleurig y Vermist Hagelschade Jeugdbende opgerold Negen jaar tbr DEN HAAG (ANP). Het westen is niet vol. Dat is één van de stellingen in een beschouwing van prof. ir. N. A. de Boer, die hij heeft geschreven ter voor lichting van de leden van de pro vinciale Staten in Zuid-Holland. De provincie heeft de beschou wing samen met één over het Haagse stadsgewest gisteren openbaar gemaakt. De beschou wing is bedoeld als achtergrond informatie, niet als beleidsstuk, aldus de provincie, die stelt dat de beschouwing voor rekening van de auteur blijft. Bloedbad en branden in Libanon WEERRAPPORTKN Ê5 (Van onze correspondent) en 30 o 7 onweer onweer regnbui mist halt bew. HILVERSUM. „Als ik onheus word bejegend, dan sla ik terug. Dat is mijn karakter nu eenmaal”, zegt mr. Jurgens, de kersverse voorzitter van de NOS. In de weken na zijn benoeming mocht hij niets zeggen in antwoord op de eindeloze stroom van kritiek die boven zijn hoofd en dat van minister Van Doorn losbrak, maar gisteren tijdens de kennismakings bijeenkomst met het NOS-bestuur bleef Jurgens niet passieloos onder de soms zware beschuldigingen die sommige be stuursleden voor hem bedachten. DEN HAAG (ANP). Volgens pre mier Den Uyl is het volstrekt onjuist dat Nederland een verzamelplaats is ge worden voor joden die zich naar Israel begeven. Deze stelling was afkomstig van de pro-Syrische Palestijnse Saika- organiatie. die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor de geplande gijze lingsactie in de Warschau-expres op het station van Amersfoort. De joden die op deze wijze de Sovjet unie verlaten gaan via allerlei wegen naar Israel, aldus premier Den Uyl na afloop van het wekelijkse kabinetsbe raad. Het gaat volgens prof. De Boer om een herindeling waarbij de betrekkelijk schaarse aantrekkelijke landschappelijke gegevenheden goed moeten worden ge bruikt. „In dit verband is het misschien nuttig eens te vergelijken hoe snel bijvoorbeeld het industrie-„park” Moerdijk is verwe zenlijkt en hoe lang het gesukkel met de landschapsconstructie van Midden-Delf- land nu al duurt." Prof. De Boer noemt het een voorwaarde dat in plannen voor de bouw van woonwijken, kassen, vei lingen, sportvelden, wegen en spoorwe gen een stuk landschapsbouw wordt op genomen. Boer. Vanuit de woongebieden moet het landschap op een prettige manier, bij voorkeur via fietspaden in groenstroken, bereikbaar zijn. Bij een verkeerscontrole op de snelweg E-9 onder Echt (Limburg) heeft de rijks politie een vrachtauto stilgezet waarvan de chauffeur 600 kilometer had gereden zonder te stoppen. De controle had be trekking op in totaal driehond«rd voer tuigen. Hierbij werden 70 overtredingen geconstateerd. Een personenauto werd in beslag genomen en drie andere werden uit het verkeer genomen. Het Britse inflatiecijfer (op jaarbasis) is vorige maand gestegen tot het record van 26,9 percent, zo blijkt uit officiële gegevens. Desondanks wil de regering in Londen nog steeds volgend jaar zomer de inflatie teruggebracht hebben tot rond tien percent. 16 16 15 15 15 12 16 14 15 16 11 28 26 20 19 15 16 17 20 19 16 25 19 16 13 29 34 28 18 25 16 18 26 25 18 19 18 24 26 Uit een trekker met oplegger die in Eindhoven gepa.keerd stond is gisteren een grote hoeveelheid sigaren gestolen. De trekker was aan de achterzijde open gebroken en de totale lading is verdwe nen. De Eindhovense politie kon niet zeg gen welke waarde de partij sigaren ver tegenwoordigde. N geei kwe Twe wor ties Dre, niet stee volk veel D den: een looi dooi mot best van uits hun dooi D van W. boel ger heri die Kan D neg over wor- zzo zzo zw ver. zw zo zw z zw zw nnw ono w zzo w zw zzw wzw ozo wzw zzo n w wnw w n o wnw no w n w w w ozo zzo w n nno zw nw 6 2 3 5 4 7 1 2 2 5 11 0 0 1 5 3 12 6 0 0 8 0 0 1 7 0 0 0 o o o 0.1 o 2 2 4 10 0 0 W3 Si? c c e.» t~ 4 Investeringsbeperking in zwaar on derbezette bedrijfstakken (de recente sa nering van de bakkerijen noemde hij hier een voorbeeld van). Ook andere bedrijfstakken hebben een dergelijke re geling nodig, bijvoorbeeld de visserij en de betonindustrie. Eerder op donderdagavond had de re gering de oppositie van links tegen het inschakelen van het leger aan het wan kelen gebracht door het indienen van een wetsvoorstel voor de reorganisatie van het leger. Het kernpunt is de op richting van een legerraad aangesteld door de regering en niet meer door de president van de republiek. Wanneer het Fr ar Fret een bree hooj Tim wan pers de t die li De situatie noemt prof. De Boer „niet rooskleurig”, maar er is zijns inziens nog erg veel goed te maken. In zijn beschou wing somt hij een aantal wensen op voor de verbetering van de kwaliteit van het leefklimaat in het westen: hinder, overlast en gevaar van de bestaande De vier Syriërs, die onlangs in Am sterdam met vuurwapens en explosieven op zak werden gearresteerd zouden tot de Saika-beweging behoren. De Neder landse ambassade in Moskou verleent sinds jaar en dag bemiddeling tussen de Russische autoriteiten en joodse Russen die naar Israel willen. Die bemiddeling betreft de uitreisvisa, die van de Russen verkregen moet worden en de inreisvisa, die Israel moet verlenen. WASHINGTON (DPA). Een week nadat een jonge vrouw president Ford in Sacramento met een vuurwapen be dreigde, heeft gisteren in St. Louis een man voor consternatie gezorgd toen de politie hem met een pistool in de hand zag rondlopen in de buurt van het spreekgestoelte waar president Ford en kele uren later een toespraak zou hou den. De onbekende verdween in de menigte en de politie slaagde er niet in hem terug te vinden. We» tti Blnn«o- «n buitenland Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casa Blanca Las Palmas New York Tel Aviv Sinds vorige week woensdag wordt in Argentinië de 33-jarige J. Becht uit Bergen op Zoom vermist. Hij was in Buenos Aires als vertegenwoordiger van Avio-Fokker om aan een Argentijnse luchtvaartmaatschappij adviezen te ge ven voor het onderhoud van. F-28. Er is geen enkele aanwijzing oxter wat er ge beurd kan zijn. Intussen is in Argen tinië een speuractie op gang gekomen. In veel fruitboomgaarden op Zuid- Beveland is gisteren tegen het eind van de middag zware schade aan het fruit ontstaan door hagel tijdens onweersbuien. De omvang van de schade is nog niet bij benadering vast te stellen. Bij diverse bedrijvends de oogst van appels en peren volledig vernietigd. met groengebieden. Niet door een gebrek aan vierkante kilometers, maar door de aard van het cultuurlandschap.” Hij vindt de randstad een „slecht ontsloten en weinig herbergzaam gebied.” Prof. De Boer noemt het onthutsend dat in een gebied met zo’n tekort aan aantrekkelijk landschap kleine en grote kernen hun uitbreidingen zo klakkeloos hij de mening uit dat de economische situatie van thans niet kan worden verklaard door uitsluitend naar de con juncturele neergang te verwijzen. Er zijn volgens hem zeer belangrijke struc turele ontwikkelingen, die medeverant woordelijk ,zijn voor de huidige malaise. Eén van de gevolgen van de drang om te investeren is de loonkostenstijging. spunt was bij het stedebouwkundig ont werpen. Evenmin was men erop uit, aldus prof. De Boer, om de fiets in ere te herstellen. In de hele randstad valt op hoe weinig zorg er is besteed aan de relaties van wonen met de voorzieningen en werkgelegenheid, aldus prof. De Boer. Talrijke gemeenten zijn nogal onzorg vuldig omgesprongen met hun stedelijk silhouet. De horizonvervuiling als gevolg daarvan doet zijn negatieve invloed tot diep in het open landschap voelen en het „Hollandse” landschap is op dit punt bijzonder kwetsbaar, aldus prof. De Boer. Hij noemt de randstad in vergelij king met andere sterk verstedelijkte ge bieden in West-Europa „karig bedeeld De Dordtse politie heeft een bende van zeven jongens in de leeftijd van vijftien tot achttien jaa? opgerold die zich schul dig heeft gemaakt aan 23 diefstallen van bromfietsen en fietsen (totale waarde 22.400). Ook hebben zij een auto gesto len en diverse inbraken gepleegd in kan tines en bedrijven (de buit hiervan be droeg 15.000). Temporisering van de loonkosten stijging en compensaties voor de gevol gen van het sociale beleid voor specifie ke bedrijfstakken bijvoorbeeld voor de verhoging van het minimumloon, die in de levensmiddelenbranche extra zwaar aankomen. ware zich, wenste te dfageh, allesbehalve als doetje. Na afloop van de vergadering deelde hij de journalisten mee daarvan geen géwoonte te mafeen. „Sommige mensen zouden onder de zware psychische druk die ik en mijn gezin in de afgelopen week hadden te torsen, zijn bezweken en bedankt hebben voor een functie waar zo’n kabaal om wordt gemaakt. Ik doe dan net het tegenovergestelde. En zo ook tijdens de vergadering van vandaag. Kritiek vind ik best, maar als je gecon fronteerd wordt met kwalificaties, dan ga ik lik op stuk geven”. NASHVILLE (AP). Bij een opstand gistermorgen in de Amerikaanse staats gevangenis van Tennessee zi-in tien gede tineerden om het leven gekomen en 36 gewond. Volgens de autoriteiten begon nen de onlusten na een klacht over het eten van de vorige avond. Aan de op stand werd door ongeveer 350 van de 2200 gedetineerden deelgenomen. De ge vangenisautoriteiten riepen de hulp in van de oproerpolitie, die met 300 man kwam aanrukken. De cipier Robert Morford weet het grote aantal doden en gewonden aan paniek, die zou zijn ont staan toen het gevangenispersoneel zich tegen een overmacht zag geplaatst. De ongelijkheid in de stijging van de loonkosten en de winststijging wordt volgens hem weerspiegeld in het onver mogen nieuwe investeringen uit eigen middelen te betalen. Kon in het begin van de jaren zestig 94 percent van de investeringen uit eigen middelen worden gefinancierd, thans is dit percentage te ruggelopen tot 62 percent. Drs. De Ridder achtte de volgende overheidsmaatregelen nodig: Beperking van de overcapaciteit door stimulerende maatregelen, zoals nu in de bouw. Ook het verkeer veroorzaakt gevaar, hinder en overlast en is een belasting op het milieu, aldus prof. De Boer. Corrige rende maatregelen zijn naar zijn mening nodig in het technische en landschappe lijke vlak. Ook is er volgens prof. De Boer een verschuiving noodzakelijk naar naar groepsvervoer en openbaar vervoer en voor kortere afstanden naar vervoer per fiets. Het woon-werkverkeer grote afstanden moet volgens, hem den beperkt. Van het grootste belang is een aan- PARIJS (AFP). De twee bandieten die maandag een baak ia Parijs overvie len, zes mensen giJzefden en «ieh met zes miljoen frank uit de voeten maakten na drie van de gijzelaars vrijgelaten te hebben zijn gisteravond gearresteerd. Bovendien hield de politie drie mede- plichtingen aan (een man en twee vrou wen). Het vijftal was in bezit van de wapens die bij de overal waren gebruikt en van een lijst met nummers van de buitgemaakte bankbiljetten. Het bedrag van zes miljoen frank dat de overvallers hadden ontvangen is nog niet terugge vonden. De twee overvallers hadden zich maandag met zes gijzelaars verschanst in het bankgebouw. Zij kregen uiteinde lijk een auto waarmee zij, met medene ming van drie gijzelaars, de vlucht na men. Tijdens die vlucht lieten zij de drie gijzelaars ongedeerd vrij en slaagden er ondanks een achtervolging door de poli tie in onder te duiken. Drs. De Ridder zei dit gisteren in Utrecht tijdens een bijeenkomst van de Vereniging van Fabrikanten en Handela ren in Bouwmachines, Mijn- en Wegen- bouwmachines en Transportmiddelen. In zijn rede ovar „de onderneming in een maatschappij van onzekere groei”, sprak CAIRO (Reuter). De Palestijnse gu- errilla-organisatie El Fatah heeft giste ren een bedekt dreigement tot gebruik van geweld uitgegeven in antwoord op de Egyptische overname van het Pales tijnse radiostation „De Stem van Palesti na”. Rahbi Awad, de vertegenwoordiger van El Fatah in de Egyptische hoofd stad, zei dat de overname deel uitmaakte van een Amerikaans complot im in het Midden-Oosten vrede tot stand te bren gen ten koste van de Palestijnen die door de uitroeping van de staat Israel zijn verdreven. Op de vraag of zijn organisatie van plan is een gewelddadig antwoord te geven op het overnemen van het radios tation zei Awad: „De Stem van Palestina komt uit de loop van een geweer." Het openbaar ministerie moet volgens de premier beslissen of de Syriërs ver volgd zullen worden of niet. Het ligt voor de hand dat er haast mee zal worden gemaakt, als tot vervolging wordt besloten. De Nederlandse regering vindt het niet op haar weg liggen door uitwijzing deze procedure van het open baar ministerie te doorkruisen, aldus drs. Den Uyl. UTRECHT. (ANP)— Drs. W. J. de Ridder, verbonden aan de Erasmus Uni- versiteit te Rotterdam, meent dat er al enige jaren sprake is van overcapaciteit in bouw en wegenbouw. Ook in andere bedrijfstakken is overcapaciteit ontstaan, die bovendien van structurele aard is. De oorzaak hiervan moet gezocht wor den in de afnemende groei van de be volking en de verzadiging van sommige afzetmarkten. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder regenbui onweer half bew. onweer on bew. regen oabew. licht bew. licht bew. zw. bew. zw. bew. half bew. regenbui licht bew. half bew. Het is ook vast komen te staan dat leden van Palestijnse commando-organi- saties actief deel hebben genomen aan de gevechten in het noorden van Liba non. Bij de operatie schoonmaak trof het leger drie lijken aan. De identiteits kaarten vermeldden het lidmaatschap van het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina van Habasj. Op verzoek van de regering heeft PLO-leider Arafat de zaak in onderzoek. trekkelijk landschap dat aansluit aan de stedelijke nederzettingen waarin de na tuurterreinen zijn veilig gesteld. Daarin moet een verscheidenheid aan ontspan ningsmogelijkheden zijn, aldus prof. De Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Helsinki Innsbruck Kopenhagen half bew. t onbew. geh. bew. licht bew. licht bew. onbew. onbew. onbew. zw. licht geh. zw. rugvoert op „de volte.” Volgens prof. De Boer is het gevoel van vol zijn in het westen van Nederland niet te verklaren uit een tekort aan vierkante kilometers, maar is het in wezen een gebrek aan kwaliteit van de woonomgeving. Het is ook een glorietijd voor gang sterbenden. Een troep van 30 gewapende lieden viel in de nacht van donderdag op vrijdag de douanepost aan in de haven van Tripoli. Zij gingen er vandoor met vier personenwagens, twee vracht wagens en een vorkheftruck. Later terroriseerden zij een wooneenheid van 192 gezinnen. Binnen twee dagen werden zeven juweliers winkels en supermarkten geplunderd. Elke dag worden er nieuwe slachtoffers gevonden, afgemaakt met een kogel in de nek. Met andere woorden: Jurgens bleef kaarsrecht en ongeschonden, en zonder een keer in het defensief t te raken, overeind tijdens het spitsroede lopen in het NOS-bestuur. Hij toonde zich een handig en virtuoos woordkunstenaar, verweerde zich pittig, scherp en humo ristisch tegenover de mensen die hem aanvielen, legde op kritieke momenten met een niet te stuiten woordenstroom Maatregelen ter bestrijding van de liquiditeitsproblemen die het gevolg zijn van de inflatie. Als mogelijkheden noemde hij in dit verband veiminderini van de vennootschapsbelasting (een deel van, de belaste schijnwinst wordt geres titueerd) en invoering van negatieve vennootschapsbelasting (de fiscus betaalt aan bedrijven met een negatieve fiscale winst). Vervroegde afschrijving en in vesteringsaftrek, twee instrumenten die onlangs zijn uitgebreid, kunnen dan ef fectiever worden. Gisteren heeft de nieuwe voorzitter van de NOS, mr. I. Jurgens (links) in de VARA- studio kennis gemaakt met het NOS-bestuur. Hij werd begroet door VARA-voorzitter Kloos (rechts). BEIROET. Met een slakkegangetje is gisteren het Libanese leger op gerukt in de omgeving van de noordelijke havenplaats Tripoli en het dorp Zghorta aan de andere kant van de vuurlinie. Felle verbale oppositie van links georiënteerde activisten in Tripoli vertraagde het binnentrekken van de paratroepers met ruim 12 uur. Maar na bloedige botsingen tussen mos lims en christenen in een ander gedeelte van het noorden, de Akkar- provincie, kon niets de geleidelijke opmars van het leger meer tegenhou den. De officier van justitie bij de recht bank in Amsterdam heeft gisteren negqn jaar gevangenisstraf en on voorwaarde lijke ter beschikking stelling van de re gering geëist tegen een 3X-jarige Scheve- ninger, die ervan wordt verdacht op 3 januari jl. een gewapende overval te hebben gepleegd op een jüwelierszaak in de Amsterdamse Kalverstraat. Tijdens zijn vlucht schoot de man op de hem achtervolgende bedrijfsleider en op een hoofdagent-rechercheur van de politie die allebei werden gewond. Omstanders wis ten de verdachte tenslotte te overmeeste ren op een paa- honderd meter afstand van de zaak. STOLWIJK (ANP). In het Zuidhol- landse Stolwijk is gisteren de 26-jarige mevrouw J. van den Heuvel-Van Beek tijdens het douchen door elektrische stroom getroffen en om het leven geko men. De technische recherche van de rijkspolitie heeft een onderzoek inge steld. bew. bew. bew. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. regen I. bew. onbew. regnbui onbew. Er waren genoeg twijfelaars in het NOS-bestuur, die iri niet mis te verstane bewoordingen Jurgens te lijf gingen. AVRO-directeur S. van der Zee meen de dat er weinig redenen voor vertrou wen waren. „Bent u bereid uzelf boven de partijen te stellen of bent u een vazal van de minister? Bent u een man We moeten ons realiseren, aldus prof. De Boer, dat het openbaar -vervoer de - cennia lang niet of nauwelijks uitgang- met het landschap in conflict laten ko men. Dat geldt naar zijn mening ook voor de kassencomplexen en vaak zelfs voor losse gebouwen. Tot nog toe was het meestal zo dat we bij een ingreep in het landschap een verslechtering hadden te aanvaarden. bedrijvigheid moet worden terugge bracht. Bij vervanging en aantrekking van werkgelegenheid moet een verschui ving plaatshebben van vuile bedrijven naar schone en naar werkgelegenheid die minder ruimte en energie eist. De overheid moet streven naar betere aan passing van de werkgeledenheid aan de ambities en het opleidingsniveau van de bevolking, aldus prof. De Boer. De mo gelijkheid daartoe ligt volgens hem in de versterking van de stadsgewestelijke structuren in de. randstad. Met het langzaam openleggen van het noorden krijgt men steeds meer zicht op de omvang van de afgrijselijke gevechten en misdaden die er gepleegd zijn in de afgelopen dagen. Drie bejaar de monniken (93, 78 en 60 jaar) werden in een plas bloed aangetroffen in hun cellen van het klooster. Met messen waren zij af geslacht door een gewapen de bende, die later verder trok naar het christendorpje Beit-Mellat. Daar werden vier personen afgemaakt en achttien ge wond waarna de kerk en een tiental huizen in de as werden gelegd. Ook al zou het leger erin slagen, iets van orde en rust te herstellen, de haat en wraakgevoelens tussen moslims en christenen zijn alleen maar dieper ge worden. parlement het niet binnen 40 dagen in discussie neemt, wordt het voorstel bij presidentieel besluit rechtsgeldig. Links progressieven en socialisten zien hiermee hun belangrijkste eis gehonoreerd, maar weigeren hun oppositie omlaag te schroeven. Het is volgens prof. De Boer een psychologische behoefte de tegenstellin gen tussen stad en landschap van tijd tot tijd te kunnen beleven. En als dat niet kan, worden de huizenzeeën een beklemming die men in gesprekken te- UTRECHT (ANP). De Nederlanders zijn tamelijk honkvast, maar als alle verhuislustigen hun zin kregen, zou het inwonertal van de grote steden worden gehalveerd. Dit blijkt uit een enquête die het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten door het bureau Lagendijk in Apeldoorn heeft laten instellen onder een representatieve groep van 600 Ne derlanders. Van de stemgerechtigde Nederlanders, zo kan daaruit worden afgeleid, is 70 pet niet van plan om binnen drie jaar te verhuizen. Van degenen die hun huidige woonplaats wel willen verlaten, geeft 40 percent de voorkeur aan een kleinere gemeente, maar 19 pet wil naar een grotere gemeente. Thans woont ruim een kwart van de Nederlandse bevolking in stedea met 100.000 of meer inwoners, Dit zou vol gens het bouwfonds tot minder dan een achtste kunnen dalen. De middelgrote gemeenten zouden met enkele percenten kunnen groeien. De kleinere gemeenten zouden als iedereen zijn verlangens in daden kon omzetten bijna de helft van de Nederlandse bevolking gaan her bergen (nu 36 pet). En dat zegt het Bouwfondszou bijzonder in strijd zijn met het huidige sub-urbanisatiebe- leid van de regering. rookgordijnen en kwalificeerde ondanks het boetekleed dat hij een in de trant van: luister naar mijn woor den. maar let niet op mijn daden?” Zijn TROS-collega drs. L. J. Leeman legde een pure oorlogsverklaring af, waarin hij Jurgens tal van scherpe vra gen stelde. „De TROS is ongelukkig met u en dat blijven we. We zullen onder groot protest en met tegenzin met u vergaderen”. Iets gematigder toonden zich EO-di- recteur drs. Dorenbos, die het verweer van Jurgens niet had begrepen, en VA RA-voorzitter Kloos. Laatstgenoemde bleef het vreemd vinden dat Jurgens tussen de datum van kandidatuurstelling (13 juli) en benoeming (31 juli) niet zelf contact met de omroep had gezocht. De commissie van Het NOS-bestuur die zich met de voordracht bezig hield, had dan eventueel Jurgens op haar lijst kunnen zetten. De meeste andere sprekers waren nog al welwillend tegenover Jurgens zo vond S. Landman, lid van het NOS-bestuur namens de Kroon, dat het dossier maar beter dicht kon. VOORUITZICHTEN VOOR MAANDAG. Koel met af en toe buien. Weersvooruitzich ten in cijfers gemiddeld over Nederland. Aan tal uren zon: 0 tot 6. Min. temp, omstreeks 10 graden, max. temp, omstreeks 16 graden, kam op een droge periode van ten minste 12 uur: 70 percent, kans op een geheel droog etmaal: 30 percent.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2