IJmond-heren produktief DKV EN NEPTUNUS GELIJK DAMES TONEGIDO EN IJMOND GEI TIK Felle wedstrijd van Scheybeek tegen VVV HCK begon hoopgevend Protesten bij kartingstrijd EUROPESE TITEL VOOR VAN VELZEN B-titel voor Lili Weijers STREEKSPORT Jongensploeg van DEM derde TAFELTENNISCOMPETITIE tl Rapidity haalde twee punten uit drie duels Vergadering Kennemers Rijswijk werd slachtoffer van agressief Strawberries r r Fortuinlijke winst Heemskerk op Rapid Ek jÉl rosy hiüiiOia g MAANDAG 1 5 SEPTEMBER 1975 SPORT 19 4 ML (Van onze handbalmedewerker) (Van onze korfbalmedewerker) ie. Een van de vele aanvallen van Desiree/ODIN dat met 2-3 van BDC verloor. (Van onze hockeymedewerker) (Van onze rugbymedewerker) (Van onze tennismedewerker) (Van onze atletiekmedewerker) (Van onze tat'eltennismedewerker) Eindstand: 1 AAC, Amsterdam 14083 (Van een medewerker) pman awout link— uysen ;graaf ylings Scheybeek speelde een bijzonder felle wedstrijd tegen VVV. Vooral de verde diging kreeg het in de eerste helft zwaar te verduren. Tot twee maal toe slaagde de jeugdige keeper Joost Bunsma erin om een strafbal te keren. Bunsma is dit jaar voor het eerst vaste komponent van het eerste, terwijl hij vorig jaar geregeld inviel. In het verloop van de wedstrijd was het een teleurstelling dat een straf- corner van Han Schik werd afgekeurd. In de eindfase was de linksbinnen van VVV bijzonder gelukkig om (vier minu ten voor tijd) de wedstrijd in het voordeel van WV te beslissen. Hij maakte 1-0 door een hard schot in de linker bene denhoek. Joost Bunsma was hierbij vol komen kansloos. noké-zijde, terwijl de beste scoringskan sen voor HBS waren. Bloemendaal dames 1 verloor de eerste competitiewedstrijd tegen de zwaarste concurrent van vorig seizoen: HGC. De uitslag was 3-2. Stance Beelen en Sita Swierenga zorgden voor de Bloemendaal- doelpunten. Bij de heren 125 ccm gaf het reglement namelijk aan dat uit de twee beste re sultaten van de drie finalemanches de Europese kampioen zouden aanwijzen, omdat er geen officieel reglement voor de dame was, nam de wedstrijdleiding in Uitgeest aan dat de Europese kampioene zou komen uit de laatste manche, waarin De jaarverslagen van secretaris en penningmeester, alsmede die van de financiële commissie en de paviljoen commissie konden de goedkeuring van de vergadering wegdragen. Meer problemen gaven de bestuursverkiezing, er traden er maar liefst een viertal af. De secretaris, de heer Van der Ven, gaat de vereniging wegens ver andering van werkzaamheden verlaten, de heren Jansen en De Vries meenden, na een reeks van jaren deel te hebben uitgemaakt van het Kennemers-bestuur, hun taken maar eens aan jongeren over te moeten dragen, terwijl de heer Dibbets tussen tijds al bedankt had. De aftredende bestuursleden kregen naast woorden van dank voor hun werkzaam aandeel bij De Kennemers een geschenk onder couvert aangeboden. De heren Schut ter en Kuijs werden als bestuursleden herkozen. Men zal nog een tweetal bestuurs leden moeten zoeken, daar men er nu maar zeven heeft. De heer H. Wold, tot nu toe tweede secretaris, gaat het secretariaat waarnemen, terwijl de heer Hommes weder om bereid gevonden is het wedstrijd-secretariaat voor de zondag-senioren over te nemen. benutte de midvoor van Zandvoort óók een strafpush, zodat de einduitslag 2-2 werd. De dames van Strawberries zege vierden over die van Scheybeek: Straw berries haalde flink uit en wist een eind stand van 5-0 te bereiken. Eechtrop won met 3-0 van VVV. Tineke Jansen opende de score, Lot Krotjé en Nicolette Bruin- sma zorgden samen voor één strafcorner en Marjolein van der Berg maakte het derde doelpunt. Dames: 1. en Europees kampioene An nette Lutz (West-Duitsalnd), 2. Magda Jans (Nederland). 3. Lize Dekker (Neder land). Bij de wedstrijden van Trias in Heiloo won Aat Karei zowel de 100 m als de 200 m in zijn klasse in respectievelijk 11,7 sec. 24,1 sec. René Schaapherder liep de 1500 m voor jongens B in 4.27,- sec. Heren: 1. en Europees kampioen Ben van Velzen (Nederland), 2. Wil Rijsber- man (Nederland), 3. Aad van Daalen (Ne derland). den Pi- 0-1, Van Van er— ïate (7-3), -Hol- zsc- t Mat ers uis ge- sor witte 4-6, ¥2-4% ar- er- kte ens *en ^e- al een zan tto- oeg lanen tzen— 0-1, i afg. .iwen- orl. Sa- bben- (0-1), :eiffer uma- larre- 0-1. was Kijk had. ena- de door erug oor- i op aren nin- d en elijk ir. se >ij em., man •Den 0-1, Cun- 514- -holt en •snel 1-0, Wor- aard AAL m. m. I e. g n g g g g n i, ar Ie je i. d ie in ze er ht »n et de te halen. Viktoria scoorde nog één keer maar een door Piet van de Gaag goed genomen vrije bal en een doelpunt op de valreep van alweer Feike Cordia brachten de stand ietwat geflatteerd op 5-5. De Amsterdammers hadden de pech dat zij vrijwel de gehele tweede helft met een dame minder moesten spelen. HAARLEM In een zeer rustige sfeer heeft de voetbalvereniging De Kennemers vrijdagavond haar jaarvergadering in het Kennemerspaviljoen gehouden. De voor zitter, de heer A. Wisse, kon een zestigtal Kennemersleden een welkom toeroepen, waarbij de aanwezigen met een ogenblik van stilte een tweetal trouwe Kennemers leden herdachten, die de vereniging door de dood ontvallen zijn. Het waren de heren De Weijer en L. Aardenburg. BEVERWIJK. Ondanks een aantal prachtige resultaten in de persoonlijke nummers heeft de finale van de club- kampioenschappen de jongensploeg van DEM toch niet de klassering opgeleverd, die men verwachtte. In de competitie heeft DEM steeds met het Amsterdamse AAC de toon aangegeven. Ook in de finale, gehouden op de baan van Ook- meer in Amsterdam, was de hoofdstede lijke ploeg opnieuw de beste formatie. DEM heeft echter genoegen moeten ne men met de vierde plaats achter Sprint, Breda en AVR uit Rotterdam. DEM werd slachtoffer van twee valse starts van Hans Appelman op de 100 meter, waardoor kostbare punten verloren gin gen en een bereikbare tweede plaats in de eindstand onbereikbaar werd. Een agressief Strawberries slaagde er ook dit weekeinde weer in om de volle winst te behalen. Ditmaal was Ryswjjk het slachtoffer. De grote goalgetter Eddie Donker nam het eerste doelpunt voor zijn rekening. Het werd gemaakt via zijn specialiteit: de strafcorner. In de tweede helft moest Strawberries aanvankelijk terugtrekken in de verdediging. Het of fensief van Rijswijk resulteerde in een aantal doelrijpe kansen en strafcorners. Door het goede uitverdedigen van de Strawberries was Rijswijk genoodzaakt alle kansen te laten liggen. Bij de her nieuwde uitvallen van Strawberries was het bij een snelle counter opnieuw Eddie Donker die scoorde. Ditmaal zorgde hij voor de 2-0 eindstand. HAARLEM De competitiestart voor de Haarlemse rugbyclub HCK bestond uit de lang niet eenvoudige partij tegen het Amsterdamse Studenten ASCRTTM (reserve)team. o-i, ATei- ?nd- (1-9) em.. AAL Door de resultaten van het afgelopen weekeinde staat Watervliet in de derde klasse A nog troosteloos onderaan met 0 punten. Neptunus staat in dezelfde klas se met 2 punten uit 3 wedstrijden op een gedeelde zevende plaats. DKV doet het tot nu toe wel wat beter, met vijf punten uit drie wedstrijden staan de volgelingen van trainer Ben de Wildt alleen aan de leiding in de derde klasse C. De zesmansploeg van <le zwemvereniging Njord heelt de 5-uursrace van Amstelveen gewonnen. De zes zwemmers, Bert Brieffles, Ginie Kok. Gé Wildschut, Wouter de Groot en Arte en Rob van der Steen legden in vijf uur 22 kilometer en 200 meter at. Tweede werd ZAR uit Amsterdam en derde de Zand- voortse Reddings Brigade, winnaar van het vorig jaar. De heren van IJmond waren tegen AVA wel heel produktief, hoewel de tegenstander ook niet stil zat. De eerste 15 minuten kon men elkaar wel aan en niets wees erop dat de uitslag een geza menlijke score van 44 doelpunten op zou leveren. Na een kwartier was het pas 6- 6. Bij rust was er echter al een aanwij zing dat het een doelpuntenfestijn zou worden, want IJmond leidde toen met 15-7. Na de pauze was van beide kanten haast elke aanval een doelpunt. Nie mand verwonderde er zich over dat de eindstand 27-17 was en dat voor IJmond, mede verkregen door het weglopen voor de rust. Piet Strobbe scoorde zes doel punten voor IJmond. Paul van Aalst en Aad Teeling kwamen ieder tot vijf tref fers. Paul Hoos, die zijn eerste wedstrijd voor IJmond speelde en een nieuweling was in deze omgeving, liet zien wel over talenten te beschikken. Naast zijn goede spel scoorde hij drie maal evenals Cees van Limbeek en Johan van Huissteden. BEVERWIJK Met twee punten be haald uit drie wedstrijden zijn de Rapi- dity-teams van start gegaan in de lande lijke tafeltenniscompetitie. Het eerste herenteam wist in Rotterdam tegen Wi- bats 4 een zwaar bevochten gelijkspel uit het vuur te slepen. In deze ontmoe ting kwam de thuisclub met 41 voor te staan. Na verlies van Frans Schram tegen Van Wijk en een nederlaag in drie games van Ton van der Helm tegen De Grooth boekte Gerrit Eveleens voor Ra pidity het eerste winstpunt in zijn partij tegen Van der Aardweg. Neptunus keek met halftime tegen een 3- 0 achterstand aan. Trainer Driessen wist zijn mensen echter te inspireren en na de rust lukte het dan ook veel beter. Feike Cordia verkleinde tot 3-1 en via 4- 1 wist Neptunus door Han Hopman en invalster Marga van der Ent tot 4-3 op De door het district Kennemerland van de Nederlandse Bridge Bond in „De Rust hoek” te Bloemendaal gehouden voorronden van het landelijk klaverentoernooi leverde en kele uitstekende Haarlemse successen op. Kruyff-Van Berkel, lid van de BC Boeken- roode, legde voortreffelijk spelend met een score van 288 in de Oost/West-richting van de A-lijn beslag op de eerste plaats waarmede het zich plaatste voor de finale die in novem ber te Amsterdam zal worden gehouden. De Schalk wij kspelers mevrouw Mostert en haar partner Kamp, finishten in de Noord/Zuid- richting van de A-lijn op de tweede plaats (270) waarmede eveneens de finale werd be reikt. lees- De lan— 0-1, •wijk Hu- AAL De Haarlemse wielrenner Ron van Waard bracht het zaterdag in de ronde van Surhuis- terveen tot zijn derde zege van dit seizoen bij de nieuwelingen. Samen met zijn stadge noot Hans Smit, die hij in het beslissende sprintje vrij gemakkelijk naar de tweede plaats verwees, was Van Waard van een aan vankelijk vier man sterk kopgroep je overge bleven. Martin Pluimers uit Heemskerk regel de de spurt van het peleton om de derde plaats in zijn voordeel. De ronde van IJsselmuiden voor nieuwe lingen werd in de eindsprint van een negen man sterke kopgroep gewonnen door Arie Kamsteeg uit Aalsmeer. De Haarlemmer John de Bie werd vijfde en Henny van Lent uit Zwanenburg zevende. In de ronde van Vught werden De Bie en Van Lent vierde en vijfde. Zwanenburger Ron Snijders werd zevende. Zijn dorpsgenoot Sjaak Pieters werd tweede bij de junioren. In Veghel finishten Snijders en Pieters als vierde en vijfde. Jim Kruunen- berg uit Hoofddorp werd in Veghel tweede bij de amateurs. In de zesde rit van de zomercompetitie om de Heems 1822-beker, zondag door De Kampioen in het Van der Aartsportpark ver reden, was Herman Neeskens de snelste fi nisher van een tien man sterke kopgroep. Uit slag: 1. H. Neeskens, 2. P. v. d. Knoop, 3. P. Hoogland, 4. H. Rutte, 5. H. Kramer. p. 2 Sprint, Breda 13452 p. 3 AVR, Rotterdam 13358 p. 4 DEM, Beverwijk 13190 p. 5 Sparta, Den Haag 12711 p. 6 Thor, Roosendaal 12308 p. Bij de meisjes won ADA vóór stadgenote Sagitta. At- modes uit Haarlem eindigde op de vijfde plaats. UITGEEST (ANP). Ondanks een regen van protesten ingediend door ver schillende landen, zowel bü de heren als de dames tijdens en na afloop van de Europese kartingwedstryden in Uigeest, zjjn er toch twee Europese kampioenen naar voren gekomen. Bij de heren 125 ccm werd de Uitgeester Ben van Velzen Europees kampioen na het winnen van twee van de drie finale manches en bü de dames ging de Europese titel in eerste instantie naar Lize Dekker uit Strijen, omdat zjj de derde manche had gewon nen voor de sterk rijdende Duitse Annet te Lutz. Na het dameskampioenschap re gende het protesten over en weer, door verschillende landen ingediend. Onder andere door het protest van West-Dults- land werd Annette Lutz tot winnares verklaard, viel Lize Dekker zelfs terug naar de derde plaats. Uitslagen: Overgangsklasse F: Wibats 4—Rapidity 5—5, AMVJ 2—Phoenix 3 64, Tempo Team 3Bowling 37. Promotie-overgangsklasse K: The Victo ry 3Olympia 37, Jaski-Quick 4Vi tae 82, Victory’55 2Rapidity 2 82. Dames. Prom, overg.klasse B: Rapidity— St. Hoger-TS B5—5, AMVJ—Docos 7—3. De dames van HBS boekten dit week einde een goed resultaat door de score tegen Pinoké met 1-1 in evenwicht te houden. Van het sterk verjongde en enthousiaste team was het Joke van der Horst die uit een massale aanval voor het HBS-doelpunt zorgde. Vooral in de tweede helft was het overwicht aan Pi- Watervliet stond al snel met 1-0 ach- r maar Alfred van Goethem kon met afstandschot nog even voor opluch- zorgen. Tegenstander BFC had het 'er echter op scherp staan en wist een voorsprong te nemen alvorens Nico Meijland de ruststand op 5-2 bepaalde. Na /de thee een even opvlammend Wa tervliet. Eerst was het weer Alfred van Goethem die raak schoot, 5-3, waarna Rob van Goethem door het benutten van een strafworp en een mooi afstand schot de partijen op gelijke voet bracht Bij een achterstand van 6-5 misten de Beverwijkers een strafworp hetgeen de ploeg een morele opduvel gaf. Met een paar fraaie afstandschoten bepaalde BFC de stand op 8-5. DKV en Kameo speelden een sportieve en fraaie wedstrijd. In de beginfase konden de IJmuidenaren hun draai niet erg vinden en Kwamen met 2-0 achter te staan. Rob Bijl wist een strafworp te verzilveren waardoor met 2-1 de rust aanbrak. Na de hervatting was het Gijs Jaspers die voor 2-2 zorgde waarna een gelijk opgaande boeiende strijd ontstond. Via 2-3 zorgde Tineke Bax met een mooie doorloopbal voor 3-3. Henk Jas pers gaf met een enorm afstandschot DKV weer de leiding maar een goed opgezette aanval ronde Kameo bekwaam af (4-4). Een kwartier voor tijd maakte Rob Bijl er nog 5-4 van hetgeen de Maartensdijkers net voor het eindsignaal wisten te nivelleren. BLOEMENDAAL. Gisteren kwam Bloemendaal opnieuw tot een goede hoc- key-prestatie. Vorige week werd naaste concurrent Kievieten met 4-1 terug gewe zen, terwyl men gisteren de punten deel de met het zeer sterke Victoria, pioetnen- daal was na afloop zeer tevreden over het behaalde resultaat: een 2-2 gelukspel. Het elftal heeft goed gespeeld, hoewel het in het begin nog wat moeite had om de snel wisselende spitsen van Victoria in bedwang te houden. Victoria speelde vaak op de counter, terwijl Bloemendaal meer een technisch en veldoverwicht had. Toch opende Victoria de score. Na een snelle uitval was doelman Daan Koppejan kansloos. Toch was het vooral Hans Appelman, die met een uitstekende prestatie de aandacht op zich vestigde. Hij stootte de kogel winnend naar een afstand van 14,98 meter waarmee hij zijn clubrecord met 21 cm verbeterde. Ook zijn jongere broer Jos deed voortreffelijk werk. Hij liep de 400 meter in 53,3sec., voor DEM een b-juniorenclubrecord. Peter Appel man wilde voor zijn familie niet onder doen en hij werd winnaar van de 800 meter in 1.56,4 sec. Ruud Thierry deed het op dit nummer met 2.00,9 sec. even eens goed. Jack Duineveld won het speerwerpen met 50,70 m. Hans van der Pal eiste een tweede plaats voor zich bij het polsstokhoogspringen met 3,70 m. In de vervolgronden van het Sportlond- senbad-waterpolotoernooi om de KNZB-beker. die ondei’ de nieuwe experimentele waterpo- loregels Werden gespeeld, heeft De Robben in het Haarlemse sportfondsenbad met 14-0 ge wonnen van tweedeklasser Brandeburg. Het IJ bereikte de finale door een 6-4 overwin ning op de Amer. De eindstrijd tussen De Robben en Het IJ werd met 10-8 in het voordeel van de Robben beslist. In de laatste wedstrijd won Brandenburg met 8-7 van De Amer. HAARLEM/IJMOND. Op de dit weekeind gehouden B-kampioen- sehappen tennis in Huizen wist Lili Weijers het kampioenschap te beha len. In een spannende finale versloeg zij Marga Bruisten. De cijfers 6-2-6-8 6-2 zeggen hierover voldoende. Bij de heren verloor Theo Mulder van de uiteindelijke nummer twee, Maar ten Keune van het Eindhovense LTV (2-6 4-6), Wim Brandse had het on- fortuin Jan Willem Kool in zijn pou le te treffen. Deze Hilversummer ver overde namelijk in de finale tegen Keune het Nederlands B-kampioen schap met (0-6, 6-2, 8-6). Met dezelf de cüfers wees hij Wim Brandse terug. In de afdelings eerste klasse wonnen de ADO-dames met 7-5 van TYBB. TYBB had vergeten wisselspeelsters mee te nemen en ADO dat compleet ver scheen, had na een 4-3 voorsprong bij rust geen moeite in de tweede helft door te drukken 7-5. Na 4-3 door Heidi Duin en 5-3 door Ria Bruins, besliste Lisette v.d. Wel met drie doelpunten achtereen in feite de strijd 9-3. Heidi Duin en Ine van Veelen bepaalden de eindstand op 11-3. Het dubbel ging echter verloren en nadat Frans Schram opnieuw zijn meer dere moest erkennen zag het er bij de stand 41 voor Wibats niet zo best uit voer de Beverwijkse ploeg. Doch Gerrit Eveleens zag kans opnieuw te winnen, terwijl Ton van der Helm vrij vlot invaller Van der Aardweg af straf te. De sterke De Grooth bleek zelfs voor Gerrit Eveleens niet te kloppen. Gelukkig kon Erans Schram wel winnen van Van der Aardweg. Onder hoogspanning werd de laatste partij gespeeld tussen Van Wijk en Ton van der Helm. Met 1921 in de derde game wist de Rapidity-speler de winst aan zich te trekken en bracht hij de partijen nog op gelijke voet (55). Deze 1-0 achterstand was voor Bloe mendaal allerminst een reden om te ver slappen. In de voorhoede werd men iets feller, waardoor enkele strafcorners ont stonden. In strafcorners is Bloemendaal gespecialiseerd en men had dan Ook wel enkele trucs in voorraad. Tot verbazing echter van de Bloemendalers scoorde Theodoor Doyer de strafcorner die hij kreeg aangespeeld zélf. Hij omspeelde eerst handig de twee uitgelopen verde digers van Victoria om vervolgens de bal hoog in de touwen te jagen. Deze impro visatie van een van de meest verrassen de spitsspelers van Nederland, was in de tweede helft opnieuw goed voor één doel punt. Daarvoor had Victoria echter al uit een counter gescoord, zodat het 2-2 was. Bloemendaal schiep zich nog enkele kansen. Arthur Goll speelde een bijzon der sterke wedstrijd en hij zorgde dan ook voor één van Bloemendaal’s beste kansen om de volle winst te behalen. Hij soleerde langs zes man, maar zijn kei harde schot werd helaas door de Vic- toria-keeper gestopt. In deze goedgeleide, harde maar faire wedstrijd was het aan Bloemendaalzijde vooral Marc Flohil die opviel door zijn goede spel. De twee tot nu toe gespeelde wedstrijden bieden Bloemendaal een florissant uitzicht op de rest van de competitie. Eechtrop speelde een zwakke wedstrijd tegen Zandvoort. Men miste vaak on nodig, Met name Peter Vos en Theo Rijnders kleunden er in de beginfase nogal eens naast. Toch kwam Eechtrop het eerst tot scoren. Een aanval via Frans van Rossum en Peter Vos stelde Jan van Rossum ertoe in staat te scoren. Het Zandvoort-antwoord was echter 1-1, Jan van Rossum scoorde daarna opnieuw, dit maal door een strafpush. Vlak voor tijd Wijk aan Zee dames, mg ongeslagen in de derde klasse, hebben tot de rust veei ‘e gehad rnet De Blinkert 2. Door Heidi Duin en Lisette van de Wel werd het wel 2-0, maar al gauw was het 2-2. Nadat Heidi Duin 3-2 had gescoord was het met rust weer gelijk: 3-3. In de tweede helft echter kon De Blinkert de Wijk aan Zee-ploeg niet meer volgen. waaruit de bal door scrum half van Haren erg wild werd gepasst. De snelle en al enkele jaren meedraaiende Jaap van Galen wist de bal te onder scheppen, en via een lange rush te scoren: 06. Door een try van Evert Stegeman werd het 012. HCK 2 debu teerde in de afdeling West met een 3 28 zege op NFC. HBC had geen kind aan The Smugglers: 523. IJMOND. De handbalontmoeting tussen de dames van IJmond en Tonegi- do is na een spannende strijd in een gelijkspel (8-8) geëindigd. Na een 0-1 achterstand scoorde Ank Bos: 1-1. Op nieuw kwam IJmond achter 1-2, maar nadat Agnes Witvoet de stand weer gelijk had getrokken dicteerde IJmond de score. Het werd 3-2 door Corrie Teeling en na 3-3 gelijk wist dezelfde speelster voor rust IJmond aan een wat ruimere marge te helpen 5-3. Een fel offensief van Tonegido na rust leverde de gelijkmaker op: 5-5. Via Ingrid Jong en Marjan Vinke kwam IJmond weer twee doelpunten voor 7-5. Ook nu was dit moeilijk vast te houden 7-7. Finny Goovers had nog eenmaal succes 8-7, maar een strafworp voor Tonegido le verde de eindstand op: 8-8. IJMOND. Van de korfbalploegen uit de IJmond wist alleen Heemskerk het tot een overwinning te brengen. DKV en Neptunus speelden gelijk en Watervliet bleef puntloos. Minder goed verging het Rapidity 2, dat bij Victory’55 2 in Volendam op visite moest. In deze eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen wilde het alle maal nog niet erg lukken. André Nagel en Ruud Blokhuizen wisten elk een partij te winnen, doch voor Theo Wijker was geen winst weggelegd. Het werd aldoende een 82 nederlaag voor Rapi dity. de beste rijdsters uitkwamen. West- Duitsland wilde echter dat men ook bij de dames het reglement van de heren toepaste en dat werd door de internatio nale sporteommissie aanvaard, zodat West-Duitsland zijn kampioene kreeg in Annette Lutz. Daarna regende het wederom pro testen van alle kanten, ook van Neder land, zelfs over het verrijden van de tweede en derde manche bij de heren. Hierdoor stond aan het einde van deze bijzonder spannende kantin g-dag alleen officieel vast dat Ben van Velzen uit Uitgeest kampioen was geworden waar mee hij Aad van Daalen onttroonde en dat mej. Lutz de nieuwe Europese kam pioene bij de dames werd. Na behande ling van de regen van protesten, hetgeen enkele uren in beslag nam, kwam men tot de slot eindrangschikking. 55,5 sec. 3000 m A. v.d. Plas 9.57,- sec. 110 m horden: Sjaak Hurkmans 17,1 sec. Hoogspringen: Peter Esseling 1,75 m. Gert Kuilman 1,65 m. Verspringen: Ruud Thierry 5,84 m. Rob v.d.Brink 5,76 m. Hinkstapsprong: H. v. d. Pal 11,97 m. Kogelstoten: P. Hesseling 11,39 m. Discuswerpen: Sj. Hurkmans 35,62 m., J. Duineveld 29,96 m. Speerwerpen: Gert Kuilman 44.86 m. 4 x 100 m 45,8 sec. In het clublokaal Zaal Dam opende de Heemskerkse schietvereniging De Vrijheid het seizoen met een onderlinge wedstrijd. Uitslag: 1. K. van Dijk 97 pnt.; 2. C. Gouloóze, T. Lute en B. Mulder 95; 3. H. van Leen. Voorafgaan de aan de wedstrijd werd de algemene ledenvergadering gehouden. Het volledige be stuur werd daarin herkozen. Bij het damesteam is het Corry Schuijt, die nog altijd een waardevolle kracht voor Rapidity blijkt te zijn. Ui terst geconcentreerd speelde zij haar partijen tegen de dames van Steeds Hoger-TSB en driemaal wist zij te zege vieren. Geesje Zuiderwijk liet het wat liggen in deze ontmoeting, doch nadat Rapidity het dubbel won, gelukte het Ccrry van der Helm toch ook een zege te boeken. Hierdoor was een gelijkspel tenslotte het verdienstelijke eindresul taat. Op de pas opgeknapte Amsterdamse grasmat werd een weinig interessante partij rugby gespeeld, waar HCK als meest geroutineerde net iets beter wist te profiteren van de fouten van de oppositie. De Amsterdammers, onder aanvoering van oud international Gerrit Dekker, waren zo slordig met het ver werken van de bal, vooral in de drie kwarten, dat het bevreemdend was dat HCK pas in de tweede helft kon scoren. Uit een goede kick van Dekker konden de Amsterdammers een maul opzetten. Overige resultaten: 100 m: R. v. d. Brink 12,1 sec. 400 m: Ton Schaapherder Heemskerk heeft tegen het Haarlemse Rapid een gelukkige overwinning be haald. Beide ploegen hadden veel last van de toch wel stevige wind. Aan Heemskerkse zijde waren vooral de da mes erg schotvaardig, zij maakten alle doelpunten. Door treffers van Ria van de Werf, Marga Hunniker en Netty Spie- rings had Heemskerk met de rust een 3- 2 voorsprong. De Haarlemmers waren na de pauze veel meer in de aanval maar wisten zelfs de mooiste kansen niet te benutten. Ook de thuisclub kon de korf niet meer vinden, zodat de ruststand tevens eindstand werd.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 19