BESCHADIGINGEN ZULLEN ONZICHTBAAR WORDEN Stadsbus overrijdt bejaarde vrouw in Optreden tegen JAC was toevallig in Snelle reactie NS-personeel TREINRAMP VOORKOMEN Mi HBB KVP boekt bij verkiezingen winst Twee doden bij brand Spaanse casa in Utrecht ontzet v- L O ba Ai □□□En ditw Re STAATSSECRETARIS ZEEVALKING Boi VOLGENS ENQUETE RADIOPROGRAMMA DELTA: I 2 BUITENLAND BINNEN- EN 1975 SEPTEMBER MAANDAG 1 5 (Vervolg van pagina 1) (V (Van onze parlementsredactie) jiiiwioiiir Slachtoffertjes Belastingverlaging UTRECHT (ANP) Door een snelle reactie van spoorwegmensen is zondagmorgen vroeg voorkomen Voor tanteHeleen,. L van bev noo Veh biec BR tenlai Stoel schul het o schrij ten d klarir overli Venei AMSTERDAM Volgens de lei ding van het Rijksmuseum kunnen de beschadigingen aan de Nacht wacht weer onzichtbaar worden ge restaureerd. Deze restauratie zal volgens de hoofdrestaurateur van het Rijksmuseum, de heer L. Kui per, ongeveer vier tot viereneen- halve maand langer duren dan de restauratie van „De Brief” van Ver meer. Dit schilderij, dat ook in het Rijksmuseum hangt, werd enkele jaren geleden eveneens moedwillig beschadigd. Het herstel nam toen een half jaar in beslag. Alcoholreclame HILVERSUM De aanhang van de KVP de partij die bij de volgende verkiezingen door gaans een fors verlies wordt toe bedacht is volgens een opinie peiling van het AVRO-radiopro- gramma Delta de laatste drie maanden verrassend flink geste gen; van 12,6 naar 15 percent. Winst was er ook voor de PvdA (van ruim 33 naar 35,2) en in veel geringere mate ook voor D’66 (van 1,4 naar 2,0 percent). Volgens de enquête zijn de grote verliezers PPR (van 7,4 naar 4,8) en ARP (van 7,0 naar 5,5), ter wijl oppositiepartijen VVD en CHU vrijwel constant bleven: respectievelijk 21,5 en 5,9 per cent. Senaatsvoorzitter waar de kinderen zo heerlijk hebbt gelogeerd. Uw Fleurop- bloemist zorgt ervoor! 4? dï fï 5 Goktips Bejaardenpaspoort Geen vlagdeskundige Sieraden gestolen Hasj Anti-Franco Dodenherdenking Naar Angola Herstel Nachtwacht duurt bijna een jaar onderdrukking in (ADVERTENTIE) onvergankelijke Toeterend lichtsignalen gevende en Weer in binnen- en buitenland mist regen zw.bew. l.bew. nw w.stil ozo zw n n z zzo nno w.stil wzw nw zo nnw zzw 6 20 16 14 8 11 12 11 10 13 9 10 14 7 8 8 16 19 12 17 6 11 22 18 12 13 10 17 16 21 21 23 staatssecretaris Glastra van Loon, is een compromisvoorstel van het departement om de relatie tussen hulpverleners ener zijds en ouders en het wettelijk gezag anderzijds beter te doen verlopen. Het gaat de hulpverleners echter niet ver genoeg. dat de D-trein Hoek van Holland- Venlo-Duitsland met volle vaart het stationspostkantoor van Rotter- dam-Centraal is binnengestormd. Hierdoor is een ramp voorkomen. Toen de trein om tien voor acht het station Schiedam passeerde, werd gecon- tateerd dat er een rem vastgelopen was die rook en een vonkenregen produceer de. Direct werd telefonisch contact op genomen met de centrale verkeersleiding Rotterdam. De Nachtwacht is het in 1642 door Rembrandt van Rijn gedateerde schut tersstuk dat het uitrukken voorstelt van de compagnie van Frans Banning Cocq. In 1915 is het doek al eerder opzette lijk beschadigd. Het was toen een werk loze schoenmaker die het schilderij be kraste en het daarbij licht beschadigde. Ook deze schoenmaker bleek een geeste lijk gestoorde man te zijn. De beschadi ging kon volledig gerestaureerd worden. Het aantal kinderen dat elk jaar in het verkeer om het leven komt, is vrij constant; onder de slachtoffertjes bevin den zich meer jongens dan meisjes, al dus het Centraal Bureau voor de Statis tiek. Dit geldt in het bijzonder voor de leeftijdsklasse van vijf tot negen jaar. In die groep komen twee keer zoveel jon gens in het verkeer om als meisjes. Uit een steekproef, die het NIPO on der 901 volwassen Nederlanders heeft gehouden, blijkt dat 70 percent van deze groep liever belastingverlaging heeft dan loonsverhoging. Achttien percent van de ondervraagden geeft de voorkeur aan loonsverhoging en twaalf percent heeft geen oordeel. SA1 met e klapt< mens< om hi Eer de be cie 1 aanv< van I WjI bekei dings ne b Twee op d< heeft onbew. regen mist 1. bew. onbew. h. bew. zw n z 12 29 17 19 20 16 16 17 18 21 15 21 14 10 0,6 a o De Rica i de St toen waarc slacht kwam totaal den g TOI dood een t ontplc Tokio, gemas tie ge dent, man i politie botnai pleger ontplc 2 0 19 0,4 18 1 0,1 1 76 0 8 3 81 10 3 2 0 0,1 0 8 0,1 0,3 0 0 5 0 0,3 3 0 0 0 3 Twi ELF- vier Amer ra, v zijn verm: hen lospri Van sen ni bestem Protest neemt man i zoveel; den v beslote mag u ter uit Voorthuizen in Scherpenzeel om het leven gekomen toen hij met zijn auto naar de politie vermoedt door te hoge snelheid van de weg raakte. Een 27-jarige inzittende werd zwaar gewond. In Raalte zijn gistermiddag bij een autobotsing op een voorrangskruising de 59-jarige mevrouw J. G. van Brakel- Achterhoek en de 63-jarige A. M. Smeenk (beiden uit Raalte) om het le ven gekomen. De slachtoffers zaten in een auto die een voorrangsweg opreed. Hierbij ontstond een botsing met een op de voorrangsweg rijdende auto. De inzit tenden hiervan bleven ongedeerd. In zijn woonplaats Eelde is gistermid dag een zesjarig jongetje bij het overste ken overreden. Het jongetje was op slag dood. d O 10 ii u 8 12 11 10 11 12 9 Direct na de opening van het museum - om één uur - liep de dader, die er volgens ooggetuigen keurig netjes uitzag en geen ongewone indruk maakte, door de zalen waar de zeventiende eeuwse Hollandse meesters hangen naar zaal 224, de Nachtwachtzaal. Daar stevende hij rechtstreeks op het doek af. haalde het tafelmes te voorschijn en begon diepe kerven in het midden van het schilderij te maken. museum zou afnemen. Ook verklaarde hij dat de aangebrachte beschadigingen geen economische gevolgen voor het museum met zich mee zou brengen. Hoe veel de restauratie gaat kosten kon hij nog niet vertellen. De Anjo, de jongerenorganisatie van de Algemene Nederlandse Geheelont- houdersbond, is zaterdag in Hengelo be-, gonnen met een straatactie tegen alco holreclame. Net als tabaksreclame moet volgens de Anjo alcoholreclame op radio en tv worden verboden. Volgens de Re clameraad is alcoholreclame niet aan vechtbaar omdat deze niet gericht is op verhoging van de consumptie. De Anjo wijst in dit verband echter op de stij ging van het gebruik van alcoholhou dende dranken en op het feit dat veertig percent van alle verkeersmisdrijven te wijten is aan alcoholmisbruik. Vooruitzichten voor woensdag enkele buien, later meer opklaringen en weinig verandering in het huidige temperatuurnlveau. Aantal uren zon 1 tot 6; minimum tempera tuur omstreeks 8 graden; maximum tempera tuur omstreeks 18 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 percent; kans op een geheel droog etmaal 60 percent. WEERRAPPORTEN Den Helder Rotterdam Vlissingen Twente Z.-Limburg zw.bew. Athenea Aberdeen Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Praijs Rome Split Stockholm Zürich Wenen Casa Blanca Istanboel Las Palmas Tel Aviv Tunis zijn Van Kemenade (Onderwijs, 58 percent), Van der Stee (Landbouw en Visserij, 46 percent), terwijl weten- schapsminister Trip overduidelijk nog steeds de minste bekendheid geniet: 22 percent. De waardering voor het gehele kabinet kwam er volgens Del ta af met een „mager zesje”. Opval lend is de, ondanks de polarisatie, relatief kleine kloof die wat dit on derdeel betreft de PvdA-aanhang scheidt van de oppositie; de socialis ten waarderen het kabinet gemiddeld met 6,9, terwijl de WD- en CHU- stemmers nog altijd gemiddeld een 5,1 geven. PPR- en confessionele aan hang zit ongeveer tussen de beide percentages in. Dr. Th. L. M. Thurlings (KVP) is wederom benoemd tot voorzitter van de Eerste Kamer. Deze benoeming geldt voor het nieuwe parlementaire jaar, dat morgen (Prinsjesdag) begint. Dr. Thur lings was de voorgaande twee jaren ook al Senaatsvoorzitter. Amsterdam De Bilte Deelen Eelde Eindhoven geh.bew. l.bew. l.bew. verand. h.bew. geh.bew. nw wnw zzw nnw ono n zzo ozo zw regen^erand. zo nw n n nw z Uitgesplitst in regeringspartijen en een oppositieblok leveren de cijfers een tamelijk rustig beeld op. De vijf regeringspartijen noteerden in juni van dit jaar 61,6 percent en bij de laatste peiling een totaal van 62,5. Een soortgelijke lichte stijging no- In de Gelderse plaats Olst is zaterdag middag de 57-jarige mevrouw J. van Marie uit Deventer verongelukt. Zij reed met haar auto tegen een boom. Twee andere mensen in de auto werden hierbij zwaar gewond. Gisteravond is de 23-jarige J. Schroe- Niemand woont te ver om 'n bloemetje te sturen. Fleurop Interflora Nederland. Gegarandeerd goed. Daar ging de heer J. Speekenbrink, coördinator van het beveiligingssysteem, voor het raam staan om de machinist van de trein via de portofoon te kunnen waarschuwen. Maar de machinist, de heer G. de Ruyter, had zelf al ontdekt dat er iets mis was met zijn trein, want het bjeek hem dat hij de trein helemaal niet meer kon laten remmen. e wnw wnw wnw zw zzw nnw De Amerikaanse regering heeft de zendvergunning van een radiostation in- Washington ingetrokken omdat het in zijn religieuze programma’s illegale gok tips uitzond in de vorm van bijbeltek sten. Het station (Radio Wook) stond predikanten toe om voor geld uit drie cijfers bestaande verwijzingen naar bij belteksten uit te spreken. Lucas hoofd stuk drie vers 15 was bijvoorbeeld een verwijzing om die dag in de lotto te wedden op nummer 315. De lotto is in Amerika bij de wet verboden, maar wordt wel dagelijks in alle grote steden van de VS gespeeld. De Belangenvereniging WAO, onlangs in Groningen opgericht, wil dat het bejaardenpaspoort ook gaat gelden voor mensen die onder de Wet op de Arbeids ongeschiktheidsverzekering vallen (zo genoemde WAO’ers). Over deze zaak heeft de vereniging een open brief aan minister Van Doom (CRM) gestuurd, waarin zij tevens de wens uit om hiero ver spoedig een gesprek te hebben met de bewindsman. Rotterdams burgemeester André van der Louw heeft geweigerd gevolg te geven aan het verzoek van een Utrechtse activist eind september op te treden als getuige-deskundige in een strafzaak te gen de Utrechter. Hij kreeg het 1 mei aan de stok met een topman van de gemeente Utrecht toen hij de rode vlag op het Utrechtse stadhuis wilde zetten. De activist wenste zijn „partijgenoot” Van der Louw als vlagdeskundige door de politierechter te laten horen, omdat hij ook in de publieke belangstelling kwam te staan door een plan om de feestdag van de arbeid een officieel tintje te geven door de rode vlag van het Rotterdamse stadhuis te laten wap peren. Van der Louw heeft nu laten weten het niet eens te zijn met de actie van de Utrechter op 1 mei. teerden de oppositiepartijen VVD en CHU samen: van 27 percent naar 27,4. De waarnemend hoofddlrecteur van het Rijksmuseum, dr. P. J. J. van Thiel, noemde de aangebrachte beschadigingen zeer zwaar. Hij verklaarde niet te den ken dat door de beschadiging van het schilderij dat een groot trekpleister voor toeristen is, het aantal bezoeken aan het ROTTERDAM. (ANP) Een 46-jari- ge Rotterdammer, de heer A. van Capel, is zaterdagavond bij een brand in zijn woning om het leven gekomen. Zijn 80- jarige moeder, mevrouw J. van Capel- Jeveren. die ernstig was gewond, is later in een ziekenhuis overleden. Het vuur werd omstreeks half acht ’s avonds ontdekt door omwonenden. Toen de brandweer arriveerde, lag de zoon bewegingloos boven aan de trap naar de eerste etage, waar hij en zijn moeder woonden. betrokken waren. In de nacht van vrij dag op zaterdag werd een drietal Duit sers tijdens een alcoholcontrole in een auto aangehouden. Zij bleken onder de achterbank een kilo hasj te hebben ver stopt. Zaterdagavond werden vier Duit sers aangehouden die in het bezit waren van 1500 gram hasj en 18 gram heroïne. Diezelfde avond werden uit een Eindho- vense apotheek 12 gram morfine en 25 gram opiumpoeder gestolen. Elf met de hand vervaardigde zilveren sieraden, die de Alkmaarse goud- en edelsmid J. J. M. Peperkamp in drie vitrines op Schiphol tentoonstelde, zijn zaterdagavond gestolen. De vitrines op de derde etage van het stationsgebouw werden opengebroken op een moment dat er weinig of geen publiek aanwezig was. De edelsmid had de sieraden verze kerd. In een ziekenhuis in Den Haag is zaterdag de 27-jarige Hagenaar P.A. van Toorn overleden aan de gevolgen van een verkeersongeluk. Enkele uren tevo ren had een door rood licht rijdende auto de man geschept op het Rijswijkse Plein. van de werkgelegenheid. Driekwart van de mensen verwacht dat het aantal werklozen nog zal toenemen; voor gelijkblijven van het niveau koos 17 percent, en slechts 7 percent zag een terugloop in het verschiet. De helft van de mensen acht de werk loosheid onvermijdelijk; 43 percent vindt dat de regering voldoende heeft gedaan aan de bestrijding ervan, maar weer 49 percent is van mening dat daarbij niet de juiste maatregelen zijn getroffen. Opmerkelijke verschuivingen wa ren er te zien bij de verklaringen die men probeert te vinden voor de slechte ontwikkeling van onze econo mie. In vergelijking met een soortge lijke enquête uit 1972, zijn veel min der mensen gaan vinden dat de oor zaak ligt in een slecht beleid van de ondernemers (in ’72 was dat 16 per cent, nu nog 5) en in een verkeerde aanpak van de regering (van 33 naar 15 percent). Dat de vakbonden te hoge eisen stellen, vindt evenals in ’72 16 percent van de geënquêteer den. Men is in vergelijking met 1972 de oorzaak nu veel meer gaan zoeken in internationaal verband (van 20 naar 33 percent). Aanzienlijke groe pen van de bevolking vinden nog steeds dat de schuld ligt bij de vele gastarbeiders (16 percent) en bij de werklozen zelf, die een foute menta liteit zouden hebben (13 percent). De ondervraagden toonden zich zeer ongerust over de ontwikkeling onbew. zw.bew. ijzel zw.be.w onbew. geh.bew. geh.bew. geh.bew. zw.bew. z.bew. z.bew. regenb. regen 1. bew. bew. regenb. w.stil onbew. regenb. bew. onw. 1. bew. z. bew. l.bew. 1. bew. z. bew. (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. Staatssecretaris Zee- valking van Justitie heeft zaterdag in de KRO-actualiteitenrubriek „Brandpunt” ontkend dat er sprake is van een vanuit het ministerie gedirigeerde verharding ten opzichte van de jeugdopvangcentra. De aanhouding, van twee weggelopen minderjarigen voor het JAC-centrum in Amsterdam, enige tijd geleden, is vol gens de bewindsman een „toevalligheid”, evenals soortgelijk politie-ingrijpen in Breda en Vlaardingen. Het Amsterdamse JAC-centrum heeft, na het incident op de stoep van het gebouw, alle werk zaamheden voorlopig gestaakt. De staatssecretaris toonde zich in het televisie-interview nogal ongelukkig met het feit dat de zogenoemde „mandaat- groep” van vertegenwoordigers van het opvangwerk een uitnodiging van Zeeval- king om op het departement over de gerezen problemen te komen praten, naast zich neer heeft gelegd. Hij heeft de mandaatgroep andermaal uitgenodigd. Op die invitatie is nog geen antwoord gekomen. Bij het gesprek zal de mandaatgroep volop inspraak krijgen, zei de staatsse cretaris, maar hij benadrukte dat ook hij inspraak wenst in het nadere over leg. De moeilijkheid bij het maken van een afspraak voor een bijeenkomst is het feit dat justitie in het overleg de functie van de zogenoemde „vertrou wensman” wil betrekken. Dit instituut, in het leven geroepen door de oud- Fran EEG-k Worver te loze afgespi De I tië gek bespre: <ten-O< aan he be Pal In Hollandscheveld is in de nacht van zaterdag op zondag de 22-jarige R. Mo- nen uit Hoogeveen bij een verkeersonge luk omgekomen. Hij werd in zijn auto aangereden door een 19-jarige man uit Hoogeveen die hem geen voorrang ver leende. Beide auto’s werden totaal ver nield, maar de 19-jarige bleef vrijwel ongedeerd. Bij Meppel is gisteravond de 18-jarige R. Verbeek uit Dedemsvaart met zijn auto van de provinciale weg afgeraakt en tegen een boom gereden. Hij was op slag dood. Een vriend die meereed, werd zwaar gewond. De derde inzittende werd licht gewond. Een autobotsing in De Klomp (bij Ede) heeft zaterdagavond tegen midder nacht aan twee mensen het leven ge kost. Een 32-jarige inwoner van Rens- woude was met zijn auto op de linker weghelft gaan rijden waardoor hij in botsing kwam met de wagen van een echtpaar uit Utrecht, waarin ook hun zoon en diens vrouw zaten. Van dit viertal kwamen de 73-jarige moeder en haar 48-jarige schoondochter om het leven. De twee andere inzittenden wer den ernstig gewond. Een gezin uit Tilburg is gistermorgen betrokken geweest bij een ongeluk op de weg van Tours naar Chateauroux in Frankrijk. Behalve de bestuurder van de Nederlandse auto, de 52-jarige H. Spran- gers, werden gewond zijn 55-jarige echt genote en zijn 22-jarige dochter. Zij zijn in een ziekenhuis opgenomen. De Eindhovense politie heeft het afge lopen weekeinde twee hasjvangsten ge daan, waarbij in beide gevallen Duitsers Delta liet ook vragen wie het beste geschikt zou zijn voor het premier schap. De grootste groep (32 percent) toonde zich best tevreden met Den Uyl. Een opvallende tweede plaats, met 20 percent, was er voor oud- minister-president Biesheuvel. Steen kamp (CDA-voorzitter) kreeg 11 per cent van de stemmen; 1 percent meer dan Hans Wiegel. Aanzienlijk minder aanhang was er voor De Gaay Fort man (6), Aantjes, Andriessen en Van Riel (allen 1 percent), Kruisinga (3 percent) en Van Thijn (2 percent). Op dat moment waren er ongeveer drie andere bezoekers in de zaal en één suppoost die hem onmiddellijk beet- greep om hem van het doek weg te trekken. Er ontstond een worsteling, waarop een bezoeker de suppoost te hulp schoot en de dader van achteren beetpakte. Tijdens deze worsteling wist de linkshandige man nog enkele krassen over de rechterkant van het doek te geven. Nadat de dader was overmeesterd zou deze hebben gezegd: „Ik heb geen mens aangevallen, alleen maar een schilderij. Ik kon niet anders”. Direct na de aanslag werd een canvas doek voor de onderkant van het schilde rij gespannen, waarvoor nog manshoge schermen werden geplaatst. Boven deze schotten bleef de rest van het doek zichtbaar voor het publiek, dat nog vrij toegang tot de zaal had. „Tot onze spijt is Rembrandts Nachtwacht in verband met moedwillige beschadiging niet te bezichtigen” stond op de schermen ge schreven. AMSTERDAM (ANP). Gistermid dag is de 75-jarige mevrouw G. J. Drents uit Amsterdam in de Haarlem mer Houttuinen in haar woonplaats door een stadsbus overreden. Een paar uur later overleed zij in het Wilhelmina Gasthuis. «5 5 0,1 3 0,2 0 18 In de binnenstad van Eindhoven is zaterdagmiddag een anti-Franco beto ging gehouden. Onder de demonstranten waren veel in Nederland wonende Span jaarden. De demonstratie was met name gericht tegen „de Spanje”. Dr. P. J. J. van Thiel, waarnemend hoofddirecteur van het Rijksmuseum, gaf na het beschadigen van de „Nachtwacht” een inderhaast belegde persconferentie. stormde de trein om zes minuten voor acht het station binnen. De heer Speekenbrink sprong over drie bureaus naar het beveiligingsta- bleau, waar hij, bijgestaan door trein dienstleider de heer A. Kerstholt, in ijltempo die handelingen verrichtte om de trein van spoor één (richting stations postkantoor) naar spoor elf (richting Blaak) te geleiden. Bovendien werd de stroom uitgeschakeld. De trein kwam even later tot stil stand. De machnist was zo erg ge schrokken dat hij moest worden afge lost. De wagon met de defecte rem werd uit de trein gehaald en na tien minuten kon de trein de reis vervolgen. Delta ging ook na welke ministers de meeste bekendheid genieten en hoe de ondervraagden hen waarderen. De bekendste minister is nog steeds premier Den Uyl; 90 percent heeft van hem gehoord. Na hem volgen Van der Stoel (Buitenlandse Zaken, 81 percent), Van Agt (Justitie, 80 percent), Van Doorn (CRM, 73 per cent), Vredeling (Defensie) en Boers- ma (Sociale Zaken, beiden 71 percent) en Duisenberg (Financiën, 70 per cent). Laatstgenoemde bewindsman is overigens de meest gewaardeerde uit het rijtje van zestien; de ondervraag den gaven hem gemiddeld een 6,6. Op de tweede plaats komt Boersma (6,5), gevolgd door Lubbers (Economische Zaken) en Van der Stoel (beiden 6,4) en De Gaay Fortman (Binnenlandse Zaken) en Den Uyl (beiden 6,3). De laagste waarderingen waren voor mi nister Gruijters (Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening) en mevr. Vor- rink (Volksgezondheid en Milieu, bei den 5,5) en op de laatste plaats voor Van Doorn met 4,9. Hij won sinds de vorige enquête die werd gehouden kort na de Veronica-kwestie 0,2 percent aan waardering. De minder bekende bewindslieden Ruim 350 mensen hebben zaterdag deelgenomen aan de jaarlijkse herden king bij cel 601 van hen die tijdens de tweede wereldoorlog zijn gevallen in de Scheveningse gevangenis, toentertijd „O- ranje Hotel” genaamd. Koningin Juliana stuurde een telegram waarin zij sprak van de „rotsvaste overtuiging dat de hoogste inzet van het leven voor onze bevrijding onvergankelijke waarde heeft”. Volgens de spoorwegen is uit een voorlopig onderzoek gebleken dat een extra-rijtuig, dat in Hoek van Holland direct achter de locomotief was gekop peld, met een gesloten remkraan mee reed. Daardoor is de rem voor de gehele trein geblokkeerd. Het Medisch Komitee Angola zendt een medisch team (drie artsen en twee verpleegkundigen) naar Angola, dat daar een half jaar zal werken. Gistermiddag is de eerste arts vertrokken voor een oriëntatiebezoek. UTRECHT (ANP). De politie van Utrecht heeft vanochtend vroeg de „Ca sa de Espana”, die sinds zaterdagochtend door dertig man was bezet, zonder moei lijkheden ontzet. Dit gebeurde op ver zoek van de Spaanse ambassade. Het actie-comité „Macht aan het Spaanse Volk” had het gebouw bezet uit protest tegen de politieke processen in Spanje en tegen het feit dat het bestuur van de Casa (soort sociëteit en arbeids bureau) niet wordt gekozen, maar be noemd door de Spaanse ambassade. 20 33 28 21 20 14 15 25 26 17 20 18 24 24 25 28 36 ZONDAG 14 SEPTEMBER Hoogwater 10.36 uur en 23 21 uur Laagwater 5.18 uur en 18.21 uur Zon op 6.11 uur onder 18.59 uur Maan op 15.59 uur onder uur t* 16 16 16 16 17 13 16 17 15 18

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2