Ds. G. E. Bakker nam afscheid van Zeewegziekenhuis Juiste cijfers over verhoging gastarieven nog niet bekend Haven Dertig Velsense invaliden met O.LG.’ naar Costa Brava Hele liter halfvolle melk SM UW MELKMAN VAKMAN ct. Vrachtverkeer in Velsen-Noord Klanten stalen klok N 0 MELKUNIE Q Horna i i ió' i van 86 voor 75 •tg FW 1 It 1 WEGENS VERTREK NAAR LEIDEN Veertiendaagse vakantiereis begonnen 9 Zes automobilisten met teveel drank achter stuur Automobilist reed verkeersbord omver Industriebond NVV vrijdagavond bijeen 4 MAANDAG 1 5 SEPTEMBER 1975 i (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) I eewijk- VELSEN Voor de vrijdagavond in het Velsense stadhuis gehouden openbare vergadering van de raads commissie voor bedrijven, werd op nieuw door geen enkele burger eni ge belangstelling aan de dag gelegd. Ditmaal niet geheel ten onrechte overigens, want de leden bepaalden zich in hoofdzaak tot de cijfers van de begroting voor het jaar 1976, een gespreksstof waar voor een toehoor der nu eenmaal weinig spanning aan valt te beleven. Al zijn de in woners van de gemeente hier dan ook in feite wel ten nauwste bij be trokken. DINSDAG EN WOENSDAG BIJ ALBERT HEUN FR. 10 IJMUIDEN-OOSTAls gevolg van zijn benoeming tot hoofd van de dienst „Geestelijke verzorging” voor het Academisch Ziekenhuis in Leiden, heeft ds. G. R. Bakker zon dagmiddag in de aula van het Zee wegziekenhuis tijdens een speciale kerkdienst als predikant van Velsen afscheid genomen. Ds. Bakker is in dit ziekenhuis zeven jaar als gees telijk verzorger werkzaam geweest. T ste lig- ID I uil LT I (Van een onzer verslaggevers) VELSEN „Passen, medicijnen en centjes niet vergeten?”, was een der laatste wenken die het groepje van dertig invaliden en gehandicap ten uit Velsen dat op het punt stond voor een veertiendaagse vakantie reis naar Spanje te vertrekken, door de heer D. C. Koster als voorzitter van de stichting „O.LG.” kon wor den meegegeven. Dit gebeurde za terdagmorgen in hotel „Royal”, waar het gezelschap zich verzamel de na, al of niet met rolstoel door de eigen ambulancewagen van „O.LG.” van de respectieve wonin gen te zijn afgehaald. Het zaken centrum „Kennemerlaan” had dit restaurant hiervoor als verzamel punt aangeboden, zodat de invalide reizigers tevens het voorlopig laat ste Hollandse kopje koffie kon wor den verstrekt. o’THl - 'W SV05 0B IlhiLfflAW 1 (ADVERTENTIE) id. leden Ook stelde de heer Van der Werff de (ADVERTENTIE) X. aarden itraat. De predikant wilde daarbij niet ver zuimen zich ook nog even met een per soonlijk woord tot de aanwezigen te richten, om allen, ook de classis Haarlem te bedanken voor de vele ondervonden steun bij het verrichten van zjjn pasto rale taak. „In ieder geval verheugt het mij geen zinkend schip te verlaten en daarom mag ik afscheid nemen met een: „Lieve mensen, adieu! Gode bevolen!”, aldus besloot ds. Bakker zijn prediking. De vakantiereizigers maken zich op de Kennemerlaan gereed voor het vertrek. nvrage 12 18 95. Na afloop van deze dienst konden de aanwezigen nog persoonlijk van de heer en mevrouw Bakker afscheid nemen, van welke gelegenheid een bijzonder druk gebruik werd gemaakt. De aula van het Zeewegziekenhuis tijdens de afscheidsdienst, met ds. G. R. Bakker zelf als voorganger. en de de isstraat slaapk. vraagd in Sant- (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Vijf automobilisten heb ben dit weekeinde van de Velsense poli tie een rijverbod opgelegd gekregen. Ze reden met te veel alcohol. Een zesde bestuurder kreeg voor dezelfde overtre ding een proces-verbaal. commissie op de hoogte met zyn voor nemen binnen afzienbare tijd de service kosten te herzien, terwijl hij voorts nog meedeelde dat de gashouder inmiddels aan de distributie is onttrokken en op de nominatie staat te wonden gesloopt. Het vrijgekomen terrein komt dan ten gunste van de situering van het reorea- tiezwembad. Uit de woorden van de wethouder kon verder worden afgeleid dat de begroting voor het plantsoenbedrijf slechts weinig afwijkt van die van 1975. De heer J. H. van der Burg, die als directeur van dit bedrijf ook op deze vergadering aanwe zig was, gaf nog even een deskundige uiteenzetting van de manier waarop men in Velsen het aantal bomen in stand tracht te houden. Een en ander vereist veel aandacht en een zorgvuldige be handeling, waarbij de heer Van der Burg ook te kennen gaf een voorstander te zijn van het opnieuw in werking stel len van de iep-ziektewet. Thans is het namelijk niet meer mogelijk een eigenaar te dwingen zijn ziiek geworden iepen te laten kappen, waardoor het bijzonder moeilijk wordt de omringende bossen en plantsoenen afdoende in bescherming te nemen. ateurs n MCC .T 29 12746 iur an la- op En voor het overige, bij „OIG” houdt men zich alweer bezig met de organisa tie van een derde vakantiereis voor in validen en gehandicapten. Voor de goede verstaanders wordt hier dan nog even het telefoonnummer vermeld, waar fi nanciële bijdragen, kranten en oude kle ding aan kunnen worden opgegeven. Dit luidt 02550-16085. lis k- rg. De n- let n Hessen. week, week avond] 25,— 22 sept Aan het begin van deze vergadering werd door de voorzitter, wethouder H. van der Werff meegedeeld dat hij op dit moment nog geen juiste cijfers over de verhoging van de gastarieven kon ver strekken. Wel verwachtte de wethouder de volgende wijzigingen: tot 600 m3 van 26 naar 27 cent, waarbij het vastrecht waarschijnlijk van 36 op 42 zal wor den gebracht en van 601 tot 170.000 m3 van 16 naar 20 cent, met een verlaging van het vastrecht van f 96 tot 84. De tarieven voor de blokverwarming blijven ongewijzigd, maar de wethouder vestigde er nogmaals de aandacht op dat deze cij fers niet als definitief mochten worden opgevat. In verband met zijn komend vertrek leek het ds. Bakker ook gewenst even te spreken van een „losmakingsdienst”, waarbij door hem werd gewezen op „het verrukkelijke van Jezus”. Hij laat je im mers volkomen vrij om te kiezen, maar dan moet het wel goed zijn. De scheiden de predikant meende nu in zijn nieuwe opdracht een goed alternatief te hebben gevonden, omdat hij straks met zijn echt genote in Leiden weer de hand aan de ploeg kan slaan voor het maken van nieuwe voren,' waar plaats is voor het zaad van God. Hetgeen ds. Bakker be schouwde als een van Hem ontvangen gunst. Hiermee was dan tevens het ogenblik van vertrek aangebroken. Dit was vrij ruim genomen, om de reizigers in de gelegenheid te stellen straks op Schiphol eveneens van de goedkope aanbiedingen in de tax-free-shops te kunnen profite ren. Na in de gereedstaande ambulance- Na een „He leadeth me” van het Ge reformeerd Kerkkoor, de uitzending en de zegen werd namens de classis nog gesproken door ds. L. Brink, die kwam vaststellen dat men de scheidende pre dikant gaarne in zijn midden had gehou den. Nu hij toch moet worden losgelaten wilde ds. Brink hem gaarne bedanken voor het feit dat hij in dit ziekenhuis de hervormde kerk zeven jaar lang voor beeldig heeft gediend. Spreker wenste hem dan ook in Leiden dezelfde zegen toe, als deze hier ai die tijd zichtbaar is geweest. „Ds. Bakker, het gaat u goed in Leiden!”, sprak ds. Brink hem ten slotte toe. Er bestond voor deze afscheidsdienst een grote belangstelling waarbij de ge meente Velsen werd vertegenwoordigd door wethouder H. van der Werff. Voorts waren onder meer afgevaardigden van de classis Haarlem aanwezig, terwijl ver der ook vrijwel alle kerken en genoot schappen uit deze omgeving zich in de aula lieten vertegenwoordigen. Daarbij verleende het Gereformeerd Kerkkoor, onder leiding van de heer A. J. te Loo de dienst nog een speciaal cachet. Ds. Bakker, die hiervoor zelf als voor ganger fungeerde, had voor zijn af- scheidsprediking teksten uit Koningen 19 en Lucas 9 gekozen en wel omdat hij meende op deze wijze duidelijk te kunnen maken dat het volgen van Jezus aller minst eenvoudig is. Nu was hij ervan overtuigd het ook de kerkgangers niet altijd even gemakkelijk te hebben ge maakt, ook niet met de gekozen teksten, maar men moest volgens de predikant dan maar bedenken dat zoetgevooisde woorden hem altijd nogal vreemd zijn geweest. ’’lietstr.: s, gara- douche (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Twee mannen hebben vrijdagmiddag uit een zaak op het Marktplein in IJmuiden een klok gesto len. Zij waren samen de winkel ingelopen en terwijl de ene man de verkoopster aan de praat hield, wandelde de ander met een klok van 50 gulden onder zijn arm de deur uit. De daders zijn niet achterhaald. „Kennemerlaan” nog even aan herinnerd dat deze vakantiereis het resultaat is van een langdurige voorbereiding, waar „vreselijk veel werk” aan verbonden is geweest. Hij wenste „OIG” met dit alles van harte geluk en wilde daarbij niet verzuimen ook voor de toekomst bij dergelijke acties de medewerking van het zakencentrum gaarne toe te zeggen. De heer Ros besloot zijn korte toespraak met een: „Een heel prettige vakantie en voor over veertien dagen een behouden thuiskomst.” irden inekop- sr, open badk. srslaa»: douche- igd: 4- riden. wagens en particuliere auto’s te hebben plaatsgenomen, kon de reis naar Spanje dan eindelijk beginnen, waarbij de va kantiegangers hartelijk door de achter blijvende familieleden werden nage wuifd. Ook de beschermvrouw van „OIG”, mevrouw Van Tuyll van Seroos- kerken is weer bij dit afscheid aanwezig geweest. itterstr- d. Aln» badk» ge. Ge- ond flat De volgende vergadering van deze raadscommissie zal vermoedelijk eind september of begin oktober worden ge houden, waarvoor door wethouder Van der Werff nadere mededelingen over de situatie rond buslijn 71 in het vooruit zicht Werden gesteld. Voor de bewoners van de omgeving van de Velserduinweg wellicht een tip nu wel in grote getale aanwezig te zijn. Alvorens met „OIG”- en particuliere wagens naar Schiphol te worden overge bracht, konden de vakantiegangers in „Royal” ook nog even van hun familie leden afscheid nemen. Voorts werd door de heer Koster de begeleidende medische staf nog even aan het gezelschap voor gesteld, bestaande uit dokter Piet Brou wer, die hiervoor met veel enthousiasme nog eens uit Ermelo was overgekomen, de zusters Van der Berg, Prins en Schuyt en broeder Ril. Daarbij stelde reisleider Lindeboom „Zeg maar Luuk voor het gemak!” op zijn beurt in het vooruitzicht: „Wij zullen al het onmogelijke voor u doen, wonderen du ren iets langer, maar zo nodig kunnen wij ook toveren!” 19 september om acht uur een vergade ring gehouden die zal zijn gericht op het buitengewone congres van het NVV op 27 oktober in Utrecht.. Dit congres be handelt het NVV-voorstel inzake de fe deratie NW-NKV met het daarbij be horende prae-advies van bondsbestuur en bondsraad, zoals dit in de ledenverga dering wordt voorgelegd. (Van een medewerker) VELSEN. Donderdag 18 september wordt er in Velsen-Noord een aantal verkeersmaatregelen van kracht, dat het centrum moet ontlasten van een deel van het doorgaande vrachtverkeer. Veel zwaar vrachtverkeer zoals dat van de bedrijven uit de Wijkermeerweg Stork-Velsen, Melkinrichting Velsen, H.I.M.-Chemie en ook wel van Gelder Papier) maakt gebruik van de Wijker- straatweg, wanneer het Velsen-Noord in noordoostelijke richting wil verlaten, Het gemeentebestuur van Velsen heeft daarom besloten voor dit - doorgaande - vrachtverkeer een route te gaan voor schrijven. Door een heel stelsel van maatregelen wordt het vrachtverkeer vanaf de Wijkermeerweg verplicht, via de Pieter Janszstraat, de Grote Hout of Koningsweg, de Wenckebachstraat en de Rijk de Waalweg naar de Velser TraVerse te rijden. Deze route wordt in zijn geheel een voorrangsroute. de be staande voorrangskruisingen Pontweg- Stratingsplantsoen-Grote Hout of Ko ningsweg komen te vervallen. Om le bereiken dat vrachtwagens wer kelijk deze route zullen nemen, zijn er voor het doorgaande vrachtverkeer in- rijverboden vastgesteld voor de Wilker- straatweg (bij de Pieter Janszstraat!, het Stratingsplantsoen en de Schulpweg (by de Grote Hout of Koningsweg), De Schulpweg (by de Rijk de Waalweg en de Duinvlietstraat en het Stratingsplant soen (bij de Wijkerstraatweg). Omgekeerd zullen vrachtwagens, ko mend van de Velser traverse worden verzocht van de zelfde route in omge keerde richting gebruik te maken, wan neer zij naar de Wijkermeerweg rijden. Met deze maatregelen die dus geen betrekking hebben op het verzorgende verkeer voor bedrijven aan de Wijker straatweg en directe omgeving hoopt het gemeentebestuur de verkeerssituatie in Velsen-Noord aanzienlijk te verbeteren. VELSEN-NOORD. Voor de van de afdeling Velsen-Noord van de Industriebond NVV wordt vrijdagavond Zoals wij reeds eerder hebben bericht is deze tweede gratis vakantiereis op nieuw het resultaat van de door „OIG” georganiseerde kranten- en kledingactie, waar deze kostbare onderneming voor een groot deel mee kon worden bekos tigd. Het reisdoel is ditmaal niet Mallor ca, maar Tossa de Mar aan de Costa Brava, waar het gezelschap, de begelei dende verzorgers en de medische staf in een fraai en comfortabel bungalowpark zullen worden ondergebracht. En hier hoopt men dan de invalide reizigers een ware droomvakantie te bezorgen. Tenslotte werd er door de heer Henk Ros, voorzitter van het zakencentrum (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Tegen een 43-jarige Vel- senaar is dit weekend proces-verbaal opgemaakt omdat hij geen melding had gemaakt van het feit dat hij op de Rijksweg Amsterdam-Velsen een ver keersbord omver had gereden. Na een tip kon de politie de man aanhouden. IJMUIDEN. Donderdag gearriveerd: Kolpino, Leningrad; Bore, Oslofjord; British Cormorant, Tuapse; Eaststar, Ro chester; Rewi, Holding; Netty, Lowes toft, IJmuiden; Mini Cloud, Tilburry; Dart,Londen; Heinrich-S, R.dam, IJmui den; Smolensk, Leningrad, Zaandam; Venus, Tananger; Londonbrook, Archan gel; Anika-M, Pert; Stirling Eagle, Cont. Plat, IJmuiden; Itabera, Bahia; Thea-K, Frederiksvaerk, IJmuiden; Otto, Bre men; Wegro, Goole. i Donderdag vertrokken: Tor Dania, Gotenburg, Lodella, Rochester, Zaan dam; Jemrix, Colchster, IJmuiden; Fidu- cia, Rochester, IJmuiden; Chiemsee, Dieppe; Hubertgate, Duinkerken, IJmui den; Marjan, Le Havre; Sir Winston Churchill, Cherborgh; Stor, Bremen; He be, Antwerpen; Roelof Holwerda, Har- ling Jelcz-2, Stettin; Golden Oil, Husum; Hansborg, Delfzijl; Runo, Hamburg, Be verwijk; Pamir, Soenderborg, IJmuiden; Impala, Ipswich; Tom Jacobs, Norfolk; Jan Greabe, Hamburg. IJMUIDEN Vrijdag gearriveerd: Al- ’tair, Londen; Sea Ems, Wells; Alacrity, Londen; Johannes, Montrosa; Aat V, iersstrl Swansea; Trader 1, Vlissingen; Faience, Dordrecht; Parkesgate, Rochester, IJ- MMM muiden; Esteburg, Noordzee, IJmuiden; Athene, Wisbech; Sonja Egholm, Leixoes; Stern Uranis, Rotterdam; Kavo Grossis, Indonesië; Hoylake, Londen; Ancoy Yoti, Mazatlansimaloa; Lachs, Oostermoor; Ludwig, Hamburg; Folium Supplier, Skogn; Partinatia, Par. Vrijdag vertrokken: Borre, Antwer pen; Nord Huk, Rotterdam; Elisabeth Oldendorff, Le Havre; Leise Maerks, US Gulf; Nizhegorodskiv Konsomdzts; Oost zee; ILKontak, Bremen; Socrates, West Indie; Corcicana, Bergen; Mighty, Santo Dimingo; Abel Santa Maria, Tilburry; Kolpino, Leningrad; Otto, Hamburg Ca simir LE Quellec, Rotterdam; Primas, Solvesborg; SEta Budhi; Antwerpen; Alacrity, London; Ivan Maazvranic, Ryz- ka; Mary M, Gent; Aat V, Rotterdam; Faience, Whitby. Zaterdag gearriveerd: Kosice, Sagunto, IJmuiden; Impala, Ipswich; Lynx, Ber gen; Loki, R’dam, IJmuiden; Jemrix, Rocheste IJmuiden; Marconi, Kingslynn, IJmuiden; Monte Granada, Santander; Britania, Tilbury; Wespe, Hambur; Vista Fjord, Funghal; Tor Anglia, Im- mingham; Joel Robin, Rotterdam, IJ muiden; Breeveertien, Immingham; Ba- co, Montrose; Tor Britania, Gothenburg, Lekness; Monrovia, IJmuiden; Azola, Perth; Arnis, Karstad; Albrit, Montrose; Apollo 1, Gent; Vissersbank, Prosgrun, IJmuiden; Federal Schelde, Baei Co meau. i. d- ‘3- nr. u.: he u.: u.: u.: u. en

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5