Geld voor Vietnamese weeskinderen blijft E nu in Nederland K Bromfietser georganiseerde autorally R na poging tot inbraak Disco-show Visserij vijfkamp in Stellendam Toeschouwer overleden r Auto in tunnel ói brand JUBILEUMTOCHTEN „DE KENNEMER JAGERS" in „De Mei” tegen auto Geen diefstal Veertiende door ?De Rijmonders’ De IJmuider Courant Edukatief krantje hoor bh 7 Bankrekening in Saigon geblokkeerd Bijna drieduizend gulden voor Rode Kruis Bij Telstar-PSV Sigarettenautomaten in veiling gekraakt ill „DE SCHOUW" Opbrengst Anjercollecte Fa" MAANDAG 1 5 SEPTEMBER 19 7 5 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 6 Attentie! B I I I Paques met Gerard (Van een onzer verslaggevers) VELSEN-IJMUIDEN Mede dank zij de voortreffelijke organi satie van de automobielvereniging „De Rijmonders”, werd de zater dagmiddag voor de veertiende maal ten bate van de afdeling Velsen- IJmuiden van het Nederlandse Rode Kruis gehouden autorally op nieuw met het beoogde succes be kroond. Er hadden hiervoor name lijk niet minder dan ruim honderd- vijftig equipes ingeschreven, zodat de penningmeester na afloop met een bedrag van 2790 kon worden verblijd. (B|| o t ■■■■««■■■■■■■■■■■■■A A KL. - 3 (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) minder erkentelijk. kt (ADVERTENTIE) i. Naam Adres (aankruisen wat u wenst) uw zalen voor receptie - partij vergadering en bijeenkomsten Om teleurstelling te voorkomen reserveer vroegtijdig aan verwijk VELSEN. Tijdens de voetbalwed strijd TelstarPSV zondagmiddag is de 62-jarige Velsenaar Jacob Willem Hühl ten gevolge van een hartaanval op de tribune overleden. VELSEN. De oostbuis van de Vel- sertunnel is vrijdagavond omstreeks tien uur enige tijd gestremd geweest toen de auto van een Velsenaar in brand vloog. De oorzaak van de brand is vermoede lijk kortsluiting geweest. De brandweer heeft de brand geblust. De automobilist kwam met de schrik vrij. (Van een onzer verslaggevers) De start van de autorally op de Minister van Houtenlaan in Velsen-Zuid. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Onbekenden hebben bij de Jan Campertschool in Driehuis een ruit uit de sponning genomen. Uit de school wordt echter niets vermist. Hetzelfde vond plaats op het Burg. Weertplantsoen in Santpoort. Ook daar werd, na de poging tot inbraak in een woonhuis, niets vermist. De situatie is thans zo, dat voor vrij wel alles wat gebeurt in Zuid Vietnam toestemming nodig is van de regering in Noord-Vietnam. De Boeddhisten spannen zich tot het uiterste in om alles goed te laten verlopen en willen best met de regering samenwerken. Het geld dat uit Nederland via Parijs naar Vietnam gaat komt weliswaar terecht op de goede i Daarbij kon de volgende uitslag be kend worden gemaakt: HAARLEM. Het geld dat sinds juni is binnengekomen en nog binnenkomt op de rekening van het Komitee voor Viet namese Weeskinderen, zal voorlopig in Nederland blijven. Doorsturen naar Vietnam heeft op dit moment in het geheel geen zin, omdat de Boeddhisten, die de zorg voor de weeskinderen op zich hebben genomen, het geld niet van de bank kunnen halen. Zaterdagavond viel er weinig opwin dends te beleven. Op zich is dat geen ramp, ware het niet dat de zondag ook al geen reden tot juichen gaf. Beide dagen bestond het aanbod hoofdzakelijk uit buitenlandse programma’s, met uit zondering van de actualiteiten- en sport- rubrieken. Het is dus maar goed dat er nog andere vormen van tijdverdrijf zijn, het maken van een fikse fietstocht bij voorbeeld, of het doornemen van een interessant leesboek. op de Amsterdamseweg twee hulpeloze Duitse vrouwelijke automobilisten van benzine hebben voorzien, ondanks het strakke tijdschema dat ook door hen moest worden gehanteerd. BEVERWIJK Bij een inbraak in de kantine van de veiling zijn twee sigarettenautomaten gekraakt en het geld uit de lade gehaald. Ook verdwenen drie gasaanstekers uit het keukenbuffet. De jubileumtochten ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de wandel- sportvereniging „De Kennemer Jagers” uit Velsen hebben zich zaterdag en zon dag in een groot succes mogen verheu gen. Zo hadden achttien verenigingen en de individuele wandelaars voor ruim zevenhonderd deelnemers gezorgd, die telkens vol goede moed aan de respec tieve afstanden van 10 tot 25 kilometer zijn begonnen. De startplaats hiervoor was ingericht op de speeltuin „In veilige haven” aan de Heerenduinweg. Alle wandelaars waren vol lof over de fraaie en interessante route door de IJmond, waar niet alleen Zeewijk, de sluizen en Hoogovens, maar ook „Velserbeek” en „Beeckestijn’’ in waren opgenomen. Voorts werd er een dankbaar gebruik gemaakt van de gelegenheid voor een rondrit met de bekende stoomtrein over de Hoogovensterreinen, waar de wande laars door de jubilerende vereniging te vens nog een verfrissing kon worden aangeboden. Alle deelnemers ontvingen na afloop een fraaie herinneringsmedail- le, met een afbeelding van de stoom trein, waarna de meesten met een „Tot volgend jaar!" van elkaar afscheid na men. Op de foto de inschrijving aan de starttafel. Aanvankelijk werd gemeld dat een van de toeschouwers was flauwgevallen. De man kreeg kunstmatige beademing toegediend door aanwezige artsen, de Ongevallendienst paste eerste hulp toe. Deze hulp bleek niet meer te baten. De man overleed ter plaatse. Uiteraard was er aan dankwoorden even in gebrek, waarbij door de heer Wolthuizen nog bloemen werden uitge- reiikt aan de dames Van Bavickhoven, Haak en Huybers, als blijk van waarde ring voor alle enthousiast verleende me dewerking. En de heer Sepp was de organiserende automobielvereniging niet Over twee maanden hoopt het bestuur zoveel inzicht in de zaak te hebben dat er samen met de algemene ledenverga dering een verantwoord besluit kan worden genomen. Precies om 13.01 uur werd door de heer Sepp als voorzitter van de afdeling het traditionele startschot gelost, waarna het de automobilisten al spoedig duidelijk werd dat de uitzetters, de heren Woithui- zen en Wardenier. evenals de routechefs, de heren Stegenaar en Slim nu eens waren afgeweken van de gebruikelijke route door de Velsertunnel. Thans moest men namelijk over het sluizencomplex en via het industrieterrein van Velsen-Noord en Beverwijk naar de pont van Buitenhui zen. En een rally met een pont is voor de deelnemers altijd een bijzondere zaak, omdat een dergelijke opgave dikwijls enig verlies van rijtijd met zich kan mee brengen. Om nog maar even bij de produkties van eigen bodem te blijven: Brandpunt maakte zaterdag gebruik van AVRO- verslaggever Fons van Westerloo, die in Suriname verblijft. Deze reporter gaat de suggestieve vraagstelling niet uit de weg. „Voelt u zich verkocht en verra den?”, vroeg hij vrijdag namens de AVRO aan een Surinamer. En namens de KRO informeerde hij een dag later bij de al enigszins beroemde mevr. Lies dek Clarke, of ze zich niet bedreigd voelde door „het opgehitste volk”. Uit de reportages van Van Westerloo blijkt in elk geval dat nog niet alle Surinamers de grote oversteek hebben gemaakt. In Paramaribo liepen er tenminste nog wel wat op straat. Die waren dus geen getuige van de verschijning van de di recteur van het Amsterdamse arbeidsbu reau in het NOS-journaal van zaterdag. Vrij veel werkgevers willen geen Suri namers in dienst nemen. Discriminatie, vroeg de verslaggever. O nee, zeker niet, zei de directeur. „Ik zou het een bepaal de aarzeling, een stukje onwetendheid willen noemen”. Waarmee weer eens bevestigd werd: wij Nederlanders discri mineren niet. Zaterdagavond besloot ik „De Woeste Hoogte”, een filmversie uit 1939 van de beroemde roman, te missen ten behoeve van een show van The Pointer Sisters. Behoorlijk opwindende dames in jurken zoals mijn moeder ze nog gedragen heeft, herinnerde ik me van een optre den voor de VPRO, en bovendien was dit programma (aangekocht door de KRO) de Amerikaanse inzending bij het tv-festival in Montreux geweest. Maar dat viel tegen. Het bleek niet meer dan een routineus gefilmd zaaloptreden, zon der enige fantasie in elkaar gegooid. En de Sisters zingen wel aardig, maar 50 minuten is wat te veel van het goede. Als dit een Amerikaanse topproduktie moet voorstellen, dan hoef je voor de televisie in elk geval niet naar Amerika. Een opwekking om de Verenigde Sta ten te bezoeken is ook de lange serie „America” van journalist Alistair Cooke in geen enkel opzicht. Het einde (deel 13) is nu bijna in zicht. Zondagavond waren we met deel 11 in de twintiger jaren. In die tijd werd er, gelukkig, al gefilmd. Dus er valt wat meer te zien. Charles Lindbergh bijvoorbeeld, en de legendarische Babe Ruth, die een home run slaat, ondanks zijn bierbuikje. Mijn grote ergernis blijft mijnheer Cooke zelf, die voortdurend uit dikke boeken voorleest. Die Verenigde Staten van Amerika moeten tamelijk fascinerend zijn, heb ik wel eens gehoord. Uit deze serie blijkt daar weinig van. Hè, wat een gemopper weer. Terwijl de TROS op zondagavond toch een waarlijk schitterende documentaire uit zond. Onderwerp was een Engelse boer en de manier waarop hij zijn bedrijf runt met zijn vier Shire-paarden. Dat zijn die zware kolossen, hier wel bekend van de bierbrouwerswagens. Het geheel was prachtig gefilmd, ondersteund door het koele nuchtere commentaar van de boer. Het programma werd besloten met een zware bevalling, waar vier man, inclusief de veearts, aan te pas kwam. Het werd subliem in beeld gebracht, maar ik ben blij dat ik geen merrie ben. Dat was bijna-ramp nummer één. Een echte ramp greep in het Rijksmuseum plaats. „Er wordt gezegd dat de dader geestelijk onvolwaardig is”, merkte de reporter tegenover de onderdirecteur van het museum op. Ja, zei deze, wij hebben wel de indruk dat het hier „geen normale bezoeker” betreft. Waarna hij tot in details uiteen zette hoe de dienst doende suppoost, geassisteerd door een kunstminnaar, de dader overmeesterd had. Is de bewaking met één suppoost wel voldoende, vroeg de NOS. „Onze bewaking is gewoon goed”, zei de direc teur, en wierp nog een keer een blik op de schade. Over vier maanden is de boel weer hersteld, schatte hij. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. Een 17-jarige bromfietser uit Velsen is vrijdagmiddag op de krui sing van de Grote Hout- of Koningsweg en de Smidt van Gelderstraat in Velsen- Noord tegen een auto aangereden. De jongen nam de bocht te ruim en botste tegen de wagen van een 30-jarige Be ver wij ker. Met hoofd- en beenletsel is de brom fietser door de Ongevallendienst naar het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk gebracht. Woonplaats: Ik wil de IJmuider Courant graag 14 dagen gratis thuis ontvangen. Daarna kunt u mij noteren als maandabonnee a 12.35 als kwartaaiabonnee a ƒ35,45 Deze bon in een open envelop, zonder postzegel, sturen naar Damiate Pers BV.. S Antwoordnummer 416, Haarlem S bankrekening in Saigon, maar die reke ning is geblokkeerd. Alles wordt in het werk gesteld om in ieder geval het geld, dat nodig is voor de weeskinderen, vrij te maken. De beslissingen lopen echter over zoveel schijven (in Saigon en Noord-Vietnam) dat moeilijk op zeer korte termijn uitsluitsel is te verwach ten. Het bestuur van het comité werd onlangs overvallen met deze mededelin gen vanuit Parijs. Men beraadt zich thans over de consekwenties en heeft zich in verbinding gesteld met alle in stanties die mogelijkerwijze iets meer van de situatie in Vietnam kunnen ver tellen. Het is de bedoeling om het werk voort te zetten, waaraan 9600 Nederlan ders financiële medewerking verlenen. A-klasse: 1. Van Hmert-Roelants, 153 strafp.; 2. Van Durgel-Huybers, 156 straf- punten, 3 echtpaar Derogée, 165 strafp. B-Masse: 1. echtpaar Van der Kloet, 152 strafp., 2. echtpaar Van Genderen. 214 strafp.. 3. echtpaar Vink, 224 strafp. C-klasse: 1. Potveer-Kraayeveld, 300 strafp., 2. Versteege-Huyboom, 300 strafp., a.n., 3. Berkhout-Tijn, 300 strafp. e.a. De vliegtochten werden gewonnen door Van Durgel-Huybers, Van der Born-van der Star en IJzendoorn-Posthuma, res pectievelijk in de A-. B- en C-klasse. CULTUREELCENTRUM Bleyehoevelaan 2 Velsen Noord 6 zalen tot± 350 personen ^.Jnl. telefoon 02510-23024. De televisie was, zeker op zondag, een getrouwe afspiegeling van de wereld. In de wereld is gisteren niets gebeurd, al thans afgaande op het NOS-journaal. Dus kwam het binnenland uitvoerig aan bod in dat journaal. Met twee boeiende onderwerpen, namelijk de aanslag op de Nachtwacht en het nog juist op tijd verijdelen van een treinbotsing. Dat laatste was fascinerend vanwege de uit eenzetting die een NS-employé, ge naamd de heer Speekenbrink, van het gebeurde gaf, met een woordenschat die deels aan Kees van Kooten en deels aan Sjef van Oekel ontleend was. STELLENDAM. Woensdag aan- I staande wordt in Stellendam van ’s mor gens 10 uur tot ’s middags 6 uur de nationale visserijvijfkamp 1975 gehou den. Leerlingen van de visserij scholen de Goedereede, Den Helder, Katwijk, Urk en Vlissingen zullen daaraan meedoen. De vijfkamp bestaat uit een zwemesta- fette van 6 x 50 meter visherkenning, nieuwlijn werpen, touwtrekken, net- moeten en schiemannen en tenslotte roeien. De prijsuitreiking geschiedt door de inspecteur van het nautische onder wijs M. Pool. AA Lees het onderstaande stuk aandachtig door en beantwoord daarna de vragen. Enge\ TT dingen, die tekstverklaringen Nederlands-ter-voor-bereiding-op-het-examen! Nee, dan lees ik liever de IJmuider Courant aandachtig door! En m’n vader beneden maar zoeken naar z’n krantjeWat mij betreft mogen ze volgend jaar best eens een arti kel uit de IJmuider Courant als examenopgave Nederlands kiezen. Dan heb ik ’t al vast gelezen! Hartstikke edukatief die IJmuider Courant. Maar óók die hockey versla gen zijn steengoed. Kan ik over oordelen! En de rest? Nou, wereldnieuws, stads nieuws, streeknieuws, noem maar op! Nee, de IJmuider Courant hoort élke dag bij mijn vrijwillige huiswerk!T^ Bent nog niet geabonneerd op de IJmuider Courant? Da’s dan een gebrek aan uw opvoeding. Maar u kunt ’t snel goedmaken door eenvoudig huiswerk: deze bon even invullen! Dan krijgt u de IJmuider Courant 14 dagen gratis aan huis! De uitzetters wisten dit echter keurig te ondervangen, door zowel bij het sluizen complex als bij de pont van Buitenhuizen twee tijdcontroleurs te stationeren. Op deze manier konden de verloren minuten van de werkelijke rijtijd worden afge trokken, zodat men steeds tot het vast stellen van een juis klassement in staat is geweest. Volgens traditie is er ook bij deze rally weer sprake geweest van de nodige listig opgezette „valletjes”, waar menig kaartlezer danig door in verwarring werd gebracht. Een en ander werd evenwel door de tijdens de rust in Amsterdam geserveerde geurige snert weer geheel gecompenseerd. Zoals gewoonlijk konden na afloop van de rally gedurende de bijeenkomst in de tt.s. van IJmuiden weer de mooiste ver halen worden beluisterd. Bijvoorbeeld dat evenmin gebrek, waarbij door de heer I VELSEN. De jaarlijkse Anjercol lecte ten behoeve van culturele activitei ten en -instellingen, heeft ƒ9.526,65 op- gebracht. De collecte werd in de ge meente Velsen gehouden in de eerste week van september. VELSEN-NOORD. Als onderdeel van het jongerenprogramma is er vrij dagavond in buurthuis de „Mei” een drive-in-disco-show. Vanaf half acht ’s avonds verzorgt discotheek „Icarus” met als dee-jees Ton Bicker en Emile Kamstra in de bovenruimte de muziek. fe ■-- -- ImU.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7