Volleybalcompetitie begonnen JAN POOT, TRAINER VAN STORMVOGELS V REDELIJK SPEL OVRA-PLOEGEN ■Hi i achteraf Hoeben,Dit is ’n leerschool’ G1 Zaterdag in Flevopolder Kampioen en Bataaf naar clubtitelstrijd MOBIELE DUG OUT EXPOSITIE BIJ TERSTAL Bekerloting honkbal Jeugd soft bal in Haarlem sterkst B o f k En ü,hoe komt u aan uw Amro Privérekening? I terstal 1 6 SPORT D I N S D AG SEPTEMBER 19 7 5 26 D 1 Plezier Routine PHILIPS' Inter Heemskerk Heel veel mensen weten het al, Philips batterijen gaan heel lang mee. Voor wie ’t nog niet weet, Philips batterijen gaan heel lang mee. interieurs bv Herindeling '4? r BS 1 PHILIPS' I J •Wi ii ,i (Van onze volleybalmedewerker) (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) Jan Poot: „Ik heb er veel pleiier in.’ een (Van onze sportredactie) (Van onze wielermedewerker) (ADVERTENTIE) (Van onze softbalmedewerker) (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) verzekeringen en zelfs ’n pocket over studeren, dus daar ben ik toen op afgegaan. Ik heb trouwens net ’t eerste deel van m’n beurs binnen op m’n rekening.” Voor belangstellenden is een kleurenreproductie beschikbaar. Terstal Interieurs toont de nieuwste lederen de Sede meubelen uit Zwitserland In combinatie met werk van de beeldend kunstenaar Michel v. Overbeeke. De expositie duurt tot 11 oktober. U bent welkom bij Terstal! clubs voor In korte tijd is Hoeben een centra le figuur in het team geworden. „Je bent natuurlijk nogal bekend door je eredivisie-ervaring. Ik treed op als assistent van trainer Joop Groeneveld en de spelers hebben me na de oefen wedstrijden collectief tot aanvoerder gekozen. Ik probeer mijn ervaring over te brengen voor mij is het ook allemaal nieuw. Ik beschouw het echt als een leerschool. Je zult het mis schien niet geloven maar voor het Er is overigens bij Stormvogels veel veranderd, sinds het elftal uit de tweede klasse degradeerde. Jan Poot paste na de vreselijk tegenvallende resultaten een rigoureuze verjonging toe. Maar liefst zeven tot acht nieuwe spelers staan nu in de basisopstelling. heeft Beverwijk toen van geprofi teerd”. verde, maakte met deze winst een einde aan de hegemonie van het Santpoortse Terrasvogels, dat al drie keer eerder het kampioenschap voor zich opeiste. Terstal Interieurs B.V. Wagenweg 1,3en15 hoek Houtplein, Haarlem. Tel. 023 - 31 21 72. Ma politi van c tiona; onmo laar, kele bu SU] na ov m; mc of F« expei vorig opdol Feyei Color zeges lands zijn het mee word Opm midd, Gleni ger van moet make houd'1 hove: groot „Ik ben dit jaar gaan studeren en ik kreeg een beurs, dus daarom wilde ik sowieso ergens een rekening openen. En toen las ik dat ze bij de Amro speciale studentenrekeningen hebben en studenten- Ma volge over! Bobb mijn full-i groot slotte de n; In h< een i te si moge in A: in i« Probe HAARLEM. In Nuenen hebben de junioren van Bloemendaal zondag over duidelijk bewezen, dat het jeugdsoftbal in Haarlem en directe omgeving op een zame hoogte staat. De Bloemendaal- ploeg, die geleid door coach Jaap Kolk man, achtereenvolgens Odiz, de Pirates en Olga-ADO met de cijfers 18-1, 19-1 en 15-0 van het veld „veegde”, ontmoet te in de finale HSCN uit Nuenen. HAARLEM. Op het parcours in de Flevopolder wordt zaterdag het natio naal clubkampioenschap wielrennen op de weg gehouden en daaraan nemen het Halfwegse De Bataaf en De Kampioen uit Haarlem met respectievelijk vier en drie ploegen deel. Vooral het B-team van De Bataaf bij de amateurs en het D-team van De Kampioen bij de nieu welingen moeten het ver kunnen bren gen. Het A-kwartet van de Bataaf wordt gevormd door de rappe finisher Theo Smit, Aldert Jongkind, Gerard Wesselius en Nico Rinkel, terwijl in het B-team de succesvolle amateurs Juul Bruessing, Co Hoogedoorn, Co Moritz en Henk Jacobs rijden. Voor de Halfwegse C-ploeg zal een keus gemaakt worden uit. de junio ren Arie en André Moleman. Herman Noy, Sjaak Pieters, Stan Snijders en Ton de Vos, terwijl Ron Snijders, Arie Kam steeg, Gé Visscher en Richard Veerhuis het D-team vormen. Gewoontegetrouw begon het program ma in de promotieklasse met een wed strijd tussen twee ploegen van dezelfde vereniging- Ovra 2 ontmoette Ovra 3. Het duel stond op een redelijk niveau zeker voor wat de eerste twee sets betrof. Ovra 2 telt in zijn gelederen enige nieuwe gezichten. Dat betekent dat er rond de jaarwis seling, op de helft van het seizoen een herindeling plaatsvindt in de le en 2e klasse, die tot doel heeft meer spanning rond degradatie en promotie te schep pen. Ook het in gebruik nemen van de Spaarnehal in Schalkwijk zal voor de Haarlemse volleybalwereld een belang rijke verbetering zijn. Zowel licht als vloer zijn in deze hal veel meer geschikt voor volleybal dan de gevaarlijke beton nen vloer van de Kennemerhal. Span ning valt dit jaar vooral te verwachten in de promotieklasse. Door een versterk te promotie vorig jaar is het aantal ploegen bij de heren gebracht op 12 en bij de dames op II. Op papier zijn de Amstelveense ploegen KDO en Valken berg bij de heren en Waterlanders bij de dames favoriet, maar de Haarlemse ver enigingen Allides en Spaarne zijn ook duidelijke kanshebbers. Laatstgenoemde ploeg is ontstaan’ door een fusie van Serve’67 en Schalkwijk. WH startte de competitie tegen Inter Heemskerk met een 3-0 zege waarbij Hoeben op het middenveld acteerde. „Over de positie in het veld praat ik elke keer met de trainer. Daar kan de ene keer uit komen dat ik in de spits sta, een andere maal dat ik verdediger ben. De krachtver- houdingen in het amateurvoetbal ken ik helemaal niet, ik sta er absoluut blanco tegenover. Van de 5 oefendu els verloren en wonnen we er twee; dat was allemaal tegen hoger geklas seerde ploegen. Onze tien tegenstan ders in de competitie ken ik niet dus verwachtingen over onze resultaten heb ik evenmin Elke tegenstander is nieuw voor me. ik leef eigenlijk van week tot week. Ik speel echt alleen nog maar voor de aardigheid maar ik hoop natuurlijk wel dat we dit jaar kampioen worden”. HAARLEM. De maandagavond ver richte bekerloting voor de halve-finale- wedstrijden om de KNBSB-beker heeft als resultaat gehad dat komende zater dag in Utrecht de ploegen van Olga-UVV en Euro-Stars elkaar om een finale plaats zullen bestrijden. De tweede halve finale zal gaan tussen de winnaar van het duel tussen Olga-ADO en Aktie *68- Kinheim en Haarlem Nicols. Overigens hoopt Poot in het verde re verloop van de competitie met zijn ploeg aangenamere wedstrijden te spelen als zondag tegen Beverwijk. De gebrilde oefenmeester hoopt daar naast dat de arbiters ook gelukkiger zullen optreden dan hun collega De Heer, die naast het uit het veld sturen van Vis ook nog de Bever- wijk-spelers Bruins en Van Noord en de „Vogels” Visser en Strijland in zijn boekje noteerde. „Ja, dat was niet helemaal nodig geweest”, aldus Poot. „Jammer. Laten we hopen dat het incidenteel is geweest”. Heren: Allides ilTriumph 4 3-1, Fluor— Kennemerland 3-0, Aktie’68/HVS 5—Ovra 7 3-0, HSVC 4Spaarne’75 6 3-0, Fluor 3Spor- ting/OSS 4 3-0, Ovra 11—Allides 14 3-0, HBC— Triumph 2 3-0, Blinkert 2—Allides 4 1-3, A. Hageveld 1SBIJ 6 3-0, FES—v. Nispen 3-0, HSVC 8—Blinkert 3 0-3. De Kampioen neemt niet deel in de A-klasse, maar komt wel met een B- ploeg aan de start, waarvoor een keus gemaakt wordt uit Jan v d. Horst, Ted Blom, Jo Brink, Hans v.d. Putte en Hans van Leeuwen. In de C-ploeg van de Het derde team is hetzelfde gebleven als in de afgelopen jaren en steunt op een enorme routine. Die routine gaf in de eerste set de doorslag met 16-14 voor Ovra 3. In de tweede set bleef Ovra 2 dat te weinig profiteerde van het goed lopende penetratiesysteem, aan de posi tieve kant en won met 15-12. De derde set liet twee ploegen zien die conditio neel nog niet op niveau zijn. Teveel werden er aan beide kanten onnodige fouten gemaakt en het spelpeil zakte dan ook. De spanning vergoedde echter veel en met 15-13 nam Ovra 2 de leiding. In de laatste set was de concen tratie bij dat tweede team ver te zoeken en via 10-2 werd het met 15-8 een 2-2 gelijkspel na een redelijke openingswed strijd, waarbij aan Ovra 2-kant vooral Arie Verdoes en aan Ovra 3-zijde met name Bert van de Scheur opvielen door goed spel. De overige uitslagen luidden: L Maar ook de steun van het eigen publiek mo<;ht HSCN niet baten. Volko men regelmatig werd HSCN door Bloe mendaal naar een 8-1 nederlaag ge speeld. Bloemendaal, dat de nationale rfuniorentitel voor de eerste keer vero- Haarlemse club rijden Peter v.d. Knoop, Martin Pluimers, Piet Hoogland en Frits Dreyer, terwijl voor de D-ploeg een keus gemaakt zal worden uit de succes volle nieuwelingen Ron van Waard, John de Bie. Henny van Lent, Hans Smit, Frans van Gelder en Leo Voort huizen. BE jarig is d Ajax Vorij serve eerst eerst werd de v gelul rijke Best ontd het Enge magr Feem dan semi- Feen Gleni van UEFi van Noon reusa en V houd van I To du Fe] gei I ms va: bei ka: ko: Ro re; zot m; er or; cia on 1 gel bij no: „Het gaat boven verwachtingen” gaat niet niet onverdeeld oefenmeester van HAARLEM. In de Kennemer sport hal werd een aanvang gemaakt met de volleybalkompetitie voor de regionale ploegen. Pas zaterdag over een week start de nationale kompetitie, maar de ploegen die hierin uitkomen spelen dit weekend hun bekerwedstrijden. In het distrikt 14, waarin de Haarlemse vereni gingen zitten, is dit jaar een gewijzigde opzet van de kompetitie aangenomen. De secretaris-administrateur van de KNVB afdeling Haarlem nam op ons verzoe keen kijkje en had één belang rijke bedenking. „De ijzeren lipjes waarmee het zeil aan de voorkant aan het ijzeren frame is vastgemaakt steken uit en leveren dus gevaar op. De bond zal dat zeker niet toelaten”. Een optimistische bedrijfsleider meende echter dat dat bezwaar een voudig ondervangen kan worden. „Ja, het stond eigenlijk al lang vast dat ik naar Schoten zou gaan (waar ook Jaap Poldervaart nu speelt) maar op de avond voor ik met vakantie zou gaan werd ik opeens benaderd voor WH”. aldus Piet Hoeben. „Ik heb er nog geen moment spijt van gehad dat ik bij Haarlem ben wegge gaan al was het echt niet zo dat ik weg móest. Sans rancune hoor, maar als de werksfeer bij Haarlem anders Jan Poot heeft er duidelijk weer plezier in. „Maar ik pas er voor om te vroeg te juichen”, aldus de van zijn hobby bezeten en tegenwoordig in Amsterdam wonende trainer. „Vo rig jaar startten we ook redelijk. Die eerste paar wedstrijden zeggen na tuurlijk niet veel. Maar toch, boven verwachting gaat het zeker. Je moet niet vergeten, dat het vrijwel een geheel nieuw team is. En als je dan toch al af en toe een paar leuke aanvallen, een paar leuke variaties tijdens een wedstrijd ziet, dan denk je toch van: hè, kijk nou eens”. Het clubkampioenschap wordt in vier categorieën verreden. De A-ploegen wor den gevormd door profs met amateurs en de B-ploegen bestaan uit louter ama teurs. Voor beide groeperingen is de afstand 65 km. en het team dat de snelste tijd verwezenlijkt, mag zich ook algeheel clubkampioen van Nederland noemen. De C-ploegen (junioren) rijden 43 km. en de D-ploegen (nieuwelingen) kunnen met 35 km. volstaan. Alle ploe gen zijn vier man sterk en de tijd van de derde aankomende renner is beslis send. was geweest ben ik ervan overtuigd dat ik neg minstens drie jaar had meegekund. De overgang naar WH is natuurlijk erg groot. Het veld is een knollentuin en nadat we een maand tenminste op gras hadden ge traind moesten we ervan af. De ge meente verwees WH toen naar het gravel van het Mulierstadion. Daar moesten we twee- keer per week trai nen en dat viel zeker voor mij niet mee. Mede op mijn aandringen mo gen we nu een keer per week op het veld van buurman Schoten. Aan de andere kant is er een reuze gezellige sfeer, geen gemok op de training en zo”. Het opvallende van de wedstrijd tegen Beverwijk was, dat Stormvo gels pas nadat de gevreesde Bever- wijk-spits Vis uit het veld was ge stuurd, dus toen de ploeg tegen tien man moest spelen, slechter ging spe len. Poot: „Toch is dat niet zo gek als het misschien lijkt. Ons tegenspel was voor een groot deel op Vis afge stemd. Toen hij eruit was gestuurd, heerste bij ons een tijdje de vraag: wat gaan we nou doen? En daar (Van onze sportredactie) HAARLEM. Regen en wind zul len ongetwijfeld het weerbeeld in de komende maanden gaan bepalen en passieve bezoekers op openliggende sportterreinen zullen voor die ellende niet gespaard blijven. Firma De Zwart aan de Haarlemse Koudenhorn (auto- hoezen, dekkleden) bracht dat op het idee opklapbare dug outs - zeg maar schuilhokjes - op de markt te bren gen. „Met name de kleinere zullen er wel belangstelling hebben” meent bedrijfsleider B. Krie ger die op de foto in gesprek is met Wim Roosen. HAARLEM. Midden deze zomer werd WH zeer onverwacht een gere puteerde eredivisievoetballer rijker. De HVB-tweede klasser verheugde zich in de komst van Haarlem-speler Günther de Haan, vast en zeker een flinke versterking voor de Hercula- nen. Op het laatste moment echter zag De Haan toch meer in het Oost- zaan.se OSV. Hij liet de voetbalvere niging Hercules niet met lege handen achter want als zijn mogelijke ver vanger wees hij clubmakker Piet Hoeben aan. Hoeben hapte toe al was de verrassing voor de lange Haarlem mer minstens zo groot als voor WH. assisteren en dergelijke (Hoeben heeft het D-diploma als oefenmeester) word ik niet betaald. Wellicht een kilometervergoeding maar anders niet”. Dominerende figuren bij de nieuwe kampioenen waren werpster Yolanda Steyn, Corine Diederiks, Marijke Cassee en Monique Fris, die tijdens het toernooi voor de enige homerun zorgde. „Voor mij is het”, aldus Poot, „na tuurlijk veel en veel leuker werken. Je kunt bepaalde vondsten met die jonge jongens uitproberen. Zoals nu: we spelen verdedigend veel op de buitenspelval. Dat was vorig jaar niet mogelijk. Vorig jaar was ik gedwon gen op mandekking te spelen. Spe lers van 28, 29 verander je niet meer zo gauw. Dat kan nu wel, met een Roel Broere als ausputzer en een Ruud Groen, voor mij dé verrassing tot nu toe, op het middenveld”. Mocht Aktie '68 Kinheim komende zaterdag in de Residentie van Olga-ADO winnen dan zal een week later in het Pim Mulierstadion aangetreden worden tegen stadgenoot Haarlem Nicols. Wint daarentegen Olga-ADO dan zal de twee de halve finale in Den Haag plaatsvin den. Aktie ’68 Kinheim - de nieuwe hoofdklasser - zal het het komende weekend moeten stellen zonder catcher Vaughn Smith en coach Sherman Kin ney, die inmiddels naar Amerika zijn teruggekeerd. IJMUIDEN. „Het slecht, maar ook goed”. Jan Poot, Stormvogels, houdt zijn mening over de prestaties van zijn elite-elf voorlo pig nog in het midden. Toch is de start van Stormvogels in de derde klasse, waarin vele voetbalkenners de IJmuider ploeg een moeilijk seizoen voorspelden, veelbelovend geweest. De eerste competitiewedstrijd werd door de vorig seizoen uit de tweede klasse gedegradeerde formatie tegen WSV’30, in Wormerveer, met maar liefst 0-3 gewonnen. En tegen het altijd lastige Beverwijk speelde Poots ploeg zondagmiddag, in een tumultu eus duel, met 1-1 gelijk. Dames: Die Raeckse 7Allides 9 0-3, Ovra 2—Ovra 3 2-2, Ovra 9—Allides 11 0-3, Ak- tie'68/HVS 2—die Raeckse 3 0-3, Allides 2— Allides 3 3-0, FES 3—JBS 2-2, die Raeckse 5— Cazuz 2-2, HageveldHBC 3 3-0. Kennemer land—SBIJ 3 1-3, Spaame’75 3—VCIJ 5 0-3, Gaz. Heemstede—VCIJ 6 0-3, PEN—de Raeck se 6 3-0.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 26