Echtpaar H. Wouda-Lourens viert 60-jarig huwelijksfeest voor t bedroefd „Grote Versierder f z o JMDSHOUSe het Ichthuscollege De IJmuider Courant ”Thuis”in ons gezin Wadlopen: Jaarlijks festijn 2 is F I Onderling Genoegen jr i- I VIDES STUDEERT OP 'DER VOCELHANDLER' i |f I l Ei fl Hl Lev rs Jb NIEUWS UIT STAD EN STREEK DINSDAG 1 6 SEPTEMBER 19 7 5 i I en ler- oor de |1 If *g AD ge nu ven F ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■AJ I ul I I I 111 I I i k' w SB J - 1 (ADVERTENTIE) tl OfenansD’ kruimels ite- Naam Adres Woonplaats: (aankruisen wat u wenst) f Voor de clubleden gaat dit seizoen de competitie voor het clubkampioen- schap van start. Deelname daaraan kost u een kwartje extra. Is de IJmuider Courant bij nog niet "kind aan huis”? t Is kinderlijk eenvoudig om daar iets aan te doen: u kunt zich gewoon abonneren! Als u nü deze bon ingevuld opstuurt, ontvangt u de IJmuider Courant 14 dagen gratis thuis! an rig de LANGE NIEUWSTRAAT 185 IJMUIDEN-NOORDARCADE tel. 13899 als we buitendijks over de schorren lopen”, zegt Jannus. ,.Man, het is een geweldige ervaring. Ik zou het geen jaar willen missen". De waterpartij op het Zeewijkplein in IJmuiden; noodgedwongen zal deze binnenkort worden ontsierd door hekken. Ik wil de IJmuider Courant graag 14 dagen gratis thuis ontvangen Daarna kunt mij noteren te blijven staan zolang de nieuwe aanplant nog in de „kinderperiode” verkeert. •ER ire- ,en- be- lers end ting zie- van teer leid de tot ak- :ge- rer- -de- en io- tie ie- m- ten jen lag tiet of re ge len ta- De leid pen de een ge- on- m- ran nel af- m- dse sie. •e- de en is Corduroy broeken smalle en brede rib. Juniormaten v.a. 18 jr. 39,50 ds. en hr. maten 49,50 - 59,50 de ruyter's HET WADLOPEN is dan ook het grote schoolsucces geworden, waar nog dikwijls aan wordt teruggedacht. Hoe de leerlingen elkaar in de mod der trokken om dan weer lachend en proestend overeind te komen. Maar vooral ook hoe de docenten er alle maal aan moesten geloven. „Niemand van hen ontkomt aan die vuurdoop, TOCH LEKEN zich dit jaar wat sombere wolken samen te pakken boven het wadlopersgebeuren. In de kranten verschenen berichten over het wadloopongeluk in Duitsland waarbij dodelijke ongelukken waren gebeurd. Angstig werd er door ouders naar school getelefoneerd. Maar toen bleek dat het ongeluk op de Duitse Wadden te wijten was aan het volle dig ontbreken van officiële en des kundige gidsen op die rampzalige tocht, hadden de ouders het vertrou wen weer wat terug gekregen. En zo kon deze kortstondig bestaande tradi tie ook dit beginnend schooljaar ge lukkig doorgaan. IJMUIDEN. Het echtpaar H. Wou da-Lourens was maandag 60 jaar ge trouwd en het was dus groot feest in hun woning aan de De Ruijterstraat in DE GROEP van het Ichthuscollege maakte geen oversteek naar één van de Waddeneilanden, maar stapte door bagger en slik terwijl Zij zo’n ander halve kilometer uit de kust van Gro ningen verwijderd bleven. De pret was er niet gering. Sommigen liepen op enkele punten tot aan hun schou ders door het water van de Wadden zee, maar onder leiding van bekwame en ervaren gidsen, was elk gevaar denkbeeldig. Meer dan drie uur werd er zo drassig gewandeld en volgens ooggetuigen was er een stemming ontstaan die voor het begin van een nieuw schooljaar even uniek is als die gezamenlijke wandeling zelf. A ANatuurli jk namen we na ons trouwen direkt een abonnement op de IJmuider Courant. -^-^Niet alléén om van de nieuwtjes uit onze eigen omgeving op de hoogte te blijven, maar ook om te winkelenIk begin altijd met winkelen in de IJmuider Courant; ’t voordeel daarvan is dat je de goedkope aanbiedingen allemaal bij elkaar hebt. Ja, ik ben de IJmuider Courant bewuster gaan lezenen dan de culturele pagina’s, die bewaar ik voor n rustig moment. M’n man legt altijd beslag op SPORTIEF en onze oudste begint al aan de strips. Zo zie je maar, de IJmuider Courant is zo’n beetje AA ons gezinsblad! xx Na de gebruikelijke vakantieperio de heeft ook het operettegezelschap „VIDES” uit Velsen de repetities weer hervat. Omdat de laatste voor stellingen aan minder bekende wer ken waren gewijd, heeft men nu bij „VIDES” besloten opnieuw een popu laire operette in studie te nemen, namelijk „Der Vogelhandler” van Carl Zeller. De opvoeringen daarvan zijn gepland voor april in de Velsense Stadsschouwburg. Zoals bekend wordt door de leden van dit gezelschap altijd met groot enthousiasme aan deze voorstellingen meegewerkt en het is dan ook voor alle zangers en zangeressen steeds een plezierige en veel voldoening ge vende ontspanning gebleken. IJmuiden. Kinderen en kleinkinderen vulden de huiskamer om het grote feest mee te vieren en om half elf kwam ook burgemeester Reehorst met zijn vrouw de felicitaties aanbieden. De heer Wouda gaf toe, dat 60 jaar getrouwd zijn een hele tijd is, „maar”, zei hij, „ik hoop er nog een paar jaar bij te krijgen”. De 81-jarige bruidegom en ook zijn even oude bruid zijn er nog vitaal genoeg voor. Tot zijn 70-ste jaar heeft hij gewerkt. Toen moest hij er op aan drang van zijn kinderen mee ophouden,’ al had hij er zelf nog niet zoveel zin in. De heer Wouda is in Edam geboren. Tijdens de mobilisatie in de eerste we reldoorlog trouwde hij in Amsterdam, waar hij een kapperszaak had. Omwille van de kinderen verhuisde hij zeven jaar later naar IJmuiden. De kappers zaak wilde hier echter niet lopen en om toch brood op de plank te hebben ging hij drie jaar later in de handel. De steun, die hij daarbij van zijn vrouw ontving, heeft hij hard nodig gehad. Aanvankelijk had de heer Wouda een i'l Burgemeester Reehorst en zijn vrouw kwamen het 60-jarig bruidspaar Wouda- Lourens met deze grote feestdag felici teren. Lj als maandabonnee a 12,35 als kwartaalabonnee a ƒ35.45 Deze bon in een open envelop zonder postzegel, sturen naar Damiate Pers B V. Antwoordnummer 416, Haarlem ZIJ WAREN NIET meer om aan te zien, de leerlingen van het Ichthus college (Atheneum en Mavo) uit Driehuis en IJmuiden. Vorige week waren ze, 162 in getal, onder leiding van tien docenten van de school naar Pieterburen in Groningen getrokken, om daar met z’n allen te gaan wadlo pen. Een ongewoon schoolevenement misschien, doch niet voor het Ictithus^ college. Sinds vijf jaar gaan daar ELK NIEUW schooljaar worden de leerlingen attent gemaakt op het wadlopen in de eerste en tweede gymnastiekles. Jannus Kuipers praat er dan geanimeerd over en laat foto’s zien. Dan krijgen de leerlingen er best zin in. „Iedereen die meewil mag mee, maar we hebben er wel bewust een onderdeel van het lesprogramma van gemaakt,” zegt Kuipers. Klaverjassers opgelet! Klaverjas- vereniging „Onderling Genoegen” te IJmuiden meldt ons dat liefhebbers van dit edele kaartspel weer welkom zijn op de gezellige kaartavonden van de vereniging. Op vrijdag 19 septem ber worden de kaarten voor het ko mend seizoen voor het eersit geschud. Zoals vanouds gebeurt dat in de grote zaal onder de Petruskerk aan de Mercuriusstraat. Kaartkoppels kun nen daar vrijdags om de veertien dagen komen mikken op troef of roem. Er wordt om acht uur begon nen. - EEN ZEGSMAN van de plantsoe nendienst: „Die mensen zijn dan kwaad op ons. Wij onderhouden de boel dan niet, we laten het maar versukkelen en daarom wordt het een troep. Maar de waarheid ligt toch wel iets anders. Elke dag komt er iemand van onze dienst. Maar als hij om 9 uur de zaak schoon heeft, dan kan het om 10 uur al weer een bende zijn. Het komt voor dat lege flessen zomaar in de vijver worden gegooid en het is zelfs voorgekomen dat kin deren gewoon maar de waterafvoer dichtgestopt hadden. Toen stond de heleboel blank rond die waterpartij en het was een complete chaos ge worden”. Om mee te mogen kaarten hoeft u niet per se lid te zijn van de club. De prijzen die elke kaartavond lokkend terzijde liggen zijn voor iedereen te winnen, want het doel waarnaar „Onderling Genoegen” streeft is ge zelligheid voor iedereen. Die gezellig heid kost per persoon per avond slechts 1,50. DIE „GROTE VERSIERDER” bijvoorbeeld de plantsoenendienst van Velsen. Overal in de gemeente pro beert zij de straten en pleinen wat vrolijken en groener te maken en vooral in nieuwe woonwijken wordt extra aandacht besteed. Zo is de dienst al enkele jaren bezig met het verfraaien van het winkelcentrum van Zeewijk, het Zeewijkplein. Daar zijn fleurig gevulde bloembakken ge komen en er is een klaterende water partij gebouwd, compleet met fontei nen en vijver. En daar gaat het nu om: steeds weer bereiken boze tele foontjes de plantsoenendienst van mensen die daar vernielingen hebben geconstateerd. o’ winkel in scheepsbenodigdheden aan de Haringkade, maar in de economische malaise aan het begin van de dertiger jaren moest hij ook die opgeven. „Daar na heb ik in van alles gehandeld”, zegt hij, „zelfs in koek en zopie”. Al gauw ging hij helemaal op in de vishandel, iets dat hij meer dan 35 jaar gedaan heeft. Tijdens- de Tweede Wereldoorlog moest het gezin, vader, moeder en negen kinderen, van wie er later een gestorven is, hun huis aan de Cypressenstraat verlaten en evacueerde men naar Bloe- mendaal. Nu nog zegt de heer Wouda: „We hebben het daar ontzettend goed gehad”. Na dé oorlog kwam hij in 1946 te wonen in het huis aan de De Ruijter straat, waar nu het diamanten huwe lijksfeest vreugdevol is gevierd met kin deren en kleinkinderen. Een deel van de Ichthus-wadlopers op het buitendijkse land bij Groningen. De wadlopers liepen er verspreid in verschei dene groepjes met gids. - VERFRAAIEN VAN STRATEN en pleinen is niet altijd een eenvoudige zaak. De één vindt meestal lelijk wat de ander mooi vindt en dus zijn de mooimakers erg blij als er eindelijk een versiering uit de bus komt die in veel ogen genade vindt. Maar als zo’n verfraaiing dan ook nog eens met de regelmaat van zon en maan wordt aangetast door vernielende handen, dan wordt het de „grote versierder” toch weer droef te moede. HOE IS zo’n initiatief nu geboren? Sportleraar Jannus Kuipers (31 jaar) weet het zich nog te herinneren „Een oudcollega heeft ons attent ge maakt op het wadlopen. Dat was ongeveer 5 jaar terug. Eerst zijn we toen eens met een paar docenten gaan kijken. We waren meteen en thousiast en het leek ons een gewel dige activiteit om de groepsbinding op school te stimuleren. Het verkleint de afstand leerlingen-docenten. En met de keuzepakketten van tegenwoordig duurt het soms heel lang voordat leerlingen elkaar op school een beetje leren kennen. Nu is dat al in één dag opgelost. Het gaat uit de kunst”. dan zijn die ook geen lang leven beschoren. Vandaar dat hek. dat overigens alleen maar bedoeld is om nieuwe en oudere leerlingen met een groep docenten wadlopen. Dat ge beurt om de groepen op vrolijke wijze snel met elkaar kennis te laten maken en tegelijkertijd is daar dan de confrontatie met het meest unieke natuurgebied dat ons land rijk is: De Wadden. Nu kunnen aan h£t begin van het nieuwe seizoen bij „VIDÈS” weer enige nieuwe medewerkers en mede werksters worden ingedeeld, zodat het bestuur de gegadigden gaarne invi teert op de repetities eens vrijblij vend met het gezelschap te komen kennismaken. Deze worden elke maandagavond gehouden in gebouw „De Rank” aan de Koningin Wilhel- minakade in IJmuiden en zij begin nen om 20 uur. Voorts zijn alle gewenste inlichtingen te verkrijgen bij B. Klein, De Zandkuil 5, IJmui den, telefoon 02550-10935 en J. H. Keij, Wenckebachstraat 94, Velsen- Noord, telefoon 02510-92040. ZO SCHIJNT dat dus te zitten. En met enige droefenis in de stem kon digt de plantsoenendienstman dan aan dat er binnenkort om de planten van de waterpartij een hek zal ko men. Want ook het groen, dat er met veel plezier geplant werd, ontkomt niet aan de vernielzucht. Struiken worden er soms geheel uitgetrokken en als er nieuwe worden neergezet, sp MKF4 W- •ós»»:?’" gr

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5