Vrachtverkeer in Velsen-Noord SINGEL OM OOSTERWIJK nog vreemd met nieuwe situatie een impuls Schilderijendiefstal in Stadhuis Velsen Velsen STERKE UITBREIDING VAN IEPZIEKTE VERWACHT Examens I exposeert kunstbezit bestaat 10 jaar MugHousg BONNETERIE SETTERLAINE KOLLEKTIE fldack Jones Klik/’" wife’ sa Beverwijk gaat andere boomsoorten planten '-W 8 9 V R TJ D A G 19 75 1 9 SEPTEMBER NIEUWS UIT STAD EN STREEK Hoger watertarief in Raad van Toezicht I BELGISCH MUSEUM WAS SLECHT BEWAAKT Frankrijk 'ij MODEHUIS Ie, 607 ■I EL aanbouwkeukens N N Zaanlandse Hout Import b.v. Kalverstraat 1-3, IJmuiden. Telefoon (02550) 10543 Showroom geopend: maandag t/m vrijdag van 8 tot 12 uur en van 13 tot 18 uur zaterdags van 14 tot 16 uur ’s avonds na afspraak. in 1 ie truien vesten en pullovers Ga maar passen bij: de ruyter's VELSEN-NOORD De donder dag in Velsen-Noord ontstane ver anderde verkeerssituatie, die en kele dagen van tevoren met een aantal waarschuwingsborden was aangekondigd, heeft vooral het da gelijkse wegverkeer toch voor ver rassingen geplaatst. Zoals bekend is de Grote Hout- of Koningsweg met ingang van deze dag van de Wenckebachstraat af via de Pieter Janszstraat tot aan de Wijkerstraat weg voorrangsweg geworden, met als reeds jarenlang nagestreefd doel het grote vrachtverkeer uit de kom van Velsen-Noord te weren. L-X SlMaf" 4 (ADVERTENTIE) de (Van onze stadsredactie) sep- (ADVERTENTIE) de (Van onze rechtbankverslaggeefster) Plein 1945 No. 1 - IJmuiden r$’ (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) 1 nuio De Breestraat verliest opnieuw een aan tal iepen. De bomen, die voor de panden 110, 126 en 130 staan moeten gerooid worden, omdat ze door de iepziekte zijn aangetast. De bomen staan in het trottoir tegenover het nieuwe winkelcomplex De Bever. Keukens kompleet geïnstalleerd! Wegens de bijzonder grote vraag naar Ook brengen wij van dit merk leuke japonnen en pakjes in heel betaalbare prijzen. Lange Nieuwstraat 185 Noord Arcade - tel. 13899. Ja, ’t was een goed idee om voor die nieuwe keuken op hèt keukenadres binnen te stappen. Want daar vonden ze de oplossing voor hun keukenproblemen. Daar kozen ze uit een groot aantal keukens en mogelijkheden. O.a. uit het befaamde ALNO-keuken programma. Uitgekiend. Praktisch. En niet duur. Trouwens. Ze gaan binnenkort weer terug naar dat adres. De keuken moet nog betegeld worden. En dat kan allemaal. Snel. Goed. En precies op tijd. Da’s voor u wel zo gemakkelijk. Was het een opwelling deze diefstal in België? Lag dat voor de hand, was de ;t n :aat ter nes jen ijks |5 zelf 'er m. /an ves taal hebben wij ons vak zéér sterk uitgebreid met diverse nieuwe merken, waaronder de héél bekende neembare verbodsborden voor vrachtau toverkeer op het punt hoek Pieter Janszstraat Wijkerstraatweg de laat ste weg op zoals ook enkele grote trucks met oplegger de borden blijkbaar niet ontwaarden. vraag aan de reclasseringsbeambte. Deze omschreef verdachte als een man met gebrekkige mogelijkheden tot het aan gaan van relaties. Ten tijde van deze diefstal was er nog geen sprake van een therapie, van huisvesting, werk of een verbeterde toestand zoals die er nu wél zijn. De spanningen waren er nog volop de reclasseringsmaatschappelijk wer ker wees op het onbewogen gelaat van verdachte: daarachter spelen zich vele emoties af. In die spanningen dacht hij dat die impulsieve kunstdiefstal, zeker mogelijk was geweest. De officier van justitie, mr. Remmerts de Vris, merkte op dit soort diefstallen erg laf te vinden, in zo’n museum met summiere bewaking. „Eigenlijk een van de meest onsportieve diefstallen, voor zover een diefstal ooit sportief kan zijn”. Hij had er oog voor dat de reclassering een langere gevangenisstraf voor de ote- komt fnuikend vond. Tot de voor hem niet gebruikelijke eis van een lange voorwaardelijke straf werd hij behalve door het rapport ook bewogen door het feit dat de schilderijen terug zijn en dat de man zo weinig reageerde op de lange gevangenisstraffen in het buitenland. „Ik geloof dat hij nooit de kans heeft gehad te bewijzen dat een andere aanpak mis schien effectiever kan zijn”. Die andere aanpak ligt in een al begonnen nieuwe werkkring onder andere. De eis luidde tenslotte vijf maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en 1000 boete. Dat laatste niet voordat de officier zich van verdachtes financiële toestand op de hoog had gesteld heel discreet: „U mag het ook op een briefje schrijven”. Uitspraak 2 oktober. VELSEN. Zoals gebruikelijk zal in de eerste helft van oktober in het Vel- sense stadhuis het gemeentelijk kunstbe zit weer aan scholen en instellingen worden uitgeleend. Men maakt nu van deze gelegenheid gebruik een deel daar van van woensdag 8 tot en met vrijdag 10 oktober in de Burgerzaal van het stadhuis te exposeren. De openingsuren daarvan zijn van 8.15 tot 12.30 en van 13.45 tot 17 uur. Alle belangstellenden kunnen deze tentoonstelling vrij bezich tigen. De nieuwe eigenaar zette vervolgens Zijn reis met twee vrienden naar Frank rijk voort. Onderweg kreeg men een auto-ongeluk en de man zou pas acht maanden later in Zandvoort bij de poli tie weer met de doeken geconfronteerd worden. Nu moest hij zich donderdag HAARLEM. Op 19 april wandelde een keurige bezoeker, een Nederlander, het museum van Gerardsbergen in Bel gië binnen. Een museum dat en hij wist van ’n eerder bezoek slecht be waakt werd. Alleen bij de ingang zat een suppoost, verder kon men rustig door de zalen kuieren om de kunst te bewonderen. De bovengenoemde bezoe ker beperkte zich daar echter niet toe. Hij liet het oog vallen op drie werkjes met een handzaam formaat stak die onder zijn regenjas en wandelde weer naar buiten. Zo verlieten volgens de dagvaarding een vrouw’ op schommel, een landschap, en een vuurtoren op rots in zee” noch de scheppers noch de waarde kunnen we u helaas noemen Gerardsbergen. HAARLEM. Op maandag 22 tember om twee uur ’s middags komt de raad van toezicht voor de provinciale bedrijven bijeen in het PEN-kantoor, Ign. Bispincklaan in Bloemendaal. Ter sprake komt de verhoging van de water- tarieven met 16 percent met ingang van 1976. VELSEN. Woensdag 24 september, zal het stadhuis na half een gesloten zijn. Die dag namelijk is het tien jaar gele den, dat het Velsense stadhuis officieel ingebruik werd genomen en ter gelegen heid daarvan vieren de gemeenteambte naren ’s middags een intiem feestje. Direct na de middag zal burgemeester drs. J. Reehorst de ambtenaren en hun echtgenotes toespreken. Daarna gaat men in een aantal bussen - het gezel schap zal zo’n 180 personen tellen - om een bezoek te brengen aan de verschil lende gemeentedelen. Aan het einde vaij de middag komen allen weer samen in het stadhuis, waar een drankje wordt gedronken met in aansluiting daarop een gezamenlijke maaltijd. Het ligt in de bedoeling ook de gepensioneerde ambte naren deze middag te gast te vragen. voor de Haarlemse rechtbank hiervoor verantwoorden. Deskundigen verwachten een sterke uitbreiding van de iepziekte. Amsterdam moest vorig jaar noodgedwongen maar liefst 350 zieke iepen rooien en heeft daarvoor in de plaats variërende boom soorten geplant. ook in junior maten Overigens valt het met de iepziekte in Beverwijk nogal mee. Naast de 12 iepen in de stad is een aantal iepen langs de Zeestraat door ouderdom, uitdroging en klimatologische omstandigheden aange tast, maar nog niet zover dat ze gerooid moeten worden. Er begint tekening te komen in de aanleg van de waterpartijen die het nieuwe gedeelte van het plan Oosterwijk in Heemskerk gaan omzomen. De water lopen zijn noodzakelijk voor de water huishouding, maar hebben ook duidelijk een recreatieve functie. Een wijk met veel waterpartijen maakt automatisch een prettiger indruk. Om de nieuwe laagbouw en de flats aan de Luxem- burglaan heen is men op het ogenblik bezig met het graven van een soort singel die de aanblik van de totale wijk stellig in aanzienlijke mate zal verfraai en. Het gaat hier om de tweede fase in de aanleg van alle waterpartijen in het bestemmingsplan Oosterwijk-Zuidbroek Die tweede fase strekt tot de Duitsland- laan. De derde fase is het gedeelte van de Duitslandlaan tot de grens an Bever wijk. Voordat men daaraan kan begin nen moet de gemeente eerst nog een stukje grond verwerven. Ook moet het overleg met de gemeente Beverwijk nog worden afgerond. BEVERWIJK. „De situatie in Be verwijk is niet verontrustend. Ieder jaar worden er bomen gerooid”. Dit zegt de heer P. Verlaan, hoofd van de gemeen telijke plantsoenendienst naar aanleiding van het bericht, dat in de herfst een twaalftal iepen gerooid moet worden. Dit was zelfs donderdagavond om zes uur nog het geval toen een achttien meter lange truck met oplegger van een bekend autobedrijf dat regelmatig voor Van Gelder Papier vrachten aan- en afvoert rustig over de Wijkerstraatweg reed richting Velser traverse. Tegen acht uur gisteravond kwamen via dc Pels straat twee tientons vrachtwagens Duinvlietstraat inrijden richting halte Hoogovens. Aan het begin van deze straat op de hoek van de Wijkerstraat weg staat het enige bord dat vrachtver keer verbiedt zonder dat vertier in de drie van links toelopende straten deze borden zijn geplaatst. Op het grondgebied van Beverwijk staan ongeveer 8000 bomen. Jaarlijks komen daar in de plantsoenen en weg bermen vele tientallen bij, maar jam mer genoeg blijkt, bij controle door de plantsoenendienst, dat er vele bomen aan ziekten sneuvelen. Drie jaar geleden ontstond er beroering, toen op last van het gemeentebestuur een aantal eeuwen oude iepen in de Breestraat gerooid moesten worden om aan de daar heer sende iepziekte aan halt toe te roepen. De toen geplante nieuwe bomen doen het nu uitstekend. Ook in Beverwijk is men van plan geen nieuwe iepen meer te kopen, maar ter vervanging esdoorns, populieren, wil gen meidoorns, sierkersen en lijsterbes sen te planten. „Dit zijn wat sterkere boomsoorten dan de iep", aldus de heer Verlaan. Ook op de Schulpweg werd nog niet ten volle aan de nieuwe verkeerssituatie beantwoord en waren er automobilisten die rustig voorrang namen op de Grote Hout- of Koningsweg. Het zal nog wel enige dagen duren voordat het wegver keer aan de wijzigingen zal zijn gewend. Bij de uitloop van de tunnel richting Beverwijk Velsen Noord verwijst wel een wit bord met zwart opschrift de vachtverkeersroute naar Velsen-Noord maar of dit bord opvallend genoeg is geplaatst valt te betwijfelen, omdat nog verscheidene vrachtauto’s de oude, ver trouwde weg volgden. AMSTERDAM. Gemeentelijke Uni- versiteit. Geslaagd voor het tandartsexa men: A. W. Vos, Bloemendaal. Voor het kandidaatsexamen scheikunde. G. J. Q. van der Peijl, Santpoort, cum laude. Voor het kandidaatsexamen farmacie: mevrouw P- H. M. Fluitman, Beverwijk. Voor het kandidaatsexamen opvoedkun de: R. H. S. Bouckaert Praaning, Heem stede. HAARLEM. Algemeen Verbond Bouwbedrijf. Geslaagd voor het vakdi- ploma aannemer: J. Vos, Beverwijk; J. B. W. de Boer, Hillegom; G. C. J- Brasser, Heemskerk; L. W. Dijkzeul. Haarlem; L. Groen, Santpoort; W. de Hamer, Haarlem; Th J. Hille, Bever wijk; A. Hoogeveen, Hillegom; A. J. Kras. Velsen-Zuid; Th. Chr. M. Kreuger, Haarlem; H. v. 'J. Linden, Haarlem; C. Menks, Zandvoort; mevrouw Y. E. M. Nolet, Haarlem; R. N. W. Palmboom, Heemskerk; J. Th. M- M. Romijn, Hille gom; W. A. M. Ruigrok, Hillegom; J. C. Schiereck, Rotterdam; J. H. L. Tromp, Castricum; C. M. Weijens, Haarlem; L. P. van den Burg, Noordwijkerhout; G. voor den Dag, Vijfhuizen; W van Her- wijnen, Hoofddorp; J. G- M. Nelis, IJ muiden; W. J. M. Rosenhart, Haarlem; W. E. Smit, Heemskerk; D. A. van Waveren, Lisse en D. J. Willemse, Be verwijk. GRONINGEN. Rijksuniversiteit. Ge slaagd voor het kandidaatsexamen ge neeskunde: G. D. Nossent, Santpoort; T. P. Rümke, Badhoevedorp. Voor het kan didaatsexamen tandheelkunde: C. N. P. Groene veld, Heemstede. Voor het kandi daatsexamen scheikunde: IJ. C. W. van der Leeuw, Heemstede; M. J. D. van Tol. Velsen. Voor het kandidaatsexamen ge schiedenis: T. H. J. van Schalk, Heem stede. Voor het kandidaatsexamen eco nomie R. W. F. van Schalkwijk, Heem stede. Voor het doctoraal examen Ne derlands recht: T. J. L. M. Heerkens Thijssen, Aerdenhout; M. A. P. H. Ran- dag, Bloemendaal. Voor het doctoraal examen psychologie: C. Nettinga, Heem stede. Voor ’t doet examen aardrijkskunde: I. Kirschbaum, Heemstede. Voor het artsen examen: W. Adema, Heemskerk; M. van der Kroef, Beverwijk; H. van Pagee, Zandvoort; M. A. Rothbarth, Aerden- nout. Voor het tandartsenexamen: A. T. K- Tjiook, Haarlem. Op rustige en beheerste toon vertelde hij de rechtbank dat hij op een snipper dag met zijn vrienden naar Frankrijk reed om daar ergens een lekker etentje te hebben. Bij Brussel vroeg hij om te rijden naar Gerardsbergen en daar zou hij in een impuls in het bewuste mu seum de diefstal gepleegd hebben, zon der ook maar te denken aan de proeftijd waarin hij nog liep. Hij had er zelf geen enkele verklaring voor waarom hij dit gedaan had. Hij had ook niet de speciale opzet de doeken te gaan verkopen, zijn gedachten zweefden nog tussen verkoop of bewaren in eigen bezit. De oudste rechter, mr. De Haseth Möller, had wél een verklaring voor de diefstal en hij liet duidelijk merken weinig te geloven van die „impuls”. Hij merkte op dat de man wel bijzonder hardleers was met kunstdiefstallen in Italië en Oostenrijk en zware straffen in het verleden daar. Door de genomen maatregelen, met een groot aantal borden aangegeven, werd het wegverkeer toch nog voor enkele moeilijkheden geplaatst. Het kruispunt Stratingplantsoen Pontweg Grote Hout- of Koningsweg kende tot voor enkele dagen voorrang voor verkeer van en naar de Pontweg. Om eventuele ongelukken te voorkomen had de politie donderdagmorgen vroeg al op dit punt een „uitkijkpost”, die op afstand de gang van zaken in de gaten hield, omdat de weggebruikers welke dagelijks dit punt passeren wellicht uit gewoonte geen aandacht zouden besteden aan de gewij zigde situatie als voorrangsweg. De lange rij van fietsers en bromfietsers, die zo wel van de pont als van het Strating plantsoen en Duinvlietstraat af het kruispunt passeerden zagen de aandui dingen „voorrangsweg nadert” noga) over het hoofd. Meer oplettende automobilisten hiel den hiermede gelukkig rekening zodat er geen ongelukken ontstonden. Toch wa ren er vrachtautorijders die zich aan de vernieuwde situatié weinig gelegen lie ten liggen. Om acht uur reed onder andere een met melkbussen beladen vrachtauto ondanks de duidelijk waar- ■i ‘G aoiw Hü^-:

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9