Grote Vrijheid Hoge Rente 1000.- per maand vrij opneembaar. Schaefers loterij had niet zo veel effect Forse daling van champagne-export donderdag 25 september opent Tromp kaas zijn geheel verbouwde winkeltje in Santpoort-z. 6% voor oktober 1975. 1 Dynamische Frans Molenaar met beeldschone collectie SOB Minister van financiën Healey: „Geen reflatie van economie” evoluon BankMees Hope nv NEDERLAND EXPORTMARKT Nr. 9 Onderzoek Elseviers Weekblad: *3? 2 4 WOENSDAG SEPTEMBER VARIA 1975 17 16 Haarlem, Houtplein 8, tel. 023 - 31 59 50. ten AUBERGE DE overzichtelijk neer gezet. Ook het vers assortiment is gaan samen in de Obligatierente-rekening van Bank Mees Hope ft DE SCHEPPINGSDRANG VAN de Amsterdamse couturier Frans Molenaar lijkt thans niet meer te stuiten. Dat hij met veel succes uniformen voor het bedrijfsleven en fanfarekorpsen ontwierp wist u al en over het feit dat hij de outfit voor de deelnemers aan de Olympische Spelen verzorgt kon ik u eveneens berichten. Edoch, vóór de presentatie van zijn cou ture collectie voor de herfst en winter liet Frans losjesweg we- Zwart matelassé combinatie voor hem en haar, eveneens uit herfst- en win ter couture collectie van Frans Mole naar. belangrijk uitgebreid. Een keur van aantrekkelijke aan biedingen staat u te -wachten. Iedere klant krijgt een origineel kaasbijltje van 2,95 voor 99 ct.’ Tromp heeft nu maar liefst 180 soorten binnen- en buitenlandse kaas op de plank! Gezellig en - Tromp kaas specialiteit UILENBOOM” I (ADVERTENTIE) iiiïSïïï EIN 5 (Van onze redactie economie) (ADVERTENTIE) ft van de inflatiebestrijding vormt. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) lO onder redactie van Bé ter Maat zul- it bij iten- lisch iient door een illen Bloemendaalsestrw. 138b Santpoort-Z. (023) 375398 de aanbiedingen gelden óók voor de Cronjéstraat 87, Haarlem (u weet wel, naast de brandweer) (Van onze redacteur in Londen, Rudolf Bakker) LONDEN De Engelse premier Wilson zou vandaag maatregelen bekend maken die ten doel hebben MAAR DAN NU, BESTE lezeressen, schakelen wij terug van de toekomst naar de realiteit van vandaag en dat betekent voor u de couture collectie van Molenaar. Het zal u bekend zijn, Robe-manteau van wollen tweed met vosgarnering uit de haute couture col lectie van Frans Molenaar. Informeer ook eens bij NS naar de speciale tarieven Da's nog verbazingwekkend voordelig ook! Hoewel ministers dit nooit zullen toe geven - zo schrijft The Guardian - is een logica nu eenmaal dat een hoog BIJ AL DIT UITGESPROKEN vrou welijks huppelde echter ook nog iets mannelijks mee. Bob Molenaar had namelijk voor een uitstekende collectie herenkleding zorggedragen, die door Willem Nijholt even uitstekend werd 'X-:. CBBMHj tn IP 3 u. gen- i de i. e.d. sr G. ïelst Opzegtermijn 3 maanden. Voor aankoop van effekten en onroerend goed totale saldo vrij beschikbaar. Zonder retourrente. *1I> In de eerste helft van dit jaar voerde Frankrijk ruim 117.000 flessen champag ne uit naar Nederland vergeleken met circa 140.000 flessen in januari-juni vo rig jaar. Hiermee heeft Nederland zich weten te handhaven op de negende plaats in de ranglijst van champagne- importerende landen. DE ROBE-MANTEAUX vervaardig de Molenaar van effen dubbele crêpe, maar eveneens van verrukkelijke tweeds en soms wordt eronder nog wat met zijden japonnen gestoeid. Van heerlijk soepele stoffen zag ik voor u fijne mantels, veelal met wijduitlo- pende mouwen. Hier en daar waren ze voorzien van een hooggeplaatste rug- ceintuur of een tunnelceintuur die meteen de ruimte van de rugpartij mooi verdeelde. Heel bijzonder vond ik een complet bestaande uit een blau we mantel, waaronder een zwart met blauw geruite rok en een blauwe hes. wijten aan de exportdaling, want in Frankrijk steeg de consumptie van champagne met ruim twaalf percent tot ruim 34,1 miljoen flessen. getoond. Waar gehuppeld kon worden deed Willem dat met veel verve en wel in een vlot gesneden, hooggesloten costuum met coltrui. Stemmiger bracht hij evenwel een bijzonder slank gesneden zwarte jas met hoge split achter en de mooie flannel costuums met recht gesneden vesten. De ge broeders Molenaar presenteren in hun i nieuwe collecties gewoon teveel om het in één journaal te kunnen stoppen. Fijn, chic, modieus en wat je nog maar meer zou kunnen bedenken is het allemaal wel; het belangrijkste weet u nu toch. En anders gaat u zelf eens kijken! In deze periode vonden in totaal 43 miljoen flessen hun weg naar champag- neliefhebbers in Frankrijk zelf en in de rest van de wereld, 5,6 percent minder dan verleden jaar. Deze vermindering van de totale omzet is uitsluitend te Het rentepercentage is gekoppeld aan het rendement van de laatste uitgegeven drie staatsleningen en is dus variabel. De rente wordt elke maand van te voren vastgesteld. dat Frans grote voorkeur heeft voor zwart en wit, maar nu was er ook veel grijs te bekennen. Verrassend, doch vooral stralend was het rood, blauw, geel, groen en turquoise dat hij er tus sendoor strooide. Opvallend waren verder de hoge, ranke belijningen, die vooral voortreffelijk tot hun recht kwamen bij de zeer slank gesneden pantalons in combinatie met de al even slank gesneden jassen. Over rompelend vond ik de rode en blauwe ensembles bestaande uit pantalon met 7/8 mantel; blouses en interieurs wa ren dan respectievelijk uitgevoerd in rood-witte en blauw-witte streep. Het geheel werd bekroond door een kleine baret. kregen, zou 73 percent het onderhoud toch geheel of gedeeltelijk hebben laten doorgaan. Meer dan de helft van hen (56 percent) liet het werk bovendien toch door een erkende aannemer of schilder - een van de eisen om subsidie te krijgen - uitvoeren. De mogelijkheid om voor het onder houd subsidie te verkrijgen, is slechts in geringe mate aanleiding geweest om het onderhoudswerk naar een later tijdstip te verschuiven (bij 5 percent van de ondervraagden die subsidie kregen, en bij 13 percent van de minder gelukki gen). Een belangrijk deel (26 percent) van hen die subsidie ontvingen, is eerder dan in de bedoeling lag met onderhoud begonnen. Van de niet-gesubsidieerden was dat 12 percent. EPERNAY. Het buitenland toont op het ogenblik niet erg veel belangstel ling voor champagne, zo blijkt uit gege vens van het Comité Interprofessionel du Vin de Champagne in Epernay. In de eerste zes maanden van dit jaar werden 8,9 miljoen flessen champagne uitge voerd, ruim 41 percent minder dan in het eerste halfjaar van 1974. J! I Z Het Evoluon is niet ver. Want het ligt in Eindhoven. Direkt aan de rondweg in Eindhoven. Geopend: maandag t/m vrijdag van 9.30 - 17.30 uur; zaterdag van 10.00 - 17.00 uur; op zon- en feestdagen van 12.00 - 17.00 uur; 1e Kerstdag en Nieuwjaarsdag gesloten. Entree: 3.50 p.p. Voor kinderen tot 12 j. en 65+-ers: 2.50. In de hoogste ranglijstregionen van de exportranglijst traden echter opvallende verschuivingen op. Vorig jaar was Enge land nog de belangrijkste exportmarkt voor champagne (3,6 miljoen flessen in het eerste halfjaar van 1974), gevolgd door Italië (2,4 miljoen flessen) en de Verenigde Staten (1,63 miljoen flessen) en België (1,62 miljoen flessen). Dit jaar zijn onze zuiderburen opge rukt naar de eerste plaats onder de champagnedrinkende buitenlanders. Bel gië importeerde in dë eerste zes maan den bijna 1,68 miljoen flessen met dez« edele Franse wijn (een lichte stijging ten opzichte van 1974). Engeland, dat met ruim 1 miljoen flessen zo’n 70 percent minder champag ne importeerde dan vorig jaar, moet nu genoegen nemen met de tweede in plaats van de eerste plaats. Duitsland bijna 879.000 flessen is thans de op twee na belangrijkste afnemer van champagne (vorig jaar nog op de zeven de plaats). De nummers twee en drie van vorig jaar (Italië en de VS) moeten nu genoegen nemen met respectievelijk de vijfde en vierde plaats. gezocht moet worden naar onderdak voor nieuwe industriële investeringen. Daar staan dan straks de machines klaar om op volle kracht te gaan draaien als werkloosheidscijfer een essentieel aspect Dagje uit met de kinderen? rij eens naar de 40 geniale vierkante ra millimeter. f ten, dat hij het komende voorjaar ook tricot en leren kleding voor man en vrouw, kinderkleding, herenconfectie, overhemden, stropdassen, brillen, kaarsen(!) en parfums op de modemarkt gaat brengen. En of dat alles nog niet genoeg is, kreeg hij dezer dagen ook nog even de opdracht om nieuwe toga’s voor de Erasmus universiteit in Rotterdam te creëren. Cocktailjurk met plissé garnering uit gevoerd in gestreept goudlamé. het land uit zijn dieptepunt zal zijn opgericht en in de wolken van een nieuwe „boom-periode” zal wandelen. Bovendien legt de regering de nadruk op meer industriële training voor jonge mensen en extra faciliteiten voor indus trieën die in moeilijkheden zijn geraakt en bereid zijn de sprong naar een verre gaande modernisering te maken. De minister voor financiën Healey zou laten weten dat de komende anti-werk- loosheidsmaatregelen geen directe re- flatie van de economie betekenen. „Daarvoor is het te vroeg”, aldus de minister. Uit de laatste cijfers van de OECD blijkt dat Groot-Brittannië nog steeds het hoogste inflatiecijfer heeft in de geïndustrialiseerde wereld. Het beloopt op het ogenblik 26,3 percent, tegen - volgens de OECD - 10 percent in Neder land. De Britten zullen moeten leren begrij pen dat de regering niet tegelijk de infla tie en de werkloosheid kan bestrijden, een wijsheid die niet van vandaag of giste ren is. Men mag zelfs aannemen dat de Brit se regering uitgaat van de werkbasis dat het hoge werkloosheidscijfer essentieel is voor het succes van de maatregelen die moeten verhinderen dat loontrekkers op alle niveau’s voortaan meer dan zes pond in de week in salaris omhoog gaan. Nieuwe maatregelen tegen de werkloosheid in Engeland de snel stijgende werkloosheid in te dammen. Op het ogenblik zijn er al meer dan 1,3 miljoen werklozen in het Verenigd Koninkrijk. Hoewel het kabinet kennelijk al plan nen aan het beramen was, werd de show toch gestolen door de vakbondswereld. Het was Jack Jones, de leider van de machtige bond van transportarbeiders, die eind vorige week van de regering ingrijpende maatregelen eiste om de werkloosheid tegen te gaan. De dag daarop beloofde het Labour-kabinet al om snel te zullen handelen. Vandaag zouden de maatregelen er zijn. Ze komen aan de vooravond van het jaarlijkse Labourpartijcongres in Black pool, dat van 29 september tot 3 oktober gehouden wordt. Het was juist met het oog op dit congres dat vakbondsleider Jones had gezegd dat het kabinet zijn volgelingen in Blackpool niet onder de ogen zou kunnen komen, als het niet eerst iets tegen de werkloosheid had ondernomen. Premier Wilson heeft gisteren ver klaard dat het geen zin heeft maatregelen af te kondigen die alleen maar op korte termijn helpen. In de eerste plaats moet er ferm worden geïnvesteerd, in feite hadden de nieuwe investeringsplannen nu al voltooid dienen te zijn, aldus de premier. Hij voegde er - zoals iedere herfst - aan toe dat de komende winter een harde winter voor de Britten zal worden. De eerste minister onthulde al dat er MATELASSÉ LEVERDE ZEER sportieve outfits op. Voor après-ski zag ik hiervan erg leuke voorbeelden, zoals een lange pantalon met over- slagrok en wijd jasje met zeer wijde 3/4 mouwen. Onder het jasje werd dan een in ribbel gebreide trui met lange en zeker zo wijde mouwen ge dragen. Dit soort jumpers doken trou wens meer in de collectie op. VOOR DE AVOND CREËERDE Frans Molenaar waarlijk prachtige combinaties van Thai-zijde, bestaande uit zeer slanke pantalons met lange slank gesneden mantels, die met drie koordjes worden gesloten: beeldschoon! Kaftans en tentjurken van Thai-zijde in uitbundige kleuren werden nog ver levendigd me( veren boa’s in dezelfde tinten. De bruid die door onze vriend Frans ten tonele werd gevoerd was adembenemend mooi gekleed in witte organza bloemen. van ouds - Telefoon 023 - 37 67 41 Binnenkort terug met FONDUE-SPECIALITEITEN (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. De 80 miljoen gulden die staatssecretaris Schaefer van Volks huisvesting afgelopen zomer beschikbaar stelde voor het onderhoud van eigen woningen, heeft weinig effect gehad op de werkgelegenheid. Dit blijkt uit een deze week in Elseviers Weekblad gepu bliceerde enquête. De subsidie was be doeld om de werkgelegenheid te bevor deren. Zo’n 160.000 bezitters van een eigen woning dienden een aanvraag in 40.000 kregen subsidie. Uit de enquête blijkt dat 90 percent van de ondervraagden die subsidie kre gen, het onderhoud ook zonder deze financiële meevaller zouden hebben la ten doen. Van degenen die geen subsidie x En de gehoorzame elektronen. En de camera die vA je achterna zit. En wat-doen-we-met-onze-wereld- I' flipperspel. En de elektronen-knikkerbak. En de sprekende Il I kikker. En vijfhonderdachtentachtig andere open-mond- 1 /verbazingen. Allemaal in het Evoluon Sn Eindhoven. o

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 17