TIJDENS HULDIGING BIJ TOVADO Districtsbestuiirder hekelde KAMER VAN KOOPHANDEL PLEIT VOOR VIJFDE BAAN Berendsen BV Test eerst de VW-Scinocco op z'n felheid (daarna vertellen wij u hoe praktisch en zuinig hij is) discriminatie kampioenen Praktische loden jas Heemsconcert met gemengd koor en solisten rs. Jgen. Industriebond NVV WJI br» SEPTEMBER 1975 F Automobielbedrijf Zeeweg 5 IJmuiden Tel. 02550 - 15544 leine tzout ck >ter/ ncn adres: >rdig, ck hun blazer el even krijg alazer /o wol jtfNDERDAG 25 10-- Fortex kollektie - ’n wereld in mode ry rol/ ek- irijs, me. k art of en tiksels. 65. t)i- broek evira. :ken, I, (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM/HOOFDDORP Op verschillende fronten is woensdag weer gestreden voor de belangen van de luchthaven Schiphol. Op ver schillende fronten leverden de tegenstanders van een groeiend Schiphol tegenspel. In het provinciehuis te Haarlem trad de heer Douwes Dekker van de luchthaven en de Kamer van Koophandel in het krijt voor een vijfde baan, tijdens de vergadering van de statencommissie voor de ge luidshinder. In Hoofddorp plaatste de heer Kagen aar, hoofd commerciële en juridische zaken van de NV Luchthaven Schiphol enige kritische kant tekeningen bij het ontwerp-bestemmingsplan Schiphol ten overstaan van de gemeenteraadscommissie voor de planologie. Hij kreeg steun van Tile- nius Kruithof van de Kamer van Koophandel van Haarlem. „Triest” Vijfde baan Planologie g Luchthaven voelt zich belemmerd door (Van een onzer verslaggeefsters) ontwerp - bestemmingsplan voor Schiphol ver- 4106 Alles goed en wel, meende wethouder EEN HEEL JAAR GARANTIE, ONGEACHT HET AANTAL KILOMETERS EEN HEEL JAAR GARANTIE, ONGEACHT 4^*1 Umuiden - Kennemerlaan 61 0537 FORTEX De heer Douwes Dekker stelde daar tegenover dat men „sportief” moest zijn en ook moest erkennen dat de hinder op sommige plaatsen (bijvoorbeeld Osdorp) was verminderd. De heer De Boer vond echter dat het niet relevant was daarop te wijzen wanneer op andere plaatsen nog sprake was van een toename van de geluidshinder. door eisen aan de geluidsproductie van vliegtuigen te stellen. 0 De heer Kagenaar was van mening dat het bestemmingsplan Schiphol een toekomstig doelmatig gebruik van de luchthaven in de weg stond. Verschillen de in het bestemmingsplan vastgelegde bouwhoogten waren naar zijn mening niet in overeenstemming met de werke lijkheid van dit moment. De voorzitter, de heer G. F. Zandstra, bracht in zijn speech onder meer naar voren dat de gemeente Heemskerk op dracht heeft gegeven om de mogelijkhe den voor een tweede sporthal te onder zoeken. Hij reikte hierna de bekers en andere versierselen uit aan de kampioe nen. Dat waren dit jaar Henk Dekker jr., nationaal kampioen heren jeugd, Re né Lagrand, tweede plaats heren jeugd, Leon Schelvis tweede plaats heren, Joh- ny van Lieshout derde plaats en de herenploeg die nationaal kampioen werd bij de verenigingskampioenschappen van de NKGB. Deze ploeg bestond uit Leon HEEMSKERK. De Turn- en Ont- spanningssport Vereniging Aanhouden Doet Overwinnen heeft gisteravond in De Vrijburcht haar kampioenen en lan delijk hoogstgeplaatsten van het seizoen 1974-1975 gehuldigd. BEVERWIJK. In het gebouw Wij- kerbaan aan het Kennedyplein komt donderdagavond 25 september de Indus triebond NVV bijeen om het voorstel met betrekking tot de federatie NVV- NKV te bespreken. De ledenvergadering begint om 20 uur. ring van het aantal woningen met ge luidshinder dan een gedraaide vierde baan. Volkswagen, gewoon even rekenen: Q De Scirocco is voordelig in onderhoud. 1 keer per 7.500 km olie verversen, i 1 keer per 15.000 km een I service-beurt met Computer- Diagnose. Waterafstotende lodenjas met veel zakken f 169,— De heer Douwes Dekker wees er op dat in Japan, Duitsland en de Verenigde Staten scherpe eisen aan de geluidspro- duktie door vliegtuigen worden gesteld. De rest van de wereld, ook Nederland, blijft wat dat betreft achter. En die achterstand wilde hij de rijksoverheid toch wel verwijten. Het concert wordt geopend door een koperkwartet, gevormd uit leden van St. Caecilia. ling van bedrijven belemmerd. Hij vond dat een onjuist uitgangspunt bij het maken van een bestemmingsplan. Houtsma, Amsterdam wil wel profiteren van de lusten, maar niet opdraaien voor de lasten. De wethouder vond dat Am sterdam best af zou kunnen stappen van de plannen om op het nu al jaren grotendeels braakliggende industrieter rein in het westelijk havengebied groot schalige bedrijven te vestigen. De moge lijkheid zou er moeten zijn, om ook klein-schalige bedrijven die op Schiphol niet meer uit de voeten kunnen, te vestigen in het havengebied. Een pro bleem daarbij was overigens wel dat Schiphol en het havengebied twee schillende douane-gebieden zijn. De wethouder wees op het gevaar dat er ontwikkelingen op gang zouden kun nen komen, die achteraf wellicht onge wenst zouden blijken maar die men dan niet meer in de hand zou kunnen heb ben. Dat zou kunnen gebeuren wanneer in het bestemmingsplan te veel ruimte zou worden gelaten. Eerder op de dag pleitte de heer Douwes Dekker voor een vijfde baan voor Schiphol. Deze baan zou de ge luidshinder niet vermeerderen. Het te gendeel was naar zijn mening het geval. De aanleg van de vijfde baan liet de algemene en Joodse begraafplaats bo vendien ongemoeid. Een gedraaide vierde baan zou ongeveer 150 miljoen gulden, kosten. Tijdens de aanleg ervan kan de Zwanenburgbaan niet worden gebruikt. Bijgevolg zouden Badhoevedorp en Bui- tenveldert meer hinder ondervinden. Een vijfde baan gaf een grotere verminde- Bezwaar had de woordvoerder van de luchthavenonderneming, tegen de agrari sche bestemming van een stuk grond, zuidelijk van de bestaande stationsbe- bouwing Schiphol. Deze bestemming vormde een belemmering voor de uit voering van plannen, om in de toekomst de ruimte voor vrachtafhandelingsactivi- teiten uit te breiden. Daar de helft van het vrachtvervoer door passagiersvliegtuigen wordt meege nomen, was een ruimte voor de afhan deling van vracht in de buurt van het passagiers-station nodig. Een station voor vracht verweg, elders op de lucht haven zou niet doelmatig zijn. De hui dige stationscapaciteit op Schiphol laat nog groei toe van het passagiersverkeer. Omdat met deze groei ook het aanbod af te handelen vracht zou toenemen, was uitbreiding van de vrachtstations-capaci- teit (in de buurt van de gebouwen voor personenvervoer) een noodzaak. Het ont werp-bestemmingsplan liet echter, naar de mening van de woordvoerder van de Luchthaven NV, een capaciteitsuitbrei ding voor de vrachtafhandeling op die plaats niet toe. Daarom vroeg hij om aanpassing van het bestemmingsplan. Hij wilde daarvoor desnoods een drie hoek grond ten westen van Rijksweg 4 (tussen de Zwanenburgbaan en de Rijks weg) wel inruilen. Dat lapje grond leen de zich toch uitermate moeilijk voor bebouwing en kon daarom net zo goed een agrarische bestemming krijgen. Op een vraag van het raadslid Lanser Omgekeerd zou uitbreiding van vracht- capaciteit op Schiphol niet in de hand zou werken, dat de beslissing over de twêede nationale luchthaven (waar de heer Lanser zich een voorstander van verklaarde) langer zou uitblijven, ant woordde de heer Kager, dat deze beslis sing op een ander niveau werd genomen. Maar het duurt nog zeker tien jaar, eer die tweede nationale luchthaven dienst kan gaan doen. Intussen moet Schiphol allang uit de voeten kunnen door uit breiding, aldus de woordvoerder van de luchthaven. De heer Douwes Dekker had graag deze „correcties” aangebracht gezien in de notulen van de commissievergadering van 15 mei. Gedeputeerde IJff had ech ter bezwaar tegen deze term „correc ties”. In de opmerkingen van de heer Douwes Dekker zit duidelijk een waar- de-oordeel, het gaat hiet niet om „cor recties” maar om „kanttekeningen”, zo betoogde de gedeputeerde. De Kamer van Koophandel vreesde dat door de bepalingen van het bestem mingsplan bepaalde nood zake lijke voor zieningen zouden moeten uitblijven. Dat zou tot een ommekeer in de ontwikke ling van Schiphol kunnen leiden, en dat zou gevolgen kunnen hebben voor een gebied dat veel groter was dan alleen Schiphol en direkte omgeving. De woordvoerder van de Kamer van Koop handel vond dat groei van de werkgele genheid op Schiphol de vermindering van de werkgelegenheid in Amsterdam kon compenseren. puur sportieve auto óók een volwassen auto voor alledag kan zijn. Een grote achterdeur en wegklapbare achterbank maken plaats voor veel bagage. En z’n VW-zuinigheid houdt ook de ruimte in uw budget op peil. Welke sport- coupé rijdt (bij 100 km/u constant) 1 .-15 Wanneer komt eens testen? Uitgevoerd worden onder meer Psalm 150 van César Franck en enkele „Liebes- liederwalzer” van Joh. Brahms. De pianisten zullen vierhandig een sonate van Mozart en een geestige sona te van Paulenc uitvoeren. Mevrouw Leendertz speelt bovendien enkele inter mezzi van Brahms. HEEMSKERK. Ter opening van het seizoen presenteert de werkgroep muziek vrijdag 26 september een Heemsconcert in de hervormde kerk met medewerking van het RK Gemengd Koor onder leiding van Frans Kocx, het pianistenechtpaar Piet en Petra Leen dertz, een koperkwartet en twee docen ten van de muziekschool op dwarsfluit en orgel. Omgekeerd zou uitbreiding van vrach- afhandelingscapaciteit dicht bij de pas- sagiersstationgebouwen niet leiden tot de noodzaak een vijfde baan aan te leggen. De heer Cnossen (CDA) informeerde daarnaar. Hij vroeg zich af, of een vijfde baan nodig zou worden om de exploitatie van de vrachtafhandelings- tuimte mogelijk te maken. De ruimte Was echter geheel voor exploitatie vat baar bij handhaving van het vier-banen- stelsel, aldus de luchthavenvertegen woordiger. De Schiphol-woordvoerder verklaarde tenslotte nog dat wellicht een tweede stationsgebouw gebouwd zou worden, wanneer de luchthaven in heel het be- stemmingsplan-gebie^i de vrije hand ge had zout hebben. Nu kan dat niet, omdat te grond waarop men dat gebouw had Macht een agrarische bestemming heeft. De heer Tilenius Kruithof ondersteun de de argumenten van de Luchthaven ttatnens de Kamer van Koophandel. Hij Was van mening dat het bestemmings plan te zeer de bestaande situatie vast- tegde. Daardoor werd de vrije ontwikke- Met betrekking tot het rapport la- waaibelasting rondom Schiphol in 1974 tenslotte merkte de heer De Boer op dat de lawaaibelasting in Aalsmeer en Zwa nenburg niet was verminderd en in Leimuiden zelf was toegenomen. Hij vond het dan ook triest dat het rapport van de Luchthaven zelf een geest van tevredenheid ademde. Rij in een VW-Scirocco en u ontdekt meteen dot-ie even fel is als-ie er uit ziet. In 11 seconden jaagt de 85 DIN-pk motor hem van stilstand naar 100 km/u. Z'n top/kruissnelheid is 175 km/u. En wat laat een Scirocco zich ontspannen rij den Maar terug van uw proefrit krijgt u nog een verrassing. Dan laten we u zien, dat een hij met de gedachte dat het toch moge lijk moet zijn voor de grootste vereni ging van Heemskerk om een damesploeg van enig kaliber op te leveren. De jaar verslagen van secretaris en penning meester, alsmede de begroting leverden geen problemen op. Besloten werd de contributie te verhogen van 48 tot 54 voor jeugdleden en voor de senio ren van 75 tot f 84. Bij de bestuurs verkiezing was aftredend en niet her kiesbaar mevr. M. Beent jes-Schermer. Zij heeft aan het begin van dit jaar de ledenadministratie op zich genomen. De voorzitter dankte haar voor de zeven jaren die zij als bestuurslid heeft deel genomen aan het organiseren van de vele activiteiten. Aftredend en wel her kiesbaar waren mevr. A. M. H. de Bont- Zoles en de heer G. F. Zoetmulder. Zij beiden werden herkozen. Het bestuur zal in de toekomst uit negen personen be staan en in samenwerking met de jeugd commissie het verenigingsleven besturen. Schelvis, Marius Dekker, René Lagrand, Cor Molenaar en Wim Kuys. Namens het district Haarlem van de KNGB voerde de heer A. te Meij het woord. Hij was verheugd wederom naar Heems kerk te moeten komen om de huldiging van kampioenen bij te wonen. „Dat is een teken dat het de vereniging goed gaat”. Verder hoopte hij dat aan de discriminatie tussen de twee bonden in Nederland snel een einde zal komen, opdat ook de kampioenen van de NKGB en daarbij dacht hij speciaal aan Henk Dekker jr. naar internationale wedstrijden kunnen worden utgezonden. De heer J. J. Visscher feliciteerde de kampioenen namens de Gemeenschaps raad Heemskerk. In aansluiting op deze huldiging volg de de algemene ledenvergadering. Voor zitter G. F. Zandstra was blij dat de terugval van het ledental eindelijk tot stilstand is gebracht. TOVADO telt mo menteel ruim 1700 leden. Verder speelde De heer IJff wees er op, dat naast de geluidshinder-bezwaren tegen (uitbrei ding van) Schiphol de planologische be zwaren niet vergeten mogen worden. De planologische overwegingen spelen nog altijd verreweg de belangrijkste ról ïri de beoordeling van de Schipholproble- matiek. De gedeputeerde bleef om die reden dan ook de voorkeur geven aan een gedraaide vierde baan boven een „pseudo-vijf de” baan. Het PvdA-statenlid De Boer vreesde, dat de „pseudo-vijfde” baan stiekum toch tot een vijf-banenstelsel zou leiden. De capaciteitsuitbreiding zou daarmee een feit zijn. De heer De Boer stond sceptisch tegenover „optimistische” voor spellingen, dat de politiek invloed zou kunnen uitoefenen op de geluidshinder F. Zandstra feliciteerde Henk Dekker jr. met zijn nationaal kam pioenschap. Geheel rechts de trainer van de succesvolle heren, de heer H. Dekker- (Van onze medewerker) Van de Volksmuziekschool werken naast het echtpaar Leendertz ook de jonge docenten Kees Nunnink en Joost Doodeman aan het programma mee op dwarsfluit en orgel. De kaarten voor dit concert worden aan de kerk verkocht. Voorzitter G. V.®.. ui

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11