ZEGE SCHOEN/NEDERLOF SPEELSCHEMA WK VOETBAL ’78 ONGEWIJZIGD Transol verrassend de mindere van Kinzo BUITONI IN EIGEN HUIS DOOR JANBROERS’ SPERRY GEKLOPT Twee man het veld uit bij Progress-TYBB SPORT?»» Klaassen leidt ROEMEEN KOMT HVS VERSTERKEN Biljartfinale Bridgestrijd spannend Van Bracht won Landelijk volleybal van start o I REMi 'll DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1975 SPORT 26 Zwakke stee eral, J PASAR MALAM ALKMAAR „DE STOETERIJ VAN DE UILENBOOM” I (Van onze wielermedewerker) FIFA: Spanje in reserve (Van onze basketbalmedewerker) Kees Akerboom (midden) in duel met voormalige teamgenoot Emile Hagens. (ADVERTENTIE) af aan (Van een medewerker) (Van onze biljartmedewerker) (Van onze volleybalmedewerker) (Van onze bridgemedewerker) (ADVERTENTIE) Geldermans stond punt debutant Club 12 op 27 en 28 september a.s. in de Veilinghallen. Geopend vanaf 12.00 uur. IJMOND/HAARLEM De eerste zitting van de parencompetitie district Kenne- merland van de Nederlandse Bridge Bond kenmerkte zich in de hoofdklasse door de spannende strijd die er geleverd werd om de bovenste plaats van de ranglijst te be zetten. Tabbers-Porck en Reinders-Schrama eindigden gelijk met 224 punten. Pal daar achter komt het IJmuidense koppel Van den Berg-Wonink (221). Hugo Harrewijn dat via vlot lopende breaks al vier keer eerder had gedaan. Joao Havelange: eindtoernooi nog altijd in Argentinië. Jan Janbroers: „We wisten dat dit duo de motor van de ploeg vormt. We heb ben de afgelopen week onze training speciaal afgestemd op de uitschakeling van dit tweetal.” Juist in de belangrijke slotminuten bleek het „sloperswerk” van Theo Kropman en Ton Boot zijn uitwer king niet te missen. In een laatste po ging het gat te dichten kregen Ombre en Hagens ieder kansen het evenwicht te herstellen. Maar zelfs vanuit vrije posi tie bleven de noodzakelijke treffers uit. Indien noodzakelijk zal Havelange het FIFA-bestuur vragen de regel dat ook tijdens de wedstrijdenreeks van 1974 in West-Duitsland is gevolgd. De zestien landen die zich plaatsen voor de eindronden worden in vier groe pen van vier ploegen ingedeeld. In de groepen wordt een halve competitie gespeeld. klas D: GBO SportM. Techniek 1-3. Res. tweede klas B: Barricade B. 2Sihi FC 2 0-0, Verhorst B 2Molenaar 2 3-5. en met De nummers een en twee van elke groep gaan over naar de tweede fina leronde. De acht landen worden nu in twee poules ingedeeld. Opnieuw wordt een halve competitie verwerkt. De groepswinnaars komen uit in de eindstrijd, de nummers twee spelen om de derde en vierde plaats. Duidelijk toonde deze wedstrijd ook de zwakke stee in de Haarlemse ploeg aan. Voor de werkelijk moeilijke wed strijden beschikt Tom Quinn over een te smalle basis. De veelal jeugdige, maar nog onervaren wissels van Buitoni ko men op de beslissende momenten net de routine te kort, die nodig is om de moeilijkheden het hoofd te bieden. Dat Buitoni niet het volle rendement uit de vlotte opening heeft gehaald kwam niet alleen omdat de guards het aanvallend lieten afweten, maar ook omdat vooral Steven Bravard (14-16) zich in de Bos sche aanval geducht roerde. Hij was het die zijn ploeg over het dode punt in de beginfase heenhaalde. Bravard namelijk trof voor de eerste keer de roos toen C. Ruitenberg van BC Suisse heeft zich in de voorwedstrijden nationaal ex tra libre klein (moyenne 11 tot 25) geplaatst voor de Nederlandse kampi oenschappen. Hij speelde zijn beste par tij tegen G. Karman in slechts zes beurten maakte hij de 350 caramboles vol. (slotserie 171). HAARLEM. Van 29 september tot en met 5 oktober wordt in cafe „Kenne- merland” de finale gehouden om het districtskampioenschap 4de klasse libre klein. Voor deze eindstrijd wisten zich te plaatsen: L. Webster (Haarlem-Oost), R. Kaestner (HBS), C. Peperkorn. (Ado), B. Guldemond (IVO), A. Rooyers (Hof van Holland), H. Poeder (Onder-Ons), D. v. Son (Heemstede), L. Dietvorst (DES). HAARLEM. In de sleutelwedstrjjd tussen Buitoni en Sperry Remington heeft Jan Janbroers de Bossche coach voor het eerst na zijn vertrek uit Haarlem nu twee jaar geleden de Kennemer Sporthal weer eens zegevierend kunnen ver laten. De uiteindelijke 7578 overwinning kwam de gasten toe, omdat vooral in de slotfase van dit interessante duel Sperry Remington de kracht bezat het spel te con- troleren. Voor Buitoni moet deze nederlaag na de goede opening toch wel lichtelijk een teleurstelling zijn geweest. Standen (eerste tien): Hoofdklasse: Tabbers-Porck 224, Reinders-Schrama 224, Van den Berg-Wonink 221, De By-Jongbloed 216, fam. Zwager 212, Van Bakkum-Van Kesterem 200, Kaspers-Swier 192, Van Frank-Goudsmit 190, fam. Bink 190, fam. Ten Have 189. Eerste klasse: Heugens-Nieuwenhuizen 436, fam. Groot 435, Groen-Witte brood 427, Andela-Bode 424, fam. Huisman 390, Kapteyn-Van der Zee 387, Opzee- land-Stekelenburg 387, Mok-Koopman 387, Van Berkel-Kruyff 386, Kappels-Postma 385. Tweede klasse: Bronkhorst-Schwerdt 280, Niedenzu-Scholten 256, Oei-Went 256, Blomvliet-Mollink 251, Blomvliet-Mollink 248, Hafkenscheidt-Kramer 248, Fictoor- Leereveld 243, De Leeuw-Warmenhoven 242, De Graaf-Roos 237, Muhlhaus-Roosies 237. De komst van de Roemeen Nicolai is waarschijnlijk, hij zal ook de training van HVS op zich gaan nemen. HVS 2 start in dezelfde formatie als vorig jaar die ongeslagen kampioen van de district- klasse werd. In dit team zit zoveel routine dat het behoud en zelfs een hoge klassering zeker tot de mogelijkheden behoren. Aktie ’68 1 start tegen Roswell 2 thuis. Voorheen Gaggenau 2 en dat zal meteen een zware krachtmeting worden. Het tweede team ontmoet het derde team van Roswell, een jeugdploeg, die 2 jaar geleden kampioen van Neder land was bij de aspiranten. Iets nieuws is dat de Haarlemse vere nigingen niet meer in de HTS spelen maar in de nieuwe zalen van de Spaarne Scholengemeenschap aan de Zwemmers- laan in Schalkwijk. De wedstrijden be ginnen daar om 14, om 15.30 en om 17 uur. LA PAZ (AFP). In de strijd om de wereldtitel driebanden in het Boliviaan se La Paz heeft Rini van Bracht ook zijn tweede partij gewonnen. De Neder landse titelhouder versloeg de Egypte naar Diab met 60-49. Europees kampioen Raymond Ceulemans won van de Ame rikaan John Bonner met 60-40. een voor twee minuten naar de straf bank. Progress leidde op dat moment met 7-3. In de tweede klasse nam Bronkhorst-Schwerdt (280) geen halve maatregelen. Het heelt kortgeleden de bieddrive van het district Kennemerland gewonnen en gaat nu onvervaard op het kampioenschap af. De damescombinaties Niedenzu-Scholten en Oei-Went (256) delen de tweede plaats. Daar achter komen als vierde en vijfde de Hoofddorp-spelers de dames Blomvliet-Mollink (251) en de heren Blomvliet- Mollink (248). ALKMAAR. Op dc Alkmaarse wie lerbaan werden de laatste „populaires” van dit s eizoen gehouden en daarbij zegevierden Martin Schoen (Nieuwen- dam) en Ruud Nederlof (Oostzaan) in een koppelkoers over 80 ronden. Zij waren een week eerder ook al het snelst geweest. Deze koppelkoers was overigens het enige onderdeel dat doorgang vond, want nadien begon het te regenen en moesten de wedstrijden achter dernymo- toren worden afgelast. o3 rigens te zeggen, dat de Haarlemse guards het niet gemakkelijk hadden. Gezien de moyennes die dit jaar uit zonderlijk dicht op elkaar liggen moet op een zeer felle finale gerekend wor den. Aanvangstijden: maandag, dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdagavond 19.30 uur. Zaterdag, 13.30 uur en zondag de finale-partijen om 13.30 uur. Partij lengte 75 caramboles. Wedstrijdleider P. v. Muyen. we supporters op de Alkmaarse piste, extra prijzen beschikbaar gesteld. De renners hadden daar waardering voor en zorgden dan ook voor een aantrekkelijk koersverloop. Met nog elf ronden sche nen Schoen en Nederlof met een ont snapping hun slag reeds thuis te halen, maar de plaatselijke favorieten Rob Duin en Ger Slot die respectievelijk met Ben van Gelderen en André Aupers reden wisten de vlucht te verijdelen. Sidney Smit en Louis Ruiter deden nog een ultieme poging om met voorsprong te winnen, maar de concurrentie was waakzaam en het draaide uit op een eindsprint tussen vijf koppels. Dat ging Schoen en Nederlof het beste af. RIO DE JANEIRO (Reuter). Joao Havelange. president van de Inter nationale Voetbal Federatie (FIFA), heeft woensdag in Rio de Janeiro verklaard dat het eindtoernooi om het wereldkampioenschap 1978 in Spanje wordt gehouden indien Ar gentinië niet in staat mocht zijn de organisatie daadwerkelijk op zich te nemen. Havelange voegde er aan toe dat er op het moment nog geen plannen bestaan het eindtoernooi niet in Argentinië te houden. Beverwijk. Eerste klas B: Lichthal KI. Zwitserland 2-1; Tweede klas B: AdrichemStrawberry 3-2. Derde klas C: Kolk BoysOud Snacks 1-5. Derde Voorzitter Joop Scholier blijft wat dat betreft echter goede moed houden. HVS is spelverdeler Piet Pijnacker kwijt ge raakt, maar heeft met de nieuwe aan winsten Rob Reigersberg en Gerard Steenbrink de basis duidelijk in de breedte versterkt. Amsterdam tegen Delta Lloyd met slechts acht spelers aantrad, maar des ondanks geen moeite had de Amster dammers de derde achtereenvolgende nederlaag te bezorgen. Ongrijpbaar was weer de Nederlandse Amerikaan Woud- stra (19-14) die de strijd voor de rust al besliste. Punch, dat met 90-97 zegevierde ontmoet zaterdag in Haarlem Buitoni. Voor een grote verrassing zorgde een zich herstellend Kinzo, dat Transol R-Z voor eigen publiek met 74-86 aan de verkeerde kant van de score liet. Overi ge uitslagen: BS LeidenGerard de Lange BC 60-66, Nat. Ned. DonarArke Stars 114-74. De pas gevormde Haarlemse/IJmuidense combinatie Tabbers-Porck heeft al dade lijk laten blijken een serieuze kandidaat te zijn voor de eindzege. De uitstekende vorm waarin dit paar verkeert bleek reeds tijdens het afgelopen weekeinde toen het in het internationale zomertoernooi dat in Scheveningen werd gehouden uit een veld van 328 paren beslag wist te leggen op de zesde plaats. Reinders-Schrama behoorde reeds bij voorbaat tot de favorieten, zodat de prachtige score van 224 nauwelijks op opzien baart. Hekkesluiter is Koch-Van der Werff (149). Het bleef ver beneden de verwachting. Dit paar heeft echter teveel kracht om lang rode lantaarndrager te blijven. In de eerste klasse staat Heugens-Nieuwenhuizen (436) nummer één. Vorig jaar uit de hoofdklasse gedegradeerd voelt het er kennelijk weinig voor daar lang buiten te blijven. Op de tweede plaats staat het echtpaar Groot (435). De sterke klaver-ope- ningen die deze leden van Spel en Vriendschap hanteren leidden tot vele goede eind- contracten waardoor hoog gescoord kon worden. Groen-Wittebrood (427) zijn derde; een combinatie van voortreffelijke spelers die zonder veel moeite de hoofdklasse zal weten te bereiken. M.m.v. Euson, Spooky Sue, Rob de Nijs. Hans Sommer The Som- merset, complete hulatamuré show, pent jak silat demonstraties, exotische modeshows énlekerrrrrr eten! Entree 4,p.p. Kind, to 12 jr. en 65+ers 2, In de sporthal te Heemskerk werd het hoofdklasduel tussen Progress en TYBB drie minuten voor tijd gestaakt, omdat de Yellows niet meer over voldoende mankracht beschikten. Scheidsrechter Doesburg had eerst twee spelers naar de kleedkamer gestuurd en verwees er toen Van Bracht had met de Afrikaan meer moeite dan hij had verwacht. „Di- ab was een lastige tegenstander voor mij. Hij dwong mij min of meer defen sief te spelen. Ik blijf echter optimis tisch”, vertelde de Waal wij ker. Ook Ceulemans raakt geacclimatiseerd in het Zuidamerikaanse land. Een dag voor zijn belangrijke partij tegen titelhouder Ko bayashi had hij weinig moeite met Bon ner. „Kobayashi is in een uitstekende vorm maar ik voel mij sterk genoeg om hem te verslaan”, aldus de Belg- Voor de koppelkoers waren door Lo- dewijk Wetstein, een van de meest trou- Mede door het onopvallende spel van Kees Akerboom (2-4) en het ronduit zwakke spel van Tyronne Marioneaux (9-2) leken de Haarlemmers halverwege de eerste helft op rozen te zitten. In de tweede tien minuten verdween echter de lijn uit het Haarlemse spel en vlak voor de basketverwisseling kon aanvoerder Ton Boot (4-6) zijn ploeg een voordelige 37-38 marge geven. SC Zandvoort er Kennemerland kwa men ook al tot een 1-1 gelijk spel. In de eerste helft was Kennemerland het meest aanvallend en had pech met een schot van Ake Grootveld tegen de paal. Het bleef tot aan de doelwisseling dub bel blank. Gerard v. d. Boogaart opende in de tweede helft de score in het voordeel van SC Zandvoort, waarna Kees Gilissen voor Kennemerland de stand in evenwicht bracht. HFC bleef in de eerste klas A in de running door een 3-0 overwinning op CBS. Het treffen tussen Hubra en BSM vond geen door gang, omdat BSM niet op kwam dagen. Na afloop van het verloren gegane duel was coach Tom Quinn een allesbe halve tevreden man. Uitgerekend in dit duel lieten zijn guards Ombre en Hagens het op het beslissende moment afweten. Vooral Walter Ombre gevreesd om zijn midden-afstand-schoten kon de weg naar de Bossche ring maar nauwe lijks vinden. De eerlijkheid gebiedt ove- VCIJ heeft met Johan Kloos van Ovra nog meer lengte in de ploeg gekregen en dit jaar zijn de verwachtingen daar dan ook hoog gespannen. Zaterdag wordt uitgespeeld tegen DFC in Grootebroek. De grootste verandering onderging OVRA. Opnieuw is trainer Hans van Beekum aangetrokken. Hij was het die destijds Ovra ook van de districtklasse naar de derde en later naar de tweede divisie bracht. De Ovra-ploeg is met jeugd uitgebreid en speelt een bijzonder gevarieerd spel. Ook de coaching heeft Hans van Beekum op zich genomen. Aanstaande zaterdag speelt Ovra uit Duyvenstein 2, het vroegere PVC uit Den Haag. Hillegom. Tweede klas A: Buikx SportSpaarnwoude 3-0. Tweede klas D: Bakker Zn.—Raaphorst 2-5, Bron VankaPaletEnteee 0-0. Derde klas E: BeautyVBHB 5-2, ElsbroekTapijt schuur 4-3. IJMOND-HAARLEM. Aanstaand weekend begint de nationale volleybal- competitie weer volop te draaien. De eredivisie is afgelopen zaterdag al op bescheiden schaal gestart, zonder dat er verrassende resultaten uitkwamen. De aanvang van de eerste, tweede en derde divisie betekent ook weer de start van een aantal Haarlemse verenigingen die op landelijk niveau meedraaien. In de eerste plaats zal Die Raeckse dat vorig jaar met de verjonging van het team zoveel succes had, weer op volle sterkte misschien nog hoger in de eerste divisie gaan meedraien. In Vallette op Malta heeft Sporting Lissa bon met 2-1 gewonnen van Sliema Wanderers Het was het eerste duel voor de eerste ronde van de Uefa-Cup tussen de beide ploegen. Voor de Engelse competitie leed Manches ter United een 1-0 nederlaag tegen Derby, de huidige landskampioen. Manchester City won met 1-0 van Stoke City. Queens Park Hangers heeft de leiding overgenomen vla een beter doelgemlddelde dan United. In het Olympisch kwalificatietoernooi heeft Rusland met 4-0 gewonnen van Noorwe gen. Bulgarije won met 2-0 van Turkije. Merkx werd eerste in een wielerwedstrijd op het Montjuich circuit van Barcelona. Zoe temelk eindigde als tweede en Martins als derde. Het Italiaanse nationale elftal speelt zater dag tegen Finland in de voorronde van het Europees kampioenschap en oefende daarom gisteren tegen de jeugd. De „senioren” zege vierden met 5-0. Het duo René Pijnen-Günther Haritz had na de voorlaatste nacht van de Zesdaagse van Londen nog altijd de leiding. Resultaat van ’n vriendschappelijke voet balwedstrijd Tsjecho-Slowakije-Zwltserland 1-1; voor de Balkanbeker speelden Grieken land en Roemenië met 1-1 gelijk. In de strijd om de Europese beker ver sloeg Hongarije Oostenrijk met 2-1. HAARLEM. Na twee speeldagen van het Vreeburg driebanden-toernooi, dat deze week gehouden wordt, staat de Amsterdammer H. Klaassen aan kop. Tegen zijn stadgenoot H. de Wilde was hij in een grandioze vorm- In de vierde beurt scoorde hij vijf caramboles en liep snel weg. Slechts 49 beurten had hij nodig om de Wilde volledig te declasse ren (moyenne, 1.20). Ook W. Hollander is in vorm, hij won verdiend van Klaas sen in 62 beurten. H. Kuyt verloor in een zeer enerverende partij van B. Bon- nema. Hoofdstraat 238, Santpoort Unieke gelegenheid voor recepties, diners, koude buffetten, fondue- en barbecue-parties. Uw gastheer Jan G. Westerhoven Telefoon 0 23 - 37 67 41 Bij de heren is Aktie ’68-HVS nog steeds niet zeker van de sponsorgelden. Direct na het beginsignaal voor de tweede helft van de goed leidende arbi ters Leegwater en Hogetoorn was het wederom Buitoni dat de toon aan gaf. Tot 57-50 werd andermaal afstand geno men. Binnen twee minuten werden door Bravard echter de bakens verzet. Jan Janbroers na de wedstrijd: „Ik wist toen dat de winst binnen ons bereik zou blijven.” Buitoni, dat tussen de tiende en vijftiende minuut zonder overleg ten aanval trok, trachtte met een zöne- verdediging de Bossche aanvalsdrift in te tomen. Sperry „rook” echter de winst en liet zelfs een krachtsexplosie van Garry Freeman (8-12) rustig over zich heengaan om via Bernard van der Mo len met 75-78 de zege veilig te stellen. Op kop gaat nog steeds Punch, dat in De uitslagen: Haarlem: Hoofdklas: SC ZandvoortKennemerland 1-1, Club 12Geldermans 1-1. Eerste klas A: Hu bra—BSM (BSM no.), HFC—CBS 3-0. Tweede klas C: De JuttersHerbert Blom 4-0. Derde klas A: DVS—Smits 3- 4, Geel WitRCH 2-5. Derde klas B: De FlesKomduur 2-3, HaarlemHempie Hempie 3-5. Res. derde klas C: DSC 4 Kennemerland 5 0-8. Heemskerk Hcofdklas: Progres TYBB 7-3 gest. Eerste klas B: Molenaar- Davidson 4-4. Tweede klas C: Donkey ShotKennemer Intersport 3-2. Derde klas D: Rob SlobRumping B. 2-1. Res. eerste klas: Geldermans 2Groot As- sumburg 2 3-3. Opnieuw is de Die Raeckse-ploeg in gedeeld in de voor hen bekende zuidelij ke klasse, waarbij zaterdag tegelijk te gen een van de sterkste teams, V. Hou ten VCH 2, moet worden aangetreden in Heerlen. Ook het tweede van Die Raeck se kent weinig veranderingen en zal trachten de derde-divisieplaats te ver dedigen. In deze derde divisie zullen heel wat plaatselijke derby’s zijn. Ook Ovra en de debutante Aktie ’68-HVS komen in deze klasse uit. Voor wat het Ovra betreft zal het er dit jaar misschien wel van komen om naar de tweede divisie te promoveren, iets wat vorig jaar in een beslissingsduel tegen Be Fair mislukte. HVS zal de nodige moeite hebben om zich te hand haven en zal het op technisch niveau vooral van snel spel moeten hebben om het gebrek aan lengte op te vangen. Aktie ’68 start thuis tegen het derde team van Tempo Team-Den Haag, wat zeker geen onmogelijke opgave is. Ovra gaat naar Waddinxveen en kan dan revanche nemen voor de nederlagen die daar in de vorige jaren altijd werden geleden. Nieuw Vennep. Tweede klas D: KroonKGM 12- 0 Res. derde klas B: Haarlem 2—DGS Smul 4 1-3, HCK 2— Kennemerland 4 3-6. Res. derde klas C: De Duif 2—Geel Wit 4 8-2. opeenvolgende eindtoemooien om het wereldkampioenschap niet op hetzelf de continent mogen plaatsvinden te wijzigen. Het toernooi zou dan in 1982 aan Argentinië worden toegewe zen en in 1986 aan Columbia. Een definitieve beslissing over deze zaak wordt pas na 16 november verwacht als een FIFA-delegatie een bezoek heeft gebracht aan Argentinië. Tweeëndertig maanden voor het begin van de strijd om het wereld kampioenschap heeft het Argentijnse organisatiecomité het wedstrijdsy- steem voor de titelstrijd bekendge maakt. Gekozen is voor de wijze die HAARLEM-IJMOND. Na drie overwinningen in successie verspeelde Geldermans in de hoofdklas van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie het eerste winstpuntje aan debutant Club 12 door het in de Kennemer sporthal niet verder te brengen dan een 1-1 gelijkspel. In de eerste helft had het technisch goed spelende Club 12 door Dikstaal een 1-0 voorsprong genomen en na de doel wisseling wist Bras voor Geldermans de gelijkmaker te scoren.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 27