Muziekkorpsen richten Velsens commissie op boekenbezit in bibliotheek Poging welzijnswerkers te organiseren in vakgroep SOOSffi» MITSUBISHI. I>E gestaalde perfektie. van Dongen IJmuiden B.V. I 1 25.- 1/ 1 DONDERDAG 2 5 SEPTEMBER 1975 7 CHR. DE GOEDE VAN HUURDERSBELANGENVERENIGING SAMENWERKING BINNEN REGIO KENNEMERLAND UE ut IJmuiden, Autom. bedr. Kromhoutstraat 62, Tel. (02550) - 1 68 01 Gerard Paques Kamerkring Haarlem CHU maakt zich (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK De chaotische parkeerexcessen in de straten rond het President Kennedyplein zit de huurdersbelangenvereniging „Voor Allen” erg hoog. Het bestuur van de actieve vereniging maakte dui zenden gestencilde briefjes met een bijtende tekst en stopt die achter de ruitenwisser van elke auto, die op het Kennedyplein, de Dellaertlaan, de Uiverhof en de Pelikaanhof ver keerd staat geparkeerd. Dat fout parkeren houdt volgens de huur dersbelangenvereniging voorname lijk het parkeren van auto’s op de stoep in. - bent 1 welkom: L sept. Ook op I de koop avond. e en gde lRD- (20 kg) 2 m3 szorgd. EMS UT 0 MITSUBISHI „Een kerk en een handvol huizen” - - BOEKHANDEL ERASMUS - „VOOR ALLEN”: «1 blijft nog onder de 10 mille!). Kom en maak tijdens onze show een uitgebreide testrit. Al was het alleen maar om te ontdekken waarom Mitsubishi in korte tijd al zoveel nuchtere Nederlanders heeft overtuigd. Om te ontdekken hoe veilig, hoe zuinig en vooral hoe degelijk een Mitsubishi is. Beleef dat komplete komfort, dat voorbeeldige ^o-Y^yr. V za. V ma. x 25 26 27 29 K sept- X sept. sept. sept. y zorgen over vorming van CDA Een belang wekkend autogebeurenl bij meer dan honderd Mitsubishi dealers: de Nationale Mitsubishi Show. Voor u de gelegenheid om kennis te maken met deze suksesvolle Japanner-Plus. weggedrag.Verbaas u over de prijs k n IVan een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) it (ADVERTENTIE) Binnenkort verschijnt: INERS (Van een onzer verslagevers) ren) IUIS seweg 6 I 1162 kinderen bevordert”, meer om te lachen. De geschiedenis van het oudste stukje Velsen (reserveer uw exemplaar) 3t kopje aal „Het wordt gewoon te gek”, zegt be stuurslid Chr. de Goede, die vanuit zijn woning Plesmanweg 317 een goed uit zicht heeft op het parkeerterrein tussen de flats aan de Uiverhof en de Plesman weg. spraak en gezamenlijke opstelling verei sen; er moet worden gestreefd naar een optimaal welzijnsbeleid in de regio en dat er alleen gezamenlijk landelijk iets kan worden bereikt. Daarom is er een oproep uitgegaan aan alle werkers in het welzijnswerk om tot de oprichting van zo’n vakgroep te komen, die functi oneert binnen de ABVA. 'o n e n d /o B. 5, Saarlem 31 4107 ?ten dse tr 8 MOTORS CORPORATION rf n. In deze oproep wordt iedereen uitge nodigd op donderdag 2 oktober ’s avonds om acht uur naar Deining te komen aan de Ripperdastraat in Haarlem. De initia tiefgroep denkt dan te kunnen komen tot het oprichten van een vakgroep met een bestuur van zeven mensen. Deze wordt gesteund door een aantal werk groepen. Sommige daarvan zullen voor speciale doelen in het leven worden geroepen, andere als die voor rechtsposi tieregelingen en publiciteit krijgen een permanent karakter. IJmuiden Lange Nieuwste 243, tel. 13144, Santpoort Hoofdstr. 234, tel. 378371. In het radioprogramma „Boemerang” van de VARA werd afgelopen zondag gepraat over televisie-kritiek en de eventuele zin daarvan. De kritiek op de kritiek was niet mals. Een aantal des kundigen kwam tot de conclusie dat de tv-critici pretentieus en elitair zijn. Het zijn egotrippers. Het peil van de critici was vroeger veel hoger, meende Mies Bouwman. En het is met de telelevisie- kritiek al precies als met bijna alles vroeger waren de recensies stukken be ter. Bij Den Haag vandaag viel niets te lachen, want dat ging over Duitse art sen, die de Nederlandse abortusklinieken vergelijken met de gaskamers waarin de nazi’s tijdens de Tweede Wereldoorlog geestelijk minderwaardigen vermoord den. Dat het nu uitgerekend Duitsers moeten zijn, die de Nederlandse regering van „massa-Iiquidatie” beschuldigen, tja, dat kan alleen nog maar met een zeer macaber gevoel voor humor te maken hebben. „De mensen zijn te beroerd om vijftig meter extra te lopen. Ze willen hun auto vlak bij de ingang van de flat kwijt en parkeren het ding dan maar doodleuk op de stoep of de straat. En dat terwijl er op de parkeerplaats voldoende ruimte over is om te parkeren”. De huurdersbelangenvereniging kwam in actie, toen er van de leden regelmatig klachten binnen kwamen over het hin derlijk fout parkeren in de straten. Het bleek de vereniging, dat de parkeerter reinen bij de flats groot genoeg zijn en dat het plein bij de ingang van Openba re Werken van het Stadskantoor in de avonduren zo goed als leeg staat. „Als je dan ziet dat op de andere terreinen de automobilisten hun wagens op de straat en de stoep hebben geparkeerd vraag je je toch wel af wat er aan de mentaliteit van die automobilist schort. Gewoon te lui om de auto honderd meter verder te zetten”, zegt Chr. de Goede. groot aantal mensen plezier mee”. De huurdersbelangenvereniging „Voor Al len” telt 500 leden, die in de omgeving van het Stadskantoor wonen. Er zullen ongetwijfeld leden zijn, die door hun eigen bestuur op de vingers worden getikt. „Dat maakt ons niets uit. Er zijn klachten over de chaos binnen gekomen en de leden verwachten, dat we iets doen om dat ellendige fout parkeren de kop in te drukken”. Over de oprichting van een overlegor gaan zijn sedert mei besprekingen ge voerd. In de commissie hebben zitting genomen vertegenwoordigers van „Ari- on”, „De Zwervers”, „Tamboer- en Trompetterkorps Beverwijk”, „Die Wijc- kers”, „Meerestein” en de „Beverwijkse Harmonie Kapel”. De KRO besloot met een half uur animatiefilms, naar aanleiding van de op 5 oktober in Den Haag te houden „Dag van de korte film”. Inleider Nico Crama zei: „Bij tekenfilms kan alles”, wat me teen daarna werd gedemonstreerd via een zestal erg aardige filmpjes. Om zo iets te kunnen appreciëren heb je zelfs geen gevoel voor humor nodig. Naar aanleiding van deze bijeenkomst heeft de initiatiefgroep een uitvoerig bulletin samengesteld. Hierin komen za ken aan de orde als de knelpuntennota, democratisering, ontwikkelingen, binnen ’t beroep, buurthuiswerk, geestelijke ge zondheidszorg, kinderbescherming, peu- terwerk en reclassering. Nadere infor matie kan worden verstrekt door Bert Lammers, Zoetestraat 2 rood Haarlem, telefoon 023-310403. Daarna vervolgde de KRO met „Stu dio Vrij”, een programma voor de kriti sche knutselaar, of, zoals de altijd olijke Van Willi^enburg zei, „voor mensen die graag ’ets thuis doen, maar niet weten hoe het moet”. Een meneer sprak in het kader van coniferen over „groene naakt- zadigen en een bejaarde liet zien, dat je met allerlei zaden afschuwelijke schil derijen kunt maken door ze op triplex te lijmen. Een echte doctorandus (agoog? psycholoog? pedagoog?) toonde het zo juist gekozen „Speelgoed van het jaar”. In zet was het zogenaamde „goede speel goed”. Volgens de doctorandus is dat speelgoed „dat de opvoeding van de Dat is toch niet Enig succes heeft men inmiddels wel geoogst, want de suggestie om in de Dellaertlaan aan de zijde van het Stads kantoor een parkeerverbod in te stellen heeft het college overgenomen. In de brief aan het gemeentebestuur verzocht men voorts om het Kennedyplein voor auto’s af te sluiten, maar daar wil het college iiiet aan. Op het plein staan regelmatig auto’s van bezoekers van het Stadskantoor, die met hun wagens na korte tijd weer vertrekken. Wethouder Kaebisch jr. ver klaarde dinsdagmiddag tijdens de weke lijkse persconferentie van het college, dat de bewoners in de omgeving van het plein best weten, dat op het plein door bezoekers van het Stadskantoor mag worden geparkeerd. „Ik zie de klachten van de bewoners dan ook meer als een klacht over visuele vervuiling”. Aldus de geraadpleegde deskundigen, onder wie Richard Schoonhoven, hoofd van de televisie-afdeling van de KRO. Schoonhoven meende bovendien dat de dames en heren tv-recensenten „geen gevoel voor humor” hebben. Kijk, dat laat natuurlijk niemand zich zeggen, dus ik ook niet. Geen gevoel voor humor? Ik lach wat af ’s avonds voor dat toestel. Neem nou bijvoorbeeld gisteren, toeval lig ook nog een avond waarop de KRO dienst had. Hoe ernstig werd mijn ge voel voor humor op de proef gesteld? Het feit dat de NOS op het ander net een televisiespel uitzond, dat de TROS een half jaar geleden ook al had ver toond, is zeer merkwaardig, maar niet humoristisch, lijkt me. Maar daar denkt televisiehoofd Schoonhoven misschien wel weer anders over. Ontzettend leuk woord trouwens: televisiehoofd. Je blijft lachen. HAARLEM. Volgens een aantal welzijnswerkers is er dringend behoefte aan een vakgroep welzijnswerk in de regio Kennemerland. Zij voeren daar voor als redenen aan, dat een goede, adwingbare rechtspositie- en salarisrege ling veelal ontbreekt. Bevorderd dient te worden dat het welzijnswerk uitgroeit tot een volwaardig beroep; er veel ont wikkelingen gaande zgn die samen- BEVERWIJK. Het bestuur van de Kamerkring Haarlem van de CHU maakt zich zorgen over de recente ont wikkeling rond de vorming van het CDA. Het bestuur heeft met het oog op de vergadering van de partijraad van de ARP op 27 september, een brief doen uitgaan aan het bestuur van de Kamer centrale Haarlem van de ARP, waarin zij verzoekt al het mogelijke te doen de samenwerking tussen de drie christende mocratische partijen in stand te houden. Men wijst daarbij met name op de consequentie van een breuk in de sa menwerking op landelijk, regionaal en plaatselijk niveau. „Parkeerchaos rond Kennedyplein” Cafaatje, Spaarndamseweg, Haarlem. Zaterdag 27 september, 20.30 uur, f 2,50. Optreden van Ri chard Vaughn met zijn vrouw,, folk songs. Deining Activiteiten Centrum, Rjp- perdastraat 13, Haarlem. Zaterdag 27 september, 20 uur. 2,50- De folk groep Chickenfeed met als gast Mal-/ colm Smith. Haarlemse Jazz Club, Groot Heilig land 47, Haarlem. Vrijdag 26 septemy ber, 22 uur. Opening nieuwe seizoen door de Harbour Jazzband. Youth for Christ, koffiebar ’t Turf schip, Turfsteeg 2, Haarlem. Zaterdag 27 september, 20 uur, gratis entree. Optreden folkzangers Ida Koelstra uit Driebergen. Het Jeugdhuis, Herenweg 11, Heemstede. Vrijdag 26 september, 20 uur, entree leden 2 gulden, niet-leden 6 gulden: de film Rabbi Jacob met Louis de Funés- Zaterdag 27 septem ber, 20 uur. entree 3 gulden, niet- leden 6 gulden: de film de Kanonnen van Navarone met David Niven, Gre gory Peck en Anthony Quinn. Zondag 28 september, 20.30 uur, entree 5 gulden: cabaret Tekstpierement met try-out nieuwe programma „Ja, we zijn daar gek”. Chinn-chinnclub, Havenstraat, Zandvoort. Zaterdag 27 september, 20 uur: WEA-discoshow. De Toorts, Koffiebar, Hoofdstraat 160, Santpoort. Zaterdag 27 september life-muziek van huisband. Aanvang 19.30 uur, entree gratis. BEVERWIJK. Zes Beverwijkse muziekverenigingen hebben zich gebun deld in een deze maand opgerichte „Commissie Muziekverenigingen Bever- wijk-Wijk aan Zee”. Deze commissie gaat de muziekbelangen van de plaatse lijke verenigingen behartigen. De omroep van Schoonhoven begon met Brandpunt, waarin een onderhoud met een verontrust horeca kopstuk. De horeca wordt opnieuw bedreigd, want de alcohol wordt weer duurder. De mensen drinken steeds minder buiten de deur, maar gieten zich des te meer thuis vol. Minister Vorrink heeft over onze toene mende drankzucht reeds haar verontrus ting uitgesproken. Misschien gaat de ho reca wel iets ondernemen, zei die me neer, een demonstratie of zo, of mis schien wel een totale boycot, „droogleg ging” dus, maar dan verdienen ze hele maal niets meer. O ja, over gevoel voor humor gesproken. Brandpunt werd be sloten met een grap. Naar aanleiding van bezuinigingen bij de omroep (20 miljoen) zei de KRO-presentator. dat er donderdag een NOS-vliegtuig laag over het Binnenhof zou scheren. Dat was dus weer lachen geblazen. In het briefje van „Voor allen” vraagt de vereniging de automobilist vriendelijk een parkeergelegenheid in de omgeving te zoeken. „U moet dan misschien wel 50 meter lopen, maar u doet er een Het leukste onderdeel van „Studio Vrij” ging over de aanschaf van een hond. De honden, die wij in het bos achterlieten toen we op vakantie gingen (Wibo van de Linde bracht het indertijd overtuigend in beeld) moeten weer ver vangen worden. Door het geloei van een nest van negen puppies was het begin van het studiogesprek hierover tamelijk onverstaanbaar. Dat werd beter toen het jonge spul de tepels van moeder weer had gevonden. Instructief en toch leuk, te meer daar een van de hondendeskun digen meneer Toet heette, ha, ha. VELSEN. Op maandag 29 septem ber vergadert in het stadhuis de be stuurscommissie van de openbare biblio theek. Een van de agendapunten is het eindverslag van het onderzoek naar de omvang van het boekenbezit van de centrale bibliotheek. Bekeken is, hoeveel boeken de bibliotheek op het moment volgens de eigen gegevens zou moeten bezitten, en hoeveel er werkelijk aanwe zig zijn. Aansluitend daarop wordt er gespro ken over het uitleensysteem, dat sinds enige tijd in de centrale bibliotheek wordt gehanteerd (het zogenaamde pho to-charging systeem); bij dit systeem rollen automatisch uit de computer de namen van de genen, die een boek te lang in hun bezit hebben. Aan de hand van de ervaringen met dit systeem zal besloten moeten worden, of het ook in de centrale jeugdbibliotheek en de filia len Velsen-noord en IJmuiden-west zal worden ingevoerd. Ook zal nog aandacht worden besteed aan de voortgang van de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van het nieuwe filiaal in Sant poort. De vergadering in het stadhuis begint om half 8 en is voor iedere belangstel lende toegankelijk. «*l» 1'5

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7