DAVIS CUP AFGANG TEGEN BELGTE SCHOKKEND VERLIES GEBLESSEERDE OKKER VORIG JAAR WINNAAR Roche is reserve Hermens jaagt nu op 10 km Hattrick Turnprestaties bemoedigend Litjens voor Montreal Maertens weer winnaar van klassieker PRESTIGEVERLIES OUDERE DRAVERS spotnwHffi ftlta 5b ff MOEIZAME POGINGEN OM STEMMING OP TE VIJZELEN een miljoen gulden aan prijzen Ondank gemakkelijke zege op België MAANDAG 29 SEPTEMBER 1975 15 SPORT door Theo Klein •A Demonstratie Koude oorlog Doorzichtig lllll Opvallend matte sfeer rond Ali I (Van onze sportredactie) zijn achterstand in. I (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) I feningen en totaal) ut: KNVB, heeft zijn Een tosti-toaster type TT11 ter waarde van 39,50, een geschenk van Bimex B.V., Rotterdam. Joe Frazier tijdens de weging, de lippen getuit als reactie op de denigrerende woordenstroom van AU. Een van de vele moeizame acts die Ali, omgeven door zijn inmiddels beroemde vol- gersclan, bij de weging uitvoerde om de sfeer wat op te poetsen. Ali („zelfs al zouden nu mijn vier kin deren bij een brand op mijn boerderij om het leven komen, dan nog ging het gevecht normaal door”), toch een gevolg van de houding die de wereldkampioen vrijdag tegenover zijn vrouw Belinda aannam. De Amerikaanse en Britse pers hebben die affaire breed uitgemeten en op de voorpagina gebracht. Inmiddels is wel komen vast te staan dat de wereld kampioen, door zijn door de Amerikanen unaniem veroordeelde huwelijksperike- len, een niet te onderschatten deel van zijn zorgvuldig opgebouwde reputatie heeft verspeeld. 5 6 5 9 9 5 5 11 01 13 18 10 7 11 10 12 14 12 igham erton- igh 0- iches- Park Uni- Coun- Wol- «1 0-1. 10-15, 0, f- >r -0 on- van ge- -FC am, 'or- :ra- - 6 - 9 - 3 -10 - 7 - 6 - 7 - 5 - 9 -10 - 7 - 9 -11 -23 F 9 -11 -16 -20 -22 les n- ?1- ir- ig- el- In- i em FC IC/ spBtb -■3. droeg 17.145 irvan 7, 2e zich prijs, n: 12, iantal 03.354, >43.653 De 32.775, prijs getal- 16, 31, •1, At- -Eiche ;s Alt ai Ma- Socie- rilla 2- ïelona, Ali tijdens het medisch onderzoek in Manilla, een ceremonie waar de foto grafen bij werden toegelaten en die kans greep Ali aan voor een opvallende pose. ren en passeerde hem dan telkens zeer accuraat. Okker probeerde dat spelletje soms te imiteren, maar zijn groundstro kes ontbeerden de vereiste zuiverheid. Daarbij kwam nog dat vooral zijn eerste service te zwak was om een wapen van betekenis te zijn. Op de zoutvlakte van Utah vestigde de Amerikaan Don Vesco een nieuw snelheidsre cord op de motor. Hij haalde een top van 469.145 km/u. Het oude record stond op naam van zijn landgenoot Cal Rayborn met 424,787 km/u. Bert Klop (AV Horror) werd winnaar van de 20-kilometerloop van De Gemzen in Heer- de. Hij finishte met bijna een minuut voor sprong op Cor Vriend (PSV). De Haarlemmer Rob Terpoorten (AV Haarlem) eindigde als zesde. teerd als reserve voor de geblesseerde Tom Okker. Gisteravond leek de kans dat de tennisprof aan het evenement deel zal nemen vijftig percent. Ali voelde zaterdag waarschijnlijk zelf al waar de schoen wringt. Na het wegen probeerde hij nog even voor het oog van de ABC-camera’s, die de gebeurtenis als een eerste test naar de Verenigde Staten uitzonden, tot een weinig overtuigen de voorstelling te komen. „Mensen”, riep hij in de batterij microfoons, „kom woensdagmorgen (het gevecht begint om kwart voor elf plaatselijke tijd, waar door het mogelijk wordt de match rond negen uur ’s avonds in Amerika direct op de schermen te brengen, red.) bijtijds naar de hal. Kom geen minuut te laat, anders is Frazier misschien al gesneu veld voor u goed en wel zit.” De eerste helft was weinig aantrekke lijk. Nederland speelde onwennig en er werd nogal wat verkeerd gepasst. België kwam zelfs aan een 1-0 voorsprong toen Miserque de bal achter Doyers sloeg. Na de hervatting mocht Litjens zijn tweede strafcorner nemen. Doelman Delhauteur had geen antwoord op het loepzuivere schot. Via een strafbal van Litjens kwam Nederland zelfs op 2-1, terwijl de zwoe gende Kampong-speler een onvervalste hattrick produceerde na een dubieus toegekende strafcorner. Van Tuyckom bepaalde de eindstand tenslotte op 3-2. Te winnen In de Nationale Puzzelaktle t.b.v. Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. MANILLA. In het immense en lage Phillipine Coloseum deed de act van Mohammed Ali zaterdag wat onwezen lijk aan. Bij de honderden journalisten en fotografen kon er niet meer dan wat gegrinnik af voor de nieuwste vinding van de wereldkampioen: een volkomen zwart pak, met op de borst een met gouden letters gemonteerde gorilla, met in het midden de eveneens in goud afgedrukte afbeelding van een mensaap. Behalve Ali droegen onder meer zijn trainer Angelo Dundee, zijn privéclown Bundine Brown en Ali’s broer een soort gelijk uniform. Met dit alles kon de titelverdediger echter niet voorkomen dat er een onde finieerbare matheid over de anders zo uitbundige weging lag. Waarschijnlijk was de betrekkelijke rust van de kampi oen en de gereserveerdheid van de over wegend Amerikaanse journalisten, danks hardnekkige ontkenningen Bij zijn pogingen de koude oorlog op de spits te drijven, lijkt Ali („Het ge zicht van Frazier is zo lelijk. Dat zouden ze als een donatie aan het World Wildli fe Fund moeten geven”) soms waanzin nig te worden. Toen de schaal bij Fra zier zaterdag 215,5 pound (97,6 kilo) aangaf, gilde hij: „Dat is veel te zwaar voor een bokser met zijn stijl. Hij moet lichter zijn om beter te kunnen bewe gen. Iemand die een vlinder wil vangen, moet snel zijn.Dat hij zelf nog twee kilo boven het door hem als ideaal genoemde gewicht bleef (224,5 pound, 101,7 kilo) liet hij voor de veiligheid buiten beschouwing. Wel nu, het lukte niet meer, al nam Okker in de vierde set nog wel een 2-0 en 4-2 voorsprong. Mignot vocht met grote verbetenheid voor zijn kans de mooiste zege uit zijn carrière en liep irussia iwei"- furt-1. SC-FC SV 0- •0, Rot erdin- lanno- g 9-13, idbach In de sporthal Buitenhof in Delft is duidelijk geworden dat het Nederlandse damesturnen voldoende potentieel heeft om in Montreal weer op goed niveau te kunnen uitkomen. Eva Bartha hield immers geroutineerde turnsters als Ans Dekker, Joke Kos en Jeannette van Ravenstijn aan de kant. ARNHEM. Na 20 kilometer ging de rechterhand triomferend omhoog; exact 907 meter en 65 centimeter verder volgde ook de andere hand dit voorbeeld. Op deze wijze gaf Jos Hermens zondagavond even na zes uur blijk van zijn vreugde over zijn hernieuwde wereldrecordpoging, die hem nu wel de wereldrecords op de 20 km en de uurloop opleverden. De nu niet op Papendal aanwezige Belgi sche wereldrecordhouder Gaston Roe- lants, die twee weken geleden tevre den Papendal kon verlaten omdat Hermens het alleen bij het record op de tien Engelse mijlen liet, was op overduidelijke wijze onttroond. VERSAILLES (AFP) Twee weken na zijn triomf in Parijs Brussel heeft Freddy Maertens opnieuw zijn grote vorm bewezen. De 23-jarige Belg zege vierde zondag in de klassieker Tours Versailles, een wegwedstrijd over 247 kilometer, door in de eindsprint zijn landgenoten Van Looy, De Vlaeminck en Verbeeck achter zich te houden. Jan Raas was met een vijfde plaats de beste Nederlander. Al deze omstandigheden vormden voor de sceptici in Brussel een gerede aanlei ding om de blessure te beschouwen als een doorzichtig excuus voor een even verdiende als beschamende nederlaag. Had Okker immers al niet op vrijdag kansloos de eerste set moeten prijsgeven aan Mignot? Okker moest toegeven: „Toen was er nog niets aan de hand. Het gebeurde zaterdag in de tweede set bij de stand 2-1. Ik probeerde een dropshot te halen toen er iets in mijn been knapte”. Toch zag Okker nog kans later een marathon-set van 77 minuten met 14-12 te winnen. Okker: „Ik heb toen wel overwogen er een punt achter te zetten, maar ik dacht steeds: misschien lukt het nog.” HAARLEM. De organisatoren van het AMRO-proftennis circuit dat dinsdag van start gaat in Kerkrade hebben het zekere voor het onzekere genomen en Tony Roche gecontrae- leukere propagandastunt zijn dan het opgeklopte „nieuws” op dinsdag, dat Okker tóch van start gaat? De Nederlandse tenniskolonie in Brus sel stortte zich later uiteraard gretig op het voornaamste excuus: de blessure van Okker. Trouwens, ook voor Okker zelf was zijn pijnlijke bovenbeen een belang rijk onderdeel van zijn alibi. Na afloop praatte hij meer over die blessure dan over het feit dat hij een van de schok kendste nederlagen uit zijn carrière had geleden. In het Nederlandse kamp werd met klem verzekerd dat Okker zwaar geblesseerd was geraakt. Zo zei non- playing captain Ed van Breukelen, te vens fysiotherapeut: „Het is op z’n minst een ernstige spierverrekking. Het herstel vergt normaal langer dan een week. Hij moet zich in Nederland bij terug komst meteen laten onderzoeken.” Toch konden de twijfels omtrent de ernst de blessure niet weggenomen worden. Zo was het ronduit verbazing wekkend dat Okker geen initiatief nam om de organisatoren van het AMRO- circuit dat morgen begint, te waarschu wen voor mogelijk onheil. Een afzegging van Okker zou voor dit circuit uiteraard een grote strop betekenen. „Ik hoop wel te spelen”, zei Okker alleen maar flauwtjes. Dat zijn bezorgdheid niet erg groot was, bleek bovendien uit zijn merk waardige verzuim om zich zo snel mo gelijk eventueel via foto’s in een zie kenhuis op de hoogte te stellen van de aard van zijn blessure. Het ziet er dan ook niet naar uit dat de AMRO- organisatoren zich ernstig ongerust hoe ven te maken. Integendeel, wat zou een WASSENAAR. Ofschoon Neder land gistermiddag de draversinterland tegen België op Duindigt met fors ver schil heeft gewonnen (135 tegen 81) is de nederlaag van de Belgen toch bijzonder eervol. Vooral bij de oudere paarden was eigenlijk een beetje sprake van een Nederlandse blamage. De Australische motorcoureur Findley heeft zich op Hockenheim (W-Dl.) dankzij zijn derde plaats in de 750 cc-klasse, verze kerd van de FIM-beker. Er was in Brussel nog een dissonant voor de bond. De anders zo gezagsge trouwe Fred Hemmes werd hels toen hij hoorde dat hij niet voor het dubbelspel was gekozen. „Een corrupte toestand”, brieste Hemmes. De onderschatting manifesteerde zich in Okkers miserabele voorbereiding: hij overbelastte nota bene enkele dagen te voren zijn frêle lichaam tijdens een krachtmeting in veelzijdigheid voor sportlieden te Londen. Ook zijn captain Ed van Breukelen liet doorschemeren dat hij daarom wellicht een blessure had opgelopen waarvan hij nooit eerder last had gehad. De nonchalance van Okker zou voor de tennisbond aanleiding moeten zijn om zich af te vragen of het nog langer zin heeft hem voor deze wedstrijden uit te nodigen en royaal te betalen. Trouwens, Okker zal er zelf na deze afgang ook niet veel zin meer in hebben. DELFT (ANP) „Deze wedstrijd wai er alleen maar om jonge turnsters uit de selectiegroep wat inernationale ervaring te laten opdoen”, vertelde Eva Bartha de nationale damestrainster na afloop van de door Nederland met ruim elf punten verschil gewonnen interlandwedstrijd te gen Oostenrijk. Eva Barha, de Hongaar se toptrainster, die in 1972 bij de Olym pische Spelen in München de Neder landse damesploeg naar een fraaie ne gende plaats bracht, is bezig met de Dat bleek met name in de koers voor vijfjarigen, waar de Nederlanders het loon van de angst mochten ontvangen. De grote favoriet Lido Buitenzorg druk te in deze koers het tempo, waarna de Belgische merrie Isis Williams met de pikeur Luc Lannoo resoluut de kop nam tot groot enthousiasme van het Belgi sche publiek. In de eindstrijd hield Isis William het tempo goed vol; Lido Bui tenzorg bleef op een lengte steken. De uitslagen van Duindigt, waarvan de tweede, vijfde, zesde en laatste koers gelden voor de dravers-interland Nederland—België, zijn: Prijs van Sterrebeek 2520 m.: 1. Noatak (M. v.d. Togt), 2. Nichol T, 3. Lieneke G. Winn. 5,20 pl 2,20 2,20 3,30 kop 19,50 trio 529,50. Beneluxprijs 2000 m.: 1. Nubar van Echten (W. van Buytene), 2. Nicky Norton, 3. Nimrod R. Winn 2,30 pl 1,20 1,10 1,10 kopp 4,90. Grote Prijs dqr Driejarigen 2150 m (ren): 1 Poseidon (J. Webb), 2. Charlie Brown, 3’. Midgetona. Winn 7,70 pl 1,90 2,70 1,60 kopp 62,30 trio 375,10. Prijs van België 3200 m.: 1. Nelson van Hovi (J. R. de Boer) 2. Katanja, 3. Largo. Winn 3,60 pl 2,30 2,30 2,40 kopp 24,20 trio 219,50. Prijs van Waregem 2100 m.: 1. Mistral Nora (J. Wagenaar), 2. Maestro Cavaljos, 3. Massel T. Winn 2.,ï PL 1,20 1,10 kopp 1,40 trio 6,60. Prijs van Brussel 2100 m.: 1. Isis Williams Wim Rijsbergen zal woensdag wegens een blessure bij het tweede UEFA-Cupduel van Feyenoord tegen Ipswich Town, niet tot de partij behoren. Voorts staat vast dat Ramljak vanwege een in het vorig Europa-Cupseizoen opgelopen gele kaart tegen Barcelona buiten de lijnen moet blijven. Op Papendal zijn een paar restanten weg gewerkt van de nationale feugdkampioen- schappen. Peter Appelman (DEM-Beverwijk) werd op de 800 meter bij de jongens-a tweede. De titel ging naar Arno Körmeling (SISU-Almelo). Tijdens een stayerswedstrijd voor profs in Dortmund werd Cees Stam door de West- duitser Dieter Kemper verslagen. De herenploeg van het Deense Aarhus bracht het internationale zaalhandbaltoemool in Emmen op zijn naam. In de finale werd de Nederlandse kampioen Sittardia met 17-11 ver slagen. George Kessler, de voormalige bondscoach van de KNVB, heeft zijn contract met de Bundesligaclub Hertha BSC met twee jaar verlengd. Akranes Reykjavik heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup I. De kampioen van Ijsland versloeg op eigen terrein Omonia Nicosia (Cyprus) met 4-0. De eerste ontmoeting vorige week was in een 2-1 overwinning voor de titelhouder van Cyprus geëindigd. opbouw van haar ploeg, die in Montreal het succes van München moet evenaren of liefst verbeteren. Okker zal ongetwijfeld enigszins last hebben gehad van zijn geforceerde bo venbeen, maar het zou tegenover Mignot onrechtvaardig zijn om het opzienbaren de resultaat louter daaraan toe te schrij ven. Het spel van de Belg was immers identiek aan dat van vrijdag, toen hij een gezonde Okker tegenover zich trof. Hij bleef steeds aan de baseline kleven, lokte Okker met korte ballen naar vo- 1. Margo Velema 8,80 8,95 8,95 9,20 35,90; 2 Petra v.d. Brink 8,75 9,00 8,45 9,30 35,50; 3. Franka v.d. Vorst 8,65,8,95, 8,65 9,05 35,30; 4. Monique Bolleboom 8,40, 8,90, 8,75, 8,85, 34,90; 5. Truus Schouten 8,25, 8,55, 8,10, 9,15, 34,05; 8. Annelies Clarisse 8,70, 8,55, 6,90, 8,75, 32,90. Als een aperitief voor de weging maakte Ali met zijn staf een rondje om de ring, teneinde de aanwezige camera mensen en fotografen in de gelegenheid te stellen plaatjes te schieten. De bete kenis van die demonstratie hoefde geen verdere uitleg. Al sinds zijn komst naar de Filippijnen geeft Ali er de voorkeur aan zijn tegenstander van woensdag als een gorilla af te beelden, een idee dat onmiddellijk door de lokale supporters werd overgenomen, zodat nu zelfs de motoren van de politieagenten, die de wereldkampioen met loeiende sirenes begeleiden zodra hij het Hilton-hotel verlaat, met die kreet verfraaid zijn. Met zijn 20 km-tijd van 57.31,6 bleef Nederlands sterkste lange-af- standloper aller tijden maar liefst 12,4 sec. onder de tijd van Roelants, waarna het uurrecord alleen nog een kwestie van eventjes doorgaan was. Hermens besloot dat uur van almaar rondjes lopen (ruim 52) af - met een totaal van 20.907,65 m; 123,65 m ver der dan Roelants- „Wat een volmaakt seizoen”, aldus de uiterst tevreden Nijmegenaar, die twee weken geleden nog had voorspeld dat de records van Roelants binnen zijn bereik lagen. „Toen was het record op de tien Engelse mijlen mijn belangrijkste doei. Je stemde daarop je schema af, waardoor er sprake was van schom melingen in de rondetijden. Nu ging ik weg op dat uurrecord, waarbij ik een vast schema van ronde kon aanhouden. Rolf Thung is in het internationale tennis toernooi te San Francisco, in de derde ronde kansloos met 6-2 6-4 door de Amerikaan Mayer uitgeschakeld. Mayer werd op zijn beurt in de kwartfinales verslagen door Ar thur Ashe. Pakistan heeft zich gekwalificeerd voor de tweede ronde om de Davis Cup beker (Aziati sche zone), door een 3-0 overwinning op Maleisië. Tsjecho-Slowakije heeft door een overwin ning van 3-1 op Australië, de finale bereikt van het toernooi om de Davis Cup. Van der Marei en Berkhof zijn winnaar geworden van de Scheveningen-Luxemburg- Scheveningenrally. De Zweeds-Nederlandse combinatie Carlsson/De Jong kwam niet ver der dan een veertiende plaats. Bert Jacobse (Kimbrla) won in Maastricht een internationale loop over 15 kilometer in een tijd van 48.41.2. De snelste dame was Claire Spauwen (Achilles Top) met 58.2. De Westduitser Muller en zijn Belgische co-equipier Peltier zijn Europees kampioen toerwagens geworden. Het tweetal werd vier de in de Vieruursrace van Jamara, de laatste wedstrijd om de Europese titel. (L. Lannoo), 2. Lido Buitenzorg, 3. Iago. Winn 4,40 pl 1,20 1,10 2,60 kopp 2,50. Dalidaprijs 2000 m. (ren): 1. Captain’s Escort (J. Smith), 2. Coven Cat, 3. Jewel. Winn 15,40 pl 3,50 1,80 1,40 kopp 106.- trio 586,70. Prijs van Tongeren 2100 m.: 1. Henry Buitenzorg (J. Wagenaar), 2. Folomite, 3. Furioso. Winn 1,40 pl 1,20 1,70 3,50 kopp 8,90. Prijs van Kuurne 1600 m.1. Distique (G. Martens), 2. St. Lucy. 3. Mucho Pride. Winn 6,20 pl 2,80 3,10 2,50 kopp 104,10 trio 828,40. Prijs van Oostende 2120 f.1. Lance Areta (Mevr. E. Bontebal), 2. Nita Buitenzorg, 3. Marlette Star. Winn 28,60 pl 2,80 1.50 1,70 kopp 32.60. Totalisatoromzet 658,579. Super-trio: 1. 1 (Nelson van Hovi), 2. 5 (Katanja) 3. 6 (Largo). Toto-omzet: 35.721. Uitbetaling: ƒ219,50. Niet gestart: 18 (Kinglet O). BRUSSEL. De deelname van Tom Okker aan de Davis-cupwedstrijd in Brussel tegen België, is op een regel rechte blamage uitgelopen. Okker faalde het afgelopen weekeinde volledig in zijn poging een op vrijdag opgelopen achter stand uit te wissen. In vier sets (3-6, 3-6, 14-12 en 6-4) ging hij ten onder tegen Bernard Mignot, een in internationaal opzicht onbetekenende tegenstander. Daarmee viel in feite de beslissing in deze tennisinterland. Toen Okker zich bovendien met een blessure afmeldde voor het dubbelspel en een tweede en kelspel, kon Nederland zijn gezicht al leen nog maar redden via een schijnsuc- cesje van Loek Sanders (zege op Mignot) in de allerlaatste partij. De totaalneder- laag (1-4) was er echter niet minder pijnlijk om. 69 sec. per Ik zou dan zo’n 14 sec. sneller zijn dan Roelants destijds”. „Ik heb het eigenlijk geen moment moeilijk gehad”, was de ervaring van de nu drievoudige wereldrecordhou der Hermens, die almaar rondjes van even binnen of even boven de 69 sec. draaide. „Een regelmaat waartoe ik me eigenlijk nog niet in staat had geacht. Dat opent perspectieven voor een record op de tien km. Ik geloof dat je het op die afstand op dezelfde wijze moet doen, via het stringent vasthouden aan een schema”. Voor Jos Hermens is dat wereldre cord op die tien km een ai lang bestaande uitdaging, al beseft hij dat die 27.30,8 van de Brit Bedford ongeveer 16 sec. sneller dan Hermens’ recente nationale record bijzonder scherp staat. „Ik weet nu echter ook dat ik met deze records mijn grenzen nog niet heb bereikt”, klonk het overtuigend, omdat de 25-jarige Nij megenaar na die tien km van afgelo pen zondag inderdaad geen moment verzwakte. Langzaam maar zeker bouwde hij alleen zijn voorsprong op Roelants uit. Met nog tien min. te gaan, waren het al bijna tien secon den. In de slotfase had hij bovendien nog zoveel kracht, dat hij Roelants’ uurrecord volledig deklasseerde. In die laatste ronden gingen de tijden zelfs terug richting 67 sec. BRUSSEL Het Nederlandse hoc keyteam had het zondag op het knusse veld van Ukkel heel wat moeilijker tegen België dan een jaar geleden in Amstelveen. Toen kon de afscheidswed- strijd van record-international Frans Spits (6-0) in een doelpuntenfestijn ont aarden. Nu viel er in totaal weliswaar één treffer minder, maar de vinnig spe lende Belgen eisten dit keer ook hun aandeel op, zodat de marge beperkt bleef tot 3-2. De gedetailleerde resultaten van de Nederlandse dames zijn: (achtereenvol gens: paardsprong, brug. balk, vrije oe- O Gerard Paulich behield op de Westetnder- plassen zijn Nederlandse titel zeilen in de vrijheidsklasse. De Belgen Broeckx/Stinkens werden op het Noordhollands kanaal winnaar van de kanowedstrljd Amsterdam-Purmerend-Am- sterdam. Keetman/Brandjes eindigden als bes te Nederlanders op de vierde plaats. Bij de dames zegevierde het Friese koppel Broek- etra/De Jager. Net als George Foreman vorig jaar in Zaïre heeft ook Frazier inmiddels allang in deze koude oorlog moeten capituleren. Vrijdag kondigde manager Eddy Futch aan dat Frazier voor het gevecht geen verklaringen meer aan de pers af zou leggen. Futch: „Er zat voor ons niets anders meer op. Het werd voor Frazier ondragelijk. Dezelfde journalisten stel den hem dag in dag uit dezelfde vragen. En het ging altijd om een reactie op wat Ali had gezegd. Ze begonnen steevast met: Ali zei dit, Ali zei dat, alsof de man God zelf is. Maar Ali is voor ons geen God. Joe denkt dat het een gewoon menselijk wezen is. Ik kon dan ook niets anders doen dan met hem sympathise ren, toen hij besloot niet meer te praten. Ik vraag me af of er voor Joe geen intelligenter vragen te bedenken zijn, waarop hij normaal als een intelligente man kan antwoorden.” Mocht de Haarlemse Zwitser niet tijdig herstellen dan treedt Roche aan maar de toernee is natuurlijk van zijn belangrijkste trekpleister be roofd. Roche verloor dit weekend voor de Davis Cup van de Tsjechen Hrebec en Kodes. De Australiër ver sloeg Okker dit jaar in de kwartfina le van Wimbledon en won verleden jaar de eerste uitgave van het AM- RO-evenement. In Haarlem speelt Borg vrijdag met Wytze Couperus een partij tegen Okker(?) en Hugo Harrewijn. Evan Bartha had voor de interland wedstrijd tegen Oostenrijk, internatio naal een weinig betekenend land, een zeer jonge ploeg rond geroutineerde turnsters als Margo Velema, die ook in München turnde en Franka van der Vorst, een pupil van Ans Smulders Van Gerven gebouwd, waarvan de ge middelde leeftijd veertien jaar was. Daarnaast kregen nog twee turnsters, Carla Braan en de pas 12 jaar oude Connie Zwarthoed gelegenheid om bui ten mededinging uit te komen. Voor twee renners, de Westduitser Dietrich Thurau en de Belg André Die- rickx, restte er alleen maar teleurstel ling. Zij werden 500 meter voor de finish ingelopen door een groep van achttien man, nadat zij 40 kilometer samen op avontuur waren geweest. De uitslag: 1. Maertens (Bel) 247 kilometer in 5 uur, 59 minuten en 21 seconden, 2. Van Looy (Bel), 3. De Vlaeminck (Bel), 4. Verbeekc (Bel), 5. Raas (Ned), 6. Renier (Bel), 7. Knetemann (Ned), 8. Pijnen (Ned), 9. Merckx (Bel), 10. Priem (Ned), 11. Van den Broucke (Bel), 12. Bruyère (Bel) allen in dezelfde tijd als de win naar, 15. v.d. Hoek (Ned) op 8 seconden, 29. op 3 min. 11 sec. 2 x aequo o.a. Zoetemelk en Schuiten. De twee belangrijkste factoren die de nederlaag van Okker veroorzaakten, wa ren in feite: onvoldoende oefening op trage gravelbanen en grove onderschat ting van de tegenstander. Door zijn prof- activiteiten voor WCT en WTT heeft Okker dit jaar hooguit drie partijen gespeeld op gravel, dat door de vele regenbuien in Brussel bovendien nog veel stroever was geworden.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 15