Premier Den Uyl protesteert tegen executies in Spanje: A 99 Spanje een gecompliceerde VEROORDELING PAUS KOMT IN SPANJE HARD AAN m nn LÖJ „Executies in AR blijft gesprek eisen over uitgangspunt CDA □ooEilédh ditow] zaak” Fi BESLISSING VAN PARTIJRAAD VC FILIPPIJNSE KAPERS GEVEN SCHIP TERUG Zo we 1975 MAANDAG 2 9 SEPTEMBER BINNEN- EN BUITENLAND 2 MA KARDINAAL ALFRINK: S Geen CDU JHHRRORH Doodgeschoten Vredesklok Bedrijfsongeval Mishandeling Klokken Verandering Skelet Rolstoelbrigade Sexclub Voor mijnheer Jansen die morgen jubileert. Uw Fleurop- bloemist zorgt ervoor! Diefstal Zinken I" 85 fÉ Emancipatie Beschieting 2- ■""W - □Q San Juan He WEERRAPPORTEN ene C as (ADVERTENTIE) Vooruitzichten voor woensdag: OPKLARINGEN, OOK ENKELE BUIEN EN IN HET ALGEMEEN IETS KOELER. onder 18.22 uur onder 15.42 uur Uit protest tegen het uitvoeren van de doodvonnissen in Spanje hebben betogers in de Portugese hoofdstad Lissabon de Spaanse ambassade geplunderd. Het huisraad werd op straat gegooid en in brand gestoken. De politie zou pas laat tegen de betogers hebben ingegrepen. 18 17 16 18 16 17 18 18 19 30 25 20 24 17 20 22 15 24 15 24 19 17 25 28 29 25 15 20 27 27 15 24 22 28 25 26 28 34 De kardinaal verklaarde pas zaterdag morgen van de uitvoering van de dood straffen kennis te hebben genomen en geen gelegenheid meer te hebben gehad met de Spaanse autoriteiten in Madrid in contact te komen om te pleiten voor clementie. De Westduitse toerist Josef Franke is zaterdagochtend door de Spaanse grens wacht doodgeschoten toen hij aan de grens met Frankrijk door de controle reed zonder te stoppen. De Westduitse ambassadeur heeft bij de Spaanse over heid geprotesteerd tegen deze manier van doen. De Spaanse overheid heeft haar spijt betuigd, zei hij. Vier maanden geleden werd er ook een niet stoppende Westduitse toerist doodgeschoten. Een 26-jarige in West-Indië geboren man is zaterdag door de Verenigde Na ties overgedragen aan de politie van New York nadat hij erin geklaagd was de doorgaans zwijgende „vredesklok” te luiden. „Mijn taak in het leven is de vredesklok te luiden” had de man geroe pen bij het passeren van suppoosten. Drie suppoosten werden verwond toen ze de man trachtten te grijpen. In Amsterdam is de 54-jarige Ierse matroos Wilson Buchman, vrijdagavond om het leven gekomen door een val in het ruim van het Britse schip „Tarring”. Hij viel acht meter naar beneden en was opslag dood. Ni< berei De o tijd i gen waar ook rendi leidt morg De van i de I gezoi bero< met De o enon cent De onte' Tsja; belei vrou steed rebel De lever de r< rage: van waar J] een regc ?tk< gebi zijn. Dt Krin in v gestt justi ken! rijk: derz D< moe< wur; moo vern polil een zo zo o zzo ozo zzo ozo zzo z n n ozo ozo z w.stil w.stil wzw wnw zzw zw ozo zzo w.stil w.stil w.stil zw nnw n z w.stil w.stil w w.stil zo w.stil n n zzw z 12 12 9 13 11 13 11 14 13 21 18 10 18 14 14 11 6 13 7 18 13 14 12 19 15 13 17 3 16 16 15 9 14 16 19 14 21 21 22 0,1 4 0 0 0,6 0 0,1 o o o o o N’l oppe zater was raai lezen Fran gege1 ken. Al zoon in I ligge brac den. De benz: benzi een i te kr er nii zond< auto terlal De verki doel de e: lever Econ stapi beste binm regel 0,1 o o 2 0,4 0 1 o 4 0 0 2 0,2 4 1 0 11 0 0,1 1 1 4 0 o o o Eei dat leeft. Zesd naarr van i einde He ertoe houd auto gen den 5 ze wi tuatii De: Oktol schat halve zo on dacht geen ber 1 de et ring werd perce op lu: Oo' met ten c het koste Voor guide den. kost regen geh. bew. z. bew. z. bew. z. bew. z. bew. z. bew. 1. bew. z. bew. onbew. mist regen z. bew. h. bew. mist mist 1. bew. onbew. 1. bew. geh. bew. 1. bew. z. bew. z. bew. geh. bew. z. bew. h. bew. onbew. 1. bew. regen mist onbew. onbew. onbew. mist h. bew. mist h. bew. onbew. onbew. et i" De Blit Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Istanboel Las Palmas Tel Aviv Tunis ROTTERDAM (ANP) De par tijraad van de ARP heeft zaterdag in Rotterdam vastgehouden aan de eis, dat er met de partners KVP en CHU een nieuw gesprek moet ko men over de uitgangspunten van het Christen Democratisch Appèl. KVP en CHU hebben steeds gezegd dat die discussie al gesloten is. In een resolutie, die de partijraad met zeven stemmen tegen aanvaardde, zeggen de Anti-Revolutionairen dat men in het voorjaar van 1976 niet kan besluiten om met één lijst de verkiezingen in te gaan, als het me ningsverschil over de grondslag niet uit de weg is geruimd. De 71-jarige J. Bertens is gistermiddag overleden na ernstig te zijn mishandeld door twee jongens van respectievelijk 14 en 15 jaar. De jongens begonnen de bejaarde man opeens te slaan toen deze aanmerkingen maakte op het voetballen van het tweetal. De man liep zodanige verwondingen op dat hij naar het zie kenhuis moest worden gebracht, maar bij aankomst bleek de heer Bertens al te zijn overleden. m SCHIPHOL. (ANP) Met de woor den: „Een uiterst gecompliceerde zaak" heeft kardinaal Alfrink zaterdagmiddag op Schiphol de situatie rond de executies in Spanje omschreven. De kardinaal keerde terug van «en veertien-daagse vakantie die hij in het Spaanse Alicante heeft doorgebracht. De partijraad nam de resolutie, die was opgesteld door het partijbestuur, ongewijzigd over. Op verzoek van voor zitter De Koning en politiek leider Aan- tjes werden alle wijzigingsvoorstellen, die op de resolutie waren ingediend, weer ingetrokken. Daaronder was een amendement van vice-voorzitter drs. R. Zijlstra. Deze zei aanvankelijk, dat de resolutie geen uitweg bood uit de impas se waarin het CDA zich bevindt. Er wordt een tweede blokkade opgeworpen Aantal uren zon 1 tot 8, minimum temperatuur omstreeks 10 graden, maximum temperatuur omstreeks 18 graden, kans op een een droge periode van minstens 12 uur 90 percent, kans op een geheel droog etmaal 70 percent. Zondag zijn in Italië de klokken een uur teruggezet, zodat het land weer midden-Europese tijd heeft. De 119 da gen zomertijd hebben het land een ener giebesparing van ongeveer 10 miljard lire opgeleverd. De heiligverklaring van de Spanjaard Macias werd gisteren niet direct door de Spaanse televisie uitge zonden, uit vrees dat de paus zijn pro test tegen de executies zou herhalen, hetgeen ook gebeurde. De Spaanse rege ring had ook besloten om ditmaal hetgeen een uitzondering zonder prece denten is geen officiële staatsafvaar- diging naar deze heiligverklaring te zen den. W«er in binnen- en buitenland Met deze uitspraak van de AR-partij- raad is het woord in de discussie over het uitgangspunt van het CDA thans weer aan KVP en CHU. De partijraad schaarde zich zaterdag duidelijk achter het standpunt van Aantjes op het CDA- congres op 23 augustus. Mr. Aantjes zei daar dat van CDA-vertegenwoordigers De heer Den Uyl zei in zijn toespraak verbijsterd te zijn door de hooghartig heid waarmee de protesten en smeekbe den van regeringen en burgers zijn weg gewuifd. „De verwatenheid van de abso lute macht, de wreedheid van het fascis me heeft vandaag gewonnen en wij verzetten ons daartegen en protesteren”. De regeringsleider toonde zich gelukkig dat de verontwaardiging leefde in ver schillende politieke kringen. „Wij weten ons één in het verzet tegen een stuk onmenselijkheid”. Premier Den Uyl heeft op een pers conferentie na afloop van de demonstra tie in Utrecht gezegd dat de regering in de eerste plaats denkt aan politieke middelen om druk uit te oefenen op het regiem in Spanje- In dit verband wees de minister-president op het terugroepen van de ambassadeur uit Spanje. Hij zei dat sinds v rijdag met twaalf andere Europese landen contact geweest was om het voorbeeld van Nederland te volgen. „Ik heb alle begrip voor de eis van de mensen om Spanje te boycotten, maar wij moeten met een dergelijke maatre- tegen de totstandkoming van de lijst, aldus drs. Zijlstra. Na de „uitleg” van Aantjes en De Koning kon de vice- voorzitter zich niettemin vinden in de bestuursresolutie. Aantjes liet er geen misverstand over bestaan, dat het CDA er voor hem moet komen. „Ik ben eerst christendemocraat en dan pas antirevolutionair”, zei hij. We moeten voorkomen, dat het CDA de weg gaat van de Westduitse CDU. Het gaat om de herkenbaarheid van het christelijk karakter. Het gaat niet om 1977, de volgende verkiezingen, maar ook om 1987 en 1997, aldus Aantjes. Chili verandert met ingang van van daag weer zijn munteenheid. De escudo zal door de peso vervangen worden. De Chileense munteenheid was tot 1960 ook al de peso. Eén peso neemt de plaats in van duizend escudo’s. De koers ten op zichte van de dollar wordt 6,40 peso per dollar. In Spanje zelf was het protest over eenkomstig de verwachtingen. In het Baskenland (per slot van rekening wa ren dit de eerste executies van ETA- leden in het 15-jarige bestaan van deze In een bos bij Wijlre in Zuid-Limburg is gisteren het skelet gevonden van de 60-jarige P. van Scheeren uit Kerkrade. De heer Van Scheeren werd sinds 16 juli van dit jaar vermist. Een misdrijf wordt uitgesloten geacht. De politie denkt dat de man, die ’s morgens uit het zieken huis was ontslagen, op zijn gebruikelijke wandeling een hersenbloeding heeft ge kregen. ZAMBOANGA (FILIPPIJNEN), (AP). Het gekaapte Japanse vrachtschip Sueihro Maru is vanmorgen voor zons opgang vrijgegeven. De kapers hebben zich tijdens een lunch aan boord van het 3.853 ton metende schip overgegeven aan de Filippijnse schout-bij-nacht Romulo Espaldon. Op de twee kilometer lange boulevard van Pondicherry, aan de oostkust van India, patrouilleren ’s nachts drie hulpa genten in rolstoelen. Ze kregen tot taak het. vandalisme en het lastigvallen van voorbijgangers tegen te gaan. Sinds de „rolstoelbrigade” is ingezet is het aan merkelijk vreedzamer en rustiger ge worden in Pondicherry. Zowel AR-voorzitter De Koning als fractievoorzitter in de Tweede Kamer, mr. Aantjes, stelden nadrukkelijk dat deze voorwaarrle niet gezien mag wor den als een tijdbom onder het CDA. Het is een constatering, dat die voorwaarde aanwezig moet zijn, geen dreigement, aldus De Koning. Ondanks zijn afschuw over de execu ties zei kardinaal Alfrink wat twijfel te hebben over de wijze waarop nu mas saal tegen de executies wordt geprotes teerd. „Ik heb zonder twijfel begrip voor de demonstraties en acties, die nu op touw zijn gezet, maar aan de andere kant vrees ik dat men in Nederland de situatie in Spanje wat eenzijdig beoor deelt”, aldus de kardinaal. Hij zei van mening te zijn dat deze zaak veel te gecompliceerd was om zo emotioneel te reageren. „Er zijn de laat ste maanden elf agenten vermoord. Hun vrouwen en kinderen blijven alléén ach ter. Dat is een aspect van deze zaak dat, geloof ik, wat gemakkelijk vergeten wordt. Daarnaast staat natuurlijk de vraag waarom ze zijn vermoord. Mij is niets bekend van de wijze waarop deze processen zijn gevoerd en ik vermoed dat ook de meeste demonstranten dat niet weten”, aldus kardinaal Alfrink. „Het is duidelijk dat deze doodstraffen eigenlijk niet in een beschaafde wereld hadden mogen voorkomen, maar aan de andere kant weet ik niet of je op deze wijze zo tegen deze vonnissen moet pro testeren”, aldus mgr. Alfrink. Hij memoreerde aan het telegram dat hij in zijn functie van voorzitter van de internationale Pax Christibeweging op 30 augustus al aan de Spaanse regering had gestuurd om clementie te vragen voor de veroordeelden. gevraagd moet worden, dat zij het chris telijk uitgangspunt onderschrijven. KVP en CHU vinden dat dit niet hoeft. De partijraad ging verder in overgrote meerderheid akkoord mét een voorstel van oud-minister Schut om het lopende gesprek niet alleen te beperken tot de uitgangspunten, maar tevens het ver band te leggen met de politieke werke lijkheid door de voornaamste politieke beginselen te formuleren. Het formule ren van die beginselen is voor nu en voor de toekomst van het CDA van beslissende betekenis, aldus het voorstel. Noch de leiders van de CHU, fractie voorzitter Kruisinga en partijvoorzitter Van Verschuer, noch die van de KVP, fractieleider Andriessen en partijvoorzit ter Vergeer, waren zaterdag bereid hun mening te geven over wat hun houding in de nu ontstane situatie zal zijn. Zij willen zich eerst over de toestand bera den. Wel had Andriessen eerder ver klaard, dat er een kritieke situatie zou ontstaan, als de partijraad de resolutie zou aannemen. (Vervolg van pagina 1) De ongewoon bittere veroordeling van de paus is hard aangekomen bij de Spaanse regering. Maar veel groter zal de invloed ervan zijn op het Spaanse volk, dat uiteindelijk ongetwijfeld zal vernemen wat de paus zelf heeft ver klaard: dat de Heilige Vader in naam van God een beroep heeft gedaan op Franco, de man die het katholicisme tot staats godsdienst van zijn bewind verhief, maar dat Franco niet eens naar de paus heeft willen luisteren. Vanochtend is een sexclub in Eindho ven in vlammen opgegaan. Een toevallig passerende politiewagen ontdekte de brand om ongeveer half zes. De brand weer moest met zachte dwang een be jaard echtpaar uit het huis er naast halen omdat gevaar bestond dat de brand zou overslaan. De brand bleef echter beperkt tot de sexclub. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De Amerikaanse onderhandelingen met Spanje bevinden zich in een laatste stadium. Het handhaven van de bases in Spanje wordt door Washington urgent geacht nu de relaties met Portugal onze ker zijn geworden waardoor de voor Washington belangrijke basis op de Azo- ren in het geding kan komen. Mexico heeft sinds de burgeroorlog geen betrekkingen onderhouden met Spanje. Het erkent daarentegen de rege ring in ballingschap van de republiek Spanje. (Vervolg van pagina 1) UTRECHT „Wij protesteren tegen de verkrachting van het recht. Het Spanje van Franco heeft zich met deze praktijken buiten de gemeenschap van beschaafde volken gesloten. Wij eisen dat eindelijk een eind wordt gemaakt aan een regiem van onvrijheid en onderdrukking”. Aldus pre mier Den Uyl zaterdagmiddag op de door het kabinet in Utrecht belegde demonstratie tegen de executie van vijf Spaanse vrijheidsstrijders. gel uiterst voorzichtig zijn. Ook vindt de regering het te ver gaan de bevolking op te roepen niet meer naar Spanje te gaan. Wel wil ik dat vakantiegangers in Spanje zich ervan bewust zijn te vertoe ven in een land dat mensen op politieke gronden vervolgt en fusilleert op basis van processen die niets met recht te maken hebben”, aldus Den Uyl. Niemand woont te ver om 'n bloemetje te sturen. Uit een huis in Rotterdam is het afgelopen weekeinde een postzegelverza- meling gestolen ter waarde van onge veer 100 000 gulden. De dieven kwamen binnen door het forceren van een keu kendeur. De premier stelde dat wij mee verant woordelijk zijn voor wat er in Spanje gebeurt. „Wij zijn de hoeders van onze broeders in Spanje. Daarom is het ver raad om aan het strand van welke Costa Brava dan ook te gaan liggen- Daarom is de ambassadeur uit Madrid teruggeroe pen. Daarom staat het kabinet hier met de honderdduizenden die protesteren. Wij zijn verheugd dat de vakbeweging in Europees verband in actie gaat ko men om de druk op Franco-Spanje te vergroten”. „Wij willen werken en vechten voor een vrij Spanje met democratische ver- >i®!ingen. Vandaag moet hier van het Domplein, waar mensen verbijsterd en geslagen bijeen zijn gekomen, een roep klinken die gehoord wordt daar waar Spanjaarden hopen en strijden voor hun vrijheid. Wij willen nauwgezet en gewe tensvol bij onszelf te rade gaan naar middelen en mogelijkheden de druk op Spanje te vergroten. Wij willen vechten en strijden voor dat andere Spanje, dat Spanje van cultuur en menselijkheid, dat Spanje waar Spanjaarden recht op hebben. Wij staan hier om te strijden tegen de tirannie die ons het hert door wondt Wij zijn één in de strijd, onze strijd, internationale solidariteit”, aldus premier Den Uyl. Nederland stond zaterdag in het teken van protest tegen de executie. In talrijke plaatsen vonden protestbijeenkomsten, betogingen en stille tochten plaats, maar de grootste bijeenkomst was die op het Domplein in Utrecht. Er waren ongeveer 15.000 mensen, dicht opeen gepakt met vlaggen en spandoeken. Spreekkoren rie pen voortdurend leuzen als „Franco moordenaar” en „Hun strijd onze strijd, internationale solidariteit”. Reeds rond twee uur verzamelden de demonstranten zich rond het vrijheids- monumenl op het grote plein. Omstreeks vier uur was het plein elvol, zo vol als het volgens Utrechters, die het weten kunnen, sinds de bevrijding niet meer is geweest. Behalve de meeste leden van de rege ring waren ook Tweede-Kamerleden aanwezig, alsmede de hoogste vertegen woordigers uit de vakbeweging. Ook de kerken namen deel aan de protestdemon stratie. organisatie die gedeeltelijk ook op de Baskische onafhankelijkheidsdrang steunt) is opgeroepen tot een algemene 48-uursstaking. In Algorta nabij San Sebastian schoot de politie zowel vrijdagnacht als gister middag op betogers in; het aantal ge wonden zou zes bedragen. Zowel in Baskische als in andere Spaanse steden hebben zich kleine bliksembetogingen voorgedaan, waarvan de deelnemers meestal al verdwenen waren wanneer de oproerpolitie aankwam. In San Sebastian en Madrid werden dozijnen personen aangehouden bij afloop van bijeenkom sten. Deze acties bleven beperkt omdat in Spanje sinds augustus een gedeeltelijke noodtoestand heerst, die de politie de vrije hand geeft en politieke protesten uiterst riskant maakt. Bovendien is het ongetwijfeld een feit dat heel wat doorsnee-Spanj aarden, zelfs diegenen die uit principe tegen de doodstraf zijn, weinig medeleven voelen voor de uiterst linkse FRAP-strijders die de afgelopen maanden 12 politieagenten ter dood heb ben gebracht. In Spanje wordt nu aangenomen dat de uiterste rechtervleugel van het regi me, die de ontwikkeling naar een demo cratisering reeds stopzette, opnieuw haar controle over het staatsapparaat zal uit breiden en de jacht op de oppositie zal verscherpen. De toch al schamele pers vrijheid wordt opnieuw ingekort- De Mexicaanse president Echeverria heeft officieel verzocht om uitstoting van Spanje uit de VN en economische en politieke isolering van het Franco- regietn. In een brief die hij heeft gericht aan secretaris-generaal Kurt Waldheim vraagt het Mexicaanse staatshoofd dat dringend een buitengewone zitting van de Veiligheidsraad wordt belegd, opdat deze aan de thans bijeenzijnde algemene vergadering kan vragen de uitoefening van rechten en privileges van Spanje als lid van de VN op te schorten. Fleurop/lnterfiora Nederland Gegarandeerd goedt De Mexicaanse hoofdstad is sinds haar stichting in 1325 tien meter gezakt en zakt nog elk jaar met tussen de zeven en vijftien centimeter, aldus de gemeen te van Mexico-stad. Het nabijgelegen Texcoco-meer ligt nu zes tot zeven me ter boven het peil van de oude stad, maar van overstroming is geen sprake vanwege een doeltreffend afwaterings- systeem. De linkse partijen in Frankrijk heb ben van de regering wel geëist het voorbeeld van die andere Europese lan den te volgen, maar of dat ook gebeuren zal, is nog de vraag. Frankrijk trachtte in het kader van zijn Middellandse- Zeepolitiek al sinds jaren het Spanje van Franco te rehabiliteren om het in de EEG binnen te kunnen halen. En die pogingen heeft Parijs nu met een protest tegen het gerechtelijke bloedbad kenne lijk nog niet willen doorkruisen. Die diplomatieke omzichtigheid con trasteert intussen wel scherp met de diepe afschuw waarvan in het hele land de Fransen met talloze betogingen heb ben getuigd. In Parijs hebben die mani festaties zaterdagnacht zelfs tot ernstige gevechten met de politie en ook tot grote vernielingen geleid. In de Verenigde Staten werd het be richt van de executies door de grote dagbladen op de frontpagina gebi“acht met begeleidende artikelen over de pro testdemonstraties in West-Europa. De Washington Post citeerde de uitspraak in Utrecht van premier Den Uyl, dat naar ieder middel gezocht zal worden om toenemende druk op Franco’s Spanje uit te oefenen. w ■c* DINSDAG 30 SEPTEMBER Zon op 6.38 uur Maan op 0.23 uur IJMUIDEN Hoogwater 10.41 uur en 23.24 uur Laagwater 5.52 uur en 18.25 uur Het schip lag toen 40 mijl ten noorden van de badplaats Zamboanga en 550 mijl ten zuiden van Manilla. Volgens officiële zegslieden is aan boord van het vrachtschip niet gevoch ten. Het schip zou tegen het vallen van de avond naar Zamboanga varen en dinsdag naar Tokio gaan. Voor de vrijlating van het schip is geen losgeld betaald. Aanvankelijk had de rederij zich bereid verklaard 1 mil joen peso (360.000) gulden te betalen om de 31 passagiers en bemanningsleden vrij te krijgen. De Filippijnse regering wilde echter niets weten van de betaling van dat losgeld- Duizenden IJslandse vrouwen gaan waarschijnlijk op 24 oktober, de dag van de Verenigde Naties, hun werk binnens- en buitenshuis neer leggen als onder steuning van hun eis voor een betere gelijkberechting met de man, aldus de organisatoren van de aktie. In totaal hebben 50 vrouwenbewegingen en vak bonden zich achter de aktie geschaard. Een Franse schipper werd zaterdag middag zo kwaad op zijn Belgische col lega’s, vanwege een blokkade waarop hij stuitte, dat hij met zijn jachtgeweer het vuur op hen opende. Vier Belgen wer den gewond. De Belgen raakten slaags met twee vrouwen op het Franse schip. De rijkswacht maakte een einde aan dit gevecht. De Franse schipper werd aan gehouden. Eind maken aan Franco-regime” De resolutie vraagt om ruimte voor een gesprek, maar maakt ook ruimte, zo zei hij verder. Hij weigerde te erkennen dat de AR-partijraad het lot van het CDA in handen zou hebben. „Wij zetten het CDA vandaag niet op het spel. Dat moeten wij ons niet laten opdringen”, aldus de AR-leider. Volgens hem heeft het CDA-congres ten onrechte de resolutie aangenomen waarbij het verschil van mening over het uitgangspunt naar voren kwam. Wat het christelijke uitgangspunt precies moet betekenen, is een zaak van het geweten en daarover beslis je niet bij meerderheid van stemmen. Ook AR-minister De Gaay Fortman van Binnenlandse Zaken noemde 23 au gustus „een verdrietige vergissing”. Het herhalen van die vergissing is echter geen vergissing, zei hij. o, ES it -•x-W

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2