Consumentenbond: Pop- RAI en BOVAG steunen „snorfietsenplan muziek kan doofheid veroorzaken Donderdag 2-minutenactie; mogelijk 24-uursboycot i Van Consumentenbond CAMPAGNE TEGEN B 008 niet meer dag en nacht Duizenden toeristen toch naar Spanje dit „ONWARE RECLAME” d Klacht tegen apotheker W RtT „Te veel onzakelijke gesprekken in grote steden” flÉW M f T il Buit van fl,6 miljoen bij overval in Barcelona Na malversaties IV I 3 O SEPTEMBER 1975 DINSDAG BINNEN. EN BUITENLAND 2 DIT Snelheid S] VS niet Onassis Verdragsschending Nederland-Korea Alarmsysteem WEERRAPPORTEN Uitnodiging Illegaal grazen Opgepept 8» „Bronstig” Houding - Drie dagen .5 Verdoving Nationaal protest tegen fascistisch regime-Franco (Van onze redactie binnenland) y gewapende Vooruitzichten voor donderdag ZONNIGE PERIODEN EN OVERWEGEND DROOG, ONGEVEER NORMALE TEMPERATUREN. (Van onze verkeersredacteur) zw. A De voorzitter van het NVV, Wim Kok, zei „op zijn minst een passieve houding UTRECHT/DEN HAAG Regering, werknemers en werkgevers nemen don derdag van twaalf uur tot twee minuten over twaalf ’s middags deel aan een na tionaal protest tegen het fascistische re gime in Spanje. De landelijke demon stratie waartoe de drie vakcentrales gisteren opriepen en welke oproep steun kreeg van de regering en werkgeversor ganisaties is vooral bedoeld om uiting te geven aan de afschuw die in ons land heerst over het voltrekken van het dood vonnis aan vijf Spaanse verzetsstrijders afgelopen zaterdag. Lissabon Locarno Dit heeft gisteren de heer J. Mers- mans, voorzitter van de bromfietsafde ling van de RAI en tevens directeur van de groep tweewielers van Stokvis, be toogd op de algemene jaarvergadering van de Bovag motor en bromfiets- zzo zo zo zo z zzo z ozo zzo zzo ozo ozo no n n zzo zzo n n o 26 28 25 24 15 25 27 28 25 14 24 25 25 25 28 24 22 22 23 21 23 22 23 22 22 24 14 29 24 17 28 22 25 21 14 26 16 21 23 17 16 16 15 17 16 17 16 16 16 8 17 10 0 0 0 0 0 0 0 0 8 0 0 0 o 12 0 0 0 0 0 0 0 0 o o 3 0 Een solodemonstratie hield deze Haagse dame gisteren op het Binnenhof. Ze is - zo blijkt duidelijk uit haar spandoek - tegen de protesten die volgden op de executies. 3 mc slo eer lar tio gec hel we De ha] de 1 Pij ter ha pk 1 mi: vo< rer Co me mi: nie ste inl voi dei w ozo wnw o zo zw 6 22 0 12 14 15 14 11 2 13 12 15 15 14 12 18 12 17 6 16 17 15 15 2 12 16 16 20 21 24 I bei we eei est zui op de Ne Za gi ze D< pe dc w< ce va ge vo m on dit we ges zui kw eei vri Lo I hei uit gel uit vo< 197 Fol en stu bei ver ijS 1 ne: tw va On tili mi ko de uil „f te: h L p b v S( u n Vi 5 2 0.1 0.1 0.7 3 4 0 10 0.2 U 3 ra VI CM C ra Aantal uren zon 1 tot 8, minimum tempera tuur omstreeks 10 graden, maximum tempera tuur omstreeks 18 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 percent, kans op een geheel droog etmaal 70 percent. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Het alarmsysteem van het Paleis van Justitie in Den Haag wordt verbeterd- Daarnaast worden bouwkundige voorzie ningen overwogen om het zgn „gedeti neerdencircuit” nog beter te beveiligen. Dit heeft minister Van Agt van Justitie gisteren geantwoord op vragen uit de Kamer. Onlangs is voor de tweede keer een arrestant uit het gesloten gedeti- neerden-circuit ontsnapt. De ontsnapping zou mogelijk zijn geweest door perso neelsgebrek. De voorzitter van het Europese parle ment, de Fransman Georges Spenale heeft gisteren in een brief aan de grond wetgevende vergadering van Portugal gevraagd contact op te nemen met het Europese parlement. Spenale zou graag zien dat de vergadering nog dit jaar een delegatie naar het Europese parlement stuurt. We zullen voor deze zaak moeten vechten, want het betekent een nieuwe markt voor onze branche die dit gezien de slechte economische situatie best kan gebruiken”, aldus de heer Mersmans. Hij had echter bezwaren tegen de voorge stelde maximumsnelheid van 20 km per uur. „Dat moet, evenals in West-Duits- land, 25 km per uur worden”. Overigens acht hij het aantal brom fietsers, dat de snelheid „stiekem” op- Zij verwondden twee agenten van po litie, van wie één ernstig. W«er in binnen- en buitenland mist onbew. half bew. half bew. mist w.st. onbew. half bew. mist regenbui wnw half bew. onbew. Het plan van de minister heeft nogal wat tegenwind gekregen, bijvoorbeeld van de zijde van de politie-instanties, die zich afvragen hoe bij controle een snor fiets van een normale bromfiets moet worden onderscheiden. „Wij willen de minister steunen met ons zogeheten wit- te-snorfietsenplan. Het wit hebben we gekozen omdat dit politiek goed ligt. Het heeft iets sympathieks”, aldus de RAI-voorzitter, die vindt dat de snorfiets met name geschikt is voor degenen die geen lange afstanden willen afleggen en die niet hard willen rijden. Dit onderzoek heeft de Consumenten bond tot de conclusie gebracht, dat pop muziek in discotheken, op popconcerten en bij drive-in-discotheken vaak zo hard wordt gespeeld, dat musici en luisteraars NVV en NKV hebben gisteravond op een bijeenkomst in Utrecht bovendien op geroepen tot een 24-uursboycot van alle verbindingen met Spanje. Voor deze boy cot roepen NVV en NKV de leden en hun bonden op elk in de eigen sector te be kijken op welke manier aan de boycot actie inhoud kan worden gegeven. Dat zal moeten gebeuren op een manier waar bij de positie van de betrokken werkge vers zoveel mogelijk veilig wordt ge steld. zo nno mist w.st. onbew. wzw half bew. holm, Henk Ruyssenaars, maar de toeris ten krijgen van de stewardessen wel een briefje in de hand gedrukt met de tekst „U weet toch dat in Spanje vijf mensen zijn doodgeschoten? Prettige vakantie!” De meeste Skandinavische reisbureaus hebben gisteren officieel bekendgemaakt dat naar Spanje geboekte reizen kosteloos geannuleerd kunnen worden. Andere reisdoelen worden in advertenties aan bevolen. Martinair vliegt deze week in 35 vluch ten circa 4000 passagiers naar Spanje. In hoeverre de executie van de leden van het FRAP van invloed is op afzeggingen, is niet bekend. Transavia vliegt tot en met donderdag 15 keer naar Spanje, met in totaal 1800 stoelen. De KLM biedt in één Ité-vlucht (op donderdag) en een aantal chartervluchten een capaciteit van rond 2000 stoelen, naast die in de lijn toestellen. er doof van kunnen worden. Er is volgens de Consumentenbond voor, de overheid alle reden om veiligheidsmaatregelen te nemen. De grootste risico’s lopen natuurlijk de mensen, die beroepsmatig bij de harde popmuziek zijn betrokken, zoals de pop musici zelf, de disc-jockeys en de tech nici. Er zijn er gedeeltelijk doof door ge worden. Maar ook de regelmatige bezoe kers van de concerten enz. lopen risico’s. De Consumentenbond haalt onderzoe kingen aan, waaruit is gebleken dat bij zestien percent van de mensen, die twee uur of langer waren blootgesteld aan ge luid van 110 decibel (een sterkte, die bij popconcerten wordt overschreden en on- geveel gehaald in de drive-in discotheken vn de AVRO en de VARA) de gehoor - drempel was verhoogd, waardoor hun oren minder gevoelig waren geworden. Ook is duidelijk aangetoond, dat het ge hoororgaan inwendig kan worden bescha digd. De Consumentenbond waarschuwt ver der op te passen met koptelefoons, want deze kunnen gemakkelijk een geluids sterkte van 120 decibel halen en die is schadelijk voor het gehoororgaan. Hoogwater 12.12 uur en uur Laagwater 7.27 uur en 19.58 uur die de Consumentenbond aanklaagt, zijn de Koagg (de Keuringsraad Openlijke Aanprijzing Geneesmiddelen en Genees wijzen) en de het College voor Verpakte Geneesmiddelen van het ministerie van Volksgezondheid. De consumentenbond heeft bij de Koagg enige klachten inge diend. Dagelijks, aldus de consumentenbond, wordt er reclame gemaakt voor midde len tegen jeugdpuistjes, tegen kaalheid, tegen grijs haar, tegen rimpels, ter be strijding van futloosheid, ter bestrijding van corpulentie, aambeien en dergelijke. Houdt uw geld maar in uw zak, advi seert de Consumentenbond. De reclame makers doen het voorkomen, alsof al deze middelen bij toverslag de mensen van hun problemen verlossen, maar dat is niet waar. Die middelen pretenderen dat ten onrechte In de reclame is ook sprake van grote overdrijving. Veel ge neesmiddelen worden aangeprezen met kreten als „het meest probate middel”, „het helpt direct”, „een van de weinige middelen”, „de zekere weg”, „werkt 100 pet actief” en „zeer effectief". Zoveel mooie beloften de advertenties bevatten, zo weinig zakelijke informatie staat erin, aldus de Consumentenbond. Over mogelijke bijwerkingen en compli caties wordt nergens gerept. Ook wordt nergens vermeld wanneer men de arts moet raadplegen. Wel tracht men de mensen te imponeren met gegevens over de samenstelling en dat doet men dan met allerlei pseudo-wetenschappelijke termen. De Consumentenbond vindt het verder laakbaar dat de reclamemakers proberen te werken op het schaamtege voel of de angstgevoelens van de mens. Wie aan jeugdpuistjes, kaalheid, dikheid, aambeien enzovoorts lijdt, wordt niet geaccepteerd. Tenminste volgens veel re clame voor de middelen die deze kwalen heten te bestrijden. Van de landen die hebben besloten Spanje onder druk te zetten door isole ment. is Mexico waarschijnlijk wel het verst gegaan, door alle pe 'sonen die of- Ook in andere landen zal een boycot actie tegen Spanje worden gehouden. In alle Skandinavische landen hebben woordvoerders van de transportbonden laten weten dat ze zich bij de interna tionale Spanje-boycot op initiatief van de internationale transportbond ITF zul len aansluiten die morgen begint. In plaats van een boycot van twee dagen heeft men in Denemarken en Zweden be sloten tot een boycot van minimaal drie dagen. Dat betekent dat er in Denemar ken en Zweden drie dagen lang geen vliegtuigen, schepen en treinen uit Span je geladen of gelost zullen worden. Bo vendien wordt alle charterverkeer met Spanje gestaakt, zo deelde een woord voerder mee. In het lijnverkeer worden tussen Schiphol en Spanje door drie maatschap pijen (KLM, Iberia en de Venezolaanse Viasa) per week 33 vluchten uitgevoerd op zeven bestemmingen. Van deze 33 vluchten neemt de KLM er 13 voor zijn rekening. De directie van de KLM heeft, aldus een woordvoerder, „nog geen standpunt bepaald” ten aanzien van een boycot op transport- en communicatiemiddelen met, naar en van Spanje op donderdag. „Wij zijn hierover door de bonden nog niet benaderd”. Voor de PTT ligt de uitvoering van een boycot moeilijker, zo verklaarde een woordvoerder van de PTT. „Het telefoon- en telexverkeer met Spanje geschiedt grotendeels automatisch via Frankrijk. Het is niet mogelijk het Spaanse verkeer eruit te halen of de verbinding te ver breken door een stekker uit het stopcon tact te trekken”. bedrijven in Utrecht. Zowel de RAI als de Bovag staan achter het onlangs door minister Westerterp van verkeer en Wa terstaat gelanceerde „snorfietsenplan” (een „fiets met hulpmotor”, die niet harder rijdt dan 20 km per uur), hoewel de beide organisaties nog wel enige be denkingen hebben. UTRECHT (ANP) „Wij steu nen dit snorfietsplan, indien het een aanvulling is op het huidige gemo toriseerde tweewielerprogramma. Als het zo is dat de snorfiets er bij komt en iets anders ons wordt afge nomen, dan zeggen we neen. Want *r dient een vervoermiddel te zijl voor iedere categorie”. De onlangs overleden scheepsmagnaat Aristoteles Onassis was bij zijn dood allang geen miljardair meer en zou dat ook nooit zijn geweest. Hij zou bij zijn dood slechts het „schamele” bedragje van 250 miljoen waard geweest zijn, aldus het Amerikaanse blad „Fortune”. Bij het opstellen van zijn gecompliceer de testament heeft hij zich waarschijn lijk niet kunnen voorstellen dat de scheepsindustrie zo’n klap zou krijgen. Vooral tijdens de laatste twee jaar zou zijn fortuin erg geslonken zijn. Jam?1 regen zw. bew. half bew. regen zw. bew. regen regen zw. bew. regen zw. bew. nachtdiensten op. Aan een dergelijke vermindering zal eerst gedacht kunnen worden als de districten ertoe overgaan om ’s nachts de bediening van een aantal informatiecentra op één plaats te con centreren, een maatregel, die door de sterke vermindering van het aantal op roepen mogelijk wordt. De noordoostelijke districten van ons land zullen binnenkort met een dergelijke concentratie (in Zwolle) een begin maken. Tenslotte is een belangrijk verschil met de huidige situatie dat het nummer, waarnaar men ’s nachts wordt verwezen, niet kosteloos gedraaid kan worden, maar telt als een normaal gesprek. Zoals be kend zal volgend jaar ook bellen van 008 niet langer kosteloos zijn, aldus be sluit het PTT-persbericht. In -Europa hebben meer dan tien rege ringen hun ambassadeur of zaakgelastig de uit Spanje teruggeroepen. Naar de woordvoerder van het Witte Huis in Washington, Ron Nessen, meedeelde is de Amerikaanse regering niet voornemens haar ambassadeur uit Spanje terug te roepen. Hij zei dat president Ford „in dit en andere gevallen zijn leedwezen heeft uitgesproken over de kringloop van ge weld die leidt tot een dergelijk tragisch resultaat”. Nessen zei dat de executies van zaterdag geen gevolg zullen hebben voor de Amerikaanse-Spaanse onderhan- delingen over VS-bases in Spanje. Uit protest tegen de executies en als teken van rouw hebben gisteren in heel Frankrijk miljoenen werknemers korte tijd het werk neergelegd. Daarmee vol deden ze aan oproepen van de drie grootste vakbewegingen. In Franse regeringskringen is de kri tiek op het zwijgen van Frankrijk na de doodvonnissen van de hand gewezen. Men zei dat de regering en de president jegens het voltrekken vande vonnissep niet onverschillig staan. Er werd- op ge wezen dat men op het diplomatieke vlak echter „de dingen met gelatenheid en behoedzaamheid” moet bekijken. In Brussel heeft bijna de helft van de employees bij de EG, onder wie zeker twee van de dertien commissarissen, in de regen een stil protest gehouden tegen de executies. Morgen zal op de vergade ring van de Europese Commissie waar schijnlijk worden besproken wat de re actie van de EEG op de executies zal zijn. Howard Hunt, veroordeeld wegens zijn aandeel in de Watergate-inbraak, heeft maandag in een vraaggesprek met het Amerikaanse weekblad „Time” gezegd dat hij destijds de mogelijkheid over woog om Jack Anderson een verdovend middel toe te dienen- Er is echter nooit een plan geweest om de journalist, ont huller van de Pentagon-papers, te ver moorden. Hunt zei verder: „Het was echter weer eens een wild idee geweest dat nooit verder dan het stadium van voorstel is gekomen”. Anderson werd op het Witte Huis gehaat wegens zijn ont hullingen in de pers. Volgens de zondageditie van het Ame rikaanse dagblad „Boston Globe” maakt men zich in officiële Amerikaanse krin gen zorgen over door foto’s geregistreer de aanwijzingen dat de Sovjet-Unie de verdragen die de bacteriologische oorlog voering verbieden, schendt. Op de spio- nagefoto’s staan terreinen en gebouwen die fabrieken voor biologische wapens en opslagloodsen lijken te zijn. Toen in maart het verdrag tot stand kwam zei de Sovjet-Unie dat het geen bacteriologi sche wapens had. AMSTERDAM (ANP). Naar aan leiding van een onderzoek door de Am sterdamse ziekenfondsen bij een aantal apothekers zal in een geval een officiële klacht worden ingediend bij de justitie. Het gaat hier om een apotheker, bij wie malversaties voor een bedrag van ten minste zeventigduizend gulden zjjn ge constateerd. aldus de heer A. van Wete ringen, directeur van het Ziekenfonds Ziekenzorg. In het begin van dit jaar is een onder zoek bij een vijftal Amsterdamse apothe kers ingesteld omdat geconstateerd zou zijn dat bepaalde apothekers voor ver strekte medicijnen de duurdere merk artikelen declareerden. Volgens de heer Van Weteringen is de register-accountant naar aanleiding van het onderzoek bij de betrokken apotheker tot de conclusie gekomen „als je er hele maal uit wilt komen moet je over opspo ringsbevoegdheid beschikken”. „Wij hopen, nu dat de justitie verder zal ko men tijdens het onderzoek”, aldus de heer Van Weteringen. telefoongids van de aanvrager te vinden zijn. Van de ongeveer 30 miljoen telefoon tjes, die 008 per jaar krijgt, komt verre weg het grootste deel overdag. Er werken bij de 22 informatiecentra voor 008 in totaal ongeveer 1300 informatieambte- naren. De sluiting van 008 gedurende ge noemde uren is in zes telefoondistricten beproefd. Bij die proefnemingen nam het aantal nachtelijke telefoontjes met onge veer 70 percent af. Voorts is gebleken dat de verwijzing naar een ander num mer voor de meeste abonnees niet als servicevermindering wordt ervaren. De beperking van de openstellings- tijden van 008 levert op korte termijn nauwelijks vermindering van het aantal ficieus of officieel voor de Spaanse over heid werken, te gelasten binnen 48 uur het land te verlaten. President Echever ria verzocht VN-secretaris-generaal Waldheim gisteren om een spoedbijeen- komst van de Veiligheidsraad waarop Spanje uit de Volkerenorganisatie gezet zou moeten worden. In Eindhoven wordt bekeken op welke manier een einde kan worden gemaakt aan het feit dat op een groot aantal plaatsen in de stad illegaal paarden grazen. In het verleden zijn regelmatig klachten over vernielingen van natuur gebieden binnengekomen. Als overleg met de eigenaren niet tot resultaat leidt of als de eigenaar niet kan worden opgespoord, overweegt de gemeente de paarden weg te halen en elders onder te brengen. SCHIPHOL KLM, Martinair en Transavia zullen hun chartervluchten naar Spanje zoveel mogeljjk volgens schema blijven uitvoeren Voor deze week hebben zij een gezamenlijke capaciteit van rond 8000 vliegtuigstoelen naar de diverse Spaanse bestemmingen, afgezien van de capaciteit in de lijntoestellen van KLM, Iberia en Viasa. De KLM is niet van plan de afhandeling van Iberia- vliegtuigen op te schorten, zoals in Zwe den gebeurt. In de buurt van Wonjoe, 90 kilometer ten oosten van de Zuidkoreaanse hoofd stad Seoel, is gisteren een monument onthuld ter nagedachtenis van de Neder landse soldaten die van 1950 tot 1953 onder VN-auspiciën in Korea hebben gevochten tegen Noord-Korea en China. Het 15 meter hoge monument is ge bouwd in opdracht van het Zuidkore aanse ministerie van defensie. Het mi nisterie zal zorg dragen voor de oprich ting van een serie monumenten ter na gedachtenis aan de gevallenen uit 16 landen. In Korea zijn 120 Nederlandse manschappen om het leven gekomen en er vielen 645 gewonden. De consumentenbond klaagt er in het zelfde artikel over, dat de instanties, die aangewezen zijn om de consument te gen dit soort middelen te beschermen, er niets aan doen.Zelfs niet als de adver tenties in strijd zijn met de door hen gemaakte voorschriften. Deze instanties, voert, slechts gering. Hij vergeleek deze snelheidsdrang van deze jongeren met die uit de dierenwereld. „Herten zijn soms ook bronstig. Daar valt niets aan te veranderen, daar dient men de wet voor aan te passen”, aldus de heer Mersmans. De RAI-voorzitter is voorstander van vier categorieën gemotoriseerde twee wielers: de snorfiets (vanaf 14 jaar, geen rijbewijs, geen valhelm, en snelheid van ongeveer 25 km per uur), de huidige bromfiets (16 jaar, geen rijbewijs, wel valhelm en snelheid ongeveer 40 km per uur), de ultra lichte bromfiets, (16 jaar rijbewijs, helm en snelheid ongeveer 70 km per uur) en het motorrijwiel (18 jaar, rijbewijs, helmplicht en ongelimi teerde snelheid). In Zweden heeft het grondpersoneel sinds zaterdag niet één vliegtuig van Iberia of de Spaanse chartermaatschappij Spantax meer afgehandeld. De Scandina vische lijnmaatschappij SAS en enkele chartermaatschappijen blijven hun lucht verkeer op Spanje op normale wijze on derhouden, aldus onze redacteur in Stock- DEN HAAG (ANP). Het telefoon-inlichtingennummer 008 zal met ingang van 1 oktober niet dag en nacht meer in dienst zijn. Aanvragers zullen dan naar een ander - niet kosteloos - nummer worden verwezen, mede omdat in steeds mindere mate serieuze inlichtingen worden gevraagd, waardoor met name het aantal „onzakeiyke” gesprekken in de grote steden sterk is toegenomen. Madrid Malaga München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casa Blanca zw. bew. w.st. Istanboel Las Palmas Tel-Aviv Tunis WOENSDAG 1 OKTOBER IJMUIDEN zo nnw ono zzo zw. bew. w.st. licht bew. w.st. licht bew. mist mist De soldaten van Carthago werden kennelijk voor de gevechten met de Romeinen met hasjiesj opgepept. Dit maKen archeologen op uit het feit dat uit een trireem die bij Marsala voor de Siciliaanse kust op de bodem van de zee gevonden werd, ook twee manden has jiesj geborgen werden. DEN HAAG (ANP) De Consumentenbond is in een artikel in de Consumentengids van oktober ten strijde getrokken tegen wat zij noemt onware reclame voor geneesmiddelen tegen jeugdpuistjes en laxeermid delen, pijnstillers, vermageringsmiddelen aan de man te brengen door advertenties, radiospots en televisiespots, die in strijd zijn met de waar heid waarin wordt overdreven en die onzakelijk van inhoud zijn enzo voorts. Aldus gisteren een persbericht van de PTT, waarin wordt gezegd dat van 1 oktober af degenen, die tussen tien uur ’s avonds en acht uur ’s morgens 008 kiezen voor het vragen van een inlichting door middel van een antwoordapparaat naar een ander nummer worden verwe zen. Dit nummer, waar men uitsluitend voor dringende gewenste inlichtingen te recht kan is in alle telefoondistricten verschillend. In de avond en ’s nachts worden via 008 in steeds mindere mate serieuze in lichtingen gevraagd, neemt het aantal onzakelijke gesprekken in de grote steden sterk toe en worden bovendien vaak telefoonnummers gevraagd, die in de van werkgevers en regering te verwach ten”. NVV en NKV gaan er bijvoorbeeld van uit dat de regering geen juridische con sequenties zal verbinden aan de weige ring van bepaalde ambtenaren om be paalde activiteiten te verrichten. De werkgevers voelen niet veel voor steun aan de 24-uursboycot. Het CNV wil niet tot een dergelijke boycot oproepen. Het besluit hiertoe dat volgens een woordvoerdei’ overigens niet moet worden gezien als een oproep niet aan de boycot deel te nemen is niet om principiële, maar om taktische re denen genomen. De NS zullen donderdag meedoen aan de twee-minutenstaking als de regering daartoe een verzoek indient, zo heeft een woordvoerder meegedeeld. De drie radio zenders zullen twee minuten stilte be trachten. DEN HAAG. In de drive-in disco theek van de VARA moet in opdracht van het VARA-bestuur de geluidspro- duktie worden gematigd. De VARA heeft hiertoe besloten na kennis te hebben ge nomen van de resultaten van geluid- metingen van de Consumentenbond. Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Geneve Helsinki Innsbruck Kopenhagen geh. bew. onbew. zw. bew. Luxemburg zw. bew. licht bew. bew. wnw zw. bew. half bew. zw. bew. regen BARCELONA. Zes mannen hebben gisterochtend in Barce lona een centrum van de sociale dienst overvallen en zich uit de voeten ge maakt met 32 miljoen peseta’s (1,5 mln gld).

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2