Tekenen van muiterij in Portugal Beiroet begint te Indonesische troepen slaags met Fretilin Massale stakingen in Noord-Spanje SPAANS KABINET VEROORDEELT Brit laat leven op BUITENLANDSE „INTIMIDATIE Mount Everest Commissie van Onderzoek eist CIA-documenten Spanje Emoties hoog opgelopen geloven in bestand 2 ■m® in l 338 doden in twee weken SITUATIE OP TIMOR UITZICHTLOOS Met auto tegen trein door nico scheepmaker Britse PTT over op metriek stelsel SCHILDKLIER VADER EN ZONEN BANDJES 4É v 3 SEPTEMBER DINSDAG 3 O 1975 BINNEN- EN BUITENLAND s g a n 'g :n meer indruk maken dan die ambassadeur pt W ■EHi a r (Van onze redacteur in Madrid, Robbert Bosschart) BARCELONA „Jij bent toch Nederlander, niet?”, vroeg me een jonge Spaanse collega zondagochtend. Op het bevestigende antwoord zei hij met een brede grijns: „Sinds gisteren komen de Nederlanders me veel sympa thieker voor. Maar waarom halen jullie Cruijff niet terug? Dat zou veel I f 1 I 5 S> ÉU Leger in verhoogde staat van paraatheid J 1 1 1 t 5 ct De emoties zijn hoog opgelopen Viktor Sjtem heeft de bandjes nooit teruggekregen. Dat hinderde niet, want hij had tevoren voldoende kopieën ge maakt. Bovendien kreeg hij er iets veel mooiers voor terug: de schriftelijke er kenning van de autoriteiten dat de band opnamen inderdaad het prorces tegen zijn vader weergeven, en „staatsgevaarlijk” zijn! De overweg, beveiligd met automatische halve' overwegbomen, was gesloten toen de vrouw er overheen reed. Een dag later werd bekend dat er brand gesticht was in de Spaanse ambassade in Den Haag. En op een terrasje in Barce lona roept een jonge Spanjaard veront waardigd uit: „Ik ben ook tegen de dood straf. Maar als ik hier 2000 kerels langs zie komen om het Nederlandse consulaat in brand te steken, dan ga ik mee, en ik ben de eerste om er een toorts in te smij ten. Wat hebben onze vlag of onze am bassades ermee te maken dat we zo’n rot regering hebben? Die vlag en die ambas sade zijn ook van mij. Wat voor schuld hebben wij, het Spaanse volk, aan die executies?” Iets verderop zitten enkele echtparen van middelbare leeftijd rond het aperitief. Een van de heren zegt: ,.Het is toch zes 1 Zo’n fanaticus' Ze hebben hem met nekschot moeten afmaken, heb ik laten vertellen”. 't t d d t te kt al en ig en de )it lat de ee is- ïr it Lt d it n e i, le r— ,s ;t n in is in 16 se ;n >3 jn a. n. ie ie er ;i- ig o- eg dt en de te e u le i- al et ag m nt in d- DJAKARTA. (AP en Reuter) Indo nesische troepen hebben het weekeinde twee maal slag geleverd met troepen van het Revolutionair Front voor de Onafhankelijkheid van Oost-Timor (Fre tilin), een van de drie partijen die mo menteel om de macht in deze Portugese kolonie strijden. schandalig, al die betogingen tegen Span je in het buitenland. Hebben jullie ge hoord, daar in Portugal? Zelfs de kan delabers hebben ze uit onze ambassade gestolen! Het scheelde geen haar of de politie, hielp de brandstichters nog een handje.Een vriend van me zou van middag naar Frankrijk gaan, en ik heb hem gezegd dat hij er beter aan zou doen zijn hachje niet te wagen”. Zijn echtgenote voegt daar aan toe: „We kunnen toch ook niet zo maar toelaten dat er links en rechts politiemannen ver moord worden? Zo meteen kan ik niet eens meer met een gerust hart mijn huis uit! Ik ben er voor dat ze die moorde naars doodschieten. Dan kijken de ande ren wel uit voordat ze er op uittrekken om een agent te vermoorden”. BEIROET. (Reuter en UPI) De be woners van Beiroet beginnen langzamer hand enig vertrouwen te krijgen in het bestand dat een einde moet maken aan de strijd tussen de diverse bevolkings groepen. Hoewel het merendeel van de winkels gisteren nog gesloten was en het openbaar vervoer niet reed, vertoonden de straten van de Libanese hoofdstad de gebruikelijke drukte. Duizenden mensen kwamen naar het centrum om te kijken naar de schade die daar tijdens de jongste ronde in de burgeroorlog is aan- gericht. Op de vraag hoe hij aan die uitvoerige verslagen was gekomen, zei hij eerst dat hij dat natuurlijk niet kon zeggen, en daarna (lachend) dat hij ze via het in Rusland gebruikelijke kanaal had ge kregen: de fles wodka. Hoe dan ook, hij heeft ze, en is van plan er een gepast ge bruik van,te maken. Hijzelf is mathema ticus, zijn broer is psychiater (en heeft wat medische kennis). Hij vertelde dat zij als zonen hun vader, die behalve huisarts ook endocrinoloog is, eigenlijk altijd als een soort veredelde dorpsdokter hadden beschouwd, tot het moment waar op hem tijdens het proces een heel inge wikkelde strikvraag over de schildklier werd gesteld. Viktors broer had hem op de tribune aangestoten, en gefluisterd: „Als hij dat nu maar in godsnaam weet”. Toen hun vader er zonder aarzeling een perfect antwoord op gaf, waren ook zij er als laatsten in de internationale we tenschappelijke wereld eindelijk van overtuigd dat dr. Michail Sjtem op zijn gebied een belangrijk wetenschapsman is LONDEN. De Britse PTT is giste ren overgegaan op het metrieke stelsel, wat inhoudt dat de eeuwenlang gehan teerde „inches” en „ounces” plaats moe ten maken voor millimeters en gram men. Tegelijkertijd werden de posttarie- ven voor de zoveelste keer aanzienlijk verhoogd. Ondanks meldingen van enkele bom ontploffingen en schietpartijen, waar onder een gevecht tussen communisten en rechtse falangisten aan de noordkant van de stad met als resultaat twee deden, werd het bestand over het alge meen wel in acht genomen. Arbeiders zijn begonnen aan het opruimen van het Volgens de politie heeft de vrouw ver moedelijk niet gezien dat de overweg ge sloten was omdat zij met haar auto van een parallel aan de spoorlijn lopende landweg linksaf de overweg in de Sta tionstraat opsloeg door het niet afgesloten gedeelte. De felle zon zou ook een rel hebben gespeeld. De auto van de vrouw werd totaal vernield. .Ik zei dat Viktor Sjtern nu meer dan ooit de zoon van zijn vader is, omdat hij bezig is de publieke opinie buiten de Sovjet-Unie te mobiliseren en daardoor in de positie verkeert dat hij al zijn ener gie, vindingrijkheid, tijd, geduld, intelli gentie en overtuigingskracht moet wijden aan de „bevrijding” van zijn vader, met behulp van de ritselende wapens die hem ten dienste staan. Toch zijn die wapens niet voor de poes, al laten zij geen kruit damp achter. Viktor Sjtern beschikt na melijk over het niet minder dan 700 pagina’s tellende verslag van zowel het vooronderzoek als de rechtszaak zelf, waaruit bijvoorbeeld blijkt dat de opge roepen getuigen tijdens het vooronder zoek andere dingen beweerd hebben dan tijdens de rechtszitting. Viktor Sjtern is een joodse Rus die noch op Chroesjtsjov, noch op Max Tail leur lijkt: mooie rechte neus, smal ge zicht, zwart haar en onberispelijk ge kleed. Van het dozijn mensen dat zich in Amsterdam na afloop van een demon stratie voor de jodose Russen in het huis van Henk Wolzak had verzameld, zat Viktor Sjtern het best in het pak, hoewel ik toch ook menige fractieleider en rabbijn in het gezelschap ontwaarde. Viktor Sjtem is op het ogenblik meer dan ooit de zoon van zijn vader. Zijn vader, Michail Sjtern, geboren in 1918 en dus 57 jaar oud, werd op 31 december 1974 in de Sovjet-Unie veroordeeld tot acht jaar concentratiekamp, met ver beurdverklaring van al zijn goederen. Be schuldiging: het aannemen van steek penningen. Ik bespaar u de wetsartikelen waaruit volgt dat hij daar, ook al zou het waar zijn geweest, niet voor veroor deeld had kunnen worden, dat heeft zijn advocaat al uitvoerig gedaan. Uiteraard zonder succes, want er is in de Sovjet- Unie nog nooit iemand vrijgesproken na een politiek proces. Er was in dit geval inderdaad sprake van een politiek proces, met veel hokus-pocus en humbug inzake medische zaken, maar geïspireerd op de visumaanvrage voor Israel van vader, moeder en de beide zoons Sjtem. De zoons wonen nu in Israel, de moeder zit in haar eentje in een leeggehaald huis in het kleinsteedse Vinnitsa, en de vader is aan zijn acht jaar concentratiekamp be gonnen, intussen hopend op een herzie ning van het vonnis in hoger beroep. Na het proces is Viktor Sjtem, bij een van de keren dat hij op politiebureau moest komen, gefouilleerd, waarbij enkele bandopnamen in beslag werden genomen van het proces tegen zijn vader. Omdat er voor die inbeslagname geen wettelijke gronden waren, eiste hij ze eens per week terug, net zolang totdat hij een brief kreeg met de officiële stempels van de „prokuror”, de officier van justitie van het district Vinnitsa, van de volgende in houd: „Ik deel u mede dat uw verzoek om teruggave van de bij u in beslag genomen cassettes met bandopnamen van het pro ces tegen M. S. Sjtern volgens de artike len 168 lid II en 143 lid II niet kan wor den toegestaan, aangezien u de opnamen van de rechtszitting zonder toestemming van de rechtbank hebt gemaakt, en zij het bewijs vormen van uw onwettige ac tiviteiten”. Was getekend: A. V. Reznik, juridisch adviseur van de officier van justitie in het district Vinnitsa. Twee leden van dezelfde Britse expe ditie, Haston en Scott, slaagden er vorige week woensdag in voor het eerst in de geschiedenis de Mount Everest over de zuidwestkant te beklimmen. Eerder kwam tijdens de expeditie al een Sjerpa, een Nepalese drager om het leven. De vrijdag omgekomen Brit is een 32-jarige Londense cameraman. De emoties zijn hoog opgelopen in Spanje, en weinigen hebben voldoende Informatie of koelbloedigheid om de pro- In vele landen werden gisteren pro testdemonstraties gehouden. In Parijs trekken duizenden mensen onder leiding van de voormannen van de communisti sche en de socialistische partij, respec tievelijk Georges Marchais en Francois Mitterrand, door de stad. Ook in andere Franse steden werden dergelijke marsen gehouden. Ook uit Polen en Tsjecho- Slcwakije worden protestbijeenkomsten gemeld. puin van ruim 2000 huizen, winkels en andere gebouwen die in de afgelopen weken geheel of gedeeltelijk zijn ver woest. In enkele wijken vormden de bewoners zelf ploegen om de rommel op te ruimen. De 20 leden tellende nationale com missie voor de dialoog, waarin de leiders van alle groeperingen zitting hebben, hield gisteren haar tweede bijeenkomst. Besloten werd een eind te maken aan de uitzendingen van klandestiene radiostati ons, die de diverse groeperingen tegen elkaar plachten op te zetten. Ook werd men het eens over maatregelen om het maken van gijzelaars tegen te gaan. Vandaag zou de commissie weer bijeen komen om na te gaan in hoeverre de besluiten van gisteren worden nageleefd. Het aantal doden als gevolg van de burgeroorlog is tot tenminste 338 geste gen, terwijl er ruim 600 gewonden zijn gevallen in twee weken tijd. LISSABON 'Reuter, UPI, AFP) De meeste eenheden van Landmacht, Luchtmacht en Marine in Portugal zijn gisteren in verhoogde staat van paraatheid gebracht nadat zich tekenen van muiterij hadden voorgedaan bij de militaire bezetting van radio- en televisestatons. Een woordvoerder van de militaire veiligheidsdienst Copcon, die de bezetting had georgani seerd, zei dat voor alle legereenheden, behalve die in het noorden, een loestand van verhoogde paraatheid geldt. De radiostudio’s in Oporto zijn niet door militairen bezet, en in het noorden geldt alleen een toestand van verhoogde waakzaamheid. Een verhoogde staat van paraatheid betekent dat alle verloven zijn in getrokken, dat wachtposten rond de kazernes worden geplaatst en alle burgers de militaire eenheden moeten verlaten. nenging voor een gesprek met journalis ten. De militaire politie moest voor Car valho met de wapenstok een weg banen door de vijandige menigte. Het „Revolu tionair Eenheidsfront”, waarin een zestal uiterst linkse groepen samenwerken, heeft opgeroepen tot een algemene sta king. In de verklaring van Azevedo over de „opruiende uitzendingen” van de radio stations werd met name gewezen op de vernielingen die zijn aangericht in de Spaanse ambassadegebouwen en op een protestcampagne van oorlogsinvaliden, die in hun actie voor betere uitkeringen en werkgelegenheid onder meer wegver sperringen hebben opgeworpen rond het presidentieel paleis, straten hebben afge- De 15 Basken zijn 10 mannen en vijf vrouwen. De voornaamste verdachte, de militaire leider van de ETA José Mugica Arregui, is gisteravond overgebracht van het hoofdkwartier van de politie naar de gevangenis. Want het derde Spanje, waar Antonio Machado zijn hele leven tevergeefs op wachtte en tevergeefs over schreef, het democratische Spanje waar niet de emoties en de haat doch het verstand en de tole rantie de overhand zullen hebben, ligt na dit weekeinde verder weg dan ooit. De Britten, die tot nu toe hun ogen hadden willen sluiten voor het gram mensysteem, konden er nu niet meer onderuit. Op de postkantoren is over werk verricht om op de verwachte cha os voorbereid te zijn. Folders zijn uitge geven, waarin op geduldige doch klare toon aan de klandizie wordt uitgelegd wat er allemaal verandert. Naar de regering meedeelde zou pre mier Arias Navarro vanavond om 9 uur voor de televisie een boodschap richten tot het Spaanse volk. Met stakingen en talrijke andere pro testacties is gisteren in Spanje gerea geerd op het terecht stellen van vijf Spaanse ondergrondse strijders. Binnen Spanje vormden de vier Baskische pro vincies in het noorden het centrum van de protestbeweging. Daar riepen clandes tiene arbeidersorganisaties op tot een al gemene staking van twee dagen. Hoewel de autoriteiten meedeelden dat er slechts 30.000 werknemers aan de oproep gehoor hadden gegeven werd in plaatselijke kringen het aantal stakers alleen in Bilbao en omgeving al op 100.000 ge schat. In San Sebastian en Arpeita ble ven fabrieken en winkels gesloten. In Zarrauz woonden gisteren duizen den een mis bij ter herdenking van de Baskische separatist Juan Paredes die zaterdag werd geëxecuteerd. Met machi nepistolen bewapende politiemannen be waarden de orde. Ondanks een Spaans protest, zijn de leden van de veiligheidsraad van de Verenigde Naties gisteren overleg begon nen over de vraag of een verzoek van Mexico op de agenda geplaatst moet worden, waarin de raad wordt gevraagd economische en diplomatieke sancties te gen Spanje te nemen. UDENHOUT (ANP) De 36-jarige M Pijnenburg-van Dijk uit Udenhout is gis teren ernstig gewond geraakt toen zij met haar auto op een overweg in haar woon plaats tegen de trein uit Tilburg botste. porties van de problemen van de nabije toekomst in het oog te houden. Het regime heeft metterdaad bewezen dat het de oog-om-oog vergelding zal toepassen, wat de rest van Spanje of de rest van de wereld er ook over mag denken. De link se en rechtse extremisten brullen dreige menten en kijken hun wapens na De man in de straat spreekt alleen over executies en uitgebrande ambassades. Antonio Machado, die een van Spanjes grootste dichters was, schreef in de der tiger jaren: „Daar komt een Spanjaard die wil leven, en aan het leven begint hij; Tussen een Spanje dat stuiptrekt en een ander Spanje dat geeuwt. Spanjaardje zoals je daar ter wereld komt, dat God je behoede: Een van beide Spanjes zal je hart nog bevriezen”. Het conflict tussen de commissie en het Witte Huis brak twee weken geleden uit toen commissievoorzitter Otis Pike geheime documenten publiceerde waar uit bleek dat de CIA faalde bij het voorspellen van de oktoberoorlog over 1973 in het Midden-Oosten. President Ford toonde zich daarover zeel geërgerd en zei dat de commissie geen verdere stukken zou krijgen en de reeds in haar bezit zijnde documenten moest terugge ven. MADRID (UPI-Reuter).). De Spaanse regering heeft gisteravond „met alle kracht” de buitenlandse protesten tegen de terechtstelling van vijf stads guerrilla’s op zaterdag van de hand gewezen. In een communiqué dat na een spoedbijeenkomst van het kabinet werd uitgegeven, werd gezegd dat de regering zich niet zal laten intimideren. „Ondanks de buitenlandse protesten bevestigt de regering opnieuw de rechten van het Spaanse volk op waardigheid en soeve reiniteit”. WASHINGTON. (Reuter) De com missie van het Huis van Afgevaardigden voor de inlichtingendiensten heeft giste ren geëist dat CIA-directeur William Colby onmiddellijk de gevraagde gehei me documenten overdraagt aan de com missie. Daarmee besloot de commissie niet in te gaan op een compromisvoor stel van het Witte Huis, waarbij de inlichtingendiensten onder bepaalde voorwaarden geheime documenten zou den overleggen. KATMANDOE. (Reuter) De Britse bergbeklimmer Michael Burke is vorige week vrijdag om het leven gekomen bij een poging de top van de Mount Ever est, in de Himalaja, te beklimmen via de zuidwestzijde. De twee mannen die hem op die tocht vergezelden bereikten wel de top, aldus een mededeling van het Nepalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Een taxichauffeur die Bask blijkt te zijn, zegt met zeker ontzag in zijn stem: ,.Kijk eens meneer, ik ben ook niet voor het terrorisme. Dat lijkt me geen manier om onze problemen op te lossen. Maar je moet het die kerels van de ETA nageven dat ze „cojones” hebben”. (Deze volks- term voor een bepaald deel van de man nelijkheid wordt hier gebruikt om „moed” uit te drukken). „Heeft u gehoord hoe die Txiki hier is gefusilleerd? Recht overeind, met de uit gespreide armen aan twee bomen gebon den en met open ogen. Niks blinddoek. Een knipoog naar zijn broer, die vanaf een heuveltje toekeek. En zingend. Ja zeker, hij zong het volkslied van de Bas ken, zelfs nog na het eerste, salvo. Met kogels in zijn lijf, en dan nog zingen. t een me De Mexicaanse president Luis Eche verria had hiertoe zondagavond een ver- z< ek gedaan bij VN-secretaris-generaal Kurt Waldheim. Op de betoging in Utrecht met deelna me van het Nederlandse kabinet en de toespraak van premier Den Uyl, gaf de Spaanse staatstelevisie gistermiddag het volgende commentaar: „De Nederlandse reactie was een uitzonderlijk geval. Het klinkt haast ongelooflijk dat een rege ringshoofd zijn kabinet laat deelnemen aan zo’n betoging en zelf een toespraak houdt tegen een land waarmee hij nor male diplomatieke betrekkingen onder houdt. Nederland zal hiervoor wel haar redenen hebben; waarschijnlijk de ge bruikelijke, namelijk dat men door de knieën is gegaan voor de pressie van ultra-linkse groepen. In het geval van Nederland moet men hieraan toevoegen dat de „zwarte legende” uit de tijden van Filips II nog niet vergeten is”. Binnen enkele dagen zullen in Spanje 15 Baskische militanten voor de krijgs raad verschijnen, aldus is gisteren in juridische kringen te Madrid vernomen. De regering had doen weten dat het deze week niet tot nieuwe processen zou komen en tevens „terroristen-moorde- naars” gewaarschuwd dat er voor hen kwade dingen in petto werden gehouden. Tegenover oproepen om Spanje op handelsgebied en als toeristenland te boycotten, stelden Spaanse organisaties maatregelen tegen produkten uit landen die Spanje hebben gekapitteld. Zo be sloot het Madrileense warenhuis „Gale- rias Preciados” een propaganda-actie ten gunste van goederen uit de drie Bene- lux-landen stop te zetten. Spaanse pers bureaus annuleerden reizen naar enige Europese landen,'"omdat de deelnemers gevaar zouden lopen. Volgens politieke kringen in de Spaanse hoofdstad zijn rechtsgeoriën- teerden van plan morgen een groot scheepse manifestatie te organiseren ter herdenking van het feit, dat Franco 39 jaar geleden als staatshoofd werd geïn stalleerd. zet, radiostations bezet, treinen en auto’s hebben tegengehouden en uiteindelijk een kabinetsberaad in de woning van de premier hebben belegerd. Azevedo verklaarde voorts dat de be zetting is bedoeld om de verscheidenheid in de berichtgeving te herstellen. Dat wijst erop dat de nieuwe regering, waar in socialisten en PPD de overhand heb ben, een poging doet het communistische overwicht in de nieuwsmedia te breken. In een radio- en televisierede drong premier Azevedo gisteravond aan op herstel van gezag en orde, op „een werkelijk revolutionair geweten dat zich uit in sociale strijd, maar ook in het werk, in ideologisch enthousiasme en menselijke solidariteit”. „De gebeurtenissen van de laatste da gen zijn alle perken van de verdraag zaamheid te buiten gegaan en hebben de continuïteit in gevaar gebracht, niet al leen de continuïteit van een doelmatig gezag, maar van elk gezag, en zelfs van onze nationale onafhankelijkheid”, aldus Azevedo. De premier zegde het Portuge se volk „waarvan ik de bezorgdheid goed begrijp” toe dat hijzelf en de beweging der strijdkrachten vastberaden zijn een eind toe te roepen aan de steeds erger wordende politieke, economische en soci ale onstabiliteit, die we hebben doorge maakt”. Hij vroeg het volk mee te werken aan herstel van gezag en orde. Intussen moesten extra versterkingen worden gezonden om generaal Carvalho te ontzetten, die in het ministerie van voorlichting door een vijandige menigte werd belegerd. De eenheid militaire poli tie, gezonden om de menigte in bedwang te houden, sloot zich integendeel bij de betogers aan. Carvalho riep van het balkon op tot nationale discipline en eenheid, maar werd met boegeroep en gefluit begroet. Gisteravond drong ook een groep arbeiders van de scheepswer ven het ministerie binnen, waar Carval ho juist overlegde met de arbeiderscom- missies van kranten en radiostations. Ze eisten het onmiddellijk vertrek van de militairen uit de radiostations, en dreig den anders zelf de radiostations te gaan bezetten. j|» AtMU Volgens een woordvoerder van het Indonesische ministerie van defensie raakten de Indonesiërs zondag met Fre- tilin-troepen slaags toen zij in het gresngebied patrouilleerden, waar thans 34.000 vluchtelingen uit Portugees Timor verblijven. De UDT, de Democratische Unie van Timor, die met het Fretelin vecht om de macht op dit deel van het eiland Timor, heeft een beroep op Indonesië gedaan militair in te grijpen opdat er een eind komt aan de verwarde toestand op Por tugees Timor. In officiële kringen in Djakarta, waar dit gisteren werd meegedeeld, zei men dat dit verzoek om militaire interventie afkomstig is van de militaire bevelheb ber van de UDT, Joao Carrascalao. Hij zou gezegd hebben dat de regeling van het conflict op Timor mogelijk nog ja ren op zich kan laten wachten als Indo nesië niet tussenbeide komt. In een verklaring van het Indonesi sche ministerie van voorlichting wordt gezegd dat de UDT, die wel integratie van Oost-Timor met Indonesië zou wil len maar dan op bepaalde voorwaarden en de Apodeti, de Volksdemocratische Vereniging van Timor, die een volledige samensmelting van Oost-Timor met In donesië wil, het voorstel van Portugal voor vredesbesprekingen hebben afgewe zen. XX? Een menigte betogers belegert het Portugese ministerie van Voorlichting, als protest tegen de militaire bezetting van de radio- en televisiestations. COPCON-generaal Carvalho, die binnen was, moest met behulp van het leger ontzet worden. Premier Jose Pinheiro de Azevedo gaf gisterochtend opdracht tot militaire be zetting van de radio- en televisiestations. De militairen overhandigden de omroe pers een verklaring van admiraal Azeve do, waarin radio en televisie beschuldigd werden van het „voeren van een provo cerende campagne, en het aanmoedigen van opruiing”. Sommige omroepers wei gerden de verklaring voor de microfoon voor te lezen, en een deel vefn de militairen koos later partij voor het omroeppersoneel. Copcon-bevelhebber Otelo Saraiva de Carvalho, eens de gevierde held van uiterst links, werd uitgejouwd en voor „fascist” uitgemaakt toen hij het minis terie van voorlichting in Lissabon bin- iS>

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 3