Nieuw kantoor, nieuwe docher en nieuwe boten Wijsmuller presenteert plannen offs hore-activiteiten voor Fietsende vrouw reed hond aan Dierenochtend voor kinderen Fietser werd mishandeld Vandalen richtten voor f26.000 schade aan B. enW. Uitgeest Aanrijding na kiezen voor Leerlingen uit zeven voorrangsfout Alkmaar landen werken dag in Haarlems ziekenhuis Een uitmuntende kwaliteitskrant Ook SGS-forum voor draaiing Zwanenburgbaan Astrada f De IJmuider Courant? Een uitmuntende kwaliteitskrant! I r I i in „De Mei” I Lita-Catalogus Pak mee! e TV. kan Geluidshinder Schiphol Kort IJmondnieuws Milieucommissie behandelt brieven uit Wijk aan Zee Tijdens conferentie week in Bergen AANBEVELING ■■I DINSDAG SEPTEMBER 30 1975 NIEUWS UIT STAD EN STREEK d INBRAKEN EN VERNIELINGEN IN BEVERWIJK n I INDELITAIHSCOIM CAIAUMJIS SHOWROOM 8 [W] DELCAVE BV. Delft, L wj tel.015-569324* Vernielingen Excellente sherry SB (ADVERTENTIE) (Van de streekredactie) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsterse) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Naam Adres Woonplaats: (aankruisen wat u wenst) de burgemeester van Velsen, drs. J. Reehorst VELSEN-NOORD. In de nacht van zaterdag op zondag heeft een 20-jarige fietser op de Pontweg in Velsen-Noord enige rake klappen van een bromfietser gehad. De bromfietser stompte zon der dat daar enige aanleiding toe was aldus de politie de fietser tijdens het passeren in het gezicht. De fietser werd gewond aan zijn neus. id ie m IJMUIDEN. Een 78-jarige vrouw is maandagmiddag op de Groeneweg met haar fiets komen te vallen nadat zij tegen een overstekende hond was aange reden. Vandaar deze collecte. Ik hoop,dat u de dierenbeschermers en de 600 d 800 jaarlijkse (dieren) gasten van het asyl niet teleurstelt. Het kantoorgebouw van Wijsmuller aan de Sleigerkade in IJmuiden zal volgend jaar worden vervangen door nieuwbouw. Het nieuwe kantoor zal rechts van het oude gebouw verschijnen. bepaald waar de conferentie van 1976 aan zal worden gewijd. Uit een als kantine dienstdoende auto- box aan de Spoorsingel bij het in aan bouw zijnde flatgebouw „Wijckermolen” werd een slof sigaretten ontvreemd. De dieven gingen er voorts vandoor met voor 120 aan kwartjes uit de koffie- automaat. Uit de Prins Bernhardschool aan de Hoflanderweg verdween 25. Verchroomd. In houd: één liter. Met praktisch schenkschroefdeksel Catalogus pag. 119 m Grote Houtstraat 99-99a, Haarlem (ook in Amsterdam. Den Haag. Beek, Eindhoven en Utrecht) ie in et iij ï- e- d- k- m ir Ml ed nt je ut er e- e- m er Tenslotte werd de spiegelruit van de firma Akse aan de Torenstraat kapot geslagen. De brokstukken beschadigden enkele in de etalage uitgestalde meubels. (Van een onzer verslaggevers) VEVSEN-NOORD. Ter gelegenheid van dierendag zal aanstaande zaterdag in buurthuis De Mei aan de Geelvinck- straat een „Dierenochtend” worden geor ganiseerd. Dan zijn alle kinderen wel kom in de grote zaal van het centrum om daar hun dieren te laten zien aan andere kinderen. Er is een dierenarts (dokter Kok) aanwezig die de dieren voor de kinderen wil keuren. Met enig hoofdletsel en heupletsel is de vrouw door de Ongevallendienst naar het Zeeweg Ziekenhuis gebracht. De hond was niet gewond en heeft meteen de benen genomen. De conferentiegangers, afkomstig uit de bij de International Council of Nur ses aangesloten landen Denemarken, Noorwegen, Italië, West-Duitsland, Ier land, Engeland en Nederland, worden zaterdag 4 oktober ontvangen in het Elisabeth Gasthuis in Haarlem. Diezelfde avond nog bespreekt men in het vor mingscentrum het weekprogramma, dat handelt over de huidige methoden in' de gezondheidszorg en mogelijke alternatie ven daarvoor. Met lichte verwondingen is de jongen door de Ongevallendienst naar het Zee weg Ziekenhuis gebracht. U nog geen abonnee op de IJmuider Courant? Dat spijt ons oprecht voor u! Maar, er is wel iets aan te doen. Vul nü deze bon even in en U krijgt de IJmuider Courant 14 dagen lang gratis thuis! IJMUIDEN. Bij de splitsing Ka naaldijkStationsweg is maandagmiddag een 17-jarige bromfietser uit Heemstede tegen een auto aangereden, nadat hij geen voorrang had verleend aan deze automobilist. Bij een inbraak in Visser Elektrotech niek aan de Lijndenweg verdween een geldbedrag van 425. Bij bouwmateria lenhandel Sminia aan de Steenkade werd de administratie overhoop gehaald en besmeurd met uit een plantenbak afkomstige zwarte aarde. De factureer- machine ter waarde van 25.000 werd in elkaar geslagen. Ook een type- en re kenmachine met een gezamenlijke waar de van 900 werden vernield. Tenslotte moesten twee transistorradio’s het ont gelden. Aan goederen wordt niets ver mist. De organisatie van dit dierenevene ment is in handen van de heer H. J. Wiegman van de Dierenbescherming, en van Gerrit van den Akker en Hennie Duindam van De Mei. Tussen 10 en 12 uur krijgen de kinde ren gratis advies van de dierenai'ts. De entree is geheel vrij. Ook de scholen van Velsen-Noord zijn benaderd om aan de ze dierenochtend mee te werken- Diverse fabrikanten hebben toegezegd kleine ge schenkjes te zullen toezenden, die aan de kinderen zullen worden uitgedeeld. Wie lid wil worden van de Dierenbe scherming kan zich zaterdagochtend ook opgeven in De Mei. UITGEEST. B. en W. van Uitgeest hebben gekozen voor Alkmaar. Het col lege stelt de raad voor, om als de ministeriële herindelingsplannen door gaan, te kiezen voor de provincie Noor- delijk-Noord-Holland en géén aansluiting te zoeken bij de provincie Haarlem- IJmond. auunmcMB* H DtLMVE HAARLEM. Leerling-verpleegkun- digen uit zeven landen zullen deelnemen aan de conferentie „How to get better”, die van 4 tot 10 oktober zal plaatsvinden in het vormingscentrum „De Haaf” in Bergen (NH). Om te ervaren hoe de gezondheidszorg in Nederland werkt zul len de deelnemers (twee per land) ook een dag in één van de Haarlemse zie kenhuizen werken. Gratis Voor Wijsmuller is de zeer spectacu laire berging van de mammoettanker El wood Mead bij het Engelse eiland Guern sey in maart vorig jaar belangrijk geweest omdat het een behoorlijk stuk reklame voor het bedrijf betekende Want aan dit onderdeel van de bedrijfs voering wil Wijsmuller optimale aan dacht geven. Het bedrijf is bulletins gaan uitgeven, staat met stands op inter nationale zeevaarttentoonstelling en sinds kort staat de naam Wijsmuller op Deze week zijn er in de gemeente weer collectanten op pad. De Neder landse Vereniging tot bescherming van dieren heeft voor haar activitei ten geld nodig. De opbrengst gaat geheel naar de afdeling Velsen en omstreken van de Vereniging, die het geld besteedt voor het onderhoud en de verbetering van het Kerbert-asyl. Ik wil deze collecte graag bij u aanbevelen, omdat ik vind, dat de Vereniging goed werk doet. Dat is ook de mening van het gemeentebe stuur, zoals blijkt uit het subsidie, dat jaarlijks aan de Vereniging wordt verleend. Het gemeentelijk subsidie, de contributie van de verenigingsle- den en de bijdragen van de mensen, die hun huisdier in de vakantie naar het asyl brengen, zijn niet voldoende, om het asyl goed draaiende te hou den. Naast een groot aantal discuséies. al \dan niet met gebruikmaken van video, Staat er voor maandag een bezoek ge pland aan de psychotherapeutische kli niek De Oosthoek in Limmen, terwijl de congresleden dinsdag aan het werk moe ten. In hun zelf meegebrachte unifor men draaien zij een dienst mee in een Haarlems ziekenhuis: Mariastichting. Dia conessenhuis of Elisabeth Gasthuis. Na tuurlijk mag een bezoek aan Amsterdam niet ontbreken. De uitnodiging vermeldt dat er zal worden gedineerd in de „Kos mos”, dat een wereldberoemd centrum voor alternatieve levenswijze wordt ge noemd. De deelnemers vertrekken vrij dag 10 oktober, nadat er voorlopig is de romp van alle boten van Wijsmullers vloot, terwijl het nieuwe embleem op alle boten is geschilderd, de masten zijn in wit, blauw en zwart geverfd. De presentatie van dit nieuwe Wijs- mulleronderdeel valt in een periode dat de offshoreactiviteiten voor dit bedrijf in hoge mate toenemen. Vergeleken met vorig jaar vooral blijkt dat het aantal bergingsklussen sterk is teruggelopen: dit jaar zijn er alleen sleepreizen ge weest. Volgend jaar zal de vloot met twee nieuwe eenheden worden aangevuld- In respectievelijk augustus en december 1976 worden de twee nieuwe slepers van 100 ton, elk met 14000 paardenkracht afgeleverd. Deze uitbreiding bleek nood zakelijk in het kader van de toenemende offshoreactiviteiten. In principe zullen vijf zware slepers (twee van 100 ton, de „Amsterdam” van 63 ton en „Willem Barendsz” en „Jacob van Heemskerk” van 42 ton) volgend jaar voor deze activiteiten beschikbaar zijn. Voor de normale sleepopdrachten is de „Fries land” onlangs motorisch geheel ver nieuwd. Ook de „Noord-Holland” zal eenzelfde verbouwing ondergaan. Van de zijde van Wijsmuller komt tevens de opmerking dat het bedrijf niet lijdt onder de huidige economische re cessie. Van werktijdverkorting voor per soneel is geen sprake. In tegendeel, bij het vlootpersoneel (officieren) is zelfs personeelsgebrek. Het bedrijf is daarom een nieuwe wervingscampagne begonnen om zeelieden die aan de wal zijn gaan werken weer naar zee te krijgen. Deze campagne heeft inmiddels twee nieuw aangenomen officieren opgeleverd. AA Elke avond meteen die TV aan? Voor mij hoeft het niet! Ik vind dat je moet kiezenN waarnaar je al of niet wilt kijken. Da's trouwens net zo met kranten-lezen... Daarom stem ik altijd eerst af op de IJmuider Courant. Ten eerste natuurlijk omdat ik graag weet hoe alles hier reilt en zeilt, daarom lees ik niet alleen het wereldnieuws, maar ook al het nieuws uit stad en streek. Ik ben bijvoorbeeld sterk geïnteresseerd in de gemeentepolitiek en verder in het financiële- en zakennieuws. Waarom ik de ERBIJ-pagina's elke week lees? Nou, met twee studerende kinderen moet je er écht wel bij blijven! Als u ’t mij vraagt, is de IJmuider Courant een uitmunten-AA de kwaliteitskrant. rr) 1 (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In Beverwijk is gis ternacht op vier plaatsen ingebroken. Daarbij werd voor circa 550 gestolen en voor 26.000 aan vernielingen aange richt. Ook elders in de stad gingen de vandalen weer tekeer. Ditmaal moest de inhoud van een aantal autoboxen het ontgelden. SCHIPHOL. De vierde baan van Schiphol, de zogeheten „Zwanenburg baan”, moet worden gedraaid. Ook het forum van de Stichting Geluidshinder Schiphol (SGS) heeft zich op dat stand punt gesteld. Het forum vindt, dat de vierde baan op zeer korte termijn zoda nig moet worden gedraaid, dat de ge luidshinder in Zwanenburg en Amster dam-West- tot een minimum wordt be perkt. De vergadering nam gisteravond met overgrote meerderheid een motie van die strekking aan, tijdens de open bare vergadering van het forum in Zwa nenburg. I •Jj I y J LCI.U (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Het IJmuidense zeesleep- en bergingsbedrijf Wijsmuller heeft plannen voor nieuwbouw. Nog voor het eind van het jaar zullen naast het bestaande kantoor aan de Steigerka- de de fundamenten voor het nieuwe kantoorgebouw worden gelegd. Ook heeft Wijsmuller de eerste dochteron derneming van dit bedrijf gepresenteerd: „Marman” Marine Management Charte ring Brokerage and Marine Consulting” B.V. Deze dochteronderneming die on der leiding staat van mr. P. van de Merwe, is gespecialiseerd in de zoge noemde offshoreservice, waarbij men moet denken aan het losmaken en sle pen van booreilanden en zogenoemde bakken. I In de motie spreekt men zich ook uit tegen een capaciteitsuitbreiding van Schiphol. Adjunct-direkteur ir. F. E. Douwes Dekker van de luchthaven Schiphol sprak zich ook dit keer weer uit tegen draaiing van de vierde baan. Zoals bekend wil Schiphol in plaats van een gedraaide vierde, een vijfde baan aanleggen. De luchthaven beweert, dat deze vijfde baan (die ongeveer parallel zou komen te lopen aan de Zwanen burgbaan, maar waarvan de in- of uit vliegroute tussen Haarlem en Zwanen burg in zou liggen) minder geluidshinder zou geven. De tegenstanders van Schip hol vrezen echter dat de luchthaven daarmee stiekem een capaciteitsuitbrei ding beoogt, waardoor in de toekomst de totale geluidshinder nog zou toenemen. Het bestuur van de SGS meent dat uitbreiding van de luchthavencapaciteit moet worden gezocht in de Marker waard. Burgemeester Samkalden van Am sterdam pleitte voor een snelle beslissing van de regering over de vraag of het huidige Nederlandse aandeel in het in ternationale luchtverkeer moet blijven gehandhaafd. In het SGS-forum hebben vertegenwoordigers van de provinciale staten van Noord-Holland en de rondom Schiphol liggende gemeenten zitting. Spaanse botteling Met garantiezegel Vijf typen, één prijs 6.95 Verkrijgbaar bij^~5 ”Delcave”slijtersen 1 wijnhandelaren, herkenbaar aan het vignet op de deur. Op de agenda staat de behandeling van onder meer een afschrift van de brief over uitbreiding van Hoogovens, die de Dorpsraad Wijk aan Zee heeft gezonden aan voorzitter en leden van de commissie Boersma en een brief van de Aktiegroep Leefbaar Wijk aan Zee over de kolenopslag van Hoogovens. Van deze zelfde groep wordt een afschrift van een brief behandeld, die aan Hoogovens werd verzonden Inzake de geluidsover last. (Van een onzer verslaggeefsters) WIJK AAN ZEE. De provinciale commissie voor de milieuhygiëne verga dert op 2oktober van twee uur af in het provinciehuis aan de Haarlemse Dreef. Hl REE STARS) SHERRY ■facia/I Miaj£t Asw<*'' Bij een inbraak in een autobox aan het Hilbersplein werd een fiets ter waarde van 400 vernield. In een ande re box sloeg men een fiets en een bromfiets in elkaar. De schade wordt geraamd op 120. Voorts vernielde men voor 1000 aan goederen, opgeslagen in een autobox aan de Alzettestraat. De IJmond-gemeenten Beverwijk, Heemskerk en Velsen zijn er voorstan der van, dat Castricum en Uitgeest in de provincie Haarlem-IJmond worden op genomen. De raad van Uitgeest zal het voorstel van B. en W. woensdagavond 8 oktober behandelen. Bloedproef Twee Amsterdammers hebben maandagmorgen en maandag middag in Velsen een bloedproef moeten ondergaan omdat zij alcohol hadden ge bruikt. Brandje. In het Slachthuis IJmond raakte gistermiddag een butagasfles in brand. Het vuur, veroorzaakt door een lekke koppeling, werd door de Bever- wijkse brandweer geblust. Aanhouding. Op de Zeestraat heeft de Beverwijkse politie gistermiddag een 36-jarige inwoner van Wijk aan Zee aangehouden. De man werd door twee dames herkend als degene, die hen op 1 september gedeeltelijk ontkleed tege moet was getreden. Vernieling. Een 51-jarige leraar uit Beverwijk heeft bij de politie aangifte gedaan van vernielingen aan zijn auto. Vier jongetjes zouden de in de Strick van Linschotenstraat geparkeerde wagen hebben bekrast. De schade wordt ge raamd op 1000. Informatieavond. In Sociëteit Alp ha wordt donderdag een informatiea vond gehouden over Spanje. De bijeen komst in de soos aan de Beverwijkse Moensstraat vangt om 20 uur aan. Na afloop is er gelegenheid tot discussie. I Ik wil de IJmuider Courant graag 14 dagen gratis thuis ontvangen. Daarna kunt u mij noteren als maandabonnee a 12,35 (aankruisen wat u wenst) als kwartaalabonnee a ƒ35.45 Deze bon in een open envelop, zonder postzegel, sturen naar Damiate Pers’È V Antwoordnummer 416. Haarlem W wis TO

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5