LEKGESLAGEN TANKER IN IJMUIDEN Agenda Buitenlandse vrouwen als 1,16 98 99 3,98 1,13 1,55 91 1,59 69 88 1,79 69 88 99 1,15 4,98 4,98 1,09 1,06 49 98 van mij mag het dus best vaker dierendag zijn! Loyal tartaar, voor uw hond, gasten op Stadskantoor i dubbelpak WOENSDAG 1 OKTOBER 197 5 11 Velsen-IJmuiden Heemskerk Castricum I Velsen-Noord Wijk aan Zee In en om Haarlem Programma Markt Oproep 1 Cox ’d orange kilo Biefstuk 250 gram Gehakt, kilo Witbrood, perstuk Bruin brood, perstuk Gesneden wit brood, perstuk Gesneden bruin brood, perstuk Suiker, kilo Dagmelk, literpak Rookworst vacuüm verpakt, 225 gram Roomboter banketstaven, perstuk Verkade blokrepen, div. smaken, perstuk Mona gezins- pudding,bekera 500 gram ..1,69 Bonzo diner, pak Tom Poes, brokken, blik Catty hapklare brokjes, blik... Frolic, pak... Ferry voorde hond,blik 1 t Mimi voor de kat blik Loyal, blik... Loyal voor de kat, blik ereen - KL Voorlichting Beverwijk Verse kip, kilo ‘Zuurkool, 500 gram ‘Bananen, kilo Const. Wijkerstraatweg: (Van een onzer verslaggeefsters) 7 1,49 1,29 In Simon-filialen met verkoop van vers vlees, groenten en fruit. op simon kun je rekenen simon dat scheelt IJMUIDEN Vanmorgen rond tien uur is de lekgeslagen Griekse olietanker .’Pacific Colocotronis” in de averijhaven van IJmuiden aangekomen. Het schip, dat nog slechts weinig olie verloor is op eigen kracht naar IJmuiden opgestoomd, gevolgd door het oliebestrijdingsvaartuig „Smal Agt” van Rijkswaterstaat. Buiten de pieren maakten drie sleepboten van Bureau Wijsmuller, de Nestor, Stentor en Cycloop en een sleper van rederij Goedkoop vast, om de tanker binnen te brengen. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstiaat. 20 u.: „Zwaar moedige verhalen”. e ■e'"' ,op- sse- I :U- i\n, ise- <240 \M.a- DIVERSEN WOENSDAG 1 OKTOBER Progresse-sociëteit, Const. Huygensstraat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 19-21 u. Wat er verder met de Griekse tanker gebeuren gaat, is nog niet zeker. Duikers hebben het schip onderzocht op eventue le andere lekkages en nu moeten verze kering en rederij beslissen, waar het schip gerepareerd gaat worden Vermoe delijk zal dit in Amsterdam bij de NDSM gebeuren. De Griekse tanker van ruim 70.000 ton is vandaag zover leeggepompt, dat de gaten in de romp geheel boven de water lijn zijn gekomen. Nadat de tanker in de averijhaven was afgemeerd, arriveerde een uur later de Engelse Shell-tanker „Drupa” van 50.000 ton, die de lekgesla gen tanks leegpompte en zoveel olie overnam, dat de gaten boven de water lijn kwamen. Rond de beide tankers was in de averijhaven een „oliescherm” ge legd, zodat de eventuele weglekkende BEVERWIJK. Zaterdag 25 oktober zijn van drie uur tot negen uur des avonds alle buitenlandse vrouwen in de IJmond met hun echtgenoten en kinde ren van harte welkom in het Stadskan toor van Beverwijk. Daar worden zij ontvangen door Beverwijkse en Heems kerkse vrouwen. Het initiatief tot deze ontmoetingsdag, die bedoeld is als een toenaderingspoging, is uitgegaan van het Comité „Jaar van de Vrouw”, dat in het begin van dit jaar werd samengesteld uit vertegenwoordigsters van vrouwen organisaties in de noordelijke IJmond. Om 4 uur, 5.40 uur en 7 uur wordt er een „blok” van Nederlandse films ver toond, namelijk „Zomaar Noord-Hol- land”, „Per postkoets van Istanboel naar Rotterdam” „Zeg het met bloemen”, „Vier prinsenkinderen groeien op” een kinderfilm en twee films over Neder landse produkten. Om 7.30 uur en 8.15 uur treedt des avonds de volksdansgroep „Assumburg” op en om 7.45 uur speelt het jazzorkest van de Volksmuziekschool. Gedurende de gehele ontmoetingsdag worden er in de koffiekamer van het Stadskantoor allerlei drankjes, hapjes en gebak aangeboden en bovendien belegde broodjes en het bij uitstek Hollandse gerecht erwtensoep. olie niet weg kon. De Smal Agt en een olieafzuiginstallatie aan wal zorgden er voor, dat de olie zo snel mogelijk werd opgeruimd. Ook werd de hulp ingeroe pen van de „Lockheed Clean Sweep”, een oliebestrijdingsvaartuigje van het Rotterdamse bedrijf Milpro N.V.. Met dit vaartuigje waren nog onlangs in IJmui den hoopgevende proeven in oliebestrij- ding uitgevoerd. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid: stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum. Moerbergplantsoen. Dagelijks geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen tussen 10 en 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. Geopend donderdag van 12 tot 14 uur en op aanvraag. DIVERSEN Alarmnummers, politie 10933, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 96000. Voor Santpoort brandweer 370750; voor Velsen-Noord brandweer 20750. Velserbad, Briniostraat. Vrij zwemmen woensdag van 21.30 tot 22.30 uur, donderdag van 12.15 tot 13.15 en van 16.30 tot 17.30 uur. Stichting Dienstverlening aan Bejaarden, Abelenstraat 1. spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur. tel. 12462. Interkerk. Stichting voor Gezinsverzorging, spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur. Velser- duinweg 52, tel. 11830. Om drie uur begint de dag met een muzikale verwelkoming met medewer king van „Arion” uit Wijk aan Zee. Daarna volgt wat minder luidruchtige muziek van het harpenensemble van de Volksmuziekschool. De zanggroep van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen zal zich laten horen en de bekende schrijfster van kinderverhalen Mies Bouhuys houdt een voordracht in het Spaans. Het welkomstwoord wordt in verschillende talen vertaald via de ge luidsinstallatie van het Stadskantoor uit gesproken. deze dag. financiële van msK1 In de hal van het Stadskantoor wor den een aantal stands ingenicht, onder andere van bloemschikken, Spaans houtsnijwerk, Veilig Verkeer, EHBO, de vrouwenorganisaties, naar men hoopt de gezamenlijke buurthuizen, die hier cur sussen en dergelijke (bij voorbeeld crèches) voor buitenlanders kunnen in troduceren, de bibliotheek, het St. Lu- casgilde dat werk van eigen leden ten toonstelt en portret tekeningen maakt van de gasten, creativiteitsstands, waar voor het Comité de medewerking heeft gevraagd van de eigen leden der vrou wenorganisaties, aan wie verzocht is werkstukken, bij voorbeeld handwerken, fn te leveren en dan komen ook de produktschappen voor groente en fruit en pluimvee en eieren alsmede het Zui- velbureau met voorlichtingsstands over Nederlandse produkten. Aan de voorbereiding van het pro gramma is bijna een jaar gewerkt. De laatste tijd heeft men daarbij veel me dewerking en hulp ondervonden van een Spaanse vrouw die meerdere talen vloei end spreekt en schrijft en die de juiste toon kon vinden voor de persoonlijke uitnodigingen die zijn verzonden, onder meer via het adressenbestand van de Peregrinusstichting, die al in een vroeg stadium werd ingeschakeld en de bedrij ven. Omdat bekend is, dat veel buitenland se vrouwen niet zelf ergens alleen op af stappen, houdt men deze ontmoetingsdag op een zaterdag, zodat mannen en kin deren mee kunnen komen. Er is onder meer gezorgd voor een kindercrèche, er worden Hollandse spelletjes met de kin deren gedaan, kinderfilms vertoond, en zovoort. DONDERDAG 2 OKTOBER Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraa. Ge opend vanaf 20 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milleuklachten 96000. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: Inpikken en wegwezen”, 19.30 u.: „The Ya kuza”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u.: ..Heerlijke ontucht achter kloostermuren”. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans, Breestraat 122. Expositie werken van Nico Setjes. en Hans van Maan- en; geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 u. Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op donderdag van 19.30-21.30 u. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN WOENSDAG 1 OKTOBER Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwasse nen en jeugd 19-21 u. DONDERDAG 2 OKTOBER Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan. 20 u. operet- te-avond. Sociëteit Alpha. Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 U. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. DIVERSEN WOENSDAG 1 OKTOBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a. volwassenen en jeugd 19-21 u. Dat is het Comité dan ook prompt van bepaalde zijde verweten. Binnen de vrouwenorganisaties is daar ook enige discussie over gevoerd. Ook het mikken op de integratie van de buitenlandse vrouw in de Nederlandse samenleving is zo’n discussiepunt geweest, waarbij men dan belandt in een problematiek die niet te overzien is en waar in het kader van één zo’n dag ook moeilijk „kop en staart” aan te krijgen is. Het zou ook gauw neigen naar een zich „bemoeien met”, in de zin van „wij vinden dat jullie dit of dat moeten doen of niet moeten doen”. De conclusie van het Comité is geweest, dat mën dit uitdruk kelijk niet wil, omdat daarin een gewel- De bedoeling is, dat er in het Stads kantoor zoveel mogelijk leden van de vrouwenverenigingen aanwezig zijn om de buitenlandse vrouwen echt als goede gastvrouwen te ontvangen. Die leden zijn ook uitgenodigd om zelf drankjes te maken, appeltaarten, cakes, en dergelij ke te bakken en voor wat hapjes te zorgen, net alsof zij persoonlijk thuis gasten zouden ontvangen. Al die eigen produkten worden uitgedeeld i*n het Stadskantoor. De vrouwen die geen lid zijn van een vrouwenvereniging, maar die het toch leuk zouden vinden om aan deze dag hun medewerking te verlenen, kunnen zich in verbinding stellen met mevrouw F. B. Gorlee-Bouhuys, Vinken- baan 4, telefoon 28251 in Beverwijk, die de gehele organisatie coördineert. Vooral Nederlanders mannen of vrouwen die in het Spaans of Italiaans wat met de gasten kunnen praten zouden het Comité bijzonder van dienst kunnen zijn. BIOSCOPEN City, woensdag 20 uur: „Inpikken en weg wezen”; donderdag 20 uur: „The streetfigh ter”. DIVERSEN DONDERDAG 2 OKTOBER Openbare bibliotheek. jeugd 19-21.30 u. dige pretentie schuilt van „wij weten en doen het beter”. Wat men nu wél wil ligt veel simpe ler, hoewel ook daar al een omvang rijke organisatie aan vooraf is gegaan. Het Comité wil gewoon dat de vrouwen uit Beverwijk eens hartelijk en uitdruk kelijk de hand uitsteken naar de buiten landse vrouwen in de IJmond, als goede gastvrouwen, ter kennismaking en in de hoop dat er wat meer contacten uit groeien. Bereikt is in elk geval nog vóór deze speciale dag dat er in alle vrou wenverenigingen eens duidelijk de aan dacht is gevestigd op de aanwezigheid van zoveel buitenlandse vrouwen in de IJmond, hetgeen kan leiden tot het besef dat er voor de Nederlandse vrouwen in de IJmond misschien iets meer te doen is op het gebied van de „opvang”. Een kleine handreiking dicht bij huis heeft misschien meer effect dan hooggestemde idealen waarvan men de verwezenlijking aan anderen overlaat. Met de organisatie van waarvoor men belangrijke medewerking heeft gekregen van het bedrijfsleven in de IJmond, heeft het Comité „Jaar van de Vrouw” beslist niet beoogd een bijdrage te leveren aan de emancipatie van de buitenlandse vrouw SCHOUWBURG Stadsschouwburg Wilsonsplein) 20.15 u.: CJP manifestatie met de Friends Roadshow. Donderdag 20.15 u.Publlekstheater met „Iwanow”. Concertgebouw (L. Begijnestr.) Donderdag 20.15 u.André vfln Duin’s lach-carrousel. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30 en 20 u.: „De val van Rome”, 14 j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „5 for heil", 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „Het jaar van de kreeft”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.: „De klokkenluider van de Notre Dame”. 14 j. Donderdag 14, 19 en 21.15 u.„Heb medelij Jet”. 14 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14. 19 en 21.15 u. „Zachte bedden, harde gevechten”, 18 j. Don derdag 14. 19 en 21.15 u.„Duel der gele giganten”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „El Topo”, 18 j. Donderdag 14.30, 19 en 21.30 u.: „Wilde aardbeien”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u_: „De laatste trein”, 18 j. Donderdag 14.15, 19 en 21.30 u.„De klokkenluider van de Notre Dame”. 14 J.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11