Geen geld voor spel in Kerkrade SPORTfflW Pat Mat won Guus Brox kraakt streekderby mentaliteit van Feyenoord-spelers 19 89 49 met hun 69 49 95 09 EDO 1-1 tegen FC A’dam-C Bank Mees Hope nv De Surplus Spaarrekening 49 „Ze zijn niet J Uw geld bij de hand en toch een hoge rente? Dat kan nu. werk bezig” „Praten helpt niet meer. We deden wat we konden... 50 Schaakcompetitie Vergelijkt u eens. Met onze andere spaarvormen. Of misschien zelfs met soortgelijke spaarsystemen. Dan ligt de conclusie voor de hand. Ook wanneer u elders uw salarisrekening heeft, kunt u bij ons sparen. Automatische overboekingen maken dat wel heel gemakkelijk. De Surplus Spaarrekening. Hoe werkt dat? Er geldt dus geen enkele opzegtermijn. Maar u moet wel met één ding rekening houden: over ieder opgenomen bedrag wordt 1% retourrente in rekening gebracht. 197 5 WOENSDAG 1 OKTOBER SPORT 25 Vervanger Meegesleurd Rel gesust BMH Ónmogelijk Haarlem, Houtplein 8, tel. 023 - 31 59 50. Borg verloor Bj|B IS i OKKER KREEG TEVEEL LAST BLESSURE (Van onze sportredactie) (Van onze schaakmedewerker) (Van onze sportredactie) i-o. 7 overwinningen in de world- we u Guus Brox: „Er is nauwelijks sprake van betrokkenheid bij de spelers.” (ADVERTENTIE) strekt '51002 (Van een medewerker) ftijd 18 j. I Ilie Nastase heeft voorlopig de leiding Tom Okker in overleg over doorspelen in het toernooi dat dinsdagavond begon. Hij stopte ermee. een tijdje op de ranglijst van de compe titie naar de vijfde of zesde plaats moet waaieren. lijnbal van zijn tegenstander. Riessen kwam na 1-1 op eigen service tot 2-1 en scoorde daarna twee love games achter elkaar door een tempoverhoging, waarop Okker het antwoord schuldig bleef. Met twee sterke servicegames kon Okker de stand nog wat draaglijker houden: 6-3 na 20 minuten. Daarna gaf hij op. Ashe klopte Vilas in het tennistoer nooi van San Francisco: 6-0, 7-6. Roy Schuiten finishte als 2e in de omloop van de grensstreek te België. Eric van de Wiele was winnaar. Het dubbelspel werd een aantrekkelij ke tennisdemonstratie. Dit onderdeel telt niet mee in de strijd om punten en geld. Speels gingen Nastase en Borg dan ook ten onder tegen Riessen en de verras send goed spelende Louk Sanders: 7-6, 6-4. Dus als u dikwijls geld van deze rekening afhaalt, profiteert in mindere mate van de hoge rente van 6‘/2%. Dan hebben wi j overigens wel andere, voor u voordeliger spaarvormen. Dê gasten waren gevaarlijk met coun ters en namen in de 25ste minuut na een goed opgezette aanval door Erwin Snijders een 0-1 voorsprong. Hij scoorde uit een moeilijke hoek. Na de rust was FC Amsterdam de beter spelende ploeg en moest EDO het van uitvallen hebben. aces. Okker probeerde ook de rally’s en de partij kort te houden door snel aanvalsspel en scoorde ook geregeld met scherpe backhandcrosses. Zijn blessure leek vergeten. spomb Feyenoords oefenmeester zou maandag gezegd hebben dat „De Kromme” maar eens een paar weken vrijaf moest ne men om weer volledig topfit te worden maar Van Hanegem kwalificeerde die opmerking als onzin omdat hij zich fit voelt. Brzeczancyk, die een rel in de kiem wilde smoren liet weten: „Zo heb ik het niet gezegd. Het is verkeerd overgekomen. Mijn bedoeling is alleen dat ik het er voor over heb Van Hanegem een paar weken te missen als hij daarna geheel blessure-vrij zich weer voor het elftal kan inzetten”. Het bestuur van de Zweedse sport federatie heeft de Zweedse sportbonden opgeroepen om zoveel mogelijk deelna me te vermijden aan wedstrijden waar Spanje bij betrokken is. in het competitieklassement van het cir cuit. Hij schakelde verrassend gemakke lijk teenageridool Bjorn Borg met 6-3, 6-4 uit. Borg maakte vooral indruk met zijn tweehandige backhand, die perfect functioneerde. Nastase kwam echter te vaak en te sterk aan het net en had niet zoveel moeite met de harde service van de Zweed. Hij herstelde bovendien de geschonden sfeer door grapjes die het publiek nauwelijks minder aanspraken dan zijn spel. Trainer Brzeczancyk: „het is verkeerd overgekomen.” Guus Brox was dinsdag in Ipswich niet de enige die in mineur was. Het Rotterdamse gezelschap arriveerde ui terst katterig op Engelse bodem na een vliegtocht in storm en regen die ver schillende spelers (Jansen, Van Daele, Naar nu bekend werd, speelden dit weekeinde 2 spelers van het Spaanse voetbalteam „Santander” met rouwban den om hun arm. Het tweetal is later door de politie ondervraagd. is een zeilboten Casey Stengel, de beroemdste mana ger uit het Amerikaanse honkbal is op 85-jarige leeftijd overleden. Hij voerde o.a. de New York Yankees naar 10 kampioenschappen in de American Lea gue en series. In de tweede set ontstonden echter problemen. Okker wendde zichtbaar moeilijker, liep langzamer en reageerde nauwelijks op een enkele lob of scherpe Tini Zwaan won met 6-3, 6-3 van het Amerikaanse talent Marita Redondo in het toernooi van Mission Viejo. Schneider) ziek maakte. Bovendien was de stemming verre van opgewekt. Zo was er een sluimerend verschil van mening tussen trainer Brzeczancyk en Willem van Hanegem. Intussen poogde organisator Roffel al les om een vervanger te vinden. Kodes, Pilic en Fassbender werden tevergeefs benaderd. Daarvoor had Roche, die als eventuele reserve was gecontracteerd, zich al teruggetrokken. De winnaar van vorig jaar moest namelijk in Australië een staatsonderscheiding in ontvangst nemen. Door een communicatiestoornis wer den zowel de tweede Belg Bernard Mig- HAARLEM Op het veld aan de Mr. Jan Gerritszlaan speelde hoofdklasser EDO dinsdagavond bij kunstlicht tegen het C-elftal van FC Amsterdam en wist dat een 1-1 gelijkspel af te dwingen. Deze wedstrijd telde mee voor een door de Amsterdammers te houden neder- laagtoernooi met amateurclubs. Men verkeerde van EDO in de veronderstel ling dat de gasten met hun eerste elftal zouden komen, maar dat bleek een mis rekening. KERKRADE. Tom Okker heeft zich na twee sets teruggetrokken uit het in Kerkrade gestarte Amro-Proftennis Circuit. Zijn in Brussel opgelopen bles sure liet geen verder spelen toe. Het toernooi leek daarmee plotseling op losse schroeven te komen staan. De sponso ring zou niet doorgaan, als er geen waardige vervanger werd gevonden, zo heette het. Dat werd later pertinent ontkend door sponsor-woordvoerder Pol Schevernels. Een nieuwe spaarvorm van onze^^~ 1O/ bank. Omdat iedereen graag een hoge rente wil hebben. Maar VfZ/U omdat niet iedereen graag zijn geld voor langere ti jd vastzet. Hoe dikwijls komt het niet voor dat u onverwachts geld nodig heeft. Daarom is er nu de Surplus Spaarrekening: 'n 6*/27o hoge rente - zonder opzegtermijn. In de uitverkochte Rodahal (2200 toe schouwers) klonk gefluit. Mogelijk daar om werd van sponsorszijde achteraf na drukkelijk verklaard dat Okker geen cent zal vangen voor zijn optreden in Kerkrade. De partij is ongeldig ver klaard en Okkers vervanger zal alsnog mogelijk vandaag in Arnhem de partij tegen Riessen moeten inhalen. Okker zelf had weinig commentaar: „In het begin viel het wel mee. Daarna kon ik niet meer rennen. Af en toe kreeg ik flinke pijn”, vertelde hij, ter wijl hij zich voor reclamedoeleinden in spande een fotograaf terwille te zijn. De hoofdscheidsrechter van het Wimbledon-tennistoernooi, Mike Gibson, heeft besloten ermee te stoppen. Zoals bekend kreeg hij de laatste tijd steeds meer kritiek van topspelers. Nastase om schreef hem ooit als ,.een dictator ver momd als gentleman”. Zo langzamerhand ziet Guus Brox het als een onmogelijke opgave dat Feye- noord zich jaar in jaar uit aan de top in Nederland moet handhaven: „Waar vind je gelijkwaardige vervangers voor spe lers als Kindval, Moulijn, Laseroms, Is rael. Voor mij als manager is het na tuurlijk moeilijk te verkopen maar ik begin zo langzamerhand te geloven dat <ie tijd rijp is dat Feyenoord maar eens Guus Brox moet nu echter teleurge steld concluderen: „De laatste weken, met name in de wedstrijden tegen Ip- wich Town, NEC en MW zijn de jonge spelers ook in de malaise meegesleurd. We dachten met de jeugd aan de ene kant en de routine van spelers als Van aan de andere kant een evenwichtig team te kunnen vormen. Maar de gre tigheid om nog te winnen is er niet meer. Dat we in de Nederlandse compe- IPSWICH. Manager Guus Brox van Feyenoord maakt er geen geheim meer van dat hij zo langzamerhand alle hoop maar heeft laten varen, niet alleen voor de ver dere avonturen van de Rotterdamse club in het UEFA Cup-toernooi, maar ook voor de race op de landstitel in de nationale competitie. In Ipswich, waar Feyenoord voor de tweede maal in actie komt tegen Ipswich Town stelde Brox enigszins moedeloos vast: „De profs van Feyenoord zjjn niet langer bereid van de eerste tot de laatste minuut voor een overwinning te vechten. Er is een absolute verzadiging. Van enige spelvreugde is geen sprake meer. In deze tijd van welvaart is iedere gretigheid om steeds weer de volle winst te behalen verdwenen. Iedere dag weer vraag ik me af of deze werknemers van Feyenoord nog wel echt met hun werk bezig zijn. Dat zjjn ze niet. Daar zet ik me enorm tegen af.” Prof-wielrenner Piet van Katwijk werd in Waver, België, tweede achter Van Roosbroeck- HAARLEM De Beverwijkse schaakvereniging Pat Mat is de competi tie van de KNSB met een overwinning begonnen. Na een 4-3 voorsprong bij verdaging van de wedstrijd tegen het IJmuidense Kijk Uit. kwam tenslotte een 51/s-4*/s zege voor Pat Mat tot stand. Een typische uitslag voor een derby waarin Kijk Uit als favoriet van start ging maar „underdog” Pat Mat met de zege ging strijken. not als Louk Sanders ter vervanging aangezocht. De Belg verscheen even in Kerkrade op eigen risico en ver dween nog voor de eerste partij begon. De nationale kampioen had op de twee de dag dat hij zijn militaire dienstplicht vervulde vrijaf gekregen door bemidde ling van Tom Okker. Wat Tom Okker betreft: Drie artsen kwamen tot de conclusie dat hij kon spelen. De sponsor was daarmee niet tevreden en liet Roda JC’s clubarts Van Mierlo aantreden. Die ging in aanwezig heid van dokter Cockx, medisch begelei der van het circuit, eveneens akkoord. Verbandmeester Coumans zorgde voor een verband, met de aantekening: als hij er vanavond mee kan spelen, zit het voor de hele week goed. Een trainingspartijtje leverde geen problemen op. ’s Avonds duurde het ech ter nauwelijks een set of Okker kreeg last. Hij had in de eerste set geen moeite met zijn vriend Marty Riessen. Een break in de negende game was voldoen de om met 6-4 winst te boeken na 25 minuten. Beide spelers scoorden diverse Met nog een kwartier spelen werd goed doorzetten van Loyd Hedley door Danny Lensen met de gelijkmaker afgestraft: 1-1. Aan weerskanten werd in de slotfa se een kans op de winnende treffer onbenut gelaten. Bij FC amsterdam speelde ex-EDO-er Gerard Boon mee, maar viel niet op. Naar welke middelen de Rotterdamse club moet grijpen om Feyenoord weer als een geïnspireerde formatie op de grasmat te brengen weet ook Guus Brox niet meer: ,,Ik weet alleen dat we allang het stadium voorbij zijn waarin het nog mogelijk was met woorden de spelers te motiveren. Praten helpt absoluut niet meer. We hebben gedaan wat we kon den. Een speler als Lex Schoenmaker die iedere dag liep te griepen en de stemming liep te bederven omdat hij niet regelmatig opgesteld werd hebben we verkocht. Ook Peter Ressel, die al leen nog maar de vedette uithing hebben we van de hand gedaan- Voor hen hebben we de jeugd een kans gegeven. We dachten dat jonge spelers als Rijs- bergen, Vreijsen, Everse, noem maar op, nog wel idealen zouden hebben”. Er is een nieuw snelheidsrecrod voor zeilboten gevestigd. Met zijn „Crossbow” bereikte de Engelsman Tim Colman 31,09 knopen ofwel ruim 57 km per uur. title aan de leiding staan zegt niet veel want zó zwaar was ons programma nog niet en tegen NEC en MW hebben we onnodig punten verloren door gelijke spelen”. Er is geen twijfel mogelijk: er moet meer discipline bij Feyenoord komen. Guus Brox daarover: „Inderdaad hebben de spelers voorlopig een zevendaagse werkweek. Trainer Brzeczancyk heeft vastgesteld dat er ook op zaterdag voor de wedstrijd op zondag nog getraind moet worden om de spelers in het ritme te houden. Natuurlijk kan dit niet zo doorgaan. De spelers zullen een vrije Hanegem, Jansen, De Jong en Ramljak dag in de week krijgen om ook in hun gezin te kunnen zijn. Maar het ziet er wel naar uit dat lange tijd én de zaterdag én de zondag als werkdag ge handhaafd zullen blijven”. Momenteel hebben de spelers alleen op de woens dagmiddag vrijaf. De resultaten: KNSB. Ie klasse: Amersfoort-VHS 3>,i-6*,4 (Van Putten-Steijn 1-0, Lamme-Burggraaff rem.; 2e klasse: Kijk Uit-Pat Mat 41z,2-51/2 (De Roode-Van Manen 1-0, P. van Nieuwenhuizen- De Vries 0-1, Kunst-Duin rem.). NHSB, 2e klasse: afd. A: Castricum III- Bergen 31/2-4»/2, VVV II-Caïssa II 3(4-414, Ope- ning’64-Stran<iloper 2%-5*z4; afd.B: J. de Wey- ze-Castricum II 314-414, VVV III-De Pion II 3- 5, Pat Mat II-Lasker 3-5, Zaanstreek- ZSC/Saende II 5-3; afd.C: Weenink II-Pat Mat III 414-314, Excelsior-Santpoort II 4-4 (Schmlt- Tj. de Jong rem. Bron-De Vries rem.. De Vries-Koolhaas 1-0, Kistemaker-Blansjaar rem.. Ter Haar-Kruyff rem.. Blansjaar-Grim- bergen 0-1, Looze-Zeylmans 1-0, Fülop Laczi- Keemink 0-1); aid. D: Hoofddorp-Kijk Uit III 2(4-214 voorl., Excelsior II-SVS II 4-4, Bloe- mendaal-De Vennep 4(4-314 (Vermeer-Eveleens 1-0, Brandsma-De Korte 0-1, Kikkert-Ver- woerd rem.. Boutellier-Prinsen 1-0, Van der Horst-Van den Berg rem. Strlk-Van den Heu vel rem., Schulz-Meyer rem., Jolink-Bos rem.); De Uil-VHS V 7-1 (Vrlnger-Passchier 0- 1, Ippel-Vos 1-0, Pieters-Hofmans 1-0, Vree- burg-Mevrouw Schiermeyer 1-0, Hulsman-Van Beek 1-0, Benard-Van der Maas 1-0, Draaisma- Twisk 1-0. Van den Berg-Van Nobelen 1-0). De Olympische testwedstrijden in Montreal trokken tot nu toe ruim 200.000 toeschouwers, een aantal waar de organisatie zeer tevreden mee is. De kosten waren overigens niet mis: 5 mil joen dollar. De vraag is alleen: hoe maak je dat acceptabel voor je publiek. We moeten onze aanhang duidelijk maken dat even terug moeten om de leiding gele genheid te geven weer een nieuw elftal op te bouwen. De spelers willen steeds meer. Eerst zeggen ze dat ze een zekerheid willen voor tien jaar en een tijd later willen ze plotseling een zekerheid voor twintig jaar- Willem van Hanegem bijvoorbeeld heeft een contract gehad dat klonk als een klok. Maar dan moet hij ook bereid zijn zich daarvoor in te spannen. Spelers als Van Hanegem, Jansen, De Jong en Rijsbergen zouden toch het elftal moe ten dragen. Maar ze spelen stuk voor stuk ver beneden hun mogelijkheden. Iedere dag zoek ik naar een verklaring en ik vind er maar een: verzadiging, geen gretigheid om iets extra’s te geven. Ik blijf ervan overtuigd: we hebben nog altijd het elftal met het meeste talent in Nederland maar ze staan niet meer voor de volle honderd procent voor hun werk”. Guus Brox veroordeelt duidelijk de houding van de koele professionals die vreugdeloos hun vak bedrijven: „Er is nauwelijks sprake van betrokkenheid. Wim Rijsbergen presteerde het om in de rust van de wedstrijd tegen Ipswich Town in Rotterdam nadat hij gebles seerd was geraakt al naar huis te gaan zonder het uiteindelijke resultaat af te wachten. En Van Hanegem gaat voor een wedstrijd op zaterdagavond naar een banket met zijn vrouw en gaat de zon dag daarop onmiddellijk na de wedstrijd naar een benefiet-wedstrijd van Ko Prins in Helmond. Dat alles wijst er toch op dat ze niet meer volledig met hun werk bezig zijn. Het belangrijkste is wel dat ze hun voornaamste werkgevers, het publiek op de tribune, bij dit alles vergeten”.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 25