Twee gewonden Woningen aan Orionweg bij Hoogovens krijgen een stukje tuin Vergelijkt u maar! Inbraak in DKV-kantine Leuke kottertjes uit Urk FILMHUIS vol met Tips: 15389 De IJmuider Courant Wat je noemteen toffe krant plannen Het Groei-Kasbiijet aan toonder van Bank Mees Hope. 8' 1 A Kennismaken o CQ HERFST SHOW 0 cadeau EHBO kreeg pop een IT I' BEREHDSEM B.V. 3F?z StJfc flilli’ 7 Kort IJmondnieuws BankMees Hope nv DINSDAG 7 OKTOBER 19 7 5 NIEUWS UIT STAD EN STREEK Rente op Rente f 43,10. Heeft u een TIP voor Kenne mer Kruimels? Belt u dan even 15389 (0550). Graag vragen naar Ko van Leeuwen. Haarlem, Houtplein 8; tel. 023-3159 50. „Zeg, joh, kan je mijn schip niet eens tekenen?” Dat hoort de 17-jarige Jacques Wijker uit IJmuiden steeds meer roepen, wanneer hij gewapend met schetsboek, potlood en gumme tje, in de IJmuidense haven zit te tekenen. Sinds een maand of drie tekent Jacques daar ijverig vissersschepen. Scheepjes van de kleine visserman vooral. Natuur getrouwe tekeningen die de schippers en eigenaren een warm gevoel van binnen geven. IJmuiden heeft nu definitief z’n filmhuis. Woensdagavond zal in de bioscoopruimte van het Witte Tejater voor de eerste maal de 16 mm-projector snor ren. Het Filmhuis Velsen vormt samen met het filmhuisje van Theater De Peperbus uit Purmer- end en Filmhuis Zaandam het circuit filmhuizen Noord-Holland- Zuid. Bedoeling is er films te ver tonen die dikwijls de „gewone” bioscoop niet halen. En daar zat je dan als kersverse import't Was voor mijn vrouw en voor mij eerst echt wel even wennen. Voor de kinderen niet. Die waren hier meteen thuis. Nou moet ik toegeven dat we in het begin een domme fout hebben gemaakt. We hebben ons niet meteen geabonneerd op de IJmuider Courant. Nü pas weet ik wat er in deze streek allemaal ”te koop” is. Die krant kun je hier echt niet missen, geen dag! Want in de IJmuider Courant lees je naast het wereldnieuws massa's streeknieuws, stadsnieuws, enzovoort, enzovoort. En ik ben weer aan sport gaan doen op de koop toe! Die wekelijkse IJmuider Courant SPORTIEF bijlage wees mij "mijn vereniging". w 11 Dan blijkt dal u met ons Groei-Kasbiijet een hoge rente incasseert. Verder kunt u na twee jaar kiezen: öf verzilveren of profileren van een nóg hogere rente. die over de maximale termijn van 7' jaar zelfs oploopt lot Q1O/ 04/0 '*n|| SMgfc., iffii - I f (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) e«r 4a: vol- vol- (Van een onzer verslaggeefsters) is Bij verzilvering na en Naam Adres Woonplaats; (aankruisen wat u wenst) kruimels i. laar Heb Auto opengebroken. In de Hage- veldlaan in Santpoort is een auto open gebroken. een koffer werd eruit gesto len. Bent hier ook pas komen wonen, maar komt de IJmuider Courant nog niet bij u thuis? Maak die fout dan snel goed. Vul nu deze bon in en U krijgt de IJmuider Courant 14 dagen lang gratis thuis! A.s. vrijdagmiddag en zaterdag 10 en 11 oktober houden wij een show waarop wij u de Polo, de Golf, de Audi 50 en ook de nieuwste volkswagen L.T. 1,5 ton bestelwagen tonen. Bij aankoop tijdens de show gratis accesoires Interieur van het bioscoopzaaltje van het Witte Tejater, waar het Filmhuis Velsen zijn gasten hoopt te ontvangen. Aan het Filmhuis zal geen lidmaat schap verbonden zijn. De films wor den vertoond in vrije voorstellingen, die voor iedereen toegankelijk zijn. Toegangsprijs gaat drie gulden bedra gen: CJP-ers betalen twee kwartjes minder. De filmavonden beginnen om acht uur. Het eerste ongeval gebeurde in walse- rij-oost. Tijdens het overgieten van as falt uit een smeltketel in een werkketel ontstond een explosie, die gepaard ging met een steekvlam. Hij is zijn nieuwe hobby begonnen omdat hij enige tijd geleden tekenin gen van schepen zag bij een ander. Jacques: „Ik heb altijd wel plezier gehad in tekenen en ik dacht, nou, dat moet ik ook kunnen. Over één tekening doe ik zeker wel vijf uur. Meestal teken ik kottertjes uit Urk, dat zijn erg leuke kleine scheepjes”. 2 jaar 3 jaar 4 jaar 5 jaar 6 jaar 7 jaar Dinsdag vertrokken: Poolzee, Selby; St. Jacobi, Korea; Birma, Akaba; Elec tron, Londen; Justo, Boston; Gardenia, Rotterdam; Sarghoda, Kopenhagen; Har court, Rotterdam. on- en- int- ist- ZEEWEG 5, IJMUIDEN taal ou- kan ren tiek ver rele 6 6'/. 7 7'/j 8 >en- d* u.: cu- e!t. ren oor M. het P. het nk, oor J. J. Krijgt u voor een Groei-Kasbiijet van: 1.000,- 1.123,60 f 1.207,95 f 1.310,80 ƒ1.435,63 ƒ1.586,87 1.741.79 De 26-jarige dakdekker liep hierdoor ernstige brandwonden op aan zijn arm en enkele in zijn gezicht. De man is opgenomen in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk. „Het is grandioos,” zegt mevrouw M. Vogel van de EHBO-vereniging over dit spontane gebaar, „we waren er helemaal stil van. Met bloed, zweet en tranen hebben we de eerste duizend gulden bijeengebracht. We hebben er een loterij op de jaarmarkt voor gehouden, het heeft ontzettend veel moeite gekost. Daarom zijn we ontzettend blij met zo’n cadeau. Nu kunnen we die pop gaan bestellen. Het betekent ook een geweldige sti mulans voor ons werk. Zo merk je toch, dat al die activiteiten van de vereniging niet aan de mensen voor bij gaan.” Rob Stam is erg blij dat het Film huis nu van start gaat en dat ook de gemeente Velsen zich van een positie ve zijde heeft laten zien. De bio- scoopruimte van het Witte Tejater is voor zo’n filmhuis uitstekend ge schikt. Er staan zo’n 85 bioscoopfau- teuils. Het werkgroepje dat het Film huis van de grond hielp, heeft ook aansluiting gevonden bij de Velser Kunstkring „Voor Allen”. Ook de sa menwerking met het Witte Tejater lijkt een voor de hand liggende zaak, immers, zij houden zich bezig met In de Oxystaalfabriek 2 raakte maan dagmiddag een man gewond toen een plaat ijzer tijdens het hijsen uit de strop viel. De 42-jarige man brak een been en liep een hoofdwond op. Bij de EHBO-vereniging Santpoort heerst vreugde. Een lang begeerde aanwinst werd deze week door gulle gevers in het vooruitzicht gesteld: een pop die geschikt is voor mond-op- mond beademing en hartmassage. In Kennemer Kruimels van vorige week dinsdag hadden we er een stukje over en daarop werd daags daarna al ge reageerd. Het ontbrak de EHBO nog aan duizend gulden (de helft van het benodigde bedrag) en daarvoor teke nen nu de „sponsors” Sauna Helsinki (incl. kapsalon), Maas Warmtetech- niek. Tabernal b.v. en Rabobank, alle te Santpoort. VELSEN. Naast een gemeenschap pelijke groenvoorziening voor de acht eengezinswoningen aan de Orionweg. hoek Raafstraat in IJmuiden, zullen de woningen ook een klein eigen tuintje krijgen, als de raad daarmee akkoord gaat. De gemeente had een plantsoen gepland als gemeenschappelijk groen voor de woningen en achter elke woning een tegelplateau van 30 vierkante meter. Vanuit de commissie voor volkshuisves ting kwam echter de suggestie om dit tegelplateau terug te brengen tot acht vierkante meter, zodat elke woning een klein eigen tuintje kan krijgen. De leden Op de vergadering van de raadscom missie is ook gesproken over een nieuwe regeling voor woningverbetering, krot- opruiming en steun aan bejaarden bij verhuizing. Het Rijk heeft hiervoor een aantal nieuwe regelingen getroffen, die voor de betrokkenen erg aantrekkelijk zijn. De commissieleden vroegen om over een half jaar eens een rapportje uit te brengen, hoeveel mensen er van de regeling gebruik maken en hoe hun ervaringen zijn, hetgeen de wethouder graag toezegde- Tijdens de rondvraag werd de sugges tie gedaan om als gemeente meer aan dacht te besteden aan de isolatie van woningen. Ook werd gevraagd in hoe verre de bejaarden woningen in Sluiswijk kunnen profiteren van de voorzieningen van Breezicht. Wethouder Roessingh vertelde, dat hierover nog gestudeerd moet worden. Men denkt aan een alar meringssysteem in de woningen, dat op Breezicht wordt aangesloten. Bij de bouw van de woningen is rekening ge houden met een dergelijk systeem. Eén van de initiatiefnemers van Filmhuis Velsen, Rob Stam, student politicologie, vertelt ervan: „We be trekken onze films voornamelijk van twee filmverhuurkantoren. Dat zijn Film-International en Fugative. Twee verhuurders die uitgaan van het principe: Als er een goeie film is, wie hem ook gemaakt heeft, dan moet hij gezien kunnen worden. Dat valt bui ten de bioscoopbond. De mensen van die twee verhuurkantoren reizen zelf de verschillende filmfestivals af \en claimen dan de rechten op films die zij interessant vinden. Vaak worden films gekozen, waar een politieke of sociale bedoeling achter zit. Een stuk je bewustwording eigenlijk”. VELSEN. Maandag zijn op de Hoogovens twee bedrijfsongevallen ge beurd waarbij een 26-jarige man brand wonden opliep en een 42-jarige man een beenfractuur. Kennismaken met basketbal, dat kan aanstaande zaterdag door middel van instructiefilms. De basketbalver- niging „Akrides” zorgt daarvoor en nodigt daarom jongens en meisjes van 8 t/m 11 jaar uit in één van de twee blokhutten bij de tennisbanen van „Heerenduinen”, achter de Hee- renduinweg in IJmuiden. Er worden films getoond van wedstrijden in Amerika. Toegang is gratis, om half acht gaat het licht uit. In verband met de journaal-plan- nen zoekt de werkgroep wel naar mensen die zich beschikbaar stellen om mee te werken. Mensen die ook over opname apparatuur beschikken. Zij kunnen bellen naar nummer 21711 (02550). Zijn tekenhobby is niet al te kost baar, want daar heeft Jacques zelf wat op gevonden. Van elke tekening maakt hij bij Vroom en Dreesrnann een fotokopie voor een kwartje. Die verkoopt hij aan de schippers of de eigenaar van zo’n boot voor twee kwartjes en van de winst kan hij gemakkelijk zijn liefhebberij betalen. van de commissie waren unaniem van mening, dat mensen er behoefte aan hebben zelf een beetje te kunnen tuinie ren. Wethouder drs. M. Roessingh zei met een dergelijke wijziging in de plan-, nen geen moeite te hebben. „Vaak krijg ik er nog wel een fooitje bij”, vertelt hij. En niet zon der trots: „Ze kopen m’n tekeningen altijd graag. Het leuke is dat zij hun schip altijd onmiddellijk herkennen. De originele tekeningen bewaar ik zelf. Lijkt me leuk voor later, als ik het nog beter kan”. Jacques is leerling vijfde klas Atheneum op de Vissering scholenge meenschap. Als het even kan, vind je hem na schooltijd of in het weekend op een schip in de haven. „Ik ga altijd op een schip zitten tekenen”, vertelt hij, „omdat ik met het tij mee op en neer moet gaan. Anders raakt het perspectief helemaal in de war”. ,.D« I 1. en”, HaventaflÉfiam Else Kuhl, R’dam; Pelops, R’dam; Roer- borg, Elfzijl; Irina, Karlstad; Eizenbergs, Hamburg; Ganymedes, R’dam; Nornews Leader, Trontheim: Star Taro, Boston; Sylvia, 7, Londen; Mercurius, IJmuiden; Petershead. Dinsdag gearriveerd: Litania, Ala, Be verwijk; Oremar, Norfolk, IJmuiden; Vestafjord, Malaga; Plato, Korsoer, IJ muiden; Impala, Ipswich; Dangeld, Sheerness. theater, dat buiten het algemeen ver wachte repertoire ligt; dat ligt dus in een werksfeer die veel met het Film huis gemeen heeft. Voorlopig zal in het Filmhuis al len een hoofdfilm draaien. Plannen voor een voorprogramma zijn er al wel. Zo wordt gedacht aan een plaat selijk journaal, waarbij ingesprongen kan worden op actuele gebeurtenissen in de gemeente zelf. De werkgroep Filmhuis wil ook bekijken of er een mogelijkheid is om het eindexamen werk van de filmacademie te Am sterdam door de Velsense projector te draaien. Rob Stam: „Die werkstuk ken worden na beoordeling nooit meer bekeken. Ze verdwijnen naar één of andere plank, waar ze alleen nog eens vanaf komen om aan ooms en tantes te laten zien”. Om terug te komen op plaatselijke actualiteiten: Het ligt ook in het voornemen om films over de voorha ven te draaien. Stam: „Er schijnt een film te zijn, die door de Rijksvoor- lichtingsdienst gemaakt is. Maar al die dingen kunnen we pas echt be ginnen als alles redelijk draait”. IJMUIDEN. De DKV-kantine door inbrekers bezocht. De toegangsdeur van het gebouwtje, dat in het Schoonen- bergcomplex ligt, werd geforceerd en een stereo-cassette met versterker werd weggenomen. Ook werden enige flessen drank buit gemaakt. IJMUIDEN. Maandag gearriveerd: Gardenia, Bremen; Essi Kristine, Tuba- rao, IJmuiden; Frinnies, Mo-i-rana, IJ muiden; Lachs, Bremen; Butacinco, Ma laga; C.V. Staghound, New York; Styrsö, Mantyluoto, Zaandam; Mercur, R’dam; Birkenstein, Vigo; Adele-J„ Kopenhagen, IJmuiden; Scoll Spirit, Skuskar, Zaan dam. Maandag vertrokken: Ebenezer Dun can, Londen, IJmuiden; Sharbonee, Bre men; Onrust, Vlaardingen, IJmuiden; Rusalka Porsgrunn, IJmuiden; Folium Suplier, Skogn; Prinses Margriet, Du blin; Alchemist, Emden, R’dam: Stella Atlantic, Emden; Colston, R’dam; Dart, Londen; Eldonia Delmas, San Pedro; Ik wil de IJmuider Courant graag 14 dagen gratis thuis ontvangen. Daarna kunt u mij noteren 8 als maandabonnee a 12,35 (aankruisen wat u wenst) als kwartaalabonnee a ƒ35.45 J Deze bon in een open envelop, zonder postzegel, sturen naar Damiate Pers B.V..g Antwoordnummer 416, Haarlem B IBMH

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7