Jaarfeest De Bataaf AUSPUTZER HAARLEM-C VIER DUELS GESCHORST HSV De Kampioen sluit seizoen af STREEKSPORT Hughes: „Straf Negende editie van HBC-ralley Al 550 aanmeldingen binnen SCHAATSLES IN TREK KOERSEN IN HILVERSUM Lichthal zette opmars voort Rugby bij HBC Pander op 18 oktober Uit de wereld van de Bonneterie: Mr. Aquascutum. was terecht” r ssgy ND’ IE de BONNETERIE 20 21 WOENSDAG 8 OKTOBER 1975 SPORT Terecht van ouds DE UILENBOOM” Niet bang EN is W (Van een medewerker) (Van onze sportredactie) Wj. nu Harrie Hegeman werkeloos op het strajbankje. PETER MUL. (Van een medewerker) (ADVERTENTIE) Harry Falke: veel belangstelling. (Van een medewerker) de (ADVERTENTIE) (Van onze rugbymedewerker) fi AUBERGE vrijdag, zaterdag en zondag Barry Hughes, verantwoordelijke man voor A- en C-elft«llen: „Hegeman is er terecht uitgestuurd, net als Polderman twee weken ervoor tegen Wageningen. HAARLEM. De toerafdeling van de HSV De Kampioen houdt zondag de ir Santpoort - Telefoon 023-376741 FONDUE-SPECIALITEITEN Uw gastheer Jan G. Westerhoven (Van een medewerker) De leeftijdsgrenzen zijn elf en twaalf jaar. „Al degenen die zich reeds opgege ven hebben, krijgen bericht^ wanneer we gaan beginnen”, merkt de heer Falke op, „en zij hoeven dan ook niet in paniek te raken”. Harrie Hegeman: „Ik maak altijd van die vreemde overtredingen HAARLEM. In het kader van de voorbereiding op de interland Neder landSchotland (19 oktober te Hilver sum) wordt er een serie rugbywedstrij den gespeeld tussen de verschillende dis trictteams. Deze ploegen worden samen gesteld uit de sterkste spelers van de clubs uit het betreffende district. De uit vijf ritten bestaande zomer competitie van de Haarlemse wielerclub De Kampioen om de Heems 1822-beker, is gewonnen door Herman Neeskens. Hij wist twee ritten te winnen. Jan v. d. Horst was weliswaar drie keer de snel ste, maar liét tweemaal verstek gaan. De eindstand: 1 H. Neeskens 36 pnt. 2 J. v. d. Horst 30 pnt, 3 P. Hoogland 15 pnt. 4 H. Rutte 14 pnt. 5 A. v. d. Lans 12 pnt. Geen wonder want vorig seizoen werd Hegeman met zijn ploeg kampioen in de tweede klasse. Het succes kan niet op want Haarlem staat na zeven wedstrij den op de eerste plaats in de eerste klasse, boven de reserves van ondermeer Feyenoord, PSV en Ajax. Schaduwzijde is echter de respectabele straflijst van spelers uit dat C-team. Zes man hebben schorsingen gehad van een of meer wed strijden, al dan niet gecombineerd met een boete. Hegeman kreeg na geel twee weken later ook nog rood te zien. De IJmuidenaar blijft een boete bespaard omdat hij geen contract heeft maar hij mist een flink geldbedrag omdat hij vier wedstrijden geen „onkosten” krijgt ver goed. Het programma voor de competitie damesvoetbal in de afdeling Haarlem KNVB ziet er voor zondag als volgt uit: eerste klas: DSC ’74—EDO (9.45); THB— Haarlem Girls 14.30)Zandvoortmeeu- wen—DCO (9.45); RCH—VSV (12). Res. eerste klas: Cronjé Girls 1DSC ’74 2 (14.30); Haarlem Girls 2—THB 3 (12); Van Nispen 1—RCH 2 (9.45); Progress 1—THB 2 (12). IJMUIDEN Hij oogt bepaald niet als een rauwe spitter, die Harrie Hegeman. Een blond en spits koppie boven een alles behalve uitbundig postuur. En toch moet diezelfde jongen iets heel akeligs hebben uitgehaald bij het vervullen van zijn taak als laatste man in het C-elftal van Haar lem, zeg maar de betaalde jeugd. De tuchtcommissie van de KNVB schor ste hem maar even voor vier bindende wedstrijden en de kans is groot dat daar nog een „vrije zaterdag” gaat bijkomen. Vier duels aan de kant, een straf, die zelfs bij de grote broers in ere- en eerste divisie zelden wordt uitgedeeld. Waarom viel de 19-jarige Hegeman die „eer” dan wel te beurt? Op het van een nieuwe kunstver- lichting voorziene trainingsveld in het Heemsteedse sportpark speelt eersteklas ser RCH donderdagavond een oefenwed strijd tegen het C-elftal van AZ ’67, dat momenteel in de tweede klas A van de betaalde jeugdcompetitie alleen op kop gaat. De strijd begint om acht uur. In het C-elftal van AZ ’67 speelt normali ter ook de oud-RCH’er Gerard Tervoort en men verwacht wel dat hij er net als de van Schoten overgekomen Frank Meijerman donderdagavond bij is. In de tijd dat ik nog bij Stormvogels speelde heb ik nooit iets gehad. Toen al was ik bang voor niemand, al was hij nog zo groot of zo breed. Ik ga er hard in maar niet gemeen, dat mag toch? Als ik bij Haarlem een tegenstander een vrije loop geef dan zeggen de jongens ook: aan jou hebben we niks. Dus zal ik zo’n man niet laten gaan. Ik speel een beetje als Ton Kamphues van Telstar, die gaat ook niet opzij en is toch geen schoffelaar”. HEEMSTEDE. Voor de negendo keer alweer houdt de jeugdafdeling van de Heemsteedse sportvereniging HBC op zaterdagavond 18 oktober in samenwer king met de ASV Sandevoerde uit Zand- voort een auto-rally. Het is zo langza merhand een vaste traditie geworden en de belangstelling neemt nog elk jaar toe. De opbrengst van deze rally is bestemd voor de jaarlijkse sportdag voor de jeugd van HBC. „We willen onze rally steeds groter maken”, stelt de heer H. Verbeek van de jeugdafdeling HBC, „het vorig jaar boekten we met meer dan honderd equi- pes een record en we hopen dat het nu weer gebroken zal worden. De rally is elke keer opnieuw een groot festijn." Men kan zich tot en met zaterdag 11 oktober voor deelname opgeven bij de heer P. van Altena, Talmastraat 18, Heemstede. Het inschrijfgeld is dan tien gulden. Na sluiting van de voorinschrij ving moet f 12.50 per equipe worden betaald. Op de dag van de rally zelf kan men zich nog opgeven aan de wed- strijdtafel. Het vertrek is ’s avonds tus sen zeven uur en half acht vanaf het veldencomplex van HBC aan de Cruqui- usweg in Heemstede. twwede 3-2; De Aquascutum is een topper in de Engelse modewereld. Het zoveelste bewijs: bovenstaand sportjasje. De snit is progressief, de tweed superieur, de suède garnering fantasierijk en de prijs met dat alies in overeenstemmingf 540,-. Aquascutum toont z'n nobele karakter niet alleen in sportjasjes. Ook in blazers, kostuums, overjassen en pantalons. Een omvangrijke kollektie hangt klaar om door u geïnspekteerd te worden. In de Amsterdamse Kalverstraat. Bij de Bonneterie en Pander, 'n Wereld in mode en meubelen. Ik hoop wel dat er niet gedacht wordt dat het C-team bovenaan staat omdat ze zo vuil zouden spelen. Die knullen spe len goed en werken hard. Dat is de reden. En dat er aan de noodrem ge trokken moet worden is logisch. Maar Polderman en Hegeman gingen in de fout toen er al gefloten was. Niet goed te praten. Als je die overtreding van Doesburg tegen Krol er bij haalt (Spar ta—Ajax op de openingsavond van het seizoen) dan is er het verschil dat Does burg er niet uit moest. Van der Kroft heeft me later verteld dat Doesburg probeerde de bal te spelen. Vraag je je nu af waarom er bij ons zoveel jongens schorsingen hebben opge lopen dan is daar het antwoord: het verschil in arbitrage tussen de mannen die de standaardelfallen leiden en degenen die de betaalde jeugd leiden. Marcel Verschoor was een van de zes overtreders (een wedstrijd voorwaarde lijk) maar waarvoor die scheidsrechter hem noteerde dat was werkelijk bela chelijk”. laatste rijwieltoertocht van het seizoen ’75 en daarbij mogen de rijders zelf hun route bepalen. Zij kunnen een keus maken uit vijftien verschillende tochten. Omdat deze slotrit tevens de 100ste is in het jonge bestaan van de toerafdeling, wil men er een feestelijk tintje aan geven. Elke deelnemer krijgt een herin- neringsvaantje. De start is zondagmorgen tussen half tien en tien uur bij het clubhuis van De Kampioen in het Van der Aartsportpark. Na afloop van de tocht worden om streeks twaalf uur een aantal prijzen uitgereikt, welke geschonken zijn door Hoogland-Sport en de wielerveteraan Freek Comelisse. De-toerrijders die reeds een gouden medaille hebben bemachtigd en alle 25 tochten dit seizoen hebben meegedaan, ontvangen de erespeld. Voor de toerrijders die eens echt hard willen fietsen, wordt zondagmorgen op het parcours van het Van der Aartsport park een race over 20 ronden georgani seerd. Er zijn daarbij vijf prijzen te winnen. De start is om tien uur als de toerkaravaan is vertrokken. Aan de voorlaatste toertocht van De Kampioen namen 65 rijders en rijdsters deel. Aan de eindcontrole konden weer zes gouden, drie zilveren en drie bron zen medailles uitgereikt worden aan deelnemers die er respectievelijk 750, 500 en 250 kilometer op hadden zitten. Het traditionele jaarfeest van de Half- wegse Sport Club De Bataaf zal ditmaal niet in het hoofdstedelijke gebouw Mar- canti worden gehouden, zoals jarenlang gebruikelijk, maar vindt eenvoudiger van vorm op zaterdag 22 november plaats in het cultureel centrum De Olm in Zwanenburg. „De kosten voor een feestavond zoals wij die altijd gaven, zijn dermate groot geworden, dat we er niet meer aan durven te beginnen”, aldus de heer Jan Zomer van het feestcomité. „Ook de belangstelling voor onze jaarfeesten was tanende. We hebben nu voor een andere vorm gekozen en houden een gezellig dansant. Het moet een soort grote brui loft worden en we hopen dat het aan slaat”. Het Haarlemse bandje Moonlines aal het feest muzikaal opluisteren. /A&-- f HAARLEM/IJMOND. Voor de schaatsinstructie op de Alkmaarse kunst ijsbaan van het Zuider district, waarin zich de ijsclubs uit de Haarlemse en Kennemer regio hebben verenigd, be staat onder de jeugd veel belangstelling. Er hebben zich alweer zo’n 550 jongens en meisjes aangemeld. Zo’n vijftig jon geren kunnen er nog bij en dan zit men vol. DE boosdoener zelf: „Eind september speelden we uit tegen PSV-C. We staan met 0-1 voor en op een gegeven ogen blik dreigt een Eindhovenaar door te breken. Met een medespeler ga ik op die voetballer af en hij maakt een overtre ding tegen die PSV-er. Niks aan de hand en ik wil terug lopen, naar mijn plaats. Toen ik me omdraaide lag die tegen stander daar en ik verwachtte dat niet. Ik kon hem niet ontwijken en stap op zijn dij zonder nadrukkelijk mijn schoen erin te zetten. Nou, die gast begint te schreeuwen volgens mij een hoop komedie en de scheidsrechter stuurt me eruit. Hughes zat in de dug out en begreep er ook niets van en zei wat kom jij hier doen?” Op het rapport vermeld de de arbiter „wegens trappen van een tegenstander”. Hegeman is de eerste om toe te geven dat hij geen lieverdje is. Dat zal wel kloppen want twee weken ervoor kreeg hij in de uitwedstrijd tegen Wageningen een gele kaart „wegens het blokkeren van een tegenstander zonder de bal te spelen”. Een schorsing voor één ontmoe ting en een wedstrijd voorwaardelijk werden zijn deel. Zacht gezegd komt het dan ook nog al ongelukkig uit als je in de eerste de beste ontmoeting daarna het veld uit wordt gestuurd. Hegeman: „Ik heb altijd van die rare overtredin gen. Een gebrek aan techniek kan het niet wezen want mijn sliding is juist goed. Anders heb ik nooit wat en twee keer achter elkaar. Ja, vorig sei zoen had ik een maal een gele kaart. Ik dacht uit bij Amersfoort. HAARLEM/IJMOND. Voor Haarlemse zaalvoetbalcompetitie werden in de verschillende sporthallen in de regio twintig wedstrijden gespeeld. Al leen de hoofdklassers kwamen niet aan bod. In de eerste klas B zette Lichthal ztfn opmars naar de top voort met een 3-1 zege op Davidson. Woensdagavond om 8 uur zal één van deze wedstrijden plaatsvinden op het HBC-terrein aan de Cruquiusweg te Heemstede. Het betreft de wedstrijd Noord-West (Amsterdam, Haarlem, Alk maar) tegen Midden (Hilversum, Utrecht). Het district midden zal groten deels bestaan uit spelers van landskam pioen Hilversum, terwijl in Noord West merendeels Amsterdamse spelers mee doen. Hegeman, bankwerker van beroep, heeft van jongsaf aan al aspiraties ge had profvoetballer te worden. Twee jaar geleden verliet hij Stormvogels om het bij Ajax te proberen. Onder leiding van Jan van Daal draaide hij een jaar mee bij de interregionale jeugd. Drie keer pei’ week trainen en met de trein op en neer dagen van kwart over zes des ochtends tot half elf ’s avonds. „Bij Ajax zagen ze je als een boer maar dat deed me niks. In de loop van het jaar bleek me dat je er toch niet aan de bak kwam en toen ik niet werd uitgekozen voor een reis naar Portugal heb ik een bedankbrief naar die club gestuurd. Via Piet van der Kuil die ik van Stormvo gels kende ,ben ik in 1974 bij Haarlem gekomen. Het bevalt me prima, bij het C-elftal hebben we een uitstekende sfeer”. HILVERSUM (ANP). De uitslagen van de draverijen, die dinsdagavond op de baan van Hilversum werden gehou den, zijn: Mericiaprijs 2000m: 1. Muresj (J. Scheffer) 2.49,9 1.25,0; 2- Mary Hollandia, 3. Marisca Hanover. Winn 2.50 pl 1.50 1.60 4.10 kopp 7.80 trio 113.10. Lucenaprijs 2000 m: 1. Ninovna Care less (M. van Leeuwen) 2.52,9 1.26-5; 2. Norman Princess, 3. Natalie van Hovi. Winn 69 0 pl 9.10 2.30 2.50 kopp 256.10. Osunaprijs (Amateurrijders) 2000 m: 1. Le Moulin (C. van Hengstum) 2.47.9 1.24,0; 2. Mairy Dynamic, 3. Joan Hol landia. Winn 13.00 pl 3.30 2.30 4.50 kopp 22.60 trio 1218.60. Carmonaprijs (amateurrijders) 2420 m: 1: Marnamai (W. Goedhart) 3.29,4 1.26,5; 2. Nana, 3- Mona Hanover. Winn 2.40 pl 1.80 2.30 4.70 kopp 6.60. Arcosprijs (Eerste afdeling) 2000 m: (autostart): 1. Minette W. (J. de Rijk) 2.48,9 1.24,5; 2. Jaap Eden, 3. Monty van Hovi. Winn 72.40 pl 8.00 9.60 3.30 koppel 2.592.60 trio 8.463. Utrera-prjjs 2420 m: (amatrices)1. Ili- ona Marijke (Mej. E. v.d. Broek) 3.22,8 1.23,1; 2. Iron Volann, 3. Katrien Axkit. Winn 26.30 pl. 3.80 4.10 2.00 koppel 88.80. Carolina-prijs 2900 m: 1. Maestro Ca- valjos (M- v.d. Togt) 4.01,1 1.23,1; 2. St. Lucy, 3. Kwik Hanover. Winn 1.80 pl 1.50 2.50 5.70 koppel 7.50 trio 313.30. Montoro-prijs (autostart) 1600 m: 1. Hyacint (W. Paardekooper) 2.09,3 1.20,8; 2. Gerardus O„ 3. Ico R. Winn 12.20 pl 3-60, 2.30 4.10 koppel 23.30. Arcosprijs (Tweede afdeling) 2000 m (autostart) amateurrijders: 1. Linda Hol landia (J. Hoddenbach) 2.46,1 1.23,1; 2. - Larina T„ 3. Kentisch Lass. Winn 5.30, pl. 2.50 3.80 2.00 koppel 52.60 trio 213.30. Marbellaprijs 1500 m (autostart): 1. Oermana G (M. vd. Togt) 2.11,1 1.27,4; 2. Oroline, 3. Olex Kandia. Winn 2.00 pl 1.60 2.50 koppel 3.60. Totalisatoromzet: 394.520,00. Die jongens zijn stom geweest. Ze maakten overtredingen terwijl het spel dood was. Kijk, ik hoef geen Fair Play Cup te winnen in het duel moeten ze er goed tegenaan. Maar geen geintjes als er gefloten is. In de kleedkamers heb ik een pgpier opgehangen dat het uit moet zijn met allerlei gezeur. Van de scheids rechter moeten ze afblijven, word je eruit gestuurd dan ga je zonder com mentaar. Hegeman was fout, zo heb ik begrepen want ik heb zelf niet gezien wat hij deed. Ik heb hem alleen ge vraagd waarom hij eruit moest, meer niet. Die jongen kan nu een poos niet spelen. Wie weet als hij goed was blij ven voetballen had ik hem misschien afgelopen zondag opgesteld op de plaats van Jan Fransz. De uitslagen: Hiliegom: A: SchaaperEndema 2-2; tweede klas D: Palet EntegeBakker Zn. 2-1; derde klas E: Van der Meij Boys Sporthuis H. 0-5; VBHBVink Stars 4- 5; res. derde klas A: Bron Vanka 2 Lootsma 2 3-1. Nieuw Vennep: tweede klas D: Outs- hoornBron Vanka 1-7; res. tweede klas A; De Fles 2—Club 12 2 8-0; VVD 2DSC 3 3-2; res. derde klas B: De Krim 2—HGK 2 7-4. Beverwijk: eerste klas B: Davidson Lichthal 1-3; tweede klas B: PW. Boys Beman 0-4; Sihi FC—Adrichem 4-2; derde klas C: Oud Snacks’t Hartje 3-3; res. Tweede klas B: Carrousel 2David son 2 5-2; Sihi FC 2Verhorst Boys 2 5- 2. Heemskerk: twwede klas C; v. d. VeensWBH 3-2; De KlokDonkey Shot 1-1; res. derde klas C: Otte Eagles 2Kennemer Intersport 3 4-0; res. derde klas D: Adrichem 3Sihi FC 3 4-3; res. derde klas E: Carrousel 3Les Routes Boys 3 5-2. De zomeravondcompetitie van De Kampioen om de Lukkien-beker die over zes ritten ging, kwam op naam van Ron van Waard. De eindstand: 1 R. van Waard 46 pnt. 2 J. de Bie 38 pnt. 3 F. Dreyer 30 pnt. 4 P. v. d. Knoop 27 pnt. 5 H. v. d. Putte 25 pnt. De ritten werden gewonnen door Peter v. d. Knoop (2x), Ron van Waard, John de Bie, Hans v. d. Putte en Martin Pluimers. Op het veld aan de Mr. Jan Ger- ritszlaan in Haarlem-Noord speelt hoofdklasser EDO vanavond (woensdag) een vriendschappelijke partij voetbal bij kunstlicht tegen het in de vierde klas spelende Hilarius Schoten. Aanvang half acht. Een paar weken eerder zouden beide clubs al tegen elkaar spelen, maar toen kon het treffen door de slechte weersomstandigheden geen doorgang vinden. Het vorige seizoen hield het Zuider district deze schaatsinstructie voor de eerste keer en die was toen meteen een succes. Ook ditmaal gaat men weer op tien achtereenvolgende zaterdagen met bussen naar de ijsbaan in Alkmaar om de jongeren de beginselen van het schaatsenrijden bij te brengen. „Aan het eind van de cursus worden zij dan in staat gesteld om het schaatsvaardig- heidsdiploma te halen”, laat voorzitter Harry Falke van het Zuider district weten. „Het is ditmaal met de aanmel ding weer voorspoedig verlopen, alhoe wel de reacties wat verlaat waren door de geruchten over de Alkmaarse baan. Ik verwacht echter wel dat hij binnen kort open gaat en onze eerste trip heb ben we dan ook gepland op zaterdag 18 oktober”. i MT 4

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 21