Haven 1 politiebureau I» tocfevishal beukeboom geveld Oude Financiële steun aan projecten die afzet van vis bevorderen Maaltijd bereid zoals thuis... Zuster Pierik op weg naar een nieuwe uitdaging Sombere geluiden over bouw nieuw De IJmuider Courant Edukatief krantje hoor z K 2 l J o CQ Si11 Z.w 5 1 5 Na bijna kwarteeuw Zeeweg Ziekenhuis naar Alkmaar WOENSDAG 8 OKTOBER 19 7 5 NIEUWS UIT STAD EN STREEK (Van een onzer verslaggevers) bestrijding Naam -I Woonplaats (aankruisen wat u wenst) te, VELSEN Een vertrouwd ge zicht gaat verdwijnen uit het Zee weg Ziekenhuis: zuster J. M. Th. Pierik, hoofd van de polikliniek Ruim 22 jaar heeft zij in het Velsen- se ziekenhuis gewerkt en daarvan bracht zij maar liefst achttien jaar in de „poli” door. Zuster Pierik ver trekt naar Alkmaar en krijgt daar de functie van coördinerend hoofd verpleegkundige. Zij zal verbonden zijn aan het Centraal Ziekenhuis en het Elisabeth Ziekenhuis, die sinds de fusie onder één directie staan. Toevallig ’dAAL.ees het onderstaande stuk aandachtig door en beantwoord daarna de vragen. Enge\ TT dingen, die tekstverklaringen Nederlands-ter-voor-bereiding-op-het-examen! Nee. dan lees ik liever de IJmuider Courant aandachtig door! En m’n vader beneden maar zoeken naar z’n krantjeWat mij betreft mogen ze volgend jaar best eens een arti kel uit de IJmuider Courant als examenopgave Nederlands kiezen. Dan heb ik ’t al vast gelezen! Hartstikke edukatief die IJmuider Courant. Maar óók die hockey versla gen zijn steengoed. Kan ik over oordelen! En de rest? Nou. wereldnieuws, stads nieuws, streeknieuws. noem maar op! Nee. de IJmuider Courant hoort élke dag bij AA mijn vrijwillige huiswerk!T^/ Mi JW* I I I I I Ki i m te (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) het van ie (Van een onzer verslaggevers) Adres C. ri die ter mi ren Algemene infra-structurele projecten, die in beginsel aan de gehele bedrijfstak ten goede komen; Projecten, die betrekking hebben op investeringen, die een neiuewe of verbe terde afzet ten doel hebben; Projecten die een wezenlijke bijdrage vormen tot een daadwerkelijke verbete ring van de marktstructuur in een groot geografisch gebied. Beverwijk trok voor het politiebureau op de begroting 1976 309.000 uit. Wet houder Kaebisch jr. verklaarde, dat dit bedrag niet voor andere doeleinden zal worden aangewend, maar voor het nieu we bureau blijft gereserveerd. en lat ito m, 18 en :es in n en iet gd en het het aar no- ng rer de de ik- ïr- ti- nd de de la at, len ïer jn ijl n- an als de iet st- ■n. e- in en IA or en a- ué he kt rs, or ed ar en st, or iet en te n- :n, iet S Een globale omschrijving project; Een omschrijving van de geografische ligging van het project met vermelding van het gebied van aanvoer en afzet, dat wordt bestreken; De totale investering en financiering van het project; Een omschrijving van het stadium van voorbereiding en vermelding van de beoogde aanvangsdatum van de uitvoe ring van het project. lijk persoonlijk. Zoals zij zelf zegt: „Ik kijk terug op een heerlijke tijd en met spanning wacht ik op m’n volgende baan in Alkmaar”. „Ik weet in een ziekenhuis geen enkele afdeling die m’n belangstelling niet heeft", zegt hoofdverpleegkundige J. M. Th. Pierik. BEVERWIJK. Het gaat niet goed met het nieuwbouwplan van het politie bureau. Het gemeentebestuur ontving uit Den Haag sombere berichten over de „loting” van het Ministerie van Buiten landse Zaken. Beverwijk had gehoopt, dat het nieuwe politiebureau bij de. Wij- kertoren op een bijdrage van 60 procent in de bouwkosten kon rekenen. Infor maties in Den Haag leerde het college, dat het Beverwijkse politiebureau niet op deze zozeer gewenste bijdrage kan rekenen. Dit is de derde klap, die B. en W. te verwerken krijgen. Eerder moest op last van Den Haag drastisch in het ontwerp worden gesnoeid. De bouwprijs ging met ruim 2 miljoen omlaag. Daarna moest men lijdzaam af wachten of het project in aanmerking zou komen voor een uitkering van 76 procent van de bouw kosten uit de door de regering klaar Vandaag nam zuster Pierik op infor mele wijze afscheid van het Zeeweg Ziekenhuis. Van iedereen zoveel moge- Het ziet er naar uit. dat het korps nog geruime tijd gebruik moet maken van het huidige verouderde politiebureau aan de Breestraat. De nieuwbouwplannen, waaraan met voortvarendheid werd ge werkt, blijven in de kast. Het is eigenlijk maar toevallig, dat zuster Pierik op „de poli” belandde: „Ja, de vroegere directrice, zuster Bernarda, vroeg me of ik een paar maanden wilde helpen, (lacht). Dat is duidelijk uit de hand gelopen. Ik ben niet blijven han gen, hoor, ik wilde echt bewust blijven. Polikliniek is leuk werken. Veel contact met patiënten. Erg veel leuke facetten”. Het vertrek van zuster Pierik brengt ook mee, dat zij zich terugtrekt uit verschillende bestuursfuncties. Enkele daarvan: lid van het dagelijks bestuur van de Stichting Dienstverlening Bejaar den, lid van het algemeen bestuur van de Stisa en bestuurslid van het bejaar denverzorgingstehuis Huis ter Hagen Het laatste waaraan zuster Pierik haar krachten in Velsen gewijdt heeft, is hitt baarmoederhalskankeronderzoek. Daarvoor verzorgde zij mede de voorbe reidingen. Op 19 januari 1976 gaat dat van start. Zuster Pierik: „Dan denk je bij jezelf: Toch leuk dat ik daaraan heb meegeholpen. Dat is echt geen onbaat zuchtigheid van me, dat ik zulke dingen van de grond wil helpen hoor, ik leer er zelf ontzettend veel van”. „Ach, nee, ik weet in een ziekenhuis geen enkele afdeling, die m’n belangstel ling niét heeft. Overal ben je met een stukje gezondheidszorg bezig. Daarom is het in eerste instantie niet zo belangrijk om dat te weten. Vooral uit organisato risch oogpunt moet ik zeggen dat ik niet zo’n erge voorkeur heb. Overal ligt de zelfde basis: specialisten die behandelen, verplegend personeel voor de verzorging en dan de patiënten die ziek zijn”. Met veel plezier kijkt zij terug op haar ziekenhuisjaren in Velsen. Zij heeft de voldoening dat de polikliniek, zoals deze nu in het Zeeweg Ziekenhuis draait, voor een niet onbelangrijk deel haar werk is: „Ja, vroeger, in het oude ziekenhuis, liep alles door elkaar. Dat kon niet anders door het enorme ruimtegebrek. Nu is de polikliniek ge scheiden in drie grote zelfstandige afde lingen: de spreekuurafdeling, de functie- afdeling, waar onderzoeken, puncties en kleine chirurgische ingrepen worden ge daan, en de afdeling spoedeisende hulp. Vooral zo’n laatste afdeling, die heeft in het nieuwe ziekenhuis een heel eigen karakter gekregen. Het gaat hier niet alleen om een soort station voor onge vallen, nee, elke spoedeisende hulp wordt hier verleend. Er is een 24-uurs bezetting, op alle dagen van het jaar. Vijf le verpleegkundigen wisselen elkaar daar af en dat is een hele geruststelling voor de kwaliteit van de hulpverlening”. DEN HAAG. Het ministerie van Landbouw en Visserij heeft de mogelijk heid geopend individuele marktstruc- tuurprojecten op het terrrein van de visserij aan te melden voor een bijdrage uit het Europese Oriëntatie- en Garan tiefonds voor de Landbouw. Aanmeldin gen kunnen tot 15 december aanstaande worden ingediend bij de directie van de Visserijen van het ministerie van Land bouw en Visserij, Bezuidenhoutseweg 73, Den Haag. Ook bij de Visse^tjschool is een rijtje bomen weggehaald Hierbij ging het om bomen, die al a; gestorven waren of practisch dood waren. Als hoofdoorza ken hiervan noemt ae heer Van de Burg de iepziekte, gas in de grond van lek kende leidingen en de wind, die door de bebouwing op sommige plaatsen extra sterk wordt. VELSEN. De raadscommissie socia le zaken heeft geen bezwaar tegen de vervanging van oude kookketels in het W. F. Visserhuis. Dinsdag ging de com missie accoord met een voorstel van B. en W. daartoe. Bent nog niet geabonneerd op de IJmuider Courant? Da’s dan een gebrek aan uw opvoeding. Maar u kunt t snel goedmaken door eenvoudig huiswerk: deze bon even invullen! Dan krijgt u de IJmuider Courant 14 dagen gratis aan huis! Zodra de minister mede op grond van het uitgebracht advies in principe heeft besloten de bijstandsaanvrage bij de Europese Commissie in te dienen, zal de aanvrager daarvan bericht ontvangen- Bij aanvragen voor steun kan voorlopig worden volstaan met de volgende basis gegevens Met de uitvoering van het project mag niet zijn begonnen voordat de aanvraag in Brussel is ingediend. De aanvrage moet worden ingediend door een na tuurlijk persoon of rechtspersoon, die de aan de verwezenlijking van het project verbonden kosten draagt. Deze kan ech ter een ander machtigen namens hem de aanvraag in te dienen. Wel werd er bij voorzitter Th. Witte (wethouder sociale zaken) op aan gedrongen de mogelijkheid te bezien om een zodanige keukeninstallatie aan te schaffen, waardoor het mogelijk zal zijn „een maaltijd op tafel te krijgen, zoals je die thuis ook zou bereiden”. Ik wil de IJmuider Courant graag 14 dagen gratis thuis ontvangen Daarna kunt u mij noteren als maandabonnee a 12.35 als kwartaalabonnee a f 35.45 Deze bon in een open envelop, zonder postzegel, sturen naar Damiate Pers B V Antwoordnummer 416, Haarlem Een adviescommissie- waarin onder meer vertegenwoordigers van het be drijfsleven zitting hebben, beoordeelt welke projecten voor aanmelding in Brussel in aanmerking komen. Prioriteit zal worden verleend aan de volgende drie categorieën: Sinds zuster Pierik haar vertrek heeft aangekondigd, is het in het ziekenhuis een komen en gaan van bekenden, vaak oud-patiënten. die haar toch even de hand willen drukken. „Zodra ik met m’n nieuwe directie tot overeenstemming gekomen was, heb ik hier hier direct opening van zaken gegeven”, zegt zij. „Ik ga niet weg uit ontevredenheid en ik wilde allerlei wilde gissingen voorkomen. Maar ik werk hier nu al zo lang, de hele omschakeling van het oude I naar het nieuwe ziekenhuis heb ik mee- gemaakt en nu is de polikliniek echt een I mooie en goed geoutilleerde afdeling. Je 1 hebt er de ruimte die nodig is en alle apparatuur staat nu logisch bij elkaar. Dus, de echte uitdaging, ach, alles draait gelukkig erg goed”. Over haar toekomstige werkkring. „In Alkmaar is een commissie die momen teel aan het bekijken is hoe het daar in de toekomst de ziekenhuizen moet ver gaan. Van de twee ziekenhuizen is het Elisabeth Ziekenhuis het oudste, dat zal zeker gaan verdwijnen. Nu rest nog de vraag of het Centraal Ziekenhuis moet worden uitgebreid - dat zou neerkomen op een verdubbeling - of dat er een ge heel nieuw ziekenhuis dient te komen. Nou, zoiets houdt tevens in dat er heel wat werk in petto is. Veel te organiseren en te regelen, dat spreekt mij nu een maal erg aan”. Zuster Pieriks coördinerende taak gaat zich uitstrekken over een aantal afdelingen. Welke precies, dat weet zij zelf nog niet. gezette pot „stimulering werkloosheid in de bouw”. B. en W. was er altijd van overtuigd, dat het nieuwe politiebureau een goeie kans op uitkering maakte. Den Haag besliste anders en gaf andere projecten, elders in het land, een hogere prioriteit. Beverwijk greep naast de 76 procent subsidie. Het politiebureau moet onge veer 6 miljoen gaan kosten. IJMUIDEN. - Aan de dinsdagmarkt werd aangevoerd: 1050 kg tong; 17 kis ten tarbot en griet; 99 kisten kabeljauw; 80 kisten wijting; 176 kisten schol; 33 kisten schar; 624 kisten haring; 8 kisten makreel en 25 kisten diversen. Prijzen in guldens: Per 1 kg.: grote tong 13.33: grootmiddel tong 13,66; kleinrmddel tong 10,98-9,92; tong twee 9,708,00; tong één 7,48-6,51; tarbot 13,90-13,83. Per 40 kg.: schar 90-66; makreel ëën 39-35; haring één 43,40-38,40; wijting drie 76-32; schol één 100-96; schol twee 106-102; schol drie 134-90; schol vier 110-60; tarbot 439-158; griet 260-140; ka beljauw één 216; kabeljauw twee 230- 224; kabeljauw drie 192-176; kabeljauw vier 142-140: kabeljauw vijf 114-76; poontjes 73. De besommingen waren: KW 15 12.000. KW 43 13.000. UK 17 UK 56 9.500, VD 18 VD 12 6.800. UK 23 3.700. UK 78 2.600. VD 46 2.300. IJM 27 1.400. De prachtige beukeboom aan de Heerenduinweg in IJmuiden op de hoek van de Spaarnestraat is geveld. Hij is het slachtoffer geworden van de ongun stige omstandigheden, die op deze hoek bestaan sinds de aanleg van de Heeren duinweg. Directeur J. H. van de Burg van de plantsoendienst vertelt, dat een beuk een echte bosboom is. Komt hij alleen te staan, dan is de kans groot, dat hij langzaam wegkwijnt. Daarbij kwam, dat de waterstand op het gazon aan de Heerenduinweg de laatste jaren lager geworden is en dat de boom veel last had van de wind, die op dit open stuk vrij spel heeft gekregen. Bovendien is een beuk geen boom, die eeuwenoud wordt. De plantsoendienst heeft al eer der geprobeerd om op deze hoek een nieuwe bomengroep te planten, maar tot nu toe heeft men de nieuwe aanplant niet in leven weten te houden. Men is van plan om het nog eens opnieuw te proberen met een groepje esdoorns of iepen, want bij de plantsoendienst is men ervan overtuigd, dat deze hoek eigenlijk om een grote boom of een boomgroepje vraagt IJMUIDEN. Dinsdag gearriveerd: Otto, Bremen; Bartenstein, Antwerpen; Heidberg, Soenaes, Zaandam; Hippo, R’dam: Maythorn, Parth; Marconi, Kingslynn, IJmuiden; Anwar, Bougie; North Shore. Cont. Plat, IJmuiden; Bor kum, Bremen; Kevin S Candis, New Orleans; Granitz, FelixboroughIJmui den; M. H Thamrin. Bremen; Tor Ang lia. Gotenborg; Azolla, Gunnus; Friesen- stein, St. Marta. Dinsdag vertrokken: C.V. Staghound, New York; Victress Rochester, IJmui den; Pamir. R’dam, Wormerveer; Pallas, Bremen; Isla Puna, Antwerpen; Sagaci ty, Fowey, Zaandam; Alinta, Gibraltar; Vestafjord, Southampton; Antartica, Barcelona: Butachinco, Duinkerken; Sambre, Duinkerken; Edward Brought, R’dam; Styrsö, Antwerpen, Zaandam; Hamnö, Hamburg; Solentbrook, Archan gel; Hela, R’dam; mpala, Ipswich; Ve nus, Tananger; Britt, Bremen; Waterdale, Selby; Marconi, Poole, IJmuiden; Lube- ca, Rouan; Scol Spirit, Hamburg, Zaan dam. Woensdag gearriveerd: Solentbrook, Noordzee, IJmuiden: Borussia, Bremer haven; Torsten, Grangemouth, Zaandam. Woensdag vertrokken: Adac. Gdansk; Schildmeer, Algiers; Tornado, Tees; Sea fort Jarl. Antwerpen. II 0 u

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5