THUIS VAN CLAUS KANNIBAAL IN VELSEN Odense orkest Piano«serie k Harry Prenen expositie TONEEL MUZIEK ALLERHANDE AGENDA PANDA STRIPBOEKEN ES ^wijzer^ r 11 OKTOBER 1975 donderdag 9 Muziek en Toneel 111 s 2 of 3 complete verhalen 3 Nu ook verkrijgbaar bij de kantoren van onze krant voor f 630 per deel ielpt jg an één T en toonstellingen Bioscopen L I i F 11 WJ. Leo Beijers en Ank van der Moer in „Thuis” van Claus Een beeld uit „Kinderen bestaan niet”. An ja van Lint en is 7, ra 15.15, en 1 het internationale niveau van deze uitstekend geslaagde musical. Werk van de Haarlemse tekenaar Co Loerakker en van Paul Hulshof wordt C CO De Waag. „Beelden uit mijn kinderjaren” heet het programma dat Cobi Schreijer vrijdagavond verzorgt in het troubadourstheater De Waag aan het Spaarne, hoek Damstraat in Haarlem. Zaterdagavond ontvangt Cobi de groep Hutspot uit Delft, een volksmuziekgroep met Nederlandse liederen, balladen en tijdens de Kinderboekenweek van 15-25 oktober getoond in de etalages van boekhandel H. de Vries, Jacobijnestraat 3 in Haarlem. Loerakker is de illustrator van het kinderboekenweekboek „Ogen op steeltjes” en Hulshof werd bekroond met de Gouden griffel voor zijn illustraties in „Lolo komt niet spelen” van Alet Schouten- De etalages van de boekhandel staan voorts in het teken van,„de natuur en milieu” waarmee wordt ingehaakt op het thema van de Kinderboekenweek „de wereld om je heen”. Wandkleden van Xandra Lanting uit Schagen zijn tot 8 december te zien in het Bisschoppelijk Museum in de Jansstraat in Haarlem. Mevr. Lanting kiest naast religieuse onderwerpen gebeurtenissen uit het dagelijkse leven ter uitbeelding. uur: van Heliogabalus. Het Ka-theater uit Amsterdam is een kleine groep mensen die een soort theater maken dat geïnspireerd is vooral op het „theater van de wreedheid” van Antonin Artaud. Deze schreef een stuk „Heliogabalus of de gekroonde anarchist”, dat het uitgangspunt werd voor de nieuwste produktie van het Ka-theater. Heliogabalus was de telg uit een Syrisch de Grote Markt in Haarlem. De tentoonstelling loopt van zaterdag 11 oktober tot en met 3 november en wordt vrijdagavond om 20 uur geopend door J. H. van Borssum Buisman, adjunct conservator van Teylers Museum. De Vishal is dagelijks geopend van 10-1 uur. zondags van 13-17 uur. Groenendaal. Bas-bariton Lex Barten en de pianiste Henny van Tongeren verzorgen zondagmorgen 11 uur een koffie-concert in het restaurant Fons Jansen. De cabaretier Fons Jansen geeft vanavond en morgen de laatste voorstellingen in de Haarlemse serie van de nieuwe one-manshow van Jansen. Baldrick Deerenberg toont zijn bijna drie meter lange blokfluit. Thuis. Zaterdagavond 11 oktober wordt in de Haarlemse stadsschouwburg het nieuwste stuk van Hugo Claus „Thuis” opgevoerd. Daarin geeft Claus een tragi-komisch kijkje in het Vlaamse binnenhuis. Hij schijnt uit zijn eigen jeugd te hebben geput. Het gaat over de vader des huizes, die in een barokke fantasiewereld leeft en aanpapt met de vrijgevochten vriendin van zijn zoon, die Steenbergen en Myra Ward -,Alles over liefde en ontrouw” van Schnitzler. Jan Willem Hofstra geeft zaterdag 18 oktober om 15.30 over deze Weense schrijver een inleiding in de schouwburg. Deens. Het gebeurt niet zo heel vaak dat een buitenlands symfonie-orkest het Haarlemse Concertgebouw aandoet. Zaterdagavond is dat weer het geval wanneer het Odense Symfonie Orkest, afkomstig van het Deense eiland Funen, een concert komt geven. De aard van het Odense orkest is te vergelijken met die van ons vertrouwde Noordhollands Philharmonisch Orkest: beide hebben de taak hun respectieve provincies symfonische werken te bieden. Met Odense als „thuishaven” doorkruist het Deense orkest regelmatig de omstreken van de eiland-hoofdstad om naast het geven van het gebruikelijke repertoire ook medewerking te verlenen aan kerkconcerten en populaire concerten. Het Odense Symfonie Orkest heeft zijn buitenlandse tournee laten voorafgaan door een tournee door eigen land waaraan medewerking werd verleend door de violiste Emmy Verhey. Ze oogstte vrijwel overal een triomfaal I succes met haar vertolkingen van de I vioolconcerten van Mendelssohn- Bartholdy en Paganini. In Haarlem is Emmy Verhey de soliste in het Vioolconcert d opus 47 van Jean Sibelius dat met de Linzer Symfonie van Mozart voor de pauze op het programma staat. Na de pauze volgt een Deens werk, de Tweede Symfonie opus 16 van Carl Nielsen. Het orkest wordt tijdens de Europese tournee (behalve in een vijftal steden in Nederland wordt ook opgetreden in Duitsland en België) geleid door Borge Wagner. Hij was voordien solo-trompettist bij het Radio-symfonie- orkest van Kopenhagen en studeerde directie bij Istvan Kertesz en Ovin Fjelstad. In 1968 begon hij als I kapelmeester bij het Odense Symfonie Orkest. Schumann. Het Concertgebouw in Haarlem maakt zondagavond een aanvang met de Pianoserie 1975’76. De serie bestaat uit drie meesterpianisten. Op zondag 7 december speelt Tamas Vasary, op zondag 29 februari Michel Block en op deze eerste avond is de beurt aan Theo Bruins. Op alle concerten zal een werk van Schumann te horen zijn. Zo besluit Bruins zijn recital met de Zweite Sonafe in g opus 22 van de Duitse romanticus. Hij begint de avond met de Sonate no. 46 in As van Haydn en vervolgt met Etudes van Debussy en de Variationen opus 27 van Webern. Brink-orgel. Te beginnen met vanavond zullen er maandelijks weer orgelconcerten worden gegeven in de Sint Bavo-kerk aan de Herenweg 88 in zaterdagavond (21 uur) zijn nieuwe groep te presenteren. „Rob Hoeke's Group” bestaat thans uit Ben de Bruin op gitaar, Chiel Pos (ex-Beehive en Solution), sax, fluit, zang en gitaar; Fred Snel (ex-Solar), basgitaar en Ab de Jong (ex-Mantra Energy) op drums. Rob Hoeke’s Group speelt in totaal twee sets van drie kwartier. De groep speelt zonder Hoeke een voorprogramma, vervolgens begeleidt de formatie de Haarlemse pianist in drie boogies en enkele rhythm and blues nummers. Over zijn nieuwe musici is Rob zeer tevreden: „Het zijn uitstekende en veelzijdige musici die stuk voor stuk achter mijn muziek staan. Ze willen hun muzikaliteit er voor de volle honderd procent in leggen. De onderlinge verstandhouding die bij mij primair moet staan, is erg goed. Ik ben overigens zeer nieuwsgierig naar hoe dit allemaal uitpakt nu ik na mijn auto-ongeluk een maandenlange revalidatie moest volgen" Folk. De Engelsman Nigel Jones treedt zaterdagavond op in café Het Melkwoud, Zijlstraat 63 in Haarlem. Hij speelt op sitar, harmonica en zowel de zes- als de 12-snarige gitaar ragtime, traditionele en moderne folk. Een optreden van Ben Gazan met chansons en Engelse folk begint zaterdagmiddag om 15.30 uur in Het Melkwoud. Exposities. In galerie Eylders wordt zaterdagmiddag om 17 uur een L verkooptentoonstelling geopend van 1 gewassen tekeningen en schilderijen van Jan Budding en keramiek van Bab van Elsdingen. De expositie in de galerie, <jie f gevestigd is in de Haltestraat 77 in Zandvoort duurt tot 31 oktober. Tekeningen van de Haarlemse graficus en leraar geschiedenis Harry Prenen worden getoond in de Vishal op Net als in hun cabaretprogramma’s zijn Bram en Freek er sterk in een gegeven, dat tot nadenken stemt, direct met een dolle witz af te ronden. Daar komt een flinke portie zwarte humor bij, zoals we van Bram en Freek gewend zijn. Het duo komt overigens niet in de show voor, al zijn ze voelbaar op de achtergrond. Willem Nijholt speelt, danst en zingt Jack Jungle met verve en gemak. De andere spelers moeten een groot aantal typetjes neerzetten. Corrie van Gorp en Riet Hensius zijn bijvoorbeeld de dames Bim en Bam Klokgelui. Serge ten Valcke, Henk Votel en Bill van Dijk zijn de matroosjes Klep, Klip en Klap Klepel. Ferd Hugas duikt telkens op als „vernieuwend acteur” en Carol van Herwijnen schmiert er doelbewust op los als een vettige conferencier. Regisseur Eddy Habbema heeft voor een mobiel en behendig toneelbeeld gekozen. De changementen verlopen even snel als in het wildebeestenspel en bepalen mede van het landgoed Groenendaal in Heemstede. Ze brengen werken van Lotti, Peri, Caccini, Mozart, Beethoven en Loewe. Agathakerk. De organiste Dorthy de Rooy, een oud-leerling van de Haarlemse stadorganist Albert de Klerk en thans werkzaam in Eindhoven, verzorgt zaterdagavond (20.15 uur) een concert in de Sint Agathakerk in Lisse. Er staan werken op haar repertoire van Nivers, Joh. Seb. Bach, Carl Philipp Emanuel Bach en Duruflé. Bavo. „De vrienden van de grote kerk te Haarlem” hebben in hun streven naar een wijdere belangstelling van de Haarlemse Bavo een concert georganiseerd dat zaterdagavond om 20 uur in de kerk begint. Er zijn twee organisten: Herman van Vliet en Bernard Bartelink. Voorts speelt de hoboist Leen de Borst en zingt onder leiding van Jan Valkesteijn het jongens- en mannenkoor van de r.-k. Bavo aan de Leidsevaart. Het programma bevat een groot aantal werken, variërend van de oude Italiaanse meesters als Scarlatti en Corelli tot de 20e eeuwse Cornells de Wolf. Bachcyclus. Het slotconcert in de bijzonder succesvol verlopen Bachcyclus in de Waalse Kerk op het Begijnhof in Haarlem wordt vrijdagavond afgesloten. Medewerking wordt verleend door de Bach Cantorij Baarn onder leiding van Louis Mol. Blokfluit. Volgende week donderdag wordt in het Haarlemse Concertgebouw een modern concert gegeven dat om verschillende redenen opmerkelijk mag worden genoemd. In de eerste plaats betreft het hier de eerste maal dat Baldrick Deerenberg zijn „langste blokfluit ter wereld” in het openbaar zal bespelen. Voorts staan er twee premières op het programma, „Die ouwe” van Jacques Bank en Rob du Bois’ Songs of Innocence die evenals een compositie van Ton Bruynel speciaal voor de uitvoerenden op deze avond werden geschreven. Behalve Deerenberg zijn die uitvoerenden René Jacobs, contratenor; Harry Sparnaay, basklarinet; Polo de Haas, piano en Rudolf Senn, contrabas. Ze zijn eveneens te beluisteren in hedendaagse werken van Mauricio Kagel, Werner Herder en Anestis Logothetis. De blokfluit van Deerenberg meet 2,75 meter. Het is een contrabas naar een 16e eeuws voorbeeld die in Duitsland werd gemaakt. Deerenberg, die zijn fluit „Daphne” heeft genoemd, vertelt onder meer dat hij donkere, zwevende geluiden uit het instrument krijgt. Voor de bespeling moet hij op een stoel gaan staan. Via een koperen S-stuk wordt lucht in de reusachtig grote pijp geblazen. Er zijn 11 vingergaten en vier afstand overbruggende kleppen. Ondanks haar formidabele lengte is het toonbereik van „Daphne” niet bijzonder groot. Het instrument „haalt” drie oktaven: van C-groot tot C-twee- gestreept. Ook het geluidsvolume valt op het eerste gehoor wat tegen. Je zou zelfs zeggen dat „Daphne” door de gemiddelde sopraan-blokfluit wordt overstemd. Maar zodra zij in ensemblewerk haar partij meeblaast, gaat men haar typische klankleur en andere akoestische kwaliteiten duidelijk onderkennen. De toepassing van mammoet- blokfluiten a la „Daphne” voert tot ver in het verleden terug. Een verleden, waarin de lijvige contrabas zelden de boventoon maar bijna altijd de ondertoon voerde. In blazersgroepen van vijf a zes musici speelde het instrument de baspartij eenstemmig mee alleen een paar oktaven lager dan de andere instrumenten. „Daphne” is op een bewerking met de draaibank na geheel handwerk. Blokfluitbouwer Bernhard Junghanel uit het Duitse Gütersloh, wilde het op grond van zijn persoonlijke relatie met Deerenberg wel eens doen. „Maar voorlopig niet meer,” zo heeft hij zichzelf bezworen. Baldrick Deerenberg: „Alleen in het fontanel, het beschermende deel voor de kleppen, moesten met de hand al achthonderdvierendertig gaatjes worden geboord. En dat was dan nog maar één van de zes delen. Met drie man zijn we drie weken bezig geweest Het is geen geringe opgave geweest om een geschikt voorbeeld voor „Daphne” te vinden. Aanvankelijk had Deerenberg de basblokfluit van zijn Haagse leermeester Frans Brüggen op het oog. Maar dit instrument was een kopie van een kopie en had ook eigenlijk niet de gewenste afmetingen. Brüggen’s bas was „slechts” twee meter lang. Uiteindelijk viel de keuze op een authentiek model in het Vleeshuismuseum te Antwerpen. Het was een contrabas uit 1550, gemaakt door de legendarische Rauch von Schrattenbach. Toen bleek dat het tweeëneenhalve meter lange instrument ook nog de grootste blokfluit ter wereld was, werd die van Deerenberg vijfentwintig centimeter groter. na jaren weer thuiskomt. Leo Beijers speelt die vader- Ank van der Moer speelt zijn verbitterde, eenzame vrouw. Elly van Stekelenburg is een seniele eigenares van het huis, tegenover wie de personages zich bloot durven te geven. Marja Huynen en Derek de Lint spelen het jonge stel. Hugo Claus regisseerde deze vrije produktie zelf. Paul en Myra. Vanaf volgende week donderdag spelen Paul priestergeslacht. Zijn grootmoeder, tante van keizer Caracalla, intrigeerde net zo lang tot haar familie de macht weer in handen had- Heliogabalus was veertien jaar toen hij keizer werd en achttien toen hij vermoord werd na intrigues om zijn neefje op de troon te helpen. Heliogabalus zette de boel in Rome op stelten. Hij introduceerde er de oosterse eredienst van de magische penis, trouwde zijn mooiste stalknecht maar ook een Vestaalse maagd. Men kan over dit hevige leven lezen o.a. in ,,De berg van licht” van Louis Couperus. Het Ka-theater wil in de voorstelling niet zozeer de historische geschiedenis vertellen maar het voelbaar maken van de contrasterende sferen en situaties binnen het verhaal. Beweging, mime, dans, klank, muziek en licht worden daarbij gebruikt en een taal die een mengsel is van la tij n en zelf gevonden klanken. Het stuk is vrijdag en zaterdag in de Toneelschuur, Smedestraat 23 Haarlem, te zien. Kinderen. De musical van de Toneelschuur, „Kinderen bestaan niet” is zondagmiddag om half drie weer te zien in de Schuur. Deze musical voor en door kinderen is geschreven door Rup van Woerkom en gecomponeerd door'Bert Bouquet. Leerlingen van de IVO-school voeren het uit. Heemstede waarvoor gebruik wordt I gemaakt van het in 1833 door L. van der Brink en zonen te Amsterdam I gebouwde orgel. Albert de Klerk is t uitgenodigd om dit openingsconcert, dat f om 20.15 uur begint, te verzorgen. Hij F speelt werken van onder andere Rossi, Frescobaldi, Salvatore, Aresti, Colonnal, E Kerll, Dandrieti, Balstre, Boëly, Rossini, I alsmede een eigen compositie. Kannibaal- De on-Hollandse musical „Een kannibaal als jij en ik” van Freek de Jonge en Bram Vermeulen wordt woensdag 15 oktober gespeeld in de Velsense stadsschouwburg. Het gaat in deze musical om een uit het oerwoud geplukte inboorling, wiens artistieke capaciteiten een variétébaas nopen tot het uitbrengen van een show van laag allooi. Kat Mau Mau, alias Jack Jungle, krijgt al vlug door, dat het in de wereld van de blanken alleen om het geld gaat en dat hij en zijn stamgenoten flink door de beschaafde wereld geëxploiteerd worden. Sommige van zijn lotgenoten verkopen zich met huid en haar aan de mammon, maar Jungle Jack gaat er aan ten onder als hij zich te weer wil stellen. dansen van de middeleeuwen tot nu. De groep bestaat uit Adee de Wijs (accordeon, dwarsfluit, kromhoorn en blokfluit), Ad Blaak (12-snarige gitaar, kromhoorn, trom en zang) en Peter Koene (zang, gitaar, mandolien en vlier). Over Hutspot vertelt Cobi: „Dit is een groep die als voorbeeld kan dienen van wat zich afspeelt bij heel wat groepen die eerst alleen de volksmuziek van andere landen wilden spelen. Er is de laatste jaren plotseling een hernieuwde belangstelling voor Nederlands repertoire en dat platenmaatschappijen daarin langzamerhand brood gaan zien, blijkt uit opnamen die dan uiteraard wel weer commercieel gemaakt worden, zoals Fungus, Rum en laatst Robbert en Anja van Lint.” Aanvang 20.30 uur en de komst van onverwachte gasten is niet uitgesloten. Jazz. Toon van Vliet, de nestor van de Nederlandse saxofonisten is deze week twee maal in Haarlem te beluisteren. Vanavond treedt hij op met pianist Cees Slinger, Jacques Schols op bassen John Engels, slagwerk in Jazzcafé At the Jazzcorner, Spaarne 104 in Haarlem. Aanvang 22 uur. Zaterdagavond om 21 uur speelt Van Vliet met Rob Raatse, piano; Ray Kaart, trompet; Henk Scheffer, bas en Paul Hoeke drums in café ’t Lange Heertje, Lange Herenstraat 6 in Haarlem. Toegang 3 At the Jazzcorner heeft de komende dagen vrijwel elke avond live-muziek. Het trio Ruud Brink (Cees Slinger, piano: Henk Haverhoek, bas en Johny Engels, slagwerk) is vrijdagavond te beluisteren. Zaterdag als gebruikelijk het Martin Haak latin-kwartet en zondagavond is Cees Smal (trompet en trombone) de solist bij het trio van pianist Rob van Kreeveld. Bassist Dick van de Cappellen heeft een trio dat verder bestaat uit Leo van Oostrom, saxen en John Engels, drums. Deze formatie speelt dinsdag in de Jazzcorner. Van Oostrom zelf heeft een kwintet dat woensdagavond speelt. Volgende week donderdagavond tenslotte het kwartet van Rein de Graaf (piano) en Dick Vennick (saxen) met Henk Haverhoek (bas) en Eric Ineke (slagwerk). Aanvang van alle optredens zond. 22 uur. Vrijdagavond in de Haarlemse Jazz Club aan het Groot Heiligland in Haarlem de eerste van 12 tijdens dit seizoen geplande sessionavonden. Zowel oude stijl als modern is op deze avonden te beluisteren. Arnoldushoeve. Himalaya, een nogal bluesy spelende groep, voortgekomen uit de formatie Arsis, speelt zaterdagavond in de Arnoldushoeve aan de Hoofdweg in Hoofddorp. De groep bestaat momenteel uit Nico Christiansen, zang en saxofoon; Ferdi Karmelk, gitaar en zang; Nico Meijer, saxofoon, zang en conga’s; Casper Lucas, orgel en piano; Aad van Pylen, bas en zang en Henno Eizenga op slagwerk. Het is een swingend repertoire, jazzy getint met invloeden van Little Feat. Rhythm and Blues. Rob Hoeke heeft de jeugdsociëteit TIOLI aan de Laan van Angers uitgekozen om daar op Concertgebouw (Van Baerlestr.): Donderdag 9 oktober, gr. zaal 20.15 uur: Arthur Rubin stein. piano. Werken van Schubert e.a. kl. zaal 20.15 uur: Jean Micault, piano. Werken van Chopin. Vrijdag 10 oktober, gr. zaal 20.15 uur: Het Concertgebouworkest, o.l.v. Bernard Haltink, m.m.v. Zara Nelsova, vio loncel. Werken van Ravel e.a. kl. zaal 20.15 uur: Marijke en Sieto Hoving. Cabaret- programma „Jij en ik” met Gerard Tom- broek aan de piano. Zaterdag 11 okt. gp. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Rotterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart, m.m.v. Marja Bon, piano. Werken van Mozart e.a., gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Michele Boegner, piano. Werken van Ravel e.a. Zondag 12 okt. gr. zaal 14.15 uur: Abonnementsconcert. Gr. zaal 20.15 uur: Nelson Freire, piano. Werken van Schumann e.a. Kl. zaal 20.15 uur: Eerste Vriendenavond. Phia Berghout in gesprek met E. A. G. Brautigam. Stadsschouwburg (Leidseplein): Donderdag 9 okt. 20.15 uur: Nat. Ballet. Gastvoorstelling met Rudolf Nerejev. Vrijdag 10 okt. 20.15 uur zie 9 okt. Zaterdag 11 okt. 20.30 uur: Publiektheater: „Iwanov”. Zondag 13.30 uur: zie 9 oktober, ’s Avonds gesloten. Maandag 13 en dinsdag 14 okt. gesloten. Woensdag 15 okt. 20.15 uur: zie 9 oktober. Carré (Amstel): T.e.m. 28 december, dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: „De Engel van Amsterdam", met o.a. Jasperina de Jong. Maandag 13 en 20 oktober, 20.15 uur: „Die Czardasfurstin”. Nieuwe de la Mar Theater (Marnlxstr.): T.e.m. 12 oktober. 20.15 uur (beh. maandag) 20.15 uur: „Een Kannibaal als jij en ik”, musical geschreven door Bram Vermeulen en Freek de Jonge met o.a. Willem Nijholt en Corrie van Gorp. Vanaf 14 oktober, dagelijks 20.15 uur (beh. maandags) „Privé voor Twee”, blijspel van Noël Coward, met Jeroen Krabbé en Pleuni Touw. Klein Bellevue: T.e.m. zaterdag 11 oktober dagelijks 20.30 uur: Miel Cools. Vanaf don derdag 16 oktober, dagelijks 20.30 uur: Ka- baret Tekstpierement. Centrum Bellevue (Leidsekade): T.e.m. zon dag 12 oktober, dagelijks 20.30 uur: Toneel groep Centrum „De Babyfoon" van Herman Lutgerink. Theater De Brakke Grond (Nes): Tot en met zaterdag 11 oktober, dagelijks 20.30 „Anthologie”, muzikaal theaterprojekt Willem Breuker en Lodewijk de Boer. Mickery (Rozengracht): T.e.m. zondag 19 ok tober, dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur: Theater X Milwaukee, USA: „The Unna med” Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal): T.e.m. zondag 30 nov. dagelijks (beh. maan dags) 20.30 uur: Wim lbo presenteert „On der de bomen van het plein”, cabaret anno 1925, met Enny de Leeuwe, Ronnie Bierman e.a. Shaffy Theater (Keizersgracht): T.e.m. zater dag 18 oktober (beh. zondag en maandag) Konsertzaal 20.30 uur: Hauser Orkater: „Fa mous Artists”. Dinsdag 14 oktober, Café, 22 uur: „Ensemble Rakija”. Iedere woensdag jazz Iedere donderdag Dixie: Jazz-O-Matic four. Rijksmuseum (Stadshouderskade) T.e.m. 2 no vember Prenten van Buiten”, tentoonstel ling van Nederlandse landschappen uit de 17e eeuw (in het Prentenkabinet) t.e.m. 26 oktober tentoonstelling in het kader van het Monumentenjaar. Geopend dagelijks 10- 17 uur, zo-n- en feestdagen 13-17 uur. Rijksmuseum Vincent van Gogh (Paulus Pot terstr.): T.e.m. 26 oktober, dagelijks „De Zondagsschilders’’. Geopend dagelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 12 oktober aquarellen van Greet van Smelt. T.e.m. 9 november tentoonstelling Amster damse School. T.e.m. 2 november W. J. H. Sandberg en E. H. Gombrich. T.e.m. 2 nov. Michel Waisvisz. Geopend dagelijks 9.30-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Dag. u., zaterd., zond, en Keetje Tippel, 18 j. Cineac (Reg. Breestr., 243639): 7.30 en 21.30 u. Turks Fruit. 18 j. Cinétol (Tolstr.. 722291): La femme aux bottes rouges. Dag. 19.45 en 22 u„ 18 j. City 1 (Leidseplein, 234579): Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 u_, zond. 13.45, 16.45, 19.15 en 21.45 u. Heb medelij Jet, 14 j. City 2: Dag. 14.15, 19 en 21.30 u. zond. 13.30. 16, en 21.30 u. Inpikken en wegwezen, 14 j. City 3: Dag. 14, 18.45 ,en 21.15 u„ zond. 13.15, 15.45. 18.45 en 21.15 u. Frankenstein junior, 14 j- City 4: Dag. 14.45, 19.30 en 22 u„ zond. 14, 16, 19.30 en 22 u. Fear over the city, 18 j. Corso (Kalverstr. 234561): Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 u. James Bond in On her majesty’s secret service, 14 j. Du Midi (Apollolaan, 723653): My fair lady. Dag. 14 en 20 u. a.l. Flora (Amstelstr. 230469): Dag. 14.30, 19.30 en 21.45 u., zond. 13.30, 15.45, 19.30 en 21.45 u. The streetfighter. 14 j. Kriterion (Roeterstr., 231708): Dag. 14, 19.30 en 22 u Het vlees van de orchidee, 18 j. Leidseplein Theater (235909)Dag. 14.30. 19.30 en 22 u„ zond. 13.30, 16. 19 en 22 u. Belle de jour 18 j. Nöggerath (Reg. Breestr., 230655): Dag. 14 en 19.30 u. De Peetvader, deel 2. 14 j. Parisien (Nieuwendljk. 248933): Dag. 11.30. 13.30. 15.30, 17.30. 19.30 en 21.30 u. zond, vanaf 13.30 u. Porno-toer in Bangkok. Rembrandtplein Theater (223542): Dag. 19.15 en 21.45 u_, zond. 13.30, 16. 19.15 en 21.45 u. Royal Flash. 4 j. Rialto (Ceintuurbaan, 723488): Dag. 19.30 21.30 u. Jonathan Livingston Seagull, a.l. Roxy (Kalverstr. 232809): Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 u. Rollerball, 18 j. Royal (Nieuwendljk, 244144): The green hor net. Dag 13 30. 15.45, 19 en 21.30 u„ 14 j. The Movies (Haarlemmerdijk, 245790): Brother, can I spare a dime? Dag. 19.45 en 22 u. 18 j. Tuschinski 1 (Reg. Breestr., 62633)Dag. 14.15, 19 en 21.30 u„ zaterd. en zond. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 u. Dokter Pulder zaait papavers. 14 j. Tuschinski 2: Dag. 14.30, 19 en 21.45 u„ zaterd. en zond 13.45, 16, 19.15 en 21.45 u. Lanny. 18 Tuschinski 3: Scenes uit een huwelijk. Dag. 14 en 20 u. 18 j. De Uitkijk (Prinsengracht, 237460). Alice doesn’t live here anymore Dag. 14. 19 en 21.30 u„ zond. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 u„ 18 j. Alhambra 1 (Weteringschans, 233192): The re turn of the pink panter. Dag. 14, 19 en 21.30 u. zond. 13.30, 16, 19 en 21.30 u. a.l. Alhambra 2: Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 u. Lanny met Dustin Hoffmann, 18 j. Bellevue Cinerama (Marnixstr., 234876): Dag. 14.15, 19 en 21 30 u., zond. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 u. Het jaar van de kreeft. 18 j. Calypso (Marnixstr. 66227): Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 u., zaterd. en zond. 13.45, 16, 19.15 en 21.45 u. Pas si méchant que ?a. 14 j. Ceintuur (Ceintuurbaan, 723620): Dag. 19 21.30 u. The Sting. 14 j. Centraal (Nieuwendljk, 248933): Dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 20 en 21.45 u. zond, vanaf 13 u. Gejodel onder Tiroler rokjes, 18 j. Cineac Damrak 1 (Damrak, 245648): Dag. 9.30, 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 u., zond, vanaf 11.30 u. Mutori, de eenzame zwaard vechter, 14 j. Cineac Damrak 2: Dag. 11.30, 14, 16, 19 en 21.30 woensd. 19 en 21.30 u. V 1 Cl

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 11