Oppositie keert terug, coalitie komt naar Nederland Ambassadeur Den Uvl van Nederland weer terug naar bedreigd Spanje Nullijn 5 jaar noodzakelijk Tijdelijke inrichting voor kort-gestraften Aantal boekingen voor Spanje loopt terug Proces- Guillaume verdaagd Schiet op, Luns Valse duizend-gulden biljetten opgedoken 1 s e DTKjpg Kabinet verlaagt winstbelasting XI Nog geen besluit over RSV- deelname in kernproject O Met rond de dertig percent s ZATERDAG OKTOBER 1 1 19 7 5 ZAT BINNEN» EN BUITENLAND 2 o VAN DEN DOEL: Foi to F □o Fietsen Vis Spieken. VI Geen sluiting H Grote verwarring rond Suriname (Van onze parlements redactie) d (Van onze parlementsredactie) (Var (Van onze parlementsredactie) op WEERRAPPORTIN Si op 6.58 uur «O regenbui regenbui regen regen half bew. regenbui zw. bew. zw. bew. onbew. on bew. 12 12 11 11 12 12 12 9 12 10 10 25 22 7 15 0 0 1 0.1 0.3 0.2 0 0.2 0 0 0 0 De valse bankbiljetten zijn, zoals ge zegd, steeds van dezelfde soort. Het gaat om biljetten die zijn voorzien van de datum 30 maart 1972. De inkt van het artikel uit het wetboek van strafrecht, dat op de bankbiljetten is afgedrukt, is wat uitgelopen en daardoor wat moeilijk leesbaar. Die speciale opsporingseenheden spelen hun gegevens door naar een coördinatie- reohercheteam dat zetelt bij Eindhoven. De leider van dit team, luitenant F. van Exel van de districtsrecherche der rijks politie in Eindhoven zegt ons: „Ik ver wacht dat de vervalsingen in de miljoe nen gaan lopen. We hebben nu al voor ruim 600.000 gulden aan valse bankjes van duizend achterhaald. Maar dat is slechts een topje van de ijsberg”. naar van DEN HAAG. De Nederlandse am bassadeur in Spanje, mr. J. H. O. Insin ger, die na de ten uitvoerlegging van de doodvonnissen naar ons land was terug geroepen, zal begin volgende week naar Spanje terugkeren. Nederland, dat als eerste zijn gezant terugriep, is hiermee het laatste Europese land dat de ambas sadeur weer terugstuurt. Onder meer de Scandinavische landen gingen al voor. Ve< Oe op Ne sta aa nc ge su d< w la P< w b( di IJMUIDEN Hoogwater 10.03 uur en 22.42 uur Laagwater 5.19 uur en 17.47 uur ZONDAG 12 OKTOBER onder 17.54 uur onder 23.55 uur no no nno nno o n no no no ono er 25 De is ir Ras nen. de o vn aa ge 20; stf nu s< k P o n d C ii e z li c I s JE de c Ras op 1 ondt gein hun pagi daai woo geri dar „ple luch plek als woe al v co hs ru m di ge lit 26 28 11 13 4 9 8 25 18 14 10 22 29 21 9 20 7 14 23 18 7 9 11 23 20 0.1 0 0 0 0 0 2 0 0 7 0 0 o 0.6 0 0 0 0 1 0 0.1 2 0 o o 2 1 0 0 „De Oude Delft” die ver gevorderd is in de technische toepassing van laser-tech- nieken. Dit bezoek was onderdeel van een ambtelijke reis naar de Verenigde Staten en Europa. Het ANC maakte gisteren in Amster dam een en ander bekend middels een persconferentie van de Anti-Apartheids- beweging Nederland. De valse duizendjes zijn al gesigna leerd in vele delen van het land. Het meest circuleren de valse briefjes op pony- en paardenmarkten, andere vee markten en automarkten. Op de Apel- doomse automarkt zijn diverse keren valse duizendjes in circulatie gebracht en ook in Arnhem zijn er al enkele keren valse bankbiljetten van duizend gulden in handen van de politie geko men. Grave is de derde plaats in het land waar gedetineerden voor hoogstens twee weken hun straf kunnen uitzitten. Na aankomst in Grave worden de gedeti neerden in vier groepen verdeeld. Iedere groep krijgt een eigen slaap- en eetzaal. Overdag wordt bij de plantsoenen dienst van Grave gewerkt, terwijl een gedeelte wordt aangewezen voor de cor- DEN HAAG. Het kabinet heeft be sloten om het initiatiefontwerp van de wet die de belasting op winsten verlaagt, kracht van wet te geven. Volgende week zal het ministerie van Financiën dit bekendmaken. Amsterdam De Bilt Deelen Belde Eindhoven Den Helder Lth. R’dam Twente Vlissingen Zd. Limburg -a Twee studenten van de Erasmus Uni- versiteit Rotterdam zijn veroordeeld we gens spieken tijdens een tentamen. Eén student mag een maand lang de Univer- siteit niet meer in. De ander kwam er met een berisping vanaf. Als aanvullen de straf zal de uitspraak van het speci aal voor dit soort gevallen ingestelde tuchtcollege openbaar worden gemaakt in het universiteitsblad. nnw windst. windst. n w no nno nno nw windst. no n o nno no n. windst. windst. nno nnw nw ono w ono nnw w nnw wnw o zw wnw nnw Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casa Blanca half bew. Istanboel New York Tel Aviv Tunia De boekingen hebben betrekking op de winterreizen en de overwinteringen in Spanje. De daling van het aantal boe kingen. die een gevolg is van de anti- Spaanse betogingen en de onzekere situ atie in dat land, heeft thans weinig invloed op financiële situaties van de reisbureaus. De omvang van de Spanje- reizen in het winterseizoen is gering in vergelijking met die gedurende de zo mermaanden. Als de tendens zich blijft voortzetten, zal dit voor de reisorganisatoren cata strofale gevolgen hebben. De hotels en de vliegtuigen zijn voor het seizoen van wear m human» an-A buitenland •yz Premier Den Uyl zei dat een eventue le inzet van de Nederlandse troepen macht in Suriname (TRIS) ter bescher ming van de Surinamers, als de conflic ten tot een gewelddadige uitbarsting ko men, niet aan de orde is. Zoals bekend heeft een van de sleutelfiguren binnen de Surinaamse oppositie, mevrouw Lies terug te keren in de NPS-fraktie en zich loyaal op te stellen aan de zijde van de regering. Het bestuur van de Chinese afdeling van de NPS zegt dat nu de regering tegemoet is gekomen aan de ook door haar onderschreven wensen met betrek king tot de grondwet van Suriname en de reorganisatie van het Centraal In- koopbureau Suriname er voor hem geen reden meer is zijn vertrouwen in de NPK-regering op te zeggen. Naties gemaakte afspraken inzake ont houding van wapenleveranties of daar mee gelijk te stellen aktiviteiten aan Zuid-Afrika. regen oabew. zw. bew. licht bew. geh. bew. licht bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. DEN HAAG. Een oplossing van de geschillen tussen de Surinaamse rege ringscoalitie en de oppositie lijkt steeds moeilijker te worden. De in Nederland aanwezige oppositie onder leiding van de heer Lachmon keert morgen naar Para maribo terug, terwijl de delegatie van de coalitie onder leiding van statenvoorzit ter Wijntuin juist volgende week naar ons land komt. DEN HAAG (ANP). - Minister-presi dent Den Uyl heeft gisteravond meege- deeid. dat de regering nog geen enkele beslissing heeft genomen over de vraag, of het Rijn-Scheide-Verolme concern mag deelnemen aan de bouw van kern centrales in Zuid-Afrika. Een eventuele medewerking van het RSV-concern in een consortium aan het Zuidafrikaanse project zal worden getoetst aan interna tionale regels en ook aan het non- proliferatieverdrag. ARNHEM Met steeds hogere fre quentie duiken in Gelderland, Overijssel en andere delen van Oost-Nederland valse bankbiljetten van duizend gulden op. Speciale opsporingseenheden van rijks- en gemeentepolitiekorpsen in het hele land speuren naar de plaats waar de tecbniache apparatuur staat opgesteld waarmee, naar men aanneemt, voor mil joenen guldens aan valse duizendjes is gedrukt. DÜSSELDORF (Reuter). - Het proces tegen de van spionage verdachte Günther Guillaume en zijn vrouw Christel is gisteren voor onbepaalde tijd verdaagd daar beide beklaagden zich ziek hebben gemeld. Zij geven de schuld van hun ziekte - hoofdpijn, duizeligheid, benauwdheid, storing van het gezichts vermogen, gebrek aan concentratie en problemen met de bloedsomloop - aan de slechte lucht in de raamloze en geluid dichte rechtszaal, die speciaal voor dit proces is gebouwd in de kelder van de rechtbank in Düsseldorf. Het echtpaar lijdt ook onder de spanning van het proces, dat in zijn vierde maand is. De Guillaumes zijn in april 1974 aangehou den. Twee weken later trad Willy Brandt af als kanselier. De rechtbank heeft gisteren opdracht gegeven de be klaagden medisch te onderzoeken. De Surinaamse oppositie keert Paramaribo terug om een motie wantrouwen in te dienen tegen de rege ring Arron. Daarvoor wil zij zo snel mogelijk de statenvergadering bijeenroe pen. Maar zoals gezegd, statenvoorzitter Wijntuin wordt maandag in Nederland verwacht, vergezeld van een delegatie van de coalitie. (ANP) Bij de reisbureaus is het aantal boekingen voor reizen naar Span je de afgelopen twee weken ver achter gebleven bij die in dezelfde periode vorig jaar. De reisorganisatoren meldden gisteren dalingen van 20 a 30 percent en zelfs tot 50 percent en meer. De mensen, die hun reeds geboekte reizen naar dit land annuleerden zijn echter gering in aantal. De premier zei „de hoop nog niet opgegeven te hebben dat alles op het allerlaatste moment toch nog in orde komt”. Maar de heer Den Uyl sprak van een „nog steeds verwarrende situatie.” Den Uyl zei zich niet te willen bemoeien met de eis van de oppositie, dat binnen de huidige Surinaamse regering een re constructie moet plaatsvinden. „Dat is een interne zaak”, aldus de minister president, die ook zei dat de verlangens van de Nederlandse regering nog steeds niet vervuld zijn. Maar hij gaat gewoon van uit dat Suriname november onafhankelijk wordt. In de loop van dit jaar brengt de voorzitter van de Zuidafrikaanse raad voor wetenschappelijk en industrieel on derzoek, dr. Brink, een bezoek aan Ne derland- „Dat het hier niet gaat om een incidenteel bezoek, blijkt uit een lijst van instituten waarmee dr. Brink con tact zou moeten opnemen”, zeggen ANC en AANB. Het ANC vindt, dat de Ne derlandse regering er bij deze instituten op moet aandringen om de bestaande contacten met Zuid-Afrika te verbreken. De Anti-Apartheidsbeweging verkeer de gisteren in de veronderstelling dat de Nederlandse regering thans geen be zwaar zou hebben tegen deelname van RSV in het Zuidafrikaanse kerncentrale project. Volgens beide organisaties is er de Zuidafrikaanse regering alles aan gele gen de technische en wetenschappelijke samenwerking met onderzoekers en in stituten in westerse landen te intensive ren. Zij wijzen erop, dat de Verenigde Naties herhaaldelijk hebben gevraagd deze vormen van samenwerking te stop pen. VOORUITZICHTEN VOO* MAANDAG: Tamelijk zonnig en op de meeste plaatsen droog, vrij koud. Aantal uren zon: 1 tot 8. Muumumtempera- turen: omstreeks 4 graden, maximumtempe ratuur: omstreeks 11 graden, kans op een droge periode van minstens 12 uur »5 per cent, kans op een geheel droog etmaal: 80 percent. De premier wekte de indruk dat de regering haar ambassadeur langer had willen terughouden. Maar het besluit van de EEG-landen in Luxembrug werd uiteindelijk eenstemming genomen. Het ANC en de Anti-Apartheidsbewe ging wijzen op het bezoek, dat een top onderzoeker van het Zuidafrikaanse in stituut voor defensieonderzoek eind vo rig jaar bracht aan de optische industrie De valse bankbiljetten zijn van wat dikker en gladder papier, zodat het valse geld bij het tellen niet knispert tussen duim en wijsvinger. In Overijssel, waar speciale opsporingsteams in Holten en Raalte opereren waar men erg terug houdend is met het verstrekken van informatie zijn tot dusver drie perso nen aangehouden: een vrouw en twee mannen. Geruchten als zouden de valse munters inmiddels zijn overgegaan op een andere papiersoort, kon luitenant Van Exel ons niet bevestigen. dek-Clarke, gesteld niet naar haar land te willen terugkeren, als haar veiligheid niet gegarandeerd is. Maar volgens Den Uyl zijn over dergelijke stappen geen afspraken gemaakt. De heer Lachmon zei gisteren desge vraagd dat beide fracties naar Suriname teruggingen om nog „tijdig al het nodige te kunnen doen om op legale en parle mentaire wijze de onafhankelijkheid op 25 november voor te bereiden.” Hij zei te hopen dat de minderheid in de staten (de fractieleden van NPK) slechts met democratische middelen haar werk zal verrichten en de meerderheid (zijn frac- De Amsterdamse taxichauffeur H. Poppes sleurde gisteren na een gevecht van 50 minuten een snoek van 1,12 meter het water uit. Het dier woog ll’/i kilo. De valse bankbiljetten doken voor het eerst op in Londen in 1972, bereikten daarna het westen van ons land en verdwenen weer. Plotseling werden ze weer gesignaleerd in Noord-Brabant Vandaar uit verspreidde het kwaad zich via de Betuwe en andere delen van Gelderland naar Twente. Ook in Rho den, Heeten en Raalte zijn valse briefjes van duizend gesignaleerd die op afstand moeilijk van echt zijn te onderscheiden Wanneer de nagemaakte biljetten een paar keer worden gevouwen, laat de drukinkt los op de vouwplaatsen. Ook is er wat kleurverschil van enkele stem- péls. Volgens de politie zou het natrek ken van de weg die het valse geld is gegaan nog veel tijd vergen. AMSTERDAM (ANP). De Konink lijke Studenten Schietvereniging heeft afgezien van de bijeenkomst die gister middag ter gelegenheid van haar negen tiende lustrum zou worden gehouden in de aula van de universiteit van Amster dam. De lustrumbijeenkomst, waarbij Prins Bernhard en NAVO-secretaris-ge- neraal Luns aanwezig zouden zijn, werd verplaatst naar het marineterrein bij Kattenburg in Amsterdam. De Amsterdamse studentenvereniging ASVA had bezwaar aangetekend tegen het besloten karakter van de bijeen- komst, De ASVA vroeg het College van Bestuur van de universiteit de aula niet ter beschikking te stellen. Het College van Bestuur stelt zich echter op het standpunt, dat de aula gratis ter be schikking wordt gesteld aan alle instel lingen en verenigingen van en binnen de universiteit. De actiegroep „Schiet op, Luns” hield desondanks samen met de ASVA gister middag in de Oudemanhuispoort een protestbijeenkomst. Op de foto begroet de NAVO-secretans-generaal ZKH Prins Bernhard. Tot het terugsturen van de ambassa deurs besloten de Europese landen deze week in Luxemburg. „Het protest is duidelijk geweest”, aldus minister-presi dent Den Uyl gisteravond na afloop van de vergadering van de ministerraad. „In Spanje lijken mogelijk nieuwe politieke ontwikkelingen op komst, waarbij de aanwezigheid van een ambassadeur ge wenst is. De heer Insinger zal na zijn aankomst in Madrid onmiddelijk naar de Spaanse regering gaan om de Neder landse opvattingen over de doodvonnis sen nogmaals uiteen te zetten”, aldus Den Uyl. DEN HAAG. (ANP)Om de loonkos ten op langere termijn te drukken, is de nullijn minstens vijf jaar noodzakelijk. De nullijn, dat wil zeggen geen stijging van het reëel beschikbare gemiddelde loon, is voor één jaar een druppel op de gloeiende plaat. Prof dr. Hans van den Doel, hoogleraar aan de Universiteit van Amsterdam en oud-kamerlid voor de PvdA, heeft dit gisteren gezegd in Echo, de informatierubriek van de KRO-radio. 1976 al besteld en betaald. De nieuwe folders zijn al gedrukt. De Algemene Nederlandse Vereniging van Reisbureaus in Amsterdam bevestig de, dat de Spanje-affaire wel degelijk invloed heeft gehad op de plannen van het publiek hun vakantie in dit land door te brengen. De organisatie kon echter geen overzicht geven van de hui dige situatie. De grote reisorganisatoren in Neder land, zoals Neckermann, Christoffel rei zen en zij die zijn verenigd in de HINT- groep deelden mee, dat de anti-Spanje houding in Nederland duidelijke gevol gen heeft gehad. Neckermann heeft een daling van 20 a 30 percent. Het aantal annuleringen is gering. Als reden geven sommige mensen op principieel bezwaar te hebben tegen een verblijf in Spanje. Anderen en dat zijn voornamelijk de ouderen die een langer verblijf hadden besteld zijn onzeker over wat er in Spanje gaat gebeuren. Ze willen geen risico lopen dat hun iets overkomt. Over de aard van de dreigementen wilde de premier niets zeggen. Op de vraag of de bewaking ook dit week einde zal worden voortgezet, ant woordde hij: „Helaas wel....” Overi gens stond de auto van de bewinds man geheel onbewaakt voor de deur DEN HAAG. Minister-president Den Uyl heeft de afgelopen week weer eens bedreigingen aan zijn adres ontvangen. Deze dreigementen waren ditmaal kennelijk zo serieus dat de premier onder politiebewaking werd gesteld. Gisteravond tijdens zijn we kelijkse persconferentie na de minis terraad, in het perscentrum Nieuws poort in Den Haag, waren twee poli tiemannen in burger bij de vragen- steling aanwezig, iets wat nog niet eerder is voorgekomen. c De Raad van State heeft een dezer dagen de regering geadviseerd het wets ontwerp te ondertekenen. De kamerle den Van Amelsvoort (KVP), Vermaat (ARP) en W. Scholten van de CHU dienden half maart het wetsvoorstel bij de Tweede Kamer in. Zij stelden voor om de vennootschapsbelasting tijdelijk met één punt te verlagen. Ten behoeve van de kleinere ondernemers zou de zelfstandigenaftrek tegelijk ook tijdelijk van 1200 naar 1600 gulden worden opge trokken. Dit scheelt het bedrijfsleven dit jaar ongeveer 150 miljoen gulden. Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen licht bew. t 4-,—vslicht bew. geh. bew. licht bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. geh. bew. regen zw. bew. onbew. regenbui half bew. geh. bew. zw. bew. zw. bew. regen zw. bew. zw. bew. licht bew. half bew. GRAVE (ANP). - Maandag 20 oktober zullen de eerste gedetineerden in de strafinrichting voor kort gestraften in Grave kunnen worden opgenomen. Met dit tijdelijk onderkomen voor maximaal 80 delinquenten wordt getracht de grote achterstand in te lopen die door ruimte gebrek is ontstaan. veedienst en het onderhoud binnen de inrichting. Dit deelde de heer Tulkens, hoofd van de directie gevangeniswezen in Grave gister tijdens een informatieve bijeenkomst mee. Voor de begeleiding van de mensen is medewerking gevraagd van het peniten tiair centrum de Corridor in het plaatsje Zeeland. De heer Tulkens vertelde dat de gestraften in deze inrichting zich moeten mélden voor hun straf. Zij ac cepteren hun straf, waardoor de begelei ding ook niet zo streng hoeft te zijn. De gedetineerde heeft dan meer bewegings vrijheid. Wanneer een gedetineerde zich niet aan de afspraken van deze open gevangenis houdt zal hij worden overge plaatst naar een gesloten inrichting. Op 18 oktober zal op het circuit van het strandpark van recreatie-oord de Beekse Bergen het „criterium der Aes- culapen” worden gehouden. Dit zijn wielrenkampioenschappen op de weg tussen artsen, tandartsen, dierenartsen, apothekers en physiotherapeuten. Om veiligheidsredenen werd aan bovenver meld circuit de voorkeur gegeven omdat dit van de openbare weg is afgesloten. Het idee is voortgekomen uit Frankrijk en België waar dit soort wedstrijden al jaren worden gehouden. Er zijn twee wedstrijden: één voor beginners van vijf ronden, en één voor liefhebbers van 13 ronden. De wedstrijden beginnen om 12.30 uur. Van den Doel erkent, dat vijf jaar nullijn niet te verkopen is aan de vak beweging. Op dit punt heeft hij echter scherpe kritiek op het kabinet-Den Uyl. „Het kabinet wil alleen datgene wat te verkopen is aan de vakbeweging.” Het valt dan ook niet te verwachten dat de beide partijen aanwezig zullen zijn bij het debat in het Koninkrijkspar- lement over de onafhankelijkheid van Suriname op 21 oktober. Overigens zou premier Den Uyl vandaag wellicht nog een gesprek hebben met oppositieleider Lachmon. De premier deelde dit gistera vond mee na afloop van de minister raad. De Zuidafrikaanse verzetsbeweging Afrikaans Nationaal Congres dringt er bij de regering op aan de bestaande Nederlands-Zuidafrikaanse banden op militair en wetenschappelijk gebied te verbreken. Volgens de verzetsbeweging zoekt Zuid-Afrika systematisch contac ten met Nederlandse onderzoekers en militaire bedrijven. De samenwerking tussen Nederlandse bedrijven en Zuidaf rikaanse militaire instanties noemt het ANC in strijd met binnen de Verenigde Het terugzenden van de heer Insinger is volgens de premier geschied na onder meer een nauw contact met de demo cratische verzetsbewegingen in Spanje, die deze week vertegenwoordigers naar de EEG-raad in Luxemburg hadden gestuurd. Overigens zei de heer Den Uyl dat „er helemaal nog niet genoeg is geprotesteerd, integendeel”. De premier sloot de mogelijkheid niet uit dat de heer Insinger opnieuw zal worden terug geroepen, als de Spaanse regering besluit om nog meer doodvonnissen uit te voe ren. In Spanje wachten nog diverse mensen op een vonnis. Zon Maan op 14.32 uur IJMUIDEN Hoogwater 8.48 uur en 21.18 uui Laagwater 4.18 uur en 16.37 uur MAANDAG 13 OKTOBER Zon op 7.00 uur onder 17.52 uur Maan op 16.00 uur onder uur De 5000 werknemers van C en A willen geen sluiting van de winkels op zaterdag. Het C en A personeel be schouwt de huidige regeling van de arbeidstijden en in het bijzonder de extra compensatie voor het werken op zaterdag als een belangrijke sociale ver worvenheid. Ook het feit dat een win kelsluiting op zaterdag ontslagen zou betekenen voor een groot aantal part timers, veelal jonge gehuwde vrouwen, speelt een rol bij de standpuntbepaling van het C en A personeel. tie en die van mevrouw Liesdek) geen ondemocratische zaken in de weg zal leggen. „Wij aanvaarden de uitdaging van statenvoorzitter Wijntuin en pre mier Arron dat wij in Suriname moeten bewijzen dat wij de meerderheid heb ben”, aldus de heer Lachmon. De twee politici herhaalden dat in Paramaribo zo snel mogelijk een repre sentatief overgangskabinet moet worden gevormd. Daarin zal volgens hen ook plaats moeten zijn voor de PNR van minister Bruma van economische zaken. „De PNR behoeft niet verantwoordelijk te worden gesteld voor de radicale uit spraken van minister Bruma”, aldus me vrouw Liesdek. Zij bracht wat dat be treft de woorden van de Surinaamse leider Jopie Pengel in herinnering: „ook al houden wij niet van elkaar, laten wij elkaar omhelzen als het landsbelang daarom vraagt.” Volgens mevrouw Liesdek zal de in formatie van een Surinaams overgangs kabinet „hoogstwaarschijnlijk uitgaan van de NPS-fractie. Die formatie zal naar tevredenheid van alle partijen moeten geschieden”, zo zei zij. „Ik ga met de overtuiging naar Suriname terug dat de komende weken in ons land de democratie het zal winnen van de dicta tuur, de integratie van de confrontatie en de vrede van de oorlog. De Chinese afdeling van de Nationale Partij Suriname, Fa Tjauw, heeft er bij het statenlid Lee Kong Fong op aange drongen zijn standpunt te herzien door Volgens Van den Doel is de analyse van het kabinet, dat de structurele werkloosheid wordt veroorzaakt door te sterk gestegen loonkosten, juist. „Maar die goede diagnose wordt- helemaal niet ingevuld door een goed beleid”, aldus zijn ongezouten kritiek na de algemene beschouwingen deze week in de Tweede Kamer. Het kabinet zou moeten duide lijk maken, dat je ook over een lange reeks van jaren die loonkosten wil drukken.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2