CDA: gemeente mag niet betuttelen over bijzondere scholen Uitbreiding „B.V. Bouwmaterialen en Containerbedrijf E.H.C.O. b.v. VEILINGEN dWW handel Keur” Politie gaat alle verkeer controleren V I Spaarnestad V er war mingsservice WETH. WITTE BIJ CDA: GEEF RELEASE HET VOORDEEL VAN DE TWIJFEL EEN GOLF HUREN? Lachmon Trams Kort IJmondnieuws POSTHOEVE «»»WBEVERWIJK Souwens Autoverhuur Cement Parkeerplaats Geen bejaarde De Muur 7 NIEUWS UIT STAD EN STREEK O KTOBER 19 7 5 ZATERDAG 1 1 6 Onaanvaardbaar in de Paques met Gerard SKANDINAVISCH BUFFET Baardige instelling W etsve rk r ac h t i ng O (ADVERTENTIE) dag 9 (Van een onzer verslaggeefsters) gesteld in ag 10 (ADVERTENTIE) GROENTEN ndag l 9-11 /anaf 30 u. 25555, Ge- jaar- I 12- Ge- jend I 12- Ge- die ivas- veer yeg: u.: Ka- (ADVERTENTIE) u.: ïel- ev. pend Boy val let nd. :eb en >orte, ag 8, hooi, erten 10 u. dags- maar moet De heer C. J. Valks, de huidige direkteur, zegt dat het bedrijf sinds 1923 gevestigd aan de Harmenjansweg, reeds lang uit zijn jasje is gegroeid. Het ligt nu in de bedoeling om op het nieuwe complex 14.000 m2, een groot magazijn te bouwen met kantoor en personeelskantine, daardoor kan de opslag van grove bouwma terialen (cement, gips, betonwaren, stenen, dakpannen, betonstaal, p.v.c., en zand-grind) worden verplaatst van de Harmenjansweg naar de Heringaweg. Het voordeel hiervan is, dat de binnenstad wordt ontlast van veel Mede door de belangstelling van de „Doe het Zelvers”, die steeds voor een deskundig advies bij „Keur" terecht konden, werd enige jaren geleden een tegelshowroom geo pend aan de Koudenhorn 60, onlangs ge volgd door de Bouwmarkt eveneens aan de Koudenhorn 54-56. Dit gaf wel enig soelaas op het terrein aan de Harmenjansweg, maar tegen het week-end is de situatie vaak van dien aard, dat de medewerkers verzuchten: „Het lijkt de Kalverstraat wel op zaterdag middag”. üdag stau- 1« 9 en roler vol- 30 en i en nith- raat, 11.30 ratie. ndag int je, :traat, 30 en liaan, en 11 Tel. 023 - 310440 Friese Varkenmarkt 4 - Haarlem G. F. SCHELLING IJmuiden. P. D. GOEDHART, Velsen-Zuid. en I j. I J. zan 3, oor 14 .1. 18 Vrij- IJkel lei j er rwei- zon- ag. nd .1. ort Uw Deense gastvrouw Liljan Post len de i, za- 15 en traat, 30 en rest le op lobi t” en De j. »■- i en g 15 u.: tot it 81. n en Wethouder Witte gaf op zijn beurt nog even een stemverklaring: „Iedereen in de commissie heeft z'n waardering voor het werk van Release uitgesproken en ikzelf sta posit tegenover instituten die wat voor slachtoffers dan ook hel pen. Wanneer een mens hulp nodig heeft en het geven van die hulp zou tegen de wet zijn, dan moe1 je af wegen. Wetten kunnen statisch zijn en kunnen aan herziening toe zijn. Ik acht de kans op onwettige handelingen klein en vind dat ze het voordeel van de twijfel moeten hebben”. In het ingezonden stuk van mij over trams (Haarlems Dagblad, 3 oktober) is een foutje geslopen. Afgedrukt werd dat voor de „Intercity sneltram” Amsterdam- Haarlem-Zandvoort slechts 40,4 km nieuwe dubbelsporige trambaan nodig is. Dit moet zijn: 20,4 km nieuw te konstru- ren dubbelspoor. L. S. AARDEMA. HAARLEM De procedure rond de plannen voor woningbouw aan de Min. van Houten laan werd door een van de aanwezigen wetsverkrachting door het gemeentebe stuur en oneigenlijke toepassing van de wet op de ruimtelijke ordening ge noemd. Voor deze plannen is volgens de artikel 19 procedure (bedoeld voor kleine afwijkingen) het bestemmingsplan van de gemeente gewijzigd. Er werd opgemerkt dat zestig woningen geen kleinigheid te noemen is en het CDA-lid sprak over eenzijdige discriminatie, refe rerend aan de bungalows in Zeewijk die werden geweigerd en waarvoor dezelfde bouwj. 1975 f 27,50 per dag, inkl. 100 km en verzekering. Excl. BTW en benzine Langere huurtijd op aanvraaq Kampervest 23 - Haarlem Telefoon 31 26 38 „Het CDA verzet zich tegen elk ge scharrel met samenwerkingsvormen tus sen het openbaar en het bijzonder on derwijs, tenzij dit uit het onderwijs zelf komt. Acties vanuit het gemeentebestuur achten wij onaanvaardbaar”, aldus' De Boer, die bij de inventarisatie dit CDA- standpunt nog eens benadrukte. Deze opmerking vormde voor een van de leden aanleiding voor de vraag of er aanwijzingen waren dat het gemeentebe stuur betuttelend zou gaan optreden. Raadslid M. van Veelen bevestigde dit: „Ja, van de kant van de wethouder Woensdag jl. heeft de heer W. van Liemt, wethouder van Openbare Werken en Econo mische Zaken van de gemeente Haarlem de eerste paal geslagen van een nieuw complex aan de Heringaweg in de Waarderpolder, waar Bouwmaterialenhandel Keur en Con tainerbedrijf E.H.C.O. een nieuwe vestiging zal openen. VELSEN. „De subsidiëring van Re lease, woningbouw aan de Min. van Hou tenlaan en de voorhaven zijn drie pun ten die vrijdagavond de gemoederen op de ledenvergadering van het CDA nogal in beweging brachten. Als inleiding van de vergadering, die werd voorgezeten door E. Algra, legde fractieleider H. A. de Boer een beleidsverantwoording af waarna de (zo’n 25) aanwezigen de raadsleden en de wethouders H. van der Werff en Th. C. Witte interpelleerden. Gas- en oliestook- Airconditioning installaties Ombouw olie op Onderhoud gas BEVERWIJK. Op de bloemenvei ling bestaat het leeuwedeel van de aanvoer nog uit buitentroschrysanten en hier mankeert nog wel eens wat aan de kwaliteit. Dit komt weer in de prijs tot uitdrukking die niet al te hoog is. De allerbeste troschrysanten noteerden van 75 tot 125 cent per bos, maar vele partijen blijven hieronder. De kaschry santen lagen door de betere kwaliteit wel hoger in prijs, maar deze ondervin den de druk van de buitenitros. Voor de kaschrysanten betaalde men tot 280 cent per bos. De geplozen chrysanten varieer den van 10 tot 60 cent per stuk. De anjers bleven op hetzelfde prijspeil als een week geleden, namelijk van 20 tot 65 cent. De rozen trokken wat in prijs aan en lagen nu tussen de 12 en 51 cent per stuk. Bij de lelies lagen de prijzen tussen de 40 en 125 cent per tak. De aanvoer van gladiolen neemt nu snel af. Ook de kwaliteit wordt minder. Er werd van 100 tot 275 cent per bos voor betaald. zwaar verkeer, dat door een efficiënte werk wijze sneller kan worden geladen en gelost en dat lange wachttijden bij het afhalen van goederen worden voorkomen. Het ontwerp van deze nieuwbouw is van de Architecten G. Pijpers en E. J. Heek te Bloemendaal en het wordt uitgevoerd door het Aannemersbedrijf firma P. van Geldorp te Haarlemmerliede. De terreinen en gebouwen aan de Harmen jansweg blijven beschikbaar voor de opslag van alle Bouw- en Stukadoorsmaterialen, een zogenaamd afhaalcentrum voor de Bouw. Naar verwachting zal de nieuwbouw gereed zijn in januari of februari 1976. Ook het containerbedrijf EHCO, een dochte ronderneming van Keur, is dan onderdak. EHCO vervoert cement in kolossale contai ners met een inhoud van 15 ton door heel Nederland. Voor dezé plechtigheid waren aanwezig: Di recties van Openbare Werken, Economische Zaken, Gemeente Reiniging, Bouw- en Wo ningtoezicht, Commandant Brandweer, Commissaris van Politie, voorzitters Kamer van Koophandel, Hibin, Aannemers en Stu- cadoorsbonden en nog meer vooraanstaande personen. toevoegen. Zo gaat het op de goed be doelde aangebrachte parkeerplaats aan het strand in onze gemeente Velsen. Er wordt misbruik van gemaakt en dat vind ik een droeve zaak. Laat ons inva liden toch gebruik maken van die plaat sen en laat ons ook kunnen kijken met het mooie weer! T. BASTMEIJER DE BOER, IJmuiden gram gezien. Velsen is volgebouwd, maar het ging niet zozeer om de groei alswel verdere ontwikkeling van de kwaliteit van wonen, van werken, van het welzijn”. Puntsgewijs werden de prioriteiten Hoewel de aanvoeren aan de groen tenveiling nog steeds van grote omvang zijn kan men toch wel zien dat er wat minder gaat komen. Maar dan kan ook niet anders. Half oktober raken de tui nen leeg en geplant en gezaaid wordt er niet meer. Bij de bladgroenten springt de grote aanvoer van andijvie in het oog. In het begin van de week was er een aanbod van 30.000 kilo. Later liep deze aanvoer wel terug en bewogen de prijzen zich tussen de 15 en 35 cent per kilo. Sla komt in een dagaanvoer van rond de 50.000 krop, waarvoor de hoogste note ring tot 28 cent per stuk ging. Bloemkool is schaars en flink aan de prijs. Er werd voor de zessen rond de twee gulden per stuk betaald. Bij de winterartikelen valt de ruime prei-aanvoer op, die dagelijks rond de 15.00 kilo schommelt. Er kwam wel even een terugval in de prijzen die in het midden van de week de 50 cent per kilo niet te boven kwamen. De verschillende koolsoorten gaan vrij vlot weg waarbij het aanbod nog bescheiden is. De eerste kistjes schorseneren waren goed te verkopen. Er werd tot 126 cent per kilo voor betaald. Eeuwfeest Noordzeekanaal. Ter inlei ding van de komende jubileumfeesten ter gelegenheid van hónderd jaar Noord zeekanaal heeft de „Adelbertvereniging" voor Haarlem en Midden-Kennemerland in gebouw „Voloptee” aan de Wüstelaan in Santpoort een speciale bijeenkomst georganiseerd. Deze begint maandag 20 oktober om 20.15 uur, met als spreker de heer Jan Dooijes, voorlichtingsambte naar van Velsen. Zijn causerie over het Noordzeekanaal zal met dia’s worden geïllustreerd. zijn: van brengen van een visserijnota en het uitbrengen van een meerjarenbegroting, zo stelde De Boer. Aan de orde is gesteld: verplaatsing van hinderlijke in dustrie, de reorganisatie van de gemeen tebedrijven (daarover is een nog ver trouwelijk rapport opgesteld dat komen de week in de besloten vergadering van de commissie algemene zaken met alle fractievoorzitters wordt behan deld), een route voor vrachtverkeer bui ten de bebouwde kom, een tunneltje onder de Purkweg door om een veilige verkeerssituatie voor de bewoners van Velsen-Oost te creëren, het voorstel op de Lange Nieuwstraat twee stoplichten te plaatsen en een herziening van het tarief voor het openbaar vervoer. „Het is wel eens goed”, zo sprak De Boer, „om vanuit de fractie kanttekenin gen te plaatsen bij het beleid dat wij hebben pogen uit te voeren. We staan voor een nieuwe begroting, waarmee een bedrag van 143,5 miljoen is gemoeid. Om aan die taken te voldoen zijn belastin gen en kostenstijgingen voorgesteld, maar in afwachting van de antwoorden bij de begrotingsbehandeling heeft de fractie nog geen mening bepaald.” „Bij het bepalen van de gedragslijn vorig jaar is de vraag gesteld: wat willen we met Velsen vanuit ons pro- Gedeelde smart is halve smart, maar een parkeerplaats delen aan het strand gaat niet op. Deze zomer wilde ik her haalde keren gebruik maken van de „Invalide parkeerplaats” langs het strand, maar steeds moest ik weer ont dekken dat er twee of drie wachtenden voor mij waren. Met ontsteltenis moest ik toekijken hoe het daar met tpooi weer al vol zat met „invaliden”. Zo ontdekte ik onder andere een trimmende sportleraar, een schichtig om zich heen kijkende slager met zijn vrouw uit een naburige plaats (beiden staan in de zaak), een patat-etende familie, die uit voerig naast de auto stonden op te scheppen tegen hun vrienden, die met hen mee waren: „Als ze zouden komen controleren Kees, zeggen we toch dat jij het aan je hart hebt. Ha, ha, ha.”. Ik zou hier nog een lange lijst aan kunnen r!edere dinsdagavond Leuke gelegenheid om weer eens kennis te maken met de Posthoeve nieuwe stijl in West-Duitsland Oost-Duitsland pas enigszins ontstaan na het afgrendelen van het land. De stripheld J. den Uyl heeft ook volkomen gelijk; het is politiek onverstandig om eerlijk te zeggen dat communisme, marxisme, socialisme, of een soortgelijke ideologie, na de macht over het „kapitaal” ook de macht over de „arbeid” nodig heeft om succes te heb ben. De Muur bewijst het. H. M. BAKKER, Haarlem. Over de subsidie van Release (bij de stemming binnen de commissie sociale zaken waren de stemmen binnen het CDA verdeeld) jverd door een van de aanwezige de vraag gesteld of de fractie „een of andere baardige instelling in Haarlem die zich bezig houdt met het onttekken van kinderen aan de ouderlij ke macht” subsidiabel achtte. Raadslid J. Visser verklaarde hierop dat hijzelf had tegengestemd uit principiële bezwaren tegen de in de Release-doelstelling ver melde zin dat Release zonodig uit men selijk belang van de cliënt tegen de wet in zou handelen. wordt inderdaad aan samenvoegingen gedacht. Zoals bij bet buitengewoon on derwijs is gebleken' bij de fusie van de Duin en Dennenscbool en de Don Bosco- school. De Hendrik Piersonschool haakte af omdat de school zonder meer bij het openbaar onderwijzou worden onder gebracht. Bij het denken aan nieuwe onderwijsstructuren, zoals de midden school, blijkt ook het idee te bestaan dat de bijzondere scholen binnen die struc tuur moeilijk zijn te handhaven. Men wil niet uitgaan van een stichting of een commissie volgens artikel 61, maar van een onverdeelde school. Ik vind dat de wethouder als overheidsbestuurder niet de vrijheid hiertoe heeft”. het verkiezingsprogram doorgenomen en werd bekeken wat het CDA-beleid ten aanzien van de gestelde prioriteiten heeft opgeleverd. Eisen waaraan inmiddels is voldaan ondermeer het openbaar maken de commissievergaderingen, het uit- Voor de vierde keer werd de gemeen teraad van Velsen geconfronteerd met een voorstel, maar nu via een motie ingediend door mevrouw Bos, voor het zitting nemen van een bejaarde in de commissie voor woonruimteverdeling. Maar nee, het ging niet door. Ik vraag mij nu af, waarom niet? De zeventien tegenstemmende raadsleden discrimine ren de bejaarden. Gaan die raadsleden van het standpunt uit dat de bejaarden er een denkwijze op na houden die kant noch wal raakt of dat ze helemaal niet denken? Wij bejaarden hebben ook nog rechten. Wij betalen ook al onze belas tingen. Straks gaan deze raadsleden bij de gemeenteraadsverkiezingen met de geluidswagen weer de straat op en brul len zij weer door de gemeente: Burgers, middenstanders en bejaarden, let op uw zaak. Breng uw stem uit op lijst zoveel. Hoe dan ook, heren raadsleden, wij be jaarden kunnen u verzekeren dat wij niet stil zitten- De bejaarden hebben plichten, maar ook rechten. Met rechten moet zeker rekening worden gehouden. VELSEN. In de periode van 13 tot 26 oktober zal de gehele Nederlandse politie, uiteraard dus ook de Velsense zich bezig houden met de Verkeersactie „Langzaam Verkeer”. Dat betekent dat men in die periode gaat controleren hoe het gedrag is van voetgangers bij het oversteken; van bromfietsers bij het voorrang verlenen, het afslaan, de snel heid waarmee zij rijden, het geluid dat zij produceren en ook of zij een helm dragen. Daarnaast zal van alle verkeers deelnemers dus ook van het snelver keer de verlichting worden gecontro leerd. Deze verkeersactie gebeurt onder aus piciën van de Centrale Politie Verkeers- commissie en de Vereniging „Veilig Ver keer”. Hoe iemand ook veranderen kan! Een paar jaar geleden was Laohmon nog lei der van een der corrupste regeringen die Suriname ooit heeft gekend en verant woordelijk voor het massale volksprotest in 1969 en nu ineens de man die Surina me voor een dictatuur moet behoeden. Dat deze Lachmon zelf in 1969 een dicta tuur instelde door de noodtoestand af te kondigen, de politie onbeperkte volmach ten gaf (die pas door de regering Arron werden ingetrokken), talloze mensen zon der reden gevangen liet nemen, een anti- paniekzaai-wet instelde en een samen scholingsverbod afkondigde, dat alles wordt door hem en zijn aanhangers ge makshalve vergeten. Waar het Lachmon nu om gaat is helemaal niet een dicta tuur te voorkomen, want de door hem geschetste schrikbeelden komen preeies overeen met de situatie die hij zelf in 1969 creëerde Het enige wat hij wil is zo snel mogelijk terug in de regering. Macht, corruptie en uitbuiting, daar gaat het hem om. Dat is ook tekenend voor de groep mensen die hij werkelijk ver tegenwoordigt: een machtige, rijke, cor rupte groep van uitbuiters, bauxiethan- delaren, ondernemers en rijstopkopers. Niet de werklozen in Paramaribo, de ar beiders in Paranam, de kleine uitgebuite landbouwers van Kwatta en Nickerie, de cocosplukkers in Coronie of de rietkap- pers op Mariënbuig. Deze mensen mogen slechts toekijken hoe over hun hoofden heen de politieke leiders strijden om de macht Voor hen ziet de toekomst er. wie er ook aan de macht komt en on danks alle mooie plannen, nog steeds ho peloos uit. Natuurlijk hebben de leden van de PvdA-delegatie aan de DDR gelijk, be keken vanuit hun gezichtshoek. Na het Wirtschaftswunder kon hetzelfde in procedure zou zijn worden toegepast: „Het CDA heeft blijkbaar het hoofd op het blok gelegd” Raadslid A. Roosendaal stelde in een fel antwoord dat er geenszins sprake was geweest van een ondemocratische gang van zaken, dat de belanghebbenden beroep hadden kunnen aantekenen en dat duidelijk was gekozen voor het be lang van deze zescip woningen waarmee 200 van de 2000 woningzoekenden zullen worden geholpen. In antwoord op een vraag over het anti-voorhavenstandpunt van het CDA in verband met de werkgelegenheid ant woordde de Boer: „Op verzoek van het college heeft de fractie indertijd dit standpunt geformeerd, dat werd ingege ven door Velsense belangen. Maar het is niet alleen een zaak voor Velsen, ook voor Amsterdam. En straks gaat het parlement beslissen Maar eigenlijk is het nog voor niemand mogelijk een verantwoorde uitspraak te doen, want alleen de economische aspecten van de voorhaven zijn bestudeerd en gerappor teerd, terwijl over andere aspecten (pla nologie, milieu, verkeer) nog rapporten in de maak zijn. Daarom willen we eerst rustig wachten tot die rapporten uit zijn. Maar wat werkgelegenheid betreft heeft de ervaring met andere containerhavens daar zou het in Velsen dan ook op uitdraaien geleerd dat er niet veel werkgelegenheid in zit. Daarbij zal de werkgelegenheid van Amsterdam bij de beoordeling toch op de eerste plaats komen.” Hoek Rijksstraatweg Pla netenlaan t/o Haarlem- voetbalstadion. Tel.: 265110, 's maandags ge sloten „Een gevarieerd programma” luidt de ondertitel van „Een mens wilhet showprogramma van Mies Bouwman, die gisteren voor de eerste keer in het nieuwe seizoen weer aanwezig was. Er was dan ook genoeg variatie: een hyp notiseur. een Turkse zangeres, een Engelse komiek, een tableau vivant (De Nachtwacht), de Engelse popgroep Mud. André van der Louw als amateur-toneel- speler, twee maffe Amsterdammers, en Willem van Hanegem. verkleed als sol daat van het Leger des Heils. En ten slotte een actie voor een goed doel (Noord-Ierland), want een mens wil wei eens wat lachen, maar niet overal ter wereld is dat even eenvoudig. Variatie was niet de enige verdienste, tenslotte is dat nu ook weer niet zó moei lijk. Veel verdienstelijker was het dat de meeste onderdelen een zeer behoorlijk niveau hadden, met een uitschieter naar boven en naar beneden. Alles bijeen was het echter zeer genietbaar televisie- amusement, anderhalf uur lang. Een goede start van Mies Bouwman, dit keer niet in broekpak, maar in een zwarte jurk met een wit sjaaltje. Je vraagt je af waarvoor een mens nog kleurentelevisie zou nemen. Een van de formules van dit program ma is dat kijkers hun wensen („Een mens wilbij de AVRO kenbaar kunnen maken. Dat was bijvoorbeeld het geval met het optreden van de Australische hypnotiseur Martin St. James; de wens van 580 kijkers, die hem op de Duits» televisie hadden gezien. Wat mij betreft vormde zijn verschijning de bovenge noemde uitschieter naar boven. Wat hij met een aantal onder hypnose gebrachte mensen uithaalde vond ik afwisselend amusement en uiterst griezelig. Maar naarmate het programma vorderde ver ging mij steeds meer het lachen. Vóór de uitzending had hij een stuk of acht aanwezigen onder hypnose gebracht. Mevr. Bouwman deelde daarover verder niets mee. wat ik wel een manco vond. Hij liet deze mensen vervolgens, aan de hand van wijsjes van het orkest, de raarste streken uithalen, zoals marcheren, een pseudo-striptease opvoeren, voor Tarzan spelen, het orkest dirigeren, en als kip kreunend een ei leggen: zeer moeizaam, want het ei is vierkant en kan de uitgang niet passeren. De vertoning maakte een uiterst authentieke indruk. De verbijstering van de mevrouw, die meent dat ze elf in plaats van de normale tien vingers denkt te bezitten leek me zeer echt, evenals de paniek van een gebrilde jongeman. Deze laatste kreeg van de hypnotiseur ge regeld te horen dat hij geen broek aan had, en begon dan als een gek door de zaal te rennen, op zoek naar een uitgang. Niet leuk meer, vond ik. De zaal brulde van het lachen, inclusief Mies Bouwman. Een fascinerende voorstelling, die be halve iets (maar wat?) over de hypnoti seur (een ex-mijnwerker, mogelijk ver klaard ook dat iets) ook wel iets over de aanwezigen en de presentatrice ont hulde. Het zwakste onderdeel van de show vond ik de vocale nummers. David Lee- venbach, die eigenlijk Wouter heet, mag dan „een Nederlander die het gemaakt heeft” (Bouwman) zijn, zijn succes in Frankrijk bevestigt nog eens mijn mening dat ze daar geen kaas van moderne amu sementsmuziek hebben gegeten. Ronnie Corbett is op de eerste plaats een ko miek en wanneer je hem dan alleen een potpourri van liedjes laat zingen, doe je hem natuurlijk schromelijk tekort. Louis van Gasteren en Theo Kley (de „twee maffe Amsterdammers” uit de aanhef) waren zeven jaar te Iaat met hun „Stichting Nieuw Wereldrecord”. In 1968 hadden ze Fred Oster al benaderd, maar die achtte de AVRO er toen niet rijp voor. Nu wel, te laat dus. 1968 is geen 1975, dat werd ook nog eens dui delijk door het gebruik van het woord „ludiek” door Mies Bouwman. Het slot werd gevormd door een erg aardig toneelstukje, gespeeld door be kende Nederlanders. Willem van Hane gem trad voor de tweede keer deze week voor de televisie op teerder was hij bij FC Avondrood te zien), dus van voetbal len zal wel niet veel meei- komen. Wie aanspraak wil maken op een prijs (echt waar, de sambaballen van André van Duin, of Alexander Po’a die een naam voor uw huis bedenkt) moet op een briefkaart invullen bij welke club Van Hanegem speelt, en van welke stad An dré van der Louw burgemeester is. De opbrengst is voor de kindertjes van Noord-Ierland. Het goede doel heiligt kennelijk de sufste prijsvragen. (ADVERTENTIE) f n I gags* I -

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7