Verrassende zege Delta Lloyd op Kinzo: 83-80 VOLLEDIG BUITONI KLEINEERT DE LANGE Atleet Oldenburg terug van WK-veteranen: r! r Spanning is terug CBS boos na uitlatingen van arbiter Meijer naar Lottgering Courvoisier. Zeer franse cognac. BUITENSPEL Weet u, ik kan nooit iemand voor me hebben waar vindt u zoveel uitnodigende fauteuils van soepel leer? klassiek ti jdloos 1 i^minisirn1 Raamsingel 42 Haarlem Tel. 31 51 12 I Wild Alphenaar KSB ZWANENBURG Fparianmeubelen! I I I I I I I I I I I I I I 25 I DISTR1CTST1TEL BRIDGE I I de bokkedoorns in het Wethouder van Gelukpark ZEEWEG 53 - OVERVEEN I I I I k- wrv°o*ma»> DONDERDAG 1 6 OKTOBER 1975 SPORT White Stars 1395.- RESTAURANT Geen broodwinning méér dan waar voor je geld U bent bij deze uitgenodigd. (entree vrij) Hiermee verklaren wij het nieuwe platenseizoen voor geopend. Rond deze tijd brengen de grote platenmaat schappijen hun nieuwe produkties uit. Vele nieuwe opnamen en uit voeringen, vaak tegen een zeer aantrekke lijke intekenprijs. Om u wegwijs te maken in de veelheid, hebben we in onze zaak, een overzichten j ke expositie ingericht, die voor de ware muziekliefhebber bij wijze van spreken een must is. Valpartijen een waarachtige wildschotel. I Dralon bankstel zeer fraai uitgevoerd in diverse 9 kleuren van f 1.300,— voor 695,- I Hoekbankstellen (1-2-3 zits) v.a. f 695,- Massief eiken bank- stellen v.a. f1095,- 7 showrooms in Nederland I' met een grootse sortering bank-stellen, salontafels etc. I in diverse kleuren tegen kei- harde prijzen. 5 jaar garantie op constructie en binnen- werk Service-dienst door geheel Nederland 24 (Van onze basketbalmedewerker) f ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) (ADVERTENTIE) 's maandags gesloten ge- in IJmnuiden aan het werk. (Van onze bridgemedewerker) (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie) een (ADVERTENTIE) PIETER MUL (ADVERTENTIE) TTüfi»- EEN GEEMANCIPEERDE SCHEIDSRECHTSTER Ik zal u een ander voorbeeld ge ven. Ik was een keer met mijn maat Aan de kop van de eredivisie veran derde weinig. Pioneer-Punch schakelde in de Maasstad Transol R-Z definitief Wij zijn nog lang geen helden op des Heren voetbalvelden. En toch willen wij proberen het met uw hulp te leren. In antwoord op uw dichten wil ik dit even berichten. Maak er een feest van. Proef onze wildspecialiteiten! Voor f 32,50 p.c. wordt een gastronomisch wildmenu geserveerd. Bel 023-263600 en uw tafel is gereserveerd. KRUISWEG 45-49 HAARLEM 023-320244 Redactie: ROB HOOGLAND Tel. red.: (02550) - 15389 M Uit het clubblad „De Vlotter” van ADO’20 (voetbal) uit Heemskerk: „Er gebeurde zondag toch bijna niets om over te schrijven. De hele selectie, inclusief de begeleiding heeft het rood nog op de kaken voor de be schamende vertoning van onze twee deklasser tegen het leuk en gevari eerd optreden van vierdeklasser Mon- nickendam. Zondag moet datzelfde ADO uit tegen VSV, de koploper, die zoveel energie verbruikt. Allicht kun nen we er wat van leren”. BLOEMENDAAL-IJMOND De vierde ronde van de parencompetitie dis trict Kennemerland van de Nederlandse Bridge Bond, die in „De Rusthoek” te Bioemendaal werd gehouden, had in de hoofdklasse als resultaat dat Tabbers- Porck door een uitstekende score van 254 het leidende paar BouwmanZijl- stra (213) tot op 7 punten is genaderd (917 om 924). Daardoor is, met nog twee zittingen voor de boeg, de strijd om het districtskampioenschap in alle hevigheid teruggekeerd. HAARLEM In een ijskoude Ken- nemer-Sporthal heeft het treffen tussen Buitoni en Ger. de Lange BC niet de verwachte spanning opgeleverd. De Am sterdammers, die zaterdag nog voor een grote verrassing zorgden door voor eigen publiek Nat. Ned. Donar met 8381 te verslaan, begonnen tegen Buitoni met een flinke handicap in de vorm van het ontbreken van de geblesseerde John Pleick .Zelf verscheen Ger. de Lange BC in de Kennemer-Sporthal maar met acht spelers omdat vorige week good-old Kees Smit de hoofdstedelijke ploeg naar het thans schijnt definitief de rug toege keerd heeft. De bewoners van de gemeente Vel- sen zijn weer in de gelegenheid ge steld om hun conditie te verbeteren. De sporthal Zeewijk is zaterdags van half negen tot tien uur ’s morgens geopend voor volwassenen en van tien tot twaalf voor de jeugd. Voorlo pig wordt deze „instuif’ iedere week gehouden. HAARLEM. Jan Oldenburg en z(jn vrouw hebben de reis van hun leven achter de rug. Negentien dagen ztfn ze naar het Verre Oosten geweest „want het is natuurlijk waanzin alleen naar Japan te gaan om een wedstrijdje te lopen. Daarom hebben we er gelijk onze vakantie aan gekoppeld”, aldus de 59-jarige lange-afstandsloper. Reisdoel was het Yamanakameer zo’n 200 kilometer van Tokio, waar half september de achtste wereldkampioenschappen voor vetera nen (over de afstanden 10 en 25 kilometer) werden georganiseerd. Bijna drie duizend deelnemers, waarvan 2500 Japanners en 300 Duitsers, en daarbij ook vijf heren en twee dames uit „The Netherlands”. Uit het clubblad De Assumburger van ODIN (afdeling voetbal) uit Heemskerk: Tabbers-Porck kon het niet goed zet ten dat Bouwman en Zijlstra recht streeks op de eindzege leken af te ste venen. Het zette daarom alles op alles en toen de punten geteld waren merkte Gerard Tabbers triomfantelijk op: „Als op vrijdag 7 november de laatste ronde ten einde is zullen we pas weten wie zich kampioen mag noemen. Mijn club genoten Douwe Zijlstra en Hans Bouw man hebben nog lang niet gewonnen”. Van Frank-Goudsmit (229) en Van den Berg-Wonink (222) deden het in de derde zitting niet slecht, maar raakten toch met een totaal van respectievelijk 855 en 854 bij de nummers een en twee verder achterop. Hekkesluiter werd het echtpaar Ten Have (716) en zal wel naar de eerste klasse moeten afdalen. In de degradatiezone bevinden zich eveneens: Bakkumv. Kesteren (791), KoolRoos (789), De ByJongbloed (778), Beentjes Hulscher (741) en KampWehnes (731). In de eerste klasse komen de favoriete koppels duidelijk opzetten. GroenWit tebrood nam geen halve maatregelen (459) en staat bovenaan (1669). Een trotse Jan Oldenburg toont zijn deelnemersmedaille en certificaat uit Japan aan Freek van Muiswinkel, de administrateur van de Haarlemse Sportraad. (Van onze honkbalmedewerker) HAARLEM. Opnieuw heeft honk- balclub Lottgering Schoten een belang rijke aanwinst gekregen. De talentvolle Rotterdamse werper Henk Me(jer heeft overschrijving aangevraagd naar de Haarlemse hoofdklasser. Het vertrek van de 18-jarige jeugdspeler is bij Sparta slecht gevallen: de Rotterdammers zou den stappen overwegen om deze transfer tegen te houden. Uit het clubblad Kop Hoog van DEM (Beverwijk): De bouwcommissie van de voetbalvereniging DEM vraagt de elftalleiders om gedurende het omkleden en douchen in de pas in gebruik genomen kleedruimtes en douches in deze lokaliteiten te blijven om te controleren of de lieve DEM- jeugd deze nieuwe accommodaties niet direct zal slopen. Achtervanger Herman van Os verlaat Lottgering. Hij gaat spelen voor de nieu we hoofdklasser Dorias Quick uit Amersfoort. „Ik ben altijd huisschilder geweest en natuurlijk ben ik een paar maal naar beneden gedonderd. Als jongen van zestien, zeventien jaar al kwam ik een keer op mijn schouders te recht en ongeveer acht jaar terug viel ik van een meter of acht. Ik landde rechtstandig en sinds die tijd heb ik last van mijn heupgewricht gekregen. Die linkerpoot wilde op den duur niet meer en volgens de dokter was er sprake van ischias. Op mijn werk was ik laatste jaren min of meer eigen baas maar die ladders kon ik door slijtage niet meer alleen hanteren en de baas wilde me er geen jonge jongen bij geven. Op het laatste kon ik niet meer boven mijn hoofd werken. De schouders wilden niet erg meer. Na dat jaar in die ziektewet keurde de specialist me af maar hij zei wel dat ik in beweging moest blijven. Veel fietsen, lopen en dergelijke. Er is sindsdien een jaar voorbij en het gaat steeds beter al kan ik niet lang staan en moet ik bij het zitten mijn linkerheup ontzien”. Lopen levert echter geen enkele moeilijkheid op en vandaar dat Jan Oldenburg vijf maal per week 25 trainingskilometers per dag pakt. „Ja Bij de dames had The White Stars het in Amsterdam tegen Wilskracht niet eenvoudig. Zonder de voor lange tijd uitgeschakelde Irish Verwey namen bei de ploegen om beurten een voorsprong. Coach Henny Blom, die er van overtuigd was, dat zijn ploeg Wilskracht enigszins onderschat had, zag de Sterren na een 3329 achterstand bij de rust in de tweede helft wel weer een duidelijke voorsprong nemen, maar mocht zijn handen tenslotte dicht knijpen dat bij een 6060 stand Stien Kraay één van de twee vrije worpen raak schoot. Dankzij balbezit werden daarna de resterende seconden uitgespeeld. Topscorers: Roos de Vries (16), Annelies Hellingman (15) en Karen Bos (II). In de strijd om de NBB-beker vond Hoofddorp in Delft zijn Waterloo tegen Achilles. In de uitwedstrijd werd de vrees bewaarheid, dat de voordelige marge uit de thuiswedstrijd tien pun ten niet voldoende zou zijn. Mede door een aantal blessures verloor een verzwakt Hoofddorp kansloos met 92— 60. Haarlem Epibratos en Luba konden woensdagavond onverrichterzake naar huis keren, omdat voor het eerste beker duel geen arbiters bleken te zijn aange wezen. dat doe ik ’s ochtends van vijf tot zeven, dan heb ik ook nog wat aan de dag. Via Spaarndam naar Velsen en over Santpoort en Spaarndam weer terug in ongeveer twee uur. Toen ik nog werkte deed ik het ’s avonds van negen tot elf want met een volle maag kan je niet lopen. Ik eet van alles, zij het vrij hartig, maar zouttabletten of zo heb ik niet nodig. En jaarlijks ga ik naar de sportkeu ring. Als u er in gaat zitten is ie gelijk verkocht, zo lekker zakt u er in weg, om er nooit meer uit te komen. g Keuze uit maar liefst 8 kleuren. X i Uiteraard krijg ik veel opmerkin gen in de trant van je bent een profiteur: wel hardlopen en niet wer ken, hoe kan dat nou. Ach, u weet hoe de mensen zijn. Een man die is afgekeurd en toch met zijn vrouw naar Japan gaat. Dat heeft ons ze venduizend gulden gekost met z’n tweeën maar dat waren de spaarcen ten voor een autootje. Maar daar ben ik nooit aan toe gekomen want ik ben al zes of zeven keer gezakt voor het examen. Weet u, ik kan nooit iemand voor me hebben, dat heb ik met hardlopen ook. Dat is het wed strijdelement, hè. Met fietsen ook, vaak hoor ik een auto aankomen en dan wil ik die wagen voor blijven tot bijvoorbeeld een lantaarnpaal een stuk verderop. Daarom heb ik nooit een brommer of een motor gekocht, dan zou ik ook veel te wild hebben gereden. We hebben nu plusminus driehon derd leden waarvan het merendeel trimmer is. Ik ben dan wedstrijdlo- per. Ik wil wel goede prestaties leve ren maar het hoeft geen broodwin ning- te worden, bij wijze van spre ken. Anders kon ik ook ’s middags wel gaan trainen. Na dat jaar ziekte wet woog ik 75 kilo, nu zestig. Ik ben afgetraind en met dat been gaat het weer beter. Beweging is mijn thera pie kun je zeggen.” Hardlopers zijn doodlopers, wau welt de volksmond. Maar Jan Ol denburg vaart er wel bij. Hij loopt. Alsof zijn leven er van afhangt. De Haarlemse atleet deed het pri ma: in zijn klasse (55-60 jaar) eindig de hjj van de paar honderd man als vijftiende. „Het was erg warm, meer dan dertig graden. Maar ik ben een typische mooi-weer-loper; tegen hitte kan ik erg goed. Voor de 25 kilome ter had ik 1 uur 51 minuten 16 seconden nodig.” Om u een idee te geven: de wat jeugdiger Nederlandse recordhouder Aad Steylen deed het acht jaar terug 35 minuten sneller. Stadgenoot Bas Stoute liep er twee uur en ruim twintig minuten over. De verrichting van Oldenburg is des te opmerkelijker tegen de achter grond van een jaar ziektewet, gevolgd door de verklaring dat hij arbeidson geschikt is. Quinn, die zijn vertrouwde formatie het veld instuurde om Ger. de Lange BC snel op afstand te zetten, zag zijn team in nauwelijks acht minuten een 2610 voorsprong nemen. Successievelijk kon de Haarlemse coach toen beginnen met het vervangen van zijn basisploeg. Ook tegen de jeugdige ploeg hadden de gas ten geen verweer. Alleen uitblinker Pete Harris (1620) kon aan het Amsterdam se spel nog enige glans geven. Direct na het beginsignaal voor de tweede helft zette Buitoni de opmars naar een hoge score voort. De van zijn blessure genezen Emill Hagens en Wal ter Ombre, die in niet onbelangrijke mate verantwoordeilijk waren voor de vaart in het Haarlemse spel, brachten keer op keer hun medespelers vrij onder de vijandelijke basket. Dankzij vooral aanvoerder Hugo Harrewijn (1216) was het de frank en vrij opererende Cock van de Lagemaat (67), die Buitoni voorbij de honderd-punten-grens bracht. Eindstand 10871. uit voor een plaats in de top (7374), terwijl Nat. Ned. Donar zich tegen staartploeg Leiden herstelde en moeite loos met 8664 zegevierde. In Amster dam zorgde Delta Lloyd in de streekder- by tegen Kinzo voor een opmerkelijk resultaat door de gevreesde Amstelveen- se formatie met 8380 te verslaan. Voor Owen Wells, de nieuwe Amerikaan van Kinzo werd het eerste optreden een grote teleurstelling. Behalve een voortij dige diskwalificatie was hij volledig de mindere van matchwinner Smith, die achtendertig punten scoorde. Stand: Sperry Remmington 1018, Kinzo 1116, Buitoni 1116, Pioneer Punch 1116, Nat. Ned. Donar 1112, Dellta Lloyd 1112, Transol RZ 1110, Ger. de Lange BC 114, Arke Stars 10 2, BS Leiden 11—2. „We komen op voor een volkomen integere en vriendelijke jongen en ver trouwen op een juist oordeel van de bond zodat niet nog meer onheil aan deze onverkwikkelijke affaire wordt toegevoegd”, aldus de voorzitter van CBS. Wilgenlaan 68 Telefoon 02907-3541 brommer en we naar huis I AMSTERDAM, Boelelaan 12 2 min. vanaf de nieuwe RAI, tegen- I over de ingang van het Crest-Hotel, voorheen Esso Motor Hotel. I geopend van 10.17.00 uur. 1 donderdag koopavond tot 21.00 uur maandag gesloten BADHOEVEDORP Nieuwe Moerdijk 17. geopend van 10-17.00 uur. vrijdag koopavond tot 21.00 uur. maandag gesloten pari an meubelen! Vijfenzestig-plussers opgelet.' U heeft, op vertoon van uw bejaarden pas, het recht om alle zaalvoetbal- wedstrijden in het district van de HVB (Haarlem, IJmond) gratis bij te wonen. HAARLEM. Het bestuur van HVB- tweede kiasser CBS is verontwaardigd over de uitlatingen van arbiter Van de Kroon naar aanleiding van het staken van de voetbal wedstrijd CBSTHB jongstleden zondag. De Zandvoortse scheidsrechter ging kort voor het einde van dat duel naar de kleedkamer omdat hij zich „bedreigd voelde door de aan voerder van CBS”, J. Hehakaya. Eerder in de ontmoeting was Wim Brammer van dezelfde club al uit het veld ge stuurd. Het simpele begin lag bij de strandlopen en in 1968 was hij pre sent bij de eerste wereldkampioen schappen veteranen-marathon in Baarn. Twee keer nam hij deel aan de titelstrijd in Duitsland en vorig jaar was hij ook in Frankrijk pre sent. „Maar toen heb ik er maar tien gelopen want ik was niet best in vorm”. Geen wonder want de Haar lemse atleet had er net een jaar ziektewet op zitten en in die tijd ontbrak hem de fut te trainen. Jarenlang is Oldenburg lid geweest van Veteranen Nederland, de club die door de atletiekunie wordt erkend. „Maar toen ik lid van Haarlem werd had ik geen zin meer ook nog via de V.N. aan de unie te betalen. Twee jaar terug is er bonje geweest in V.N. en toen ben ik bij de afgescheiden Veteranen Holland gegaan. Daar ken de ik wat mensen en de contributie is een tientje per jaar, vijftig gulden minder dan bij V.N. Ik ben nu al een tijdje penningmeester maar die af splitsing had voor mij niet gehoeven. Maar ja, Van der Horst uit Zaandam die bij ons secretaris is, is nogal onjuist bejegend door Harm Hendriks de voorzitter van V.N. „M'n leven lang heb ik aan sport gedaan: gymnastiek, schaatsen, zwemmen (bij VZV), wielrennen. Op m’n dertigste kocht ik een racefiets van Bustraan. Voor die tijd kwam ik er financieel niet zo erg aan en de driehonderd gulden die ik voor dat karretje betaalde was een heel kapi taal. Vijftien jaar heb ik bij Excelsior gereden, alleen clubkoersen hoor. Daarna zat ik vijf jaar op de buikjes- club van de turnvereniging VOLO en vervolgens ben ik gaan hardlopen, dat is nu zo’n tien jaar geleden. Eerst was ik persoonlijk lid van de KNAU en drie jaar terug ban ik lid gewor den van de AV Haarlem.” Voorzitter Kramer van CBS: „We zijn verontwaardigd omdat de arbiter van onze leden, Hehakaya, in zijn goede naam aantast. Het is van deze speler bekend dat hij nimmer ruw speelt. Met tegenstanders en scheidsrechters heeft hij nog nooit moeilijkheden gehad. Zon dag heeft niemand iets gezien van be dreigingen door Hehakaya tegenover Van de Kroon ,ook de spelers van THB niet”. Kramer spreekt van een autoritair en nerveus optredende scheidsrechter die zelf de wedstrijd verknoeide. Hij was op de ik op de fiets. Toen gingen moest hij nog even iets doen en zei dat ik maar vast moest gaan. Hij zou me wel inhalen. Nou, al kwam de duivel er aan te pas maar voor de rotonde in Haarlem-Noord wilde ik me niet laten passeren. Ik fietsen als een gek en maar omkij ken. Ik zag hem pas komen toen ik al bijna bij het Haarlem-stadion was. Een motoragent hield mijn maat toen aan en ik fietste terug. Krijgt-ie een bekeuring wegens te hard rijden. Maar hij gaat ook veel harder op z’n fiets, zegt m’n maat. Maar daar had die agent niks mee te maken, zei hij.” Hoe ons als helden te gedragen of ons op het voetbalveld door supporters te laten belagen. Zijn er soms van die blagen die zich daaraan wagen. Dan zal het ons verschrikkelijk behagen om ze met een rotgang van het veld te jagen. En al fluiten we geen Van Hane- gem of Cruijff, We doen ons best. Doen jullie mannen dan maar de rest.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 25