Nederland voor ’t eerst voor Europees Hof voor Rechten van de Mens Vrouw wilde in kasteel van Geertsema trekken A BINNENKORT IN WINKELS 1 Gemeenten in principe voor van bestuur HALFBOTER’ FINANCIËLE STEUN NODIG” reorganisatie „BOSBOUW HEEFT DRINGEND dit Vrije Vogels" versierd op Rembrandtspl em ■■■I 99 Br -B-1 ^3 ra Ford reed door rood 11 F® «N- J® 2 1975 OKTOBER BINNEN» EN BUITENLAND DONDERDAG 1 6 D u Zedelijkheidswetgevin Ni Collectieve gratie Rechten van de Mens. De hoorzit ting van het Hof zal plaatsvinden op 28 en 29 oktober in Straatsburg. Boven Jan STRAATSBURG (ANP) Voor het eerst sinds het zestienjarig be staan van het Europese Hof voor de Rechten van de Mens wordt Ne derland gedaagd voor het Hof. Het betreft de zaak van de „vijf solda ten” die in 1971 in Nederland ge straft werden voor verschillende inbreuken op de militaire disci pline. De klagers, de vijf soldaten, beweerden dat hun bestraffing een vrijheidsberoving was, welke in strijd is met het Verdrag op de Mexico is van plan in Curasao een te openen dat de Mexicaanse in de Nederlandse Antillen Verzet NS Subtiele verhouding TBC Belgen Concorde Uitgeloot Ambassadeur Doodvonnissen Bommelding Sadat A WW «TfW k - Daarbij steld. Van Agt: „Meer controle op justitie is onnodig (Van onze parlementsredactie) ha;’" van Een echte Amsterdamse oma scharrel- WEERRAPPORTEN SS (Van onze redactie binnenland) pr pa he m< Vooruitzichten voor zaterdag: AANHOUDEND WISSELVALLIG. WEINIG VERANDERING IN TEMPERATUUR. 19 23 26 11 13 14 De zaak komt voort uit vijf verzoek- schriften ingediend tegen Nederland in december 1971 door de heren Engel, Van der Wiel, De Wit, Dona en Schul, die toen hun dienstplicht vervulden. Het rapport van de Europese Commis sie voor de Réchten van de Mens zegt nu de uit het publiek naar initiatiefnemer Hofman en voegde hem uit de grond van haar hart toe dat zij het verschrikkelijk vond, dat die mensen zo voor schut wer ft ARTFORD (Reuter) De 19-jarige jongeman die dinsdagavond in Hartford op een kruispunt tegen de kogelvrije auto van president Ford aanreed, gaat vrijuit. Gebleken is dat niet hij, maar de auto van Ford door een stoplicht reed. Dit jebeurt wel vaker, maar dan moet de politie het kruisende verkeer laten stop pen. Er was in dit geval geen politie aan wezig. volgend jaar, aldus de regeringsvoorlich tingsdienst gisteren in Bonn. Het uitstel is het gevolg van een te drukke agenda van Sadat. gen de Sui Hei mei tijd klo bei me: V ten eco Dez Sto Wa par ross aldi tigi von RIJSWIJK (ANP) Binnenkort zal een nieuw zuivelprodukt, „halfboter”, op de markt kunnen komen. Het bestuur van het Produktschap voor Zuivel heeft gisteren in Rijswijk na een zeer uitvoe rige discussie een verordening vastge steld waardoor dat mogelijk wordt. 13 14 14 12 14 13 13 12 13 14 12 26 10 17 13 16 16 9 15 9 29 15 15 12 13 18 7 16 21 0,5 0 0,1 0 0,3 0,1 0 o 0,2 1 4 0 0 16 0,2 0 0 o o 2 0,1 0,3 0,2 2 0 31 12 5 14 1 0,2 0 1 0 0 0 0 p de Sto sivc bett One ver; gen Sov tuss Sto O bre: win mof brei E dinj wij; han Nee wai gun voe Pol lam lan; den 7 5 6 f 7 5 8 4 10 7 2 16 6 8 9 7 4 4 1 7 12 6 7 7 1 12 8 10 11 11 9 6 2 11 12 20 18 H bov EE( Eur mei opz voe rop met uitt en A B. raa CR con nis'' vor Ha; regen geh. bew. regen mist z. bew. regen z. bew. 1. bew. geh. bew. z. bew. mist 1. bew. onbew. h. bew. geh. bew. mist z. bew. geh. bew. z. bew. regen 1. bew. geh. bew. 1. bew. h. bew. mist regen regen z. bew. onweer regen 1. bew. mist mist 1. bew. 1. bew. 1. bew. onbew. M3 ïa C 4 ZO zo zo o zzo ozo zzo zo z z w.stil no z zw zzo no w ozo w.stil w w zo w.stil zo no no no zzw ozo ono zo zo w zzw n n nno D lam is Poo De zaak Engel ,en anderen tegen Ne derland werd op 8 oktober 1974 door de Europese Commissie voor de Rechten van de Mens voor het Hof gebracht en op 17 december 1974 door de Nederlandse regering. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Aberdeen Athene Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki InnSbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Istanboel Las Palmas Tel Aviv Een man die om voor de hand liggen de reden niet zijn naam in de krant wil hebben, heeft gisteren bericht ontvangen in de Britse voetbal-toto 610.386 pond te hebben gewonnen. De kosten van het invullen van het formulier bedroegen slechts 45 pence. De bekendmaking ge schiedde door een firma die er trots bij vertelde, dat het al de derde maal was dat haar klanten de voetbaltoto wonnen. In alle gevallen was de prijs boven de 600.000 pond. Halfboter moet minimaal 39 en mag maximaal 41 percent melkvet bevatten. Het vochtgehalte moet zeker 47 percent zijn. Op de verpakking van de halfboter zal vermeld moeten worden wat aan verdik kingsmiddelen e.d. aan het produkt is toegevoegd. Het ministerie van Volksge zondheid had dit als voorwaarde gesteld voor goedkeuring van de verordening. Bij het produktschap had men vooral bezwaar tegen de verplichte vermelding omdat zo’n declaratieplicht niet geldt voor het concurrerende produkt halva- rine. De ministeries van Landbouw en van Volksgezondheid moeten de verordening nog goedkeuren. DEN HAAG Minister Van Agt vindt het niet op zijn weg liggen de controle op het Openbaar Ministe rie te verscherpen. Het PvdA- kamerlid Roethof had bij de begro ting van Justitie scherpe kritiek geoefend op de speelruimte die het Openbaar Ministerie zichzelf toe kent bij de opsporing en vervolging van strafbare feiten. Van Agt zei geen mogelijkheden voor strengere controle te zien, daar de Officieren van Justitie nu eenmaal geen amb tenaren zijn van het departement, aldus Van Agt. De collectieve gratie van korte vrij heidsstraffen wegens het plaatsgebrek in de gevangenissen, was de Kamer nog steeds een doorn in het oog, evenals de opvang van gedetineerden in de nieuwe Van Agt kon positieve geluiden laten horen over de vorming van bureaus voor rechtshulp,, die met steun van de over heid en de advocatuur de wetswinkels moeten gaan vervangen. In verscheidene steden zijn bureaus in oprichting en er is hoop dat ze zich even goed zullen ont wikkelen als die in Amsterdam, aldus Van Agt. Hij wilde echter niet toezeggen dat de wetswinkels in de toekomst sub sidie zullen ontvangen, als de fusie met de semi-officiële bureaus voor rechts hulp zou mislukken. Weer In Mnn«n- en buitenland inrichting te Grave, waarvan het per soneel bestaat uit jonge politiemannen in opleiding. Beide maatregelen waren een gevolg van het falen van het beleid van de afgelopen jaren en mogen onder geen voorwaarde worden herhaald, aldus de kamerleden Scholten (CHU) en Roet hof. Mevrouw Kappeyne zei te twijfelen aan de afschrikwekkende werking van de korte vrijheidsstraf, vooral als het gaat om een veroordeling wegens dron ken rijden. Ze deed een supggestie om de eerste keer een boete op te leggen van viermaal het netto weekloon en bij de tweede keer zonder meer over te gaan tot verbeurdverklaring van de auto. ..Slechts zulke straffen zullen het weer toenemende gebruik van alcohol in het verkeer effectief kunnen tegengaan”, zo meende zij. Roethof had gepleit voor de instelling van een onafhankelijke instantie, die moet waken tegen ..bedenkelijke prak tijken” van het Openbaar Ministerie waartegen ook de advocaat machteloos staat. Als voorbeelden noemde Roethof het „lichten” van een verdachte uit het ARNHEM (ANP) De politie van Rheden heeft gisterochtend verhin derd dat een vrouw uit Arnhem met haar drie kinderen haar intrek nam in het kasteel Middachten in De Steeg. Het kasteel wordt sinds enige weken gehuurd door mr W. Geertsema, com missaris van de Koningin in Gelder land. den gezet. Hofman zei. dat ze maar eens aan de genodigden moest vragen, wat die er zelf van vonden. Het antwoord: „Reusachtig gezellig”. hun bestraffing een vrijheidsberoving betekent, die zowel als zodanig en in de procedure die gevolgd is, strijdig is met artikel vijf van het Verdrag. Bovendien wordt het particuliere bos- bezit met algehele aftakeling bedreigd, hetgeen rampzalige gevolgen kan hebben voor de houtproduktie, de recreatie en het milieu. Meer dan voldoende motieven, aldus het Bosschap, om een beroep te doen op de minister van Landbouw voor snelle overheidssteun, die gelijk dient te zijn aan het verlies, dat de boseigenaren momenteel op elke hectare bos lijden, ge middeld 125.Op basis van circa Huis van Bewaring, het met een enkele pennestreek tekenen van een bevel tot inhechtenisneming, het beginnen van een nieuwe vervolging als een resocialisatie- proees al op gang is gekomen, en het toelaten van allerlei buitenstaanders, zo als politiemensen en BVD-ambtenaren, tijdens de voorlopige hechtenis. Verder is naar hun mening de pro cedure voor de militaire autoriteiten, mét inbegrip van het Militair Hooggerechts hof, niet in overeenstemming met de vereisten van artikel zes en is hun ge vangenzetting discriminerend. beweren de heren Engel, Dona en Schul ook dat verscheidene andere artikelen van het vedrag geschonden zijn. De vijf beweren dat de artikelen vijf, zes en veertien van het verdrag ge schonden zijn. Zij zijn van mening dat 83.000 ha bos van particulieren is met de gevraagde hulp een bedrag van 12 mil joen in 1976 gemoeid. Heel wat mnider, zo heeft het Bos schap berekend, dan wanneer de over heid de bedreigde bossen zou moeten aan kopen en zelf zou moeten beheren In dat geval zouden de kosten per hectare neer komen op minstens f 800. De moeilijkheden in de Nederlandse bosbouw zijn ontstaan met de sluiting van de mijnen in Limburg. Die waren de gro te afnemers van het Nederlandse hout. Zij betaalden voor het zogenaamde mijn hout betere prijzen dan de huidige afne mers, papierfabrieken en vezelplaatbe- drijven, waaraan vezelhout wordt gele verd. Dat doet geen beste prijs. De daling van de opbrengsten en de stijging van de loonkosten hebben geleid tot de huidige noodsituatie, aldus de voorzitter van het Bosschap, jhr, mr. D. A. W van Tets van Goudriaan. Volgens hem moet de overheid opdraaien voor de consequenties van de Boswet die de eige naren verplicht om de aanwezige bos gronden te behouden. De moeilijkheden zijn nog verzwaard door recente stormen, die de houtreserves hebben verloren doen gaan. Een gedeelte van deze sehade is Het publiek op het plein was overi gens nauwelijks verbaasd over ’t kleur rijke schouwspel. Het keek met een ze kere geringschatting toe hoe vele obers op straat aan 20 tafeltjes geplaatste „clochards” ter verwelkoming champag ne schonken. komst op de hoogte en versperde de verhuiswagen de toegang tot het kasteel. Enig huisraad werd niette min uitgeladen, maar later weer in gepakt toen duidelijk werd dat het be treden van het kasteel niet mogelijk was. Mr Geertsema's kabinetschef, mr J. van der Laan, overreedde de vrouw maar weer naar Arnhem te gaar.. Af gesproken werd dat hij met haar ’s middags naar de Woningstichting zou gaan om te kijken wat er te doen viel. Het bureau voorlichting van dé ge meente Arnhem verklaarde dat de vrouw op korte termijn een woning zal worden toegewezen. Het zal mo- geiijk zijn mevrouw Visser en haar Kinderen var. 1, 2 en 4 jaar, eerder ■art november aan een ander huis te welpen, ’’olgens de gemeente was dit bp-i-.. voordat zij aan haar actie con. F aar bin pla en Vei nac sch van wij Sur zou kin dee vee erg Ver con ger hor de gel int; mes Tijdens de hoorzitting op 28 en 29 ok tober in Straatsburg zal namens de kla gers optreden mr Schans en als agent van de Nederlandse regering dr C. van Santen, adjunct juridisch adviseur van het ministerie van Buitenlandse Zaken. door de overheid vergoed. Zij betaalt ook iierbeplantingspremies en bijdragen in de kosten voor openstelling van bossen. Deze subsidies zijn evenwel ontoereikend om de verliezen van de particuliere bosbe- zitters te compenseren. De gevraagde extra steun komt over een met het werkelijke verlies, want „bosbezit is voor een groot stuk puur idealisme”, zo meent A. Ph R C. baron van der Borch van Verwölde. bestuurs lid van de Nederlandse Vereniging van Boseigenaren. Volgens hem en andere bestuursleden van het Bosschap is de financiële positie niet te verbeteren door verdere mechani satie of door vermindering van het aantal werkremers. In de ons omringende landen is de si tuatie in de bosbouw minder slecht, aan gezien daar houts a 'an goede kwa liteit worden geproduceerd, die veel meer opbrengen dan hef Nederlandse vezel hout. In aankoop van het particulier bosbe- zit door de staat. het Bosschap wei nig heil. „Eén beheersorgaan zou het gevaar van een,v: e J mhouden. Bo vendien heeft de L uitgewezen, dat gespreid bezit de voorkeur verdient". Zon op 7.07 uur Maan op 16.24 uur IJMUIDEN Hoogwater 1.57 uur en 14.18 uur Laagwater 10.00 uur en 22.11 uur wordt een apparaatje aan de spoorstaaf bevestigd, dat er voor zorgt dat elk wiel van een passerende trein een klein pen netje indrukt, waardoor er een speciale „verruwende” vloeistof op de baan spuit. De Oostenrijkse organisatie van voor- malig-verzetsstrijders is van mening dat Friedrich Peter, leider van de liberale partij in Oostenrijk, gezien zijn SS- verleden moreel verplicht is de politieke arena te verlaten. Nazi-jager Simon Wiesenthal heeft Peter er van beschul digd dat hij aan het oostfront deel heeft uitgemaakt van een SS-vernietigingS- commando. Peter geeft toe dat hij bij de SS heeft gediend, maar ontkent dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan oorlogs misdaden. De Nederlandse Spoorwegen gaan bin nenkort enkele proeven nemen om het euvel van de door vallende herfstblade ren glad geworden rails uit de wereld te helpen. Twee proeven staan op stapel. Dezer dagen zal in een aantal stoptrei nen een knop worden ingebouwd. Door de knop in te drukken .krijgt de trein minder vermogen, waardoor de trein minder snel kan wegrijden zodat de wielen niet doorslippen. De tweede proef wordt bij Harderwijk uitgevoerd. Daar In het kader van de viering van „Am sterdam 700” werd gistermiddag een groep hoofdstedelijke „clochards” op uit gebreide wijze door hotels, restaurants en winkeliers rond het Rembrandsplein onthaald. De onbehuisden werden ver gast op een luxe maaltijd op het plant soen van het plein, schoeisel, kleding, 'n waardebon en een rondvaart. Ze waren met luxe limousines naar het Rem- brandtsplein gereden. dat de paragrafen één en vier van arti kel vijf van het Verdrag (over vrijheids beroving en wettigheid van ae gevangen houding) geschonden zijn in de zaken van de heren Engel, De Wit, Dona en Schul, maar dat er geen schending is zowel in de zaak van de heer Van de Wiel als ten aanzien van verschillende gronden van klacht aangevoerd door de andere ver zoekers. VRIJDAG 17 OKTOBER onder 17.43 uur onder 4.15 uur Mexico consulaat belangen moet vertegenwoordigen, zo is gisteren bekend gemaakt door de Mexicaanse pre sident, Echeverria. Hij heeft gisteren ge confereerd met de gouverneur van de Nederlandse Antillen, dr. B. M. Leyton. Leyton zei dat het openen van een Mexicaans consulaat te Curasao zal voe ren tot betere en gemakkelijkere cultu rele, sociale en economische uitwisselin gen met Mexico. Mevrouw Kappeyne van de Coppello (VVD) vroeg bijvoorbeeld waar de al jaren toegezegde verruiming van de ze- delijkheidswetgeving blijft. Van Agt wees het verwijt dat hij te traag zou zijn met de wetgeving, evenals vorige jaren, van de hand. Hij somde de wetsontwerpen op die het afgelopen jaar zijn departement hebben verlaten of op het punt staan te verschijnen. Wel vroeg hij begrip van de Kamer voor de grote problemen die wetswijziging, bijvoor beeld op het gebied van het stakings recht. oproept. Wat betreft de zedelijk- heidswetgeving verklaarde hij dat er nieuwe richtlijnen in de maak zijn voor het toestaan van sextheaters en -bioscopen. ROTTERDAM (ANP). Ook al zijn er nog tal van bezwaren, in principe gaan de Nederlandse gemeenten akkoord met de voorgestelde reorganisatie van het binnen lands bestuur. Zij blijven zich echter verzetten tegen overdracht van bevoegdheden aan hogere bestuurlijke eenheden zonder meer. Dit bleek gisteren tijdens een hoorzit ting van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in De Doelen in Rotterdam. De Vereniging had de provinciale afde lingen en de kerncommissies uitgenodigd om hun mening te geven over de regë- ringsplannen tot reorganisatie van het binnenlandse bestuur. In een aanvanke lijke reactie had het bestuur van de Ver eniging fel kritiek geuit op het wetsont werp. Het wees de oplossing voor be stuurlijke problemen door kleinere pro vincies verschillende bevoegdheden te geven als „onaanvaardbaar” van de hand. Op de bijeenkomst in De Doelen bleek, dat men zich wat meer had bezonnen op het wetsontwerp. De meesten gingen ak koord met de bestuurlijke indeling in drie lagen (rijk, kleine provincie en gemeen te). De'vertegenwoordigers van de gemeen ten agen wel in. dat aan eer gemeen telijke herindeling niet te ontkomen is. Zij zijn echter bang, dat deze op een te grote schaal uitgevoe-d wordt. Huns in ziens mag hierbij geen uniforme rege' worden loegepast. Hei inwonertal mag mei maatgevend zijn Alle vijf waren gestraft voor verschil lende inbreuken op de militaire discipli ne. De straffen die in verschillende in stanties waren opgelegd, betroffen enige dagen licht arrest, verzwaard arrest, streng arrest of plaatsing in een strafaf- deling. Allen tekenden beroep aan bij de daartoe bevoegde officier en daarna bij het Militair Hooggerechtshof dat de straffen bevestigde. Het Tweede-Kamerlid Beekmans (D’66) vindt dat ook ouders, die op basisscholen worden ingeschakeld, een TBC-verklaring moeten hebben. Dat zou wetteiijk verplicht moeten zijn, aldus Beekmans. Vaak wordt zo’n verklaring niet gevraagd. In schriftelijke vragen die Beekmans minister van Kemenade van Onderwijs en staatssecretaris Hendriks van Volksgezondheid gisteren heeft ge steld, verzoekt het Kamerlid de be windslieden maatregelen te nemen op dit punt. DEN HAAG Het merendeel van de 650 werknemers in dienst van particuliere bosbezitters dreigt werkloos te worden, als gevolg van de noodsituatie, waarin de Neder landse bosbouw is terechtgekomen. Dit betoogt het Bosschap in een no ta die aangeboden is aan de leden van de vaste Kamercommissies voor Landbouw en Visserij, plus Cultuur, Recreatie en Maatschap lijk Werk. Het Sint Radboudziekenhuis te Nijme gen start deze week een wervingscam pagne voor verpleegkundigen in België. In het ziekenhuis heeft men een tekort van 100 verpleegkundigen, waarin de Nederlandse arbeidsmarkt niet kan voorzien. In België is de arbeidsmarkt ruimer. Voorlopig heeft men in het zie kenhuis de bedbezetting van één afde ling iets verkleind. Voor taalmoeilijkhe den is het ziekenhuis niet bang. De Air France heeft gisteren meege deeld dat de eerste vier vluchten per supersonische Concorde van Parijs naar Rio de Janeiro binnen drie uur waren uitverkocht. De eerste reis van de Con corde zal op 21 januari plaats vinden. Op diezelfde dag zal ook de Britse Concorde zijn eerste vlucht ondernemen van Londen naar de Perzische Golf. Een Concorde kan 100 mensen vervoeren. Die betalen voor hun reisbiljet echter 20 percent meer dan een eerste klas ver voer in een minder snel vliegtuig. Leden van het actiecomité „driemaal uitgeloot” hebben gisteren gesproken met leden van de vaste Kamercommissie over eén eventuele plaatsing alsnog van jongeren die driemaal zijn uitgeloot. Te vens werd de commissie een lijst over handigd met 150 handtekeningen van stafleden van medische faculteiten. Vol gens een woordvoerdster van het comité zijn op de universteiten van Groningen en Amsterdam moties aangenomen om nog een aantal studenten, in totaal 95, op te nemen. Hierdoor zou het aantal driemaal uitgeloten worden terugge bracht tot 55, aldus het comité. De ambassadeur van Spanje in Neder land, dr. Ramon Sedo, is gisteren weer teruggekeerd op zijn post in Den Haag, aldus de Spaanse ambassade. Hij was op 27 september teruggekeerd naar Spanje voor overleg nadat de Nederlandse rege- rig haar ambassadeur uit Madrid tijde lijk naar Nederland liet komen uit pro test tegen de voltrekking van vijf dood vonnissen. In de Duitse Democratische Republiek (DDR) zijn sinds 1949 210 doodvonnissen uitgesproken, aldus de Westduitse onder minister van justitie, Hans de With. Op de vraag of hij wist of deze straffen ook inderdaad waren uitgevoerd, antwoordde hij dat dit alleen kon worden veronder- Tot de ter dood veroordeelden zouden 70 Oostduitse oorlogsmisdadigers behoren. Aantal uren zon 0 tot 5, minimum tempera turen omstreeks 6 graden, maximum tempe raturen omstreeks 11 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 70 percent, kans op een geheel droog etmaal 50 percent. Gisteren zijn alle vliegtuigen op de Italiaanse luchthaven in Rome een half uur aan de grond gehouden wegens een bommelding. Er was telefonisch gewaar schuwd dat er een bom in de verkeer storen was geplaatst. Deskundigen van de mijnopruimingsdienst doorzochten de, onmiddellijk ontruimde, verkeerstoren maar konden geen explosieven vinden. Het bezoek dat de Egyptische presi dent Sadat, eind oktober aan West- Duitsland zou brengen, is uitgesteld tot •olgend jaar, aldus de regeringsvoorlich- De vrouw, mevrouw M. Visser, kwam tot haar daad door haar huidi ge woonomstandigheden. Zij bewoont een oud pand aan de Velperweg in Arnhem, dat volgend jaar zal. wo.- den gesloopt. Het huis is zeer ver waarloosd, te klein en kan niet wor den verwarmd. Pas in november zou zij van de Centrale Woningstichting in Arnhem nieuwe huisvesting krij gen. Het wachten duurde haar te lang en zij besloot daarom in actie te ko men. De politie was echter Volgens Roethof houdt het Openbaar Ministerie ook allerlei vernieuwingen tegen, zoals het minder vaak gebruik maken van de korte vrijheidsstraf, waar ook Van Agt voorstander van is, en de aanwezigheid van de advocaat bij politie verhoren. De PvdA-woordvoerder vroeg aan Van Agt waarom hij de vergaderin gen van de procureurs-generaal. die re gelmatig op het departement worden ge houden, niet aangrijpt om het OM bij te sturen. Van Agt antwoordde dat er een sub tiele verhouding bestaat tussen het de partement en het Openbaar Ministerie, al laten de Officieren van Justitie zich wel veel aan de aanwijzigingen gelegen liggen. Stond Roethof met zijn onverwachte uithaal naar de politie en de officieren van justitie vrijwel alleen, meer mede standers vond hij in de Kamer met zijn kritiek op het trage tempo van wetge ving van minister Van Agt en het beleid ten aanzien van het gevangeniswezen. Vrijwel alle fracties vonden dat Van Agt meer haast zou moeten maken met de aanpassing van de wetgeving aan de ver anderde maatschappelijke inzichten, al had men lof voor zijn steun aan het ex periment met de bureau’s voor rechts hulp. =6 Eï 5E TL- O ■- t- >6 e c "C Q. - w

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2