COMITÉSCHOOL WIL KLAARHEID OVER NIEUWBOUW C. Weststrate, nieuwe kampioen bij „Het Atoom MELKUNIE DEM wil atletiek Beenfractuur na aanrijding UW MELKMAN VAKMAN FFFFF Jongen reed tegen lichtmast 59 MONA .YOGHURT Horna meer aanzien geven 7^ IN SEPTEMBER" i is „SNEEUWKLOKJES DUIVENSPORT ONDANKS SUCCES LEDENVERLOOP Ledenvergadering volleybal i n m T «MANDAG 20 OKTOBER 1975 5 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 99 door Ko van Leeuwen Ooit een nieuwe I Van levensbelang Wakker schudden 4 F DINSDAG EN WOENSDAG BIJ ALBERT HEIJN en/of Deze week: smaak van de maand, Kji mirabel pruimen van 59 voor Nieuw: liter beker GORTE BLOEMPAP... ..voo. waar zijn? Een nieuwe school? We moeten het haast wel gelo ven als de wethouder het zegtwie weet. We moeten actie voeren. Eenmaal beloofd blijft gelden! De Comitéschool zal haar honderdjarig bestaan vieren in een nieuw gebouw”. Deze verwachtingsvolle woor den staan geschreven in de on langs verschenen schoolkrant „Sluizen Open” van de Protes- tants-Christelijke Comitéschool in Oud-IJmuiden. Zo heeft het er de schijn van, dat men daar toch gelooft dat de bouw van een nieuwe Comitéschool binnen niet al te lange tijd werkelijk heid zal worden. Doch, niets is minder waar. Gesprekken met de oudercommissie en met hoofdon derwijzer W. van de Meent, brengen juist een onbehaaglijk gevoel van ongeloof en wantrou wen aan de oppervlakte. School in ballingschap te es IS (Van onze volleybalmedewerker (ADVERTENTIE) Hoofdonderwijzer W. van de Meent tussen zijn leerlingen in de nostalgisch ogende gang van het oude schoolgebouw aan d,e Kerkstraat. Daar is de Comitéschool nu al bijna zeven jaar als noodoplossing ondergebracht. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) ie in ie Hoofdonderwijzer W. van de Meent onderschrijft de mening van de ou dercommissie. Hij zegt: „We weten eigenlijk niets. We verkeren in volle dige onzekerheid. Maar onlangs heeft wethouder Ockeloen in Oud-IJmui- den wel een uitlating gedaan die ons gunstig voorkomt”. De oudercommissie van de Comité school gaat zich nu beraden wat er iw de en ïld is id- or as y- lls jd ?n in Al ;ot X i), Ie in het els m- lan het akt log ze. ek 9E- de ge ien jke >e- ïen is. De heer Van de Meent doelt op een opmerking van de wethouder van Openbare werken, welke op 6 sep tember in onze krant werd afgedrukt. Bij die gelegenheid lichtte de wet houder de sloop toe van het pand Kanaalstraat 73. Hij zei toen: „Voor de gemeente was de sloop noodzake lijk, daar wij de bouw van de nieuwe Comitéschool op die plek zeer waar schijnlijk achten”. Ook met betrekking tot het onder wijs zelf acht het hoofd van de Comitéschool een nieuw gebouw van levensbelang. „We hebben gewoon een schromelijk tekort aan ruimte. In een nieuw schoolgebouw zou je veel dienst naar het Zeeweg Ziekenhuis ge bracht. Bij de kruising Zeewijkplein-Plane- tenweg is dit weekend een 13-jarige jongen op zijn fiets aangereden door een personenwagen. Met heupletsel en een hersenschudding is het kind door de Ongevallendienst naar het Zeeweg Zie kenhuis gebracht. Een 13-jarig jongetje is zaterdag op een bromfiets door een personenauto aangereden op het Burg. Weertsplant- soen in Santpoort. Het kind is met hoofdletsel door de Ongevallendienst naar het Zeeweg Ziekenhuis gebracht. WIJK AAN ZEE. Dinsdag 28 okto ber houdt de Wijk aan Zeeër volleybal vereniging WVV’72 haar jaarlijkse le denvergadering in het dorpshuis De Mo riaan. De elf punten tellende agenda kent als belangrijkste punt de bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heren A. Vosse en P. de Jong. De heer A. Vosse stelt zich herkiesbaar. Niet herkiesbaar zijn verder de heren J. van Eijk en L. Close. Het bestuur heeft als kandidaten gesteld de heren L. Stockhorst en A. Schoo. IJMUIDEN. Een 16-jarige bromfiet ser heeft zaterdagmiddag bij de parkeer plaats Zeebad een aanrijding gehad met een personenwagen. De jongen liep een beenfractuur op. Deze uitspraak bracht weer een sprankje hoop binnen de oude klaslo kalen van bedoelde school. „Het zou een gunstige plaats zijn in verband met de Van Tuyll Kleuterschool”, merkt de heer Van de Meent, op. „En we blijven het liefst zo dicht moge lijk bij de brug, in verband met de steeds groter wordende groep kinde ren van over de brug, die bij ons de school bezoekt. Maar niemand kan het ons kwalijk nemen, als we er niet zoveel vertrouwen meer in heb ben. Want hoe lang zal het allemaal nog duren? Vanuit onze positie kijk je verlangend uit. Misschien kunnen we eindelijk eens een school krijgen, die werkelijk waard is school te wor den genoemd. Nu voelen wij ons een school in ballingschap”. BEVERWIJK. Tijdens de halfjaar lijkse ledenvergadering van de afdeling DEM-atletiek in het clubhuis Adrichem zijn verschillende punten besproken die zouden kunnen bijdragen tot het meer aanzien geven aan de atletiek in Bever wijk- In zijn openingswoord noemde voor zitter J. Potman de goede resultaten van enkele leden, die tot de Nederlandse top zijn doorgedrongen. In dit verband vroeg men zich af hoe er dan toch een leden- verloop kan zijn en wat de oorzaak daarvan is. groot staalbedrijf, met betrekking tot de prestatietoeslag. De voornaamste rollen worden hierin gespeeld door Claus Ebett (Hannes) en Wolfgang Liere (Ed). De voorstelling begint om acht uur en zoals gewoonlijk wordt houders van een jeugdpaspoort korting op de toegangs prijs verleend. Op de foto een massa- scène uit „Sneeuwklokjes in september”. Van de drie scholen in Oud-IJmui- den (Moerbergschool, Claraschool en Comitéschool) heeft de Comitéschool volgens de heer Van de Meent momen teel het hoogste aantal leerlingen. Daarover zegt hij: „Dat komt ook door het opheffen van de Insinger- school. We zitten nu boven het ge middelde. Ik denk dat de gemeente dat ook niet verwacht had. Mijn persoonlijke mening is dat de ge meente het er gewoon op aan heeft willen laten komen. Kijken: hoe lang houdt die school het nog uit. Zo van: Misschien verdwijnt ie mettertijd vanzelf wel, dan hoeven wij niet voor een nieuw gebouw te zorgen”. Zondagavond raakte ook een brom fietser gewond na een aanrijding met «en auto. Het ongeluk gebeurde op de boek Kennemerlaan - Evertsestraat. De bromfietser is met letsel aan z’n knieën en z’n schouder door de Ongevallen- (Van een onzer verslaggeefsters) IJMUIDEN. Bij de kruising van de Snelliusstraat en de Hedleystraat is za terdagnacht een 18-jarige jongen met zijn bromfiets tegen een lichtmast gere den. Met vermoedelijk een hersenschudding is de jongen door de Ongevallendienst naar het Zeeweg Ziekenhuis gebracht. A. Timmer 2122; 3. C. Kleverlaan 2084; 4. K. van Breemen 1879 punten. Fond: 1. K. van Breemen 1880; 2. C. Weststrate 1788; 3. C. Kleverlaan 1579; 4 A. de Bot jr. 1132 punten. Oude duiven: 1. C. Weststrate 6730; 2. K. van Breemen 6490; 3. C. Kleverlaan 6163; 4. A. Tim mer 4752 punten. Jonge duiven eerste toer: 1. C. Weststrate 3286; 2. A. Timmer 2962; 3. K. van Breemen 2568; 4. A. de Bot jr. 2376 punten. Tweede toer: 1. K. van Breemen 2598; 2. A. Timmer 2253; 3. A. de Bot jr. 2211; 4. C. Weststrate 2175 punten. Beide toeren: 1. C Weststrate 5461; 2. A. Timmer 5215; 3. K. van Breemen 5166; 4. A. de Bot jr. 4586 punten. Navlucht oude duiven: 1. A. Timmer 2667; 2. C. Kleverlaan 2162; 3. C. Weststrate 1903; 4. K. van Breemen 1710 punten. Kampioen generaal: 1. C. Weststrate 14094; 2. K. van Breemen 13366; 3. A. Timmer 12634; 4. C. Klever laan 10819 en 5. A. de Bot jr. 8632 punten. De leden van „Het Atoom” hebben nog het voornemen een eigen clubten- toonstelling te houden en daar gelijktij dig de prijsuitreiking aan te verbinden. Zowel de schoolleiding als de ou dercommissie wil eindelijk wel eens uit de jarenlange onzekerheid getild worden De Comitéschool. die 170 leerlingen telt, verdeeld over zes klassen, wil na jaren eindelijk eens een zelfstandig onderdak toebe deeld krijgen. Sinds augustus 1969 hebben docenten en leerlingen gast vrij onderdak in het op jaren zijnde schoolgebouw aan de Kerkstraat 1, waar ook de Openbare Moerberg school is gehuisvest. Er was toen al direct sprake van een noodoplossing, een tijdelijk verblijf dus. Wat de Comitéschool dwars zit, is dat er sindsdien eigenlijk niéts meer gebe- rud is, dat een redelijke hoop op de toekomst waarborgen kan. gedaan moet worden om eens een duidelijke uitspraak van de plaatse lijke overheid te krijgen over de nieuwbouw. Daarover zegt de hoofd onderwijzer: „Ik weet ervan”. De ou dercommissie is geweldig actief. We gaan nu echt proberen de ouders wakker te schudden en ze onze moei lijke positie onder ogen brengen. De ouders geloven zo langzamerhand niet meer in een nieuwe school. „Dat zeggen jullie nu al zoveel jaren”, zeggen ze dan. Waar wij nu écht bang voor zijn, dat is, dat de gemeen te inderdaad eerst een openbare school neerzet. We gunnen iedere school haar leerlingen, maar zo’n nieu we school zou dan voor ons rampza lig zijn. Die trekt nou eenmaal kinde ren aan en dat gaat dan onherroepe lijk ten koste van ons. Wij menen het eerste recht te hebben op een nieuw schoolgebouw. We zitten nu al zo lang in een oud gebouw”. „Komt er ooit nog een nieuwe Comitéschool. Waar dan? Wanneer dan?” vraagt de oudercommissie zich af. Met duidelijke teleurstelling blikt men terug op achterliggende jaren. Wel staat de bouw van een nieuwe Comitéschool nu op het meerjaren plan van de gemeente Velsen. Dat vindt de oudercommissie „geen cor recte zaak”. Bij monde van Jos Jans sen zegt die al jaren strijdvaardige commissie: „We willen in Oud-IJmui- den de Comitéschool niet graag ver liezen. Maar we zijn bang dat er door de gemeente weer voorrang verleend wordt aan een nieuwe openbare school. Als dat gebeurt zijn wij er de dupe van. We gunnen ook de Moer bergschool haar nieuwbouw, maar met ons wordt al zo lang gesold. Wij zijn onze zelfstandigheid al jaren kwijt. We zijn een poosje terug nog met enkele mensen bij wethouder Roes- singh geweest, maar daar krijg je alleen tnaar vage uitspraken van”. Het witte doek van het „Filmhuis Vel sen” in de bioscoopzaal van het voor malige PEN-jeugdcentrum aan de Ka naalstraat in IJmuiden is woensdag 22 oktober gereserveerd voor „Sneeuwklok jes in september”. Een poëtische titel voor een proletarische film van de West- duitsers Zieuwer en Wiese. De intrige is namelijk gebaseerd op het thema soli dariteit onder arbeiders van een Nagegaan zal worden hoe dat bij andere verenigingen staat. De Bever- wijkse sin'telbaan verkeert in een min der goede conditie en daaraan zal iets verbeterd moeten worden, wil men hier aantrekkelijke wedstrijden kunnen hou den. Het bestuur stelt elk seizoen met de elf trainers een programma op. Moet ook daaraan worden gesleuteld? De reacties uit de zaal leverden ge noeg huiswerk voor het bestuur op om zich verder in deze materie te gaan verdiepen. Inzake het winterprogramma wend besloten in januari een strandloop te houden en in het voorjaar een dui nenloop in Wijk aan Zee. Ook staat er een crosscompetitie voor de jeugd op het programma. Die wordt georganiseerd on der auspiciën van de KNAU. Om de atletiek in Beverwijk en omge ving populair te maken hoopt men in het zomerseizoen enkele aantrekkelijke wedstrijden te organiseren. Bij de KNAU zal een verzoek worden inge- diend om hier de Nederlandse jeugd kampioenschappen en de districtskampi- oenschappen te mogen houden. meer aandacht kunnen besteden aan niveau-werk. Het niveaulezen bij voorbeeld, waarbij de klassen in klei nere groepjes verdeeld worden, vergt veel meer ruimte dan we nu beschik baar hebben. Je zit nu bovenop el kaar. Aan dat niveau-lezen doen ook de moeders mee. Die begeleiden dan groepjes op twee middagen per week. We hebben hier ook een poosje speel- leer-middagen gehad. Dan kwamen voor de eerste en tweede klas de moeders mee om met de kinderen te spelen. Zo’n contact is erg goed. Maar het moest stopgezet worden wegens ruimtegebrek. Zo kun je absoluut geen nieuwe initiatieven ontplooien”. Over de leefsituatie in het oude gebouw in de Kerkstraat zegt hij: „Als je hier op de gang loopt, dan tocht het altijd. Ook de capaciteit van de verwarming laat veel te wen sen over. Je zou ook in de winter, vanwege de ventilatie, met open ra men moeten kunnen zitten. Nu kan dat beslist niet; je bent alle warmte direct kwijt. Het blijft ’s morgens al tijd een hele poos koud in de school”. Toch kijkt de heer Van de Meent wel positief naar de ganeente, wan neer het op onderhoud aankomt: „Daarvoor is de medewerking bijzon der goed. Als er ook maar iets hapert is één telefoontje voldoende, dan zijn ze er nog dezelfde dag. Je merkt echt niet dat je maar huurder bent”.- Om over voldoende deskundigen te kunnen beschikken voor dergelijke wed strijden zal in dé komende wintermaan den een jurycursus worden georgani seerd. Tijdens de ledenvergadering werden voorts de ereprijzen uitgereikt aan de leden die bij de Nederlandse kampioen schappen eervolle plaatsen bereikten. Dat waren bij de dames Lida Kuys (Speerwerpen 51.98 meter), Lida Kleinen (kogelstoten meisjes A 11.63 meter) en Delia Valkenburg (meisjes B vierkamp). Van de jongens bereikte Hans v.d. Pal met polstok hoogspringen (3.70) een tweede plaats. Peter Appelman eindigde op de 800 meter als tweede- Peter Hurk- mans werd bij de heren derde op de 800 meter (in 1.53.67). Derde plaatsen bereik ten ook bij de jongens Sjaak Hurkmans (polshoog 3.60 m.) L. Kleinen (meisjes A speerwerpen 32.80 m.) en Delia Valken berg (meisjes B verspringen 5.56 m.). VELSEN-NOORD. De postduiven- houdersvereniging „Het Atoom” in Vel- sen-Noord, die zich opmaakt om op later datum haar kampioenen te huldigen, kan ondanks de dikwijls moeilijk verlo pen wedvluchten toch op een geslaagd vliegseizoen terugzien. De omstandighe den waaronder de duiven moesten vlie gen waren soms enkele weken achtereen slecht tot zeer slecht, omdat de weers omstandigheden werden afgewisseld met regen, mist en hoge temperaturen. Een en ander bleek van sterke invloed op het lostijdstip van de vogels en de vliegtijden. Voor een aantal liefhebbers kwamen ook enkele rampvluchten voor, omdat vele duiven onderweg door zeer slecht weer werden overvallen en voor langere tijd of geheel wegbleven van het thuis- hok. Bij „Het Atoom” had dit onder de leden toch wel bijzondere gevolgen. De heer C. Kleverlaan, die driemaal achter een na het vliegseizoen generaal-kam- pioen was, moest nu met een vierde plaats genoegen nemen. Hij werd eerste met de jonge duiven eerste toer en tweede met oude duiven, om daarbij nog vier derde plaatsen in de overige kam pioenschappen te behalen. Zijn positie wordt nu ingenomen door liefhebber C. Weststrate, die met vier eerste plaatsen, een tweede, derde en vierde plaats 14094 punten verzamelde voor het generaal-kampioenschap. K. van Breemen volgt als goede twee de met onder andere twee eerste plaat sen en totaal 13366 punten, waarna A. Timmer als derde werd geplaatst met totaal 12634 punten. Hij werd eerste bij de oude duiven en bezette voorts vier tweede plaatsen in de kampioenschap pen. De uitslagen van de verschillende kampioenen zijn: Vitesse: 1. C. Weststra te 2783; 2. K. van Breemen 2731; 3. C. Kleverlaan 2500; 4. A. Timmer 2218 punten. Midfond: 1. C. Weststrate 2159; 2 --

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5