HSSsi Herdershond ougepakt Motie van afkeuring Racing Beverwijk Diploma’s bij Stork a 250 GRAM vleesmeester aktie! MMM BOBS Haven De IJmuider Courant ”Thuis”in ons gezin I We lik IF» 250 27 51 i GRAW - 4 ii I Ifc.:' srj Minimale opkomst voor vergadering 7 MAANDAG 2 O OKTOBER 1975 NKEUWS UIT STAD EN STREEK r - Ml HS gfflpWJ” kW* g; k Paques a mflIKKe NOORD-HOLLAND Iljigg psw l met Gerard gf! 'Wëï' DINSDAG EN WOENSDAG 1 o n Pi 8®'! JR ••Natuurlijk namen we na ons trouwen direkt een abonnement op de IJmuider Courant. Niet alléén om van de nieuwtjes uit onze eigen omgeving op de hoogte te blijven, maar ook om te winkelenIk begin altijd met winkelen in de IJmuider Courant; 't voordeel daarvan is dat je de goedkope aanbiedingen allemaal bij elkaar hebt. Ja, ik ben de IJmuider Courant bewuster gaan lezenen dan de culturele pagina’s, die bewaar ik voor ’n rustig moment. M'n man legt altijd beslag op SPORTIEF en onze oudste begint al aan de strips. Zo zie je maar, de IJmuider Courant is zo'n beetje AA ons gezinsblad! te: v as»*-- ■L •u ÏS S' a a 'i SSÜH-' i;;i u 198.- tl, s? (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) en 229. n- (aankruisen wat u wenst) ’-5a - ii De heer L. Otte, bedrijfsleider vond het jammer dat slechts weinig jongeren dit jaar aan de cursus hadden deelgeno men. Van hen slaagden slechts vier van de zeven cursisten,- Voor ieder van de geslaagden was er naast het diploma een cadeaubon. De geslaagden zijn: R. Duits, G. J. H. Verwoort, E. W. A. Verweij en J. B. W. M. Westenburger. vereniging Cracker Jacks enige oefen wedstrijden te spelen. Voor de jeugd biedt deze uitwisseling geen perspectief. Is de IJmuider Courant bij nog niet "kind aan huis”? 't Is kinderlijk eenvoudig om daar iets aan te doen: u kunt zich gewoon abonneren! Als u nü deze bon ingevuld opstuurt, ontvangt u de IJmuider Courant 14 dagen gratis thuis! llllfeailw!!8'';^^Si;fe n. ren “'WW pirüjtódfimg film „Klaaglied om Agnes”, waarmee de NCRV op het andere net de concurren tie aanging. De historicus (en voormalig tv-criti- cus) Jan Bank vervaardigde een „por tret” van de Leidse hoogleraar dr. J. H. van den Berg. Dat was niet gemakkelijk, want dat is een zeer omstreden weten schapsman. Dat laatste woord tik ik met een zekere schroom neer, want enkele critici voerden in dit programma aan, dat wat Van den Berg doet, juist in het geheel niets met „wetenschap” te maken heeft. „Het is allemaal onzin wat hij schrijft”, zei bijvoorbeeld dr. H. Brandt Corstius, wat hij „an sich” niet verwer pelijk vond („ik schrijf zelf ook graag onzin”), maar zijn bezwaar richtte zich vooral tegen het feit dat een en ander als „wetenschap” gepresenteerd wordt. Het beeld dat ten slotte gevormd werd, was dat van een geïsoleerde ge leerde, met meer tegenstanders dan aan hangers. Prof. A. de Froe wees erop, dat Van den Berg zich ook nooit verweert tegen kritiek, zelfs als die uiterst vrien delijk geformuleerd wordt. Dat prof. Van den Berg behalve op zijn weten schappelijke theorieën ook zal worden aangevallen op wat hij over Zuid-Afrika zegt, lijkt me na het zien van „Markant” onvermijdelijk. Hij heeft gedoceerd aan een universiteit voor Bantoes, en sprak over zijn studenten als „een inerte, be wegingloze massa, die het aan iets we zenlijks ontbreekt om creatief te wezen”. Bantoes in het algemeen omschreef hij als „veelal tweederangs burgers, die niet beseffen wat er in een industriestaat moet gebeuren”. De kunstrubriek „Beeldspraak” van de NOS gaat een goed seizoen tegemoet, geloof ik. De film die Gied Jaspars en Paul Haenen hadden gemaakt was dan wel geen topper, maar toch „best aar dig”, en soms zelfs amusant. Het ging over bloei, of over vermeende bloei van het Nederlandse toneel-repertoire. Be halve goed schaatsen, wielrennen en voetballen, kunnen we nu ook, aldus regiseur Peter Oosthoek, toneelstukken schrijven. Op het moment gaan we, zei dramaturg Carel Alphenaar, nog door een periode van „spruitjes-realisme”. Zo werkte Bert Schierbeek bijvoorbeeld aan een stuk, dat gebaseerd is op uitspraken van zijn werkster. Maar er is hoop, zeiden zowel Oosthoek als Alphenaar, veel hoop. Aan het slot van een lange zaterdaga vond (met veel Engelstalige series, Ja mes Last en André van Duin op klom pen, een Amerikaanse speelfilm en voet ballen, maar er valt merkwaardig ge noeg toch weinig over te melden), aan het slot van die lange avond dus kwam zowaar ook KRO’s „Brandpunt” nog aan bod. Vorige week viel deze rubriek uit (vanwege het langdurige tv-stuk Cyrano de Bergerac), en dit keer was het elf uur, voordat er begonnen mocht worden aan drie kwartier informatie over een bedrijfssluiting, Suriname en euthanasie bij baby’s. Dat zijn belangwekkende on derwerpen, maar de vraag is natuurlijk wie daar op een dergelijk tijdstip nog trek in heeft. Bij Achter het Nieuws doen ze dat tegenwoordig beter. De ru briek is daar in twee stukken gehakt, een deel aan het begin en de rest aan het slot van de avond, en dat maakt de boel veel beter verteerbaar. AVRO’s Jaap van Meekren interview de voor Brandpunt Surinames Arron. Van Meekren is op de hoogte, daar niet van, maar gaat er een beetje te veel van uit, dat elke kijker net zo op de hoogte is als hij zelf. Ik heb zo’n idee, dat er heel wat mensen zijn, die zo langzamer hand totaal niet meer weten hoe de situatie bij de binnenlandse Surinaamse politiek is: wie hoort er bij wie, en waarom, wie is er nu weer naar wie overgelopen, en wat willen de heren Hindori en Wijntuin nu eigenlijk? Een „korte inhoud van het voorafgaande” is dan toch niet misplaatst. En wat betreft euthanasie bij baby’s: dat is een veelom vattend onderwerp, dat een uitvoeriger behandeling verdient dan in het kader van „Brandpunt” mogelijk is. Tuinbouwgebied kwetsbare strook tussen zee en stedelijke bebouwing Soms doet de NOS waar de „gewone” omroeporganisaties vaak niet aan toe komen: het verzorgen van een goede, evenwichtige televisie-avond. Zonder echte uitschieters, maar alles van be hoorlijk gehalte, en met genoeg afwisse ling. Gisteravond was dat het geval, met achtereenvolgens Panomariek, Studio Sport, een (nieuw en best leuk) popu lair-wetenschappelijk programma, mu ziek met Greet je Kauffeld, daarna een interessant gesprek in „Markant”, en tot slot kunst: een film over toneelregisseur Peter Oosthoek. Alles bij elkaar vol doende reden om niet te kijken naar de (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Als een lappende ken strekt zich over een grote opper vlakte het agrarisch gebied ten westen van Beverwijk en Heemskerk uit, waar bij het dorp Heemskerk in verhouding tot die deken er op deze luchtfoto van Fotopersbureau De Boer B.V. er maar als een hoofdkussentje bij ligt, rechts bo venaan, met op de verre achtergrond nauwelijks nog te onderscheiden Assen delft. In de rechter benedenhoek de vijver aan het begin van de Zeestraat naar Wijk aan Zee, met daarboven de be graafplaats Duinrust en geheel links on deraan nog een gedeelte van het Hoogo- venterrein. Naast de begraafplaats de Creuzberglaan, met daarachter het ge bied dat doorsneden zal worden door de westelijke randweg. Van Heemskerk zijn het duidelijkst herkenbaar de flats aan de Jan Ligt- hartstraat, ongeveer in het midden in het bovenste gedeelte van de foto, met daarnaast als zwarte vlekjes het Mar- quettebos, dat weer een indicatie geeft voor het terugvinden van de Rijksstraat- weg. Eén van de zaken die met betrekking tot het tuinbouwgebied in Heemskerk al jaren aan de orde is, is de riolering van dit gebied. Thans wordt verwacht, dat in 1976 tot de aanleg van de eerste fase kan worden overgegaan. Dat zal dan waarschijnlijk het gebied van de Hout wegen worden, dus langs de Rijksstraat- weg, waar de bebouwing het meest ge concentreerd is. De waterbeheersing in dit tuinbouw gebied is al belangrijk verbeterd door de ruilverkaveling. De onlangs tot stand gekomen raamovereenkomst met Hoogo vens schept nieuwe waarborgen. Het agrarisch gebied wordt thans ge confronteerd met activiteiten met be trekking tot de drinkwatervoorziening, namelijk met de PWN-watertransport- leidingen, zoals die thans in enkele fasen worden aangelegd vanaf het pompstation Wijk aan Zee naar de Breedslaglaan. VELSEN-NOORD. Traditiegetrouw heeft vrijdagavond in het ontspannings- lokaal van het bedrijf bij Stork Velsen (plaatwellerij) de jaarlijkse uitreiking van de behaalde Bemetel-diploma’s plaats gehad. Woonplaats: Ik wil de IJmuider Courant graag 14 dagen gratis thuis ontvangen. Daarna kunt u J mij noteren als maandabonnee a 12,35 (aankruisen wat u wenst) als kwartaalabonnee a ƒ35,45 Deze bon in een open envelop, zonder postzegel, sturen naar Damiate Pers B.V. Antwoordnummer 416, Haarlem Toen in 1958 de Bemetel-opleiding werd ingevoerd is het aantal geslaagden sedertdien opgelopen tot ruim vierhon derd. Maar destijds werd in eigen tijd gestudeerd en nu bestaat de dag-be- drijfsschool samen met Van Gelder Pa pier en Hoogovens, waarvan de goedwil lende jonge werknemer profijten heeft. Algemeen bedrijfsleider J. Dop wenste de geslaagden en de ouders geluk met het behaalde diploma dat met doorzet ting was bereikt en zag dit papier mede in het belang van het bedrijf om met geschoolde mensen te kunnen werken. Wel drong hij aan op voortzetting van de ontwikkeling omdat steeds hoger ei sen aan de vakman worden gesteld, De heer Dop bracht dank aan de bedrijfs- leermeesters H. Comis en J. de Winter, die behalve een persoonlijk geschenk tevens bloemen voor hun echtgenoten mochten ontvangen namens de geslaag den. IJMUIDEN. Zaterdagmiddag is bij het Kerbert Asyl in IJmuiden een her dershond gebracht die in Velsen-Noord was gevonden. De hond had daar achter de koeien aangejaagd en is daarom ge pakt. Omdat de hond een lange ketting om zijn hals had, wordt vermoed dat hij was losgebroken. iiSfS •mU» (iuiu.uiiijüuuuuHtt*" S„ ‘pi.'W;”:’ Iw. HiSr -i irtlmf Aangekomen in IJmuiden op vrijdag: Bow Ceder, Rotterdam; Autoroute, Dramme: Mereus, Lagos; Peder Lys- gaard, Confreville; Manta, Bremen; Eglantine, IJmuiden, Hamburg; Cantium, IJmuiden, Gunnes; Adele j, IJmuiden, Moss; Heimar, Perth; Enigheden, Karls- ham; Susanne. IJmuiden Fecamp; Thuntank 1, Swinouiscie. Vertrokken: Nordlicht, Huil; Ermou- polis .Port Harcourt; Provinca, IJmui den, Londonderry; Britt, Bremen; Adria na, Rotterdam; Hattingen, Bremen; Tor sten, Zaandam; Southampton; Rienteek- man, Delfzijl; Angarsk, Hamburg; Ha- nowka, Stettin; Anna Sobue, Lagos; Ala- tion, Zaandam; Boston; Hudson Licht, Grangemouth; Chaping, Gdynia; Irish Wasa, Mellilla; Gerdamaria, IJmuiden. Delfzijl; Pericles, Curacao; Otto, Ko penhagen; Theoskepasti, Antwerpen; Wells, Bremen; Thea k, Frederikshaven. Aangekomen op zaterdag: Exportpar triot, New York; Esso Penang, Hoek van Holland; Letchworth, Churchill; British- tamar, Jarrow; Kanutta, Rotterdam; Lynx, Londen; Impala, Ipswich; Amis, Delfzijl; Arona, Harmina; Tor Anglia, Immingham; Armedale, Antwerpen; He lena Schepers, Vannersborg, Duisburg; Off in river, Den Helder; Jemrix, Whit by, IJmuiden; Tor Britania, Gothenbrug; John V. Britol; Tod Head, Southampton; Dart, Londen; Hendrik Siff, Rotterdam; Brinda, Poole, IJmuiden; Enrico Belin- giere, Duinkerken, Plancius, Antwerpen; Venus, Tanager; Markborg, Halmstad; Frimaro, Rotterdam; M.I. Transporter, Noordzee. Vertrokken op zaterdag: Lis Bahr, IJ muiden, Kopenhagen; Faifun, IJmuiden, Poole; Kanda, Londen; Holstensand, Pa ramaribo; Silverthorn, Liverpool; Eddy- ston, Selby; Autoroute, Kopenhagen; Cu mulus, Hull; Klaus Buk, Rotterdam; Ararat, Antwerpen; Ank Winsemius, Le Havre; Peder Lysgaard, Terneuzen; Ex port Patrie, Bremerhaven; Gulf Fleet 7, Cont. Plat; Susannen, IJmuiden, Halm stad; Arnis, Udavalla; Heimar, Perth; Kamutta, Boston; Avenir, Teignmouth; Lynx, Stavanger; Tor Brittania, G o- thenburg; Impala, Ipswich; Arona, Har mina; Schlei, Ipswich; Tor Anglia, Im mingham; Jacques Letzer, Cont. Plat. Aangekomen op zondag: Kentshore, Cont. Plat, IJmuiden; Kenrix, Swansea; Bothniaborg, Karlstad; Luhe, Norsbron, Beverwijk, Loz, Duinkerken; Autolycus, Bremne; Gabrielle, Rundvik, Beverwijk; Saturnus, Aberdeen; Rogate, Londen; Marconi, Kings Lynn, IJmuiden; Cano pus, Mantyluoto; Parkesgate, Whitby, IJ muiden; Catharina W, Gr. Yarmouth, IJmuiden; Helga S, Uddevalla, IJmui den; Friesenstein, Bremen; Borkum, Middlesborough; Kara, Sciroch; Santa Fee, San Salvador; British Swift, Lon den; Bendix, Swansea. Vertrokken op zondag: Leltdh worth, Stettin; Esso Penang, Aruba; Thuntank 5, Portsmouth; Brinda, IJmuiden, Roches ter; Le Sierra, Norfolk; Bow Ceder, Ham burg; Stephan Reith, IJmuiden, Bridge Port; Parkesgate, IJmuiden, Rochester; Marconie, IJmuiden, Kingslynn. Aangekomen op maandag: Weis, Bre men; Gulf Fleet 7, Cont.plat; Tiuri, Lulea, IJmuiden; Ambience, Poole; Fridel, Poole, IJmuiden; Paranga Las Palmas; Cieszijn, Gdansk; Corato, St. Malo; louise, Swansea. Recentelijk heeft dat tot enige beroering onder een aantal tuinders geleid. In enkele gevallen was door het PWN geen afgeronde regeling getroffen met de grondgebruikers inzake de vergoedingen voor het leggen van buizen door hun terrein, maar die kwestie is inmiddels opgelost. Een andere aangelegenheid waarmee het tuinbouwgebied in de komende tijd wordt geconfronteerd zijn de te ver wachten maatregelen met betrekking tot het waterwingebied. Aan Provinciale Staten van Noord-Holland zal worden voorgesteld de geldende provinciale „Verordening onttrekking grondwater” onder andere in die zin te wijzigen, dat daarbij het gebied waarvoor die veror dening geldt, uitgebreid zal worden met de gemeenten Beverwijk en Heemskerk. Dat betekent met name dat de huidige registratie van inrichtingen die water aan de bodem onttrekken, dus ook die~van de tuinbouwbedrijven, wordt vervangen door een stelsel waarbij betrokkenen vergunning van Gedeputeerde Staten nodig hebben. In samenhang daarmee is ook een wijziging van de provinciale verordening te verwachten waarmee men de aantasting van de kwaliteit van bodem en grondwater in Noord-Holland regelt. Deze laatste wijziging betreft on der andere het toegelaten gebruik van schadelijke stoffen in het agrarisch ge bied. Het voornemen bestaat, dat bin nenkort vanwege het PWN voorlichting zal worden gegeven over de nieuwe maatregelen. BEVERWIJK. De belangstelling voor de algemene ledenvergadering van de basketbalvereniging Racing Bever wijk was vrijdag in De Slof minimaal. Van de 140 leden tellende vereniging waren er in totaal slechts 10 aanwezig: vijf leden en vijf van de negen be stuursleden. De voorzitter, de heer H. de Jong, sprak in zijn openingswoord dan ook zijn verontwaardiging uit over de wat hij noemde, „schandalige opkomst”. De vergadering nam een motie van af keuring aan, waarin men uitspreekt te leurgesteld te zijn in de vier afwezige bestuursleden. „Als vereniginig hebben we niet zo’n slecht seizoen gehad. Het eerste team wist zich te handhaven in de eerste klasse heren van het district Haarlem. Het schort bij Racing Beverwijk echter aan kader en een verenigingsgeest. Dit moet binnen niet al te lange tijd opge lost worden. Als de leden zich eens wat meer hielden aan hun rechten en plich ten binnen de vereniging dan zie ik wel degelijk een goed perspectief voor Ra cing Beverwijk”, aldus voorzitter H. de Jong in zijn openingswoord- Bij de bestuursverkiezing was niet herkiesbaar secretaris R. Poll. De heer R. Poll, een van de oprichters van Racing, werd door de voorzitter bedankt voor zijn vele werkzaamheden. De heer T. de Vries zal nu het secretariaat op zich nemen. Men betreurt het dat de vereniging geen vast honk heeft maar in verschillende zalen in Beverwijk traint en zijn competitiewedstrijden moet spe len. De commissie voor algemene zaken kreeg de opdracht om naar een oplos sing voor dit probleem te zoeken. Racing Beverwijk zal met twee heren en twee damesteams naar Amersfoort gaan om daar tegen de jonge basketbal- -K' Naam Adres aga

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7