LIMBURGER NOG ALTIJD NIET IN EEN HOERA-STEMMING Michels Iaat team intact OOK RUCH-TRAINER HEEFT ZIJN ZORGEN Volleyballers in recordtijd door Tsjechen ingemaakt „VERHOUDING TOT RINUS MICHELS IS NIET VERANDERD” Ijshockeyteam in w.k. tegen Japan SPOfflWM I DINSDAG 2 1 OKTOBER 1975 SPORT 17 door Bert Breevoord Zelfvertrouwen reis Vergeefse Brokamp (Van onze sportredactie) (midden) FC Utrecht-doelman Henriksen (Van onze sportredactie) Z Spelvreugde terug bij Den Haag (Van onze sportredactie) verrassende op De Noordfranse vereniging is een van de weinige clubs die bij iedere thuiswed strijd op een bijna vol huis kan rekenen. In het grauwe plaatsje Lens is een be- Wie denkt dat de opvallende vorm- stijging .Willy Brokamp tot een tevreden mens stemt, vergist zich schromelijk. De altijd al publiciteitschuwe aanvaller („Ik heb al een paar maanden lang geen in<- terview toegestaan en ik ben nu oók niet van plan iets over mezelf te vertellen”) heeft, zo lijkt het, kennis genomen van zijn goede prestaties van de laatste we ken en ze vervolgens naast zich neerge legd. Willy Brokamp haalt de schouders op als er logischerwijs gesuggereerd wordt dat de goede wedstrijden die hij tegen Kees Rijvers heeft de laatste dagen vrijwel constant aan de vergadertafel doorgebracht. Om orde op zaken te stel len werden er vanaf vorige week don derdag gesprekken gevoerd mét de Eind- hovense Oranje-rebellen, de vier Oranje- gezinden en de „overige” werknemers van PSV, terwijl daarnaast ook nog eens uitvoerig met bondscoach George Knobel (zondag) van gedachten werd gewisseld. Dat alles heeft er ongetwijfeld toe geleid dat Rijvers zijn manschappen niet hele- NEC en FC Utrecht speelde toch wel po sitieve invloed moeten hebben op zijn zelfvertrouwen. Brokamp: „Als je volop zelfvertrouwen wilt hebben, komt daar meer voor kijken dan alleen het spelen van een paar goede wedstrijden. Als je op het persoonlijke vlak iets dwars zit, is het bijvoorbeeld al onmogelijk, althans voor mij, om blakend van zelfvertrou wen in het veld te staan”. Uitlatingen waarmee Willy Brokamp zich weer in een waas van geheimzinnig heid hult, dat hem tot de sfinx van de Ajax-selectie maakt. Hij doet geen en kele poging dat waas te doorbreken; sterker nog, de aanwezigheid ervan lijkt hem wel te bevallen. Brokamp: „Ik heb al gezegd dat ik niet over een aantal anders speelc, kun je niet ineens in de defensie kruipen”, zegt Sowinski. De ge vaarlijkste man is middenvelder Leclerc, die met sublieme dieptepasses zijn spitsen Kaiser en de Joegoslaaf Jankovic weet te bedienen. maal naar wens op het komende Euro- pa-cupduel met de Polen heeft kunnen prepareren. zaken die mij aangaan wil praten. Daar heb ik zo mijn redenen voor en ook die redenen houd ik voor mezelf. Niemand is er mee gebaat als ik daarover in de krant mijn zegje ga doen, ik,zou er alleen maar kwaad mee doen en daar heb ik helemaal geen trek in”. Het imago van raadselachtigheid blijkt ook als Brokamp wordt geconfronteerd met een recente uitlating van Michels, waarin deze zich op de hem bekende ingehouden manier lovend uitliet over de vorderingen van zijn grillige aanval ler. Brokamp: „Och, zo’n opmerking doet me eerlijk gezegd niet zoveel. Het is ook niet zo dat mijn verhouding tot Michels de laatste weken anders is geworden omdat ik misschien wat beter ben gaan spelen. In vergelijking met een maand geleden is er in dat opzicht niets ver anderd”. Willy Brokamp maakt ook niet de in druk dat er in dat opzicht wat hem be treft iets hoeft te veranderen. Op zijn eigen mysterieuze manier probeert hjj zich echter wel degelijk terug te vechten naar het niveau dat destijds tal van voet ballers in Nederland en in het bijzonder in Zuid-Limburg tot groot enthousiasme bracht. Brokamp: _,Wie weet komt die. vorm er binnenkort wel weer eens. Maar je zult van mij geen kreten horen als: over twee maanden ben ik helemaal te rug. Als het er dan toevalig drie worden dan ben je een grootspreker geweest, wat koop je voor die flauwekul”. AMSTERDAM. Voor het eerst sinds zijn komst naar Ajax slaagt Willy Brokamp er de laatste weken in herinneringen op te roepen aan de speler die twee jaar geleden als de vedette van MVV een begeerd object was voor tal van vooraan staande clubs in binnen- en buiten land. In de meest recente wedstrij den die Ajax speelde, de bekeront- moeting tegen NEC en het competi- tietreffen tegen FC Utrecht van af gelopen zaterdag, behoorde de blon- Hoewel Kees Rijvers evenals vorig seizoen het Russische Dinamo Kiev het Poolse Ruch Chorzow in verband met de comnetitiestop geen enkele maal aan het werk heeft gezien, beschikt de Eindhovense oefenmeester over heel wat meer gegevens dan destijds over Dina mo. dat PSV in Rusland volkomen ver raste. Kees Rijvers zegt vooral veel in lichtingen te hebben gekregen van St. Etienne, de club waarvoor Kees Rijvers jaren geleden als Nederlandse prof speelde en die vorig jaar Ruch Chorzow in de Europa-Cup I uitschakelde. Willy Brokamp (links) steekt triomfantelijk zijn vingers omhoog nadat Ruud Geels voor de eerste maal heeft gepasseerd. zoek aan de voetbalclub een van de wei nige mogelijkheden tot vertier. Gemid deld 17.000 toeschouwers trekken iedere thuiswedstrijd naar het stadion, een aan tal waar FC Den Haag alleen maar van kan dromen. KRALJEVO (ANP). Nog nooit is een set in een toernooi om het Europees volley balkampioenschap zo snel verloren als de derde van het Nederlands herenteam tegen Tsjecho Slowakije. In precies zes minuten veegden de Tsjechen met 15-0 de vloer aan met de Oranje-formatie. Tsjecho-Slowakjje won deze wedstrijd dan ook regelmatig met 3-0. Als excuus mag gelden dat coac4i Ben Krysik in deze set had gekozen voor de spelers van het tweede garnituur. Het was duidelijk dat de niet Starlift-spelers nog niet geschikt zijn voor het grote werk. De eerste twee sets met de Starliftbasis wel in de ploeg, verliepen aanzienlijk beter, al kon men natuurlijk niet op tegen de Tsjechische grootmeesters. Met 4-15 moest de eerste set worden ingeleverd, maar enkele fraaie aanvallen en goed blokkeren van Constandse en Willemstein zorgden voor applaus van de matig bezette tribunes Een ander facet dat voor de Oranjeploeg werkte was het veelal onbegrijpelijk wisselen van coach Krysik. Dit had ondermeer tot gevolg dat de spelverdelers Warns en Schmidt naast elkaar geplaatst werden. Dit bevor derde de eenheid van de ploeg beslist niet. Daarom was het opmerkelijk dat Nederland in de tweede set redelijk te genstand bood en de Tsjechen bijna 30 minuten bezighield voordat de 15-7 set stand op het bord verscheen. Ondanks het gemanipuleer met de op stelling in de laatste wedstrijd van de voorronde kan gesteld worden dat Neder land redelijk heeft gespeeld. Vooral de Starliftbasis heeft getoond tot grote hoog te te kunnen stijgen. Alleen de zwakke conditie belette een sensatie. Nederland zal in Belgrado verder in de verliezers- poule moeten uitkomen tegen onder meer de DDR, dat verrassend van Bulgarije verloor met 1-3,Frankrijk en Hongarije. Bij winst op Frankrijk kan Nederland de tiende plaats bereiken waardoor een gunstige kwalificatie voor het volgende toernooi om het Europees kampioenschap gegarandeerd is. Het Nederlands damesteam verloor van Roemenië met 0-3. Uitslagen heren: Skopje: groep 1: Po lenJoegoslavië 3-0 (15-7, 15-9 en 15-9). Dames: Negotin: groep 3: Tsjecho-Slowa- kije-België 3-0 (15-0, 15-9 en 15-1) Da mes: Negotin: groep 3: PolenItalië 3-1 (15-2, 15-4, 8-15 en 15-10). Heren groep 2: Sovjet Unie—DDR 3-0 (15-6, 15-12, 1,-5). Dames groep 2: Sovjet UnieBulgarije 3-1 (16-14, 7-15, 15-12, 15-2). Het Nederlands militair volleybalteam heeft de tweede wedstrijd in het toernooi om het wereldkampioenschap gewonnen (met 3-1) van West-Duitsland. De setstan den waren 9-15. 16-14, 15-10 en 15-4, Ook werd gespeeld de wedstrijd België-Frank- rijk. De Belgen wonnen met 3-0 (15-11, 15-11, 15-9). Jankovic kwam in augustus naar Lens en is door een armblessur* nog niet opti maal in zijn spel gekomen, maar de Lens trainer ziet hem met de week vooruit gaan. Een andere buitenlander is de Uruguayaan Mujica, die in Mexico 1970 voor Uruguay tijdens het wereldkampi oenschap uitkwam. Na enkele mislukte jaren ir Frankrijk kwam hij bij Lens en daar heeft hij zich als een zeer nuttige verdediger uitgewerkt. Momenteel draait Lens niet bijster goed. Het team heeft uit tien wedstrijden negen punten vergaard en staat laag ge plaatst. Dat de supporters hun club niet laten vallen, blijkt wel uit het feit dat rond 6000 Fransen de reis naar het Zui- derpark ondernemen. Den Haag zal een offensief Lens ontmoeten „Als je nooit De laatste confrontatie tussen Lens en een Nederlandse club dateert van enkele maanden geleden. Tijdens een trip door België wonnen de Fransen met- 4—1 van FC Utrecht. Hee1 Lens en ook Arnold Sowinski hoopt in Den Haag met een ge lijkspel weg te komen om in het knusse eigen stadion het karwei af te kunnen maken Noord-Frankrijk staat achter Lens Na het bereiken van de bekerfinale liet een champagnefabriek zelfs de na men van de spelers op het etiket van de champagneflessen aanbrengen CHORZOW. PSV’s oefenmeester Kees Rijvers mag dan de laatste tijd met een nogal imponerende althans voor Eindhovense begrippen reeks problemen zijn geconfronteerd. Michael Vican, de trainer van de Poolse lands kampioen Ruch Chorzow en als zodanig de tegenspeler van Rijvers in de tweede ronde van het Europa-cup I-toernooi, voelt zich al evenmin gelukkig met de voorbereidingen van zijn team op de wedstrijd met de Nederlanders, woens dagavond in het Ruch-stadion van Chor zow, dat waarschijnlijk uitverkocht (35.000 toeschouwers) zal zijn. de Limburger tot de betere spelers in de Amsterdamse gelederen. Bro kamp mag zich dan ook voor hon derd procent zeker achten van een plaats in de basisformatie van Ajax als dat woensdavond in het im mense Olympisch Stadion van West-Berlijn voor de eerste maal aantreedt tegen Hertha BSC. Voor hem een weelde die hij lang niet gewend is geweest. AMSTERDAM. Rinus Michels zal woensdagavond tegen Hertha BSC dezelfde spelers een plaats in de basis opstelling geven als zaterdagavond in de competitiewedstrijd tegen FC Utrecht. Er is eén twijfelgeval, name lijk René Notten. die tegen de Utrechters een spierblessure opliep die hem er althans gisteren nog van weerhield aan baltraining te doen. Pas woensdagmorgen zullen ze zich weer bij de selectieploeg van Ruch aan sluiten. aldus Vican. „Ik kan die vier iuch-trainer Michael Vican (vergezeld van Feyenoord-oefenmeester Brzenzanczyk) bespioneert hier PSV in het duel tegen Den Haag. franse bekerhouder Lens met optimisme tegemoet te zien, waarschuwt Boskov: -.Tegen PSV hebben we erg goed gevoet bald, maar indien wij met 10 achter hadden gekomen, zou het mogelijk nooit w gelopen zijn als nu”. Brokamp: „Ik sta nu pas vier wedstrij den in de basis-opstelling en wat ik daar in gepresteerd heb is voor mij nog lang geen bewijs dat de oude Brokamp weer helemaal terugkomt. Ik wil eerst nog wel eens wat meer laten zien voordat ik ook maar enigszins tevreden kan zijn. Het gaat stukken beter dan het een hele tijd is gegaan, maar het gaat nog lang niet goed, al wordt dat nu gezegd en ge schreven. Alleen al qua conditie ben ik nog niet op het vereiste peil. Dat is ook geen wonder, want vorig seizoen heb ik in totaal acht maanden lopen tobben met een liesblessure en daarvan heb ik in de aanloopperiode naar dit seizoen ook nog de nodige hinder ondervonden. Zoals ik nog het nodige wedstrijdritme moet op doen, zo moet ik ook in conditioneel op zicht nog duidelijk groeien. Vandaar dat ik ook echt niet met een opgetogen gezicht rondloop omdat het nu de laatste twee 'wedstrijden wel aardig is gegaan. Wat zeggen twee wedstrijden nu helemaal? Voor mezelf vind ik vooralsnog geen aan leiding me op de borst te kloppen. Dat kan wel weer komen, maar dat wachten we dan voorlopig eerst maar eens af”. Trainer Arnold Sowinski, die in 1952 als doelman bij Lens kwam, heeft zijn club dooi’ de jaren heen de nodige im pulsen moeten geven om het voetbal in Lens te behouden. In 1966 zat Lens fi nancieel aan de grond en moest zelfs naar de amateurregionen afzakken. So winski, zoon van Poolse ouders, die in de jaren-20 naar Frankrijk uitweken, werkte een plan uit dat specifiek op de jeugd was gericht. Hij richtte een jeugd internaat op, leverde talentvolle spelers af en bracht Lens via de tweede divisie weer terug in de hoogste klasse van het Franse voetbal. Tegen Lens, dat in de eerste ronde het terse FC Homefarm uitschakelde, kan Met de Racing club Lens heeft FC Den Haag een van de op papier zwakste te genstanders geloot. Na de ronduit slechte wedstrijden in de eerste ronde tegen het Deense Vejle, die weliswaar gewonnen werden, leek Den Haag spoedig uitge bekerd. Het lot was echter gunstig en e,en kwartfinaleplaats moet nu ten koste van Lens, mogelijk zijn. spelers woensdagavond tegen PSV niet missen, maar het is uiteraard wel de vraag of ze zich na die lange afwezig heid meteen weer aan het door Rnch normaal gehanteerde ritme zullen kun nen aanpassen”. Daarnaast heeft Vican het afgelopen weekeinde een vergeefse reis naar Nederland gemaakt. Hij zag weliswaar tegenstander PSV in Den Haag aan het werk, maar een duidelijke indicatie omtrent het spel van de Eind hovenaren heeft hij toch niet kunnen krijgen, omdat de Rijvers-brigade een van zijn minste wedstrijden van de laat ste drie jaar speelde. „Bovendien”, aldus Kees Rijvers. ..heb ik ook nogal wat gegevens over Rnch doorgekregen uit Nede>’land«e (nee. niet van Fpyen,'ord) en Poolse bronnen. Die gegevens uit alle drie bronnen dekken elkaar volkomen: een zich snel bewe gend middenveld, een niet honderd per cent zekere verdediging, maar wel een voorhoede die bijzonder schotvaardig kan zijn. Vanuit St. Etienne vertelden ze mi’ dat die ploeg slechts met alle geluk van de wereld de Polen heeft kunnen uitschakelen. Dat Ruch geen snel spe lende ploeg zou zijn, dat kan er bij mij nauwelijks in. Ruch Chorzow is nu een maal een Pools elftal en dergeljjke teams plegen ontzettend veel snelheid in hun acties te doen”. Ook Michael Vican, de 50-jarige Tsje chische oud-intemational (hij speelde geruime tijd voor Slovan Bratislava) heeft zo zijn eigen zorgen met betrek king tot het duel met de Nederlandse landskampioen. De laatste drie weken heeft hij met zijn elftal geen enkele wedstrijd meer gespeeld. Weliswaar werd twee weken geleden deelgenomen aan een onderling toernooi met Stal Rzeszow, Polonia Bytom en Slask Wro claw, maar ook toen al miste Vican zijn sterspelers, de internationals Zygmunt Maszyck, Odtafinsky, Joachim Marx en Bronislaw Bula, die door de Poolse voet balbond naar het trainingskamp van bondscoach Kazimierz Gorski waren ge stuurd om zich daar voor te bereiden op de interlandwedstrijden tegen Nederland en Italië. DUSSELDORF (SID). Het Neder landse ijshockeyteam zal volgend jaar het toernooi om het wereldkampioen schap Jn de B-groep, dat van 18 tot en met 27 maart in de Zwitserse plaatsen Aarau en Biel wordt gehouden, beginnen met een wedstrijd tegen Japan. De andere zes landen waarmee Neder land in dit kampioenschap te maken krijgt, zijn: Zwitserland, Italië, Joegosla vië, Roemenië, Noorwegen en Groot- Brittannië. De twee laatstgenoemde lan den promoveerden uit de C-groep. Het toernooi om het wereldkam pioenschap in de A-groep wordt volgend jaar van 8 tot en met 25 apirl in Kattowi- ce (Pol) gehouden. De deelnemende lan den zijn: Sovjet-LTnie, Tsjecho-Slowakije, Zweden, Finland. Verenigde Staten, Po len, DDR en West-Duitsland. De ploegen spelen twee keer tegen elkaar. Ondanks de verrassende winst cp PSV, voor de meeste spelers aanleiding Mn het Europa-Cup II-treffen tegen de Lens, uit het gelijknamige Noordfran se mjjnwerkersstadje (40.000 inwoners), is een van de oudste Franse voetbalclubs en raakte in het Europa-Cupgebeuren te recht door een 2((-nederlaag tegen landskampioen Saint Etienne. Omdat Etienne in de EC I aantreedt, mocht Lens zich voor EC II laten inschrijven. Boskov beschikken over Aad Kila, de man die tegen PSV verstek moest laten gaan. De rode kaart die Kila tegen Roda JC opliep, leverde hem vijf wedstrijd- schorsingen op, maar in Europa-Cupwed- strijden telt die schorsing niet mee. De jonge Ron van Baaren zal voor hem plaats moeten maken. Ruch speelt de laatste jaren vrijwel steeds in dezelfde formatie, maar toch moet de Ruch-machine nodig voorzien worden van nieuwe onderdelen. Interna tional en Pools topscorer Bula: „Die kritiek vind ik helemaal niet terecht. Terwijl Polen Nederland voornamelijk op snelheid had overklast,gingen er ook bij Ruch stemmen op om meer snelheid in het elftal te brengen. Ruch is echter een vrij geroutineerd elftal dat naast zijn vier internationals ook nog ex- internationals zoals Kopicera, Bon en Benigier kan inzetten en beslist ook wel op snelheid kan spelen. Jammer is al leen dat Ba j gier tegen PSV niet in de verdediging opgesteld kan worden. In een van de laatste competitiewedstrijden liep hij tegen een rode kaart op en dat betekent automatisch dat hij voor acht wedstrijden geschorst is.” Michels: „Pas kort voor de wed strijd maak ik de opstelling definitief bekend, maar veel verrassends zal er niet plaatsvinden. De ploeg speelt al een aantal weken ongewijzigd en er is geen aanleiding om nu ineens wel te gaan sleutelen.” De vermoedelijke opstelling van Ajax: Schrijvers; Suurbier, Dusbaba, Krol, Van Dord; Notten, Hulshoff, Mühren; Geels, Brokamp. Meijer. Mocht René Notten inderdaad niet beschikbaar zijn, dan is Dick Helling de meest voor de hand liggende vervanger. DEN HAAG. Slechts één wedstrijd heeft FC Den Haag nodig gehad om het zelfvertrouwen te herwinnen, het publiek weer volledig achter zidh te krijgen en voor het eerst dit seizoen spelvreugde te beleven. De 41-overwinning op PSV heeft heel wat losgemaakt bjj FC Den Haag, dat tot voor drt weekeinde met vier Punten uit zeven wedstrijden tot de re gelrechte degradatiekandidaten behoorde. »Na PSV heeft iedereen weer zin. De hele spelersgroep leek in de put te zitten. Zon dag hebben we getraind met een enthou siasme als nooit tevoren. Het is nu mooi weer binnen de groep”, aldus een ver heugde FC Den Haag-trainer Boskov. „Voorlopig af wachten” Uitslagen van de partijen in de vijfde ronde van het toernooi om het Nederlands schaakkampioenschap: Cora van GentMieke van Eist 1-0, Carla Bruinenberg—Erika Belle 1-0, Hanneke van Parreren—Ada van der Giessen af gebroken, Elles de Graaf—P. C. de Klerck remise. De Rotterdamse basketbalvereniging Transol RZ heeft een nieuwe Amerikaan aangetrokken. Het is de 22-jarige Roger Morningstar van de universiteit van Kanzas. Richard Dunne, de nieuwe Engelse bokskampioen in het zwaargewicht, komt op 4 november uit tegen de Belg Jean Pierre Coopmans. De inzet is de Europese titel, die vakant is, sinds Joe Bugner afstand van zijn kampioenschap heeft gedaan. De Nederlandse schaakster Alexan dra van der Mije-Nicolau heeft maandag in de twaalfde ronde van het zonetoer- nooi in Pula remise gespeeld tegen Bela- maric (Joe). Van der Mije-Nicolau staat samen met Torubski (Pol) bovenaan met 7»/2 punt. De Joegoslavische voetballer Branko Oblak is maandag eindelijk in Gelsen kirchen aangekomen. De international was enkele maanden geleden reeds door Schalke '04 gecontracteerd, maar hij kreeg van de Joegoslavische autoriteiten geen toestemming onmiddellijk te ver trekken. Rolf Thung heeft maandag in de eerste ronde van het indoor-tennistoer- nooi van Perth (Australië) vrij gemak kelijk gewonnen van de Japanner Jun Kuki. Thung moest slechts in de eerste set drie games afstaan: 6-3. 6-0.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 15