Nigeria VAK wenst KWF-kermis B. en W. gaan praten in Den op andere plaats in Velsen-N Haag over visserijnota Wie wordt OPMERKELIJK Eikels JUBILEUM VAN ZWEMMER NICO STRUYS nu mi|n baasje? in Kgg H en Asterix is |arig Tips: 15389 n kastanjes 5 Peregrinusstichting naar conferentie over migrantenraad Kort IJmondnieuws FILM OVER ZEESLEPERS Heils-bazar Bezinnen Commissie bedrijven over verhoging tarieven Geef bonbons van hazenberg U steelt er harten mee is f lx BOW V R IJ D A G 24 OKTOBER 1975 NIEUWS UIT STAD EN STREEK jl L Weet u iets leuks voor deze rubriek belt u dan even 15389 (02550). Redaktie Kennemer Krui mels: Ko van Leeuwen. de I in „Ik zeg altijd: Er zijn altijd wel gekken die zich voor honderd procent aan het verenigingswerk willen wijden. Nou ja, zo iemand ben ik nou. Ik hoor wel eens zeg gen: zou je er niet eens een keer mee ophouden, maar dan kan ik gewoon niet. Ik ben er zó mee vergroeid, de enige reden voor mij om weg te gaan zou ruzie zijn”. •i; K „Creation Pierre" T - J tS JDQT’ ‘i (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) jr kruimels Wie zijn eikels en kastanjes kwijt wil, kan ze weer verkopen aan de Velsense Plantsoenendienst. Aan een boom bij Schoonenberg, veilig hoog opgeprikt en met plastic beschermd tegen nattigheid, troffen we daartoe een uitnodiging aan. Op woensdag 5 november koopt de Plantsoenendienst eikels en kastanjes, die als veevoer zullen dienen, in te gen zes cent per kilo. Het moeten gescheiden partijen zijn en ze moeten ook droog zijn. „Natte partijen wor den geweigerd”, meldt het briefje aan de boom. Men kan het spul op 5 november tussen twee en vier uur kwijt in de manege van het park Velserbeek en in de loods van het park Bosbeek in Santpoort. met woon. ij van aland- /at de weken tan de LANGE NIEUWSTRAAT 185 IJMUIDEN-NOORDARCADE tel. 13899 Bij Watervrienden is Nico Struys vooral de grote organisator. „Het or ganiseren zit me in het bloed en het verenigingsleven grijpt je aan. Voor geen goud wil ik het missen. Ik weet Terlenka pantalon in veel modekleuren. Nu ook in kindermaten v.a. 8 jr.. Het Leger des Heils in IJmuiden wil de grote zaal in het eigen gebouw in de Edisonstraat gaan verbouwen. Daarvoor is vanzelfsprekend geld no dig en daarom organiseert het leger komende zaterdag een bazar. Voor deze bazar hebben veel vrien delijke mensen weer diverse artikelen beschikbaar gesteld. Er is een rom melmarkt waar gebruikte spulletjes kunnen worden gekocht en er zal ook een rad van avontuur zijn, ’s Middags is er verkoop bij opbod. Nico Struys temidden van zwemvrien- den en vriendinnen: „Ik' ben nooit zo’n fanatiek zwemmer geweest”. Toch een opmerkelijk jubileum, dat van Nico Struys, met een leefttfd van dertig jaar al een zilveren jubileum vieren. Nico: „Tja, kinderen bij Wa tervrienden vinden dat vooral. Jon gens en meisjes waarmee je steeds optrekt. Nou zeggen ze plotseling: Hoe oud ben jij dan eigenlek wel?” tervrienden, je hoeft geen socialist te zijn om mee te zwemmen”. VELSEN. Burgemeester drs. J. Ree horst, wethouders drs. M. Roessingh én ing. H. v. d. Werff en het hoofd van het gemeentelijk bureau economische zaken, drs. A. F. Kouthoofd zullen op dinsdag 28 oktober om half 11 op bezoek gaan bij de minister van landbouw en visserij, mr. A. v.d. Stee. noch- e van welke loren. Ierse Ver- «ijze- >t een wordt agher ir en daar- ecial- van nelste kend. Israel enlijk orden niet of ik het nog een hobby kan noe men, het is zo omvangrijk geworden. Gelukkig begrijpt m’n vrouw het wel, anders zou het erg moeilijk zijn. Ik heb m’n vrouw op Watervrienden leren kennen, een echt zwemhuwelijk dus”. Voor de leden vooral, vertoont deze „sleepvaart club” aanstaande zater dagmiddag om half twee in de kleine zaal van Krasnapolsky de film over de berging van de ertstanker „Elwood Mead”. Deze tanker raakte in de lente van dit jaar in moeilijkheden nabij het eiland Guernsey. Sleepboten van Bureau Wijsmuller uit IJmuiden brachten toen de oplossing. Deze ber ging is op de film vastgelegd. Nico Struys is een pittige door- zwemmer. Maakt deel uit van het bestuur van zijn vereniging en heeft zitting in de landelijke hoofdcommis sie wedstrijd en polo, waar de bonds- activiteiten voor de verenigingen worden geregeld. Aanstaande zater dag wordt hem een klinkende feest avond bereid in het honk van Water vrienden, boven het badhuis in de Snelliusstraat. Vandaag gaan in de Rotterdamse haven drie enorme aggregaten van elk 1050 KVA scheep, bestemd voor Nigeria en ver vaardigd bij de n.v. Machinefabriek en Technische Handel Zwart in IJmuiden. In beginsel is de vertoning in Am sterdam alleen voor clubleden en hun introducés. De club wil echter juist deze gelegenheid benutten om ook anderen kennis te laten maken. Daar om is er nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Wie interesse heeft kan daarvoor even opbellen naar secretaris H. Jongsma, Pleiaden- plantsoen 78, IJmuiden. Tel. 02550- 16906. tegelplateau aan de zuidzijde van het Stratingsplantsoen door te trekken en daarvan een permanent evenementster- rein te maken. Hierbij denkt de VAK aan de jaarlijkse Sinterklaasintocht, de KWF-kermis, koninginnedagviering, het 100-jarig bestaan van het Noordzeeka- naal braderie en ambachtelijke kermis sen die de VAK al eerder organiseerde. De VAK meent dat met een en ander de bevolking van Velsen-Noord verschillen de wensen vervuld zal kunnen krijgen. IJmuidense machinefabriek. Opgelucht keken allen daarom toe, toen donderdag middag drie enorme diepladers met hun zware vracht afreden, op weg naar Rot terdam. VELSEN. Het C.D.A.-gemeente- raadslid drs. N. E. A. M. Kraetzer, voor zitter van het bestuur van de Peregrinus stichting (die zich bezighoudt met be geleiding van buitenlandse werknemers) zal op 30 en 31 oktober namens het Vel sense gemeentebestuur een conferentie bij wonen over de deelname van hier wonende buitenlandse werknemers aan het sociale en politieke leven. Centraal staat de vraag: Wat is de beste methode om de buitenlanders inspraak te geven bij het beleid, dat jegens hen gevoerd wordt? „Ik ben zelf nog steeds actief poloër,” zegt Nico. „Ik speel nog in het eerste team van Watervrienden”. Geeft toe dat hij niet tot de meest fanatieke zwemmers behoort, al heeft hij jaren geleden al gezegd dat hij maar één doel had de 100 meter be neden de minuut te zwemmen. Dat is hem in 1974 gelukt en daarmee heeft hij verder vrede. Méér hoeft niet. Naar aanleiding van een gesprek met enige VAK-bestuurders met de betrok ken wethouder H- van der Werff meen de het VAK een aantal suggesties voor een andere plaats te moeten voorleggen. De voorkeur is uitgegaan naar wederom dé Breesaperhof,. Mocht dit op onvoor ziene moeilijkheden blijken te stuiten, dan ziet het VAK nog enkele andere mogelijkheden. De eerste is de nauwe lijks in gebruik zijnde zeer grote par keerplaats bij het P.E.N.-bedrijf tussen Halte Hoogovens en Noorderlaan, die geheel is geplaveid. Dit punt ligt volgens de VAK centraal en zal voor de omwo nenden een minimum aan klachten op leveren. Het terrein is door de gemeente Velsen aangelegd en nog steeds bij haar in onderhoud. Het terrein was toen no dig voor de nieuwbouw van de P.E.N.- centrale. Aangezien de VAK meent dat dit terrein voorlopig nog ongebruikt wordt gelaten, acht men het voor het gestelde doel geschikt. Verder heeft de VAK gesuggereerd, zoals ook de winke liersvereniging „Doka” om het bestaande De IJmuidense sociëteit Asterix be staat in november vijf jaar. Welis waar geen jubileum met een schok kend aantal jaren als inhoud, maar toch zegt zo’n eerste lustrum wel iets over de functie van zo’n sociëteit in onze samenleving. Asterix is een jongerensociëteit en dankzij vele activiteiten mag zij zich op de soosavonden steeds in een le vendige belangstelling verheugen. Daarom wil het bestuur het volma ken van de eerste vijf jaar niet zomaar geruisloos voorbij laten gaan. Voor de leden, oud-leden, bestuursle den wordt op 7, 8 en 15 november een aantal activiteiten georganiseerd. Op zaterdagmiddag 8 november is er vanaf 16.00 uur tot 17.30 uur een recepitie in het soosgebouw, Lariks straat 2. Jarige Asterix verwacht daar behalve de eigen leden ook ou ders en andere belangstellenden. Deze avond, waarbij iedereen wordt uitgenodigd mee te praten, begint om acht uur. De bijeenkomst zal tot ongeveer tien uur duren. Het bezoek hangt samen met de aan vaarding door de gemeenteraad van de Visserijnota, die het college van burge meester en wethouders in het voorjaar uitbracht. In deze nota werd de aanbe veling gedaan, bij het rijk te pleiten voor stimulerende maatregelen voor de visserij in het algemeen en voor het visserijbedrijf in IJmuiden in het bij zonder. Daarnaast zou het rijk moeten worden opgeroepen geen maatregelen te nemen, die een verdere spreiding van de visaanvoer over de Nederlandse vis- sershavens kunnen bevorderen. I Spektakelfilm. Tot besluit van de activiteiten voor de herfstvakantie zal zaterdagavond 25 oktober in buurtcen trum „De Mei” aan de Geelvinckstraat in Velsen-Noord en bijna drie uur du rende spektakelfilm worden vertoond. De voorstelling begint om acht uur, waarbij de bar-discotheek van het cen trum een half uur eerder wordt openge steld. Het zijn aggregaten bestemd voor een noodstroomvoorziening en zij gaan naar een klein dorp in Nigeria. Zij zijn vol ledig geautomatiseerd en worden afge leverd compleet met uitlaat- en brand- stofleidingen. Enkele dagen geleden zijn al twee van deze aggregaten vooruit ge gaan. Bij de machinefabriek Zwart is aan deze order keihard gewerkt, daar de aflevering van Onderdelen veel te laat binnenkwam en men gebonden was aan een afleverings- en tegelijkertijd ook in- schepingstermijn. Dat betekende een vol ledige inzet van laag tot hoog bij deze Over watervrienden en het wed strijdelement: „Bij ons staat de pres tatie niet zozeer voorop. Natuurlijk, er zijn wedstrijdgroepen, maar het niveau is lager dan bij de KNZB. Wij zijn oorspronkelijk een socialistische vereniging. De sociale gedachte staat meer voorop, het is een vriendenkring en het resultaat is niet bepalend, dat moet het sociaal element zijn. Onze vereniging vloeit voort uit de S.D.A.P. Zelf ben ik wel socialist, maar ik zal niet met de rooie vlag lopen. Trou wens, de socialistische inslag bij onze vereniging is tegenwoordig duidelijk minder. Iedereen is welkom bij Wa- „Velsen-Noordse Aktiviteiten Kommis sie” (V.A.K.) heeft een schreven laten uitgaan, dat gevraagd en ongevraagd aan diverse instanties, (waaronder het colle ge van B. en W. van Velsen) het advies inhoudt over de plaatsing van de jaar lijkse KWF-kermis in Velsen-Noord. Zo als bekend waren er dit jaar verscheide ne tegenstanders van de plaatsing van deze voorjaarskermis op de parallelweg van de Wijkerstraatweg tegenover de winkelgalerij. Een spontane actie van omringende bewoners leidde zelfs tot een tijdelijke afzetting van het betref fende deel van de Wijkerstraatweg, met als gevolg dat de exploitanten met hun spullen een dag eerder hun biezen pak ten. „Wie wordt mijn baasje’’ lijkt dit poesje te vragen. Het dier werd onge veer twee weken geleden aangetrof fen in een konijnestrik en was er toen erbarmelijk aan toe. Volkomen uitgehongerd en met de strik diep in het vlees, belandde het bij dierenarts Winkel in Velsen. Deze staat er ver steld van hoe snel het dier weer is genezen. Nu geniet de poes gastvrij heid in het Kerbertasiel te Velsen en zij wacht daar op een dierenvriendin of -vriend die haar wel wil houden. Dokter Winkel belde onze redactie om te vertellen dat de poes weer helemaal is genezen en geen gevolgen van haar verwondingen heeft overge houden. Dokter Winkel: „Het zou jammer zijn, als juist deze poes geen goed tehuis zou vinden. Vooral omdat het zo’n bijzonder lief dier is. Tijdens de behandeling moet het dier erg veel pijn gehad hebben, maar toch ge droeg deze poes zich rustig. Nu is zij goed genezen en ik hoop echt dat er iemand voor komt. Misschien wel de oorspronkelijke eigenaar.” De poes is rood-cypers en ongeveer een half jaar oud. Wie interesse heeft kan voor haar terecht bij het Ker bertasiel aan de Heerenduinweg. Te lefoon 02550-15744. Zwemles geeft Nico ook: „Ik zie elementair zwemmen, het leren zwemmen, als een verplichting. Mijn vrouw geeft ook les en ik zelf leidt het liefst mensen op voor het C-diplo- ma. Daarnaast ben ik polo-trainer voor de dames en heren aspiranten en senioren. Verder behoor ik nog tot de bondsselectie waterpolo van de N.C.S.” „Heb ik ook nog iets te zeggen”, zo luidt het thema voor een bezinnings- avond op dinsdag 28 oktober in het Dienstencentrum Zee- en Duinwijk. Pater J. van Overbruggen is daar bij aanwezig om mee te praten met alle aanwezigen. De heer H. van der Kwaak zal de discussie leiden. Wie van zeesleepvaart houdt, boft weer, want ook voor deze hobby is een vereniging. De Internationale Sleepvaart Hobby Club (in het En gels: International Tugs Lover Club) specialiseert zich in alles wat met de sleperij te maken heeft. Een mogelijke oplossing, die zeker ter sprake zal komen, is het instellen van een zogenaamde migrantenraad: een raad, bestaande uit buitenlandse werk nemers, rechtstreeks gekozen door alle buitenlanders in een gemeente. Zo’n raad kan het gemeentebestuur adviseren. De conferentie in Noordwijkerhout wordt georganiseerd door de raad der Europese gemeenten. Dit alles speelt zich af in het gebouw van het Leger des Heils, Edisonstraat 14, dat daarvoor van des morgens negen tot ’s avonds zes uur geopend zal zijn. Iedereen is er van harte welkom, verzekerden ons de Heilssoldaten. Zo gekscheert „Watervrienden- zwemmer” Nico Struys. Dertig jaar is hij en een kwart eeuw is hij lid van de Nederlandse Culturele Sport bond in IJmuiden, waarvan hij 24 jaar bij de daarbij aangesloten ver eniging „Watervrienden” zwemt. VELSEN. De raadscommissie van bijstand voor de gemeentelijke bedrijven komt op vrijdag 24 oktober in het stad huis in vergadering bijeen. Ter sprake komt eerst de nieuwe verordening inzake standplaatsen in de gemeente. Tot nu toe is het zo, dat standplaatsen b.v. voor de verkoop van vis en bloemen worden uitgegeven door middel van openbare verpachting. Het gemeentebe stuur is van mening, dat deze regeling voor de standplaatshouder teveel risi co’s met zich meebrengt; de standplaats kan namelijk verloren gaan, als een an dere gegadigde een bod uitbrengt, dat wat hoger ligt. Daarom stelt het voor, een regeling in te voeren, die de stand plaatshouder meer rechtszekerheid biedt. Vervolgens wordt gesproken over de wijziging van de verordening op de be grafenisrechten; de belangrijkste veran dering betreft de verhoging van het ta rief. Andere onderwerpen Zijn de ver hoging van de reinigingsrechten per 1 januari 1976 met lO’/o (het tarief wordt 39,60), en van de watertarieven (met 0,10 per m3). Ook voor de gastarieven ligt er een voorstel tot verhoging op tafel: voor een jaarverbruik tussen 0 en 600 m3 wordt het vastrecht 42,(was 36,en stijgt de m3-prijs met 1 cent tot 27 cent. Bij een jaarverbruik tussen 600 en 170.000 m3 daalt de vastrechtprijs van 96,— tot 84,maar stijgt de m3-prijs met 4 cent tot 20 cent. Voor blokverwarming zal het vastrecht 12, per woning blijven; het minimum per blok wordt f 150,terwijl de m3-prijs met 4,5 cent stijgt tot 19,5 cent. De vergadering begint om 17.00 uut en is voor iedere belangstellende toe gankelijk. De stukken liggen op het bu reau voorlichting (stadhuis) ter inzage. ,-<8§

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 5