Goede mime van Fijnzinnig concert met onbekende kamermuziek vioolconcert niet redden Boccaccio" had te weinig spankracht Gordon Lightfoot en Tina Turner uitersten in Amerikaanse muziek NPO-koffieconcert begint David Geyer op kindercrèche te lijken Ook Theo Olof kon Madema’s tel •S I WEEKEND MET TELEURSTELLING EN BEWONDERING In Ut Cafaatje Bengt Widlund en Stanley Hoogland in Amstelveen Johnny Mercer ziek REPRISE BIJ NEDERLANDSE OPERASTICHTING PSP ongerust over CRM-pIannen voor vormingstoneel Première Gratama Katlewicz leidde goed programma Reprise „Rigoletto” Concertgebouworkest begon moderne serie jr ■S MAANDAG 2 7 OKTOBER 1975 9 KUNST v AMSTERDAM/DEN HAAG Gordon Lightfoot noemt zich de reizende folkzanger en is een stille troubadour die op hoogst intieme wijze de traditie van de Ameri kaanse folksong hoog houdt; Tina Turner is het beest, het soepele showbiz-roofdier dat met gespreide benen en een keel voor decibellen spanning sensatie creëert. Een gro tere wereld van verschil tussen Lightfoot zaterdagavond in het Am sterdams Concertgebouw en Ike en Tina Turner zondagavond in het Haags Congresgebouw was dan ook niet mogelijk. DEN HAAG Moderne werken werden zaterdagavond in het Con gresgebouw uitgevoerd door het Amsterdams Concertgebouw Orkest, onder leiding van de Franse gast- dirigent Diego Masson. Zondagmid dag zou dat zelfde programma „thuis” in Amsterdam klinken en tegelijkertijd via de radio worden uitgezonden, maar de eer van de eigenlijke opening van de C-serie van dit seizoen viel Den Haag te beurt. Intimiteit Meeslepend ritme Jf KSp 1 rMSL- IL i! 'iiMMiiiii|r aFLu.', .un jii" Glen Campbell en Anne Murray. Ik vertel dit er even bij omdat Lightfoot in er wildere dansen, nog sneller het ritme, ?n vis m 7. P. ZWAANSWIJK onlogische AMSTERDAM. (ANP) De Neder landse Operastichting zal een reprise geven van „Rigoletto”, een produktie uit 1972, met Jan Derksen in de titelrol. De eerste herhaling wordt gegeven op 13 november in het Circustheater in Sche- veningen. Er zullen in totaal tien voor stellingen worden gegeven, en wel in Scheveningen, Rotterdam, Utrecht, Am sterdam en Eindhoven. bleek een meditatief van Boccaccio een vlotte jongen waar geen haar kwaad bijzat. Het duo Willy Caron -Hubert Waber, hofleveran ciers, zorgde voor veel vrolijkheid en Johan van der Zalm de majordomus gaf met gepaste distinctie blijk van zijn afschuw voor de onzedelijke uit spattingen van de vrolijke vrouwtjes van Florence. Begonnen werd met een compositie voor zangstem en instrumenten uit 1925, „Calmo” geheten, van Luciano Berio. Geen grof geweld was hierin te horen, maar een doorlopende mildheid in klank, ook iend hem jou- 1 op opt. HAARLEM. De Amerikaanse mi mespeler David Geijer bleek zaterdag avond in het jongerencentrum Ut Cafaa tje een verrassing te zijn. Dit goede idee van Ut Cafaatje om het publiek eens iets anders te bieden werd echter niet op zijn juiste waarde geschat. Er was te weinig belangstelling. 8.30 ro- an- ima ers. 9.45 ijn- >m- taal Dn- (K) in ku- (K) (K) •kse ikis. 3.35 (K) Ein 1.00 !or- een (K) we- le- m- in ian te cht iet die Ta- •ng m- rds 50- :ht, tei- 4a- (K) 1.15 ro- np, (K) UT- be- Woensdag 29 oktober geeft»het Am sterdams Volkstoneel in hel cultureel centrum een voorstelling van het stuk „Het kind van de buurvrouw”. Het be treft hier een nieuwe bewerking van Beppie en Richard Nooy naar het boek van Johan Elsensohn, aangevuld met liedjes van Jos Brink, op muziek van Martin Kessler en Jan Groissen. Aan de voorstelling werken onder andere mee: Hetty Blok, Carry Tefsen, Wiesje Bouw meester, Martin Brozius, Gerrit Dekzeil en Wim Wama. De betrekkelijk nieuwe muziek van Lidholm en Vermeulen werd geflan keerd door de charmante, met knappe beheersing der componeertechniek ge schreven Variations concertantes, opus 17 van Felix Mendelssohn en door de enige Sonate voor violoncel en piano, die Frédéric Chopin ooit gecomponeerd heeft. Vormfanatici hebben het nimmer goed kunnen vinden met Chopins sonate. Zij zagen de romantische schoonheid van dit werk niet en hadden geen con tact met de gevoelsrijkdom van de mu ziek, welke aan de violoncel maar be grijpelijk meer nog aan de piano werd toevertrouwd in de voor Chopin zo ka rakteristieke klanken. Het programma was belangwekkend om de verscheidenheid in kort bestek van werken, die weinig en zelfs vrijwel niet op kamermuziekavonden aan bod komen. Zij werden vooral wat de Quat- tro Pezzi van de in 1921 geboren Zweed se componist Ingvar Lidholm en ook de Sonate pour violoncelle et piano van de Nederlandse componist Matthijs Ver meulen betrof door hun nagenoeg vol strekte onbekendheid van informatieve betekenis. ning, want het succes is verzekerd. Je kunt je er, zoals dat tegenwoordig heet, geen buil aan vallen, maar je kunt er wel over struikelen en dat is minstens net zo erg. Gordon Lightfoot tijdens zijn optreden in het Haags Congresgebouw. (Foto Gijsbert Hanekroot) De stukken van Lidholm, waarvan het karakter in de benaming werd aangege ven door de toevoegingen „robusto”, „fantastico”, „ritmato” en „conspirito”, sluiten nog wel aan bij de muzikale traditie, maar dragen toch ook de ken merken, die het zoeken naar nieuwe wegen verraden zonder dat nog zeker heid waarneembaar is inzake de verove ring van een eigen stijl. Er klonk bij de uitvoering goede muziek uit deze stuk ken, waarvan de kunstzinnige eenheid vaak verstoord wordt door klankeffecten. Kurt Pscherer de grote tovenaar uit München die de opvoering vijf jaar geleden in elkaar heeft gezet, was niet beschikbaar en daarom had men de herinstudering deze keer aan Jaap Mos terd toevertrouwd en dat was helaas geen verbetering. Een operette moet het hebben van een groot aantal kleine grapjes in de tekst en in de handeling, Een scène uit „Boccaccio” met op de voorgrond Ans Phïlippo en Claudio Ni colai. (Foto Jaap Pieper) doen, krijgt het erin geperst. Je wordt er toch een beetje bang van soms. Grote klappen op het eind van River deep”, even een grijns van Tina, en hup, ie mand heeft weer op de knop gedrukt, want daar ging het hele sjoepie weer: dansend, gillend en zwaaiend door „Get back” heen. Wat blijft, is de energiebron Turner Een zo volstrekt unieke vrouw in de muziekwereld dat iedereen die in die muziek is geïnteresseerd, haar tenminste eenmaal gezien moet hebben. Alleen maar om te weten dat ook dat bestaat. FERRY TROMP Ase’s Tod, Anitra’s Mazurka en de Dan sen van de aardgeesten; alle delen kre gen onder leiding van Katlewicz hun eigen karakter in een in elk opzicht te waarderen uitvoering. JOHAN VAN KEMPEN nog harder het schreeuwen. En ze krij gen je altijd weer plat. Ike Turner, de langbenige, ongelooflijk goed dansende Ikettes, het daverende, negen man sterke orkest en Miss Roofdier zelf, de niet voor mogelijk gehouden Tina Turner. „River deep, mountain high”, „Rolling on al river”, „Higher”, „Get back”, het enige nieuwe in de show waren in feite alleen de laatste singles en het van de hitlijsten bekende „Shame, shame, sha me”. Maar dat weet je. Ike Turner kan niet zingen, Tina schreeuwt te veel, de Ikettes gaan te vaak verloren in het geluid van het verschrikkelijk goeie maar ook verschrikkelijk harde orkest. En toch is het allemaal perfect. Rhlthm, soud en blues a la Turner, a la Las Vegas ook. Honderd percent Ameri kaans, perfect van timing, fantastisch van dans, ouderwets van sex (maar toch) en zonder meer opwindend. Alhoewel, wie zijn mond niet open wil HAARLEM. In de zaal van de stichting KADENS in de Smedestraat werd zaterdagavond weer een zoldercon- cert gegeven. Deze keer waren het de Zweedse violoncellist Bengt Widlund en de Nederlandse pianist Stanley Hoog land, die in het Haarlemse kamermu- ziek-centrum optraden. AMSTELVEEN. (ANP) Donderdag 30 oktober gaat in het Cultureel Cen trum Amstelveen de cabaretshow „Blau we Maandag” van Rients Gratema in première. Rients Gratema werkt in dit cabaret voor het eerst met een ensem ble, bestaande uit eindexamenleerlingen van de Amsterdamse academie voor Kleinkunst. met slechts enkele kruidige instrumenta le accenten. De sopraan Dorothy Dorow gaf op ingetogen, doch zekere wijze ge stalte aan de solopartij die geen colora tuur in zich herbergt, haar hoofdzakelijk bestaat uit langliggende tonen, die dik wijls reeds tevoren in de instrumentale stemmen zijn geïntoneerd en dan door de sopraan worden overgenomen. „Als een zanger die de cither weet te hantte- ren en rustig de snaren spant”, is de tekst naar Homerus, waardoor Berio zich in dit werk heeft laten inspireren. Doro thy Dorow wist die preludiërende sfeer van voorname innerlijke rust, gedrenkt in melancholie, raak weer te geven. Het tweede programma-onderdeel van dit eerste C-serieconcert (in Den Haag overigens K-serie genaamd), betrof het Concert voor viool en orkest van de in 1973 gestorven dirigent-componist Bruno Maderna. Solist in dit in 1969 geschreven De sonate van Vermeulen overwegend dromerig, zelfs gevoelig werk te zijn, vervagend in zijn structuur, goed afgestemd op het klank karakter van de violoncel, behalve waar dit instrument zijn karakter moest prijsgeven voor een expressie van grilli ge opstandigheid. Bengt Widlund en Stanley Hoogland hebben met uitnemend samenspel van de gekozen werken voortreffelijke ver tolkingen gegeven in de geest, welke de muziek uitstraalde. Hun uitvoeringen ge tuigden van een fijn-zinnige muzikaliteit en van een bijzonder vermogen tot over dracht van de muzikale gedachten en de sfeer van de werken naar de toehoor ders, die in stille aandacht gegrepen hebben geluisterd naar dit hartverwar mende spel. Op hun dankend applaus volgde een toegift: een innig gespeelde melodie ,im Volkston’ van Robert Schumann. AMSTERDAM. In 1970 hteft de Ne derlandse Operastichting veel succes ge had met de opvoeringen van „Boccac cio”, een komische opera van Franz von Suppé en vrijdagavond zagen wij er een herhaling van in de Stadsschouwburg. Dekor, kostuums, orkest, ballet en koor hadden geen wijziging ondergaan er waren alleen enkele veranderingen in de rolverdeling. Op het eerste gezicht lijkt een reprise een eenvoudige zaak, maar er zijn gevaren aan verbonden. Het grootste gevaar is het gebrek aan span- UTRECHT. (ANP) De partijraad van de PSP heeft op een vergadering zaterdag in Utrecht zijn ongerustheid uitgesproken over de plannen van de minister van CRM voor het vormingsto neel, die een bedreiging vormen voor het voortbestaan van de gezelschappen GL- maar die grapjes moeten goed „getimed” zijn en mogen nooit opzettelijk lijken. Zij moeten goed verstaanbaar zijn en degene die een grapje maakt mag er nooit zelf om lachen. Laat u niet wijsmaken dat het opvoe ren van een operette gemakkelijker is dan het spelen van een opera. Integen deel, het is moeilijker de acteur moet het allemaal zelf maken. Hij heeft geen steun aan de tekst, want die is onnozel. Hij mag niet uit zijn rol vallen en hij mag geen moment zijn concentratie ver liezen. Helaas werd er vrijdagavond vaak te glad gespeeld er werd teveel gemompeld en op routine gesteund. Wat er aan de voorstelling onbrak was de zweep van de regisseur de stalen vuist van de ijzervreter uit het vak. Nu moet men niet denken, dat deze uitschieter van mij betekent, dat de spelers hun best niet deden, maar het ging te gemoedelijk”. Het Omroeporkest bijvoorbeeld onder leiding van Anton Kersjes, speelde een zeer welluidende ouverture en het heeft de hele voorstel ling met grote precisie begeleid, maar er moet nog iets meer tempo en brio in komen. Het Nationale Ballet imponeerde met het schaak-ballet, maar de pas-de- deux van Olga de Haas en Ren Menzi had wel wat enthousiaster gekund. Vooral Ren Menzi tilde er te zwaar aan, letterlijk en figuurlijk. Nico Boer was vcor mij de ster van de avond. Actief, levendig en paraat hield hij de gang erin. Als Prins van Parma was hij naar Florence gekomen om Parmezaanse kaas te verkopen, maar heimelijk hoopte hij in contact te ko men met de schuine schrijver Boccaccio om van hem het schuinschrijven te leren, schuinmarcheren kon hij al. Pie ter van den Berg leverde goed tegenspel als Hertog van Toscane. Claudio Nicolai (uit Keulen), wist wel raad met de rol HAARLEM. Grote onrust ken merkte het zondagmiddag onder leiding van Jerzy Katlewicz gegeven NPO-kof fieconcert. De oorzaak ervan ligt voor namelijk in het feit, dat ouders hier ook wel kinderen mee naar toe nemen die nog niet opgewassen zijn tegen zo’n langdurige oefening in aandacht. Boven dien was het concert, ditmaal uitgelopen tot ruim vijf kwartier, hetgeen voor een koffieconcert eigenlijk te lang is. Tijdens dit concert, waarvan veel luis tergenot werd verstoord door zeldzaam veel hoesten en niezen, presteerden huis moeders het om met hun kinderen naar het toilet te gaan en dan doodleuk weer naar hun plaatsen vooraan in de zaal terug te wandelen. Je zal daar als musi cus op ’t podium je concentratie maar moeten bewaren. Allemaal dingen, waar op een of andere manier toch paal en perk aan gesteld zal moeten worden. Anders dreigt deze maandelijkse en tot nu toe succesvolle NPO-manifestatie meer het karakter van een kindercrèche te krijgen dan van een muzikale gebeur tenis. Twee solisten waren te beluisteren. De coloratuursopraan Marianne Blok zong opera-aria’s, waaronder „Der Hólle Ra- che kocht in meinem Herzen” uit „Die Zauberflöte”, terwijl Hans Derksen als tweede solist een pianoconcert van Mo zart voordroeg. Of de bekende Klokjes-aria van Deli bes en evenzo Bellini’s „Oh quanta volte” nu wel zo’n geschikte keuze waren be twijfel ik, maar Marianne Blok wist haar partijen met een flinke portie dra matische en lyrische expressie te bren gen. Met de verbluffende nachtegaal- hoogstandjes van haar voortreffelijk ge schoolde, koele en dunne stem, wist zij de algemene bewondering van het pu bliek te oogsten. Hans Derksen gaf daarna een door leefde vertolking van Mozart’s pianocon cert in G, KV 454, vanuit een soort Beethoveniaanse gesteldheid. In zijn technisch gave spel, zag hij kans om door middel van een stèeds volgehouden muzikale spanning, in uitstekend geko zen tempi, Mozart’s schitterende concert boeiend weer te geven. Uiterst zorgvuldig, met souplesse, en in een grotere eenhgid met de solopartij dan bij de begeleidingen van de so- praan-aria’s het geval was, verklankte het NPO onder Jerzy Katlewicz het orkestrale gedeelte. Als openingswerk had het orkest Grieg’s beroemde Eerste Peer Gynt Suite gespeeld. De partorale Morgenstemming, Gordon Lightfoot maar eerst. Een man met een enorme reputatie die al tien jaar op de planken staat en van bijna vierhonderd zelf geschreven liedjes een kleine twintig elpees heeft gemaakt. Grootste hit: „If you could read my mind”, maar daarnaast nog talloze ande re bekende nummers die op de plaat werden gezet door mensen als Dylan, Presley, Johnny Cash, Barbra Streisand, Twee en Proloog. Aan deze toneelgezel schappen wordt volgens de PSP te wei nig subsidie toegekend en bovendien een regionale beperking opgelegd. Een nieu we regeling zou volgens de partijraad ’an de PSP in geen geval de levensvat baarheid over deze gezelschappen mogen aantasten, maar deze integendeel moeten versterken. Ondanks de matige opkomst werd het dankzij ’n energiek en veelzijdig optreden van Gillot (de naam, waaronder David Geyer optreedt) en de huiskamersfeer een fijne avond. Het publiek kon zien hoe Gillot zichzelf en zijn assistente schminkte voor het optreden. Ruim een uur lang wist Gillot het gezelschap te boeien met een tiental acts, meestal ondersteund door muziek. In snel tempo beeldde Gillot types en situaties uit, nu eens droevig en teder, dan weer ruw en uitbundig. Ook de humor ontbrak niet, zoals bij „Bananaman”, waarin een on verzadigbare honger naar bananen, wel ke steeds groter werden, leidt tot een mutatie van mens naar aap. In „Nowhereman” werd op treffende wijze de arbeider in de maatschappij getoond. Voordat deze zich naar de fa briek begeeft, worden hart en hersenen letterlijk in een kastje opgeborgen en na de dagtaak weer in het lichaam ge plaatst. Hoogtepunten waren wel „the Ameri can Western”, waarin Gillot een satire gaf op de traditionele cowboyfilm, en „Rendez-Vous”, de tragische geschiedenis van een jongeman die zijn geliefde ver liest en zich in zijn wanhoop van het leven wil beroven, driemaal probeert hij het, maar het lukt niet en als een brok ellende zinkt hij neer op een bank. Dit „Rendez-Vous” was tevens het laatste nummer van de show. Na het optreden praatte het publiek na met David Geyer. Nederland nog betrekkelijk onbekend is. Dit is dan ook zijn eerste Europese tournee. Het is te hopen dat de andere landen een wat beter gemotiveerde Lightfoot voorgeschoteld krijgen. In zijn inter views maakt de heer Gordon er altijd een groot punt van, dat hij zich reali seert hoeveel het publiek er aan geld en moeite voor over moet hebben om te komen luisteren. „Daar wil ik ze alles voor teruggeven”, zegt hij dan. Zater dagavond klaarblijkelijk niet. Lightfoot Zondagavond, Den Haag, de absolute tegenstelling. Optimaal gemotiveerde ar tiesten want dat zijn ze altijd en pijnlijk veel geluid. Sensatie in plaats van stilte, sex in plaats van genot, schreeuwen in plaats van zingen, dansen in plaats van stilzitten, soul in plaats van song. Maar geef ze de ruimte en je wordt meegevoerd in de draaikolk van ritme en stamp. Wat zeg ik? Overdon- derd. Als een tornado. Je zal en je moet. Nog geen sfeer? Nog geen geklap? Nog vioolconcert was Theo Olof, aan wie het werk destijds ook is opgedragen. Volgens de door Ton Hartsuiker ge schreven programma-inleiding „schept dit unieke werk binnen Madema’s oeuvre dusdanige vrijheden in de samenwerking tussen dirigent en musici, dat spontani teit van musiceren een doelbewuste op zet lijkt”. Die mogelijke opzet is dan in deze eerste uitvoering blijkbaar groten deels mislukt. Want al bracht de inlei ding, waarin Maderna de instrumenten als het ware „vrij spel” laat, heel leven dige klankresultaten die de toehoorders hoopvol stemden; het verdere verloop was teleurstellend. Alle moeite van Olof, van de eerste streek (een uit het onhoor bare opgebouwd crescendo op de losse snaar) en via allerlei knappe flageoletten tot en met de laatste piepjes, al deze talentvolle inspanning was tevergeefs. De totale afwezigheid van lijn, vorm of richting in dit vioolconcert wordt onver teerbaar, doordat ook aan de als los zand aan elkaar hangende fragmenten iedere leut ontbreekt. De grijze dorheid, tegen woordig wel als „naar binnen gekeerde emotie” gekenschetst, krijgt al gauw de overhand. De weglopers (die waren er ook) hadden misschien wel ongelijk, want ’t was wel een unieke kans om dit werk te horen.. Een ding is namelijk zeker: Madema’s werk zal geen repertoire houden. Er is slechts dóór te komen door een beleefd publiek, dat tevoren met een flink aantal koppen koffie gesterkt is om de verveling rechtopzittend te kunnen doorstaan Na de pauze was de basklarinettist Harry Spamaay solist in „Incantations” van Theo Loevendie. Op de eerste blad zijde van deze partituur komt de contra fagot vanuit een sombere fluistering in het orkest naar voren. Tegenover het ge bruik van die knorrende laagte, stelt de componist dan verder in dit werk een alleraardigste picoolo-partij, omdat hij ervan uitgaat dat de solistisch toegepaste basklarinet alle tussenliggende registers opvult. In de solopartij weet Spamaay fluweelzachte aanzetten te maken op zijn instrument, om dan heel gelijkmatig aan te zwellen. Ook roept hij schorre gelui den op en blaast hij omfloerste flageolet ten met onprettige bijgeluiden, om dan weer over te gaan op trillers en tremo lo’s. In Loevendie’s plezierige „Incanta tions” steekt ook steeds een volksdeun tje wat onwennig de kop op, waardoor in dit werk voor een makkelijk herken baar en bindend element gezorgd wordt. Zoals in alle uitgevoerde werken, bewees Diego Masson ook hierin weer ten volle, dat de verklanking van niet-alledaagse partiturefi voor hem geen problemen schept. Dan kwam tot slot van dit concert het haast alweer klassiek geworden Arcana, een avant-gardistisch werk uit de jaren twintig, van Edgar Varèse. De originali teit van een eigen houding, zonder ook maar een zweem van epigonisme, is in deze compositie nog altijd duidelijk waar neembaar, ondanks het feit, dat Varèse hier thematisch nogal eens op twee ge dachten hinkt. Een goed afgewogen sa menspel van spanning en ontspanning wist Varèse in Arcana te verwezenlijken, waardoor het stuk bij een temperament volle aanpak, zoals hier door Diego Mas son met het Concertgebouworkest, in de uitvoering blijft boeien. JOHAN VAN KEMPEN. creëerde niet de sfeer die zijn lopende liedjes eisen. Hij joeg met uitzonde ring van één mopje met een nood gang door de nummers heen, de zaal nauwelijks tijd gunnend uit te klappen. Dat, gevoegd bij een dictie die niet goed genoeg was voor iedereen constant ver staanbaar te zijn, gaf zijn liedjesstroom een monotonie mee, die er niet in thuis hoort. Want Lightfoot kan zeer gevarieerd en gebruik makend van allerlei moderne muzikale ontwikkelingen die hij zorg vuldig inbouwt in traditionale opzetjes, muziek maken. Hij had een stel prima muzikanten op sologitaar, bas en Ha- waian gitaar meegenomen, maar kon in het sfeervolle en verrassend goed gevul de Concertgebouw gewoon zijn draai niet vinden. Jammer. Lightfoot is één van de beste vertegenwoordigers van een lange en rijke traditie van Amerikaanse folksingers waarin zowel Dylan als Pete Seeger thuishoren. Muziek voor Ameri kanen in de eerste plaats Lightfoot is daar dan ook een superster maar door de intieme stilte, de zorgvuldigheid, het gemak van spelen en zingen en de onderliggende blijheid ook voor ons zeer genietbaar. Maar dan wel met wat meer „smile” dan Lightfoot hier kon opbren gen. Ahs Philippo paste precies in haar rol een ondeugend stoutertje die klei ne Fiametta' Elsa Lioni, hield de man nen stevig in haar greep en Nelly Mor- pugo, haar overspelige overbuurvrouw, liet zich ook niet onbetuigd. Boccaccio is overigens geen sex-ope- rette, er komt geen onvertogen woord in voor. Voorstellingen in Amsterdam: 28, 29 okt. en 9 en 10 november in de Stadsschouwburg. J. H. MOOLENIJZER LOS ANGELES. (Reuter) Compo- nist-tekstdichter en Oscarwinnaar John ny Mercer ligt levensgevaarlijk ziek in een ziekenhuis in Los Angeles, na een schedellichting op donderdag wegens een hersentumor. Mercer, die 66 jaar is en in de jaren dertig aan zijn carrière begon, heeft populair geworden nummers als „Lazy bones”, „Autumn leaves”, „In the cool, cool, cool of the evening", .Laura”, „Days of wine and roses”, ,That old black magic” en „Moon river” op zijn naam staan. K 11 WP j® jji ‘ill I I! i SHI I i - w" e 41 r 5'»,:

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9