P. C. de Jong halve eeuw lang werkzaam bij Van Gelder Papier Brand aan boord BEVERWIJK NIET VAN PLAN DOUCEURTJE WEG TE GEVEN Gasbedrijf is 20,5 miljoen waard KüïS a. HART'S Q2BEHANC voonfeflge sfeermaker en versierder van uw binnenhuis HaarlemGen. Cronjéstraat 60, telefoon 250582 KI. Houtstraat 49, telefoon 323005 i binnenvaartuig „Frankenland 3” H HERFSTAANBIEDING 59.50 1.95 14.95 25.00 7.95 f Vis moet zwemmen! KIS OP DREEF TIJDENS ZWEMTOERNOOI A. G. VAN SCHOOTEN INSTALLEERDE DRIE WERKGROEPEN Twee korpsen in actie BEHANG DIVERSE SOORTEN NU HALVE PRIJS PLAKTAFEL speciale prijs WANDWEEFSEL KURKTEGELS GRASWEEFSEL KURKTEGELS Nieuwe actie tegen milieu-belasting *1 r 6 DINSDAG 28 OKTOBER 7 1975 NIEUWS UIT STAD EN STREEK Loopbaan (Van een onzer verslaggevers) W erkgelegenheid Inventarisatie J Export Jonge Jenever Voor een ieder die het nog niet weet, Philips batterijen gaan heel lang mee. NOORDZEE QUICK VISRESTAURANTS Uw glas witte landwijn of rosé maarf 1,30 MmuldenKennemerlaan 54, telefoon 14858 !Wk, HAARLEM. In het stadhuis van Haarlem zijn gisteren drie werkgroepen geïnstalleerd, die be langrijke bouwstenen moeten gaan aandragen voor het toekomstige gewestelijke beleid. De drie inter gemeentelijke werkgroepen zullen zich gaan bezighouden met respec tievelijk het ontwerpen van een gewestelijke woningbouwprogram- ma, het ontwikkelen van een re gionaal huisvestingsbeleid en het opzetten van een hoogwaardig werkgelegenheidsbeleid. Philips batterijen, een van die dingen die vandaag de dag nog lang meegaan. E PHILIPS' I '■iilSTi. sn (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) - (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE) ;n regeling zou dan 1 januari 1977 kunnen ingaan. ies, en Het bedrijf zal in 1976 zijn tachtigja rig bestaan vieren en de heer De Jong heeft hiervan het grootste deel meege maakt. In Velsen zal het steeds minder voorkomen een gouden dienstjubileum te vieren. vijftig jaar de heer De Jong te hebben meegemaakt en was tot de mening ge komen dat de jubilaris bij collgea’s en kader goed staat aangeschreven. Grote Houtstraat 53 Haarlem Open maandag t/m zaterdag van tien tot zeven uur, op koopavond tot half tien. In totaal namen negen KIS-zwemmers aan het zondag gehouden toernooi deel. iS- zer ou mt de ter iet in Iet >n- igh re- ;an ers a’s Uw Noordzee Quick Visrestaurantweetdat maar al tegoed! Omdat oktober wijnmaand is, betaalt u voor bij zo’n heerlijk visgerecht. *en ma luo □e- tof, ui- dat er- de A/el ver krd de ?en zen ol- )S- i x en li en iet lij de en ras tot rd, )O1 ia! en ijk op te dI- sn, r”. Jute wandbekleding 90 cm breed, nu p. mtr. vanaf 30 x 60. Normaal 3.50 p. tegel. Herfstprljs rollen 7.20 lang en 90 breed. 74.50 p. rol, nu (zelfklevend) 5 tegels per doos (30 x 60) Normaal 17.50, nu jubilaris als een fijn collega en mede werker, die grote bewondering en lof verdient. Namens de directie overhan digde hij mevrouw De Jong een fleurige bos bloemen. Bedrijsdirecteur ir. Stomp overhandigde de jubilaris vervolgens een uitgebreide en van grote waardering ge tuigende felicitatiebrief van de Raad van Bestuur van het Van Gelder-concern en met dank voor de grote verdiensten een enveloppe met inhoud. De heer M. Rede lijkheid noemde als POR-man de jubi laris een evenwichtig mens met altijd hetzelfde humeur en dankte voor de wijze raadgevingen en plezierige samen werking. VELSEN-NOORD. Bij Van Gelder Papier was het maandag een bijzondere dag wegens de viering van het gouden dienstjubileum van de heer P.C. de Jong, inspectiemonteur van de mechanische werkplaats, die met echtgenote, kinderen en kleinkinderen in gebouw Concordia en in de werkplaats een huldiging on derging. In de groep blinden behaalde Jasper Jobsen een eerste prijs op de vijftig meter borstcrawl en een tweede prijs op de vijftig meter schoolslag. Henk de Vries behaalde eveneens een tweede prijs op de vijftig meter schoolslag, terwijl Ronald de Boord er de vijftig meter rugslag met een zilveren medaille afsloot. Op ongedwongen wijze werden jubila ris, familie en genodigden door de heer Stomp begroet om tijdens koffie en gebak de officiële huldiging in te leiden. Ir. Stomp merkte op slechts vier van de BEVERWIJK. In 1976 moeten Be verwijk, Heemskerk, Castricum, Uitgeest, Limmen en Akersloot overeenstemming bereiken over een nieuwe gemeenschap- van ruim f 900.000,- per 31 december vol gend jaar genoteerd. Op de inmiddels ge sloopte gashouder moet per die datum nog ruim f 2,2 miljoen worden af gelost. VELSEN. Twee brandweerkorpsen zijn de afgelopen nacht in touw geweest om een brand te blussen in het voorste gedeelte van het binnenvaartuig „Fran kenland 3”, dat afgemeerd lag in de Derde Rijksbinnenhaven. Het waren de korpsen van de Bedrijfsbrandweer van Hoogovens en van Velsen. De werkgroep werkgelegenheid ten slotte dient de huidige en toekomstige omvang van de beroepsbevolking in het gewest te stellen tegenover de huidige en toekomstige omvang van de werkge legenheid. De werkgroep dient voorts inzicht te verschaffen over de mogelijke toekomstige ontwikkelingen binnen een aantal sectoren van de werkgelegenheid. In deze groep zitten mr. J. Buiter (Heemstede), J. van Driel (Bennebroek), drs. N. F. A. M. Kraetzer (Bloemendaal), drs. P. Mourik (Haarlem),! voorzitter, F. Scheper (Zandvoort) en P. C. Slot (Haarlemmerliede en Spaarnwoude). In een korte beschouwing ter gelegen heid van de installatie zei de heer Van Schooten dat het dagelijks bestuur van (ADVERTENTIE o lÉnl VELSEN. De Werkgroep Milieube lasting zal de komende weken met be zwaarschriften tegen de heffing van het rioolafvoerrecht langs de deuren gaan om omstreeks eind november alle bin nengekomen bezwaarschriften aan de gemeente aan te bieden. Donderdag 30 oktober belegt de werkgroep een bijeen komst om de aktie te bespreken en verdere ideeën uit te werken. Een ieder, die een bezwaarschrift wil indienen en mee wil praten over verdere actie is welkom. De bijeenkomst heeft plaats op het adres Dennekoplaan 68 en begint om acht uur. De werkgroep die een gewestelijk wo- ningbouwprogramma moet ontwerpen krijgt tot taak een inventarisatie te ma ken van woningbouwplannen en van woningverlies in de regio op korte en middellange termijn. De prognose van de regio op korte en middellange ter- Die nota is overigens de basis, waarop de werkzaamheden van de gewestelijke werkgroepen gegrond zullen zijn. De Kennemerraad stemde vorig jaar augus tus in met de strekking van de nota en droeg het dagelijks bestuur op het nood zakelijke te doen om op het gebied van woningbouw, huisvesting en werkgele genheid een regionaal beleid voor te bereiden. Het vuur ontstond in het voorschip waar twee kajuiten waren, respectieve lijk bestemd voor de stuurman en zijn vrouw en voor twee matrozen. Men had daar de oliekachel flink opgestookt en was toen gevieren de wal op gegaan. Door oververhitting is daarna vlak bij de kachel een en ander in brand ge raakt, zonder dat dit direct werd opge merkt. Het was de kapitein, wiens hut zich op het achterdek bevindt, die de brand ontdekte en alarm sloeg. Onmid dellijk rukte de Hoogovensbrandweer met vrij veel materiaal uit om de eerste aanval op het vuur te ondernemen. Te gelijkertijd ging de Velsense brandweer met een poederspuit en een autospuit scheep aan boord van de rijkspont, wel ke daarna naar de Derde Rijksbinnenha ven koerste. Daar aangekomen bleek, dat de mannen van Hoogovens onder leiding van commandant ir. W. Singet, het vuur al onder de knie hadden. Het nablussingswerk namen de Velsense vuurbestrijders voor hun rekening. BEVERWIJK. Tijdens Het in Den Bosch gehouden „Jeroen Bosch zwemtoernooi” hebben vertegenwoordi gers van de Beverwijkse Kennemer In- valieden Sportvereniging (KIS) een uit stekend figuur geslagen. De heer A. G. van Schooten, lid van het dagelijks bestuur van de Kennemer raad, zei bij de installatie onder meer dat de nu te verrichten studies mede uit zullen moeten maken of het zinvol is wijziging van het huidige overloopbeleid te bepleiten. Als uit de beschikbaar ko mende gegevens blijkt dat een ongewij zigd overloopbeleid niet gewenst is zul len alternatieve mogelijkheden op tafel gelegd moeten worden. Zoals bekend is zijn in de nota „De Toekomst van Zuid- Kennemerland” onder meer suggesties gedaan voor woningbouw bij Vijfhuizen en in de Velserbroekpolder. Uitvoerig schetste ir. Stomp de loop baan van de heer De Jong, die als twaalfjarige -net van school- twee jaar bij tuinders en boeren doorbracht om net veertien jaar oud als messenslijper voor de kapmachines in de mechanische werkplaats te beginnen. In het eerste volle jaar verdiende de jubilaris 310,05 Omstreeks 1930 bezocht hij de toenmali ge bedrijfsschool. In 1935 werd hem de functie van walsenslijper toegewezen. In 1940 als monteur-bankwerker aangesteld moest de heer De Jong in 1942 op wachtgeld en werd hij weer tuinder. In 1945 was hem de opzet van het magazijn toevertrouwd om in 1948 tot inspectie monteur te worden bevorderd. In deze laatste en langste periode verrichtte de jubilaris met grote inzet en zeer nauw gezet zijn werk, waarvoor hem ook van zowel van oudere als jonge collega’s veel waardering toekomt. In 1974 kwam ein delijk een einde aan de ploegendienst door het beheer te krijgen over het tussenmagazijn. VNG heeft inmiddels twee rapporten vervaardigd, die, zo schrijft het college in de beleidsnota 1976, de basis hebben gevormd voor een goed overleg in het college van gedelegeerden. De gemeenten moeten het vóór 1 januari 1977 ook eens zijn over de overnamesom, die Heems kerk, Limmen, Akersloot en Uitgeest aan Beverwijk dienen te betalen. Bever wijk is namelijk niet van plan de omlig gende gemeenten „een douceurtje van 20,5 miljoen te geven”. De boekwaarde van gebouwen, bedrijfsinstallaties, ter reinen en afrasteringen, distributienet, gereedschappen, vervoermiddelen en kantoorinventaris van het gasbedrijf be dragen per 31 december 1976 20.535.869,—. De gemeente Beverwijk is niet van plan dit bezit als een sinter klaasgeschenk aan de omliggende ge meenten aan te bieden. Ook zal er nog onderhandeld moeten worden over de afbouwperiode. Bever wijk zou op voorstel van het VNG een tiental jaren en soort schadevergoeding ontvangen voor het feit dat men het grootste gedeelte van de winst niet meer in de eigen gemeentepot kan stoppen. Gaspistool gevonden. Op hoek Markt-Baanstraat heeft de Beverwijkse politie gisteren het gaspistool gevonden, waarmee zondag in een café was ge schoten. De eigenaar van het pistool was al eerder aangehouden. het gewest bijzonder grote waarde toe kent aan deze werkzaamheden. De pro gnoses zoals die golden toen het streek plan voor Zuid-Kennemerland werd vastgesteld zijn achterhaald, aldus de heer Van Schooten, die het de verdienste van zijn voorganger drs. P. J. van der Ham noemde dat er gewestelijk werd ingehaakt op de dalende tendens in de bevolkingscijfers. Hij sprak de hoop uit dat de ambtelijke werkgroepen nog bin nen de zittingsperiode van het huidige dagelijks bestuur kunnen komen met afgeronde adviezen, al zijn tussentijdse rapporten ook welkom. Na de ontvangst door de directie volg de een huldiging in de mechanische werkplaats waar vrijwel het gehele per soneel aanwezig was. De heer De Jong en de zijnen werden over een papieren loper waarop de vijf decennia 1925-1975 waren uitgeschreven, naar hun plaatsen geleid. De heer F. Bruinzeel, baas M.W., vertolkte hier de gevoelens van kader en personeel onder wie veel jongere colle ga’s, die in de jubilaris een goede vriend en adviseur vinden. De hobby van de heer De Jong kennend liet hij de harte lijke gelukwensen vergezeld gaan van de verzameling oude prentbriefkaarten van Velsen, het fraaie boek Hart van Kenne- merland en een aantal grammofoonpla ten, terwijl mevrouw De Jong met bloe men werd bedacht. Als laatste nam collega M. Rozing het woord om zijn vriend als een bescheiden en eerlijk man te kenschetsen. Sigaren vertolkten de vriendschap. Noodzaak overloop wordt gewestelijk onderzocht pelijke gasregeling. Mede op verzoek van de omliggende gemeenten gaf Beverwijk onlangs de Vereniging van Nederlandse Gemeenten opdracht een ontwerp voor een nieuwe regeling te maken. Deze dienstverband bij Van Gelder Papier een hartelijke huldiging. Bedrijfsdirecteur ir. A. H. Stomp (links) overhandigt namens Het kantoor van het Gasbedrijf Bever wijk en omstreken staat aan de Parallel weg. In de begroting van het gasbedrijf staat het complex tegen een boekwaarde de Raad van Bestuur van het Van Gel der-concern de schriftelijke gelukwen sen en een enveloppe met inhoud. In gebouw Concordia onderging jubila ris P. C. de Jong, inspectie-monteur bij Van Gelder Papier wegens zijn gouden mijn. De prognose van de groei van de woningvoorraad moet in verband wor den gebracht met de regionale vraag, met inachtneming van het woningaan bod in het kader van een ongewijzigd overloopbeleid. Bij de beschouwingen hierover moeten alternatieve mogelijk heden worden aangegeven. Tenslotte moeten relaties worden gelegd tussen de verstedelijkingsnota, het streekplan en het rijks- en provinciaal beleid. In deze werkgroep hebben zitting de heren J. W. de Bruijn voor Haarlemmerliede en Spaarnwoude, H. F. Grondel voor Haar lem (voorzitter), J. Heemskerk voor Zandvoort, drs. N. E. A. M. Kraetzer voor Bloemendaal, mr. J. M. Kruitwagen voor Heemstede en S. P. J. R. Schutte voor Bennebroek. De werkgroep huisvesting krijgt tot taak bouwstenen aan te dragen voor de vaststelling van een gezamenlijke „romp”-huisvestingsverordening. Moge lijkheden voor een gelijkluidend in- schrijvings- en toelatingsbeleid moeten worden aangegeven. De vorming van een éénduidig urgentiesysteem moet op zijn mogelijkheden worden onderzocht. Er moeten gelijkluidende verdeelsleutels worden ontworpen voor de verdeling van woningen die worden beheerd door beleggers, woningbouwcorporaties enzo voort. Vanuit de rompverordening kun nen bepaalde verschillen worden inge voegd met het oog op plaatselijke om standigheden. De samenstelling van deze werkgroep is: J. van Driel (Bennebroek), R. Koopman (Zandvoort), drs. N. E. A. M. Kraetzer (Bloemendaal), J. van Ries- sen (Haarlem), .voorzitter, P. C. Slot (Haarlemmerliede en Spaarnwoude) en P. J. J. Verballen (Heemstede). Rayonchef H. De Hoog schetste de i s i»

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7