STERK OPTREDEN IN ROTTERDAMS AHOY’ Muziek- en dansgroep uit Actiegroep wil echte een Protesten tegen beëindiging van VPRO-popshow West land Utrecht 6lA rente wenst zonder boete of opzegtermijn neemt de Bent u ook "-vriendin? „Sjef terug” Korea in Tropeninstituut 81/2% Pandbriefbiljetten „boezem Eigen kenmerkende stijl Boek over Utrechts Reserve-geldrekening 6lA toneelleven Spaar bij de Banque via uw bank-, post-, of gemeentegirorekening. DINSDAG 28 OKTOBER 1975 KUNST F 71 7 riTl ROTTERDAM. „I need this one for the lyrics; I’ve written so many tunesMet deze woorden zette Pete Townsend gisteravond in de Rotterdamse Ahoy’ een mu ziekstandaard voor zich op het to neel. Grijnzend en quasi uit de hoogte maar het is waar. Uit de enorme voorraad songs van zijn hand koos The Who voor het enige optreden in Nederland (als onder deel van een Europese .tournee) materiaal voor ruim anderhalf uur. Daarna was de koek op. Geen toe gift. Maar het optreden op zich was meer dan genoeg. 1 Zonder opzegtermijn kunt u bedragen op nemen tot f 3000,- per maand. Voor bedragen boven f 3000,- per maand geldt een opzegtermijn Van 1 maand. In ieder geval berekent de Banque géén retour-rente over opgenomen bedragen! HET IS NU EENMAAL niet anders, maar de praktijk heeft toch wel uitgewezen dat het mis tige herfst- en donkere winter seizoen vrijwel altijd samen gaan met een grotere frequentie aan feestelijke bijeenkomsten. Fees telijke kledij is daaraan onver brekelijk verbonden. Voor dit sei zoen houdt dat onder meer in avondjaponnen met peilloze de colletés, hetgeen naar ik aan neem ons mannelijk volksdeel bijzonder welgevallig zal zijn. tegen verhoogde afgifteprijs. I I BANQUE DE PARIS ET DES PAïS-BAS NV tegen verhoogde afgifteprijs - JsfeF •jK- i r -* dl (ADVERTENTIE) The Who nog steeds springlevend J BANQUE nd de (ADVERTENTIE) Haarlem Fredenkspark 1/Hoek Houtplein, 023-319154 f - iffl Franse m er onder redactie van Bé ter Maat Je vraagt je af hoe een groep als The Who, in 1963 door Pete Townsend in de huidige line-up opgericht onder de naam The Hi Numbers, het in godsnaam uit houdt om tournees te doen en de optre dens die daarvan deel uitmaken zo le vendig en opwindend te houden als gis teravond. Want The Who is nog spring levend. Roger Daltrey schreeuwt zich zo ongeveer de longen uit zijn lijf, Keith Moon ramt los op zijn indrukwekkende Voor de aankoop van Pandbriefbiljetten kunt u zich ook wenden tot uw adviseur voor verzekeringen en belastingen De Westland-Utrecht leent dit geld o.a voor het verstrekken van hypotheken Uw geld is dus zeer veilig belegd Townsend vormt hij de komischehelft van The Who. John Entwistle kwam pas halfweg het concert op dreef, althans wat het visuele betreft, en Daltrey was zoals gebruikelijk een en al aktiviteit in dramatische houdingen. Tommy vormde toepasselijk het hoogtepunt van het optreden. Daarna werd vakkundig en enthousiast ander oud materiaal afgewerkt. „My Generati on” en „Summertime Blues” waren uit schieters. Maar het beste was wel ge weest, in de eerste helft van het concert, The Who leeft nog. Ik vraag me nog steeds af, hoe lang ze het volhouden. KEES TOPS LEKKER EXTRAVAGANT maakte de Parijse couturier Guy Laroche het door op dit festival in Cannes een bikini in licht violet struisvogelleer te tonen. Opvallend stukje „denkwerk” hierbij is dat hals- en polsband met ie- Id- cht wh ing ei, al. 15 >i- 15 ja- 'O- en 'en ak op 30 o- n- a- ii- ill 00 it. te e- tg. o- se K) i’s K) en •ii. :e- or .15 45 n- n- tal K) ?1- le- Hypotheekbank nv NOU, DAT VERWONDERDE MIJ niets. Kijk zelf maar eens om u heen en constateer, dat vele beha-loze da- Daarnaast was er dan nog een hobo, met groot en toeterachtig, nasaal geluid, waarop blijkbaar geen al te subtiele nuances te maken zijn. Dat fijn nuance ren bleek daarentegen weer wel opval lend goed mogelijk op de zessnarige cither, waarvan de snaren worden aan- Als vanouds maakt Pete Townsend een gigantische sprong in de lucht. Op de achtergrond Roger Daltrey. (Foto Ronald van Caem) zoveel mogelijk zon op het bloot te kunnen vangen. mes je echt niet altijd de mooiste aanblik gunnen. De spieren van de borsten hebben nu eenmaal niet zo’n structuur dat je maar ongestraft zon der steuntje kunt blijven rondlopen. Een goed passende beha vangt name lijk zeventig tot tachtig percent van alle schokken en stoten op. Even doordenkend kunt u dan zelf wel nagaan dat, bijvoorbeeld bij sport, zo’n kleinood een onmisbaar onder deel is. Beweert u noud niet dat de speciale oefeningen om verslapping van de buste tegen te gaan, meer dan voldoende zouden zijn, Inderdaad, het is goed om het er bij te doen, doch het is beslist niet afdoende. AMSTERDAM (ANP). Leden en sympathisanten van de VPRO hebben maandagavond in Amsterdam het actie comité „Sjef terug, redt de VPRO”, opge richt. De actiegroep is ontstaan uit onge rustheid over het mogelijke verdwijnen van Sjefke van Oekel van de TV. velen met mij leeft, overtuigend weg te spoelen. Teh Who begon gisteravond met oude hits als „Substitute” en „Behind blue eyes”. Daarna een nummer van „The Who by Numbers”, getiteld „Squeeze Box”, gevolgd door twee andere nummers van die elpee, „However much I booze” en „Dreaming from the waist”. Krachtige nummers zijn het, sterk als al net vroe gere materiaal van Townsend. De nieu we elpee geeft weer moed. Een selectie van de, volgens de groep, beste nummers van Tommy kreeg ge makkelijk de zaal overeind, Armen gin gen de lucht in, er werd geswingd bij het leven en dat alles werd letterlijk in de schijnwerpers gezet door en paar enorme lampen op het podium. Het was weer net als vroeger. Tot die betere nummers behoren uiteraard „Pinball Wizzard” en „We’re not gonna take it”, volgens Townsend’s vriend Nik Cohn even goed als alles wat ooit geschreven is sinds Chuck Berry. En, eveneens in die selectie, de schitterende „Underture” uit de rock-opera, met Keith Moon als een bezetene roffelend achter zijn drumstel. Met Keth Moon komen we nog even terug op het visuele gedeelte van. het optreden. Moon is een enorme show man een sympathieke overigens die de lachers gemakkelijk op zijn hand krijgt. Gestoken in efen mallotige Esso-pompbediende-overall kondigde hij met krakende stem nummers aan waar op hij aanvankelijk niet meespeelde, of die hij juist zelf zong („Uncle Ernie”). Hij daasde maar raak. Samen met Paradiso vindt dat het programma moet doorgaan omdat het „als enige op Hilversum 3 volledige aandacht schenkt aan de kwalitatief goede, niet bij uitstek commerciële pop- en jazzmuziek”. De ANOUK heeft laten weten, zich bij dit protest aan te sluiten, mede gezien in het licht van de werkgelegenheid in deze sfeer. Jan Haasbroek van de VPRO-radio zei desgevraagd, dat de VPRO om de twee jaar met elk programma stopt. Volgens hem is er geen sprake van, dat de werkgelegenheid zal verminderen door het verdwijnen van de maandagavond- show. DE EXTRA AANDACHT DAT zo’n geraffineerd decolleté oproept is op zich zo vrouwelijk als het maar zijn kan. Een aanterekkelijk en fraai uit zicht is en blijft altijd de moeite van het bewonderen waard, doch het moet wel plezierig en beschaafd blij ven. Aan al die voorwaarden kunnen we zonder meer voldoen door de keuze van een perfecte beha. Over het niet te verwaarlozen nut van een goede beha heb ik bij voorkomende gelegenheden al vaak gewezen. Het was het attente Triumph International, dat mij dezer dagen opmerkzaam maakte op een artikel uit de Schwei zer Illustrierte waarin zonder omwe gen werd verteld dat plastische chi rurgen in Frankrijk tot de conclusie waren gekomen dat het aantal jonge meisjes dat haar borsten laat opere ren, steeds groter wordt, omdat deze waren uitgerekt. UTRECHT. (ANP)— Cor Schilp heeft zijn opdracht voltooid het toneelleven in Utrecht tussen de beide wereldoorlogen te beschrijven. Het boek „Toneel in Utrecht” wordt op 6 november gepresen teerd. De opdracht werd verleend door het dr. F. H. Fentener van Vlissingen- fonds. Behalve het professionele toneel heeft de auteur ook het amateurtoneel, met inbegrip van het studententoneel, bij zijn behandeling betrokken. Ook geeft hij een' historische overzicht van het toneel van de vijftiende tot begin twintigste eeuw. Kort geleden heeft de VPRO laten weten geen geld te hebben om volgend TV-seizoen shows rond Sjef van Oekel uit te zenden. Dit zeer tegen de zin van leden van het actiecomité, die onder het motto: „Sjef moet terug, aridets zuilen i we hem missen en bestaat de VPRO niet meer voor ons” door het hele land handtekeningenacties wil gaan houden om Sjef alsnog volgend seizoen op de TV te krijgen. Mocht dit niet gebeuren, dan wil de actiegroep de VPRO-studio’s gaan bezetten. DE PROGNOSES VAN DE medici zijn bepaald ook niet zo rooskleurig. Zij stellen zonder meer dat als de anti-beha trend blijft doorgaan, bin nen nite al te lange tijd geen vijf percent van de vrouwen omstreeks vijfendertig jaar nog trots zullen kunnen zijn op een jeugdige, stevige en bewonderenswaardige boezem. Met een dergelijke voorspelling kunnen we het dan doen. Tja, en waar blij ven we dan met h£t zo graag gewilde fraaie decolleté? Dat kun je dan wel op je buik schrijven. Ik ben ervan overtuigd dat u met i mij dan veel meer zult voelen voor dat frivole behaatje van Triumph International, zoals dat op bijgaande foto is te zien Zoiets is toch verdraaid leuk om aan te doen en bovendien met de aanpe name wetenschap dat het maar één van de vele gezellige modellen is voor een hyper vrouwelijk steuntje. VOORTS HEB IK NOG EEN paar badmode-nieuwtjes voor u van het verzameling trommels alsof de groep nog maar net beroemd is geworden en Townsend zelf rent „like mad” over het toneel en springt zijn gepatenteerde ga ten in de lucht. Bassist John Entwistle is nog steeds de rust zelve. Hoogtepunt in de carrière van The Who is natuurlijk de rock-opera Tommy zonder meer het beste dat Pete Townsend ooit geschreven heeft. Na de oorspronkelijke uitvoering daarvan op de plaat, volgde nog één hoogstaande elpee „Who’s next” en daarna was het wat mij betreft wel gedaan met de groep. Tommy werd intussen op een hoogst onbehoorlijke wijze uitgemolken. Er verscheen een tweede versie groot gebracht, maar tam en slap uitgevoerd en de heer Ken Russell maakte een verfilming van het pinball-relaas. AMSTERDAM. Het Tropeninstituut organiseerde voor zondagmiddag een op treden door solisten uit de muziek- en dansgroep van het Nationale Muziekin stituut van Korea uit Seoel. In de grote aula van het museum, aan de Maurits- kade< werd een bloemlezing gegeven van de twee hoofdcategorieën van deze Ko reaanse kunst: de statige en ingetogen klassieke muziek van het hof en van de religieuze ceremoniën, alsmede de ex pressieve en uitbundige volksmuziek. De Koreaanse muziek heeft een ken merkende eigen stijl, die zich weer dui delijk onderscheidt van de aanverwante Chinese en Japanse muzikale tradities. Interessant is dat bepaalde overgeleverde vormen en ook muziekinstrumenten, die van oorsprong Chinees zijn, thans uit sluitend nog in, naar eigen nationaal karakter getransformeerde, Koreaanse gedaante voorkomen. Het hier optredende ensemble bestond uit bespelers van verschillende soorten cithers en van een eenvoudig, tweesnarig strijkinstrument, en verder uit een zan geres,danseres en enkele houtblazers en bespelers van trommels en een klepper. Een van de aantrekkelijke instrumentale verschijningen op dit Koreaanse muziek- toneel, was de grote bamboe dwarsfluit, waarvan het geluid in het ensemblespel grotendeels verloren ging, maar die zich in het solospel verrassend contrasterende sonoriteiten liet ontlokken. Dat is te danken aan de bijzondere constructie van dit instrument, dat naast het aan- blaesgat een extra opening heeft dat is afgedekt met een njembraan, waardoor bij krachtig blazen een scherp en door dringend timbre ontstaat, geheel in te genspraak met de normale, uiterst milde dwarsfluitklank. Tót nader aankondiaina is de afaifteoriis Voor de aankooo van Pandbriefbilietten Er is een ideale manier van sparen: Pandbriefbiljetten van de Westland- Utrecht. Dat zijn waardepapieren aan toonder met een looptijd van 5 jaar, in coupures van 1.000,- en 10.000,-. een lange ketting elkaar zijn verbonden. Het rokje is aan beide kanten hoog rond weggesneden. Mocht u onverhoopt tot aanschaf hiervan overgaan, dan hoeft u geen moment aan te twijfelen dat men u over het hoofd zal zien. En daar zal het ook Guy wel om zijn begonnen. UTRECHT (ANP). ANOUK, kunstenaarsorganisatie van het NVV, heeft zich geschaard achter het protest van Paradiso in Amsterdam tegen het besluit van de VPRO op 1 januari 1976 te stoppen met de VPRO-maandaga- vondshow. Het werd een ronduit schandalig klungelige rolprent een belediging voor de Who-fans, de liefhebbers van het verhaal en voor iedere bioscoopbe zoeker. Aan die film kon ik helaas niet nalaten te denken met de wrange nasmaak nog ergens achter in de mond toen Roger Daltrey gisteravond stond te zingen. Gelukkig echter zag Daltrey en trouwens de hele groep kans die smaak, die ongetwijfeld bij PARIBAS Kenaupark 31 - Haarlem - tel.023-319096 Amsterdam - A’dam Buitenveldert - Arnhem - Breda - Den Haag - Dordrecht - Eindhoven - Groningen - Haarlem - Heerlen - Maastricht - Roermond - Rotterdam - Utrecht - Venlo. geslagen door middel van een bamboe staafje, terwijl met de andere hand ook glij tonen en vibrato’s kunnen worden geproduceerd. Voorts hoorde men de kerf fluit tezamen met een uit vele pijp jes opgebouwd mondorgeltje, welke combinatie een soort doedelzak-effect opleverde. Eisen aan onderlinge zuiverheid der samenspelende instrumenten worden hier waarschijnlijk opzettelijk niet ge steld, want zo nu en dan waren de samenklanken zo gemeen vals als je bij ons in het Westen alleen maar kunt horen bij blokfluitclubjes. Traditionele liederen werden, instru mentaal begeleid, op eenvoudige, niet geraffineerde maar wel sierlijke wijze gedanst en gezongen. Evenals de daarbij optredende, kleurig aangeklede danseres zangeres, waren de andere betrokken -kunstenaars heel smaakvol gekleed vol gens de afgewogen kleurpatronen der Koreaanse tradities. Behalve de bij het programma gespro ken toelichting door Felix van Lams- weerde, was er na afloop een documen tairefilm, die de achtergrondinformatie completeerde en de hele manifestatie extra de moeite waard maakte. JOHAN VAN KEMPEN zomermodefestival Cannes. Ook hier was Triumph Inter national present en op de hierbij a'"edrukte foto ziet u twee bikini’s ii, ie collectie. Links een model in ?’jren, waarvan het piepklei ne topje middenvoor door een ring bijeen wordt gehouden; rechts een model met verschuifbare cupjes om Tot nader aankondiging is de afgifteprijs van deze 81/2% Pandbriefbiljetten verhoogd met ƒ10,- voor coupures van 1.000,- en 100,- voor coupures van 10.000,-. Hiermede is het rendement gebracht op 8,3%. het

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9