Kennemerland is Cijfers van Volkstelling 1971 proefregio voor nu voor IJmond beschikbaar regionalisering gezondheidszorg iaa ng OMEGA Velsen wil de gezamenlijke diensten gaan reorganiseren Hitó I I VERKOOPSTER Sp ii - 6 2 9 WOENSDAG OKTOBER 1975 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 7 BEVERWIJK VELSEN I HEEMSKERK te: 3 ■m Paques met Gerard Voor 20 uur per week vragen wij een in onze afd. DAMES-KONFECTIE. JUWELIERS De Omega-kollektie van Siebel juweliers is uniek in Nederland. Omega is het topmerk van de Zwitserse horloge-ihdustrie en heeft wereldfaam en wereldservice in 156 landen. Indien u eisen stelt aan een up-to-date kollektie horloges, raden wij u aan eens binnen te stappen bij Siebel, want als grootste dealervan Nederland heeft Siebel steeds het nieuwste in Omega horloges. Of u nu op zoek k bent naar een gouden dames-of herenhorloge, een chronograaf, een duikerhorloge of een waterdicht sporthorloge, u vindt het bij Siebel. Vakbekwame en vriendelijke X mensen laten u geheel vrijblijvend alle modellen zien. Een keus maken uit zo'n overweldigende sortering betekent een goede keus maken. U heeft dan pas^ echt zekerheid om in alle opzichten goed geslaagd te zijn. Welkom bij Siebel. -X; Q lO'DB (ADVERTENTIE) (Van onze stadsredactie) omega in haarlem 7 g J 4 Over het algemeen sloven de omroepen zich niet bijster uit, wanneer het om programma’s over popmuziek gaat. Soms heb ik zelfs het vermoeden, dat de ver antwoordelijke heren in Bussum denken: ach, de jeugd, die kijkt toch niet naar de televisie. En als die jongeren (ouder ge worden, gehuwd) wèl voor de buis gaan zitten, dan zijn ze inmiddels al overge stapt op John Woodhouse, Ben Cramer en James Last. Dus waarom zou je dan pop-programma’s maken? Zo denk ik dus. dat ze in Bussum wel 'es denken. IJMOND De cijfers van de volks telling, die in 1971 in ons land gehou- zijn door het Centraal Bureau „De wereld moet bekeren, en God zal triomferen” was een leus, die vele dui zenden op de been bracht. „Met het Kruis in top, zo varen wij ten hemel op” was een andere, óók leuk. Ik heb me danig geamuseerd met al die rare optochten, die massaspelen van in vreemde jurken gestolen Graal-dames, dat geloof in een heilig ideaal, of in elk geval: de pastoor had gezegd dat het zo goed was. Het was een bizarre tijd, die vooroorlogse jaren waarin katholiek Nederland geloofde dat zelfs de heidense jongelui van de AJC bekeerd zouden kunnen worden. Als je maar één was! den is, voor de Statistiek verwerkt en aan de verschillende gemeenten beschikbaar ge steld. Een aantal gemeenten kon binnen vrij korte tijd over de cijfers beschik ken, andere, en met name de grotere gemeenten hebben lang op de cijfers moeten wachten. Voor de IJmond zijn de cijfers inmiddels volledig beschikbaar gekomen. In een latere publicatie zullen we uitvoerig op deze cijfers ingaan. oversui Simb Vartr Brema mite, L Han B« eregissl de café orstraat mannen oefenden een Ie vrouwen lag dit aan- en er werden In Heemskerk woonden in februari 1971 totaal 29.330 mensen: 14.895 man nen en 14.435 vrouwen. Het aantal al leenstaanden bedroeg 480, van wie 160 mannen, en 320 vrouwen. 290 van hen waren ongehuwd en 140 in weduwstaat. In inrichtingen of tehuizen verbleven in te behoren, onder humanist noemden. VELSEN De gemeente Velsen heeft sinds 1972 mogelijkheden onderzocht om de gemeentelijke diensten te reorganise ren. Die reorganisatie is volgens haar no dig omdat er door de rem op de woning bouw een terugloop van de bevolking is opgetreden, terwijl de kosten van de ge meentelijke diensten er niet minder door werden. Omega Bracelet. Gouden dames horloge met gouden band 1.980,- Andere modellen I vanaf 950,- amburg Britis ireasser sthindei Londen lery, IJ Dunde; tterdam Charlf iambuq ter, St; Kristi ks, Ne, rdam. k waar or 70 pi >r 30 p; ■roorzai niet i woord ks (CP! het opt :n tijdi noveinb de begi ■veg 21I dag 31 Jezoek1 en do, minuten en seconden. In goud met gouden band 6.500,- Zelfde model in wit of geel doublé 1.950,- Plein 1945 No. 1 - IJmuiden Tel. 10323 - (02550). Voor de zorg in de eerste lijn (huis artsen) wordt gedacht aan verbreding. Veel gehoord wordt de klacht, dat de huisarts het alleen niet meer aankan. Te denken valt dan aan groepspraktijken en het opzetten van wijkgezondheidscen tra. P. en kif Stalen Omega dameshorloge met stalen band 350,- Zelfde model, auto matisch én met datum- aanwijzing 575,- Met lederen band vanaf 295,- itreinig trieën heffin „Het ai paald l de v( elijke lenbaar leputd het M acumJ ..De I ■uw Lef antal s< SIEBEL ikken royan, m en Noel jouwd l d en to nan-vr« rs, 81 j ezoek 1 >-19.301 Uitval 11 UUt ’rafenis riveerd da; Lo ityiuoto i; Saa ius Sto IJmui Lizard Britisi Raima irge-258 at; Ger ddeborg ’etroiin; ieebrug Rotter Libra >tterdan .ken Li Alleen haar, die een ruime erva ring heeft in dit vak, verzoeken wij, ons eerst even te willen bel len, voor het maken van een sclücliatie-afspraak. Het experiment is gericht op een om buigen van de zorg. De patiënt zal meer te maken krijgen met poliklinisch onder zoek en zo kort mogelijk in het dure bed verblijven. Dit betekent niet, dat er sprake is van bezuiniging. Hoofddoel van de staatssecretaris is dat het geld zo doelmatig mogelijk wordt besteed. Openbare Werken en ook het Plantsoen- bedrijf samengaat met Openbare Wer ken. Het plan is doorgesproken met de medezeggenschapscommissies van.de ver schillende diensten en ook de commissie voor georganiseerd overleg is over het plan gehoord. Voor het leidinggevend en uitvoerend technisch personeel lijkt het plan geen grote bezwaren te zïillen ople veren, alleen voor het administratieve personeel zal in goed overleg een zo gun stig mogelijke oplossing moeten worden gezocht. In de komende raadsvergadering moet de gemeenteraad over het reorgani satieplan beslissen. Wat is dat nu? Op de vloer van de studio was een soort ganzenbord ge schilderd, met grote pionnen, en door aan een fruitmachine te trekken, be paalden de deelnemers hun vorderingen. Er was niets mee te winnen, en hoe de stand was, viel ook nauwelijks te zien. En noem je zoiets dan een parodie? Door vragen op het gebied van popmuziek te beantwoorden konden dan nog wat gul dens verdiend worden, maar doordat de deelnemers veel antwoorden niet wisten, liep dat niet erg op. Trouwens: van tevoren was al bepaald dat de eerste prijs maximaal slechts 60 gulden zou bedragen. Maar nu heeft de KRO de stoute schoe nen weer eens aangetrokken. Gisteren was Theo Stokkink voor het eerst te zien met zijn programma „De O-show”, aan- gekondigd als „een magazine op pop- muziekgebied, in kwisvorm”. Maar Theo had al eerder laten weten, dat het ge heel beschouwd moest worden als „een parodie” op de hitparade. „Zoals het mogelijk is hoog op de hitparade te stij gen zonder iets bijzonders te doen of te kunnen, zo is het mogelijk in dit spel als winnaar uit de bus te komen zonder één vraag goed te beantwoorden”. Bedoelde Stokkink het misschien als een „anti-kwis” of zoiets? Ik vind, je maakt óf een zo goed mogelijke kwis, óf je bedenkt iets heel anders. Een anti- kwis kan alleen maar leuk zijn als Sjef van Oekel de leiding heeft. En dan het wegdraaien van Joe Cocker, wanneer hij ,,Cry me a river” staat te zingen: zoiets mag toch niet gebeuren? Vooral wanneer daarna de vraag wordt gesteld: welk beroep had Joe Cocker vóór hij zanger werd? Loodgieter dus. Wie zoiets bedenkt draagt de popmuziek geen warm hart toe. Wat een dom programma, en wat een gemiste kansen! Genoeg gekankerd nu, want de rest van het KRO-programma was heel be hoorlijk. „Voor een briefkaart op de eerste rang” verveelt nooit, de merk waardige speurneus Father Brown ging er weer stevig tegenaan, en tot slot werd er een overzicht gegeven van de pogin gen van het rooms-katholieke volksdeel om de rest van Nederland te bekeren. Dat laatste gebeurde in het kader van de vierdelige serie „De katholieken tussen 1925 en 1975”, een van de produkties waarmee de KRO zijn 50-jarig bestaan viert. er Wd aan 0.30 ut» ntrum 19 tot 1 Mijn enige bezwaar tegen deze inte ressante documentaire is dat het onder werp té complex is en de periode van 50 jaar té lang om in 50 minuten even samen te vatten. Het hoofdstuk „Kunst en Cultuur” werd bijvoorbeeld noodge dwongen te summier behandeld. En over de 50’er jaren (het beruchte Mandement onder meer) had ik ook best nog wat meer willen horen. Omega Electronic. Technische perfektie. Ij Met datumaanwijzing, j vanaf 495,- j mensen op niet tot een kerkgenootschap wie 300, die zich Doublé Omega dameshorloge met lederen band 385,- Zelfde model in wit doublé 395,- Gouden Omega dameshorloges vanaf 380,- Gouden Omega herenhorloge met gouden band. Auto matisch, met datumaan wijzing 2.350,- Zelfde model met lederen band 991.- Omega Dynamic dameshorloge. Sportief. Met gekleurde wijzerplaat en band 495,- Dynamic herenhorloge vanaf 225,- r h 1 J ding in uren. Na overleg van het ministerie met de betrokkenen binnen de regio Kennemer land is men tot een experimenteer- programma gekomen met als onderdelen het verschuiven van klinische naar poli klinische zorg en aan de versterking van de eerste lijn. Onderdeel van het ver schuiven van de klinische zorg vormt onder meer de enquête, die in een groot aantal ziekenhuizen is gehouden onder de bezoekers van de poliklinieken. erop, I dijk isi i-hten h ;r en n ver» en iffl zoorgaa het ho rappoi maken. Omega herenhorloge met datum. Automatisch 375,- Andere modellen vanaf 225,- In doublé 295,- Het college heeft nu een reorganisatie plan opgesteld, waarbij de Reinigings- en Ontsmettingsdienst wordt samengevoegd met de bedrijven voor gas en water; de schoonmaakdienst wordt toegevoegd aan In de gemeente Velsen woonden ten tijde van de volkstelling 67.005 inwoners, van die 33645 mannen en 33360 vrou wen. Het aantal alleenstaanden bedroeg 3160, van wie 1200 mannen en 1960 vrouwen. In inrichtingen en tehuizen verbleven in totaal 925 personen. De gemeente Velsen kende practisch evenveel gehuwde als ongehuwde man nen, namelijk rond de 16.000. Het aantal gehuwde vrouwen was practisch gelijk aan het aantal gehuwde mannen, maar de ongehuwde vrouwen bedroegen maar 14.000 in aantal, zodat men kan spreken van een vrouwentekort in de gemeente. Ongeveer 19.000 beroep uit Bij ae tal aanzienlijk lager en er slechts 5700 werkende vrouwen geregi streerd. Een opvallend cijfer uit de volkstelling is, dat bijna de helft van het totaal aantal inwoners van Velsen altijd in deze gemeente gewoond heeft- Wat geloofsrichting betreft gaven 26.000 HAARLEM. Staatssecretaris J. M. Hendriks van Volksgezondheid Milieuhygiëne heeft Kennemerland aan gewezen als proefregio voor de regiona lisering van de gezondheidszorg. Doel van deze regionalisering is te komen tot een betere planning en beheersing van de gezondheidszorg. Dit vormt een be langrijk onderdeel van de structuurnota gezondheidszorg. Haarlem Grote Houtstraat 63 Amsterdam: Kalverstraat 121-123 Rotterdam Stadhuisplein 24-28 Den Haag Lange Poten 9-11 Utrecht Bakkerstraat 27-29 totaal 260 personen. In Heemskerk woonden 2065 ongehuwde manneh en 1810 ongehuwde vrouwen. Het aantal gehuwde mannen bedroeg 1935 en ge huwde vrouwen 1740. De beroepsbevol king bestond uit 8135 mannen en 2310 vrouwen. Iets minder dan een kwart van de bevolking (8355 personen) heeft altijd in Heemskerk gewoond. Wat de geloofsrichting betreft gevan 15.290 mensen op r.k. te zijn, 3610 Nederlands Hervormd en 1670 gereformeerd- 7655 gaven op niet tot een kerkgenootschap te behoren, onder wie 80 die zich huma nist noemden. Het totaal aantal woningen in Heems kerk kwam op 7220 stuks, waarvan er in de periode 1931-1944 220 werden ge bouwd, 1560 in de periode 1945-1959 en 4930 na 1960. Heemskerk bezat in 1971 6965 huishoudens. Omega Time Computer. De 4 meest originele en nauwkeurigste time-computer van de 20e eeuw. Verlichte tijdaandui- Tot slot een rechtzetting. Gisteren sprak ik op deze plaats over een „be langwekkend” gesprek dat TROS-ver- claggever Horvers met een van de ont voerders van dr. Herrema had gehad. Maar ja, wanneer Wibo van de Linde zoiets aankondigt als spectaculair en groot nieuws, dan kun je niet voorzichtig genoeg zijn. Dat bleek dinsdagavond, toen de Ierse minister van justitie Cooney tegenover Haye Thomas van Hier en Nu (NCRV) het interview tot de grond toe afbrak. „Er klopte helemaal niets van” aldus Cooney, „de man, die daar ge ïnterviewd werd, was een bedrieger, die niets met deze zaak te maken had”. Er zal nog lang over worden nagepraat, hoop ik. OMEGA I Vsi.-., lli|K Beverwijk bezat in februari 1971 40.680 inwoners, van wie 20.590 mannen en 20.090 vrouwen. 2145 personen waren alleenstaand: 1110 vrouwen en 1035 mannen. In tehuizen of inrichtingen ver bleven ten tijde van de volkstelling 785 personen. De gemeente Beverwijk kende toen 9965 ongehuwde mannen en 8780 ongehuwde vrouwen. 10.085 mannen ga- van op gehuwd te zijn. Er waren 9660 gehuwde vrouwen. Ruim 1000 van de gehuwden waren jonger dan 20 jaar. ï>e beroepsbevolking bestond uit 12.125 mannen en 3765 vrouwen. Opmerkelijk was het aantal mensen, die altijd in Beverwijk hebben gewoond: 15125. Onge veer 13.700 mensen behoorden niet tot een kerkgenootschap. In Beverwijk woonden in 1971 13-735 katholieken, 4765 nederlands hervormden, 220 doopsgezin den en 1605 gereformeerden. Het totaal aantal huishoudens bedroeg 10.355. Van het totaal aantal woningen (11.160) zijn er 715 vóór 1906 gebouwd, 2040 in de periode 1906-1930, 1765 in de periode 1931-1944, 3280 in de periode 1945-1959 en 3250 na 1960.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7