Agenda aan KOM VAN HET DAK AF!" IN VELSEN Bejaardenpassen voor inwoners IJmuiden Europaplein- bewoners vergaderen Marnix-kleuters krijgen nieuwe i school Bridgeclub Filmhuis Velsen redelijk gestart DE ROOIJ Algemeen bestuur van beleidslijnen voor Burgerlijke stand „Sans-Atout” „Stisa” vocht 1976 niet I K fe-R j tl Slechts een duidelijk afwijzend geluid KIEN- EN KLAVERJ ASAVOND IG I - wï w - W NIEUWS UIT STAD EN STREEK WOENSDAG 2 9 OKTOBER 1975 8 Velsen-IJmuiden Open staan VELSEN :'.r ft met BONT bent u altijd gekleed!! PLEIN 1945-3, IJmuiden tel. 14074 eigen bontatelier 3»* Castriciim VELSEN. Op de algemene be stuursvergadering van de Stichting Samenlevingsopbouw Velsen is maar één geluid geboord, dat duide lijk inging tegen de algemene lijn van de ontwerpbeleidsnota van de Stisa voor 1976. Wel werden van verschillende zijde kritische kant tekeningen bij het stuk geplaatst, maar de algemene lijn werd niet aangevochten. Wijk aan Zee Uitgaan van burger Heemskerk Beverwijk Velsen-Noord In en om Haadem tl h ai (ADVERTENTIE) jur de 439 trekken”, aldus de voorzitter. s. 39111, brandweer BEVALLEN: ONDERTROUWD: Het dagelijks bestuur had voorgesteld om de nota vervolgens in enkele kleine groepjes te bespreken om na een pauze van van W. Deelder, 75 jr., weduwnaar van J. Faber, Santpoort. B- de Wit-van Weelderen, z. Haarlem, H. Romkes-van Velthuisen, d. IJmuiden, M. Bok-van Strien, z. IJmuiden, T. Dek- ker-Krol, d. IJmuiden- H. A. Kok-van ’t Vlie, d. IJmuiden, A. J. Radespiel-van Houwelingen, z. IJmuiden. van Velsen-Zuid, Driehuis, Santpoort en Velsen-Noord hebben inmiddels al een pasje kunnen aanvragen. De IJmuide- naars zijn nu aan de beurt. Het rooster ziet er als volgt uit Stisa staat voor iedereen open, ook voor de burger met zijn problemen. We ho pen alleen, dat de burgers de weg ook weten te vinden. Dan kan de Stisa net zo de weg wijzen als een sociaal raads man dat zou kunnen. Daarom ook, dat we hopen de uitbouw van de Algemene Hulp Dienst tot een soort sociale ANWB nog het komend jaar rond te krijgen. Hoe beter de samenwerking is tussen dienstverlenende instellingen, hoe sluiten- der de hulp kan zijn en hoe minder een sociaal raadsman nodig is”. Diefstal Uit een PWN-woonkeet nabij het in aanbouw zijnde pompstation zijn drie gevelkachels met een gezame- lijke waarde van 600 gestolen. In de komende raadsvergadering zal over het krediet een definitief besluit worden genomen. de In- wo. 14.00 u.: a.l. 8 55 De Stisa wil er zijn voor alle groepen, die zich bezighouden met welzijnstoena- me en een van de aanwezigen wilde weten, of de Stisa ook bepaalt welke groepen dat zijn Voorzitter Kraetzer zei, dat de Stisa in ieder geval open moet staan voor iedereen en moet kunnen luisteren. Opbouwwerker Van der Linde voegde daaraan toe: ,,De deur van de sics (alle Marx Brothers bijvoorbeeld) en „Les enfants du Paradis”. Ook heeft Goedings films van Fellini en de Zwit serse Goretta geïmporteerd. Binnen het filmhuis is het idee ont staan om volgend jaar als service be langstellenden een filmgeschrift toe te sturen waarin het maandprogramma uitgebreid is opgenomen. De kosten van deze service zouden vijf gulden per jaar gaan bedragen. De kosten bedragen ƒ6,50. Als iemand niet in staat is dit. bedrag geheel of gedeeltelijk zelf te betalen, dan kan het gemeentebestuur daarvan in bijzondere gevallen vrijstelling verlenen. De pasjes behoeven niet verlengd te worden en blijven dus „altijd” geldig. De inwoners Voor de nieuwe kleuterschool is een krediet van totaal ruim vijf en halve ton aangevraagd. De nieuwbouw zelf zal 3,3 ton kosten, maar de grondkosten, afbraakkosten, verhuiskosten en de kos ten voor nieuwe leermiddelen brengen het eindbedrag op exact geraamd 522.600 gulden. J. Anker.en Y. H. H. Korver, Wierin- gerwerf. C. J. N. Lever en A. Meertens, IJmuiden, A. J. Sas en T. J. Tadema, IJmuiden, M. P. Sluis en G. J. van der Winden, Venhuizen, J. Gutteling en S- A. Debenham, IJmuiden. OVERLEDEN: tel- BEVERWIJK. De dames zaalvoet- balvereniging „Carillon Ladies” organi seert vrijdag een kien- en klaverjas- avond in café „Het Cariloln” aan het Pres.Kenndyplein 5a. Aanvang 20.30 uur. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. 20 u.: „Inpikken en wegwezen”. VELSEN. Zoals bekend wordt 1de- cember a.s. het algemeen landelijk pas poort voor bejaarden oftewel PAS 65 ingevoerd. Deze pasjes kunnen worden aangevraagd door ieder, die 65 jaar of ouder is en door personen tussen 60 en 65 jaar, als hun man of vrouw 65 jaar of ouder is Bij de aanvraag moet wor den ingeleverd een goed gelijkende pas foto. Men moet de pas zelf komen aanvragen, omdat er een handtekening moet worden gezet. Voor het afhalen van de pas een of twee dagen later kan men wel iemand anders laten gaan. u.: Zat. 23.45 (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK-BEVERWIJK. Maandagavond 3 november wordt in „De Lichtboei” een vergadering ge houden van Europapleinbewoners. Besproken wordt het eind september door de gemeente Heemskerk gepre senteerde beluifelingsplan voor het op de grens met Beverwijk gelegen win kelcentrum. De bijeenkomst vangt om 20.15 uur aan. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. De raadscommissie on derwijs heeft zich dinsdagavond accoord verklaard met het geven van een krediet aan de Marnix kleuterschool voor de nieuwbouw van een tweeklassige school op de plaats waar nu al jarenlang het houten noodgebouwtje staat. BIOSCOPEN City, woensdag 19.30 uur „De tien geboden” (geprolongeerd). Donderdag 20 uur: „Als Tiro- lers stoeien gaan de Alpen groeien”... TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn. Rijksweg, Velsen-Zuid: stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel Cen trum, Moerbergplantsoén. Dagelijks geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen tussen 10 en 12 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat. Velsen-Noord. Geopend dondedag van 12 tot 14 uur en op aanvraag. DIVERSEN Alarmnummers, politie 10933, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- 95000. Voor Santpoort brandweer 370750; voor Velsen-Noord brandweer 20750. Velserbad, Brlniostraat. Vrij zwemmen woensdag van 21.30 tot 22.30 uur, donderdag van 12.15 tot 13.15 en van 16.30 tot 17.30 uur. Stichting Dienstverlening aan Bejaarden, Abelenstraat, spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur, tel. 1246B. Interkerk, Stichting voor Gezinsverzorging. Spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur, Velser- duinweg 5.2. tel. 11830. Filmhuis Velsen, Kanaalstraat, woensdag 20 uur: „Moon over the alley". Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen. 20 uur: filmavond voliérevereniging „Fauna Feli- sena’’. De beleidsnota werd behandeld in een druk bezochte algemene bestuursverga dering, waarbij ook een aantal belang stellenden aanwezig waren naast de ver tegenwoordigers van de deelnemende verenigingen en instellingen in de Stisa. Aan het begin van de vergadering werd waarnemend voorzitter N. E. A. M. Kraetzer tot voorzitter gekozen en J. H. G. Koreman tot vice-voorzitter. Een kleine bloemenhulde was er voor het scheidende bestuurslid mevr. Pierik en voor mevr. Absil als dank voor het vele werk. VELSEN. Hei Filmhuis Velsen heeft hedenavond in zijn vierde voor stelling „Moon over the alley”, het ver haal van de Engelse Joseph Despins. De film geeft enkele dagen weer uit het leven van een aantal kamerbewoners in een slooppand in Londen. Tot nu toe, dat wil zeggen een maand, heeft het Filmhuis Velsen met een redelijke be langstelling (twintig tot dertig man ge draaid. Maar over het verder verloop van het filmhuis valt uiteraard nog niet zo veel te zeggen, de tijd is te kort geweest om conclusies te trekken. Groep 2: 1. KleijnEijking 127, 2. Zoontjesv. Groningen 126, 3. Gebr. v.d. Vlugt 126, 4. BeersPlezier 116, 5. Kluft Hilbers 109, 6. JongejanBeekhoven 109, 7. Poerstamperv. Bergen 109, 8. HoogstederSloof 93, 9. fam. Kuiper 92, 10. BeltermanPortegies 88. Groep 3: 1. LuijendijkTabak 132, 2- BeentjesHulcher 119, 3. Fam Hooge- boom 119, 4. Fam Mooi 114. 5. Tabak Schipper 112, 6. EijkingRuitenberg 106, 7. Fam. Sanders 102, 8. Gebr. Bierman 102, 9.EijkingDuin 97, 10. VinkVer sluis 67. met de conclusies en opmerkingen te komen. R. van Bodegraven van de Stichting Dienstverlening aan Bejaarden vond dit echter een onjuiste werkwijze, omdat dat afwijkt van de normale ver- gadertechniek. Opbouwwerker H. J. van der Linde merkte op, dat de nota niet is voorbereid door het dagelijks bestuur, maar door vier leden van het algemeen en een van het dagelijks bestuur. Hij vond dat discussiegroepjes de belangstel lenden beter bij de beleidsnota kunnen betrekken. Algemeen bestuurslid J. H. Porck was erg bang, dat bij een behan deling in groter verband geen- enkele discussie zou ontstaan en dat er maar enkele mensen zijn, die dan wat zeggen. Toen de nota toch in de gehele vergade ring aan de orde kwam, bleken de woorden van heer Porck bewaarheid te worden. In de toekomst zuilen behalve films van verhuurkantoren als Film ternationad en Fugetive Films ook films worden gedraaid die Pieter Goedings, via de Amsterdamse Movies, in Nederland uitbrengt. In deze serie zitten veel clas- Ook bestaan er plannen om af en toe enquêtes te houden onder het publiek over eventuele wensen op filmgebied. Voorlopig ziet de planning er zo uit dat wellicht op een vaste woensdag in de maand een „klassieke oude” zal worden gedraaid, terwijl er ook aan wordt ge dacht om één maand te wijden aan één regisseur. Zo komen in december een aantal films van de Italiaan Marco Fer- reri. Voor 1976, zo is bekend gemaakt, zal het filmhuis proberen een Eisen- steinmaand te organiseren. De heer Van Bodegraven zag het steun- geven aan actiegroepen en het kweken van andere machtsverhoudingen niet zo erg. Hij wees op de structuur, zoals die nu is met een gemeenteraad en partijen. „De deskundigheid moet liggen bij de mensen, die ook de verantwoordelijkheid hebben”, meende hij. Hij begreep de grote inbreng van het buurthuis De Brulboei bij een plan als Sluiswijk niet en vond ook, dat de Stisa geen werk moet zoeken door in te springen in de oorzaken van het verdwijnen van dé Initiatiefgroep Zee- en Duinwijk. DIVERSEN WOENSDAG 29 OKTOBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4»: volwassenen en jeugd 19-21 u. De heer Kraetzer benadrukte het uit gangspunt van de Stisa, dat men uit wil gaan van de „klant”, van de burger en dan moet men weten, wat bij die burger leeft. Hij wees op de grote inbreng, die buurthuizen daarbij kunnen hebben Ook wees hij op de behoeften, die in Zee- en Duinwijk zijn aan een stuk gemeen schapsvorming. Juist daarom is het vol gens hem een taak van de Stisa de oorzaken van het wegvallen van de Ini tiatiefgroep te onderzoeken en zo nodig te helpen bij het tot stand komen van nieuwe initiatieven. „Dat is de burger hulp bieden”, aldus de heer Kraetzer. BEVERWIJK. De uitslag van de vierde selectiewedstrijd van de Bever- wijkse bridgeclub „Sans-At®ut”: „Het theater' van de lach”, welk ensem ble tijdens het vorig seizoen in de Vel- sense Stadsschouwburg met groot succes een opvoering heeft gegeven van het blijspel „Hé, mag ik m’n echtgenote terug’.’’ verzorgt hier dinsdag 4 novem ber opnieuw een voorstelling. Ditmaal wordt gespeeld „Kom van het dak af!’’, aangekondigd als een „dolle pretkome- die” van de Engelse auteur Michael Pertwee. Er is een speciaal door Chiel de Mey vervaardigd decor en de regie is van Alexander Doré. De bezetting be staat uit John Lanting, Annelie Bolhan, Arnold Gelderman, Frans Kokshoorn en Hannah de Leeuwe, die in dezelfde volg orde van links naar rechts op de foto staan afgebeeld. -1 De heer van Bodegraven vond de beleidsnota wat brokkelig en warrig. Hij vroeg wat er concreet kan gebeuren voor de jeugd, waarvoor in Velsen geen enkele voorziening is, De voorzitter merkte op, dat de Velser Gemeenschap bezig is opnieuw te bekijken wat er voor de jeugd moet gebeuren. Daarbij is ook de Stisa betrokken. De heer van Bode graven vond het geen taak voor de Velser Gemeenschap maar juist voor de Stisa. Voorzitter Kraetzer zei, dat de oude Velser Jeugd Centrale onder de Velser Gemeenschap viel en dat de Vel ser Gemeenschap met het verdwijnen ervan zich het lot van de jeugd had aangetrokken. „Het ligt niet op de weg van de Stisa om taken naar zich toe te Het gebouwtje van de kleuterschool staat op het terrein van de Marnix lagere school aan de Torricellistraat in IJmuiden. Het houten gebouwtje zal voor de nieuwbouw worden gesloopt. Tij dense die periode en de periode van de bouw zullen klassen van de lagere school elders onderdak vinden en zullen de kleuterklassen in de lagere school worden gehuisvest. DIVERSEN WOENSDAG 29 OKTOBER Arfa-atelier, Maerelaan. 18.30-19.30 u. inleve ring speelgoed en kinderkleding ten bate van Malawi-project Stichting Ontwikkelingswerk Heemskerk. Progress-sociëteit, Const. Huijgensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 19-21 u. DONDERDAG 30 OKTOBER Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Vrijburcht. Vrijburglaan 19.30 u. openbare raadsvergadering. Progress-sociëteit, Const Huygensstraat Ge opend vanaf 20 u. Alarmnummers. Politie 32121, mïlieuklachten 96000. C. Hoevelaken, Velsen Zuid en J. J. Gerrits, Velsen-Zuid, J. M. Gorter, IJ muiden en C. A- Groen, IJmuiden, A. Andernach, IJmuiden en C. Egner, IJ muiden, S. Grijpstra, IJmuiden en M. Been. IJmuiden, E. S. J. Walstra, IJmui den en P. W. M. Kok, IJmuiden, P. Verschoor, Den Helder en R. de Klerk, Den Helder, J. de Maijer, IJmuiden en C. W. van Til, IJmuiden, P. Guit, IJmui den en Cu. Heinz, IJmuiden, H. Gerrits, Beverwijk en W. van Dongen, IJmuiden- GEHUWD: BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.15 u.: „Het porno-instituut”, 19.30 u.: „Once upon a time in the west”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 „Beuk, broeders, beuk’’. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck. Velserweg. Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN WOENSDAG 29 OKTOBER Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwasse nen en jeugd 19-21 u. DONDERDAG 30 OKTOBER Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u. Paviljoen Westerhout, Westerhoutplein. 14-17 en 19-21 u. bazar. Sociëteit Alpha. Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Wijk aan Duin, Wilgenhoflaan. 20 u. kienen. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milïeuklachten 96000. en 21.15u. DIVERSEN DONDERDAG 30 OKTOBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatwe»; jeugd 19-21.30 u. :ftJ ft'j' ft Groep 1: Spruitv. Balen 103, 2. GrootDen Heijer 98, 3. RoosKool 85, 4. Smitde Wit 82, 5. Gebr. Welagen 80, 6- Gebr. v.d. Kolk 78, 7. KuilLuijendijk 75, 8. ReijnhartHei.jnen 71 punten. TONEEL Stadsschouwburg (Wilsonplein). Dond. 29.15 u.: ..Technische Theatergroep Perspekt: „Shorts”. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.20 u: ..Dokter Puldei- zaait papavers”. 14 j Zat., zond, en woe. 13.30 u.: „Winnetou keert terug’’, a.l. Vrijd en Zat. 24.00 u.: „De rechter en linkerhand van de duivel” 1® j. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u ..Thunderbolt and lightfoot”, 14 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u.: „De straatvechter” 14 j. vrijd. en - „Romeo en Julia” 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u., „Shampoo”, 18 j. Don. 14, 17 en 21.15 u. (zond tevens 16.15 u.( „Orde moet er zijn’’ 18 j. Vrijd. en zat. 23.45: „Poppen aan een touw tje" 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 „Een stad in doodsangst”, 16 j. Roxy (Kleine Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Some like it hot”. 14 j. Vrijd en Zat 24.00 u.- ..The Canterburry tales” 18 j. Studio (Gr. Markt) 14.15 en 20 u.: „Funny Lady”, al. Woensdag 14.15 u.: „Pipo en de piraten van Toen’’ a.l. Don. 14, (behalve zat, zond woe) 19 en 21.15 u. tev. zond 16.15 u. „Shampoo” 18 j. Zat. zond, en „Pipo en de Piraten van toen”. Maandag 3 november: voor de bejaar den, wonende in de omgeving van het gasbedrijf van 14.00 tot 16.00 uur in het kantoor van de Gas- en Waterbedrijven, Trompstraat 210; Dinsdag 4 november: voor de bewo ners van Oud-IJmuiden van 14.00 tot 16.00 uur in het gem.bej aardentehuis Breezicht, Keizer Wilhelmstraat 1; Woensdag 5 november: voor de be jaarden die in de omgeving van bejaar dencentrum de Moerberg wonien van 14.00 tot 16.00 uur in dit bejaardencen trum, Zuiderkruisstraat 74; Donderdag 6 november: voor de be jaarden, die in dc omgeving van het dienstencentrum Zeewijk en Duinwijk wonen van 14.00 tot 16.00 uur in dit dienstencentrum, Zeewijkplein 260; Vrijdag 7 november: voor de bejaar den, die in de omgeving van het gem. bejaardentehuis W. F. Vissershuis wonen van 14.00 tot 16.00 uur in dit bejaar dentehuis, Rijnstraat 4. Maandag 10 tot en met vrijdag 14 november kunnen de overige IJmuidense bejaarden het pasje aanvragen en wel in het Stadhuis, afdeling burgerzaken, ke- mer 23 van 9.00 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 16.30 uur. Maandag 10 november: de bewoners van de straten beginnende met de let ters A t.m. J; Dinsdag 11 november: de bewoners van de straten beginnen met de letters K t.m. L- Woensdag 12 november: de bewoners van de straten beginnende met de letters M t.m. R; Donderdag 13 november: de bewoners van de straten beginnende met de let ters S t.m. V; Vrijdag 14 november: de .bewoners van de straten beginnende met de letters W t.m. Z. Zij die het pasje wegens ziekte, afwe zigheid af welke omstandigheid dan ook niet op de vastgestelde tijd hebben kun nen aanvragen, kunnen vanaf 17 novem ber 1975 tijdens de normale openingstij den terecht in het stadhuis, afdeling burgerzaken en in de dépendance te Santpoort en te Velsen-Noord. Het initiatief tot het houden deze vergadering is afkomstig een groepje buurtbewoners, dat zich van meet af aan sterk tegen een mogelijke overkapping van het Euro paplein heeft verzet. Vorig weekeinde organiseerde deze „kerngroep” van verontruste bewoners al een protest- aktie, waarbij stencils aan het win kelende publiek werden uitgedeeld. Met spandoekteksten als „Naar de duivel met die luifel” maakte men eens te meer duidelijk, niets voor de beluifelingspdannen te voelen. Tijdens de bijeenkomst in „De Lichtboei” zal de kerngroep de buurt bewoners over haar verdere plannen inlichten. Gedacht wordt bijvoorbeeld aan het houden van een bewoners- enquête. Wie ideeën of suggesties heeft, kan deze op de vergadering lanceren of tevoren contact opnemen met de kerngroepleden Piet Paree, tel. 38115 of Marjan v.d. Voort, tel. 31155. -- fig- ,-,- i /ft?:-.'!

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9