Agenda Tarieven van gemeente Velsen stijgen komend jaar met tien procent of meer Ai' Drie inbraken Metro Meubelmarkt Strand sluiten in ongelijk gesteld voor paarden in Beverwijk |L- 41 7 TROUWEN WORDT NIET DUURDER POSTDUIVENSHOW IN CAFE SPORT VELSEN-IJMU1DEN BLUES FORMATIE IN DONKEY SHOT Wegomlegging Luxor BEVERWIJK Colin Scott treedt op in Alpha-soos Kennemer theater „ONS GENOEGEN” Stadsschouwburg City DONDERDAG 30 OKTOBER 1975 NIEUWS UIT STAD EN STREEK Beverwijk Heemskerk Tarieven Sportvelden Zwembaden Leges HANDELSWIJZE BEVERWIJK JURIDISCH JUIST Verzoek Castricum MARKTFLUN f Wijk aan Zee Velsen-Noord V eisen-1J muiden In en om Haarlem u. 21.30 u.: nemen. en 4a-. handbal-, softbal- van ■ffl) (Van een onzer verslaggevers) Water gaat in Velsen een dubbeltje per kubieke meter meer kosten. Ook onze honden komen niet onder de inflatie uit en voor hen moet ook tien procent meer belasting op tafel worden gelegd. BEVERWIJK De postduivenvereni ging „Ons Genoegen" gut in café Sport 52. gaan HEEMSKERK. Wegens het leggen van een duiker in de Duitslandlaan als onderdeel van realisering van de vijvers langs de Luxemburglaan, is de Duits landlaan tot en met 7 november voor alle verkeer afgesloten. De wegomlegging wordt ter plaatse met borden aangege ven. 3. voor voor DIVERSEN VRIJDAG 31 OKTOBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat volwassenen en jeugd 19-21 u. hoofdrol. Zo is bij wijze van spreken de Tony Rome-serie met Frank Sinatra slechts kinderspel, vergeleken bij de ge welddadigheid en de sfeer van onbeha gen, die door de Engelsman Yates in deze film worden verwerkt. OOK IN DIT theater zal de elders in deze rubriek reeds uitvoerig omschreven politiefilm „Bullitt” worden vertoond, maar dan van hedentot en met zaterdagavond. Vervolgens tot en met HET VERHAAL speelt zich af in San Francisco, waar Steve Mc. Queen in de rol van politie-lnspecteur Frank Bullitt betrokken raakt bij een reeks misdaden en intriges nadat ex-gangster Johnny Ross, die als kroongetuige in een proces moet optreden in zijn zwaar bewaakte hotelkamer is vermoord. De story is enigszins ingewikkeld, maar de gebeur tenissen zijn behalve spectaculair ook nog op een bijzondere manier fascinerend, als ziekelijke uitwassen van een moder ne samenleving. BULLITT IS niet de vlotte detective, die tussen enige avontuurtjes met mooie vrouwen spelenderwijs een misdaad tot klaarheid brengt zoals Frank Sinatra dit deed maar hij is een politieman die het vuile werk doet en dan weet dat hij ’s avonds thuiskomt met alles behal ve schone handen. DIVERSEN DONDERDAG 30 OKTOBER Vrijburcht, Vrijburglaan. 19.30 u. openbare raadsvergadering Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. VRIJDAG 31 OKTOBER Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u., jeügd 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121. mllieuklachten 96000. VELSEN. Voor de inwoners van Velsen heeft de gemeente voor het komend jaar getracht alle tarieven en retributies met ongeveer tien procent te verhogen. Een aantal tarieven zijn wel boven deze tien procent uitgekomen. Een enkel tarief is echter niet omhoog gegaan. Dat is het tarief voor de huwelijksvoltrekking. Het college heeft dit niet willen verhogen, omdat trouwen in Velsen al meer kost dan in de omliggende gemeenten. Een tariefverhoging zou de reeds nu bestaande tendens om de huwelijksvoltrekking elders te doen plaatshebben, alleen maar versterken. HEEMSKERK Bij het gemeente bestuur is een verzoek van Castricum binnen gekomen om het Heemskerkse strand van 1 juni tot en met 15 augus tus voor paarden te sluiten. Castricum wil deze dieren van 10 uur *s morgens tot 6 uur ’s avonds uit hygiënische overwegingen van het strand weren. Hef college voelt er niet veel voor hierin alleen een beslissing te nemen. Eerst gaat men contact opnemen met het Beverwijkse gemeentebestuur al vorens een uitspraak over het ver zoek van Castricum te doen. DIVERSEN VRIJDAG 31 OKTOBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-20.30 u. Ook de tarieven voor water stijgen, voor gebruikers beneden 180 m3 en voor industrieel gebruik met 12,8 percent en voor huishoudelijk gebruik boven de 180 m3 met 10,6 percent- Deze verhoging betekent, dat er voor een kubieke meter water een dubbeltje meer betaald moet worden. De eerste categorie gaat 0,88 en de tweede 1,04 per kubieke meter betalen. De verpachting van standplaatsen wil het college niet meer door openbare verpachting doen. De standplaatshouder kon zijn plaats kwijt raken, omdat een ander hoger bood. Daarom wil het colle ge standplaatshouders wat meer rechts zekerheid geven en net als voor markt- gelden een prijs per vierkante meter gaan vragen, gelijk aan de marktgelden. De marktgelden gaan overigens tien per cent omhoog en komen op 0,55 per m2 per dag of voor vaste marktplaatsen op 6,35 per kwartaal of 20,35 per jaar. ER BESTAAT op dit ogenblik geen beter voorbeeld van de harde gangster film in moderne stijl dan „Bullitt” van Peter Yates met Steve Mc. Queen in de „ROLLERBALL”, de film die van heden tot en met woensddagavond in Luxor zal worden gedraaid, geeft een nogal oppervlakkig en naief beeld van de toekomst, als oorlog uitgebannen zal zijn en het Rollerball-spel het vreedza me volk zijn dosis geweld moet brengen en de bloeddorstigheid bevredigen. Het is een uitermate wreed spel, een combina tie van rolschaatsen, hockey en rugby, met de bedoeling een stelen kogel in het doel van de tegenpartij te werken. Alle hulpmiddelen zijn daarbij geoorloofd: de assistentie van motorrijders, die op de „vijand” mogen inrijden en de hand schoenen met stalen beslag, waar de tegenstander ernstig door kan worden verwond. DIT ASPECT van het werk wordt allerminst verwaarloosd, maar daarnaast vinden spannende achtervolgingen plaats, plus adembenemende ontmoetin gen met de onderwereld. Op deze wijze wordt „Bullitt” een opwindend voorbeeld van dit genre, dat bovendien de schijn bewaart van het onderhouden van nau we relaties met de werkelijkheid. In deze films vol hoogspanning blijven vooral de autorace door de golvende straten van San Francisco en een ach tervolging op het vliegveld in de herin nering als hoogtepunten van goed ge brachte sensatie. Dit alles zaterdag-en zondagavond in de Stadsschouwburg, met in de matinee van zondag een „Tekenfilm-festival nr.l”. uur per week per seizoen, 193 per uur, per week, per maand en 60 per uur per keer. Voor de zondagen is het tarief 1080 per uur per week per seizoen of ook 60 per keer. Schoolzwemmen kost 1 per keer en tijdens de vakanties kunnen schoolkin deren op de normale schoolzwemmen voor de helft van dit bedrag een bad Afzwemmen voor de diploma’s kost 2,50 en voor enkel een bezoekje is men 0,50 verschul- voor de 21ste keer, een uniek feit in ons land, de bekende hokkenshow houden. Op vier achtereenvolgende zendagen in no vember komen de liefhebbers met hun beste duiven uit de IJmond naar café Sport om via een competitie uit te ma ken wie de beste duiven heeft. - De straathandelaar krijgt wat meer zekerheid over zijn standplaats nu de openbare verpachting wegvalt. van de gemeente aangebrachte licht installatie: A. voor amateurverenigingen: a. voor senioren- of junioren Ateams 350 per uur, per jaar; b. voor B en C teams f 175 per uur, per jaar; c. bij incidentele verhuur 15 per uur. B. voor semi-professional- of profes- sionalverenigingen f 600 per uur, per jaar of f 30 per uur. 2. Indien niet voorzien van een op kosten van de gemeente aangebrach te lichtinstallatie: a. voor senioren of (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In Beverwijk en Wijk aan Zee is gisteren op drie plaat sen ingebroken. Uit een woning aan de Graaf Florisiaan verdween f 75 uit een geldkistje. De dieven namen voorts een zilveren tientej en wat klein geld mee. Door het forceren van een bovenlicht drongen inbrekers de keuken van een woonhuis aan de Munnikenweide bin nen. Uit een portemonnee wordt f 15 vermist. n Een 24-jarige Duitse monteur raakte 950 kwijt. Het geld verdween uit zijn reistas, die hij onder zijn bed had staan. De man verblijft in een zomerhuisje aan de Wijk aan Zeeër Dorpsduinen. BIJ DE DUITSE filmindustrie gaat men, gestimuleerd door de gro te belangstelling van het bioscoop publiek, onverdroten voort met het signaleren van veronderstelde on tucht en losse zeden in het mooie Tirol .Het nieuwste resultaat van dergelijke vrijmoedige benaderin gen werd „Beim jodeln juckt die Lederhose”, welke pikante klucht voor Nederland is vertaald als „Wanneer Tirolers stoeien, gaan de Alpen gloeien” en nu onder deze ti tel van heden- tot en met woens dagavond in City zal worden ver toond. Meubelmarkt verloren. In hoger beroep vocht men de zienswijze van de recht bank aan. Ook het Amsterdamse Gerechtshof vindt nu echter, dat de landbouwbe- stemming al gold voordat de bloemenkas aan de Bankenlaan werd gebouwd en men heeft de gemeente Beverwijk in het gelijk gesteld. Metro Meubelmarkt is veroordeeld tot betaling van de 2.000 belopende proceskosten. Films b tb Het zijn niet alleen de duiven van de leden van Ons Genoegen die deelnemen, maar ook van de verenigingen „De Reis duif uit Beverwijk, Atoom uit Velsen- Noord, terwijl ook van verenigingen uit Castricum, Heemskerk en Uitgeest inzen dingen komen. Het maximum aantal deelnemers is al bereikt. Er kunnen niet meer dan zestig duivenliefhebbers met hun duiven showen. Zondag 2 november komen de jonge duiven ónder het oog van de Am sterdamse keurmeester Bolding. Iedere deelnemer stuurt twee van zijn beste exemplaren per keer in. Van 11 uur tot 12.30 uur zijn de duiven te bezichtigen. Vertegenwoordigers van de Markt konden vanmorgen nog niet meedelen, of de juridische strijd zal worden voort gezet. HEEMSKERK In het jongerencen trum Donkey Shot treedt vrijdagavond de blues formatie Barrelhouse op. Barrel house werd in 1974 opgericht door drie ex-leden van de Oscar Benton Blues band. Van de groep is onlangs een I.p. verschenen. Zangeres van de groep is Tineke Schoenmaker. DOOR DE barbaarsheid van dit inter nationaal gespeelde gladiatorenspel wenst de steriele maatschappij van de toekomst de massa af te leiden van haar agressieve gevoelens, die tot oorlogen zouden kunnen leiden. Merkwaardig ge noeg heeft Norman Jewison (van „Jesus Christ Superstar”) dit met veel geweld gelardeerd stuk science fiction geregis seerd, daarbij gebruikmakend van be kende acteurs als James Caan, John Houseman en Ralph Richardson. Daarbij worden in de matinee van zondag span ning en sensatie evenmin verwaarloosd, waar dan de vertoning van „Troq, het beestmens” verantwoordelijk voor moet worden gesteld. junioren A teams 66 per uur, per jaar; b. voor junioren B-C teams 33 per uur, per jaar); c. bij inciden tele verhuur f 3,50 per uur. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Het Amsterdamse Ge rechtshof heeft vanmorgen het beroep van de Metro Meubelmarkt tegen het vonnis van de Haarlemse rechtbank ver worpen. Dit betekent, dat de gemeente Beverwijk naar de mening van het hof de meubelmarkt in januari dit jaar te recht uit de voormalige bloemenkas van Van Bragt aan de Bankenlaan heeft verwijderd. Tegen deze uitzetting spande Metro Meubelmarkt indertijd een kort geding aan, dat diende voor de Haarlemse rechtbank. Dit kort geding werd door de Ook de tarieven van de sporthal Zee wijk zullen met tien percent omhoog gaan, evenals het gebruik van de sport terreinen. De tarieven van de voetbal-, korfbal- en hockeyvelden zijn echter met vijftien percent verhoogd en ook het gebruik van gemeentelijke kantines en bestuurskamers gaat meer dan tien percent extra kosten, maar de huur is maximaal 2000. Ook de verlichte trai ningsvelden krijgen wegens hogere stroomkosten een extra tariefstijging- De tarieven worden nu: A. voor de voetbalsport: 1. Voor de bij de KNVB aangesloten plaatselijke verenigingen; voor een se niorenelftal 173 per seizoen; voor een junioren A-elftal 92 per sei zoen; voor een junioren B-C-elftal 63 per seizoen. 2. Toernooien: voor senioren-junioren A 12 per uur, per veld; voor B-C junioren 4 per uur, per veld. 3. Vriendschappelijke wedstrijden: voor senioren-junioren A 17 per wedstrijd; voor B-C junioren 6 per wedstrijd. 4. Voor overige gebruikers 70 per wedstrijd. B. voor de korfbal en honkbalsport: 1. voor de bij de respectievelijk lan delijke bonden aangesloten plaatselij ke verenigingen: voor een senioren team f 80 per seizoen; voor een juni oren-team 58 per seizoen; voor een adspiranten-team 40 per seizoen. 2. Toernooien: voor senioren f 12 per uur, per veld; voor junioren-adspi- ranten 4 per uur, per veld. Vriendschappelijke wedstrijden: senioren 12 per wedstrijd; junioren-adspiranten 4 per wedstrijd. 4. overige gebruikers 35 per wed strijd. C. Voor de hockeysport: 1. Voor de bij KNHB aangesloten plaatselijke verenigingen: voor senio ren-team 160 per seizoen; voor een junioren- of adspiranten team 80 per seizoen. 2. toernooien: voor senioren 12 per uur, per veld;'voor junioren-adspi ranten 4 per uur, per veld. 3. overige gebruikers 35 per wed strijd. E. Tennisbanen: 1. Tennispark Velserbeek: a. op za terdag en zondag per ochtend'middag f 330 per baan, per seizoen, per avond f 245 per baan, per seizoen, b. Overige dagen per ochtend-middag 215 per baan, per seizoen, per avond 285 per baan, per seizoen, c. Incidentele verhuur tussen 12.00-14.00 uur): per baan, per uur, per seizoen 70, per baan, per uur 6. Voor het bepalen van de vergoeding wordt de dag verdeeld in drie speel tijden, te weten van 9.00 tot 12.00 uur (ochtend), 14.00 tot 17.00 uur (middag en van 17-30 uur tot een half uur na zonsondergang (avond). F. Kleedgelegenheden annex kantine: Voor het gebruik van een kleedgelegen- heid annex kantine met of zonder bestuurskamer is per jaar nog ver schuldigd een bedrag van f 20 per m2 vloeroppervlakte van de kantine en de bestuurskamer, voor zover de stichtingskosten van de kantine of de bestuurskamer geheel voor rekening van de gemeente zijn gekomen. I. Gebruik van daartoe aangewezen vel den of oefenhoeken voor trainings- doeleinden: 1. indien voorzien van een op kosten Voor kleingebruikers gaat het aard gastarief omhoog en wel voor een ge bruik van 0-600 m3 vastrecht van 36 naar 42 en de kubieke meterprijs van 0,26 naar 0,27 en voor en gebruik van 600-170.000 m3 de kubieke meter prijs van 0,16 naar 0,20, maar hier gaat het vastrecht omlaag van 96 naar f 84. Voor' blokverwarming blijft het vastrecht 12 per woning. Het mini mum gaat echter van f 135 naar 150 per blok en de kubieke meterprijs stijgt van f 0,15 naar f 0,19,5. Voor de eerste categorie betekent dit een verhoging van minder dan tien percent, voor de tweede categorie, afhankelijk van het gebruik een verhoging van elf tot 25 percent en voor blokverwarming een verhoging van 29 percent bij gebruik van 3000 m3. aan het terras digd. De tarieven wordenlosse 1,50, beneden 1. Seizoenabonnement in voorverkoop boven 16 jaar f 22, beneden 16 jaar en scholieren f 16,50, daarna respectievelijk 27,50 en 22 De precariorechten gaan evenals veel andere tarieven met tien percent om hoog, alsmede de gemeenteleges. Alleen voor de bouwleges achtte het college een verhoging niet op zijn plaats, omdat de inkomsten meestijgen met de stijgende bouwkosten. Wel wordt de grens, waar boven een lager percentage aan bouwle ges wordt gevraagd aanzienlijk ver hoogd. Deze grens stond sinds 1966 op 100.000 en wordt nu gebracht naar 220.000. De reinigingsrechten worden gebracht op f 39,60, ook een verhoging van tien percent. Het rioolafvoerrecht gaat onge veer vijftien percent omhoog. Het wordt nu voor woningen met 1 persoon 10,50, voor woningen met twee personen 21, en voor woningen met drie of meer personen 36,75/ BIOSCOPEN city, donderdag en vrijdag so uur: „Als de Tirolers stoelen, gaan de Alpen gloeien”. TENTOONSTELLINGEN EN MÜSEA Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Cen trum Moerbergplantsoen, geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis, van maandag tot en met vrijdag van 10-12 uur geopend voor bezichtiging. DIVERSEN Alarmnummers politie 19033, brandweer 16400, ongevallendienst 15400, Hoogovens 02510- Badhuizen, Snelliusstraat en Doodweg, vrij dag geopend van 13 tot 21 uur. Velserbad, vrij zwemmen van 12.15 tot 13.15 u. van 16.40 tot 18 u. en van 19.30 tot 21 uur. Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, don derdag 20 uur: filmavond volièrevereniglng „Fauna Fellsena”. Stadsschouwburg, vrijdag 20 uur: „Entre Nous’’ speelt „Per luchtpost”. Nieuwe Kerk, Kanaalstraat, vrijdag 20 uur: jubileumconcert c.o.v. „IJmuiden”, uitvoering „Die Schöpfung”. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein). Vandaag en morgen 20.15 u.: „Shorts” van technische theatergroep Perspekt. Toneelschuur (Smedestr. 31). Vrijdag 20.30 u.première toneelgroep Centrum met „Keef- man”, en „Monoloog”. woensdagavond „Flesh Gordon”, een science fiction, waarvoor men in een gedurfde interplanetaire satire de ele menten sex, humor, avontuur en fanta sie met veel flair met elkaar wist te combineren. VOOR DIT weekprogramma wordt verder de sex-film „Een waterval van slipjes” aangekondigd, bestemd voor de traditionele nachtvoorstellingen van vrijdag en zaterdag, in de eerste matinee van zondag gevolgd door het Karl May verhaal „De Schat in het Zilvermeer”. En tenslotte heeft de voortreffelijke western >,Once upon a time in the west” opnieuw bewezen over voldoende kwali teiten te beschikken, om in de tweede zaal van dit theater een derde prolonga tie noodzakelijk te maken. Ook de tarieven voor de zwembaden Zijn met ongeveer tien percent verhoogd. Een uitzondering vormt het badtarief voor kinderen beneden 16 jaar in het openluchtbad Heerenduinen, dat dit jaar niet verhoogd wordt. Een andere wijzi ging is, dat leskaarten voor het B-, of C-diploma ook toegang geven tot het bad op andere tijden. De tarieven vor het Velserbad wonden nu: losse baden boven 16 jaar 1,50, tot 16 jaar 1,10; kwartaalabonnement bo ven 16 jaar .35, tot 16 jaar 25; stortbaden 0,25. De lèskaarten gaan kosten: voor diploma A, tweemaal per week voor beneden 16 jaar en scholieren 37, vervolgkaart 13,50, voor 16 jaar en ouder eenmaal per week 31, ver- volgkaari ƒ11; voor het B en C- diploma, eenmaal per week tot 16 jaar en scholieren 42, boven 16 jaar Leskaarten voor één zwemles 3,50 kosten. Het verenigingstarief bedraagt maandag tot en met zaterdag 1930 per Zelfs de tarieven voor de hondenbelas ting worden per januari aangepast en met ongeveer tien per cent verhoogd. De tarieven van f 40: 47,50; 55 en 40, die momenteel voor de verschillende honden gelden, worden gewijzigd in f 45, 52,50 f 60, en 45. Voor de begrafenisrechten is een hele nieuwe vercu'dening opgesteld- De tarie ven worden’daarin: voor een eigen graf gedurende 10 jaar 286; voor het begra ven van personen boven 12 jaar 188, van 1-12 jaar f 94_^en beneden een jaar 47. De kosten van een urn bedragen 360, het hebben van een urn geduren de 10 jaar kost 286, een los naamte- geltje f 110, terwijl het verstrooien van de as op het strooivéld 55 moet kosten. BIOSCOPEN Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.15 u.: „Rollerball”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN DONDERDAG 30 OKTOBER Paviljoen Westerout, Westerhoutplein. 19-21 u. bazar, 20 u. kienen. Wijk aan Duin, Wilgenhof laan. 20 u. kienen. Sociëteit Alpa, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. VRIJDAG 31 OKTOBER Hulpdienst Help een andje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 25617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kulkensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u. Wijkerbaan, Pres. Kennedyplein. 20 u. kie nen voor VARA-speelgoedaktie. Clubhuis De Boog, Hoflanderweg. 20 wethouder A. Hoogenboom opent nieuwe kleedaccommodatie DEM-voetbal. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Carillon, Pres. Kennedyplein. 20.30 u. kien en klaverjasavond. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd 15-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 15.30-17.30 en 19-21 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, mllieuklachten 96000. BEVERWIJK De Alpha-sociëteit aan het Moensplein begroet vrijdagavond de Engelse folkszanger Colin Scott. Scott heeft in Engeland al de nodige faam ver worven door zijn optredens in vooraan staande folk- en countryclubs. Hij begint om half negen aan zijn optreden. De Linge (Lingestraat 1,. Haarlem-N.). Vrij dag 20 u.Selskip „Friso” met „Keamer to hier”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.). Vrijdag 20.15 u.: Concert door Haarlems Opera Koor „Bep Ogterop”. De Waag (Damstraat-Spaarne). Vrijdag 20.30 u.: Cobl Schreijer en Trllle Belarldes. Haarlemse Jazz Club (De Egelantier, Gr. Heiligland 47). Vrijdag 22 u.: Jam Sessions. At The Jazzcorner (Spaarne 104). 22 u_: Rudl Contini Kwartet. Vrijdag 22 u.: Martin Haak Latin-Kwartet. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.). 15.30, 19 en 21.30 u.„Dokter Pulder zaait papavers”, 14 j. Vrijdag 24 u.: „De rechter- en de linkerhand van de duivel”, 18 j. Frans Hals (Frans Halsplein). 19 en 21.15 u.: Thunderball”, 14 j. Vrijdag 23.30 u.: „Dolle dingen achter het sleutelgat”, 18 j. Lido (Houtplein). 14, 19 en 21.15 u.: „De straatvechter”, 14 j. Vrijdag 23.45 u.: „Romeo en Julia”, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.: „Orde moet er zijn”, 18 j. Vrijdag 23.45 u.: „Poppen aan een touwtje”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt). 14, 19 en 21.15 u.: „In opdracht van de draak”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) t4.30, 19 en 21.30 u.: „Some like it hot”, 14 j. Vrijdag 24 u.: „The Canterbury Tales”, 18 j. Studio (Gr. Markt). 14, 19 en 21.15 u.s „Shampoo”. 18 j. van de Heerenduinen baden boven 16 jaar 16 jaar en scholieren ZOALS BIJ DIT genre gebruikelijk doet de inhoud weinig ter zake, omdat de scenarioschrijvers het reeds voldoen de achten enige situaties te bedenken, waar de dames bloot in kunnen worden opgenomen. Voor deze film namen zij dus genoegen met een aantal levenslus tige vrouwtjes dat zichzelf in een Ti- rools dorpje een opwindende winter- sport-vakantie heeft beloofd, omdat de lokale skileraren nu eenmaal de reputa tie hebben in bed even bekwaam te zijn als op de lange latten. Vandaar dat deze klucht door het verhuurkantoor wordt aangekondigd als ,Een nieuwe Tiroler knaller”, vergezeld van de introductie: „In deze vrolijke film draait alles om. wat er in een Lederhose zit”. Duidelijker kon het dus niet. ONDERWIJL in de matinee van zon dag sensatie en humor, dank zij de vertoning van Supermannen tegen Amazones”. Een film over spectaculaire gevechten tussen drie supermannen en honderd beeldschone Amazones.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 7