Velsenaar in arrest VERPLEEGTEHUIS IN wegens autodiefstal PLAN WESTERTUINEN .SOOSffiMB Gezond eten Hoofdopzichter Meulenberg nam afscheid in stadhuis in „De Mei” „Rode Dorp” dit jaar nog niet leeg K JU mm I Makkelijke autocoat re. kinderen vader moeder strips en hoedjes personeels advertenties Stichting Heemswijk koos voor nieuwbouw in Beverwijk MEULENBERG NA KWART EEUW OPZICHTER ONDERHOUD BIJ WONINGSTICHTING MET PENSIOEN WILDEROM-BETJES fe I 9 DONDERDAG 3 0 OKTOBER 197 5 NEJLÏWS Uix SÏAD EN STREEK GEORGANISEERDE BENDE ACTIEF IN REGIO HAARLEM 1 met Bert van der Veer Fortex kol lekt ie - ’n wereld in mode Vanaf f 179-t/m 325,— .y BEVERWIJK De Stichting „Heemswijk” heeft besloten in het bestemmingsplan Westertuinen (achter de Kuikensweg) een gecom bineerd verpleegtehuis voor 200 so matisch en psychisch gestoorde be jaarden te bouwen. Aan dé gemeen te Heemskerk berichtte de Stich ting deze week, dat men definitief af ziet van de bouw van het tehuis op een stuk grond aan het einde van de Maerelaan, Het nieuwe ver pleegtehuis in Westertuinen ver vangt de verpleegtehuizen „Zee vanck” te Wijk aan Zee en „St. Jo- «eph” aan de Kerklaan te Heems kerk. Beide tehuizen voldoen niet meer aan de eisen des tijds. Weekendaanbiedlng SPECULAASBROKKEN per stuk 1,90 2e brok halve prijs! Wij verwerken uitsluitend roomboter. - 5 5 Fi Autocoats met steek- zakken en sierstiksels. K (Van een onzer verslaggeefsters) D CM Umuiden-Kennemerlaan 61 FORTEX (Van een onzer verslaggevers) Van het tehuis Zeevanck te Wijk aan Zee komen 100 bejaarden en van het Heemskerkse tehuis S. Joseph ongeveer 70. (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN. „H?t is moeilijk om af scheid te nemen als iemand wordt ge pensioneerd. Moet je hem dan feliciteren of condoleren? Het zal een merkwaardi ge gewaarwording zijn: de ene dag neem je nog deel aan het arbeidsproces en de andere hoeft het opeens niet meer”. Deze overpeinzingen kwamen woens dagmiddag van wethouder C. Ockeloen, die als eerste het woord voerde tijdens de afscheidsreceptie van de hoofdopzich ter onderhoudswerk van de Velser Wo ningstichting de heer L. P. Meulenberg. De heer Meulenberg heeft na ruim 25 jaar werken voor de woningstichting de pensioengerechtigde leeftijd bereikt en daarom nam hij woendsdagmiddag offi cieel van zijn relaties afscheid tijdens een receptie in de burgerzaal van het stadhuis. De heer Ockeloen schetste verder in zijn speech de situatie waarin de wo ningstichting 25 jaar geleden toen de heer Meulenberg in dienst kwam ver keerde. „Zo’n 2 5jaar geleden had de woningstichting bijvoorbeeld 1449 wo ningen in bezit of beheer. Nu zijn dat er In Beverwijk en Heemskerk bestaat grote behoefte aan een goede accommo datie voor chronisch zieke en psychisch gestoorde bejaarden. In 1974 lanceerde de Stichting „Heemswijk”, waarin sa menwerken Zeevanck en St. Joseph, plannen voor nieuwbouw, óf in Béver- 7917, we kunnen dus binnenkort de achtduizendste woning verwachten. We zien dat het aantal woningen verveel voudigd is. Het ambtenarenkorps is in die periode slechts verdubbeld. Dat zegt wel iets van de arbeidsproductiviteit daar. In de tien jaar dat ik hier ben, heb ik over de heei- Meulenberg nooit een klacht gehad. Het is een man, die niet meer zegt dan nodig is en tijd om kritiek te geven is er altijd wel, terwijl de tijd om gewoon iets goeds te zeggen altijd tg kort is. Meulenberg, de manier waarop u met uw staf het werk voor de volkshuisvesting heeft gedaan is van buitengewone betekenis geweest. Daar voor zeg ik dank namens de bevolking en namens het gemeentebestuur”. Hierna overhandigde de wethouder de heer Meulenberg een envelop onder couvert. Als directeur van de woningstichting voerde de heer R. van Wetter het woord, waarbij hij de eerste jaren van Meulen- berg’s dienstverband bij de woningstich ting memoreerde. „Hij begon als jongetje voor halve dagen, als opzichter”, zo sprak de heer Van Wetter, „de andere helft van de tijd was hij nog in Dor- Ter gelegenheid van zijn afscheid ont ving hoofdopzichter L. P. Meulenberg woensdag uit handen van wethouder Ockeloen een envelop onder couvert. I Als sluiter in de rij van sprekers voerde de heer J. Smit het woord na mens de personeelsvereniging. Hij bood de heer Meulenberg ook een envelop met inhoud aan. Na het dankwoord van de hoofdopzichter werd het formele ge deelte afgesloten en kon de gezellige afscheidsreceptie informeel worden ver volgd. VELSEN-NOORD Het „Buurtcen trum De Mei” heeft, mede door de behoefte die hiervoor bestaat, een ant woord kunnen vinden op de vraag naar een cursus gezond eten. Aanstaande vrijdagmiddag start deze cursus onder leiding van Mona Westerduin uit Haar lem. De zes weken durende cursus be gint om 13.30 en stopt om 15.30 uur. Mona Westerduin, voor andere buurthui zen in de IJmond geen onbekende, is medewerkster aan het Groeicentrum ZERO in Haarlem en studeert daarbij eveneens Chinees en Tsjechisch in Am sterdam. Zelf heeft zij een cursus gelo pen bij de „Oost-West-Fqundation”. Personen die interesse hebben moeten zich vooraf bij het buurthuis aanmel den: Geelvinckstraat 28, Velsen-Noord, tel. 02510-24025. In Wijk aan Zee staat in de Zwaanstraat het (verouderde) gebouw van „Zeevanck" (links). Ook in Heemskerk* is een ver pleegtehuis, dat hoognodig aan ver nieuwing toe is, St. Joseph in de Kerk laan. Na een half jaar wikken en wegen heeft het bestuur van de Stichting „Heemswijk" besloten in Beverwijk een nieuw verpleegtehuis voor somatisch en psychisch gestoorde bejaarden te bou wen. Het nieuwe tehuis zal dan Zeevanck en St. Joseph gaan vervangen. BANKETBAKKER’1 KENNEMERLAAN 88 - IJMUIDEN Iedere dag verse lange slagroomsoesjes 75 cent De Castricumse autohandelaar, die als hoofddader wordt gezien, wil wel praten, aldus de recherche en naar aanleiding daarvan zal het onderzoek worden voortgezet. Psychisch gestoorde bejaarden zijn pa tiënten, die een hulpeloze indruk maken. Hun voornaamste en meest opvallende symptoom is het geheugenverlies als mede het gedesoriënteerd zijn, dat wil zeggen het verlies van het besef van tijd en plaats. Dat waren prachtige woorden van de omroepster. „Jongens en meisjes, jullie kijken naar het NCRV-kinderprogram- ma”. En zo was het ook. Nadat ik de afgelopen weken heb moeten mopperen (en mopperen is nooit leuk, de juf is veel liever tevreden) over het woensdag- middagprogramma dat AVRO en TROS durfden te presenteren, liet de NCRV gisteren zien hoe het jeugdwerk moet worden bedreven. Honderd en dertig mi nuten zendtijd, 75 minuten eigen werk. Eerst kwam Doris Day, daar had ik het even moeilijk mee, maar natuurlijk: dat was voor de bejaarden. Daarna was de Kijkdoos, een geschikt programma voor kinderen onder-de-ondertitelleeftijd. Nieuw was De Trom van Pandoera. „De een begrijpt niets van de hobby van de ander”, meldden de omroepbladen. De een houdt van kunstschaatsen, de ander geeft meer om elektronica en tekenen. Over beider bezigheden werd wat meer duidelijk, en daarnaast trachtte de een de ander een beetje beter te begrij pen. Een programma met een ideaal, kor tom, maar helemaal niet vervelend. En de jongere kinderen, die van de Kijkdoos over waren, konden zich kostelijk amu seren met zo’n grote kogel, die keer op keer een oud huis ramde. Ten slotte een spannende jeugdserie. Volgende week is er weer een woensdag. Wim Neijman is ook een slimmerik. Voor het IKOR maakt Wim Neijman het wekelijkse programma Jouw beurt, waar in kinderen praten over hun eigen, ge meenschappelijke situatie. Wim Neijman kent de kinderen altijd bij de voornaam; één keer ging hij in de fout, maar dat was bij een tweeling. Nu had Wim Neij man eens een extra makkelijke afleve ring: 13 kinderen in Suriname. Goed uit elkaar te houden, want alle rassen wa ren verenigd, van een Surinaamse Chi nees tot een Libanese Hollander. „We gaan het land opbouwen”, zei een jonge- je. Het valt te vrezen, dat ook de Su rinaamse televisie dan volwassen wordt, en we zien dagelijks via Nederland 1 en 2 wat dat betekent. Nee, geef mij dan maar rare scheve of onscherpe beelden en grote toeters van microfoons, maar wel deksels echte kinderen, zonder mon delinge fotokopieën van de grote-men- sentaal. Het was een verhelderend en op timistisch programma. Ondanks de fina le. Wim Neijman: „Samen van Suriname een mooi land maken. Doen we dat? Af gesproken?” De 13 kinderen in koor: „Ja meneer”. Boeren, bonzen en bommen is een serie naar een boek van Hans Fallada, waarin de advertentie-colporteur Tredup als in dividu een aandeel heeft in de strijd van de boeren. Dat verhaal is geraffineerd en fundamenteel, en het is geen wonder dat de Duitse tv dacht: hé, dat heeft iets met de historie, de maatschappij en de mens te maken, daar maken we een vijfdelige serie van. De NOS hanteerde hier en daar het hakmes, en het resultaat was: een se rie in zes afleveringen. Boeren, bonzen en bommen is best een geslaagde film. Goed geacteerd, mooie locaties, voortreffelijke sfeertekening, en dat valt allemaal ook te zeggen van de Nederlandse speelfilm Dakota (regie Wim Verstappen), die gis teravond door WDR-Duitsland 3 werd uitgezonden. Alleen lijdt Dakota niet on der uiterst artistiek filmwerk, Boeren, bonzen en bommen wel. Tsjonge, wat een uitsloverij. Het plaatsen van een la ding explosieven werd steeds onderbro ken door titelkaarten waarop de samen stelling van de bom werd onthuld. Zeer typerend zijn perfecte, lang aangehouden shots met een helling, een groene bo menpartij rechts, een kale boom in het midden en links daarvan twee mensen afgetekend tegen de lucht. Het irriteert mij door de eigenlijk niet relevante schoonheid. In een belendend dagblad las ik dat de nieuwslezers in het NOS-journaal-nieu- we-stijl niet zo gelukkig zijn met de tek sten van het weerbericht, die door het KNMI te De Bilt worden geschreven. „Nogal gedragen werk met veel bijzin nen”. Het was mij nog niet opgevallen, terwijl het weerbericht toch al een lang lopende serie is, maar ze hebben gelijk. „Bewolking van het front van een de pressie, ten zuidwesten van Ierland, drong Portugal binnen”. Het gironum mer van Soares bleef uit. VELSEN. In de nacht van zondag op maandag is in Santpoort een 38- jarige Velsense koopman aangehouden die nog steeds wordt vastgehouden en morgen voor de officier van justitie wordt geleid in verband met een georga niseerd complot van autodieven. Tevens in verband met deze zaak zijn een autohandelaar en een autospuiter uit Castricum aangehouden. De autospuiter is inmiddels op vrije voeten gesteld, maar de districtsrecherche van de rijks politie Amsterdam acht het niet onmo gelijk dat meerdere arrestaties zullen worden verricht. Het is, aldus de recher che, nog niet te overzien hoeveel lieden bij de autodiefstal en handel betrokken zijn. Het wordt niet uitgesloten dat ook in Velsen nog arrestaties worden ver richt. werden opnieuw gespoten, motor- en chassisnummers werden veranderd en de wagens werden van nieuwe ook ge stolen kentekenbewijzen voorzien. De operaties hadden voornamelijk in de re gio Haarlem plaats. Het onderzoek in deze zaak is pas begonnen, zo wordt door de rijksrecher- che gemeld. Een gegeven is dat de dieven zich uitsluitend richtten op wa gens in de prijsklassen van dertig tot vijftig mille. Het is niet onwaarschijn lijk dat deze bende al geruime tijd met deze diefstallen bezig is. De wagens VELSEN-NOORD. Het zal de ge meente Velsen niet gelukken om het zogenoemde Rode Dorp in Velsen-Noord voor het einde van het jaar te saneren. Van de 234 woningen die zich daar bevonden zijn er op dit moment onge veer 25 nog bewoond. En het zal niet mogelijk zijn voor deze 25 gezinnen nog voor 31 december een vervangende woonruimte te vinden; ook al geschiedt dit zoeken naar andere woningen in overleg met Hoogovens Van Gelder Pa pier en de r.k. woningbouwvereniging. wijk óf in Heemskerk. Beide gemeenten reserveerden grond voor het tehuis en wachtten op de beslissing van de Stich ting. Belangrijkste aigument van de Stich ting „Heemswijk” om voor Beverwijk te kiezen was het feit, dat het bestem mingsplan De Die zou moeten worden gewijzigd om aan het einde van de Mae relaan een verpleegtehuis te kunnen bou wen. Mochten er bezwaren tegen een voorgenomen wijziging van het bestem mingsplan worden ingediend, dan zou de Stichting nog minstens anderhalf jaar op het einde van de procedure moeten wachten en dat wilde men voor alles voorkomen. Westertuinen is een door G.S. goedge keurd bestemmingsplan, waarin al met de komst van Heemswijk rekening is gehou den. De oppervlakte van de gereserveerde tereinen in Beverwijk en Heemskerk verschilde niet veel: 2,4 hectare. De Stichting „Heemswijk’’, die de ge meente Beverwijk reeds omtrent de be- slishing heeft ingelicht, gaat nu voorbe reidingen treffen om zo snel mogelijk met de bouw te kunnen beginnen. Men ver wacht hiervoor ongeveer een jaar nodig te hebben. Den Haag heeft al laten blij ken, dat nieuwbouw van de Stichting Heemswijk zal worden gesteund. Staats secretaris Hendriks van Volkshuisvesting verklaarde, dat het verpleegtehuis 200 bedden mag hebben: 100 bedden voor psychisch gestoorde oej aarden en 100 bedden voor chronisch zieKe bejaarden. drecht verbonden. Maar van die voor waarden heb ik nooit spijt gehad. Ik vind het prettig dat we onder deze gezonde omstandigheden van u afscheid nemen. Ik vind het jammer dat u gaat, maar ik hoop dat u goed van uw pensioen genieten zal. Jij hebt je werk voor de woningstichting altijd fantas tisch gedaan en het zal voor de opvolger (M. H. Masereeuw, red.) niet gemakke lijk zijn om dit te overtreffen”. Met een dankwoord overhandigde de heer Van Wetter zijn scheidende collega een groot hoeklens. Haarlemse Jazz Club, Groot Heilig land 47, Haarlem. Vrijdag 31 oktober Jam Sessions vanaf 22 uur. Deining Activiteiten Centrum, Rip- perdastraat 13, Haarlem. Zaterdag 1 november, 20 uur, ƒ2 folksinger Da vid Ireland. Ut Cafaatje, Spaarndamseweg 19, Haarlem. Zaterdag 1 november, 20.30 uur, ƒ2,50. Zanger-gitaristen Herman Erbé en Sip Posma. ’t Goede Uur, KorteHoutstraat 1, Haarlem. Zondag 2 november, 21 uur, entree vrijblijvend. Immelies Gerlach speelt Vedel en Gamba begeleid door Kees Huges aan het spinet. Global Village, Kleine Houtstraat 40 (café De Geus) en Groot Heilig land 61 (café de Egelantier). Haarlem donderdag 30 oktober, 21.30 uur, in De Geus kwartet Remco van der Gughten. Zondag 2 november in De Geus om 21.30 uur trio Jaap Stork. In De Egelantier zondag 2 november om 15 uur kwartet Kees van Lier. Dins dag 4 november om 21.30 uur pianist Ruud Jansen- Arnoldushoeve, Hoofdweg 574, Hoofddorp, Zaterdag 1 november, 20 uur, De Otger Dice Band. Tioli, Laan van Angers 5, Haarlem. Zaterdag 1 november, 20.30 uur. De rhythm Bluesgroep De Bintangs. Youth for Christ, ’t Turfschip, Turfsteeg 2, Haarlem. Zaterdag 1 no vember, 20 uur. Folkgroep Kerugma. Toegang vrij. Donkey Shot, A. Verherentstraat, Heemskerk. Vrijdag 31 oktober, 20.30 uur, Blues-formatie Barrelhouse. p« 7

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9