Lubbers is financieel GEELS WORDT NIET goed af LANGER ONDERSCHAT Voor 10 verbaasde Mexicanen spomwiB Veteraan Vaesen deed recordpoging Grootse rentree van Toeristjeva Elimentatie voor EK dreigt na verlies in Praag Toto en Lotto NB De Nieuwe Middenklasse Volvo 66 Geld lenen 1 D<1 7 Kessler: „Een van de beste spitsen van Europa" I c o UimecO* Als u dóórdenkt VRIJDAG 3 1 OKTOBER 1975 31 SPORT i Instinct Prestatie Mythe Door Theo Klein r; as n n de n 15, 19 62 ll Het is hoog tijd voor een nieuwe midden - klasse. Met een eigen gezicht, eigen hoge kwaliteit. Daarom introduceert Volvo de Volvo 66. VOLVO CV iip (Van onze sportredactie) MARC SERNÊ Nehoda juicht nadat hij Tsjechoslowakije met een kopbal de gelijkmaker heeft bezorgd tegen Engeland. Doelman Clemence ligt met bal en al achter de doellijn. de Nieuwe afgang Engeland (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 1 jn 2. uw LONDEN (ANP). Ljoedmilla Toe- ritsjeva heeft na een jaar afwezigheid een grandioze rentree gemaakt in de internationale turnwereld tijdens de we reldbekerwedstrijden in Londen. De 23- jarige turnster uit de Sovjet-Unie werd eerste op de vier onderdelen tijdens de krachtmeting waarvoor de twaalf sterk ste turnsters van de wereld waren uitge nodigd. PRAAG (Reuter-UPI) De kans is groot dat Engeland, na de opzienba rende uitschakeling voor de eindronden speelt zo sterk als in die wedstrijd, dan zou ik zelfs wel voor niets willen meedoen.” NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK voor uw auto voor uw boot voor uw meubilair voor uw keuken voor uw caravan yó Gemakkelijk en betrouwbaar bij de NMB Voor alle doeleinden Ook voor het verbeteren van woning. Geen informatie bij werkgever Kwijtschelding bij overlijden Inlichtingen bij alle NMB-kantoren Geels benadrukt daarbij nogmaals dat hij er beslist de figuur niet naar is om een soort mythe-vorming rond Michels verder in de hand te werken. Maar toch meent hij: „Als ik mensen als Henk van Dorp en Frits Barend voor de radio hoor uitroepen dat Michels alleen maar groot geworden TURIJN. Ongeacht de afloop van de partij tegen Domenico Adinolfi zal Rudi Lubbers vanavond het sportpaleis in Turijn ruim 34.000 gulden rijker ver laten. Lubbers verdient als uitdager ruim twee keer zoveel als de Europese kampioen in het halfzwaargewicht. Do menico Adinolfi, de 29-jarige Italiaan, sedert december 1974 titelhouder, is het „slachtoffer” van de wens van zijn ma nager Rodolfo Sabbatini om het gevecht in Italië te laten plaatsvinden. fietsen. Al het benodigde materiaal werd door Posts Raleigh-team geleverd. Vae sen kreeg de fiets van René Pijnen en zorgde zelf voor passende kleding door shirt en broek van Theo van der Leeuw te lenen. Als verzorger fungeerde Jac ques Visschers, oud-ploegleider van het Ovis-amateurteam. Vaesen is in Limburg geen onbekende. Sinds hij tien jaar geleden („Ik mocht vroeger niet van mijn vader”) voor het eerst op de racefiets stapte, heeft hij met menige stunt de sportpagina’s ge haald. Zo presteerde hij het enkele jaren geleden om in negen dagen van Limburg naar Rome te fietsen, waar hij in een speciale audiëntie door de paus werd ontvangen. Zijn enige bagage: een tasje met geld, een shirt en een broek. Vae sen: „Het was een weddenschap. Ik had het al eens eerder geprobeerd, maar toen moest ik aan de Franse grens wegens een zonnesteek opgeven”. Een dagje uit per fiets naar zijn dochter in Heemstede (230 kilometer) is niets voor Vaesen. die enige jaren geleden al eens in het bezit kwam van het officieus wereldkampi oenschap voor renners van boven de 55 jaar. ..Daarna hebben ze me nooit meer uitgenodigd”, aldus Vaesen. Ruud Geels maakt een triomfantelijk gebaar nadat hij weer eens een. belang rijk doelpunt heeft gemaakt. enorme kick. Ik ben nu elf jaar full- profvoetballer. Maar in het Neder lands elftal voetbal ik niet eens voor de centen. Als Cruijff zo voetbalt als tegen Polen en het Nederlands elftal Het opvallendste 'aan Ruud Geels is misschien wel zijn onopvallendheid. Hij heeft een zeer merkwaardig in stinct om doelpunten te maken en accentueerde dat het afgelopen sei zoen door met 29 goals op de tweede plaats van de Europese topscorerslijst te eindigen. Toch hebben velen de neiging om Ruud Geels een beetje als spits te onderschatten. Daarom was Hertha-trainer Georg Kessler als een kind zo blij met Ruud Geels’ doel punt in de interland NederlandPo len. Kessler zei letterlijk aan de vooravond van het duel tussen Hertha en Ajax in Berlijn: „Zelfs na allerlei video-opnamen van Ajax waren mijn spelers er nog steeds niet helemaal van overtuigd dat Geels één van de gevaarlijkste spitsen van Europa is. Maar na die geweldige interland van het Nederlands elftal tegen Polen, die wij op de televisie hebben kunnen bekijken, raakten mijn spelers ook onder de indruk van Ruud Geels-” van het wereldkampioenschap in West- Duitsland opnieuw een teleurstelling te wachten staat. Dit keer op Europees niveau. Want nadat het nationale team negen wedstrijden achtereen onder lei ding van coach Don Revie ongeslagen was gebleven, volgde in de belangrijke uitwedstrijd tegen Tsjechoslowakije het eerste verlies. In Bratislava moesten de Engelsen in ieder geval gelijk spelen om hun goede kans op kwalificatie voor de kwartfinales van het toernooi om het Europees kampioenschap voor landen ploegen te behouden. Het werd, voor 45.000 toeschouwers, echter een neder laag van 2-1. Tsjechoslowakije werd daarmee op slag de grote kanshebber voor de overwinning in groep 1. Beide landen moeten nog bij Portugal op be zoek en de Tsjechen mogen op Cyprus nog twee punten gaan halen. Sabbatini heeft om de partij naar Italië te krijgen drie beursbiedingen ge daan. waarvan er één ruim boven het bod van het sportpaleis Ahoy’ (52.000 gulden) lag. Sabbatini’s hoogste beurs bieding bedroeg ruim 86.000 gulden. Vol gens de reglementen is daarvan 60 pro cent voor de kampioen en het restant voor de uitdager. A De wedstrijd Go Ahead-Twente, die door scheidsrechter Van der Kroft wegens mist werd afgelast, is opnieuw vastgesteld voor woensdagavond 5 november. Op uitnodiging van de Canadese turnbond zal Cor Smulders deelnemen aan wedstrijden in Toronto. is dank zij Johan Cruijff dan denk ik toch wel bij mezelf: Jullie hebben er toch ook geen barst van begrepen. Natuurlijk is Cruijff een belangrijke figuur geweest in de carrière van Michels. Maar ik ben zo vrij om te veronderstellen dat Michels er ook zonder Cruijff wel gekomen was. Ik heb Michels tijdens de wereldkampi oenschappen in West-Duitsland mee gemaakt en speel dus nu ook weer onder hem. Daarom kan ik er wel een beetje over meepraten. Los van alles durf ik dan ook wel te stellen dat de terugkeer van Michels bij Ajax een meer dan uitstekende zaak voor de club en de spelers is.” MEXICO Wanneer Roy Schuiten vandaag het werelduurrecord verbetert, zal hij zich nauwelijks gelukkiger kun nen voelen dan de 69-jarige Limburger Piet Vaesen. een ongelooflijk energieke veteraan, die donderdag als eerste 65- plusser een poging deed een werelduur record te vestigen. Ten aanschouwe van een tiental ongelovig kijkende Mexica nen stapte Vaesen, die zich deze week op de olympische baan goed had voorbe reid, op de fiets en reed in 60 minuten niet minder dan 37 kilometer en 323 meter. „En het is”, vertelde hij, nadat hij opmerkelijk fit van de fiets was gestapt, „dat ik tien minuten lang last had van de wind, anders was ik waar schijnlijk tegen de veertig kilometer ge komen.” Ruim 37 kilometer was echter ook al voldoende om het smalend gelach en de snerende opmerkingen van toeschouwers de kop in te drukken. De Ajacied die ook in de uitwed strijd in Chorzow van het Nederlands elftal in de tweede helft als invaller voor een opleving van het vastgelo pen Oranje-voetbal zorgde, daarover: „Ik kan zeker wel een goede pass over dertig veertig meter geven. Ook een speler passeren lukt vrij aardig. Ik kan nu bij Ajax ook wat anders voetballen omdat er een wat andere taakverdeling in het veld is. Ik voet bal nu bij Ajax net weer zo als het laatste jaar in Brugge onder Happel. Maar wedstrijden in het Nederlands elftal bezorgen me nog steeds een AMSTERDAM. In tegenstelling tot voorgaande seizoenen hebben de Ajacieden momenteel geen enkele vrije dag. Technisch-directeur Rinus Michels heeft zijn spelers uitgelegd dat hij wil dat de zaak eerst weer een beetje op poten moet staan voor dat zijn spelers deze gebruikelijke rustpauze weer kunnen claimen. Het feit dat dit zonder morren geaccep teerd wordt is wellicht één van de opmerkelijkste facetten die het huidi ge Ajax kenmerkep. Ook voor Ruud Geels, de blonde topscorer van de hoofdstedelijke formatie, die plotse ling bedenkt: „Vorig seizoen lagen er veel te veel spelers in conflict met de trainer of met elkaar onderling. Daar is nu geen sprake meer van. De sfeer bij Ajax heb ik nog nooit zo goed meegemaakt als momenteel- Er wordt keihard gewerkt omdat iedereen op de één of andere manier van de noodzaak daarvan overtuigd is. Nie mand loopt er de kantjes meer af.” Hans Ree bezet na zes ronden de zesde plaats in het zone-schaaktoernooi in Vratsa (Bul). De eerste divisieclub Volendam heeft de 23-jarige Deen Fog Mogens. een spitsspeler, gecontracteerd Hans Vultink is de ongenaakbare leider na de eerste dag om de Nederlandse titel in het anker-kader 47-2. De loting voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal dat in 1873 in Argentinië zal worden gehouden, wordt op 20 november in Guatema la verricht. Elly Appel heeft in de eerste ronde van het indoor-tennistoemooi in Stockholm met 6- 2. 6-1 gewonnen van de Westdultse Eisterleh- ner. Toch is er de nodige kritiek op het huidige Ajax. Alles, en dat is typisch Michels, wordt ondergeschikt ge maakt aan de prestatie. Iets wat Ajax met een gedeelde eerste plaats in de competitie, die zaterdagavond tegen Feyenoord verdedigd moet worden, en de UEFA-cupvooruitzichten, na het minieme verlies in Berlijn tegen Hertha, niet eens slecht afgaat. Geels: „We spelen op dit ogenblik zuiver op resultaat. Dat gaalt misschien wel eens ten koste van het mooie voetbal, maar toch ben ik ervan overtuigd dat er binnen niet al te lange tijd ook weer een wat beter voetbal bij ons moet uitkomen. Tenslotte zit er kwa liteit genoeg in de groep. Ik geloof strijd tegen ons speelde in Eindhoven was grote klasse. Maar iedereen speelt wel eens de wedstrijd van zijn leven. Ik vind Edström bijvoorbeeld weer geen constante speler. Ik zou hem beslist ook niet met een Cruijff willen vergelijken. Die is in staat om ongeacht iedere wedstrijd een formi dabele prestatie te leveren. Dat kan Edström dacht ik niet.” Adinolfi en zijn manager zijn voor de partij tegen Lubbers echter onderling een gage van bijna 16.000 gulden over een gekomen. Domenico Adinolfi zet te gen Lubbers voor de tweede maal zijn titel op het spel. In april won hij in Wieze van de Belg Jean de Kerpel door opgeven in de elfde ronde. De Italiaan toonde zich donderdag toen hij Lubbers ontmoette voorzichtig. „Rudi Lubbers heeft een uitstekend record. Hij is nog nooit neer geweest en hij heeft boksers ontmoet als Muhammed Ali en Loe Bugner. Dat hij tegen hen slechts op punten verloor, zegt toch wel iets”. Adinolfi die sedert 1969 prof is een jaar langer dan zijn tegenstander staat bekend als een aanvallende bokser. De Italiaan blijft graag op halve a'fstand en het zal voor Lubbers dan ook zaak zijn om zich niet tot „invechten” te laten verleiden. Lubbers, die Adinolfi nog nooit heeft zien boksen, over de strijdwijze van zijn tegnestander: „Ik heb graag een bokser die aanvalt. Je kunt dan counteren en dat is een stijl die ik niet alleen goed beheers, maar ook graag toepas”. De figuur van Rinus Michels staat daarbij ook voor Geels centraal. De 27-jarige spits stelt simpel: „Ik ben helemaal niet het type die een trainer naar de mond praat of een oefen meester onnodig ophemelt. Maar ik vergelijk Michels altijd met een Hap- peL Die stond ook met de handen op de rug de trainingen te bekijken. Tijdens de trainingen werd bij Hap pel ook veel, uitgevoerd door de hulp trainer. Maar als hij één kik gaf dan werden zijn aanwijzingen geruisloos opgevoilgd. Bij Michels gaat dat net zo." Het idee om met de groep van Schui ten mee te reizen, ontstond tijdens de laatste gentleman-koers in Hummelo, een traditioneel wielerfestijn dat al ze venmaal door Vaesen (de laatste maal met Schuiten als koppelgenoot) werd gewonnen. Peter Post spoorde de Lim burger aan mee te gaan naar Mexico, teneinde zelf een uur tegen de klok te Dat is nogal een opmerkelijke be wering. Met uitzondering van een Ruud Krol lijkt het huidige Ajax toch niet over zulke uitzonderlijke klassespelers te beschikken, zoals PSV die op dit moment heeft. Willy van der Kuylen en Ralf Edström zijn toch duidelijke uitschieters. Zelfs op Europees niveau. Geels: „Zo’n Edström vind ik inderdaad een uit stekende speler. Zoals hij in die wed- DEN HAAG (ANP). —In de lotto van afgelopen week nummer 43, zijn twee win naars, die ieder (bruto) ruim 393.000 gulden ontvangen. Eerste prijs: twee winnaars, ieder bruto f 393.151, tweede prijs: 27 winnaars f 62,99, derde prijs: 231 winnaars ƒ1104, vierde prijs: 10804 winnaars ƒ31, vijfde prijs: 18.099 win naars 18. Toto 43: eerste prijs: een winnaar, bruto ƒ198.508, tweede prijs: 192 winnaars, 485, derde prijs: 2674 winnaars ƒ48. Hoewel niemand Piet Vaesen erg se rieus nam, bereidde de ex-directeur van een houtzagerij zich vol overgave op zijn „recordpoging” voor. Hij trainde de afgelopen drie weken op de banen van Rocurt en Geleen, en toog in Mexico dagelijks naar de piste voor een half uur tempotraining. Vaesen: „Thuis sta ik steeds onder controle van mijn dokter, want ik wil niet dat ik gevaar loop. Ook hier heb ik me laten onderzoeken door de arts van Schuiten. Die zei woensdag nog dat ik in een uitstekende conditie verkeerde. Had hij er anders over geoor deeld, dan was ik er zeker niet aan begonnen”. Engeland onderkende het belang van de ontmoeting en startte sterk. Mike Channon, van de tweede-divisieclub Southampton, bracht Engeland zelfs in de 25e minuut op een voorsprong van 1- 0. Kevin Keegan had zich door de Tsje chische verdediging geworsteld en bood Channon een niet te missen kans. Enge land putte veel zelfvertrouwen uit die treffer en hield de sterker aandringende opponent van zich af. Maar in blessure tijd viel toch de gelijkmaker. Marian Masny was op rechts, waar de Engelsen het zwakst waren, doorgebroken en for- cèerde een hoekschop. Daaruit zorgde Zdenek Nehoda met een prachtige kop stoot voor 1-1. Dat betekende de omme- dat wij bijvoorbeeld kwalitatief echt geen mindere selectiegroep hebben dan een PSV.” keer. De thuisploeg kwam geladen het veld in voor de tweede helft en Enge land bezweek al na twee minuten. Op nieuw kwam de inleiding van de rech tervleugel via Masny. Nu was het het hoofd van de nationale topscorer Peter Gallis, dat voor de afronding zorgde (2- 1). Engeland speelde daarna volledig op karakter. De Italiaanse scheidsrechter Michelotti, die woensdag wegens dichte mist de ontmoeting na zeventien minu ten (0-0) had gestaakt, leek even de controle te verliezen. Hij schreef de Tsjechische reservedoelman Alexander Vencel op nadat deze impulsief het veld was opgerend bij een blessure van een landgenoot. Meer moeilijkheden deden zich echter niet voor en Engeland liep tevergeefs storm.

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 31