Weer boeren in Mexico gedood P TOCH GEMEENSCHAPPELIJKE LIJST ir Economie wordt nog zieker L zi I En i fel! i dit miiQj „Geen onderdelen kerncentrales leveren aan Zuid-Afrika" PROEF MET ISOLATIE TEGEN GELUIDSHINDER VAN VLIEGTUIGEN A T. Levensgrote paarden gevonden n di STIMULERINGSPROGRAMMA VASTGESTELD DR. B. DE GAAY FORTMAN: Brandt moet alsnog proceskosten betalen Aantal slachtoffers PvdA en PPR publiceren ontwerp-verkiezingsprogram PLO-bureau in Parijs vliegtuigongeluk gestegen tot 72 Z; H Sadat Onderzeeboten (Van onze parlementsredactie) TW Leeuw Muizen New York Casino’s Gehekeld IS '■Bl I ll - I Becijferen s Japan Dr. Nyerere Aanslag T wij fel Moed nodis O 2 ff KL j CDA-conflict onopgelost N ja 4 Links wil nog vele jaren regeren 24 0 voor dit najaar was voorzien, blijft uit. De situatie in ons land is de af gelopen maanden zelfs verder ver slechterd. Dit legt een zware ver antwoordelijkheid op vakbeweging en werkgevers, die dinsdag gaaij praten over een loonakkoord. Mi- nister-president Den Uyl heeft dit gisteravond gezegd na afloop van het wekelijkse kabinetsberaad. onbewolkt licht bew. licht bew. licht bew. halt bew. onbewolkt licht bew. samen met dat van Volkshuisvesting en dat van Verkeer en Waterstaat. delijkheid voor het gehele proefproject ligt bij de Bouwtechnische Commissie Vliegvelden. Den Uyl wees op drie hoofdlijnen in de economische ontwikkeling, die hog niet gepubliceerde jongste ramingen van het. Centraal Plan Bureau kenmerken. - de suggestie om de (linkse) ministers te ondersteunen met politieke ambtena- i die dusmeehelpen het beleid te formuleren en het te verkopen; - het plan om alle investeringen als mede de beleggingen van de grote ban ken onder controle van de gemeenschap moeten aantonen 20 16 17 16 18 15 16 16 16 20 12 21 21 10 20 t9 10 9 dachten „wolvengroep”, tie. SI zon< Zak ove ken U' dat soor net den. D van rinj gul< mui ben U wee han re vooi mee hooi LI tuga dem huis ten den Liss en 1 aan willi date nen D; teur Creo dert de dan Jen mee nen teve spil milj O om Dev bon crei lopi, om te Gro behi W bete sten wor op de per V< Loei wel de van verl twe< ging be vi vooi Ang twe< kun de Dezi land dece D< Cun dat bere onaf „arh waa vem lijkt D< giste nati lijkt in d raai nu best Gi gadt ,,O pes teur H< nen med nisti de v gem ten. wee: 17 9 20 15 17 15 19 15 10 18 19 6 6 9 23 25 0 0 0 0 0 0 0 0 o o 0.3 0 0 0 0.6 0 0 0 0 0 0 0 0 0 o o o 3 0 0 0 1 o 0.1 o o men, dik glas, mechanisch ventilatiesys teem dan wel een natuurlijke ventilatie die geluickverend is uitgevoerd. Voor dit proefproject zullen de bouwtechnische voorzieningen voor de betrokken bewo ners uiteraard geen financiële gevolgen hebben, pokniet in de vorm van een huurverhoging. De verbeterde warmte- isolatie kan .zelfs financieel voordeel be- tekénen. Een aantal leden van een Franstalige aktiegroep in België, heeft gisteren kans gezien in het Belgische ministerie van Buitenlandse Zaken 100 muizen los te laten. De actie was bedoeld als protest tegen het „taaloverwicht” op het minis terie. Gokkers hebben in het afgelopen jaar in de casino’s van Nevada, de enige staat in Amerika waar legaal gegokt mag worden, het recordbedrag van 1 miljard dollar verloren, wat aantoont dat de zwakke economie in de Verenigde Staten het gokken niet doet afnemen. De omzet was 13,5 percent groter dan vorig jaar. De staat Nevada kreeg van de 1 miljard dollar aan belastingen 82,5 miljoen dol lar, een stijging van 11 percent. De premier maakte tevens bekend dat de verdeling van het stimuleringspro gramma voor de economie (900 miljoen gulden) is vastgesteld. Van dit bedrag is 550 miljoen bestemd voor de economi sche en 350 miljoen voor de sociale sector. Het ministerie van Economische Zaken zal zijn geld grotendeels gebrui ken voor rechtstreekse steun aan bedrij ven die bijna aan de grond zitten. Socia le Zaken begint binnenkort met experi menten in de bouw, het onderwijs en vervroegde pensionering. De exacte ver deling van het stimuleringsprogramma is nog niet bekend- Waterstanden Ijmuiden Hoogwater .002 uur en 14.23 uur Laagwater 10.13 uur en 22.30 uur MAANDAG 3 NOVEMBER Zon op 7.37 uur onder 17.09 uur Maan op 7.29 uur onder 17.00 uur Waterstanden IJmuiden Hoogwater 2.50 uur en 15.11 uur Laagwater 11.01 uur en 23.23 uur MEXICO (Reuter). Bij een gevecht tussen boeren zonder land en gewapende grootgrondbezitters in het oosten van Mexico zijn vijf boeren om het leven gekomen. SCHIPHOL (ANP) Gezien de, wat hij noemde, explosieve situatie die er momen teel in. Zuid-Afrika zou bestaan, is de voorzitter van de PPR-fractie in de Tweede Kamer, dr. B. de Gaay Fortman, absoluut tegen de levering van onderdelen voor kerncentrales door Nederlandse bedrtfven aan Zuid-Afrika op dit ogenblik. De heer De Gaay Fortman heeft dit gistermiddag op Schiphol verklaard na zijn aankomst uit New York, waar hij als lid van de Nederlandse delegatie heeft deelgenomen aan de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Dit soort proefnemingen is nog niet eerder in Nederland genomen. Wel zijn in Dordrecht woningen door de gemeen te betër geïsoleerd tegen verkeerslawaai, welke voorzieningen de bewoners goed bevallen, aldus het persbericht. (Van onze parlementsredactie) BERG EN DAL Ondanks het voortslepende con flict over de grondslagkwestie zullen de drie CDA.- partners (KVP, ARP en CHU) toch streven naar een gemeenschappelijke kandidatenlijst voor de verkiezin gen van 1977. Een tweedaagse conferentie van de CDA- DEN HAAG De geleidelijke verbetering van onze economie die top in Berg en Dal bij Nijmegen heeft donderdag en gisteren het verschil van mening niet uit de weg kun nen ruimen. Hierbij staan KVP en CHU enerzijds te genover de ARP. Laatstgenoemde partij wenst prin cipieel dat CDA-topfunctionarissen het Evangelie aan vaarden als uitgangspunt voor hun politiek handelen. volgend jaar gereed zijn, waarbij tevens een „belevings-onderzoek” onder de 'be woners zal worden gehouden naar de verbeterde woonsituatie. Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid München Oslo Parijs Split Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Las Palmas onbewolkt New York Tunis Voor de toekomst van het CDA is het zeer belangrijk dat de ARP een oplos sing van het meningsverschil niet heeft gekoppeld aan het opstellen van een gezamenlijke kandidatenlijst. De AR- partij raad stelde ongeveer een maand geleden in Rotterdam dat er nooit spra ke zou mogen zijn van een dergelijke koppeling. Het verhaal wilde dat de AR- top die koppeling (als er geen overeen stemming komt over de grondslag, dan z zzo zo ozo z zzo zzw zo z zzw zzo no windstil ozo z zzw z w o w zo w windstil zw zo wzw no z zzw windstil z ozo wnw nw n nnw windstil De kwestie was inmiddels al buiten de rechtszaal bijgelegd nadat Brandt had beloofd dat hij de beschuldiging aan het adres van Strauss niet meer zou gebrui ken. Nu moet hij nog wel een bedrag van 25.000 mark op de rekening van de rechtbank oyermaken. De directeur Chicago, waar met gevölg heeft gelogeerd, heeft. worden, mende i D’66 en (die niet mee wilde doen) en de CPN. zijn werkgroepen van PvdA - en PPR zonder veel problemen tot een eerste ruwe schets van een programma geko men- Dat dit stuk links van Keerpunt- ’72 opgeborgen dient te worden, brij kt onder meer uit: - de verdergaande eisen aan d'b demo cratisering van de samenleving, inclusief het bedrijfsleven; - het blijvend verlagen van onze de- fensie-uitgaven - het voorstel om het knelpuntenbe- leid van CRM (meer geld voor bijstand, bejaarden en jeugdhuizen b.v.) om te zetten in een politiek beleid. Het minis terie van Van Doorn en Meijer moet gaan werken aan het permanent veran deren van de gehele maatschappij; - het voorstel om op den duur alle grond in handen van de gemeenschap te brengen (waar D’66 tegen was); PARIJS (Reuter). De Palestijnse bevrijdingsorganisatie (PLO) heeft giste ren van de Franse regering toestemming gekregen in Parijs een voorlichtings- en verbindingsbureau te openen. Facilitei ten als diplomatieke onschendbaarheid zijn hieraan niet verbonden. onbewolkt half bew. half bew. regen onbewolkt onbewolkt half bew. zwaar bew. half bew. onbewolkt zwaar bew. licht bew onbewolkt Kopenhagen geh. bew. half bew. zwaar bew. onbewolkt zw. bew. half bew. onbewolkt regen zwaar bew. onbewolkt regen mist mist i half bew. In de vorig, jaar verschenen bundel opstellen voor prof. mr. F. J. F. M. Duynstee, sinds vele jaren hoogleraar in het staatsrecht te Nijmegen, hekelt oud- minister-president dr. Willem Drees Keerpunt-’72 van alle kanten. Hij erkent -In. een slotcommuniqué geeft het da gelijks bestuur van het CDA toe dat het verschil van mening is blijven bestaan. „Het positieve is, dat wij meer begrip hebben gekregen voor eikaars standpun ten”, zeiden na afloop de AR-afgevaar- digden Aantjes (fractievoorzitter) en De Koning (partijvoorzitter). CDA-voorzitter Steenkamp was hel met die conclusie eens. In Athene is gisteren tussen de Griek se minister van Defensie en hoge West- duitse functionarissen een akkoord gete kend over de levering door de Bondsre publiek van vier duikboten voor de Griekse marine. Het is bekend dat Grie kenland zijn vloot wil uitbreiden in verband met eventuele moeilijkheden met Turkije over de Aegische eilanden, in de buurt waarvan olie zou kunnen zitten die zowel Athene en Ankara be geren. het kabinet terug te trekken antwoordde de fractieleider: „Ik heb genoeg van de benadering van hét dreigen met een kabinetscrisis. We voeren in Nederland een coalitiepolitiek, waarbij we trachten elkaar te overtuigen van onze standpun ten met de kracht van het woord,” aldus de heer De Gaay Fortman, die opnieuw zijn bezwaren tegen de Zuidafrikaanse politiek van de apartheid uiteenzette en zich tegenstander toonde van de leve ranties van Nederalndse bedrijven aan Zuid-Afrika, ook wanneer die gericht zijn op de zogeheten 'thuislanden. „Wanneer de Nederlandse regering weigert aan Chili Fokker „Friendships” te leveren op grond van een morele politieke beoordeling van de sitdatiè in dat land, dan kun je ook niet besluiten Zuid-Afrika te steunen bij de bouw van kerncentrales op grond van formeel ju ridische beschouwingen. Dat zou alle waanden teniet doen,” aldus de heer De Gaay Fortman. Toen dezer dagen een inbreker de woning van de heer Donald Bales in Amerika binnendrong kwam hij niet ver. Nauwelijks, binnen werd hij be sprongen door een 14 maanden oude leeuwin die een kleine 70 kilo weegt. De klauwen van het beest zijn weggenomen, aldus de eigenaar. Zaki, zo heet de dievenvanger, is niet door ons afgericht, maar ze is erg bezittelijk ingesteld en .beschermt ons als een leeuw, zo zei de eigenaar van Zaki. De politieman die de difef kwam arresteren zei: „Ik heb al heel wat in mijn loopbaan meegemaakt, maar dit slaat aljes.” Bijna alle wensen kosten geld- Daar om' gaat een stuurgroep bij. ruwe bena dering becijferen welke bedragen „Keer punt II” in de periode 1977-’81 gaat vragen. Men kondigt nu al aan dat die berekeningen ertoe zullen leiden dat een aantal wensen geschrapt moet worden. De achterban van de partijen wordt voorgehouden er bij de beoordeling van het stuk rekening mee te houden dat: - driekwart van wat we allemaal samen in Nederland meer verdienen nu al opgaat aan overheids- én sociale voorzieningen - de ,werkloosheid de komende jaren extra middelen blijft vragen; - de ruimte voor nieuwe initiatieven economisch gezien minimaal is, mede omdat het Rijk de komende jaren min der .binnenkrijgt; y - in de periode tussen 1977 en 1980 bij de overheid voor tien miljard bezuinigd moet worden. 'Gouverneur Hugh Carey van de staat New York heeft de bevolking van New York City opgeroepen deel te. nemen aan massale betogingen tegen de „klap onder de gordel” die president Gerald Ford Amerika’s grootste stad heeft toegediend. Ford wees dezer dagen federale hulp voor de stad van de hand. De massabe toging zou op plaatsvinden en dat „New York leeft en zich weet te weren”. De Mexicaanse pers die dit gisteren meldde, liet weten dat het gevecht uit brak in Tlapacoyan, een stad op ruim 200 km van de hoofdstad, toen minstens 100 grootgrondbezitters en hun aanhang de boeren van een stuk grond poogden te verjagen, dat zij een maand geleden in bezit hadden genomen. De groot grondbezitters en hun aanhangers waren met pistolen en machinepistolen gewa- - het voorstel om de Sociaal Economi sche. Raad af te schaffen; althans niet langer te laten fungeren als orgaan waar de regering verplicht om advies moet vragen. - de nieuwe omschrijving van de school: „Een leef-, werk- en speelge- meenschap waar kennisoverdracht een belangrijke plaats inneemt”; - de eis dat alle werknemers van laag tot hoog onder één cao komen te vallen; - de voorgestelde stop op de aanleg van autowegen en vliegvelden. van het hotel Drake in dé Egyptische president - --'l mee- gedéeld dat de heer Sadat 300 stuks bagage bij zich had. Hiermee versloeg hij keizer Hirohito die „slechts” 224 stuks bij zich had. Het record staat nog steeds op naam van koningin Elizabeth van Engeland die indertijd 400 stuks bagage bij zich had. Sadat en dé zijnen hadden in het hotel Drake 185'kamers geboekt. 16 november bok moeten (Door onze parlementsredacteur, Jan Werts) DEN HAAG Links, dat wil zeggen: PvdA en PPR, wil nog vele jaren regeren. De daartoe te bepa len koers wordt nauwkeurig be paald. Aan de ene kant zullen in de toekomst de progressieve uitgangs punten van Keerpunt ’72 het program van de linkse drie flink worden aangescherpt. Tegelijk gaat men grote aandacht schenken aan het feit dat ook de overheid een gulden maar één keer kan uitgeven. ook geen gemeenschappelijke lijst.) als stok achter de deur hield. Op de partijraadsvergadering ontkende Aantjes dat er van een dergelijke „twee de hypotheek” sprake was. Niet geheel naar zijn zin werd de duidelijke loskop peling van lijst en grondslag uiteindelijk in de slotverklaring opgenomen. AR-partij voorzitter De koning, die zich duidelijk voorstander van het giste ren gevonden compromis toonde, erken de dat binnen zijn partij wel weerstand zal bestaan tegen de formule. Dat zal blijken op de eerstvolgende AR-partij - raad, medio december. Het communiqué vertoont veel overeenkomsten met de gereserveerde commentaren waarmee KVP en CHU ruim een maand geleden de onverzettelijke resolutie van de AR- partij raad ontvingen. Beide partijen stelden toen dat binnen het CDA overleg over de grondslag al- De Japanse premier Takeo Mikl heeft gisteren in Tokio gezegd dat zijn rege ring de Palestijnse bevrijdingsorganisatie beschouwt alseen vertegenwoordiger van het Palestijnse volk en dat hij geen bezwaar heeft als de PLO te Tokio een kantoor opent. Dit kantoor zal echter geen diplomatieke status worden ver leend- Vertegenwoordigers van de bewe ging zullen Japan vrijelijk op hun ge wone paspoorten in- en uitgaan mogen, aldus Miki. In Dar Es Salaam in Tanzania is dr. Julius Nyerere bij algemene verkiezingen herkozen als president van dit land. Zijn nieuwe Ambtstermijn duurt vijf jaar. Hij was al sinds 1961 president van Tanza nia dat in hetzelfde jaar onafhankelijk werd van Groot-Brittannië. Bij deze laatste verkiezingen was hij de enige kandidaat en het kiezersvolk kon zich met een simpel „ja” of „nee” uitspreken over een nieuwe termijn. Nyerere haalde 9^ percent van de geldige stemmen. Drie radikalen die in Tokio terecht staan wegens bomaanslagen zijn gisteren ook beschuldigd van het proberen om de trein van keizer Hirohito op te blazen toen deze over een brug reed. Het plan ging niet door omdat het drietal vond dat de brug hen niet genoeg gelegenheid bood zich te verschuilen. De drie ver- behoren tot de zogenaamde een terroristenörganisa- Dïrect na zijn aankomst werd de heer De Gaay Fortman geconfronteerd met persberichten, waarin wordt gemeld dat het kabinet inmiddels besloten zou heb ben de leveranties toe te staan onder voorwaarde dat Zuid-Afrika zich onder toezicht stelt van het internationaal atoom- en energie-agentschap in Wenen. De heer De Gaay Fortman verklaarde zich niet te kunnen voorstellen dat dit kabinetsbesluit inderdaad zou zijn geno men, aangezien de PPR-bewindslieden hem daarover niets hebben meegedeeld. Op de vraag of een dergelijk rege ringsbesluit voor de PPR toch aanleiding zou zijn de ministers van deze partij uit In een brief aan de uitgekozen bewo ners van panden in de betrokken gebie den zal de gemeente een beroep doen medewerking te verlenen aan het pro ject. De voorzieningen, die van geval tot geval zullen worden gekeken en onder ling kunnen verschillen, kunnen onder meer omvatten: dakisolatie, dubbele ra- Ook deze extra prijsstijging moet ko mende winter weer via de salarissen worden vergoed; dat is weer een tegen valler voor het bedrijfsleven. Onder in vloed van al deze ontwikkelingen zullen de investeringen van het bedrijfsleven komend iaar tien percent lager zijn dan in 1975. Op Prinsjesdag sprak men nog van een terugval ten opzichte van dit jaar met’ slechts 5 percent. Een duidelijk links, of zo men wil progressief of socialistisch programma dat ingelijst is in de beperkte financiële en electorale ruimte waarover PvdA en PPR beschikken. Dat is de kern van het dikke pak stencils dat de Partij van de Arbeid deze week verspreidde onder de kop: „Op weg naar een nieuw verkie- zingsprogram”. Een groot aantal werkgroepen van socialisten en radikalen stelden het on der leiding van Jaap van der Doef, vice- voorzitter en PvdA-Kamerlid, samen. De naam „verkiezingsprogram” bete kent een sluipend binnengekomen, maar niettemin opmerkelijke nuance vergele ken bij 1972. Toen presenteerden de progressiever! hun program immers als een regeringsstuk, dat dus zonder meer geheel uitgevoerd moest worden. Het gehele proefproject moet eind pend. Verleden week kwamen zeven boeten om het leven toen politie en militairen een groep boeren van een bezet stuk land in de staat Sonora verdreven. - Het gaat om woningen .in Amstelveen, Zwanenburg en Rijsenhout bij Schiphol en Marssum bij de vliegbasis Leeuwar den. Het proefproject maakt deel uit van de onderzoekprogramma’s voor vliegtuiglawaai en geluidsisolatie van woningen in het kader van de werk zaamheden van de interdepartementale commissie geluidshinder- De verantwoor- ZONDAG 2 NOVEMBER Zon op 7.35 uur onder 17.11 uur Maan op 6.06 uur onder 16.25 uur Bij opgravingen in de provincie Shensi in Chinn is een groot aantal aardeiverk- figuren gevonden uit de Chin Dynastie (ongeveer 250 jaar voor Christus). De 2100 jaar oude beelden werden ontdekt in een kuil in' de omgeving van de graf tombe van Chin Shih Huang. Op de foto een aantal 'van de gevonden beelden van paarden en krijgers. Vooruitzichten voor maandag OP DE MEESTE PLAATSEN DROOG EN IN HET ALGEMEEN LAGERE TEMPERATUREN. Aantal uren zon: 1 tot 6, minimum temperatu ren: omstreeks 6 graden, maximum tempera turen: omstreeks 12 graden. Kana op een droge periode van minstens 12 uur: 90 percent, kans op een geheel droog et maal: 7» percent. Amsterdam onbewolkt De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam zwaar bew. Twente Vlissingen Z.rLimburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück De lonen zullen in ons land, als de wensen van kabinet en vakbeweging werkelijkheid worden, volgend jaar met tien percent stijgen (dat is bijna twee keer zoveel als het percentage van 5 a 6 dat in West-Duitsland onze voor naamste concurrent —wordt verwacht). Bovendien zal de groei van de wereld handel slechts 5 percent bedragen en niet de in’ september nog verwachte 8 percent. Daarnaast blijft het economi sche herstel, dat in de VS en Japan reeds is begonnen, in Europa voorlopig uit. „Bezuinigingen op defensie kunnen niet alle problemen oplossen”, zo voegt men hieraan toe. Uit al deze nuancerin gen blijkt, dat het nieuwe Keerpunt, hoewel linkser van karakter, meer op de parlementaire realiteit afgestemde taal zal uitslaan. De Partij van de Arbeid maakt zich op voor langdurige samen werking met alle confessionelen en radi kalen die haar program niet zonder meer afwijzen. Zoals gezegd, staat tegenover deze duidelijk veranderingsgezinde visie dat men het program heeft omgeven met een reeks' nuancerende opmerkingen waaruit'twijfel over de uitvoerbaarheid blijkt. Een, uitlaat uit de inleiding: „Een verkiezingsprogramma. Veel beloven en weinig geven, denken veel kiezers. Poli tieke partijen beloven inderdaad soms meer 'dan zij kunnen waarmaken. Ook doen ze wel eens beloften tegen beter weten in”. En even vérderop staat te lezen: „Re geren is ook afwegen. Van tegenstrijdige belangen. We willen veel, maar kunnen niet alles tegelijk. Wat moeten we eerst aanpakken en wat later? Wie iets wil bereiken moet er wel eens iets anders voor opgeven. Zijn we, om het één te verwezenlijken bereid elders een offer te brengen? Over deze en dergelijke vragen moeten we diepgaand nadenken”. Het betreft hier nog slechts een eerste (maar toch uitvoerige) schets van een program. Komende winter gaan de leden van de twee partijen het stuk bestude ren. Volgend voorjaar buigen de partij besturen zich erover. Over ongeveer een jaar zal het dan vorm krijgende pro gram opnieuw naar de leden gaan. Waarna in de eerste maanden van 1977 de congressen -van PvdA en PPR, vlak voor de stembusslag losbarst, exact vast leggen wat ze willen. PRAAG (DPA). Het aantal slacht offers van het vliegtuigongeluk bij de Tsjechische hoofdstad Praag is tot 72 gestegen, daar vier passagiers aan hun verwondingen ztfn bezweken, zo is offi cieel bekendgemaakt. Brandt beschuldigde eerder dit jaar de Beierse oppositie-leider Franz-Jozef Strauss ervan dat woord te hebben ge bruikt toen hij het oveï’ zijn land had- Strauss is daarop naar de rechter ge stapt. Volgens hem had Brapdt zijn woorden verdraaid. BONN (Reuter). Een rechtbank in Bonn heeft gisteren ex-bondskanselier Willy Brandt bevolen de proceskosten te betalen in de zaak rond het gebruik van het woord „zwijnenstal”. tijd mogelijk blijft, maar dat dat niet moet worden toegespitst op de verhou ding die CDA-vertegenwoordigers met het Evangelie hebben. In de slotverkla ring van gisteren staat dat „de discussie over de bredere problematiek van de relatie tussen levensbeschouwing en het politiek handelen van het CDA moet worden voortgezet.” Over de grondslagkwestie 1/donderdag en gisteren zo lang gesproken dat men uiteindelijk nog slechts één uur over had voor de discussie over dè „politieke hypotheek”, de politieke overeenstem ming die moet leiden tot een gemeen schappelijke lijst. Het gesprek over de politieke hypö- theek zal door het dagelijks bestuur van het CDA op 15 november worden voort- gezet. de zin van verkiezingsprogramma’s, maar meent, dat partijcombinaties die er niet op mogen rekenen een meerderheid ren te behalen, nooit regeringsprogramma’s kunnen presenteren. Ze kunnen die im mers- zonder steun van anderen niet uit voeren. Een andere reden 'waarom Drees zich te brengen; tegen Keerpunt verzet is, dat men - gezien de wisselende economische situa tie en de maatschappelijke veranderin gen - niet gedetailleerd kan vastlegger 'wat er in een regeerperiode -;an vier jaar allemaal wel en niet mag gebeuren. Beide bezwaren werden weggenomen door de procedure die PvdA en PPR nu voor ogen staat. Er is overigens wel enige moed nodig om een nieuw Keerpunt te durven schrijven op het moment, dat iedereen ziet dat het oude niet gerealiseerd kan Niet gehinderd door de rem- en nuancerende invloeden van evenmin opgejaagd door PSP DEN HAAG (ANP). Bij wijze van proef zullen vijfhonderd woningen in vier gebieden, die dicht bij een vliegveld liggen, tegen vliegtuiglawaai worden ge ïsoleerd. Met de uitvoering zal in mei volgend jaar worden begonnen. Kosten: 5 miljoen. Aldus een gisteren door het ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne uitgegeven persbericht. Op grond van deze tegenvallers gaat men er nu van uit dat ons land volgend jaar gemiddeld 250.000 werklozen zal tellen, 10.000 meer dan de oorspronkelij- ke raming. Bovendien zullen de prijzen in de laatste maanden van dit jaar sterker stijgen dan was aangenomen, zodat het leven over heel 1975 bezien 10,5 percent duurder wordt. Dit ministerie werkt in. deze proef

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 2