Agenda St. Nicolaas 22 november in Beverwijk I De Regenboog werd als tweede openbare school in Zeewijk officieel geopend SPIJKER 9 GEÏNTEGREERDE kleuter-basisschool voor vier tot twaalf jarigen L BS? Opgaven uiterlijk woensdag! Van harte gelukgewenst b I .s ZATERDAG 197 5 1 NOVEMBER NIEUWS UIT STAD EN STREEK „Wel even wennen” Fraai en speels Inhoud moet nog komen Velsen-IJmuiden Castricuni Velsen-Noord Wijk aan Zee Beverwijk In en om Haarlem Heemskerk a 2e OPENBARE BASISSCHOOL „DE REGENBOOG” IN ZEE WIJK Snelliusstraat 23-27 IJmuiden Tel. 15653. met Bert van der Veer Bakkum e h v c c z Santpoort s Wijk aan Zee Velsen-Zuid Castricum Uitgeest Beverwijk Velsen-Noord Heemskerk IJmuiden-Oost Driehuis IJmuiden S (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) de de KERK»» Redactie Ziekenhuis) 19 15-16 Helmstraat Engelse hajfj; rsver Oliesel) 1 Burgemeester i AT N Tijdens de opening dankte wethouder Roessingh uitvoerig alle betrokkenen van de nieuwe school voor de medewerking bij het tot stand komen van „De Regen boog”. wikkeld. Daarbij dient niet alleen op de intellectuele ontwikkeling te worden ge let. Dfe sociale ontwikkeling, de emotio nele rijping en het gevoelsleden zijn even belangrijk. en zaterdag voor de klas of de groep is echt belang rijk. Zij moeten in juiste mate de klassi- lijkheid ten aanzien van het schoolbeleid moeten krijgen. DIVERSEN MAANDAG 3 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Wdkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 14.30-17.30 u. Wij zijn blij dat we ook aan dez.e school ons „steentje" (tapijt en lino leum) mochten bijdragen Wij hopen dat „ons" tapijt deze schep ping van architect Peters nog vele, vele jaren zal sieren pa be de Sr tri be R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19u„ zondag 9 en 11 u. R.K. Parochie, Frans Netscherlaan, za terdag 19 uur: mis zondag 9-45 uur: mis met zangkoor, 11.30 uur: mis met koor- groep. Gereformeerde Kerk, za- uur, r d n e e g d E v s d c F h a is n 1 wc „P uit zij wc be te als lin da va R.-k. Kerk. H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u., zondag 8, 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, zondag morgen geen dienst; om 18.30 u. dienst in Zeevang. Na deze hele rij spreeksters en spre kers (en cadeaus) sloot gemeentelijk on- derwijsinspecteur P. Wielaard de rij, ook met een cadeau. Een heuse scheepsklok, een bel dus, ,,voor als jullie inslapen”, zo sprak hij lachend. Om technisch-organisatorische rede nen is het noodzakelijk dat opgaven voor de rubriek „Kerkdiensten" uiter- lijk woensdag ter redactie zijn. Telefo nische opgaven kunnen niet worden ge accepteerd, behalve wanneer het een vervanging, bijvoorbeeld wegens ziekte, betreft. Plaatsing van opgaven die na woensdag binnenkomen, kan niet wor - den gegarandeerd. Hervormde Gemeente, Engelmundus- kerk 9 en 10 uur: ds. L. Brink. De heer J,. D. Langelaar sprak als hoofd van de Kruisbergschool eenzelfde wens uit en hoopte dat men de goede contacten ook in de toekomst zal hou den. BEVERWIJK. Sint Nicolaas zal za terdagmiddag 22 november in Beverwijk worden ingebaald. Het comité, dat de intocht voorbereidt, zal zich nader over de te volgen route in de stad beraden. Het zat de diverse partijen niet mee. Eerst was de intercontinentale beeldver binding ’s middags om tien over half vier verbroken en daarna bleef het ge luid weg, zodat Ruud in Mexico de instrumentale versie van de Bossanova over de The girl from Ipanema stond te playbacken. TENTOONSTELLINGEN EN MUSEA Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwerpen, da gelijks geopend van 14 tot 17 uur. Pieter Vermeulen Museum, Cultureel cen trum. Moerbergplantsoen. Maandag geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Stadhuis. Bezichtiging op werkdagen tussen 10 en 12 uur Willem Duys kwam de huiskamer in met een snelheid die Roy Schuiten ge middeld had moeten rijden, zo’n vijftig kilometer. Dat dacht Willem zelf. In werkelijkheid reed hij, op een teststoel voor veiligheidsgordels, vijf a zes kilo meter per uur. Daarna stapje Willem over op tientallen tweelingen; het werd tijd voor een muzikaal intermezzo, „van de phonografie naar de filmkunst”. U merkt het wel: vervelend is een ander programma. Namens de oude „Drie in de Pan” sprak hoofdleidster Ineke Vlietstra hoop uit de samenwerking goed zou blij ven. Ze gaf toe dat het voor iedereen „wel even wennen” was geweest, de overgang naar zo’n grote school. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. MAANDAG 3 NOVEMBER Bowlingcentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Lichtboei, Maasstraat. 20.15 u. plenaire ver gadering Europaplein-bewoners over winkel- centrum-beluifelingsplan. De Vlotter, Oosterweg. 20.30 u. jaarvergade ring ADO-voetbal. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u„ jeugd 19-21 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121. milieuklachten DIVERSEN ZATERDAG 1 NOVEMBER Progress-sociëteit Const. Huygensstraat Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. ZONDAG 2 NOVEMBER Bowlingeentrum, Vrijburglaan. Geopend 12- 01 u. Ploegleider Pet^r Post verscheen na de tweede mislukte poging niet eens meer in beeld; hij moest dan ook, als zijn zwoegende pupil op het schema achter lag, tegen de rijrichting in lopen en had zo al aardig wat rondjes af ge legd. Of was hij gewoon teleurgesteld? Het Nederlandse volk kreeg een kostba re (tweeëneenhalve ton, luidt de schat ting) maar volslagen oninteressante tele- visie-uitzending en als dat zo doorgaat, zal he* Nederlandse volk nooit weten of Roy’s merk Raleigh nu toebehoort aan een gele priklimonade of een rieten schommelstoel. R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 u„ zondag 7.30, 9.30, 11.30 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan zaterdag 18 en 19 u„ zondag 8, 9.30 en 11 u. Doopsgezinde Gemeente. Brandweer kazerne, Brakenburgstraat, zondag 11.15 u. ds. H. Luikinga. „De Regenboog” is een bijzonder fraaie school geworden. Naar voorbeeld van de kleuterafdeling zijn zevenkantige lokalen aangebouwd, waardoor het ge heel een speelse indruk blijft geven. Naar Engels voorbeeld is zachte vloerbe dekking aangebracht, zijn er brede gan gen (als eventuele speelruimte) gemaakt en zijn tussen lokalen vouwwanden aan-1 gebracht zodat er gemakkelijk veel gro tere ruimtes kunnen worden geschapen. Vóór de zes-uur-uitzending van radionieuwsdienst via Hilversum I wer den aanwijzingen gegeven voor het bij- wonen van een belangrijke sportgebeur tenis. Het betrof AjaxFeyenoord. Na tuurlijk hadden gemotoriseerde sport liefhebbers met een aversie tegen per- keerproblemen beter naar Mexico-City af kunnen zakken. Daar zat slechts een handjevol Nederlanders op de tribune. Heel wat personeelsleden van de Neder landse ambassade, wist AVRO-commen- tator Ruud ter Weijden te melden. Aanknopingspunt in het onderwijs moet de natuurlijke ontwikkeling van een kind zijn. Door begeleiding en ontwikke ling moet dat wat een kind als natuur lijke aanleg heeft optimaal wordt ont- Jehovah’s Getuigen. Koninkrijkszaal, Lingestraat 31, zondag 15 u. openbare lezing: „De God met een voornemen leren kennen”, 16 u. wachttorenstudie; dinsdag 19 u. theocratische bedienings- school, 20 u. dienstvergadering. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, zondag 10 en 19.30 u„ 11.30 u. zondags school. Na een uur kwam Mexico weer luid en helder door. Roy ging nog een keer „vechten tegen de dood”, Waarom is. het wereld-vijfminutenrecord kunnen ,er het ging weer niet. „Het is alsof Roy de meer, pogingen gedaan worden. Goed, andere kant op wil”, zei Ruud, de para eigenlijk een wereld-uurrecord? Bij een normaal begaafde AVRO-verslaggever. Gemeentebestuur, leerkrachten en leerlingen wensen wij van harte geluk met hun nieuwe Ichtuskerk, ds. J. L. Bel ds. P. C. R.-k Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19 u„ zondag 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u., zondag 9.30 u. Hervormd-Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u.; hervormde kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. Mevrouw Lambert: „De ontwikke lingsfasen van een kind gaan in elkaar over tot het kind volwassen is en zich tot een evenwichtige persoonlijkheid heeft ontwikkeld. Praten over de inte gratie kleuter-basisonderwijs houdt niet in dat zo’n gebouwensituatie voldoende is. Het onderwijs moet nog gestalte krij gen. De contouren zijn gelegd, de romp is er, maar de inhoud moet nog komen. MAANDAG 3 NOVEMBER Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de békende wijkhoofden eh medewerkers Sportfondsenbad, Kulkensweg. Geopend 9-12 en 13.30-15.30 u. Zwanennest, Dommelsingel. 20 u. halfjaar lijkse vergadering KGIJ met bestuursverkie zing. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: vol wassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd' 15-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 10a: jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. Het nieuwe schoolhoofd I. Bremer re ageerde in een slotwoord met een ge richte dank aan de heer Wielaard voor de samenwerking bij de voorbereiding van het onderwijskundig gebeuren in de „De Regenboog”. Verder kan hij over de toekomst van het onderwijs op zijn school geen beloften doen, zo stelde hij, omdat het moeilijk is om te overzien wat er gaat gebeuren. „We beloven dus Enschedelaan 10 en 17 uur: ds. J. Tiers- ma. Adventskerk (Prov. uur: ds. J. Tiersma. Hervormde Gemeente, Dorpskerk, 10 uur ds. G. J. Rijs (gezinsdienst). De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan, 10 uur: ds. D, J. Spijkerboer, (gezins dienst). Volle Evangelische Gemeente, gebouw „Berea”, Patriciuslaan, 10 uur: J. J. Bronsveld (met gelijktijdig kindersamen- komst en oppasdienst). 19.30 uur. G. van Rooy. Maar toen, begon de strijd. Ruud kwam er ineens in met de steekwoor den- hij moet vechten, genadeloos spel, uiterst, geconcentreerd en onze landge noot Roy Schuiten trachtte in een Uur meer dan 49.432 meter af te leggen. Ik dacht al meteen: als plotseling Fred de Bruyne, wielerdeskündige van de Vlaamse televisie, in. beeld verschijnt, dan gaat het serieus worden, want dan wordt het record van Eddy Merckx bedreigd, maar tot zolang zat ik er wat giechelig bij. Heel merkwaardig was, dat het publiek (dat reisgezelschapje dus) steeds alleen maar klapte en hup-hup riep als Roy langs kwam. Zo kwam ik tot de conclusie dat het publiek toch wel steeds aanmoedigde, maar dat het geluid werd opgevangen door een micro- foontje aan Roy’s fiets. Een extra belas ting, dus hij gaf op. „Ademhalingsmoei lijkheden, of is het gebrek aan lucht?”, vroeg Ruud zich af. Ik had gezien dat de wielrenner een wit-schuimrubberen staafje langs de kant had geraakt, dus ik dacht: hij heeft een stukje afgesneden, gediskwalificeerd, maar daar werd' niet over gesproken. In haar openingsrede vestigde me vrouw Lambert de aandacht op het belang van de doorlopende lijn in het onderwijs aan kinderen van vier tot twaalf jaar. Rijksonderwijsinspecteur H. G. Hin sprak vooral over de leerkrachten: „Het realiseren van een structuur kan alleen zin hebben als dit met een warm klop pend hart gebeurt. De man of vrouw R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u„ zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede 'Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 18 u.; Regina Caeli, Hilbers- plein, zaterdag 19 u„ zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Apostelkerk, Van Riemsdijk- laan, zaterdag 19 u„ zondag 9.15, 11, 12 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlan den 68, zaterdag 19 u„ zondag 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozefrustoord Lommerlust, Peperstraat 17, 18.30 u., zondag 7.30 en 10 u. Voor directe bediening (H. voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Vel- sen-Noord op zondag en werkdagen bel len 28041 (telefoonnummer St. Josefrust- oord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, zondag 10 u. de heer J. Geurtsen; De Opgang, Florastraat, zondag 10 u. de heer C. Gorlee; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 11 u. ds. R. Pomp; Prinsesselaankerk, Prinsesselaan, zondag 10 u. ds. L. van Reijendam-Beek. Geref. Kerk. Middelaarkerk, Moens plein, zondag 9.30 u. drs. H. W. Nussel- der (dankuur voor gewas en arbeid - kindernevendienst)’, 17 u. drs. H. W. Nusselder; Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 9.30 u. ds. L. J. G. IJkel (dankuur voor gewas en arbeid - kindernevendienst), 17 u. ds. A. van Leeuwen Z. 19. In de school zal tevens worden geëxpe- rimente’erd met overhead-projectoren die de functie van het schoolbord groten deels gaan overnemen. kale, de groeps- oï de individuele bena dering doceren. Zo’n aanpak is goed. Men moet het kind blijven zien”. is j. touwtje’. Ook het openingsceremonieel was symbolisch: onder leiding van mevrouw Lambert mochten de leerlingen een blokken muur afbreken die de doorgang naar het lagere schoolgedeelte versperde. BIOSCOPEN Cinema Marquette, Bfaysdaelstraat. 19.30 u.: „Dr. ZJlvago”; zondag 14 u.: „Het zit in de lucht”, 16 u.: „The killers”, 19.30 u.: „Dr. Zjlvago”. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Vandaag 20.15 u.Gala-avond Alg. Ver. v. Maatschappe lijke zorg, Technische Theatergroep Perspekt met „Shorts’. Maandag 20.15 u.: Première King’s Theatre Club met ..Kennedy’s child ren”. Concertgebouw (L. Begijnestr.) Vandaag en morgen 20.15 u. tev. zond. 14.30 u.: Optreden van de magiër Sorcar jr. Toneelschuur (Smedestr. 23) Vandaag en morgen 20.30 u.Toneelgroep iCentrum met ..Monoloog” en '„Keefman". VELSEN. De tweede openbare ba sisschool aan de Schiplaan in Zeewijk, waar kleuterschool „Drie in de Pan” is gecombineerd met de nieuw aangebouw de lagere school, heeft vrijdagmiddag tijdens de officiciële opening de symbo lische naam „De Regenboog” gekregen. „De symboliek van deze naam met be trekking tot de school ligt in de over eenkomst van de in elkaar o vervloei ende kleuren van de regenboog en de vorm onderwijs dat op de school wordt gegeven, waar de optimale integratie kleuter-basisonderwijs wordt nage streefd”, aldus mevrouw ir. K. C. Lam- bert-Anema. Zij was, als oud-rectrix van de kinderbewaarplaats van Kees Boeke in Bilthoven (de eerste school in Nederland waar basisonderwijs voor vier- tot twaalfjarigen werd gegeven), uitge nodigd om de officiële opening van „Velsens troetelkind”, zoals wethouder Roessingh de nieuwe school noemde, te verrichten. Voor de vuist weg in de elfde jaar gang is niet alleen een programma van mensen, maar ook van ideeën. Zo zat daar het hele tweelingenpubliek met stoffer en blik paraat tegen overvliegen de boemerangs. Helaas bieden deze huis houdelijke attributen geen bescherming tegen Willerns politieke meningen in een gesprek met „de oude” Drees en daar zat ik in ieder géval niet op te wachten. Nee, Wat leuk is: (ik geef maar enige originele suggesties) Willem die zanger Kamahl met al zijn broertjes en zusjes introduceert. Of Willem die plotseling opstaat, zijn jasje dichtknoopt en het volkslied aanheft. Of 'Willem die met ware doosdverachting onder een olifant gaat liggen. Zo wordt geschiedenis ge maakt. „De abrupte overgang van de kleuter school naar de lagere school, zoals nog vaak gebeurt, kan tot moeilijkheden lei den voor een kind. Moeilijkheden die resulteren in emotionele storingen en afwijkingen van het normale gedragspa troon. In veel scholen ontbreekt ieder houvast omdat die doorgaande lijn nog niet is verwezenlijkt. Er is een duidelijk onderwysprogram nodig, waarbinnen de kinderen spelenderwijs bezig zijn en ze vanzelf worden gemotiveerd. Want geen enkel kind zal leren als het onvoldoende is gemotiveerd. Pas als het kind er zin in heeft of voldoende moed opbrengt, dan pas kan het kind op eigen niveau de beste prestaties leveren. Dat alle voor waarden hiertoe worden geschapen, dat is zo belangrijk in de nieuwe basis school”. DIVERSEN Alarmnummers, politie 10933, ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000, brandweer Velsen 16400. Santpoort 37050. Velsen-Noord 20750. Gem. soc adviesbureau voor Bejaarden, spreekuur maandag van 11 tot 12 uur. Spaar- nestraat 2, IJmuiden, tel'. 19124, toestel 46. Interk. Stichting voor Gezinsverzorging, spreekuur dagelijks van 9 tot 10 uur. Velser- duinweg 52, tel. 11830. Badhuizen, Snelliusstraat IJmuiden en Con cordia, Velsen-Noord, zaterdag geopend tot 17.'30 uur. Velserbad. Briniostraat, vrij zwemmen terdag 12.15-13.15: 13.45-14.45 en maandag 6.45-8 uur, 16.30-18 uur.. SANTPOORT „Zomerlust”, zaterdag 20.15 uur: ,,Jan van Dommelen’’ speelt „Ik zeg toch zeker niks!” R.k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraatweg 55, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, zondag 10.15 u. ds. J. G. Bouwman. Geref. Kerk. Koningsweg 39, zondag 9.30 u. kand. H. J. Nieuwenhuis (Kinder nevendienst), 17 u. kand. H. J. Nieuwen huis. BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. Zaterdag 19 en 21.30 u. .Inpikken en wegwezen”; zonag 15 u.: „Dik Trom en het circus”, 19 en 21.30 u. „Inpikken en wegwezen”. heer J. W. de Cock. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 119, zondag 9.30 u. ds. A. W. Drechsler, 14.30 u. ds. E. E. Slofstra. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62,zondag 10 u. ds. H. Luikinga. Als voorzitter' van de oudercommissie voerde H. J. van der Linde het woord. Hij pleitte vooral voor een opvolgen van de. ideeën van onderwijs-minister Van Kemenade die stalt dat de scholen en de Leverancier van het tapijt en lino leum in de nieuwe „Regenboog" school R.-k. Kerk. MariakerK, Spoellaan, za terdag 18.30 u„ zondag 9.45, 11, 12.15 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verherentstraat, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 u. ds. D. Verhoef; Morgensterkerk, Vrij burglaan, zondag 19 u. hervormd-gere- formeerde welkomsdienst. Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrij burglaan, zondag 9.30 u. ds. A. van Leeuwen (Kindernevendienst),19 u. her- vormd-gereformeerde welkomdienst met ds. A. Th. Rothfusz uit Ermelo en muzi kale xnedewerking van The Spiritual Singers uit Laren. Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. dienst en 10 u. zondagsschool. Gereformeerde Kerk Bethelkerk, Zee weg 9.30 uur: ds. P. C. Koster (Kinder nevendienst) 17 uur: Ds. A. A. van der Leer. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 264, Braambos, 10.30 uur: ds. C. G. Mulder (leesdienst). R.K. Laurenskerk, Willemsbeeksweg, zat. 19 uu: dienst met zang, zondag 9.30 uur: Hoogmis; 10.45 gezinsdienst 12 uur met zang. Vergadering van Gelovigen. Abelen straat 1, 10 uur: eredienst, donderdag 19.30 uur: Bijbelbespreking. Oud Katholieke Kerk, Sparrenstraat 10 uur: Hoogmis. Goede Herderkerk, Vedserduinweg 10 en 19 uur: ds. Joh. Brezet. Pinkstergemeente. Velserduihweg 161, 10 uur: D. P. Hartendorp; 19 uur: T. Determann. R.K. Engelmunduskerk, Driehuizer- kerkweg, zat. 19 uur: mis met samen zang; zondag 9.30 u.: Gregoriaanse hoog mis; 1.30 uur: jongerenmis; 18 uur: mis. DIVERSEN MAANDAG 3 NOVEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a-, volwassenen en jeugd 19-21 u. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. Zaterdag 19 en 21.15 u.: ..Bullitt”. 19.30 u.: „Once upon a time Ln the west”, 23^30 u.: „Een waterval van slipjes”: zondag 14.15 u. „De schat in het zilvermeer”, 14.30 en 19,30 u.: ,,Once upon a time in the West”, 16.15 u.: Bullitt”, 19 en 21.15 u.: „Flesh Gordon”. Luxor Theater, Breestraat. Zaterdag 19 en 21.15 u.: „Rollerball”; zondag 14.15 u.: „Trog, het beestmens”, 16.30, 19 en 21.15 u.: „Roller ball”. DIVERSEN ZATERDAG 1 NOVEMBER Wijkerbaan, Pres. Kennedyplein. 20 u. kie nen voor VARA-speelgoedaktie. Sociëteit Alpha. Moensplein. Geopend vanaf 20 u. ZONDAG 2 NOVEMBER Animal Farm, Willem Alexanderplantsoen. Geopend 10.30-17.30 u. De Slof, Moensstraat. 10.30-17 u. elfde post- zegelbeurs van Kennemer Postzegelclub (Be verwijk) en postzegelvereniging Heemskerk. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 29 u. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr, Houtstr.15.30. 19 en 21.30 u.: „Dokter Pulder zaait papavers”. 14 j. Vandaag 24 u.: „De rechter- en de linkerhand van de duivel’, 18 j. Zondag 13.30 u.: „Winne- tou keert terug”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 tev. zond. 14 u.„Thunderball”. 14 j. Van daag 23.30 u.: „Dolle dingen achter het sleu telgat”, 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 u. tev. zond. 16.15 u.: „De straatvechter”, 14 j. Vandaag 23.45 u.: „Romeo en Julia’, 18 j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u. tev. zond. 16.15 u.: „Orde moet er zijn”, J Vandaag 23.45 u.: ..Poppen aan een t_ 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14. 19 en 21.15 u. tev. zond. 16 15 u.: ,In opdracht van de draak”. 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: ..Some like it hot”, 14 j. Vandaag 24 u.: „The Canterbury Tales”, 18 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u. tev. zond. 16.15 u. maandag 14.15. 19 en 21.15 u.: „Sham poo”, 18 j. Zondag 14 u.: „Pipo en de piraten van Toen’, a.l. MUZIEK Nieuwe Kerk (Nieuwe Kerksplein) 2o u.: Ringzangavond door Advendo. De Waag (Damstraat-Spaarne) 20.30 u.: Cobi Schreijer en Daniël Violietti. DAC (Ripperdastraat 13a) 20 u.: folksinger David Ireland. Concertzaal Kadens (Smedestr. 31) Zondag 15 u.Concert door het madrigaalensemble „Uyt levender Jongst’ o.l.v. Frans Schouten. Teylers museum (Spaarne 16) Zondag 15 u.: Concert oude Nederlandse meesters door Bouw Lemkes en Jeanne Vos en Anton de Beer. ’t Goede Uur (KI. Houtstr.1) Zondag 21 u.: Concert door Marilies Gerlach en Kees Huges. Concertgebouw (L. Begijnestr.) Maandag 20.15 u.: Open podiumavond voor amateurs. St. Agathakerk (Lisse) 20.15 u.: Finale orgel- wedstrijd voor amateurs. Nederlands Hervormde Kerk, Kanaal straat ,10 uur: ds. J. M. D. van der. Berg; 19 uur: ds. A. Noordegraaf. Betlehemkerk, Gijzenveltplantsoen, 10 uur: ds. R. G. J. Timmers (gezinsdienst, m.m.v. Bethl-ehemkerkkoor). Chr. Gereformeerde Kerk, Marconi straat 10.30 en 17 uur: ds. R. van Beek. Oud Katholieke Kerk, Kon. Wilhel- minakade 10 uur: hoogmis; 17.30 uur: vesper. Leger des Heils, Edisonstraat 10 uur: Heiligingssamenkomst. Jehova’s Getuigen, Oranajestraat 92, 17 uur: vergadering; ook donderdag 19.30 uur. R.K. Petruskerk. Venusstraat, zat. 19 uur: bijzondere dienst; 10 uur: Hoogmis en 12 uur dienst met zang. Gereformeerde Kerk, Snelliusstraat, 9.30 uur: (kindernevendienst); 17 uur: Koster. Petrakerk, Spaarnestraat 9-30 uur: ds. A. A van der Leer; 17 uur: ds. J. L. Bel. Gereformeerde Kerk. (vrijgemaakt) Burgemeester Rambonnetlaan 9.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Zeewegziekenhuis (aula) 9.30 uur: ds. J. van den Berg en G. van Santé. R.K. Gregoriuskerk, Kanaalstraat 24: zondag 9 uur mis met zang. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur da. M. C. Stubee. Baptistengemeente IJmond, J. P. Coenstraat 10 uur: A. van Nes; 19 uur: avondmaaldienst; 10 uur: zondags school. BIOSCOPEN City, zaterdag en zondag 18 en 21.15 en maandag 20 uur: „Als Tirolers stoeien, gaan de Alpen gloeien”; zondag 14.80 uur: „Super mannen tegen Amazones”. Stadsschouwburg, zaterdag en zondag 20 uur: Bullitt”; zondag 14.80 uur: „Tekenfilm- festival nr. 1”. Kritische Gemeente IJmond. Vrede vorstkerk, Ljian d,er Nederlanden 152. zaterdag 19.15 u. thematische viering. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zondag 9 en 17 u. ds. H. Folkertsma. Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan, zondag 10 en 17 u. ds. J. A. Hamers (Wormerveer). Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk, Lingestraat 29, zondag 10 u. de

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 6