Europaplein-bewoners zoeken doet te weinig voor naar betere vormgeving natuurbescherming Agenda bi Eerste steen bij nieuwbouw St. Engelmundus „Dienst landinrichting 1 w1 will OVERLEG OVER GEMEENTELIJKE PLANNEN PLE1 L. VE 11 I X J DINSDAG 4 NOVEMBER 19 75 NIEUWS UIT STAD EN STREEK DIN CONTACT MILIEUBESCHERMING MEENT: VEI Velsen-IJmuiden Castricum 86-116 1 met Gerard Paques Wijk aan Zee Trikot jongenshemd voor over de colpull, of onder ’n winter- vest. Acryl. 116 128-140J 152-164 Velsen-Noord Acryl vest dat kan lezen en schrijven, zo lekker dik en warm. 86'116122-146 152-176 Heemskerk met flinke kraag en manchetten g 122-146 152-167 Beverwijk n Trui om je de hele winter in thuis te voelen. Ook buiten! Acryl gebreid in diljke kabels. 122-146 152-176 In en om Haarlem Im»? Hr F*** u.: A Slimme moeders naarde Toch zijn er legio gevallen dat er wél bezwaren zijn aan te voeren, wordt in haar toevertrouwde taak op dit punt d aandacht zou geven die het verdiende.’ ruimtelijke ordening in onze provinci en speciaal het planologisch veilig stél Het dinge reidir ning de p; keen Het ning t enkele nomisi vraagt bijstel met i ruimte band het C bezinr 5 we da wo gec aai rui mi; we is sot nit 1 uit ba sta ve Frai ge of den a omsta de re< relatie en he een 5 een t’ rughc tegen gebiei DIVERSEN DINSDAG 4 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Wijkstraatweg: vol wassenen 19-21.® u., jeugd 19-20.30 u. WOENSDAG 3 NOVEMBER Openbare bibliotheek. Wljkerstraatweg: vol wassenen en jeugd 14.30-17.30 u. DIVERSEN WOENSDAG 5 NOVEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u. Meer pret viel te beleven bij de twee- de Johnny Kraaykamp-show. Deel één van deze TROS-serie is een maand gele den met zeef gemengde gevoelens ont vangen, althans voor zover het de pers aangaat. Er was nogal wat lof, maar er was ook een journalist die het „om te huilen” en „een dieptepunt” vond. Zoiets vergroot mijn kijkdwang altijd wel. Ik heb de eerste show niet gezien, maar als die ,.orp te huilen” was, dan moet de uitzending van gisteren een paar hon derd percent beter zijn geweest. Het was dit keer namelijk om te lachen, zó leuk. Ik zal het er maar op houden, dat die vooruitgang voor een groot deel moet worden geschreven op rekening van de hereniging van het duo De Gooyer- Kraaykamp. Rijk trad zogenaamd als „gast” op, maar had een zeer groot aandeel in de sketches, en zo hoort het ook. Die sketches vormden verreweg het sterkste deel van de show, ook al was de clou nogal eens aan de magere kant. Maar ik heb tenminste weer eens ouder wets onder de tafel gelegen van het lachen, Johnny als vampier die een ho telkamer zoekt, en Rijk als de receptio nist, dat was van een kwaliteit zoals ik lange tijd niet gezien heb. Ik heb alleen het gevoel dat de heren niet precies weten hoe ze de tijd tussen die sketches moeten vullen. Al die num mers waren namelijk van tamelijk laag niveau. En er had toch op z’n minst iemand moeten zijn, die Kraaykamp er van had weerhouden om een door Toon Hermans (nota bene) geschreven liedje over de zee en lege strandstoelen te zingen. Dat geldt ook voor het slot, een slaapliedje, Kindeke. goede nacht- In dat soort dingen ligt de kracht van Kraay kamp allesbehalve. Maar laten we nou maar blij zijn, dat Rijk weer terug is bij Johnny, en de hoop uitspreken, dat het zo blijft. Als „vaste gast” of zo, daar moet toch een mouw aan te passen zijn? En eventueel noemen we het dan ook weer gewoon de Johnny en Rijk Show. Wie zou daar iets op tegen kunnen hebben? HAARLEM. Het Contact Milieube scherming Noord-Holland vindt dat de dienst landinrichting (waaronder Staats bosbeheer ressorteert) te weinig opkomt voor de natuurbeschermingsbeiangen bij het maken van bestemmingsplannen. In een brief aan deze dienst schrijft secre taris H. B. Rijst, dat er in de praktijk weinig terechtkomt van het vooroverleg. In bestemmingsplannen die ter visie lig gen ziet het Contact vaak staan: „Zag geen aanleiding tot het maken van op merkingen” of „Werd geen bericht van ontvangen”. Na een informatieavond over deze plannen is een groepje bewoners deze gaan onderzoeken en over de resultaten, nieuwe gegevens en alternatieven werd gisteravond in „De Lichtboei” van ge dachte gewisseld. De woordvoerder van de Kerngroep Europaplein, Piet Paree, kon slechts 25 aanwezigen welkom he ten. Hij verklaarde waarom men de winkeliers niet had uitgenodigd. „Eerst willen we de bewoners zelf met eventu ele plannen laten komen om dan later met de winkeliers om de tafel te gaan zitten”. De kerngroep was bang voor een eventuele ja-nee-discussie met de win keliers. Verder kon Piet Paree meedelen BIOSCOPEN Corso Theater, Dorpsstraat. M u.: .Jnpikken en wegwezen". dat het plan om het plein voor 75 percent vol te bouwen voorlopig op losse schroeven staat omdat de provincie het heeft afgekeurd wegens windhinder in de toekomst. Volgens de kerngroep heeft de ge meente Heemskerk in het verleden de fout begaan door te weinig winkels te bouwen. Heemskerk zou ver onder het landelijk gemiddelde van 1100 m2 be- drijfsoppervlak per 1000 inwoners zitten. Heemskerk heeft maar 500 m2. In dit licht bezien vond de onderzoekcommissie het dan ook gerechtvaardigd om op het Europaplein 2500 m2 bedrijfsoppervlak erbij te bouwen. De ontwerpgroep die het geheel een wat „speels” aanzicht wil geven, wilde tot 1500 m2 op het Europa plein gaan. Het probleem van de windhinder kan volgens de onderzoekscommissie verme- (Van een onzer verslaggeefsters) VELSEN Op woensdag 20 novem ber zal tijdens een officiële bijeenkomst de eerste steen van de nieuwe katholieke lagere St. Engelmundusschool worden gelegd. De nieuwe school wordt gebouwd aan de Driehuizerkerkweg in Driehuis, tegenover de koffiekamer van het cre matorium. De kosten van deze nieuwe school zijn op ruim 'twee miljoen geraamd. In mei van dit jaar werd de financiering afge rond en na de bouwvakantie is men met de eerste voorbereidingen begonnen. Dientengevolge kan eind van de maand de eerste steen worden gelegd. De bijeenkomst de 26ste begint ’s mid dags om drie uur. De groté vraag van gisteravond was: zou Wibo van de Linde onverbiddelijk terugslaan? U kent de voorgeschiedenis: vorige week maandag zond TROS-Aktua een met veel tromgeroffel en hoornge schal omspoeld vraaggesprek uit met een onder een deken verstopt wezen, dat volgens Wibo een van de ontvoerders van de heer Herrema was. Eén dag later leek het sprookje alweer uit, want in „Hier en Nu” (NCRV) kwam een Ierse minister vertellen, dat de figuur onder de deken een bedrieger was, die ee» weliswaar spannend, maar overigens ge heel uit de lucht gegrepen verhaal had opgehangen. Chef Wibo gaf de verantwoordelijke TROS-verslaggever opdracht om Ierland onmiddellijk te verlaten, en reisde per soonlijk richting Herrema om verhaal te halen en orde op zaken te stellen. We moesten gisteren .tot elf uur wachten voor hij verslag kwam uitbrengen. Dat viel erg tegen. Want de minister bleek, ondanks telefoontjes en telegrammen, geen enkele boodschap aan Van de Lin de te hebben. Dat leverde dus geen nieuwe onthullingen op, hoewel Wibo meende te weten dat de minister loog, toen hij zei dat alle ontvoerders achter slot en grendel zaten. Terwijl verslaggever Horvers (die vo rige week het vraaggesprek met de wol len deken voerde) op de achtergrond lusteloos in een tijdschrift bladerde, had zijn chef toch nog wat nieuws te mel den. Gallagher en Coyle willen naar Nederland, samen met Herrema. Ze zul len de Nederlander daar vrij laten, en dan doorreizen naar een land in Noord- Afrika- Wibo weet om welk land het gaat, maar helaas, hij mocht niets zeg gen. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken, om commentaar ge vraagd, zei van niets te weten en er verder het beste van te hopen. We hebben veel vertrouwen in de Ierse regering, aldus dit ministerie. In tegen stelling tot enkele Ierse journalisten, die daar wat anders over dachten. bioscopen Cinema Marquette, Ruysdaelstraat. 19.» u.: „Dr. Zjavago”. DIVERSEN DINSDAG 4 NOVEMBER Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geopend vanaf 20 u. WOENSDAG 5 NOVEMBER Bowlingcentrum, Vrljburglaan. Geopend 12- 01 u- Progress-sociëteit, Const. Huygensstraat. Ge opend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 14.30-17 u. Alarmnummers. Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 99000. de brief gesteld. Het Contact moet di bezwaren dan maken en dat komt ee snelle afwerking van de plannen nit ten goede. Rond de vijftien gemeente in Noord-Holland schakelen bij ht vooroverleg ook de particuliere natuui bescherming in. „Uw dienst”, zo besluit de brie! „wordt altijd nog een zekere autoritei toegekend op het gebied van de natuur en landschapsbescherming. Het zou d zeken ruimtelijke ordening in onze provinci en speciaal het planologisch veilig stél Piann len van natuur en landschap belangrij Boer ten goede komen als uw dienst de aa tende goede wijst ninge (Van een medewerker) BEVERWIJK-HEEMSKERK. Blik, drie stukjes grond en steen dat is het huidige uitzicht voor de mensen die boven winkels op het Europaplein wo nen. Plannen van de stichting Eigen Woningbezit en de gemeente Heemskerk om op het plein winkels te bouwen en de open ruimte (uitgezonderd de straat) te overdekken met luifels stuit echter op bezwaren van de bewoners. den worden door een half open scherm: men dacht hierbij aan bossaches. In het ontwerp van de gemeente vormt de rijweg een barrière die de winkels aan één kant houdt en waarop de toekomsti ge winkeliers hun overtollige emballage kwijt moeten. Door bochten of met be hulp van drempels in de rijbaan zou men de snelheid van het verkeer kunnen verminderen. De kerngroep is zich er terdege van bewust dat er op het plein iets moet veranderen, maar men wil het voor alle partijen leefbaar en gezellig houden. „Als de gemeente morgen met een plan komt waaruit blijkt dat op de winkels en luifels daktuinen worden aangelegd, dan zeggen wij begin maar met bouwen”, aldus Piet Paree die ech ter van mening is dat de plannen haal baar en aantrekkelijk moeten zijn. Kinder Kleding Koopjes! BijC&A BIOSCOPEN City, dinsdag en woensdag 19.30 uur: „Als Tirolers stoeien, gaan de Alpen gloeien”. TENTOONSTELLINGEN Museum Beeckestijn, Rijksweg Velsen-Zuid. Stijlkamer- en oude gebruiksvoorwerpen. Da gelijks geopend van 14 tot 17 u. Pieter Vermculenmuseum, cultureel Cen trum Moerbergplantsoen. Geopend van 9.30 u. tot 12 u. en 14 u. tot 16.30 u. Stadhuis Velsen, Plein 1945, van maandag t.m. vrijdag te bezichtigen van 10-12 u. Velserbad, Brinlostraat. Vrij zwemmen dins dag van 20 u. tot 21.30 u. en woensdag van 14.15 tot 15.15 u.; 9.15 tot 10.15 u.: zwemmen voor moeder en kind. Gemeentelijk Sociaal Adviesbureau, spreek uren: woensdag van 11 u. tot 12 u. Spaarne- straat 2, tel. 19124, toestel 46. Speeltuin „In Veilige Haven”, Herenduin weg, geopend woensdag van 13.30 tot 17 u. Stichting Dienstverlening aan Bejaarden: spreekuur dag. van 9 tot 10 u. Abelenstraat 1, tel. 12464. Alarmnummers, Politie 10933, ongevallen dienst 15400, Hoogovens 02510-96000, brandweer Velsen 16400. Santpoort 370750, Velsen-Noord 20750. Interkerk. Stichting voor gezinsverzorging: Spreekuur dag. van 9 tot 10 uur, Velserduln- weg 52, IJmuiden, tel. 11830. „Filmhuis Velsen”, Kanaalstraat, woensdag 20 uur: „Tirez sur le pianiste”. Stadsschouwburg, dinsdag 20.15 uur: „Thea ter van de lach’’ met „Kom van dat dak af’. Stadhuis, dinsdag en woensdag 19.30 uur: Openbare begrotingsbehandeling. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat. 19 en 21.16 u_: „Flash Gordon”, 19.30 u.: „Once upon a time in the west”. Luxor Theater, Breestraat. 19 en 21.13 u.: „Rollerball”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer oudheidkamer. Huize Schey- beeck, Velserweg. Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.» tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 25120. DIVERSEN DINSDAG 4 NOVEMBER Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. WOENSDAG 5 NOVEMBER Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend 7-10, 12.30-13.15 en 14.15-15.15 u. Hulpdienst Help een handje. Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u.: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en Animal Farm, Willem AlexanderplantsOen. Geopend 14-17 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 U. Openbare bibliotheek Kerkstraat 44: vol wassenen 10-12.30. 14-17.30 en 19-21 u.. jeugd 14- 17.30 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.® en 19-21 u.; Kingsford Smith- straat 110a: jeugd 14.30-17.30 u. Alarmnummers. Politie en brandweer 23553, milieuklachten 96000. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) 20.15 u.: Haarlemse Toneel Club met „Tussenspel" en „De Minnaar”. Woensdag 20.15 u.: Lerlieven- de Ver. J. J. Cremer met „Kom doe eens wat”. De Linge (Lingestraat 1) 20 u.: Toneelver. Vondel met „Misdaad aan het meer”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begljnestraat) 20.13 u.: Noordhollands Philharmonisch Orkest o.l.v. Jarzy Katlewicz. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.® u.: „Dokter Pulder zaait papavers”, 14 j. Woensdag 13.30 u.: „Winnetou keert terug”, a.l. Frans Hals (Frans Haispleln) 19 en 21.15 u.: „ThunderbaU”, 14 j. Lido (Houtplein) 14. 19 en 21.15 u.: „De straatvechter”, 14 j. Luxor )Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15 u.: „Orde moet er zijn”, 18 j. Rembrandt (Gr. Markt) 14, 19 en 21.15 u.r „In opdracht van de draak”, 18 j. Roxy (KI. Houtstr.) 14.®, 19 en 31.® u_: „Some like it hot”, 14 j. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15 u.: „Sham poo”, 18 j. Woensdag 14.15 u.: ,.Pipo en de piraten van Toen”, a.l. A JT Jr R72

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 6