SHOW DE ZONNEBLOEM TROK VEEL BEZOEK to (to vishal K ELS ENNEME stand I Kalender goed doel voor H „PARENDE MUSSEN" IN MIKRO-THEATER Kinderdorpen Scheidsrechters Herfstrit SUCCES VOOR IAN VAN DOMMELEN binnen de lijnen Gevonden voorwerpen him 9 NIEUWS UIT STAD EN STREEK 1975 NOVEMBER 4 DINSDAG 8 DUIN- EN KRUIDBERG s BEHOUDEN ALS NATUURMONUMENT VELSEN nt ki Tel. 02550-15389 - Tips redactie: Ko van Leeuwen Door de toneelgroep'/'Centrum’’ zal vrijdag 7 november in het Mikro-theater ondergebracht in het voormalige PEN-jeugdcen- trum aan de Kanaalstraat in IJmuiden een opvoering wor den gegeven van „Parende mus sen”, het vierde stuk van Gerard Lemmens dat door deze groep wordt uitgebracht. Het loopt tegen het einde van het jaar, tijd om eens aan de nieuwe kalender voor ’76 te denken. Misschien dat u eens kunt kijken naar de twee kalen ders die niet aan de com mercie ontspruiten maar die trachten uit hun opbrengst be paalde instellingen te financie ren. Vooropgesteld natuurlijk dat u dat werk een goed hart toe draagt én dat u de kalenders mooi vindt, hetgeen niet altijd twee dingen hoeven te zijn die elkaar dekken. Rh üi H (Van een medewerker) “!V - d F Voor het komende jaar zijn uitno digingen ontvangen van Israel, India (winter ’76-’77), Canada, VS, Noorwe gen en Engeland. De deelnemers be talen zelf de reis en enkele bijko mende kosten. Het verblijf wordt be kostigd door het gastland. KW KW KW 189 214 226 51 88 145 KW KW KW 4 22 45 55 113 149 Stel je eens voor, je bent 11 jaar en je krijgt opeens de kans om 4 weken lang met kinderen van dezelf de leeftijd en allerlei nationaliteiten ergens op de wereld 4 weken in een kinderdorp te „wonen”. Een geweldig gebeuren, natuurlijk. Elk jaar stelt de CISV, Children’s International Sum mer Villages, kinderen in staat zo’n droom tot werkelijkheid te maken. In tientallen landen in alle werelddelen worden internationale kinderdorpen gehouden, voor die kinderen van 11 jaar. Elk land zendt daarvoor delega ties van 2 jongens en meisjes van 11 jaar en een leider(ster). Ook de twee echtelieden uit „Pa rende mussen” hebben zich in de loop van hun huwelijksleven ingegraven in hun stellingen, hij zijn televisie en zij haar puzzels. Aldus voeren zij in Aanvankelijk de begeerde partij, die elk van de twee voor zichzelf tracht te winnen, wordt hij tehslotte het mikpunt en als hij dan eindelijk weer is vertrokken blijven de twee mensen achter met hun geblokkeerde bestaan. Lemmens heeft het publiek hier een aantal aangrijpende nuances in laten ontdekken. Zij het dan ook anders dan de twee mussen uit de titel, zijn het in feite twee bange vogels die zich wanhopig aan elkaar blijven vastklampen. In de periode van haar bestaan (13 jaar) heeft de Nederlandse afdeling al honderden kinderen aan dorpen laten deelnemen, in Nederland, bijna alle Europese landen, maar ook ver daar buiten. Ook dit jaar kunnen weer enkele tientallen kinderen op avon tuur in zo’n dorp. Het enige criterium voor uitzending is de geschiktheid en de leeftijd, je moet voor 15 juli ’76 elf worden. 14.900, 4.600, 15.800, 213 K W 221 SCH 256 HAARLEM. Het landgoed Duin- en Kruidberg in Santpoort zal als natuur monument behouden kunnen blijven. Het zal door de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten voor een be drag van 6.128.000 van de familie Cre mer worden overgenomen. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland zijn er ak koord mee gegaan, dat de provincie dertig percent van dit bedrag voor haar rekening neemt. In de verkoopacte zal worden opge nomen, dat het terrein alleen bestemd en beheerd mag worden voor natuurbe houd en passieve recreatie. Op verzoek van het provinciaal bestuur zal een uitzondering hierop worden opgenomen. Deze maakt het mogelijk, dat de provin cie het terrein wel gebruikt voor infil tratie en waterwinneng. De Vereniging tot Behoud van Natuur monumenten zelf zal tien percent be talen om in het bezit te komen van het 378 hectare grote terrein. Het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk heeft zich bereid verklaard zestig percent in de kosten bij te dragen. De toneelvereniging „Jan van Dom melen” uit Santpoort heeft zoveel succes behaald met haar drie opvoe ringen van Curth Flatow en Horst Pillau’s blijspel „Ik zeg toch zeker niks!” dat ook de voorstelling van zaterdag geheel was uitverkocht. Om dat zelfs een groot aantal belangstel lenden wegens plaatsgebrek moest worden teleurgesteld, heeft het be stuur inmiddels besloten tot een vier de opvoering. Deze zal nu vrijdaga vond 7 november worden gegeven, eveneens in zaal „Zomerlust” aan de Hoofdstraat. mannequins en vooral vertederend waren de kleine kinderen die de kin- dermodelletjes lieten zien, keurig pa raderend langs de tafeltjes met hun gebreide jasjes, truien, mutsen en sjaals. Er werden verschillende brei en haaktechnieken geshowd en de bezoeksters waren in kennis gebracht met nieuwe walsoorten, waarbij werd vermeld dat de boucléwol deze win ter in de mode de toon zal aangeven. Nadat alle modellen waren ge showd, konden de bezoeksters zich laten voorlichten over de mogelijkhe- Per 40 kg: makreel één 69-39; makreel twee 25,20-20,80; pilchards 16; schar 37- 17; haring één 30; tarbot 340-91; griet 164-84; kabeljauw één 120-90; kabeljauw twee 132-88; kabeljauw drie 110-92; kabeljauw vier 100-78; kabeljauw vijf 80-28,40; koolvis twee 88-81; koolvis vier 24-22,40; schelvis één 100-98; schelvis twee 68-49; schelvis drie 55-49; schelvis vier 46-18; schol één 69-61; schol twee 86-77; schol drie 76-67; schol vier 66-53; wijting drie 46-30; poontjes 24-16; schar- tong 46-40. DEN HELDER. Door de nu toch wel duidelijk teruglopende aanvoer van de kleine, dagelijks aan de markt ver schijnende kotters en omdat verleden week tien grote kotters tot maandag bleven overliggen, werd de omzet iets lager dan anders. Dit neemt overigens niet weg dat de vangsten van de grote kotters redelijk zijn geweest. Mede door de stabieler geworden tongprijzen, ge middeld van ƒ9 tot 10 per kilogram, konden opnieuw behoorlijke besommin gen worden gemaakt. Onder regie van Ad van Kempen wordt het stuk gespeeld door Onno Molenkamp, Elisabeth Hoytink en Jules Hamel, in welke volgorde deze acteurs ook op de foto staan afge- BEVALLEN: J. J. Lubach-Stadtman, z., Driehuis, F. M. Guyt-Gravemaker, z. IJmuiden. ONDERTROUWD: E. de Bie, IJmuiden en M. J. F. van Hensbergen, IJmuiden, T. J. Waterreus, Hillegom en C. H. M. Janssen, IJmuiden, J. Oldenburg, IJmuiden en J. W. Groen, IJmuiden, C. J. van der Linden, Sant poort enD. E. P. M. Niesten, IJmuiden, H. W. Gorter, Velsen-Noord en P. van der Werf ,Velsen-2aiid, J. G. Bouwman, Velsen-noord en G. H. Geerlofs, IJmui den, IJ. J. de Graaf, IJmuiden en H. M. Rademakers, IJmuiden, J. S. Heere, Santpoort en M. P. S. Arkenbout, Am sterdam. GEHUWD: A. G. van Santen en S. Suharli, Haar lem, P. Hoekstra en P. Treffers, IJmui den, J.C. G. van Opijnen en S. A. Kostermans, IJmuiden, K. Korf en J. H. de Bie, Alkmaar, W. Moojen en G. J. Lambert IJmuiden. OVERLEDEN: G. J. Boorsma, 72 j„ weduwe van H. W. VAN Reeuwijk, IJmuiden, Chr. Ver- duin, 76 j., IJmuiden, K. T. Oei, 56 j., IJmuiden, H. van Roozendaal, 80 jr„ echtgenoot van P. A. van Amstel, Sant poort, J. Wijker, 87 jr., IJmuiden. den om de geshowde modellen zelf te maken. Mevrouw A. van Pel van de Zonnebloem had allerlei haak- en breibladen klaar liggen, zodat men in plaats van een kant en klaar model het patroon mee naar huis kon ne men. beeld. Bij de bekende adressen van de kunstkring „Vooi’ Allen” zijn Voor deze voorstelling nog kaarten ver krijgbaar. Prjjzen in guldens. Per 1 kg: grote tong 11,92-11,23; grootmiddel tong 12,95- 12,42; kleinmiddel tong 9,78-9,17; tong één 7,73-7,31; tong twee 6,07-6,41; tarbot 10,98-10,31; tongschar 3,00-1,94. IJMUIDEN. Aan de maandagmarkt werd aangevoerd: 19750 kg tong; 282 kisten tarbot en griet; 3148 kisten kabel jauw; 119 kisten koolvis; 1004 kisten schelvis; 763 kisten wijting; 2449 kisten schol; 241 kisten schar; 1 kist haring; 160 kisten makreel; 53 kisten pilchards en 398 kisten diversen. Gezien het enthousiasme van reac ties viel dit beslist niet tegen. Er waren mannelijke en vrouwelijke Terwijl in de manege de paardrij lessen gewoon doorgingen, was de bar van Manege De Weers maandag bezet door een groot aantal bezoeksters van de haak- en breiwerkshow „die daar door handwerkzaak „De Zonnebloem” werd gegeven. Gezellig, met een kop koffie erbij, zaten alle dames in af wachting voor alle modellen die zou den worden geshowd. Elf jaar is volgens de Amerikaanse psychologe prof. dr. Doris Twitchell Alleen die in 1951 de basis legde voor de dorpen een goede, onbevooroor deelde leeftijd. De kinderen sluiten snel vriendschappen, kennen geen taalproblemen, zijn spontaan. De voertaal (Engels, in Frankrijk Frans) leren ze snel. Zo wordt de basis gelegd voor een klein beetje interna tionaal denken wat later zijn nut kan hebben. Naast de zelf te maken kleding werd ook getoond wht er zoal te borduren is. Ook van bijvoorbeeld lopers en tafelkleding waren patro nen te krijgen en werd daarover informatie verstrekt. De scheidsrechtersvereniging „IJ- mond” heeft voor haar leden met huisgenoten een gezellige clubavond georganiseerd, maandag 10 november te houden in de kantine van ,K.I.C.” op het sportpark „Rooswij k” in Vel- sen-Noord. Het programma hiervoor vermeldt onder méér een nieuwe competitie voor een wedstrijd over de kennis van de spelregels, waarvan de winnaar in aanmerking komt voor de „Rotonde-beker”. De deelnemers die nen hiervoor een lijst met vijftien vragen over de arbitrage te beant woorden. De avond zal verder worden gevuld met klaverjassen, terwijl de dames met sjoelbakken prijzen kunnen win nen. Voorts wordt het plaatsen van een biljart overwogen, zodat ook het „vlotbruggen” mogelijk wordt. Tenslotte is er voor de kinderen van de scheidsrechters een Sint Nico- laasfeest dat zaterdag 29 november in gebouw „Promenade” aan de Meer straat in Beverwijk zal worden ge houden. hun huiskamer een soort loopgraven oorlog, waar geen van beiden ooit meer zal bereiken dan een miniem strategisch voordeel. In dit wankele machtsevenwicht wordt door een der de figuur zijn entree gemaakt, in de persoon van een lijstenmaker die een schilderij komt verkopen. Hij wordt, zoals alles en iedereen, tot inzet ge maakt van de echtelijke twist in een met veel drank overgoten „test match”, waarin de een door middel van verhalen de loef probeert af te steken. zorg en hulp voor het kind dat in zijn milieu bekneld is geraakt. Dat geschiedt in een justitieel kader, waarbij ouder of gezin het recht behouden op een zo groot mogelijke inspraak, zegt Pro Juventute. De voogdij is de verantwoordelijkheid voor de minderjarigen wier ouders ontheven of ontzet zijn uit de ouder lijke macht. Voor al dit werk is geld nodig, vooral voor dat adviesbureau. Daar om is de 29ste Oranjekalender op de markt gebracht, met exclusieve kleu renfoto’s van het koninklijk gezin. Waarbij het ons opviel dat hoe hard die familie ook mag groeien het jaar toch altijd 12 maanden blijft! De kalender is ook in een buitenlandse uitvoering te krijgen. Hij is verkrijg baar bij alle verenigingen Pro Juven- tute/Stichtingen voor Jeugd en Gezin. In Haarlem, Wilhelminastraat 13 rood, tussen tien en twaalf. Landelijk bij postbus 7101, Amsterdam. De kosten zijn 5,75 plus 1,60 voor verzend kosten, het gironummer is 517400. De Knipkunstkalender geeft iedere maand een voorbeeld van de resulta ten van knipkunst als creatieve vrije tijdsbesteding, rond het thema vogels. Hij kost 4,30, franco thuis, na stor ting op giro 34781. De netto-opbreng- sten zijn voor de bestrijding van de epilepsie. Vooral het wetenschappelijk werk en de instellingen ter behande ling, revalidatie en verzorging (Meer en Bosch-De Cruquiushoeve, Heem stede) nemen het geld in dankbaar heid af. De auteur heeft hiermee getracht het beeld van de burgerlijkheid op de planken te brengen, zodat zijn stuk alle elementen bevat van spruitjes lucht, ziektewet en Perzische tapijt jes. Ook werden door hem de kom mensaais niet vergeten, welke catego rie tot het cliché van de Hollandse gezapigheid ging behoren. Voorts heeft hij iets willen oproepen van de sfeer van het meelij kwekkend be staan dat door de mensen in de vijftiger-jaren-interieurs wordt ge leid. waren: 23.700, 13.100, 15.000, KW 22.900, KW 27.000, KW HAARLEM. De arrondissements rechtbank te Haarlem heeft op dinsdag 28 oktober in staat van faillissement verklaard: H. Idema en R. Idema-de Keijzer in Zaandam, Hogendijk 190, echtelieden, rechter-commissaris: mr. A. M. C- Groen, advocate en procureur in Zaan dam, Westzijde 144; Petrus Dekker in Haarlem, Brouwer- splein 41, rechter-commissaris: mr. G. H. Zweers, curator: mr. R. A. van Wijk, advocaat en procureur in Haarlem, Nieuwe Gracht 60. Wegens gebrek aan baten is bij vonnis van de rechtbank op 28 oktober opgehe ven het faillissement van: Metaalhandel Spier N.V., statutair ge vestigd in Haarlem, kantoorhoudende in Nijmegen, Burg. v.d. Berghstraat 124, curator mr. W. Aerts; uitgesproken 15 april 1975; B.V. Het Haarlems Veem, statutair gevestigd in Haarlem, kantoorhoudende in Amsterdam, Nieuwezijds Kolk 17, uit gesproken 2 september 1975, curator: mr. G- Euser; Jan van Dorland in Velsen-Noord, Schulpweg 33, uitgesproken 9 september 1975, curator mr. Th. J. M. Nijhof. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 24 oktober geëindigd het faillissement van: Pieter Jacob de Bruin in Haarlem, Steenbok- straat 25, uitgesproken 21 maart 1972, curator mr. Th. J. Douma. Bij beschikking van de rechtbank van 28 oktober is voorlopig surséance van betaling verleend aan: W. "Boeser’s Be drijven B.V. in Haarlem, Conradkade 4, met benoeming van mr. Th. J. Douma, advocaat en procureur in Haarlem, Parklaan 5, tot bewindvoerder. De ver gadering der crediteuren is bepaald op dinsdag 30 december om 15 uur. De 14.000, 32.000, 21.900, 20.600, 17.300, 13.700, KW 152 ƒ9.300, KW 174 ƒ8.100. KW 175 ƒ39.000, KW 185 11.000, KW 187 23.000, KW 6.800, 15.300, ƒ15.800, UK 1 29.700, UK 23 ƒ5250, VL 90 690, VL 112 28.500, IJM 44 f 42.800, IJM 115 ƒ35.800, IJM 20 ƒ11.000. IJM 154 f 9.450, één Belgische kotter: 0 186 48.600, voor eerste gedeelte spanvisser: KW 206 en IJM 211 f 1200. De volgende activiteiten van de automobielvereniging „De Rijmon- ders” uit Velsen bestaalt uit een herfst rit, die donderdag 6 november zal worden verreden. De lengte bedraagt ongeveer vijfenveertig kilometer, waar voor de gemiddelde snelheid is vast gesteld tussen twintig én vierentwin tig kilometer per uur. De starttafel bevindt zich in de Petruszaal aan de Mercuriusstraat in IJmuiden, waar de eerste équipes om 19.30 uur zullen vertrekken. Aldus waren de opbrengsten van zes tien vaartuigen meer dan 25.000, waar van vijf kotters boven 30.000 kwamen. De hoogste besommer noteerde zelfs ruim 37.200, voor een aanvoer van 7.075 kilogram vis, waarvan 1240 kilo gram schol en 3.149 kilogram tong. Laatstgenoemde vissoort tegen een ge middelde prijs van 9,37 per kilogram. We praten hiér over de Pro Juven tute Oranjekalender (Kinderbescher ming) en de Knipkunstkalender van „De «nacht van het kleine” (epilepsie). Voor Pro Juventute staat natuurlijk voorop dat u ook misschien, juist nu de kinderbescherming nogal aange vochten wordt, uw geld ervoor wilt geven. Pro Juventute is een algemene vereniging voor kinderbescherming met 22 instellingen over het hele land. Tezamen helpen ze jaarlijks meer dan 12.000 kinderen uit alle geledingen van ons volk. Pro Juventute houdt zich bezig met de gezinsvoogdij, de voogdij en haar adviesbureau. Het laatste geeft hulp aan jongeren en hun ouders bij pro blemen met elkaar, zichzelf met school of werk. Gezinsvoogdij is de besommingen KW 11 K W 29 KW KW KW hond, tas met vis, verzekeringsplaatje bromfiets (SXF 178), paar dameshand- schoenen, paar herenhandschoenen, handschoen, map met papieren, paar herenschoenen, spijkerbroek, herenpols horloge, herenhandschoen, damespols- horloge met schakelarmband, dames- handschoen, schakelarmband met in scriptie, paar gymschoenen, paar schoe nen en paar gymschoenen, kinderjack, slavenarmband. Inlichtingen over deze voorwerpen kunnen dagelijks worden verkregen op het hoofdbureau van politie in Velsen, VELSEN. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevon den aangegeven: twee sleuteltjes aan hanger, sleutel, fietssleutel, étui met twee sleutels, étui met drie sleutels, étui met drie sleuteltjes en label, ring met vier sleutels en nagelknipper, sleutel aan kettinkje, damesportemonnee met geld, sleutel en kaskaart, bril, aansteker, poes, Nadere informatie verstrekt me vrouw N. Zuydwijk-Van der Zijl, Vinkenbaan 32, Santpoort-zuid, tel. 374351 (op maandag, woensdag en vrijdag van drie tot vijf). Er zijn ook uitwisselingsprogramma’s voor 12 tot en met 15-jarigen en discussiekampen voor 17- en 18-jarigen. Mensen boven de 21 zijn welkom als leider(ster). >1.; ga S, '3»."?

IJmuider Courant | 1975 | | pagina 9